Kippenbrug iedereen begaanbaar Drie dronken automobilisten Inbrekers hadden honger en dorst jBijC&A kledingzaken Hinderwetten nederfand2 schiedam tv/radio nederfandl buitenland radio DINSDAG 4NOVEMBER 1975/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM - Het nieuwe park Bijdorp nadert haar voltooiing. De jeugdige bewonertjes van de wijk Bij dorp worden aan het einde van de maand ingescha keld om een aantal bomen en struiken te planten, ter wijl de jonge Nieuwlandertjes inspraak krijgen bij de aan te leggen speelgelegenheid aan de rand van het park. De mensen van de Plantsoe nendienst zijn al druk bezig met het planten van bomen en struiken, ondanks de boomplant- dag voor de Bijdorpse kinderen op 22 novem ber. De zoge naamde duiker in de spoordijk waar een wandelpad doorheen zal komen om Nieuw land met Park Bij dorp te ver binden. 3»- m lipSllfe: Dit bankbiljet van duizend gulden is dan wel echt, maar het aannemen ervan gaat in Schiedam niet zonder moeite. SCHIEDAM - Een dronken 37-jarige automobilist uit Rotterdam is bij een aanrijding betrokken, ge raakt, hetgeen hem enige blikschade, een proces ver baal en enkele uurtjes ontnuchteringstijd op het poli tiebureau opgeleverd heeft. Honger en geweld in Opstandingskerk Voetbal op straat; bromfietster valt Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 Nieuwlandscholen doen niet mee aan kinderinspraakprocedure t In de wijk Nieuwland is een project van start gegaan, dat ais •resultaat de inrichting van een speelgelegenheid in Park Bij dorp moet krijgen. Het is de be doeling dat de hele Nieuwlandse schooljeugd bij de aanleg Van deze speelruimte betrokken wordt. Het is de bedoeling dat zij via lesbrieven hun wensen en ideeën over deze speelplaats spuien. In Nieuwland is een werk groep in oprichting die deze kinder-inspraak-procedure moet voorbereiden. Het idee voor deze nieuwe werkgroep is afkomstig van de werkgroep "Wonen en Leven in Nieuwland. die van de gemeente het verzoek kreeg om met suggesties voor het park m aanleg te komen. Het ligt m de bedoeling van de gemeente om - door de dui ker in de spoordijk aan de Jo- han de Wittsingel een voet- brvggetje aan te leggen, welke aansluiting geeft op Park Bij dorp. Het terreintje onmiddellijk achter die duiker zai bestemd worden als speelgelegenheid. Vooral over de inrichting van dit speelterrein is nu de in spraak van de bewoners ge vraagd. Omdat dn voornamelijk een aangelegenheid voor de kinde ren is, heeft de werkgroep Wo nen en Leven alle lagere scho len in de wijk aangeschreven met het verzoek meè te denken omtrent de kmder-inspraak-mo- gehjkheden. Tot nu toe heeft echter nog geen der zes aange schreven scholen gereageerd. „Teleurstellend" noemt initia tiefnemer Roel Rasker (van Jeugdhaven Nieuwland) de ma nier waarop de scholen op dit initiatief reageren, of eigenlijk niet reageren. De Wonen en Leven-werk groep had gedacht om een te ken- of kleurwedstrijd uit te ïhrijven waarin kinderen met hun ideeen over de speelplaats aan konden komen draven. Ook dacht men aan een soort les brief aangaande dit nieuwe park, die dan in alle klassen be handeld zou kunnen worden. Van iedere Nieuwlandse school zou dan echter een onderwijzer of onderwijzeres in een werk groep moeten plaatsnemen die deze lesbnef zou voorbereiden. Deze groep had eigenlijk op 1 november aan het werk moeten gaan, maar de start van de in spraakprocedure is nu vertraagd door het uitblijven van reacties van de Nieuwlandse scholen. In Bijdorp zelf is heel wat enthousiaster gereageerd op de komst van het nieuwe park. Hier heeft de bewonersvereni ging al in een zeer vroeg sta dium de gemeente aangeschre ven met de vraag of er