Meningen van bewoners moeilijk te peilen i Mestawagen: schaap met 5 poten Schiedam op z'n mooist Acteurs Trimmer trapt geen ruiten in i - 3 «tti?: tel n II tfeiil Hm Jfeli 1 x 0B MET BROMMER GEVALLEN Ruim 25.000 flessen op de weg nèderlandl neerland 2 buitenland Ton schade door brand tv/radio radio Redactie, Jeanhet Renserna/Hans Leyte/Telefoon 266646 pagina? SCHIEDAM - „Ik geloof niet. dat je daar nog iets redelijks van kunt maken. Het is m'n echte overtui ging, dat slopen het enige juiste besluit is", was de mening van wethouder Chris Zijdeveld over de 21 huji- zen aan de Bakkershaven tijdens de augustusvergade- ring vari de commissie voor Ruimtelijke Ordening. De ze maand moet de gemeenteraad een beslissing nemen over de toekomst van de Bakkershaven en stemmen over het voorstel van b. en w. om de 21 woningen zo snel mogelijk onbewoonbaar te Verklaren. Wat de raad op 25 augustus gaat besluiten is nog niet duidelijk. Tijdens, dé'vergadering van de commissie voor Ruim telijke Ordening bleek één raadslid tegen het college voorstel en twee ervoor te zijn, terwijl zeven raadsle den zich nog van stemming onthielden. tig! mm m-|g| ésmémI Wordt de Bakkershaven nu ..wel of niet binnenkort Het open fiool uiaafop alle Bakkershavenbewoners, onbewoonbaar verklaard. hun afvalwater moetenlozen. Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 SCHIEDAM - „Het zou zonde .zijn om zo'n wagen alleen maar te gebruiken voor snelheidscontroles", zegt .inspecteur P. J- van den Hengel van de Schie- damse politie. SCHIEDAM - Deze en nog zestien andere' foto's, van Schiedam zijn tot 20 september te zien in De Noordmolèn aan de Noordvest. Met deze expositieviert de eigenaar van de molen het tweejarig bestaan van De Noordmolen als proeflokaal: De foto's op groot formaat zijn ge maakt door fotostudio Henk Vos. Henk Vos zelf noemt de 17 foto's, sfeerplaten en andere Schiedamse gezichten. SCHIEDAM - Terwijl heel* Schiedam zich/nog volop bezighoudt met het ongekende aantal, zomerse dagen, denkt de afdeling toneel van de Schiedamse Gemeenschap alweer aan januari 1976. - Net als dit jaar en het voorgaande jaar wil de SG het nieuwe jaar inlui den met een vrije toneel productie. Voor deze pro ductie worden nu ook weer een groot aantal amateurtoneelspelers ge vraagd, die onder leiding van een beroepsregisseur hun theaterspel gaan in studeren. nos r' iVlfr-Ö van De panden aan de Bakkersha ven zijn niet het, eigendom-van de gemeente, maar in handen van een aantal particulieren.. Het besluit om het onbewoon- baar verklaren van de Bakkers- havenwoningen op gang te brengen, werd door het vorige college*van b. en w. genomen en dit besluit kreeg het huidige college als erf én is mee. Volgens wethouder Zijdeveld is ér in het verleden uitvoerig contact ge weest met de adjunct-inspecteur van ,V°lksbuisvesting in de pro vincie Zuid-Holland over het eventueel voortbestaan van de Bakkershaven.- Er werd een onderzoek inge steld naar de kwaliteit „van de 'huizen en die bevindingen over de Bakkershaven spreken eigen lijk voor zichzelf. De argumen ten van de adjunct-inspecteur worden dan' ook gebruikt in het voorstel, dat de gemeenteraads leden binnenkort^ onder ogen krijgen. Zoals bekend lozen ialle bewo ners van de Bakkershaven al het afvalwater/ in', een open riool, dat voorhun woningen ligt- Het Verbeteren en beter be- woonbaar maken van" de 21- hui- - zen, zou technisch en econo misch gezien onuitvoerbaar zijn. - Het rijk wil zelfs geen finan ciële. medewerking verlenen om 'de woningen voor een beperkte periodenog te laten voortbe staan. Dit alles, wordt nog eens duidelijk