werkster Dimitri van Toren meer naar Schiedam Geen optreden Vlaardingse politie in Franse knokfilm m Liberaal VVD wil parkeer- Populaire begroting staat vol met cijfers 1 0 «u IFcws v&ti> KI 'Niet te rijmen' schiedam GOEDEREN ONTVREEMD Aardig Voordelen tv/radio nederlandt v coi Reg DONDERDAG 8 JANUARI 1976/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM - "Er zijn aardig wat mensen bij het opbouwwerk betrokken, maar je weet alleen niet hoe de achterban erbij betrokken moet worden. Je zou nu wel eens willen weten, wat alle problemen zijn in de wijk." De opbouwwerkster van Schiedam-Noord Gera Bot. SCHIEDAM Zaterdag avond 10 januari komt de Brabantse zanger Dimitri van Toren naar het Zol dertheater in de Teerstoof aan de Nieuwstraat. Het is zeker niet de eerste keer dat Dimitri in het Zolder- theater optreedt. Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon {010)265205 266646 VLAARDINGEN - Het vooral bij oude Vlaardingers geliefde ontmoe tingspunt, het Wes- terhoofd, zal half deze maand dienen als decor voor een knokfilm van Fran se makelij. "Het havenhoofd, de laatste ankerplaats van wie hun leven sleten buitengaats. Mijn blik gaat zoekend over 't brede water." Aldus de Vlaardinger Jaap van IJperen in zijn gedicht over het haven hoofd, dat binnenkort enkele dagen vrij ge maakt wordt voor de Franse filmploeg. SCHIEDAM - Door alle parkeermeters uit de stad te laten verdwijnen, terwijl de parkeerwachters toch gewoon hun werk kunnen blijven doen, zou de ge meente tot 1980 ongeveer 1.2 ton kunnen besparen. li Tijdens koopavond "Handhaafde parkeerwach ters maar laat de lelijke parkeermeters verdwij nen," schrijft een WD- werkgroep in de parkeer nota. scliiedam .geeft in 1978 per inwoner Vri HO1 I Gul der: 1 hee: bur, Informatiecentrum hcniedam-i\ rd opbouw- Dil zegt de opbouwwerkster van Schiedam-Noord Gera Bot naar aanleiding van het gisteren verschenen Werkverslag 1975 van de Stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord. Het Werkverslag komt volgende week donderdag 15 januari ter sprake tijdens een openbare bijeenkomst van SSSN in De Ark aan het llargaplein. In het verslag worden niet al leen de activiteiten van de divi sie werkgroepen in het afgelo pen jaar opgesomd, maar noemt de stichting ook nog een rijtje plannen. De enige beroepskracht van de stichting, opbouwwerk ster Gera Bot, verstaat daarbij onder het plan "een informatie team ten behoeve van de bevol king "het inrichten van een klein informatiecentrum voor Schiedam-Noord. Dit centrum waar alle bewoners van het stadsdeel in en uit kunnen lo pen zou centraal in noord moe ten komen te liggen. Bewoners zouden dan het centrum binnen kunnen wippen voor het vragen van allerlei informaties, of om er problemen aan de orde te stellen. Gera Bot noemt het op zetten van een dergelijk infor matiecentrum een startpunt om uiteindelijk te komen tot een sterke bewonersorganisatie in Schiedam -Noord. Andere plannen die de Stich ting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord daarnaast nog heeft is ondermeer het oprichten van een bezoekersteam dat nieuwe wijkbewoners gaat ver welkome!. en het bevorderen van cont; eten met het onderwij zend personeel van Schiedam- Noord. Met dit alles wil SSSN proberen alle mensen van Noord zoveel mogelijk bij het wonen in hun wijk te betrekken. Voorlopig is dit opbouwwerk echter:-nog voor een groot deel afhankelijk van vrijwilligers. Gera