Falangisten beletten aanvoer naar Palestijns kamp Grieploze winter verwacht 5Nancy Kissinger is n reizende modehutspot vrouwen, brave mannen... Politie in Madrid zet metro stakers kerk uit 'Stuur vogelvoereist overvaller m SLAAPKAMERS PARKET f 13.75 per m2 Commissaris redt brigadier Sneeuw per auto naar olympische ski-pistes ÏEÏke bezoeker „krijgt" meer dan 3 gulden INFORMATIE OYER BEZORGING: tsfftst Ponyrijdsler dood Aanhoudend zacht Woensdag 7 januari 1976 31e jaargang no. 8691 hoofdredacteur herman wigbold Schepen rampdorp gearresteerd ROTTERDAM De betalende clubs in Nederland moe ten 3,25 gulden toeleggen op elke bezoeker bij een compe titiewedstrijd, Dat het bij een dergelijk bedrag blijft komt omdat er hier en daar al in diverse vormen subsidie wordt verleend aan betalende clubs. Zouden de betalende clubs het volledig van de eigen recettes moeten hebben, dan zou het tekort per bezoeker de zes gulden ruimschoots passeren. Bel 010 -147400 'nFijnekrancHetVrijeVolk? |~L. If 1 l ™1 'nFijnekrantHetVrijeVolk? Neem dan 'n abonnement.Dan J i W33u kCCf gI*3tlS bon. krijgt u m iedere dag in de bus. Vooruit, ik neem 'n abonnement. Maar we be- Maak dan 'n vriend of kennis abonnee op Het Vrije Volk. j Cade3U-KCUZCIlJSt bOIl. verdient er 'n leuk cadeau mee (uitzoeken maar!). De nieuwe abonnee verdient er 'n fijne j krant mee die hij om te begin- ',n nen 12 keer gratis in de bus Adres:_ krijgt- Plaats: Harde strijd in om voedselkonvooi Hoofdkantoor: Witte de Withslraat 25, Rotterdam tel. 010 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 13.63.80 14.74.11 (Van onze redactie buitenland) BEIROET Tot in de vroege ochtenduren is er in de Libanese hoofdstad Beiroet een bloedige strijd geleverd tussen Palestijnse guerrillastrijders en rechtse falangisten. De strijd, die wordt gevoerd met raketten, mortieren en machinegeweren, speelt zich af in zes voorsteden van Bei roet, waarin twee Palestijnse vluchtelingenkampen liggen. De gevechten ontstonden na het afbreken van onderhandelingen tussen Palestijnen en falangisten over een voedselkonvooi, dat al enkele dagen lang door falangisten wordt tegengehouden. Het voed sel is bestemd voor de bewoners van twee Palestijnse vluchtelm- j genkampen. Hoeveel slachtoffers de jong ste opleving van geweld in Li banon heeft gekost was vanmor gen nog met bekend. Libanese veiligheidstroepen werden op de toegangswegen tot de voorsteden tegengehouden. Officieel hebben de Palestij- nen zich tot nu toe buiten de strijd tussen rechtse christenen en linkse moslims gehouden. „We willen er nog steeds met aan meedoen", aidus een Pales tijnse woordvoerder, .maar we zullen nooit toelaten dat voed- seltransporten naar onze kam pen worden geblokkeerd'.. Falangisten brachten enkele dagen geleden een voedselkon vooi tot staan met een aanval met machinegeweren en hand granaten. Daarbij werden twee vrachtwagens met suiker, riist, melkpoeder en meel vernield. De vrachtwagens waren gezonden door El Fatach, de organisatie van Yasser Arafat. Bij de voortdurende gevech ten tussen christenen en mos lims zijn gisteren weer meer dan tien mensen om het leven ge komen. Bovendien werden weer een aantal mensen ontvoerd. Volgens de politie houden chris tenen en moslims over en weer tenminste 150 ontvoerde mensen vast. De bestandscommissie van premier Karami heeft inmiddels haar werkzaamheden opgeschort uit protest tegen de herhaalde bestandsfchendmgen. (Van een onzer verslaggeefsters) UTRECHT Nederland gaat waarschijnlijk een ,";riepl07.e «Inter tegemoet. Prof. dr. N. Masurel van het nationaal in- fluenzacentrum verwacht geen influenza-epidemic, omdat er de laaiste maanden in Nederland en de andere Europese landen geen enkel gevai van influenza is voorgekomen. Alleen een totaal nieuw virus zou nog voor een griepgolf kun nen zorgen, maar bij het infor matiecentrum van de wereldge zondheidsorganisatie, is tot nu toe geen nieuwe influenzastam gemeld. De gegevens van het ministe rie van Volksgezondheid, wijzen In dezelfde richting. In de laat ste week van november en de eerste week van december zijn er per 10.000 Nederlanders 7 en. 6 griepgevallen geregistreerd. In, de drie laatste .weken van december „waren die cijfers 9, 7 en 8. Dl december 1974 steeg het aantal griepgevallen van 17 in de eerste week tot 30 in de vierde week. .In jaren waarin de griep tors toesloeg lagr