Autodief Bij zoeken andere woonruimte krijgen in (otterdam parkeerplaats ROSMAN KRIJGT ANTWOORD OP FILMVRAGEN Iniraak bij bejaarde vrouw If Servicekosten met ruim 100% omhoog r iwt i tv/radio nederfandT kijktip 4 WOENSDAG 7 JANUARI 1976/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM - Huurders van de flat aan de Hein siusstraat zijn kwaad op de Rotterdamse makelaar Van Alphen omdat deze de servicekosten voor de flat in één klap met zo'n honderd procent heeft verhoogd. Honderd procent verhoging van de servicekosten voor de flatbewoners aan de Heinsiusstraat. PvdA-raadslid Aad Wiegman: "Projectteams moeten er komen." 'We doen ons best' I 'Accoord' Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon ról 0)-265205 266646 Moeilijke zaak Volgens het college van b en w gaf de NOS filmmaker Hans de Ridder geen opdracht voor het samenstellen van de Schiedamfilm. Yaa s s I i I i I ill •al 'tew-' Huurders Heinsiusstraat kwaad over prijsverhoging In plaats van 19.50 moeien ze nu gemiddeld 40.70 per maand aan servicekosten gaan betalen. Daarbij verwachten de huurders die tegen de7,e prijsverhoging protest aantekenden, dat de service kosten dit jaar nog verder zullen stijgen. Toen het flatgebouw aan de Heinsiusstraat in 1974 door M. A. van Praag uit Muiden werd gekocht, kregen de bewoners een kans hun flat te kopen. On geveer de helft van alle bewo ners deed dit niet. Volgens één van de bewoners die nog huur der is ging ailes in de flat, waarvan de gemiddelde huur inclusief servicekosten maande lijks nu 260 bedraagt, goed tot eind vorige maand. De ellende begon toen de Rotterdamse ma kelaar Van Alphen {dit kantoor beheert de flat voor eigenaar Van Praag red.) de verhoging van de servicekosten bekend maakte. Alle huurders schreven direct aangetekende protestbrieven naar de makelaar die door één van hen betiteld wordt als een uitzuiger. Daarop kregen alle huurders van Van Alphen een brief terug waarin stond hoe het makelaarskantoor aan de servicekostenverhoging kwam. De makelaar heeft hierbij een schatting gemaakt dat de totale servicekosten voor de flat dit jaar 18.300 gulden zullen bedra gen. Daarin zit ook het bedrag van 8000 gulden verwerkt voor het onderhoud var. de tuin bij de flat die, volgens één van de huurders, niets voorstelt. Maan delijks moeten de huurders ƒ3.50 voor de centrale antenne neertellen. Een antenne waar over men twee jaar lang ge klaagd heeft en die kortgeleden pas goed werd gerepareerd. De huurders verdenken de make laar ervan dat zij het zijn. die nu voor de reparatie moeten dokken. Eén van de huurders noemt de totale servicekostenverhoging een stinkend zaakje. ,,Die servi ce stelt nog steeds niets voor. Ik kan het niet bewijzen, maar er is twee jaar lang van die servi ce parktisch niets terecht geko men. Volgens mij heeft men bij Van Alphen die centen zelf in de zak gestoken", aldus één van de huurders van de flat aan de Heinsiusstraat. De meeste huurders hebben tot nu toe geweigerd de verb ,- ging van de servicekosten te be talen. Volgens de woordvoerder van het Rotterdamse makelaars kantoor de heer van der Voet, hebben zeven huurders inmid dels verklaard dat zij, het onder protest, de prijsverhoging wel zullen betalen. De heer Van der