Bot zegt daarover: "Er blijft zat te doen in de wijk, maar om de pit erin te houden zouden er eigenlijk meer be roepskrachten bij moeten ko men, Gezien alles bezuinigingen bij het ministerie van CRM zit dat er voorlopig niet in." In het eerder genoemde Werkverslag 1975 schrijft de werkgroep peuterspeelzaal, dat er voor de peuterspeelzaal in de Martinusschool aan de Peren laan een grote wachtlijst be staat. Echter sinds begin deze week bestaat die wachtlijst met zo'n 35 kinderen niet meer. Vol- gens mevrouw N. Rook van de werkgroep is men nu gestart met twee nieuwe groepen van peuters om zo de wachtlijst in één klap weg te werken. Het voortbestaan van de peu terspeelzaal is afhankelijk van een aantal enthousiaste moeders uit Schiedam-Noord. Alle kosten moeten betaald worden uit de pot met ouderbijdragen. Het liefst zou de werkgroep voor de dagelijks draaiende peuterspeel zaal een beroepskracht willen aantrekken. Om subsidie te krijgen is men dan ook sinds kort een stichting geworden. Het subsidieverzoek dat via SSSN aan de gemeente en het rijk werd gedaan is niet gehono reerd. De afgelopen jaren zorgde de liedjeszanger menigmaal voor. een uitverkocht huis in Schie dam. Het Zoldertheater is uit stekend 'geschikt voor de sfeer die Dimitri van Toren tijdens zijn programma samen met het publiek wil opbouwen. Het is dan ook niet verwonderlijk dat hij in het verleden een lang- speelplaat opnam in het Zolder- theater. De kaarten voor het optreden van Dimitri van Toren kosten ƒ7,50, CJP-ers betalen zes gul- den. Plaatsen kunnen gereser- veerd worden bij de VW (tel. 266000) en vanaf vrijdagavond bij het Zoldertheater (tel. 269155). Voor kinderen vanaf vijf jaar komen Francine Abbing en Theo Terra zaterdagmiddag met hun poppentheater naar het 1 Zoldertheater in de Teerstoof. De poppen van het tweetal spe- f len dan "Kapers op pinkster- eiland" waarin alles draait om kapitein Krelis, die een schat denkt te zullen vinden. De kaarten voor deze voorstelling kosten ƒ2,50. Het poppentheater in de Teerstoof begint zaterdag- middag om half drie. SCHIEDAM - Hoewel het er aanvankelijk niet naar uitzag, blijken er toch goederen te zijn gestolen uit enkele van de i twaalf pleziervaartuigen die on langs werden opengebroken Zoals we in HVV van afgelopen dinsdag al schreven, liggen de twaalf boten afgemeerd in de Schie tot aan de Rol brug. Uit de boot „Sara" van de 47-jarige H.A.D. uit Nieuwlek- kerland die in de buurt van de Van Heekstraat ligt. verdwenen een electrische boormachine, een haspel met snoer, vier nylon i koorden, een toplicht, een koei- box, een dreganker, een kompas en een hoorn. De totale waarde van dit alles bedraagt ruim vijfhonderd gulden. Nadat het zeildoek was opengesneden kon den de inbrekers in de boot ko men. Nadat de ruit van de motor kruiser „Second Life" was ver nield haalden de inbrekers daar een stofzuiger en een verrekij ker uit. De waarde van die twee goederen is zo'n 130 gulden. De braakschade aan deze boot be draagt 100 gulden. SCHIEDAM - De Schiedamse Gemeenschap noemt het onvoor ziene omstandigheden waardoor het optreden van Big Mouth, Little Eve en Cardinal Point aanstaande vrijdagavond 9 ja nuari niet doorgaat. Het optre den zou plaatsvinden in de gro te zaal van het Passagetheater. Het niet doorgaan ervan komt er op min of meer op neer, dat het houden van een dergelijke voorstelling in Schiedam niet verantwoord is. De