INFORMATIË-AGTIE BEWONERSVERENIGING Zwarte (Kom van het <lak af „.ïlSiPiS Historische Vereniging te 'rechts'bevonden 1 I v Ernstig gewond na botsing Gewonden door steekvlam inbraak in bouwkeet I CARNAVAL 1 i d Bejaardenkoor in Woudhoek schiedam Bij wie? 'Geen aktiegróep' nederlandt buiteniaiKf radio WOENSDAG 11 FEBRUARI 1976/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM De drie bewonersverenigingen Oost, Zuid en West plus de werkgroep Wonen en Leven uit Nieuwland willen gezamenlijk een informatie-actie gaan voeren rond de huurverhoging van acht procent die op 1 april van kracht wordt. In Schiedam-Zuid han gen nu nog de affiches vmarmee vorig jaar tegen de huurverhoging van acht procent werd gepro testeerd. jT SCHIEDAM - De rec tor van het Stedelijk Gymnasium de heer W. A. Visser is uitgeroepen tot het Zwarte Schaap van Schiedam voor het jaar 1976. Hans van der Sloot: „Historische rechts, te elitair en te voorzichtig." Vereniging is te De laatste resten van het interieur van De Lindenhof worden naar buiten gedragen; nu staan alleen de muren er nog. Voor hoelangvragen velen zich af. ti di •Ste raas bij a gen kpni -SCHIEDAM - De 61-;jarige_: Schiedamse L. A. S. - D. is gistermorgen bij een bot sing op de Professor Kamer- lingh Onneslaan dusdanig ern stig gewond geraakt dat ze met ernstig hersenletsel naar het Rotterdamse Dijkzigtziekenhuis moest worden vervoerd. Dit vervoer gebeurde met begelei- ding van een poütieescorie. De Schiedamse wilde op haar fiets achter èen bus langs de P. K. O.-laan 'oversteken en zag daardoor niet de auto aankomen die op de andere helft van de weg reed. De bestuurder van de auto, de 28-jarige Schiedammer R. C. R.. probeerde nog krachtig te remmen maar kon de vrouw niet meer ontwijken. "VLAARDINGEN - De I8-jarige leerling-electricien- E. v.d. M. en de 17-jarige leerling-electricien D. J. W. uit Schiedam zijn gisteren met ernstige brandwonden aan handen en gezicht opgenomen in het Holyziekenhuis. De twee waren bezig met werkzaamheden aan het electrisch schakelpaneel van de nieuwbouw van wasserij De Hoop. Met een geïsoleerde draadtang trok M. een draad naar een contact. Hierbij schoot de tang uit en raakte de stroomdraden.'De stroom was niet uitgeschakeld. Het gevolg was een enorme steekvlam, waardoor de beide man nen aan gezicht en handen ernstig gewond raakten. SCHIEDAM - Uit een bouwkeet van Voiker bv aan de Schiekade zijn een draagbare radio, batterijen en een.zaklan taarn verdwenen. Nadat hot slot van de deur van de keet was geforceerd, kon de onbekend ge bleven inbreker binnenkomen. De waarde van de gestolen goe deren bedraagt .ruim driehon derd gulden. Eveneens werd er een inbraak gepleegd ih de win kel van groentehandel van Hei ningen aan de Parkweg. Ook hier moest men een slot open breken om .binnen te kunnen komen. De -hele winkel werd doorzocht maar er verdween niets. 