Ramp dreigt als er niet gauw regen komt In preuts New Jersey... van 17 en Meisje mishandeld tot prostitutie wpngen löp 1, vooi not geen seven 5 6.98 hr 6.98 u Acute patiënt in Rotterdam slechtste af Hij boort, hij koelt, hij zuigt Chocolade melk L H 111 Het 11 Wr nu I' Bierwagens kunnen het bijna niet aan INFORMATIE OVER BEZORGING: Electriciteit doodt jongen BIJENBAARD DIE LIJSTEN BESTAAN Volksfeest van GEB Rotterdam gaat door FATALE KEEK- MANOEUVRE liiflt Ruiten ambassade India vernield Koelere nacht rrrnTrn .The best of Jim Reeves Ray Connlff Hello young lovers rManltaa de Plata o.a. The country side of Jim Reeves aggMy in»» ir 93 Bel 010 -147400 |magere,fles1000 gramj gisaMWeralalgfl Stoft jniSw^aa ""«is: I«. Ïsr-L* Hardiiekki hitte Donderdag 14 augustus 1975 31e jaargang no. 8569 HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25, Rotterdam tel. 010 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 13.63.80 14.74.11 ►Veel valse biljetten van duizend (Van een onzer verslaggevers) 1 NIJMEGEN B ytientallen zijn de laatste tijd in het oosten en zuiden van bet land valse duizendjes in omloop gebracht Het geld is zo goed nagemaakt, dat vrijwel nie mand meteen argwaan krijgt. De duizendjes worden vooral in Nymegen, het Gelderse rivierengebied en Noord-Brabant verspreid:, Aanvankelijk waren vooral autohandelaren en veekopers het Slachtoffer van de valsemuntersbende. Begin deze week kwamen ook middenstanders met het valse geld in' aanraking. Zelfs in een Nij meegse patatkraam werd rustig met een vals duizendje betaald. De politie heeft er nog geen idee van waar het valse geld vandaan komt. Het blijkt te gaan cm een partij waarvan al begin .v,dg':jaar de eerste biljetten-,in titaftèp werden gebracht Nadat ibeïCin Utrecht op de automarkt twee "mannen waren gearres teerd, die het valse geld ver spreidden, stopten de valsemun ters even. Enkele maanden gele den "doken de duizendjes weer op. De valse biljetten met ver- schiller.de serienummers zijn wat gladder en zachter dan de echte en knisperen ook minder. Het groen aan de achterzijde is donkerder en de strafwet-ver melding is slecht leesbaar, Maandag sloeg de bende toe op de jaarlijkse ponymarkt in Bemmel, waar voor minstens 8.000 aan vals geld werd uitge geven. Autohandelaren in het oosten van het land zijn inmid dels al zo bang geworden om met vals geld te worden be taald, dat ze geen biljetten van 'duizend gulden meer accepteren. Sommige auto's waren'al geheel met vals geld betaald. MAASTRICHT Een in woonster van Maastricht, me vrouw G. M- H. Pieters (43), is gistermiddag bij een keerma- noeuvre met haar auto in de Beatrixhaven terecht gekomen en vetdronken. Haar kinderen, een jongen van dertien en een meisje van negen, wisten zich te bevrijden. Een passerend schip pikte hen op. verschroeit bossen 'je- v - (Van een onzer verslaggevers) BOTTERDAM Het aanhoudende droge en hete zomer weer dreigt een ramp te worden voor de bossen in Neder land. In de provincies Utrecht, Gelderland, Noord-Brabant en Friesland zijn beuken, eiken, berken en kastanjes nu al in gele en rode herfstkleuren getooid. "De droogte mag niet al te lang aanhouden anders vrees ik een zelfde ramp als in de hete zomer van 1959," zegt de heer Van der Jagt van Staatsbosbeheer in Utrecht. "In die zomer zijn hele stuk ken bos verdoogd en afgestorven. Alleen fikse regenbuien en een daling van de temperatuur kun nen volgens de heer Van der Jagt een naderende catastrofe te genhouden. "De verbrandingsverschijnselen die veel bomen nu vertonen ko men zij wel weer te boven. Als er eerst maar eens regen valt," aldus Van der Jagt. Ook volgens rentmeester J. P. d'I-Iont van de stichting Goois Natuurreservaat dreigt er een ramp als de droogte niet snel snll wijkt. "Maar zelfs als er spoedig regen zou vallen is de vraag of een bomensterfte op grote schaal is te voorkomen. Zouden de weersomstandigheden deze herfst of winter ongunstig zijn dan wordt het twijfelachtig of de bomen zich van de gevol gen kunnen herstellen," aidus rentmeester d*Hont. Volgens de Heidemaatschappij in Arnhem is vooral de hitte de belangrijkste oorzaak van de vroege herfst in de Nederlandse bossen. "De bomen zijn ook al bijna aan het einde van hun ve