niet een boomplantdag voor de Bijdorpse kinderen aan de aanleg van het. nieuwe park vastgeknoopt kan worden. De plantsoenendienst was wel voor dit plan te porren, waarna besloten is dat de Bij-' dorpertjes op zaterdagochtend 22 november (op de dag dat ook Sinterklaas met zijn hele gevolg deze stad binnentrekt) zo'n 20 bomen en 500 heesters mogen planten. De Nieuwlanders die aan de andere kant van het Park Bij dorp wonen zullen waar schijnlijk met bij deze boom plantdag betrokken worden, maar enkel bij de aanleg van het speelterrein. Roel Rasker hier nog over: „Als de scholen niet gauw reageren gaan we de inspraak via onze eigen kanalen regelen, dan doen we het wel via de Jeugdhaven. Maar via de scholen zouden er meer kinde ren bij betrokken zijn." Het grootste deel van het Park Bijdorp is al klaar. In het totaal 714 ha. grote terrein is het graszaad al gezaaid en is een man of tien druk doende met de, aanleg van de paden en het planten van struiken en boom pjes. In totaal komen er 22.000 heesters in Park Bijdorp en cir ca 200 bomen. Sinds februari is men al dagelijks met de aanleg van Schiedams nieuwste park bezig. jBetalen met briefje van If1000; eerst legitimeren SCHEEDAM - Wanneer men bij C en A aan de Broersvest alleen maar met een biljet van duizend gul den kan betalen, moet men zich eerst legitimeren. Deze maatregel heeft de directie van het concern in Amster dam genomen, nadat bekend werd dat er in het hele land diverse vervalste duizendjes in omloop waren gebracht. Volgens een woordvoerder van C en A nam het kle dingbedrijf de veiligheids maatregel op aanraden van de Amsterdamse politie. Kortgeleden wiide een Schie- damse bij C en A aan de Broersvest betalen met een briefje van duizend gulden. Toen zij geen iegitimatiebewijs met foto kon laten zien, begon voor haar de ellende in de kle dingzaak. Het bankbiljet van duizend gulden werd door een aantal personeelsleden nauw keurig onderzocht en ondertus sen vroegen steeds meer mensen zich af, wat er allemaal bij de kassa van de kledingzaak aan de hand was. Toen de Schie- damse uiteindelijk dreigde niets te kopen, accepteerde C en A een giropas als legitimatiebe wijs. Daarbij werden naam en adres van de vrouw opgeschre ven en bevestigde men dit pa piertje met een paperclip aan het bankje van duizend, om het daarna apart te leggen. Toen we de bedrijfsleiding van het Schiedamse filiaal vroe gen naar het waarom van deze handelwijze zei een woordvoer der: „Daar mag ik niets over zeggen, daar wil ik geen enkele informatie over geven. „Navraag bij het hoofdkantoor van C en A leerde, dat men niet zo geluk kig is met de maatregel, maar dat men deze noodgedwongen toepast, zolang er nog valse briefjes van duizend gulden in omloop zijn. „We begrijpen dat het uiterst slecht overkomt bij mensen, maar ook wij zijn met deskundig om in één oogopslag te zien of een biljet van duizend al dan niet vals is", aldus de woordvoerder van de directie van het kledingconcern. Deze directiewoordvoerder SCHIEDAM - Aan de Rotter damse Merseyweg moet een nieuwe fabriek komen die me- thyl-di-isocyanaat gaat maken. Voordat die er komt mag de be volking van het Rijnmondgebied kenbaar maken of ze die fa briek wel willen hebben. Deze te bouwen fabriek behoort tot het I.C.I. Holland B.V. concern. Een overzicht van de aan te brengen veranderingen in de hinderwetvergunning zullen twee weken lang op onder meer het Schiedamse Stadskantoor ter inzage liggen, terwijl het ook in de openbare bibliotheek aan de Lange Haven ter inzage ligt. i' -tenr. s- Gv -t ,vj -- 'TS v--'- jü -r-ZZZf v 1^" v, -• kon ons echter niet vertellen of betalers met een bankje van duizend ook uitvoerig