Voet zei ons gisteren dat de huurders twee jaar lang geen verhoging van de servicekosten hebben gehad en dat er al die ttjd geld bij moest. Hij noemde de verhoging een voorschot op de totale servicekosten voor de fiat. Aan het eind van het jaar vindt er met de huurders dan ook een verrekening plaats. De flat aan de Heinsiusstraat is vierhoog, heeft geen centrale verwarming, geen lift en geen congiërge. SCHIEDAM - De 28-jarige j Rotterdammer T.J.B. die on- langs bekende dat hij een gloed nieuwe auto uit garage Unique aan het Stationsplein ontvrccm- de, heeft tegenover de politie i nog meer diefstallen van voer- tuigen bekend. Vanaf oktober 1974 deed hij in totaal elf pogingen om er in tien gevallen, in Schiedam. Vlaardin- gen en Rotterdam, met voertui gen als auto's, trekkers met op-, leggers en een autobus vandoor j te gaan. Eén keer lukte hot hem niet om een auto te stelen. Volgens de politie verkeerde de man meestal onder invloed, wanneer hij op autojacht ging. De gestolen voertuigen gebruik te hij om er voor zijn lol het land mee door te rijden. Zodra hij daar echter genoeg van had, parkeerde T.J.B. het gestolen voertuig in de buurt van een ziekenhuis en bedacht dan aller lei lichamelijke klachten. Hier door slaagde hij er vaak in tij delijk opgenomen te worden in een ziekenhuis. „Hij mankeerde nooit iets, maar deed dit alleen om ergens gratis onderdak te krijgen", aldus de Schiedamse politie. iimé Gemeente moet Bakkershaven- bewoners goed begeleiden De acht voertuigen waarmee hij er vandoor ging werden te ruggevonden in plaatsen als Nijmegen, Hilversum en Hoog vliet. T.J.B. was ook degene die- vorig jaar oktober met succes een auto ontvreemdde uit de eerder genoemde garage aan het Stationsplein. Deze auto werd later teruggevonden in Zoeter- meer. In totaal haalde hij drie voertuigen uit Schiedam weg. In Vlaardingen ging de Rotterdam mer er met vijf gestolen voer tuigen vandoor. Eén keer was dat een autobus die hij van de GalgkacTe ontvreemdde. Het duurste voertuig haalde hij uit Rotterdam weg. Eveneens in ok tober vorig jaar vond T.J.B. op de Marconistraat een trekker met oplegger waarmee hij er vandoor ging. De waarde van dit voertuig bedroeg ruim 85.000 gulden. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - Op een aantal strategische punten in de stad komen parkeerplaatsen voor Invaliden. De meeste parkeerplaatsen krijgen een meter. Ze mogen alleen worden gebruikt door invaliden die een ontheffing van parkeerverboden hebben, of die recht heb ben op een gereserveerde parkeerplaats bij huis of werk. Bij de meters moet het normale tarief worden betaald. illllllllllllllllllllllimilHlllillllllilim Deze of volgende maand .keurt de ge meenteraad het onbe- woon baar verklaren van de Bakkershaven goed. