DERTIG GRADENEN MORGEN WEER! 5 f, iegtuig met 188 man tej en berg: allen dood I I I I G zeiactie apanse Rode Leger 5 PHILIPS EN UNILEVER ZAKKEN iedereen zegt: volgend aar wéér doen! NEREUS VERRASSEND No. 1 Hel lltrr Ixplosie op zeil acht Verkeer Naakt Topda Fataal verzet WANDMEUBELS Zonnig Margarine 2 ct Man Vliegt' van C.S.-dak en valt dood Heicleroos e' betrapt DINSDAG EN WOENSDAG BUALEERTHEUN 'iHmiiiiitinniim«mHU!i«nafiaanii8iMiiimfMttiit«itïniiiitianitB«nij)inttniJiBiW!amiitiitHiuwHiBi«tBtiBtiHiitj(jji'b!r,uitfi«!r Maandag 4 augustus 1975 31e jaargang no. 8560 HOOFDREDACTEUR HERMAN YVIGBOLD Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 23, Rotterdam tel. 010 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertentics) tel. 010 13.63.80 14.74.11 cho en aan over op 'tropenrooster (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM De lagere schalen in een groot aantal plaatsen in ons land zijn vandaag begonnen met een tropen rooster. In Rotterdam moeten de leerlingen deze week al om acht uur op school zijn. De kleuterscholen en de eerste en twee de klassen van de lagere scholen krijgen dan les tot half een. Daarna zijn de kindercn'vrij. De hogere klassen gaan door-tot een uur. Extra vrije dagen kun nen er niet af omdat de lesroosters toch ai zwaar 'oelast zijn. Een tropische vvarmtegolf met temperaturen van boven de der tig graden beherst op het ogen blik het weer in West-Europa. Ook de komende dagen zal de hitte r.og voortduren. Werd het gisteren alleen m Limburg der tig graden vandaag liepen in het gehele land de temperaturen op tot boven de dertig. Voor morgen wordt hetzelfde weer verwacht van de warmte gaan smelten Met 20 000 liter-tankwagens worden de banen natgehouden Het is de eerste keer dat de luchthaven tot deze maatregel is overgegaan Vooral de bochten van start- en landingsbanen hebben veel van de zware vlieg tuigen te lijden. trokken afgelopen weekeinde naar de stranden, op zoek naar verkoeling. In alle baüpiaatsen beleefde men gisteren de druk ste clag van het jaar Absolute topdrukte meldden ook alle VW'S ZANDVOORT: Zomer-zon dag 3 augustus ISTö gen 5000 en ;n Hoek van Hol land 10 000 Op Schiphol zijn de 'ax.banen Honderdduizenden mensen Niet alleen de gewone, ook de naaktstranden waren zeer vol Volga ns schattingen van VWs waren cr .n Zandvoort 15 000 raaktrecreanten. .n Scneven.n- De grote verkeersdrukte heeft nergens grote problemen opge leverd Alleen in de ochtend uren waren ou Zandvoort en a av onds bij Roosendaal en Drie berger. Lchte stemmingen. De Spoorwegen zetten op Zandvoort tien extra tre.nen ui en naar Hoek van Holland vijf. Naar schat'ing 25 000 reizigers namen de treat om bit de zee te komen. KOEALA LOEMPOER Le den van het Japanse Rode Leger zÜ vanmorgen een kantoorge bouw In Kocala Loempoer bin nengedrongen en hebben er de Amerikaanse consul, een Zweed se zaakgelastigde en drie vrou welijke personeelsleden gegijzeld. Ze eisen de vrijlating van zeven in Japan gevangen zittende le den van het Rode Leger ent «en DC-8 van Japan Airlincsf: - die „onze zeven kameraden en onze operatie-eenheid" moet vervoe ren. .De „operatie-eenheid" wil al- leea met de Maleisische autori teitent onderhandelen Als het ar-»- zal worden bestormd, ïu; hébben de terroristen laten füÉÉh, dan zal het worden opge blazen. Getoond wordt een ran de mannen afgevoerddie van morgen in Koeala Loempoer teerden neergeschoten door de Japanse terroristen. De „operatie-eenheid" zou uit iric Japanners bestaan. Een po litieman en een bewaker zouden zijn neergeschoten. Vijf van de zeven gevangenen wier vrijlating men eist werden begin '72 gearresteerd. De twee anderen werden vorig jaar door Zweden aan Japan uitgeleverd. (Van onze soc -econ redactie) NEW YORK De Nederland se multi-nationals Philips en Unilever zijn elk twee plaatsen gezakt op de wereldranglijst van de grootste niet-Amerikaanse oudernemingen ter wereld. Phi lips zakte van de derde naar de vijfde plaats Unilever