geregis treerd worden bij C en A. Vol gens hem accepteert het concern wel een briefje van duizend van iemand die zich niet kan legiti meren, maar worden in dat ge- va! naam en adres van deze persoon uitvoerig genoteerd. Wat C en A uiteindelijk met de ze gegevens doet, kon de direc tiewoordvoerder ook met vertel len. Volgens hoofdinspecteur P. A. J. Broeders van de Schiedamse politie heeft de politie in Schie dam geen richtlijnen aan de di verse bedrijven gegeven voor het accepteren van duizend-gul- denbiljetten. Broeders kon zich echter wel voorstellen dat, ge zien de diverse vervalsingen, bedrijven beveiligingsmaatrege len nemen in de vorm van legi timeren. Aan de andere kant toonde de hoofdinspecteur ook begrip voor de mensen die de legitimatie-rompslomp bij het betalen met een bankje van duizend erg vervelend vinden. Schiedam heeft nog geen last gehad van het in omloop bren gen van de valse duizendjes. Volgens Broeders gebeurt zoiets eerder bij grote gebeurtenissen als automarkten e.d. Het Schiedamse filiaal van C en A Is niet de enige in de stad waar men op dit moment arg wanend staat tegenover het in ontvangst nemen van duizend- guldenbiljetten. Zo worden bij voorbeeld ook bij het FTT-kan- toor aan de Lange Nieuwstraat de biljetten van duizend nauw keurig bekeken, voordat men ze in ontvangst neemt. Volgens een woordvoerder van het kantoor heeft de centrale directie van de PTT geen richt lijnen gegeven voor het in ont vangst nemen van briefjes van duizend, maar heeft men het lo- ketpersoneel wel gewaarschuwd voor de vervalsingen die in om loop zijn gebracht. Hij zei erbij: „Door alle benchten is de angst bij de lokettisten groot gewor den om een vals biljet van dui zend in handen te krijgen. Dat de biljetten onderzocht worden. heeft echter niets te maken met de personen die met een briefje van duizend bij het loket ko men De valse biljetten van duizend die kortgeleden in omloop wer den gebracht, noemt de politie vakwerk. Ze zijn van echte te onderscheiden doordat het pa pier waarmee ze gemaakt zijn anders aanvoelt dan echte bank biljetten. Daarnaast ontbreekt ondermeer het watermerk in een vervalst biljet De man werd vanwege de aanrijding aangehouden, maar de politie nam tegelijkertijd enige alcoholgeur waar en kwam met de blaaspijp aanzet ten, die onmiddellijk groen uit sloeg, De man weigerde de bloedproef en moest mee naar het bureau waar hij ter ont nuchtering werd vastgehouden. De auto waarmee hij de aanrij ding had gehad was met verze- kerd.De Schiedamse politie vond later nog twee dronken automo bilisten op haar weg. Het eerste slachtoffer viel in de Westfran- kelandsestraat in de figuur van de 34-jarige J. P. A. W. Deze man weigerde zowel de blaas- als de bloedproef en werd naar het bureau vervoerd. Nadat hij hier in een paar uur tijd ont nuchterd was, mocht hij na het verhoor huiswaarts keren. Een andere alcomobilist werd op de 's-Grave!andseweg aange troffen. De 38-jarige T. N. rea geerde op blaas- en bloedproef positief en mocht ook het poli tiebureau van binnen bekijken om aldaar weer bij z'n positie ven te komen. SCHIEDAM - Het ruim een jaar geleden gelanceerde idee om de Kippenbrug - tussen Westvest en Nieuwe Haven - begaanbaar te maken voor be jaarden en mensen met kinder- of invalidenwagens is eindelijk in uitvoering genomen en on langs voltooid. Beide kanten van de Kippen brug liepen tot voor kort traps gewijs, waardoor moeilijk lo pende bejaarden, invaliden en kinderen in wagens geen ge bruik van deze brug konden maken en helemaal over de Oranjebrug moesten omlopen. Voor de variatie is nu de ene kant van de brug uitgerust met een schuinaflopende „rijbaan" in de vorm van