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiimiiiiiiiüjiiii van de commissie voor SCHIEDAM - „Het is nu de plicht van de gemeente om de Bakkershavenbewoners bij het vinden van andere woonruimte opti maal te begeleiden. Ais we in staat zijn om projectteams voor de woonverbetering op te richten zoals in de Slachthuisbuurt gebeurt, dan moeten we ook in staat zijn om pro jectteams op te richten die mensen op kun nen vangen die gedwongen moeten verhui zen. „Dit zei het PvdA-raadslid Aad Wiegman deze week tijdens de januarivergadering de ruimtelijke ordening. Zoals bekend besliste de ge meenteraad vorig jaar augustus ■dat de woningen aan de Bak kershaven niet onbewoonbaar verklaard zouden worden. De raadsleden die toen tegen de sloop stemden kwamen op hun besluit terug, zodra de inspec teur van Volkshuisvesting voor Zuid-Holland H. de Kiewit, liet weten dat het Bakkershavenge bied wel degelijk onbewoonbaar verklaard moet worden. Nu is clan ook al zeker dat het over grote deel van de raad voor het onbewoonbaar verklaren zal stemmen. Dit alles wordt deze of volgende maand opnieuw door de gemeenteraad behan deld. Niet alleen de PvdA-raadsle- den van de commissie voor de ruimtelijke ordening drongen- aan op begeleiding van de Bak kershavenbewoners maar ook die van CPN, VVD en CDA. Het antwoord van wethouder Chris Zijdeveld -was hierop: „Natuur lijk doen we onze uiterste best om de bewoners zo goed en ver antwoordelijk mogelijk hulp te bieden bij het vinden van ande- ,re woonruimte, We zullen zo goed mogelijk proberen iedereen te herhuisvesten." Inmiddels heeft het Schiedam se makelaarskantoor Moerman, die een deel van de Bakkersha- venvvoningen in beheer heeft, de bewoners laten weten dat ze voor het eind van deze maand hun woningen moeten verlaten. 'Bij die mededeling is ook een briefje gedaan waarin staat dat de eigenaar het opknappen van de woningen aan de Bakkersha ven niet meer kan betalen'. Dit laatste ontlokte tijdens de eerder genoemde commissiever gadering bij PvdA-er Joop de Jong de opmerking: „Deed hij dat vroeger dan wel." De frac tievoorzitter van de PvdA doel de daarmee op de verklaring die ondermeer makelaar Moerman de huurders van de Bakkersha ven liet ondertekenen. In zo'n verklaring die bij het opstellen van de huurovereenkomst on dertekend werd stond, dat de bewoner ermee accoord ging dat de eigenaar zich verder niet met het onderhoud van de Bakkers- havenwoning bemoeide. De parkeerplaatsen met meters, aangeduid met een bord en een speciale sticker, komen op de volgende plaatsen: Schouwburgplein (tegenover hoofdingang Doelen). Kruiskade (tegenover bioscoop Thalia), Aert van Nesstraat (ter hoogte van Van Ghentstraat), Karei Doormanstraat (ter hoogte van Van Oldenbarneveltplaats), Stad huisstraat (bij Coolsingel), Doeiwater (tegenover politiebureau), Leeuwenstraat, Grote Kerkplein (bij Binnenrotte). Bulgersteyn (bij j Coolsingel), Hennekijnstraat (bij Bijenkorf) en Baan (bij GG en j GD). j Daarnaast komen er gereserveerde parkeerplaatsen zonder meter bij: Orthopaedische fabriek. Lange Hilleweg 74; Sociale Afdeling 1 .Volkshuisvesting. Paui Krugerstraat 4; Invalidenwagenverkoop, le j Middellandstraat 24-26; Wijkgebouw Middelland, le Middelland- j straat 103; Orthopaedisch maalschoenwerk, Eendrachtsweg 30a. Er waren ai enkele invalidenparkeerplaatsen/meters in Rotter dam, onder meer bij de sociëteit de Inval en het Prinses Beatrix Trainingsbad. De gemeente ziet het als haar plicht het de invalide automobil'Sten makkelijker te maken deel te nemen aan het sociale en culturele leven en voor hen belangrijke adressen te bezoeken. SCHIEDAM - Uit de woning van de 82-jarige Schiedamse C. den H. aan de