'i Hoe kan acht verhoging Kortgeleden heeft er een eerste bespreking over de gezamenlijke actie plaatsgevonden. Tijdens die bespreking is er door de vertegen woordigers van de verschillende organisaties een aantal voorstellen op tafel gebracht. Deze worden de komende tijd door de besturen onderling besproken. Hoewel de drie bewonersver enigingen en de werkgroep er van overtuigd zijn dat er rond de komende huurverhoging "één gezamenlijke informatie-«ctie gevoerd moet .worden, zal het opstellen van een actieplan ze ker niet vlekkeloos- verlopen. Binnen de bewonersvereniging Zuid staat men op het stand punt dat alle huurders van wo ningen moeten worden opgeroe pen om keihard te weigeren de huurverhoging van acht procent te betalen. Daarbij zouden de verschillende verenigingen dan gebruik moeten maken van leu zen als: "Tegen iedere huurver hoging", "Loonstop maar dan ook huurstop", "Voor goede be taalbare woningen'" etc. Binnen de bewonersvereniging Oost is mep het echter met deze wijze van actie voeren helemaal niet eens. Deze bewonersvereni- ging wil dat er met name met de gemeente geen conflictsitua tie ontstaat maar dat er een overlegsituatie blijft bestaan. Leden van Oost gaan er vanuit dat de leuzen waarmee Zuid de straat op wil te politiek en hele maal niet functioneel zijn. Bij' de bewonersvereniging Oost verstaat men onder het voeren van de huuractie, het verstrek ken van de juiste informatie. IA? Wat dit laatste betreft willen mensen van Oost dat al het mo gelijke wordt gedaan om huur ders van huizen op een dusdani ge manier te informeren dat ze weten op welke manier en bij wie er geprotesteerd kan wor den teben de huurverhoging van 1 april. Alle gedane voorstellen die nu besproken worden door de be sturen van de drie bewoners verenigingen en de werkgroep "Wonen en Leven uit Nieuwland hebben betrekking op het ver schaffen vn degelijke informa tie. Het eerstevoorstel is dat er bij de gemeente druk wordt uit geoefend dat er op de gemeente lijke informatiepagina's die twee maal per maand in een huis-aan-huis advertentieblad verschijnen, ondermeer komt te staan op welke manier in Schie dam woningen en woonomge ving werden gewaardeerd. Óok ligt er het voorstel om de ver schillende huisbazen (dus ook de gemeente red.) te vragen bij de brief waarin melding wordt ge maakt van de huurverhoging ook een formulier te doen, waarmee huurders de weigering om deze verhoging te betalen kenbaar kunnen maken. Het derde voorstel is om op ver schillende platsen in Schiedam affiches op te hangen waarop informatie staat over de huur verhoging. Tenslotte hebben de verschil lende organisaties het plan om één gezamenlijk informatie stencil op te stellen dat samen met een wéigeringsformulier bij alle Schiedamse huurders in de bus wordt gedaan. flIillllllllllllIlIHHIlllilUIIIHIIIIimilllllllllllllll X r&w/a Sn?-;V SCHIEDAM John Lantings Theater van de Lach speelt morgenavond in het Passage Theater het toneelstuk Kom van het dak af. De groep van Lan- ting staat garant voor een avondje lachen, gieren, brullen. „Kom van dat dak af" wordt door Lanting omschreven als „een dolle, dolle pretkomedie". Naast Lanting zelf spelen Ar nold Gelderman, Hannah de Leeuwe, Annelies Baihan en Frans Kokshoorn in deze kome die. „Kom van het dak al" vertelt het verhaal van ene Berend Fris. het prototype van de sulli ge, vrijgezelle goedzak die nooit nee kan zeggen. Al zijn „ja's" komen hem natuurlijk duur te staan. Hij leent zon auto uit waarna de wagen betrokken raakt- bij