belangstelling voor het pop-optreden in Schiedam bleek minimaal Er waren dan ook nauwelijks nog kaarten voor de voorstelling verkocht. Mensen die wel een kaart kochten, kun nen het geld aan de kassa van het Passagetheater terugkrijgen. De oude zeelui zullen drie tot vijf dagen voor hun mij meringen een ander plekje moeten zoeken, omdat de plaatselijke overheid plat ge praat is door de mensen van Belmondo's Cento films. Zo plat zelfs, dat niet alleen voor afsluiting van het karakteris tieke havenhoofd wordt ge zorgd, maar ook nog voor vier geüniformeerde politieagenten, vijf politiemensen in burger en twee politieauto's om in de film een rol te vervullen. Welke rol de Vlaardingse agenten precies zullen spelen in de met geweld doorspekte film wil commissaris van po litie Ben van Toledo nog niet zeggen. „Op 14 januari zal in Hilton in Rotterdam een grote persconferentie worden gege- 'ven, waarop de filmproducen ten meer zullen vertellen." Wel wil de commissaris kwijt, dat de Vlaardingse po litiemensen op het filmdoek arrestaties zuilen verrichten en dat daarbij zal worden ge schoten. Het contact tussen de ge meente Vlaardingen en de Franse filmmaatschappij is tot stand gebracht door het bu reau voorlichting van de ge meente Rotterdam. Burge meester Wim Kieboom zegt: „Het gaat om een korte scène, die men wil opnemen in het havengebied van Rijnmond. Het Vlaardingse Westerhoofd werd daar de meest geschikte plaats voor gevonden. Eerst ben ik benaderd door de voor lichting van Rotterdam en la ter door de filmmaatschappij. Men deed daarbij ook het verzoek om politiemensen en materiaal uit de plaats van opname te mogen gebruiken om alles zo echt mogelijk te laten lijken. Daarover heb ik overleg gepleegd met de com missaris en wij zagen geen bezwaren." Commissaris van Toledo geeft toe, dat deze dienstver lening moeilijk te rijmen is met de beperkte sterkte van zijn korps. „Het is waar, dat ons korps al extra belast wordt door werkzaamheden voor de Mobiele Eenheid van Zuid-Holland Zuid. We heb ben daaraan vorig jaar weieens 36 man beschikbaar moeten stellen, maar meestal gaat het om aantallen van on geveer vier. In totaal zijn vo rig jaar door ons 3500 manu ren ME-activiteiten besteed." En over de bereidwillige medewerking: „Ach, we kre gen dit verzoek nu. Het leek het gemeentebestuur wel aar dig. Toen wilden wij geen neen zeggen." De medewer king wordt de filmproducent gratis aangeboden. De opnames voor de film „L'Alpagueur" (mensenjager, premiejager) beginnen in Vlaardingen op 15 januari. Tussen 9 en 17 uur zullen dan de Maasboulevard tussen ha venhoofd en eerste flat en de Westhavenkade tussen haven hoofd en Pelmolen afgesloten' zijn. De politie rekent erop, dat dit ook het geval zal zijn op 16 en 17 januari. Volgens de filmers hebben ze hoogstens vijf dagen werk met de opna mes in Vlaardingen. De moge lijkheid is dus aanwezig, dat ook nog op zaterdag 18 en zondag 19 januari het Wester hoofd in Vlaardingen voor de Franse filmploeg wordt vrij gehouden. de Franse filmploeg, die naar Vlaardingen komt, is Jean Paul Beimondo ongetwijfeld de belangrijkste man. Hij speelt de titelrol in „L'Alpagueur", die geregisseerd wordt door Bernard Bolzinger en waarin ook Brune Cramer een hoofdrol speelt. Het verhaal gaat over een man, van wie voor- noch achter naam bekend is, die op premiebasis buiten de potitiekanalen om' voor hoge ambtenaren gevaarlijke misdadigers