Rotteröamsedijk zijn tijdens een inbraak diverse goederen verdwenen. De inbre ker kon de woning binnenko men omdat de bejaarde vrouw- waarschijnlijk vergeten was de voordeur goed af te sluiten. In de woning werden drie Delfs- blauwë border, en een barome ter met een gezamenlijke waar de van zevenhonderd gulden ge stolen. Ook ging de inbreker er met een bedrag van 85 gulden en een boodschappentas .van door. In die boodschappentas zat ondermeer de bejaardenpas van de Schiedamse. Een inbraak in het magazijn van V en D aan de Buitenha venweg leverde drie fotocame ra's, een filmcamera en een ta- felklok op. Hier kwam men bin nen door aan de achterkant van het magazijn een ruit in te trappen. In het magazijn wer den diverse dozen openge scheurd om te kijken wat erin zat. De politie kon nog niet ver tellen wat de waarde van de ge-' stolen goederen is. Uit de werkplaats van het zonweringeribedrijf van Van der Pas aan de Prinsensteeg ver dween gereedschap en een wal kie-talkie rnet een gezamenlijke waarde van 700 gulden. Ook hier kwam men binnen door een ruit kapot te trappen. In de kantine van de voetbalvereni ging H.B.S.S. werd door onbe- SCHIEDAM Het CDA-raadslid Siem Rosman heeft van het col lege van b en w antwoord gekregen op alle vragen die hij stelde over de mislukte televisie-uitzending van de Schiedamfilm van filmmaker Hans de Ridder. Hieruit blijkt dat dc gemeente geen duidelijk antwoord kan geven op de vraag: Bij wie berust nu het auteursrecht van Jan Schapers film "Schiedam kiest voor het wa ter". Zoals bekend heeft filmmaker had op kerstavond vorig jaar Harts de Ridder de film van via de televisie uitgezonden Schaper ingekort en 'm aange- moeten worden, vuld met beelden van het Schie dam van vandaag. Deze film Het college van b en w ant woordt CDA-er Siem Rosman door te stellen dat Hans de Rid der nooit een opdracht van de NOS ontving om voor de ru briek van Gewest tot Gewest een Schiedamfilm te maken. De Rotterdamse filmmaker zou zelf dit aanbod hebben gedaan. Daarbij nam de NOS in eerste instantie contact op met de ge meente om te vragen bij wie de auteursrechten van Jan Scha- per's film "Schiedam kiest voor het water" berusten. Pas in een later stadium zou filmmaker De Ridder wethouder Hans van der Wilk hebben meegedeeld dat hij bezig was met het samenstellen van de Schiedamfilm. In hel beantwoorden van de vragen van Rosman stelt het college zich op het standpunt dat de gemeente het uitzenden van de Schiedamfilm nooit heeft tegengewerkt en dat het altijd bereid was om daaraan mee te werken. kenden een flipperkast openge broken. Hieruit verdween een onbekende hoeveelheid geld.. Nadat de toegangsdeur met ge weld was opengedrukt, kon men binnenkomen. De totale schade' wordt geschat op zo'n 250 gul den. De afgelopen dagen zijn er op verschillende plaatsen in Schie dam inbraken gepleegd, zonder dat daarbij iets verdween. Zo forceerde een inbreker de deur' van de kantine van voetbalver eniging Ursus om daarna de kantine zonder resultaat te doorzoeken. Nadat men een ruit bij drukkerij Van de Water aan de Calandstraat had ingeslagen werd ook dit pand doorzocht, zonder dat men iets wegnam. Omdat de Schiedamfilm in feite berustte op de in de zesti ger jaren door