een ongeval; Berend Fris neemt de verantwoording op zijn schouders, verder laat Fris rustig - maar mei alle ge volgen van dien drijfnatte cia- meb bij hem thuis de kleren drogen, etc. etc. Het stuk is geschreven door de Engelsman Michael Pertwee, die al vele kluchten op zijn naam heeft staan. Het Theater van de lach brengt al vier zeizoenen lang kluchten, van het type „Kom van het dak af'k Een van de vo rige successen van deze theater groep was „Hé, mag ik mijn echtgenote terug".e Kaarten voor deze vobrstelling zijn verkrijgbaar aan de kassa van het Passage Theater dage lijks tussn 11 en 3 uur, en kos ten 12.50, ƒ10 of ƒ7.50. Bejaar den en CJPers krijgen de kaar ten voor de helft van de prijs. De Schiedamse Gemeenschap is de. organisator van dit Schie- dase optreden van John Lan ting. SCHIEDAM - Donderdag avond 12 februari treedt het be jaardenkoor „Senustute" op in het dienstencentrum De Woud- hoek aan het Heijermansplein. Het optreden begint om acht ^uur, de toegang is gratis. Deze eer is hem te beurt ge vallen vanwege zijn enorme in zet om het Stedelijk Gymnasium voor Schiedam te behouden. Dat hij bij deze zware taak voortdurend in de publiciteit kwam. en de onderste steen bo ven moest halen voordat er eni ge zekerheid ontrent het voort bestaan van zijn school kwam heeft hem deze benoeming op geleverd. De Carnavalsvereniging De Rietzeilers was degene die van drs. Visser het zwarte schaap maakte. Dit gebeurde tijdens het grote boerenbal dat de ver eniging gehouden heeft. Prins Geraldo 1 mocht aan de heer Visser de versierselen, behoren de bij de onderscheiding van Zwart Schaap, ^overhandigen. De RietzeilersNvieren dit jaazr twee keer uitgebreid carnaval; het Boerenbal was de voorloper en het echte carnavalsfeest, het Prinsenbal, moet op de 28ste fe bruari plaatsvinden. Tijdens het Boerenbal is ge bleken dat Schiedam na - vijf jaar langzaamaan trek begint te krijgen in hetcarnaval, ruim 450 feestvierders deden namelijk mee aan dit feest. De Raad van Elf en Prins Ge raldo krijgen het de komende weken nog zeer druk. Aanstaan de zaterdag moeten deze Schie damse feestvierders een carna valsfeest in Hoorn opluisteren, op 21 februari vieren ze carna val in 'de Beneluxflat. Een dag daarna moeten de camavalsgas- ten als voetballers tegen het be stuur van SVV aantreden. Al het batig saldo dat bij de feesten tevoorschijn komt gaat naar de stichting Lentefeest, welke stichting zelf op 26 fe bruari het. carnaval viert Op de eigenlijke dag'van het' carnaval, de 28ste februari, zal' burgemeester Lems de sleutel van deze stad voor enige tijd aan Prins Geraldo'overdragen. Die dag zal ook'een grote op tochtdoor de stad trekken. Wordt voortbestaan Lindenhof bedreigd? SCHIEDAM Nauwelijks een halve week na de sloop van het hofje achter de Schotse poort, doen alweer nieuwe verhalen over toekomstige sloopwerk zaamheden de ronde. Nu zou De - Lindenhof aan dc Lange Ach terweg aan de beurt zijn. Het merendeel van het college van B en W zou voor hel slopen dit voormalig weeshuis zijn, willen deze verhalen. Hoewel enerzijds deze gelui den over sloop van hei Linden hof steeds vastere vormen aan nemen, wordt anderzijds door diverse betrokkenen