en handelaren in drugs arresteert. Na enkele succesvolle acties stelt enerzijds een organisatie van drughandelaren een prijs op zijn hoofd en krijgt hij anderzijds zijn duurste contract. Hij moet een mysterieuze misdadiger opsporen, waarvan men alleen de bijnaam „De Sperwer" kent. Uiteraard vindt „de mensenjager" deze koelbloedige moordenaar. Hij maakt hem van kant en verdwijnt tenslotte met onbekende bestemming. meters afschaffen Dit schrijft de plaatselijke werkgroep ruimtelijke ordening van de VVD in een deze week verschenen kleine nota over het parkeersys teem in Schiedam. De liberale werkgroep pleit in die nota voor het invoeren van een bonnensysteem zoals men dat in Zweden en Ier- tand kent. In Zweden noemt men dit parkeersysteem "Park System Nya Ab". Het komt hierop nee- dat mensen die hun auto in het stadscentrum willen parkeren een bonnenboekje kunnen kopen waarin parkeerkaarten zitten die men één keer kan gebrui ken. Door gaatjes in z'n par- keerkaart te prikken geeft men aan op welk tijdstip men begon nen is met parkeren. Een "inge vulde" parkeerkaart moet voor de autoruit worden gehangen, zodat deze door parkeerwachters gecontroleerd kan worden. In de nota somt de werkgroep 'van de VVD een aantal voorde len op die het parkeersysteem met bonnen biedt. Zo hoeft de gemeente pra' tisch niets te in vesteren om een dergelijk sys teem in te voeren. Het onder houd van de parkeermeters, vol gens de VVD zo'n 2200 gulden per jaar voor iedere meter, kan vervallen. Daarnaast zouden door het weghalen van de par keermeters .alle parkeerhavens kunnen verdwijnen, waarmee er dan twintig procent meer par keerruimte in de stad kan ont staan. Ook komt het verdwijnen van de lelijke parkeermeters het straatbeeld ten goede; terwijl hét legen van de parkeermeters komt te vervallen. Volgens de werkgroep van de VVD zijn er ook verschillende voordelen voor de automobilist aan dit parkeersysteem verbon den. Eén ervan is dat de auto mobilist de hele betaalde par keertijd kan gebruiken, wanneer' hij binnen de tijd die hij "in vulde" op de parkeerkaart zijn auto moet verplaatsen. In de nota noemt de liberale werkgroep het wel een nadeel dat de parkeertijd van te voren moet worden gekocht. Dit na deel geldt met name voor auto mobilisten die van buiten de stad komen. Dit probleem zou dan kunnen worden opgelost, door op de invalswegen van Schiedam informatieborden te plaatsen. Ook zou er speciaal voor buitenstedelijke automobi listen een aantal parkeermeters gehandhaafd kunnen worden. Door dit systeem in te voeren kan de gemeente, zo blijkt uit de parkeernota, nog meer aan parkeergelden ontvangen. Dit bonnensysteem zou dan ook moeten worden ingevoerd voor plaatsen als de Plantage. Plein Eendracht em de 's-Gravenland- seweg. Ondermeer tijdens de koopavond zou het parkeersys teem ook moeten gelden voor de Lange- en de Korte Haven, de Westvest, het parkeerterrein bij het Stadskantoor en het Emma- piein. De liberale werkgroep besluit de nota met de suggestie om bij de invoering van een dergelijk parkeerplan dit in samenwer king met gemeenten als Vlaar dingen, Maassluis en Delft te doen. lUllllllllllllllliülllllillllllllllllllllillllilllllllllll SCHIEDAM - Zo ziet de po pulaire gemeentebegroting 1976 eruit, die deze week bij iedere Schiedammer in de bus rolt. Met dit veertien pagina's tellen de boekje heeft de gemeente een poging gedaan om de taaie ge meentebegroting