cineast Jan Scha per gemaakte film "Schiedam kiest voor het water", is een groot deel van de beantwoor ding van de vragen van Rosman gewijd aan het auteursrecht van die film. Volgens het college is het auteursrecht in het algemeen een moeilijke zaak. Wat Jan Schapers' film betreft zou hij zich wel mogen verzetten tegen veranderingen in zijn film, maar zou het copieerrecht ervan uitsluitend en alleen bij de ge meente berusten. Uit dit laatste zou, volgens het college, zonder meer zijn af te leiden dat de gemeente kan be slissen over de vertoning van de film. Zo niet dan zou een op drachtgever iedere keer weer aan de maker van een film toe stemming voor de vertoning er van moeten vragen. Het vage antwoord over het auteursrecht van Jan Schaper's film wordt besloten met de nog vagere zinsnede: ..Bij wie het auteursrecht ook mogen berus ten. vast staat, dat voor uitzen ding over de televisie toestem ming vereist is van de gemeente Schiedam." TELEAC 18.15 Voorlichtingsprogr. NOS 18.45 Verkeers(p)licht 18.55 Journaal 19.00 Van gewest tot gewest PJP. 19.50 K.V.P. NOS 20.00 Steven, documentaire 21.10 Werkwinkel 21.35 Journaal 21.50 Panoramiek 22.20 Studio Sport 22.45 Sprekershoek 23.00-23.05 Journaal MORGEN EO 15.00-15.25 Van hart tot hart 18.45 18.55 19.05 19.30 20.00 20.25 20.30 20.50 21.50 22.40- NOS Paulus de Boskabouter Journaal IKON Jouw beurt: gesprek ken met kinderen Kenmerk NOS Journaal SOCUTERA NOVIB KRO Brandpunt Studio vrij Dag dieren NOS 22.45 Journaal Veelbelovend. is de Engelse film „Steven" op Nederland 1 (20 uur). Steven is een jongen van 7 die bij zijn geboorte een hersen beschadiging heeft opgelopen, waardoor zijn mentale leeftijd nooit hoger zal worden. De moe der van Steven wordt gespeeld, door Barbara Ewing, die ook al de moeder speelde van Sam, in de gelijknamige tv-reeks. De NOS brengt verder op Ned, 1 Werkwinkelen de rubrieken Panoramiek„Studio Sporten Sprekershoek Op het andere net begint het IKOR met „Jouw beurthet vol wassen programma voor kinde ren. Deze keer: „Woe'nsdag - ge haktdag", gesprekken met 12 kinderen van ouders die een af wijkend" gedragspatroon hebben:7 vegetariërs, Jehova's getuigen/ evangelisten en mensen van het Leger des Heils. De KRO brengt vervolgens (20.50 uur) „Studio vrij", infor matie over vrijetijdsbestedingen als - dit keer kussens maken, buembollen, het voederen van vogels, papier maché en binnen huisarchitectuur voor de vrouw. En tenslotte „Dag dieren" over de bedreigde diersoorten van Ne- derland een herhaling). DUITSLAND 1 18.00 Nieuws uit Noordrijn-Westfalen. 18.10 Pinocchio, tv-serie. 18.45 Wort-Wort- iich: In de Schlager-industrie. 19.15 Akt. 19.45 Harten is troef. 20.00 Joum. en weer- 4 bericht. 20.15 Betriebspollzisten. reportage 21.00 Muzikaal progr, 22.00 Angst zu versa gen, reportage- 22.45 JoUrnaal. kommentaar en weerbericht. 23.05-23.35 Internationaal zaalvoetbal-toernooi. DUITSLAND II 18.20 Gesucht wird detectiveserie. 19.00 Sport 20.15 Informaties en meningen over aktuele thema's. 21.00 Journaal 21.15 Zwi- schen Schwarz und Rot. reportage. 21.45 Die 2. lv-f»Irnserie. 22.35 Journaal. DUITSLAND III 18.00 Sesamstrasse. 18.30-19.00 Sesamstras- se 19.00 Zandmannetje. 19.05 Progr. voor Spaanse Werknemers. 