een langgerekte halve cirkel, terwijl aan de an dere kant de invaliden- en kin derwagens via een vierkantig plat stukje weg de brug af kun nen. Vooral dit laatste stukje van debrug blijft problemen geven voor mensen en kinderen in een 'wagentje, want het pad is dermate smal en de hoeben zó scherp dat er met een rijdend voertuig geen normale bocht valt te maken. De kans dat men bij de „ronde" bocht wegens het hellend vlak uit de bocht zal vliegen is bovendien ook nog eens een keer aanwezig. Misschien zijn deze problemen over weer een jaar wel uit de weg geruimd. SCHIEDAM - „De weg van honger en geweld" zal woens dagochtend om half tien onder werp van gesprek zijn m de Opstandingskerk aan de Burg. Honnelage Grete laan. Deze praatochtend wordt ge organiseerd door en voor her-' vormde vrouwen om „de vor ming van de vrouw te bevorde ren op maatschappelijk, geeste lijk en politiek terrein". SCHIEDAM - Rijdend op haar brommer over de West- frankelandsestraat is de 27-jari- ge Schiedamse H. V.-W. ten val gekomen door een voor het wiel van de bromfiets rollende voet bal. Zij is met een hersenschud ding naar het Gemeente Zieken huis vervoerd. Ililllllililll!iil!l!!lllll!l!llllllilll!lll!lilllll!llll!llllilillllllll!llllilll!lllll!lllllll!lllllllllllllllillllililllill SCHIEDAM Een melkhan delaar uit de Lekstraat heeft bezoek van inbrekers gehad, die een krat pils, 75 pakjes Milky- way, 5 pakjes katjesdrop en voor ƒ30 aan kleingeld hebben meegenomen. Men kon via de achterzijde het pand binnenkomen (waar een raam met een houten schot was afgesloten) alwaar een rij dende winkel werd aangetrof fen. Genoemde goederen werden uit deze winkel meegenomen, terwijl het geld uit een kle dingstuk werd gehaald. Oe!" hot S'TTfJE 15 door inbrekers bezocht. Vermoe delijk kon men hier met een valse sleutel binnenkomen. Een bandrecorder, een versterker, 150 en enkele flessen cognac en sherry werden meegenomen. De kantine van de handbal- veeniging DWS is tenslotte ook nog met inbrekers in aanraking gekomen. Uit de afgesloten kan tine werd voor ƒ75 aan kauw gom weggehaald. Door een ruit te vernielen hebben waar schijnlijk jeugdige - inbrekers zich de toegang tot dit pandje verschaft. TELEAC 18.15 Les Gammas NOS 18.45 TV-informatie voor Spanjaarden 18.55 Journaal TROS 19.05 Professor Uil en de muziek 19.50 Tatort NOS 21.35 Journaal TROS 21.50 TV-privé 22.30 Het heilige vuur NOS 23.00 Journaal MORGEN NOS NOT 10.00 - 11.35 Schooltelevisie KRO 15.30 Wat heet oud 16.15 De rode autobus 17.00 Twietie NOS 18.45 Brigadier Dog 18.55 Journaal NCRV 19.05 Zij gingen de lucht in 19.30 Tweekamp NOS 20.00 Journaal NCRV 20.25 David Copperfield, se rie 21.20 Herkent u deze tijd, kwis 22.15 Hier en Nu 22.55 Zeeland zingt NOS 23.05 Den Haag vandaag NOS 23.20 Journaal In „Het heilig vuur", de TROS-voortzetting van het vroe gere AVRO-programma „De ivo ren toren", vanavond (van half elf tot elf uur via Nederland 1) een reportage over het vroegere Kunstenaarsdorp Bergen (N.H.); wie woon den er en wie wonen er nog?, wie werkten er?, wat is er geworden van het voormalige kunstenaarscafé van Piet van IJs?, en wat voor invloed hebben de aardgasboringen in de dui nen? t Van tien voor negen tot half elf, ook viaNederland 1, heeft Henk van der Meyden tn Tv- Privé een gesprek met Hildegard Knef, die momenteel in Berlijn aan de film „Jeder stirbt nur einmal" werkt. Hildegard Knef, die in het verleden al veel roem oogstte met haar boek „Der ge scheukte Caul", kwam onlangs weer in het nieuws door haar tweede boek „Das Urteil", waann zij verhaalt over haar slopende ziekte (kanker). Na, alweer, de zesde en laatste aflevering van de Bntse televisieserie Damd Copperfield (van vijf voor half negen tot tien voor half tien via Nederland 2) krijgen in de NCRV-spelshow „Herkent u deze tijd"een aantal jonge Neder landse talenten een kans; de groep Close Connection, Bill Brookers Jugband en Robert Kreis. DUITSLAND I 18.05 Dein gutes Recht, tv-serie. 