het aantal wel eens boven de 140 per 10.000 Neder landers. ROTTERDAM Commisaris L. van der Zande, chef van de Rotterdamse rivierpolitie, heeft gistermiddag een van zijn briga diers uit het water van de Maas haven gered. Brigadier Tl. Baerd was in de Maas gevallen, toen hij vanaf het Argentijnse schip Marbulze wilde overstappen op die politie- boot MerwepooL Toevallig voer de commissaris als derde man op dit schip mee. Door bliksemsnel te reageren kon de commissaris nog net de hand van zijn brigadier grijpen, en hem met veel moeite aan 'boord trekken. Brigadieer Beard liep bij zijn avontuur slechts wat ontvellingen op. BRUSSEL De schepen (wet houder) voor de Overheidsdienst Van der Vorde in het Belgische La Louvière is gisteren gearres teerd wegen „verregaande nala tigheid". In die Waalse gemeente verloren bij een brand m Nieuw jaarsnacht vijftien jonge mensen het leven in een volstrekt on voldoende beveiligde dancing. VLEDDER Het 11-jarige meisje A. H. Tasma uit Frede- riksoord is gisteren om het leven gekomen toen de pony waarop ze reed od hol sloeg in Vledder. Pony en berijdster werden ge grepen door een auto. Het meis je overleed in een ziekenhuis. Ook het dier kwam om. (Van een onzer verslaggeefsters) INNSBRUCK Vijfhon derd vrachtwagens zijn in gezet om de pistes van de Olympische winterspelen in Innsbruck van sneeuw te voorzien. Evenals tijdens de winterspelen van 1964 geven de skipistes waarop over een maand gestreden Woet worden om de me dailles nu nog een aanblik aisof het hoog zomer is. De 509 legervrachtwa- gens zijn onderweg van de Brennerpas, dichtbij de Ita liaanse grens, naar Inns bruck. De kosten van deze sneeuwoperatie bedragen ruim 650.000 gulden. Erg bezorgd maken de organi satoren zich niet. Karl Heinz Klee, voorzitter van bet organisatiecomité zegt dat de spelen gewoon door gang kunnen vinden, maar dat het nu tijd is om te torgen dat er sneeuw komt. De piste waar de afdalin gen gehouden worden, heeft de dikste sneeuwdek- king nodig omdat daar gro- 'e snelheden worden be reikt. Betalende 'ubs leggen er geld bij Vrij veel bewolking en over wegend droog. Matige, aan dfr kust nu en dan krachtige zuid westelijke wind. Minima rond 5 ril maxima circa 8 gr. Jan. zon maan op onder op onder 8.47 16.47 M.J9 Dit blijkt uit een nota van de Raad voor het Betaald Voetbal aangeboden aan minister Van Doom van CRM. In de Raad zijn naast de KNVB en de belangen organisaties binnen het betaalde voetbal ook de gemeentes en overheid vertegenwoordigd. De nota is bedoeld om bij de centrale overheid financiële steun te krijgen voor de prof sector. Een door de Raad geschetst model waarin het profvoetbal moet gaan functioneren zal het betaalde voetbal op een tekort van ruim 25 miljoen gulden ko men te staan. Dank zij diverse bijdragen uit toto, lotto en sub sidies van gemeenten en het be drijfsleven is het ongedekt te kort dan altijd nog 12 miljoen gulden. De Raad zegt in de nota dat het niet mogelijk is concrete op lossingen voor de problemen binnen het betaalde voetbal op tafel te leggen. De Raad komt dan ook niet verder dan een aantal bespiegelingen en streef- situaties. Minister Van Doom zal de nota met zorg bestuderen. V.l.n.r.: "Nancy Kissinger ('rei zende modehutspot'), Caroline Kennedy ('ongetnmde hond'), Elton John ('wansmakelijk uitge dost') en Prinses Anne ('vorste lijke automonteur'). HOLLYWOOD Caroline Kennedy, dochter van wijlen president John Kennedy, is volgens de Amerikaanse mode ontwerper Blackwell de slechtst- geklede vrouw uit het jaar 1975. Blackwell, die jaarlijks nu al voor de zestiende keer een lijst opstelt van de slechtst geklede vrouwen, vindt Caroline 'een ongetrimde hond met een broek aan.' Niet dat zijn kritiek altijd door de slachtoffers ter harte wordt genomen. Zangeres Helen Reddy, vorig jaar de allerslechtst geklede vrouw, is nu tweede achter Caroline Kennedy. 'Ze heeft het hele jaar proberen te bewijzen dat ik gelijk had,' zegt Blackwell. Nancy Kissinger, echtgenote van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Henry Kissinger, bezet op zijn lijst de vierde plaats en wordt aangeduid als 'reizende modehutspot'. Prinses Anne van Engeland wordt neergezet als een 'vorstelijke automonteur'. Onder de volgens Blackwell zeer wansmakelijk uitgedoste mannen gooit popzanger Elton John hoge ogen. Wat hij de Kennedy-familie aandoet in de persoon van Caroline, vergoedt Blackwell weer enigszins door haar groot moeder Rose hoog te noteren op zijn lijst van vrouwen 'die zich geen zier van modegrillen aan trekken, maar die er toch zeer smaakvol uitzien.' 