in de.lijst met 14 pun tert waaruit moet blijken, waar om het. beter" is, de panden on bewoonbaar te" verklaren. In die lijst staat, ondermeer, dat er te weinig daglicht in de huizen kan komen. Ook zijn er te wei nig mogelijkheden om lucht te verversen-en door te laten'stro men. De woningen zijn erg .vochtigdoor optrekkend - vocht, "en 'daklekkages. Ze 'rijn oud, bouwvallig, vervallen-,en brand gevaarlijk ,en er bevinden zich in iedere- woning te weinig sani- taire voorzieningen. In- het verleden is er door de' gemeente met de bewoners van de Bakkershaven gepraat over de toekomst van hun woonom geving, maar wat de meerder heid van de Bakkershavenbewo- ners nu eigenlijk wil blijft on duidelijk. Tijdens een in decem ber 1974 gehouden hearing bleek een* meerderheid van de bewo ners er te willen blijven- wonen. Daarna kwamen er, volgens wethouder Zijdeveld, echter re gelmatig -bewoners - op zijn spreekuur, die wel wegwilden maar dat tijdens die hearing niet openlijk durfden, te beken nen. In juli ontving de raad van Schiedam een door 14 Bakkers- havenbewoners ondertekende brief waarin stond, dat rij graag een andere en betere woning wilden hebben. Kort daarna Verscheen er een pamflet met als ondertekening „de bewo ners" en volgens dat pamflet zou iedereen op zijn besluit rijn teruggekomen en zou iedereen graag in de Bakkershavenhuizen blijven wonen. Op zich vormen de bewoners van de Bakkershaven met el kaar een kleine gemeenschap. Iedereen kent iedereen. Het was één van de bewoners, die tij dens de vergadering van de commissie voor Ruimtelijke Or dening zomaar het woord nam en een pleidooi hield voor het voortbestaan van de Bakkersha- ven. Volgens hem was de Bak- "kershavén één van de weinige plaatsen in Schiedam waar kin- deren zonder gevaar buiten kunnen spelen en waar ouderen rustig voor hun huisjes kun'neii ritten. Tijdens dé commissievergade ring zei PvdA-raadslid Aad Wiegman over de Bakkersha ven: "Hét is een aardig straatje. Dat er 'mensen ,weg willen ac- 'cóord, maar er moet begrip-zijn •voor de mensen die willen blij ven wonen in dat rustieke stuk je.Schiedam. Er zijn mensen ge-' j. noeg. die ér graag willen wonen -en die de, huisjes zelf kunnen opknappen, wanneer de ge- meente een paar-voorzieningen treft."- Aad Wiegman noemde .daarbij met'name jongeren en onvolledige gezinnen. De 'WD bij monde .van C. - van' Tilborg stelde,' dat wanneer de huizen onbewoonbaar, ver- klaardzijn, ze, snel gesloopt moeten worden, om kraken te voorkomen. Kan de gemeente die garantie niet geven, dan moeten de huidige bewoners .er volgens hem, voorlopig blijven wonen. Wanneer de gemeenteraad op 25 augustus ja zegt tegen het voorstel om de Bakkershaven- woningen onbewoonbaar te ver klaren, dan kan het nog tot eind juni volgend jaar duren, voordat de huizen ontruimd rijn. De be woners krijgen dan zo snel mo gelijk een ander huis en ont vangen dan een premie van 3000 gulden wegens krotopruiming. Als de gemeenteraad niet in gaat op het voorstel om de wo ningen onbewoonbaar te verkla- ren, dan neemt het rijk zelf binnen vijf jaar het initiatief. Dit zou Schiedam, volgens wet houder Chris Zijdeveld, in een moeilijk parket brengen. Inmid dels is bekend geworden, dat zeven Bakkershavenbewoners bij bureau Huisvesting het ver zoek hebben ingediend om voor een andere woning in aanmer-. king- te komen. Daarnaast rijn een aantal aanvraagformulieren wel uitgereikt aan Bakkersha venbewoners- maar nog niet in geleverd bij huisvesting. t V - X X kpf-.'y SCHIEDAM - Door nog onbe kende oorzaak kwam een 37-ja rige Delftenaar gistermorgen met zijn brommer te vallen. Het