18 46 Journaal 19.20 Die schone Marianne, tv-se-* ne 20.00 Journaal en weerbericht. 2015 Kuis 2100 TraumstadL film 23.00-23 20 Journaal, kommentaar en weerbericht DUITSLAND II 18.20 Popeve. tekenfilm 18.35 Tekenfilm serie 19 00 Journaal. 19.30 Hokuspokus. Duitse speelfilm. 21 00 Journaal 21.15 Duns allerlei uit Oost en West 22.00 Kultureel magazine 22.45 Journaal DUITSLAND III 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Studieprogram ma. 19.00 Zandmannetje. 19.05 Progr. i-oor Griekse werknemers. 19.15 Weekalmanak 19.45 Nieuws uit Noordijn-Westfalen. 19.55 Kommentaar. 20.00 Journaal en weerbe richt 20.15 Thema van de dag 20.30 Hobby - theek. 21.15 Wer einmal lügt, dokument film 22.30 Literatur als Zeitgedtchte. 23 Journaal BELG IE NED 18.00 Ti-ta-tovenaar 18.05 Boy Dominic tv-serie. 18.30 Informatief programma 1900 De boze heks uit de serie Bobek en Lolek 19.10 Gastprogramma, het vrije woord 19 40 Mededelingen 19.15 Journaal 20.15 Maskers folk en blues 21.00 Voedsel m de uereld 21 30 Newport Jazz Festival. Sarah Vaughn 22.15 Journaal met o m Wetstraat 22.30-23.00 Informatief programma HILVERSUM l PP.: Uitzending van D'66 KRO. 18.30 Nws. 18.41 Akt IS-50 Programma voorbe schouwing. 10.00 KRO Muziekfeest SM» Zm in muziek 19.45 Instemmen met velen AV RO: 20.00 Vanavondmuziek vrolijkheid en verstrooiing, met om 20.00 De Skymasters en solist 20JO De derde kamer 20.55 XYY- man. hoorspel (4) 2U0 Hoogtepunten uit musicals en operettes en om 2200Koepelca- fe 22.30 Nws. 22.40 Akt. 23.00 Kwintet Jos- sche Momtzs 2120 Er floot een vogel in de wei 2255-21.00 Nws HILVERSUM II AVRO 18.00 Nws 18.11 Akt 18.25 Orkes ten uit de regio 18.45 Toppers van toen 1920 Per Saldo. NOS: 19.50 Den Haag van daag KRO: £0.00 Nws. 20.05 Overweging 20.15 Klassieke liederen 2200 Pastoor Per- quin, wat goed gezien 23-30 Moderne ka mermuziek 2255-24.00 Nws. HILVERSUM III NOS: 18.03 De Vakaturebank 18.1" mag met eten VARA: 19.02 Dne loopt ach ter: Poprekonstruktie 20.02 Nashville 2MJ Jazz en Blues 2202 <P)opdonder 2202 Wachten op middernacht 0.02 Nacht-drle- draait 202 Help 4.02 NAR nonstop KRU. 6.02-2.00 Scheer je weg WOENSDAG llllllllllltllllllillllllllllllllllllllllllMllllllillIllillIliilllllllllliilllllllilllllllljlllllllillillllilllllilllllllllll HILVERSUM! TROS 7.00 Nws. 7.02 Ontbi]t-soos OJ» Nws. 7.41 Akt. 820 Nws. SJS Gymnast v d huisvrouw) 9.00 Toeraktua 9.M Van hemde en verre 10 00 Kaboutertijd 1030 Nws. 1033 Sphinx" 11.45 Cafe-chantant 1226 Medede lingen 1230 Nws 1241 Akt. 13.15 Sport na sport 1245 Europese volksliederen 14.» Close up 15,30 Nws. 15A3 After sesjun NCRV: 26.00 Middagdienst 1620 Een uur natuur. OVERHEIDSVOORL17.20 Scho ling. NCRV: 17.30 Nws. 1T.32 Akt HILVERSUM 11 VARA: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn jf In d.< Roode Cirkel (S.00 Nieuws! S.00 Licht orkest met zangsollsten 9J5 Waterstanden 5.40 Schoolradio 10.00 Hadioweekblad. hOï» 11.00 .Iws. 1L03 Bobthema's en swlngses- sions 11.30 Spiegel van Duits,an4 "AKA 1200 Hoensbroek - centraal 1200 Nws..13» Dingen van de dag 12» Een mlddage stoomradio 16.00 Nieuws 16.03 Moordbrigade Stockholm, serie hoorspel 17.00 Metropoie orkest R V U.: 17.35 Educatief programma HILVERSUM III KRO: 7.02 Drie op je boterham 9.03 Pep op-drie 11.03 Drie draait op verzoek 18 Drie tussen de middag 14.03 Pop-kontaK 16.03 De hitmee5ters.

Het Vrije volk | 1975 | | pagina 2