getatieperiode," aldus een woord voerder. DEN HAAG Een 34-jarige Hagenaar, R.S., is gisteren aan gehouden nadat hij in Den Haag negen ruiten van de Indiase am bassade in had gegooid. Hij wil de zo zijn misnoegen uiten over de voor hem onbevredigende reactie van de ambassade op een klacht over het gevangen hou den van twee van zijn vrienden in India. Jessica Santos moest gisteren in Seaside Park in de Amerikaanse staats New Jersey rechtstaan omdat ze naakt aan het strand had gelegen. Om misverstanden te voorkomen: Jessica (links) is drie jaar. De rechtbank sprak haar vrij, wat voor haar moeder een grote opluchting was. Tussen Hoek van Holland en New Jersey ligt eenwereld. - -tzT— X. "V (Van een onzer verslaggevers) LEEUWARDEN Een 26-jarige werkloze inwoner van Leeuwarden heeft volgens de politie twee maanden lang een 17-jarig meisje gedwongen als prostituee geld voor hem te verdienen. Hoewel hij al haar inkomsten in eigen zak stak, kreeg het meisje voortdurend slaag omdat ze voigens hem niet genoeg verdiende. Het meisje wordt nu verpleegd in een psychiatrisch ziekenhuis, nadat ze eerst, na een zelfmoordpoging, in zorgwekkende toestand in een ziekenhuis in Leeuwarden was opgenomen. J0.a. Mexican Joe, I won't forget you, 8 baartacho following ma jO.a. Tfift Impossible dream, Lova ^•Borneo and jrQft iCfiarlfe Rich O.8. Ol" man rive? Jnemt often, Eapw» Ail laloca 5! *0.8. A fallen alar. Blue aide ol lone- Bel1010-296633 als u niet weet waar het dichtstbijzijnde Radio Modern filiaal is. OS niet rechtstreeks op tv (Van onze radio- en tv-redactie) GENEVE/HILVERSUM Eu ropa krfjgt in "76 waarschijnlijk geen rechtstreekse tv-reportages te zien van. de Olympische Spe len in Montreal (Canada). On derhandelingen tussen het orga nisatiecomité, de Cojo, en de Eu ropese Omroepunie (EBU), zijn gisteren in Genève volledig vast gelopen. De Cojo wil 18 miljoen dollar, ongeveer het dubbele van het laatste bod van de EBU: 9,3 mil joen dollar (circa 23,5 miljoen gulden). Het verschil is volgens een EBU-woordvoerder te groot om nog enige hoop op een gun stige afloop te hebben, en afspra ken voor verdere onderhandelin gen zijn dan ook niet gemaakt. Vice-president Willy Daume van het Internationaal Olym pisch Comité wil echter trach ten toch nog een oplossing te vinden. Hy spreekt van „een po- kerspel", daarmee wellicht doe lend op het zeer hoge bedrag dat een particuliere maatschappij heeft geboden die de spelen, ex clusief voor Europa, op grote schermen in bioscopen wil ver tonen. Directe radioverslagen van .Montreal" komen er wel: daar voor hoeft volgens dc IOC-sta- tuten niet te worden betaald. {Van onze sociaal-economische redactie) AMSTERDAM De plas bier die ir. Nederland de laatste tijd wordt opge dronken, kan maar net snel genoeg worden aan gesjouwd, De bierproduk- tie kan hef bijbenen, maar van het aantal auto's en kratten, dat er voor nodig is, wordt het uiterste ge vergd. Voor bier in fusten (grote vaten) bestaat geen probleem, wel voor het Oessenbier. Als de warmte blijft aanhouden zal de vervoercapaciteit gaan te kortschieten. Iedere afnemer knjgt op het ogenblik nog de hoe veelheid die voor hem was begroot. Heineken, de grootste bierproducent van óns land, hoopt de iets achtergebleven omzet in deze maanden grotendeels in te lopen. Eerst vrij zonnig, later plaatse lijk onweer. Zwakke tot matige Wind uit uiteenlopende richtin gen. Minimumtemperaturen rond 13, maxima morgen ongeveer 27 graden. fó-MB. zon op onder 0523 20XS maarv op onder, H5 43 v— (géén onder nummer). Vroog noor de ofd. abonnee-service maandag t/m vrijdag tot 19.00 uur zaterdag tot 16.00 uur Zie ook onder „adressen."