begrijpelijk te maken voor iedere Schiedam mer. Het normale begrotings pakket bestaat uit drie lijvige boekwerken vol met cijfers. Door van die begroting een po pulaire versie te maken heeft de gemeente toch niet kunnen voorkomen dat het boekje in de Schiedamse kleuren geel-zwart vol met cijfers staat. In het boekje worden alle uit gaven iedere keer vertaald door te laten zien hoeveel er per in woner voor een bepaald iets wordt uitgegeven en met hoe- veel dit bedrag in één jaar is gestegen. Uit de populaire begroting blijkt nog eens duidelijk dat ook in Schiedam zaken als volksge zondheid, volkshuisvesting, cul tuur, recreatie en sport er maar bekaaid afkomen. Van het totale gemeentelijke budget is nog geen vijftien procent voor dit alles uitgetrokken. Daarbij heeft de gemeente in de huis-aan- huisbegroting kennelijk verge ten te vermelden dat met name de Schiedamse Gemeenschap en het museum volgend jaar fors moeten bezuinigen. De populaire begroting dient als leidraad voor de begrotings debatten .waarmee de gemeen teraad volgende week maandag avond begint. f> NOS 18.45 Toeristische tips 18.55 Journaal VPRO 19.05 Laurel en Hardy 19.20 Landgenoten!, gesprek 19.30 AH in the family 19.55 Droomland, een fel rea listische avond NOS 21.35 Journaal EO 21.50 Stuff tot nadenken 22.00 Muziekprogranyna 22.25 Wetenschappelijke film. NOS 22.50 Journaal MORGEN NOS-NOT 11,10-11.35 Tijdschrift 8 NOS 18.45 Paulus de Boskabouter 18.55 Journaal VASA 19.05 Pipo en de lachplaneet, (2) 19.30 Stomme-filmfragmen- ten NOS 20.00 Journaal VARA 20.25 Achter het nieuws 20.40 De Pallisers 21.35 De Ombudsman 22.00 Ieder z'n deel, come dy-serie 22.30 Achter het nieuws 23.05 Gedicht NOS 23.06-23.11 Journaal Hoe OPS Tot acht uur biedt de VPRO het bekende programma: Laurel en Hardy (ditmaal als straatmu zikanten), Netty Rosenfeld met een landgenoot en Archie Bun ker. Laatstgenoemde heeft van avond moeilijkheden met een loodgieter. Om 19.55 uur brengt de VPRO ons in Droomland een fel-realistisch programma, waarin aan de hand van dames romannetjes wordt onderzocht "hoe de daarin aangeboden droomwerelden worden gefabri ceerd, verkocht en beleefd" ci taat uit de VPRO-gids). Op de kunst-show-radio/tv-pagina van vandaag een interview met de makers van "Droomland". Na het journaal neemt de EO de uitzending over met "Stuff tot nadenken" (woordspeling!), een voorproefje op een program ma over opvang en begeleiding van druggebruikers. Duurt maar tien minuten. De VARA begint om tien uur op Nederland II met een nieuwe Nederlandse comedy serie rond een omgekeerd gene ratieconflict: „Ieder z'n deel". DUITSLAND 1 18.00 Nieuws uit Noordrijn-Westfalen. 18.10 Was gibt's neues. 18.15 Tiere hinter Zaunen. 18.20 Arsène Lupin, tv-serie. 19.15 Akt. 19.45' Tekenfilm. 20.00 Journaal en Weerbericht/ 20.15 Economisch magazine., 21.00 Einsatz in Manhattan, detective-serie. 21.45 Kontraste. 22.30-2250 Journaal, kommentaar en weer-:, bericht. DUITSLAND 2 18.20 Spannagl und Sohn,-;tv-serie. 18.55 Mainzelmönnchen. 19.00 Journaal. 19,30 Der Grosse Preis, spelprogramma. 21,00 Jour naal. 21.15 Kontrovers. 22.00 Skiën. 22.15 Goldflocken. film. 0.45 Journaal. DUITSLAND 3 18.00 Sesamstrasse. 18.30 Jeugdprogram ma. 39.00 Zandmannetje. 19.05 Programma voor Turkse werknemers. 19.15 Kursus autorijles. 1950 Lemtechniken für Erwach- senen. 19.45 Nieuws uit Noord rijn-Westfa-" !en. 20.00 Journaal en weerbericht. 