19.15 Skigymn. 19.45 Nieuws uit Noordrijn-Westfalen. 20.00 Joum. en weerbericht. 20,15 Thema van de dag. 20.30 Die AusUeferung, Zwitserse speelfilm uit 1974 22.00 Webem oder ein Lcben für die Kunst, tv-serie. 22.45 Mother Teresa of Calcutta, film. 23.13 Journaal. BELG IE NED 18.50 Star Trek. Science-fictionserie. 19.45 Joum. 20,15 Nationale Loterij. 20.20 Rhoda, Amerikaanse tv-serie. -20.45 Just another Saturday. Engels tv-spel. 21.45 De vijfde windstreek, dokumentaire. 22,35-22.55 Jour naal met o.m. Wetstraat. HILVERSUM I TROS: 18.30 Nws. 18.41 Apollo XXI. hoor spel 19.00 Muziek triptiek. 19.00 Jazz sir. 20.00 Eight o'clock special 21.00 Kruis en mol 22.00 Alles moet weg, liedjes, ideeen. verhaaltjes. 22.30 Nws. 22.40 Aktua lil. 23.00 Proces tol het eerherstel van Jeanne d'Arc. hoorspel. 23.3! Lichte grammofoonmuziek 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II VARA: 18.00 Nws. 18.11 Dingen van de dag PP: 18.19 Uitz. van de PSP 18.30 Tus sen start en finish. 19.30 Orkest Malando 20.00 Nws. 20.05 Filharmonisch orkest van Moskou en piano: klass. muziek. 21.45 Jan de Groot vertelt zijn herinneringen. 22.1S Danzi kwintet, muziek van deze eeuw NOS 23.00 Met het oog op morgen 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM III NOS: 18.03 De vakaturebank. 18.10 N OS Maal. 19.02 De Rock and Roll Methode 20.02 Woensdagavond III: lichte muziek en sport. (20.02 Muzekuul. 21.02 N.O.S.-Jazz. 22.02 Sport Halverwege (22.35 Paardekoer- sen.) 23.02 Bijna Nacht. 0.02 Metro's Mid night Music. 1.02 Take it easy. 2.02 Dat wordt weer nachtwerk. 4.02-7.00 De Meuders Methode. DONDERDAG HILVERSUM 1 NCRV. 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord 7.08 Te Deum Laudamus. 7.30 Nws. 7.41 Hier en nu. 7.55 Muziek in uw straatje (8.00 Programmaoverzicht). 8.24 Op de man af. 8.30 Nws. 8.36 Gymnastiek voor de huis vrouw 8.45 Tot uw dienst. 9.45 Onder de hoogtezon. 10.30 Nws. 10.33 Een uur natuur. 11.30 Muziek uit film en musical. 12.00 De Kilima Hawaiians Show. 12.15 Voor boer en tuinder. 12.26 Med. tb.v. land- en tumb 12.30 Nws. 12.41 Hier en nu. 12.55 Middag» pauzedienst. 13.15 Goed gestemd. 14.00 Klanksnoer 15.00 Globaal. (15.30-15.32 Nws) 17.30 Nws. 17.32 Hier en Nu. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.20 Dag met een gaat je. 8.00 Nws. 8.11 Radiojournaal. 8.50 Mor genwijding. 9.00 Knipperlicht. 9.35 Waterst. 9.40 Schoolradio. 10.00 Voor de kleuters. 10.10 Arbeidsvitaminen. (11.00 Nfc'S. 11.03 Radiojournaal). 11.30 Rondom Twaalf- Beursberichten). 12.30 Avro's wekelijks® sportrevue. 12.54 Midden- en kleinbedrijf. 13.00 Nws. 13.11 Radiojournaal. 13.25 *n Middagje AVRO gevar. progr. 17.00 Mobiel HILVERSUM III TROS: 7.02 Drit* op je boterham 9.03 Pep-op-drie. 11.03 Drie draait op verzoek. 12.03 Drie tussen de middag. 14.03 Pop- Kontakt. 16.03 De Hitmeesters. HILVERSUM IV KRO: 7.00 Nws. 7.02 Badinerie. 9.00 N'ws. 9.02 Gesproken woord. 9.10 Echo. 9.30 Ouders in school. 10.00 Aubade. 12.00 Van." twaalf tot twee. 14.02 Gesproken woord, j 11.32 Klassieke muziek. 15.00 Suor Angelica- 15.55 London Symphony Orchestra. 16.1» - John Williams, gitaar en orgel. 16.45 - Oscar Peterson trio. Var 5S

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 1