ongeluk gebeurde op de Harre- weg in Kethel. "Buiten bewust zijn en met een hoofdwond bracht de GG en GD .de Delf tenaar naar het Noletriekenhuis. Welke verwondingen hij precies bij.het ongeluk heeft opgelopen, is nog niet bekend. Het busje, dat begin dit jaar. door de poütie werd gekocht om op gezette tijden radarcontroles- mee te verrichten, is nu irtmid-; dels veranderd in een" complete' rarnpenwagen. De Mestawegen- 'wordt{ -dan ook bij de politie, •„het.schaap met de vijf poten" genoemd. Het aanschaffen en. inrichten van het busje heeft in totaal zo'n vijftigduizend gulden ge-, kost. Het voertuig kan -nu inge zet worden bij allerlei controles en zware ongelukken. Naast de radarapparatuur 'voor snelheidscontroles bevinden zich in het busje ondermeer' waarschuwingsborden, kegels en- hekken om een deel van 'èen- rijstrook-af te zetten, een nood-i aggregaat met halogeenlamp, al lerlei - waarschuwingslampen, verkeerslassen, fakkels en een- uitgebreide verbandkoffer. Alles heeft z'n eigen plaats in het :Om een beeld te krijgen ven wat er ziek-allemaal in de Mesta wa ged bèvin&t,- wérd'■'■'het schaapbief de vijf poten leeggehaald en xtttVje pup alles fond "het busje «if.- busje en is zo. économisch moge lijk opgeborgen. In het busje is ruimte genoeg om ter plaatse mensen te verho ren. ,;Alleen hebben we geen koffie-automaat in de wagen", zegt inspecteur Van den Hengel. Het voertuig wordt ook inge zet om de snelheid van brom fietsen te controleren. Volgens Van den - Hengel zijn diverse ouders blij, dat de politie zich bezighoudt met deze controles, omdat ze zelf vaak niet weten, wat hun kinderen met hun brommers Uitspoken. Het enige wat nog ontbreekt 'in het busje, dat voor praktisch alle verkeersdoeléinden ingezet kan worden is een plastic pop, die op de plaats van een onge luk de plaats van een slachtof fer in kan nemen, om de nood zakelijke metingen te verrich ten. -"Binnenkort wordt de bestaan de apparatuur om -snelheid te controleren, .vervangen door nieuwe radarapparatuur. Met deze hypermodemé apparatuur kunnen snelheden gecontroleerd worden, die liggen tussen de 45 en 400 kilometer!. Bij de politie hoopt men, dat de rampenwagen zo weinig mogelijk ingezet'hoeft te worden. Om aan amateurtoneelspelers te- komen, houdt de, afdeling to neel van de SG morgenavond een auditie in gebouw Irene aan dé Nieuwe Haven. Volgens SG- directeur Ruud Pillard kan men dit jaar een keuze doen uit twee toneelstukken. De definitieve keuze hangt echter af van het aantal mensen, dat na de audi tie van morgenavond overblijft. Voor één van de twee stukken zijn namelijk 20 spelers nodig. Wanneer precies het toneel stuk in. januari in première gaat is- nog niet bekend, maar, vol gens Ruud Pillard, zeker niet op 'de eerste dag'van het nieuwe jaar. Of het toneelstuk, net als dit jaar, ook weer gekoppeld wordt aan de Nieuwjaarsbijeen komst van de gèmeente, staat ook nog niet vast De auditie in gebouw Irene begint morgen avond .omjacht uur. t SCHIEDAM Het is voor de-, politie nog steeds een raadsel, wie er 'afgelopen maandagnacht een drietal ruiten "Intrapte. Agenten ontdekten 's'nachts om ongeveer drie uur, dat er een- ruit-vani de deur van een siga renwinkel, aan de Parkweg was ingetrapt. In de buurt daarvan Meld men toén een 19-jarige Schiedammer aan, die daar met een 'trimpak aan, volgens zijn zeggen, aan het trimmen was. De. politie geloofde de Schie dammer niet en nam.hem mee naar het bureau aan de Lange Nieuwstraat. •.Daar kwamen- toen achter el kaar de meldingen-, binnen,' dat er optwee „plaatsen aan de 's-Gravelandseweg ruiten -van winkeldeuren waren