* onderdeStrips BLADEL De 17-jarige R. Hendriks uit het Brabantse Bla- del is gisteravond op slag gedood toen hij in het bedrijf van zijn vader door elektrische stroom getroffen werd. Dat gebeurde toen hij een compressor inscha kelde. De technische recherche van de rijkspolitie heeft een onder zoek ingesteld. (Van een onzer .verslaggevers) ROTTERDAM De kans dat psychiatrische patiënten die acuut opgenomen moeten worden, geruime tijd moeten wachten voordat ze ergens ondergebracht kunnen worden, is in Rotterdam groter dan elders. Uit gegevens van het ministerie van Volks gezondheid en van de Provinciale, Raad voor de Volksgezondheid in Zuid-Holland blijkt dat: de regio Rotterdam relatief weinig mogelijk heden heeft voor het opnemen van psychia trische spoedgevallen. Behalve inhet Delta ziekenhuis kunnen acute patiënten worden ondergebracht in enkele psychiatrische zieken huizen aan de kust; Q het aantal aanvragen voor psychiatrische op name de laatste vier jaar voortdurend stijgt. Het recente geval van een Rotterdamse vrouw die vier dagen moest wachten en die nu in een coma in Dijkzigt ligt, heeft verontwaardiging ge wekt bij de wijkverpleging in Rotterdam. De wijk verpleegsters gaan er over vergaderen om na te gaan wat er gedaan kan worden. In de raads commissie Volksgezondheid zijn inmiddels vragen gesteld over de zaak. Zie verder pagina 13 Kathy Clossin (10) zette een bijenkoning op haar kin, waarna 8000 bijen deden wat het instinct een bij in zo'n geval-voorschrijft: erop af! Het gebeurde op een stjeekmarkt in de Amerikaanse staat Ohio. De 26-jarige Leeuwarder, J. O. is aangehouden op beschuldiging van zware mishandeling en sou teneurschap. O- had het meisje eind mei ontmoet in een bar. Ze woonde met toestemming van haar ouders op kamers in de Friese hoofdstad. De man haalde het meisje over met hem samen te gaan wo nen en na korte tijd eiste hij dat ze geld voor hem zou gaan verdienen. Op 3 augustus zag het volgens de politie labiele meisje, doods bang geworden omdat ze steeds slaag kreeg, kans te vluchten. Ze zwierf de hele dag door de stad, durfde aanvankelijk haar ouders niet te bellen, en kwam tenslotte toch op weg naar een telefooncel O. tegen die haar weer meenam en thuis mis handelde. De volgende dag nam ze een buisje aspirine in. Half bewusteloos sleepte ze zich naar een telefooncel en bel de haar ouders die de politie waarschuwden. Rechercheurs vonden haar m zorgwekkende toestand bij de cel en brachten haar naar een ziekenhuis, waar haar maag werd leeggepompt. ARNHEM De provincie Gelderland houdt een lijst aan waarop particuliere bejaarden tehuizen voorkomen die gesloten moeten worden. Dat is aan het licht gekomen na de diefstal van ambtelijke documenten bij de Sociale Dienst van Arnhem. De provincie had pas nog, via commissaris van de koningin mr- J. Geertsema, ontkend dat zo'n lijst zou bestaan. Gisteren gaf de provincie toe dat er wél een lijst was. De man die de papieren wegnam, een 50-jarige adviseur van de Ned. Ver. van Bejaarden oorden is gearresteerd, maar na zijn bekentenis weer vrijgelaten. (Van een onzer verslaggeefsters) UTRECHT In het tandheelkundig instituut in Utrecht is een. afzuig systeem ontwikkeld dat behalve speeksel en koel water ook „grof vuil" uit de mond van de patiënt zuigt en dit meteen op de riolering loost. Deze krachtiger afzui ging bij het gebruik van watergekoelde snelboren is toe te passen op een liggende patiënt. Een an der voordeel van de nieu we installatie is dat alie 640 behandelplaatsen m het instituut nu tegelij kertijd gebruikt kunnen worden, zonder dat de af- zuigcapaciteit van de ene behandelplaats die van de andere beïnvloedt. Het geringe onderhoud, doordat reinigen niet noodzakelijk is, betekent een belangrijke besparing op de exploitatiekosten. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De officiële ingebruikstelling op 6 september van de GDB-ccntraie Maasvlakte wordt een „volksfeest" voor vijf duizend personen (bouwers en gewone burgers). Verzet binnen het GEB heeft daar niets aan kunnen veranderen. Wethouder Van der Have, die gisteren het programma bekend maakte, noemt een bedrag van 170.000 gulden als de kosten van het feest. Tegen dit bedrag had de medezeggenschapscommissie van het GEB geprotesteerd. La ter is de meeste onenigheid weg genomen. Een „gewone" opening, met alieen maar officiële heren, zou zeker al 100.000 gulden hebben gekost, zegt do heer Van der Have. De bouw van de centrale heelt zeshonderd miljoen gulden gekost. In open envelop zonder postzegel sturen aan: Het Vrije Volk Antwoordnr.1579 Rotterdam Ja. stuur mij de keuzelijst van cadeautjes. naam nieuwe abonrrea: adres: plaats: wenst kwartaalabonnement maandabonnement en ontvangt Het Vrije Volk de eersto tweo weken gratis. mijn naam; adres: plaats:

Het Vrije volk | 1975 | | pagina 1