verkondigd dat de gemeente de volgende week begint met de voorlopige restauratie van het weeshuis. Sinds enkele dagen is een groot aantal slopers bezig om alles wat binnenin het Linden hof rondslingert weg te halen. ..Het begin van het pand" meent de ene groep, „voorbereidingen voor de toekomstige, verbou wing" meent de andere. Bij geen der mensen die direct bij het Lindenhof betrokken zijn valt enige bevestiging van het "sloopgerucht" te halen, daarentegen weet ook niemand wat precies de bedoeling is met het Lindenhof. Museumdirecteur Paalman gaat er vanuit dat een deel van het oude weeshuis aan hem zal worden afgestaan, om daarin de Educatieve Dienst van het mu seum onder te brengen. Ook zou het museum enkele ruimtes in de linkervleugel van De Linden- hof tot haar'beschikking krijgen om daarin de historische afde ling van het museum te vesti gen. „Ik heb begrepen dat dat ge woon doorgaat, als er tenminste voldoende geld op tafel komt. Want als wij daarheem trekken moeten er in elk geval een paar extra personeelskrachten aange trokken worden," aldus Hans Paalman, die de hoop enhet vermoeden koestert dat hij on geveer in september van dit jaar in De Lindenhof trekken kant.. Wethouder Zijdeveld reageert hogelijk verbaasd op de vraag of inderdaad de meerderheid van het college vóór de sloop van De Lindehof is. „Daar is mij niets, maar dan ook niets van bekend. Dat zouden ze dan. zonder mij' hebben moeten be slissen en dat lijkt me onwaar schijnlijk." zegt hij. Tegen het verhaal van ge meentelijke slooppogingen van dit pand pleit volgens hem het feit dat er net ,een krediet is goedgekeurd welke voorziet in een voorlopige instandhouding' van het gebouw. Van dit geld moeten bijvoorbeeld nieuwe elektriciteitsleidingen worden aangebracht en moet - een ver warming worden aangelegd. Voor een definitieve restauratie van het op de monumentenlijst staande Lindenhof is nog geen geld beschikbaar. Volgens de wethouder is het nog. onzeker of het museum een permanente plaats in het- Lindenhof krijgt toegewezen. Ook de Historische Vereniging van Schiedam buigt het hoofd over het draagstuk Lindenhof. Volgens een der zegsmannen staat het al dan niet voortbe staan van de Lindenhof hoog genoteerd op hun lijstje van be langrijke onderwerpen. Voorzitter Beukers weet ech ter niets van een bedreigd voortbestaan van i het weeshuis af. Niet zo vreemd als blijkt dat hij zelfs, nog niet op de hoogte' is van désloop van het hofje De Schotse Poort. Hij kon dan ook nog niet meedelen of de Historische Vereniging van plan is tegen die sloop nog - iets te gaan ondernemen. „Waarschijn lijk niet", kan de heer Beukers alvast meedelen, „wij zijn ten slotte geen aktiegróep." Het feit dat de Historische Vereniging geen aktiegróep is en zich weinig lijkt in te span nen voor behoud van het Schie dams stadsgezicht, heeft er in middels toe geleid dat een der bestuursleden. Hans van der Sloot, de vereniging de rug heeft toegekeerd. Met als motief dat de vereni ging „te rechts" en „te elitair" aan het worden is, heeft Hans van der Sloot zijn bestuursfunc tie erbij neergelegd en is uit de vereniginggetreden. Andere de finities die hij de nog jonge, historische .vereniging toedicht zijn „te afwachtend, te traag werkend en vanuit het bestuur te patriarchaal optredend". Het voorzichtige optreden van de vereniging kwam volgens Van der Sloot tot uiting bij de herrie" omtrent de sloop van het historische pand van Guidir- >n Schiedam. Het bestuur van de vereniging heeft toen ontzettend lang na moeten denken of we wel tegen die voorgenomen sloop zou moeten protesteren. Men zou te bang zijn dat de eigenaar dan de vereniging aan sprakelijk zou stellen voor de ondervonden schade. Het in een bestuursnota - van de hand van voorzitter Beukers - naar voren gebracht stand punt dat „de vereniging zich on verwijld moet scharen achter het beleid van de gemeente in- zake de binnenstad" deed voor 'Hans van der Sloot de deur dicht. Vooral ook omdat de ge meente nou niet zó'n florissant binnenstadsbeleid voert, dat iemand zich daar onverwijld achter.scharen moet. TELEAC 18.15 Wetenschap in bewe ging, les 4 NOS 18.45 Staatsloterij 18.55 Journaal 19.05 Van Gewest tot Gewest P.P. 19.50 Zendtijd CJH.U. NOS 20.00 Lloyd George kende mijn vader, tv-spe! 20.50 Muziek om naar te kij ken: Papa Haydn 21.35 Journaal 21.50 Den Haag vandaag 22.05 Panoramiek ,22.35 Studio Sport en Olym pische Winterspelen 23.40 - 23.45 Journaal. MORGEN NOS 10.00 Olympische Winterspe len NOS - NOT 11.30 - 12.00 Schooltelevisie 14.00 - 15.00 Schooltelevisie EO 15.00 - 15.25 Little house on~ the prairie, tv-serie NOS 17.30 Olympische Winterspe len 18.45 Paulus de boskabouter 18.55 Journaal IKON 19.05 Jouw beurt IKON-KKO-RKK 19.30 Kenmerk NOS 20.00 Journaal SOCUTERA 20.25Stichting Ned. Vrijwil-, ligers VPRO 20.30 De VPRO Marathon Eetshow. dat zie je toch maar niet op ra dio, feestelijke maal tijd NOS 23.30 - 23.35 Journaal MORGEN 15.55 Olympische winterspe len. Het grote klapstuk van van avond is de drie uur durende eetshow die de VPRO uitzendt op Nederland 2 (20.30) uur). De show bestaat uit drie delen: 1. liet etrn zelf, 2. de boeren. 3: de' grote bedrijven en wat dies meer zij. Vele hotemetoten op het ge bied van voedselproduktie, voed selverwerking en voedseldistribu tie doen eraan mee, alsmede ver- tegenwoordigers van de consu menten. U hebt er al veel over ktïnnen lezen in onze Vrij-it van verleden week vrijdag. Op het eerste net komt de NOS met Van gewest tot gewest" (19.05 uur) en een tv-spel van William Douglas-Home: Lloyd George kende, mijn vader" (20 uur).'. .Daarna -het (meestal be zienswaardige programma „Mu ziek om'naar te kijken", dat dit keer over „Papa"'Haydn gaat (20.50 uur) En vanavond natuurlijk weer veel ijs en sneeuw van de Olym pische Winterspelen: DUITSLAND 18.00 Reg. Nieuws-18.05'Intermezzo 18.45 Eine schóne Wirtschaft. 19.15 Akt. 19.45 Tip um 4tel vor 8. 20.00 Journaal en weerbe richt 20.15 Helmut Schmidt filmportret 21.00 Eurog»ng. misdaadfilm. 22.00 Der Sie* ger. film. 22.45-23.05 Journaal. DUITSLAND 2 18.20 Gesucht wird. film. 15.00 Journaal. 19,30 Beschouwingen over de Olympische winterspelen. 20.15 Olympische winterspe len. 23.15 Journaal. DUITSLAND 3 18.00 Sesamst rasse, 18-30 Schooltelevisie. 19.00 Zandmannetje. 19.05 Progr. voor t 19.45 Reg. nieuws. 20.00 Journaal en weer bericht. 20.15 Aktualiteiten. 