van de tweede naar de vierde. Drie oliemaatschappijen ne men nu de topplaatsen in. Shell staaf één, gevelgd door BP en de. Perzische staatsonderneming Iranian Oil klom daarmee maar liefst 25 plaatsen op de lijst, die jaarlijks wordt vastgesteld door het zakenblad Fortune. Volgens Fortune verdubbelde Shell vorig jaar de omzéï-en steeg? winst van Koninklijke Olie Shell met 51 procent. POWERBOATRACE GRANDIOOS SUCCES y» Belg wurgt jonge Limburgse vrouw (Van een onzer verslaggevers) MAASMECHELEN In de bossen bij het Belgich-Lïm- burgse plaatsje Maasmechelen heeft een 18-jarige Belgische jongen zaterdagavond de Nederlandse Bcmadette Vluggen- Tengels (25) met haar bh en slipje gewurgd en haar daarna met een steen de schedel ingeslagen. De jongen bekende, nadat een speurhond van dc Belgische Rijks wacht hem gisteren enkele keren als dader had aangewezen. Het geheel ontklede lichaam van de vrouw werd zondagmor gen door drie spelende kinderen gevonden, op een open plek in de bossen. De avond ervoor was de vrouw, die gescheiden van - haa Nederlandse echtgenoot lefde, alleen uit geweest in dan cings In de Belgisch-Nederlandse grensstreek. Tegen middernacht vroeg ze de 18-jarige Mathieu T. uit Maasmechelen haar naar huis te rijden. Ze had te veel gedron ken en vond dat ze niet meer in staat was haar brommer te be sturen. Vlakbij de woning van haar ouders, waar ze tijdelijk met haar twee kinderen woonde, deed de jongen een poging haar aan te randen. Toen ze van zich afsloeg doodde de jonge Belg haar uit angst dat ze hem bij de politie zou aangeven. Mathieu T. die na zijn daad met de brommer van het slacht offer naar huis reed, werd aan gehouden op aanwijzing van een dancingeigenaar. Na de moord is de jongen met zijn auto nog enkele keren langs de plaats ge reden waar hij het lichaam had neergelegd. Volgens de Rijks wacht staat nog niet vast of hjj de vrouw heeft verkracht. De jongen wil daar niets over los laten. sassszk Dc speedboten schieten het wa ter van de Nieu we Maas op na het startsiynaaï. I slaapkamer*, bankstellen enz.| Nergens zo'n keus. Fabriek «toonzalen - Industriegebouw (it. SIS-I2J4.5S. j ROTTERDAM 'Een iaar doen wc dit beslist weer.' Dit zei gistermiddag de di recteur van Het Vrije Volk. Eduard Messer, nog voordat de eerste Internationale Grand Prix Power boatraces op de Nieuwe <Iaas rondom het Noordereiland waren afgelo pen. Winnaar van deze door Het Vijie Volk In samenwerking met de Nederlandse Speed boat Club georganiseerde wedstrijd werd de Nederlan der Cees van der Velden. De Brabantse piloot serioor wel iswaar in de eerste heat van de- Italiaan Molinari, maar won in de tweede heat onbe dreigd nadat de boot van dc Italiaan was geflipt. Molinari werd per brancard naar bet Bergwegziekenhuis gebracht, waar naast een paar gekneusde ribben letsel aan een schouderblad werd ge constateerd. Molinari kon ech ter nog voordat de Drie Uren van Rotterdam waren afgelo pen al naar de pits terugke ren. De Powerboatraces. die meetelden voor het wereld- kampioenschap, werden geva ren onder vrijwel ideale om standigheden. Wel noemden de piloten het traject meteen "het zwaarste van Europa', gezien de forse golfslag die er stond. De naar schatting ruim honderdduizend toeschou wers zagen m totaal drie bo ten verongelukken. De piloten kwamen na dc 'crash' met de schrik vrij. mede door het be kwame werk van de red dingsploegen van de Marine. De Rotterdamse politie, die met 300 man aanwezig was, had weinig moeite met de aan- en afvoer van de bezoe kers. 'Het is erg meegevallen', aldus de politie. v. T, Zonnig en op de meeste plaat sen droog weer. Overwegend matige wind uit oost tot zuid- oost. Minimumtemperaturen omstreeks 16 graden, maxima ongeveer 30 graden, in het Wad dengebied enkele graden lager. I »«s roi op oncf«r 050/ 20 24 maai op onder C2 33 13 43 (Van on/e soc.