20.15 Thema van de dag. 20.30 Reportage uit Düsseldorf. 21.00 Kunstprogramma. 21.45! Die Büchsc der Pandora, speelfilm. Aansl.: Interview. Q.05 Journaal. BELGIE NEDERLANDS 18.00 TNia-tovenaar. 18.05 Gevarieerd programma. 18.45 Programma over vrije-. tijdsbesteding. 19.10 Verkeersveiligheid. 19.15 Dierenfilm. 19.45 Journaal. 20.15 Coro nation Street. 20.40 Akt. 21.30 Gitaarmuziek. 21.40 Standpunten. 22.05 Fragmenten uit nieuwe film. 22.50-23.00 Journaal. HILVERSUM 1 NCRV:. 18.00 Tijd vrij voor muziek in vrij* tijd. 18.30 Nws. 18.41 Wereldpanorama. 18-53 De kerk vandaag. 19.30 Leger des Heils- kwartier. 19.25 De wereld 2ingt Gods lof. 20.05 Schuttersweg. 22.25 Avondoverden king. 22.30 Nws. 22.40 Hier en nu. 23.M Stairway to the stars. 23.55-24.00 Nws. u. HILVERSUM 2 18.00 Nws. AVRO: 18.11 Radiojournaal. P.PJ 18.20 Uitzending CPN. IKON: 18.30 Kleur, informatie en commentaar. AVRO: 19.00 310 jaar Korps Mariniers 20.UO Nws. 20.03 Ra-? diojournaal. 20.10 Programmaoverzicht 20,15 Residentie Orkest. 22.00 Het Laby; rinth, hoorspel. NOS: 23.00 Met het oog op morgen. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM 3 NOS: 18.03 De vakaturebank. 18.10 N'OS- Maal. TROS: 19.02 Poster. 20.02 Als dat zou kunnen. 23.02 Sesjun, 0.02 De Hugo van Gelderen Show. 1.02-7.00 De Nachtwacht De stant aan in V ridisi gewo nog van McCi keer gedai iieke lidi-c van'; adins Ma rioliti (Van RO ge Sc ren a RET- en ee had l De op he aan d daarr ven t tnislu! merkt Hij de jo verba raome kele zicht. VRIJDAG HILVERSUM 1 KRO; 7.00 Nws. 7.02 Het levend? woord. 7.10 Gevarieerd progr.. met o.a. akt. fi.M Nws) 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de huis vrouw. 8.45 NOS: Spiegel van Beigie. 3.15 Gevarieerd progr. {10.30 Nws). 12.00 Geva rieerd progr, (12.26 Meded. 12.30-12.40 Nws en akt.) 14.00 Gevarieerd progr. (15.30 Nws! 16.00 Spreekuur. 17.00 Voor de kinderen. 17.30 Nws. 17.33 Echo magazine. HILVERSUM 2 NCRV 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgyrmv 7,20 Te Deum Laudamus. gewijde muziek. 7,54 Vin gerwijzing. 8.00 Nws. 8.11 Hier en NU- *-» Plein Publiek, van rozegeur en prikkel draad. NOS: 9.00 Werken moet. zo ben J« opgevoed. 9.35 Waterstanden. 9.40 Schoolra dio. 10.00 Wat heelt dat kind? 10.S5 De taai in je hand. 10.30 Eurolight. 11.00 Nws. UW Meer over minder, de sprekende minder heid. 12.30 Toerismo. 12.49 Uilz. voor A' landbouw. 13.00 Nws. NCRV: rl.10 Hier® Nu. NOS: 13.30 Vonken onder de As. vo»>- verhalen en -gebruiken. 13.45 Onder e- Croene Linde. 14.00 Repertorium van NOS-koren en orkesten. 15.00 Zoeklicht «P Nederland (16.00 Nws.) 16.30 Kijk op BC' teniand VPRO: 17.00 Welingelichte kn.i' gen. 17.43 SYMBIOSE. HILVERSUM 3 EO: 7.02 Gospelsound. 8.03 Tijdsein: inf. muziek. 9.03 De Muzikale fruitmand: Musicado TROS: 11.03 Drie öraailop-«J" zoek. 12.03 De Nederlandstalige Top-4«J en Kwiswijs. NCRV: 13.30 Pop-KonalWW Nationale Tip-30. NOS: 16.03 De ters De Nat. Hitparade met de top-30 HILVERSUM 4 NOS: 7.00 Nws. 7.02 Vroeg kUssl'k Nws. 9.02 Grepen uit de muziekgesctlicoe nis. 10.30 Vocalise, operatragmentem Uit eigen produklie: oude muziek. EU. Klankspiegel. 14.00 Nws. 14.02 Klanktori 14,20 Se (er t'hillim. progr rondom pswro® 14.(5 Woord der waarheid, w™, 15.00-17.00 Muziek op vier. jazz. bluesli. perimentele en modern-klassieke muzie m Veel 1 enige r 5 tot 9 tige, lat Wg toei xelijk is !»1m.

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 1