ingetrapt. Eén ruit was ingetrapt bij res taurant De Gouwe Geit, de an der, bij meubelzaak Schrijver, De aangehouden Schiedammer kon. bewijzen, .dat hij de drie 'ruiten niet had ingetrapt en werd 'in de loop van gisteren weer vrijgelaten. De schade aan de winkeldeur van de sigarenwinkel- bedraagt volgens de politie 50Q gulden. De toegebrachte schade aan De Gouwe Geit is'honderd-gulden, die aan' de winkeldeur van Schrijver" 'achthonderd gulden. In de laatste winkel werd ook nog een onbekend bedrag aan klein geld gestolen. Het doorzoe ken van de kassa van de siga renwinkel leverde niets op. SCHIEDAM - Het te scherp nemen van de bocht was er de oorzaak van, dat. gistermorgen, tegen half twaalf de scherven: van zo'n '25.000 lege flessen op de 's-Gravelandseweg kwamen te liggen. Het ongelnk gebenrde op de oprit in de richting Rot terdam van Rijksweg 20. De man, die de vrachtwagen combinatie met de flessen be stuurde, was de 35-jarigé Leer- damse onderwijzer N. v. H. Op de vrachtwagen stonden 620 kratten met lege flessen, op de' aanhanger 1.000 kratten. Toen-hij-de bocht te scherp- nam, ging de lading flessen op' de vrachtwagen schuiven en braken de banden waarmee de kratten waren vastgemaakt' Het gevolg was, dat de kratten van de vrachtwagencombinatie gle den en er zo'n 25.000 flessen ih scherven 'op de weg rolden. Per soonlijke ongelukken deden zich daarbij niet voor. Zowel de brandweer als de politie hadden gisteren geruime tijd nodig om hef glas van de weg te krijgen. TELEAC 18.15 Voorlichtingsprogram». ma computerkunde NOS: 18.45 Minitnolcn 18.55 Journaal 1K9R 19.05 Jouw wereld, mijn we reld, programmaserie 19.30 Kenmerk NOS 204)0 Journaal TROS 20.21 Major Dundee, speel film uit 1965. NOS 22.20 Journaal 18.45 Minimolen 18.55 Journaal 19.05 Van gewest tot gewest SQCUTERA 19.50 Nederlandse vereniging voor revalidatie - NOS, -:"i 20.09 Journaal 20.21 Staatsloterij 20.25 Leeuw in de winter, Engelse tv-film 22.30 Studio Sport 22.55 Panoramiek-Speciai 23.00 Journaal Pas tegen het eind van de ja-r ren zestig begon de Amerikaanse regisseurSam Peckinpah goed naam te '.maken met films als „The wild bunch" en weer wat later „Straw dogs". Keiharde films die de meeste filmliefheb bers. nog vers tn het geheugen zullen liggen.. Daarom is het uxl aardig'-dat de TROS vanavond-.— I van twintig over acht tot twintig over tién via'Nederland 1 een' eerder werkstuk .vari Peckinpah uitzendt: „Majoor Dundee", met Charlton'Heston, Richard Harris, Jim Hutton, James Cobwrn en Senta Berger, uit1965. Dè film speelt tijdens de Amerikaanse burgeroorlog die tussen 1860 en" 1865 aan ruim 600.000 mensen het leven kostte. „Majoor Dundee" is het verhaal van een majoor die zich in die keiharde tijd met een groep avonturiers en moorde naars buiten de wet stelt in de jacht op een, al,even moordzuch tig, indianenopperhoofd. Maar misschien kunt u toch beter naar Nederland 2 kijken. Daar zendt van vijf voor half negen tot half elf de NOS An thony' Harvey's'film ,;A Kon; .in winter" uit, waarin naast Peter O'Toole de verbluffend 'acterende, Katherine Hepburn te zien is.. DUITSLAND I 18.00 Grips tn Tricks, 18.10 De Partrfdge Family. 18.40 Aktuaïiteiten. 19.20 Der; "Fall von nebenan. 10.45 Gedichten van-BerthoH Brecht. 20.00 Journaal en weerbericht. *20.15 Reportage. 21.00 Bruder und Schwcster.'en Die Fmwdin. twee toneelstukken. 2236-• 22.50 Journaal, kommentaar en weerbericht., DUITSLAND 2 18.29 Sergeant Berry und der Linkhander. film. 1835 MainzelmSnchen. 19.90 Journaal. 19.30 Die Entdeckung der Meere. .tv-serie. 20.15 Informaties en meningen uit hel t*- «frijfsleven. 