-cctm. redactie) npv Hi*AG Ainrsurinc wordt twee cent en halvarine één cent duurder per pakje van 250 gram. De prijsverhoging geldt met voor oude voorraden en zal dus bij iedere winkelier op een verschillend moment kunnen in gaan. De oorzaak van de duurde re margarine is een stijging van de grondstoffenprijzen (Van onze Amsterdamse redactie) De waarschijnlijk onder invloed van drugs verke rende boomchirurg C. Brandlicht (38) is de nacht van zaterdag op zondag om het leven gekomen na een poging om te gaan 'vliegen" vanaf het dak van het Centraal Station. De man kondigde zijn plan tegenover de politic aan en beklom het station ter hoogte van het daarin ondergebrachte politiebu reau. Onmiddellijk werd de brandweer gewaar schuwd, die alras met een vangzeil ter plaatse was. Bu zijn escapades op twintig meter hoogte ver loor de man tenslotte zijn ecenwicht en stortte hij naar beneden. De brand weer slaagde er slechts in hem ten dele op te van gen. Zwaar gewond werd de man naar het zieken huis vervoerd, waar hij korte tijd later overleed ?>- om** (Van onze redactie buitenland) AGADIR Dr piloot, die gisteren het vliegtuig bestuurde dat met 18f mensen aan boord in Marokko tegen een b: ghelling te pletter sloeg, had nog nooit eerder de vlucht van Parijs naar het Marok kaanse Agadir gemaakt. Geen van de inzittenden, 177 Marokkanen die tie zomervakantie in hun eigen land zouden doorbrengen, vier Europeanen cn zeven Jordaanse bemanningsleden, heeft de ramp overleefd Twee minuten voor her toe stel een Boeing 707, in Agadir ou landen verdween het plotse ling van het radarscherm. De pi- "loot had geen melding gemaakt van moeilijkheden. Reddings ploegen, die er met helikopters opuit trokken, constateerden ech- ter een dichte mist in het ge beid waar het toestel veronge lukte. Het toestel, dat door de Ma rokkaanse luchtvaartmaatschap pij van Jordaanse collega's ge- charted was, in de duizenden stukken uiteengeslagen op een berghelling bij Imzizen, 50 kilo meter ten noorden van Agadir. bi Fran krjjk.w<j!pttt tha«.s dsef lige kritiek geleverd op de orga nisatie van de vluchten, zoals die van gis leren. Omdat men zo veel mogelijk nenser zo snel mogelijk naar hun vakantiebe stemming in Marokko wil ver voeren Frankrijk lelt mo menteel 223.000 Marokkaanse gastarbeiders komt de veilig heid in het gedrang. Het toe tte! dat gisteren verongelukte had bijvoorbeeld veel te veel bagage aan boord. Daardoo moest men een deel van de bcn- zinevoorraad in Parijs achterla ten. Het toestel had juist ge noeg brandstof voor een recht streekse vlucht naar Agadir. maai te weinig om boven het als moeiljjk bekend staande vlieg veld nog een extra rondje te Juichend vallen Lirsbeth Yoim.ter cn Mjriam Steenman elkaar in de armen, nadat de Nereus-combinatie op de Bosbaan verrassend het Nederlands kampioenschap dames dubbel twee had veroverd. Het Nederlands honkbalteam had dit weekeinde ut Barcelona be paald geen reden tot juichen. Dt beslissende wedstrijd om het Europees kampioenschap tegen Italië ging met 9t verloren. SCHEL 'DA - De rijks politie in Scheemda heelt de -O-Jarige mevrouw G. K. B. op heterdaad betrapt toen U ntet de klandesticne zen- der „Heideroosje" in de lucht was. Ze moest haar in stallatie inleveren. Mevrouw fl. was vanaf woensdag in de ether. AMSTERDAM Het houten zeiljacht van hot gezin Ernst uit Alphen aan den Rijn is zaterdag avond geheel uitgebrand na een explosie, die ontstond 'oen de motor gestart werd na het tan ken van bc/ine. monding van het Amsterdam- Rijnkanaal m Amsterdam. De heer Ernst sloeg door de klap overboord. Hij bleef onge deerd, evenals zijn twee kinde ren, die samen met zijn vrouw overboord gesprongen vvuren Mevrouw Ernst liep lichte brand wonden aan haar benen op De ontploffing gebeurde bij de i In open envelop zonder f postzegel sturen aan. Het Vrije Volk Antwoordnr.1579 Rotterdam Ja, stuur mij de keuzelijst van cadeautjes naam nieuw, abonnee plaatt: wenst kwartaalabonnement maandabonnement en ontvangt Hel Vrito Volk de eerste twee weken gratis. mijn naam

Het Vrije volk | 1975 | | pagina 1