'Wat we tijdens dit tweede eeuwfeest van de Amerikaanse onafhankelijkheid broodnodig hebben, zijn smaakvol geklede vrouwen en tevreden mans personen,' zo merkt Blackwell op in zijn lijst. wdndntubelen btoksïclicn, c»Nergens zo*n ^cus Fabriekstoonzalcn Industriege bouw. Goudsesingel 66, R'dam, Tel ÖIG - GROEN... ZELF DOEN Nwe Binnenweg 396 - (010) 769124 (géén ander nummer) Vraag naar de afd. abonnee-service maandag t/m vrijdag tot 19.00 uur zaterdag tot 16.00 uur Zie ook onder „adressen" onderdeStrips (Van onze Amsterdamse redactie) Bij het bureau IJ-tunnel van de Amsterdamse poli tie is de laatste maanden herhaalde malen melding gemaakt van echtelijke twisten, ontstaan nadat de echtgenotes was gebleken dat van de gemeente-giro rekening steeds bedragen van honderd gulden wa ren overgemaakt aan di verse prostituees op de Wallen. Onveranderlijk ontkenden hun mannen, brave huisvaders als zij waren, ook maar iets van de raadselachtige mu tatie" af te weten. Toen hei aantal aan giften was gestegen tot twintig begon de politie geloof te hechten aan de verklaringen van de echt genoten en werd een on derzoek verricht bij het girokantoor. Dit lever de de arresstahe op van de 35-jange portier R. V. Hij placht geregeld een greep te doen in de voor verzendig gereed ge maakte betaalkaarten en daarmee de diensten van door hem bezochte Walle tjes-dames te honoreren. (Van onze redactie buitenland) MADRID De Spaanse op roerpolitie heeft vanmorgen een einde maakt aan de bezetting van een kerk in Madrid door 2500 stakened metrowerkne mers. De regering heeft de sta kers bevolen aan het werk te gaan. Als de actie voor hoger loon met voor maandag wordt be ëindigd zullen de metrowerk- ntmers bij het leger worden in gelijfd. Een zelfde driegement uitte Franco in 1970 tijdens een metrostaking. Die staking was binnen 24 uur afgelopen, nadat Franco bovendien had gedreigd de stakers door krijgsraden te laten berechten. De ruim 3000 metrowerkne- rners hebben hun actie vandaag voortgezet. Ze willen van de (particuliere) eigenaar van de metro een eenmalige toesiag van 15.000 peseta's plus een aandeel in de tariefsverhoging van één peseta, die in augustus werd in gevoerd. In Madrid heerste vandaag op nieuw een grote verkeerschaos. Dagelijks maken twee miljoen mensen gebruik van de metro. In verband met de verkeers problemen gingen bedrijven en winkel later open dan anders. De Spaanse regering overweegt militairen in te zetten voor het besturen van de metrotreinen. De FBI zit er weer eens lelijk mee in. Waarvan moeten ze in 's hemelsnaam de 40-jarige "terrorist" Miklós Petrouicks (midden) beschuldigen. De man wandelde gisterochtend het bij kantoor van de Bank of America in het Califomische Culver City binnen. Daar drukte hij een pistooltje tegen de slaap van de directeur en stelde zacht zijn eisen. Alle andere vestigingen van de Bank of America fin Californië alleen al over de duizend) moesten worden opgebeld met de eis ogenblikkelijk een_ vracht wagen vol zangzaad naar Culver City te sturen, want "de ver vuiling bedreigt de vogelstand. De vogels komen dood uit de lucht vallen!" Voor geld toonde hij geen enkele belangstelling. De gebelde bankdirecteuren waren meer verbaasd dan onder de indruk. Toen er alsmaar geen vogelvoer arriveerde, gaf Miklós zich zonder enige drukte over De FBI voelt het meest voor in schakeling van een psychiater. 5v A Zin in 12 kranten gratis? Doe 't maar. Dan krijgt u 'm j gmnen wel met 12 gratis kranten in de bus. om te beginnen .12 keer gratis, j ik neem een kwartaalabonnement/maand- j abonnement. (Doorhalen a.u.b.). Naam:. Adres: Plaats:. In een open envelop zonder postzegel opsturen aan: Het Vrije Volk. Antwoordnr.1579, Rotterdam. j Of zin in 'n cadeau gratis? 'k Maak nevenstaande nieuwe abonnee. Stuur mij a.u.b. uw cadeau-keu/elijst. Onderstaande nieuwe abonnee wenst een kwartaalabonnement/maandabonnement. (Doorhalen a.u b.). Hij ontvangt de kcant eerst 2 weken gratis. Zijn/haar naam: Adres: Plaats: I In open enve!op zonder postzegel opsturen aan: Het Vrije Volk, Antwoordnr.1579, Rotterdam. J

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 2