22.45 Journaal. 21.15 Kulturee! magazine. 22.00 Ueber die Brücke. tv-spel. 23.00 Journaal. BELGIË NED. ,18.45 Paulus dé" boskabouter. 1830 Corona tion Street. 19.10 Mededelingen, en weerbe richt. 19.45 Journaal. 20.15 Chïco. tv-serie. 20.40 Goodbye Raggedy Ann. Amerikaan*. tv-spel. 22.00 Overzichtprogramm'a over het" festival van Vlaanderen. 22.25 Journaal. HILVERSUM I NCRV: 18.00 Kapel van de Kon. Lucht macht. 1830 Nws. 18.41 Kunst en vliegwerk. 18.46 Met uw instemming: 1835 Populaire soloconcerten. 1930 TheoL Etherleergang. -TROS: *2030 Eight O'CIock Special. 21.15 Specialiteiten a ia carte. 22.30 Nws. 22.19 Aktua. 23,00 Coulissen. 23,55-2100 Nws. HILVERSUM II VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen van de dag. 1830. Tony van Verre ontmoet Jan Blaaser: licht progr. 18.45 Brassband maga zine. NOS:* 19.40 Orkest van Syd Lawrence.' 1930 Den Haag vandaag. 20.90 Nws. 28.15 Woensdagavond muziek magazine: 2085 Nieuwe grammofoonplaten. 21*10 Horizon. 21.45 Praten over muziek. 22.10 Joegoslavië - zelfbestuur opnieuw in discussie. EO: 22.40 Woord der -waarheid, gesprek. 2255 Klankbord. 23.05 Postludium. 2335-24.00 Nws. HILVERSUM III NOS:. 18.03 De Vakaturebank. 18.10 Joost mag niet eten.. 19.02 De Rock en Rollmetho-* de, 20.92 Woensdagavond III, met om 28.82 'Tineke. 2L02 NOS-jazzuur. 2202 Sporthal- verwege. 2235 Mededelingen. -23.02 Kom Does^ Tineke. 0.02 Metro's Midnight Music. 1.02 Take it easy. 2.02 De Meurders Metho de. TROS: 6.02-7.00 Drie op je boterharoc Donderdag Van een onzer verslaggevers- SCHIEDAM - Rond half twee vannacht heeft er een felle uit-' slaande brand gewoed in een huis aan de Van Oldenbarne- veltstraat, die in totaal voor een ton schade aanrichtte. Op het moment van de brand lagen de 'bewoners te slapen. Zonder ongelukken konden zij zich in veiligheid stellen, alleen de vrouw'des huizes kreeg een shock. Zowel woon- als" slaapkamer brandde volledig uit. Dé oorzaak is nog niet bekend, HILVERSUM i NCRV: 1M Nws. 7.02 Het levehde woord. T.0S Preludium:itiass.' muziek. 730 Nws. 7.01 Hier err Nu. 7.55 Aangestipt: program ma-oven. *.00 Te Deum Laudamus: gewij de muz. *.20 Op de man af: evang. kom mentaar: 3.30 Nws. Ut-'Cymn, voor de huisvrouw., 8,45 Podium: inf. over gezin en samenleving, s.45 Onder de hoogtezon. Ut» Nws. 10.33 Orkesipalet-1: Klassieke muz. 11.07 Orke5tpaiet II: klassen muz. 1200 Be! Canto. 122S Meded. tb.v. land- en tuin bouw. 1230 Nws. 12,41 Hier "en Nu. 1255 'MiddagpauzediensL 1215 Lichte koorzang. 12J0 Europa-Globaal, gevar. progr. met om 15.30 Nws. en 16J0 Hier en nu. 1730 Nws. 17.32 Hier en Nu. 1 't HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn.TTS Dag met een plaatje (200 Nws. 211-221 Ra- dlojouro.)'250 Morgenwijding. NOS: 2*/ Spiegel van Belgiè. 9.35 Waterstanden. AVRO: 9.4» Blij met Toots Thielemann lichte muz. 10.00 Kleutertje' luister. 10,IJ-, Arbeidsvitaminen. (11.00 Nws, 11.03-11-03 Radiojoum.) 11.50 Rondom twaalf: gevar.-. progr. (1L55 Beursberichten) 1230 Zelfstanv; dig zijn en blijven. 1235 Sportrevue. li?», Nws. 1211 Hadlojoum. 1221 Alert: progr. op het vlak van muziek en maatschappij. 1250 Instrumentale kamermuziek. 14.10.1» historisch: progr. over geschiedenis. 14», Met muziek op stap. 1215 Aspectenr kunst rubriek. 1200 Nws. 1202 Radiojoum. 17" - Moblel. HILVERSUM III TROS: 7.02 Drie op je boterham.; Pep-op-drie. IL03 Drie draalt op. verzoek- 1202 Drie draait tussen de middag: Boter., kaas en prijzen. 1202 Pop-Kontakt: DO HJ- - go van Gelderenshow. met de Nederland» tipparade. waarin NL-tip-pers. 1203 be, Hltmeesters: de Ned. top-40.

Het Vrije volk | 1975 | | pagina 2