20.30 The Mar cus Nelson Murders, film. 22.50 Die Naiven dor Welt. 23.35 Treffpunkt Sudpol. 0.20 .Journaal. BELG IK,NED. 18.50 De onzichtbare man, 19.45 Journaal met o.«i, Olympische Winterspelen. 20.25 Het mej&jp van de tv. 20.50 Een persoonlijke kwestie, showprogr. 21.40 Fundamenten. 22.30 Olympische, Winterspelen. 23.00-23.20 Journaal met o.m. Wetstraat. GOLFLENGTEN: Hilv. I 298 m. FM Lo- pik 926, Goes 87.85: Hilv. II: 402 m. FM alr Jeen na 17 uur: Lopik 98.9, Goes 99.8: Hflv. 111: 445 m. FM Lopik 96.8, Goes 95.0: Hilv. IV: alteen FM Lopik 98.9, Go^s 99.8. HILVERSUM T TROS: 18.30 Nws. 18.41 Apollo XXI- UM» Muziek triptiek. 19.00 Jazz-Sir. 20.00 Eight lock special.. 21.00 Kruis en mol. 22.00 Al les moet weg. 2230 Nws.. 22.40 Aktua .iT/ 23.00 Coulissen. NOS: 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM - VARA: 18.00 Nws. 18.U Dingen van de dag. PrR: 18.20 Uitzending BP. VARA: 18-3° Tussen start en. finish. 19.30 Brassband Ma-, gaztne. 20.00 Nws. 20.05 Filharmonisch Or kest. 21.30 A. den Doolaard vertelt 22.®°; Kamerorkest. NOS. 23.00 -Journaal vd. Olympische Spelen. 23.20 Met het oog op., morgen, met o.m. Den Haag vandaag. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM lit NOS: 18.03 De vakaturebank. 18,30 NOS-;. Maal. 19-30 Langs de lijn. (19.38 Paarde: koersen). 23.02 NOS-Jazz. 0.02 Metro's Mid night Music. 1.02 Take it easy. 2.02 Dat Wordt weer nachtwerk. 4.02-7.00 De Meur-, ders Methode. DONDERDAG HILVERSUM I NCRV. 7.00 Nws 7.02 Het levende woord. ,7.08 Te Deum Laudamüs. 7.30 Nws. 741 f Hier en nu. 7.55 Muziek tn uw straatje,* (8.00 Programmaoverzicht)- 8.24 Op de man af. 8.30 Nws. 8.36 Gymn. voor de huis- vrouw.. 8.45 Tot uw dienst. 9.45 Onder de boogtezon. 10.30 Nws. 10.33 Een uur natuur., IJ.30 Metrupoleorkest. 11-58 Progr. oyer- zicht. 12.00 De Kiiima Hawaiians. 12.15 Vpor. boeren en tuinders. 12.30 Nws. 1241 Hier ea 1255 Middagpauzedienst. 13.15 Goed stemd. 14.00 Klanksnoer. 15.00 Globaal- 1 <15.30 Nws.) 17.30 Nws. 17.32 Hier en nu. HILVERSUM II AVRO: 7.00 Nws. 7.11 Ochtendgymn. w» Dag met een gaatje. (8.00 Nws- - 8.Ji-tLZ.-> naaiojournayi.; o^>u Morgenwij ding. 9.W Wat biedt u voor pijn. 9-35 wa ters tanden. 9.40 Schoolradio. 10.00 Radio Lawaaipapagaai 10.10 Arbeidsvitaminen- j- (11.00 Nws. 11.03 Radiojournaal). Jl-35;.1, Rondom-twaalf. 12.30 Sportrevue 12.45 Pers saldo. 13.00 Nws 13.11 Radiojournaal. l«s n Middagje AVRO 16.00 Mobiel 17.40 Ned- Israel Kerkgenootschap. HILVERSUM III - TROS: 7.03 Drie op je boterham. Pep-op-drie. NOS: 10.03 Olympische Spelen. TROS 11.30 Drie draait op verzoek. lU» Drie tussen de middag. 14.03 pop-kontakt- j 16.03 De Hitmeestersi HILVERSUM IV - KRO 7.00 Nws 7.02 Badinene. 9.00 Nwj- 9,02 Aar» woorden voorbij. 9.10 Echo, Ouders in dp school. 10.00 Aubade Van twaalf tot twee. 14.00 Nws. 14.02 Eugen Onegin. 16.45-17JW,Klassiek pianospel. v *4 bi li VI ni in se Hi rij he ha ve tO' ge nu Ze w< da tie W€ 2 eei in ter pe sm vo (V A „m pri nao ant De ver Tac dr. deli dee het dér; zot D geit ziel li an wat prit bee: tee 'F Mü] best van onzi gaai Van dok -O Kijk de i aan1 »Syi ook dfe 2 snet hart win. Wes van fflor M.f,

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 1