I wmmmm Club dit jaar in de rode cijfers? w Lockheed-boekhouder kan veel onthullen 'Fooi, of ik sla' m Kerstboomrellen Rotterdam: half jaar tuchthuis heel de Roiefdamseirfouw rechtop? Benzine duurder Melk 4 ct Gefeliciteerd! met uw 12 gratis kranten Gefeliciteerd met uw gratis cadeau, BANKSTELLEN BrandNiks mee te maken Dat zal overmorgen blijken. EN DAT IS DAN EEN MILJOEN Oude vrouw lag 2 dagen naast overleden man Wantrouwen Onder de maat Ontkenning Oppas sliep kindje 's nachts op straat Koekkoek gestolen ysb-Jvi Nachtvorst INFORMATIE OVER BEZORGING: i ire. Ne.' ge. ter: een en: ver Be er se. »en (Van onze verslaggever Jan D. Swart) ROTTERDAM Feyenoord zit weer eens zonder hoofd trainer! De pas vorige zomer aangetrokken Pool Antoni Brzezanczyk heeft gisteren te horen gekregen, dat het met onmiddellijke ingang niet langer gebruik meer zal maken van zijn diensten. Na het plotselinge vertrek van Ernst Happel in 1973 en Wiel Coerver in 1975 lijkt een dergelijk ontslag een gebruikelijke gang van zaken te worden bij Rotterdams grootste vermaaksbedrijf. mmÊT (Van onze verslaggevers) WASHINGTON/TOKIO De Amerikaanse senaatscom missie Church zal cleze week een Lockheed-boekhouder ho ren, die was belast met de administratie van betalingen aan Europese agenten. Hij hield onder meer de boekhouding bij van gelden, die aan Fred Meuser en dr. Hubert Weisbrod werden overgemaakt. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Acht jongens, die waren betrokken bij de kerstboomrellen tijdens oudejaarsnacht in de Tideman- straat, zijn vanmorgen in Rotterdam veroordeeld tot straf fen variërend van/zes maanden tuchthuisstraf tot een maand voorwaardelijk., Bel 010 -147400 (géén wider nummer) maandag t/m vrijdag tot 19.00 uur zaterdag tot 16.00 uur Zie ook onder „adressen" onderdeStrips Zo ziet een miljoen eruit. De leerlingen van een school in Kopenhagen verzamelden een miljoen kroonkurken om te zien èn te voelen wat dat magische getal nu eigenlijk inhoudt. Een staalfabriek heeft inmiddels aan geboden de doppen te kopen, zodat de schoolklas er nog wat aan overhoudt ook. (Van onze sociaal-economische redactie) DEN HAAG De benzine wordt morgen duurder. De maximumprijs van superbenzine gaat met 1,6 cent omhoog naar 107,2 cent. De prijs van normale benzine gaat met 0,8 cent omhoog tot 103,6 cent. •>e Da's een goed besluit: u neemt een abonnement op Eet Vrije Volk. U krijgt hem voortaan iedere dag in de bus. Om te beginnen krijgt u hem zelfs 12 keer helemaal gratis. Gefeliciteerd. Twaalf keer gratis bon. Vooruit, ik neem 'n abonnement. Maar we beginnen wel met 12 gratis kranten in de bus. Ik neem een kwartaalabonne ment/maandabonnement. (Do jrhalen a.u.b.). U gaaf een fijn cadeau uitzoeken uit de cadeau keuzelijst van Het Vrije Volk. U maakte *n vriend of kennis abonnee. Die nieuwe abonnee verdient er 'n fijne krant mee (eerst 12 keer gratis in de bus). En u verdient er dus een cadeau mee. Gefeliciteerd. Cadeao-keuzelijst bon. 'k Maak nevenstaande nieuwe abonnee. Stuur mij a.u.b. uw cadeau-keuzelijst. Onderstaande nieuwe abonnee wenst een kwartaalabonnement/maandabonnement. (Doorhalen a.u.b.). Hij ontvangt de krant eerst 2 weken gratis. !W. Sq. «r» tu- Zonderland waarnemer Feyenoords trainer 'Onvoldoende' Dinsdag 2 maart 1976 31e jaargang no. 8738 HOOFDREDACTEUR herman wigbold Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25, Rotterdam tel. 01014.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010—13.63.80—14.74.11 'F-lfi levert veel u l ider werk op' (Van onze parlementsredactie) DEN HAAG Volgens de Industriebond NVV zal de vervangende werkgelegenheid die Nederland krijgt voor de aankoop van de straaljager F-16 van General Dynamics veel geringer zijn dan minister Vredeling zich heeft voor gesteld. Bestuurder H. Vos heeft berekend dat Nederland maximaal 10.250 manjaren aan compensatie-orders overhoudt, terwijl Vre deling dat cijfer op 25000 manjaren stelt. Volgens de Industriebond NVV heeft Vredeling de kosten per manuur veel te laag geschat, waardoor zijn eindgetal te hoog uitkomt. De kosten per manuur zullen volgens de bond hoog zijn omdat het personeel dat aan delen van de vliegtuigen werkt hoogge schoold en dus duur is. Assistent-trainer Ad Zonderland zal to! he! einde van het seizoen de taken van Brzezanczyk overnemen. Wie de Pool zal opvolgen is nog nic! bekend. Feyenoord heeft al een keer zeer oriënterend ge sproken met de trainer van FC Den Haag, Vujadin Boseov en hoopt binnenkort serieuze onderhandelingen met hem te openen. wil:? BRZEZANCZYK vertrouwen verloren BROX 'kon met langer' HAPPEL ook plotseling BOSCOV opvolger Feyenoords manager Guus Brox: „Het proces is gegroeid. Er was op het laatst een enorme breuk in de vertrouwensrelatie. Dat kon zo niet langer duren. We hebben een financiële regeling getroffen, waarmee Brzezanczyk tvreden is. Hij is nu ergens in het binnenland aan het uitrus ten. Het is jammer, dat het zo gelopen is, maar ik zie de be slissing van het bestuur niet als een motie van wantrouwen te gen de mensen, die hem naar Rotterdam hebben gehaald. Ik heb Knobel bij Ajax ook zien mislukken en tóch vind ik hem een voortreffelijke bondscoach." Met het begrip „motie van wantrouwen" doelde Brox op de begin vorige maand door de jaarvergadering van Feyenoord bekrachtigde bestuurshervor- ming, volgens welke het aantal bestuursleden werd ingekrompen van zeven tot vijf, de te zelfstan dig geachte beleidsgroep Betaald Voethal werd opgeheven en een directeur zal worden aangesteld met grote volmachten. Het bestuur vergadert volgen de week over de aanstelling van die directeur. Als kandidaat wordt oud-doelman Eddy Keters Graafland genoemd, die sinds kort lid is van Feyenoords Le denraad, een soort vertrouwens- college tussen bestuur en leden. Allerbelangrijkste reden voor hel ontslag van de Poolse trainer is natuurlijk, dat Feyenoords prestaties op het voetbalveld na tionaal en internationaal ver on der de verwachtingen zijn ge bleven. Als gevolg daarvan is de pu blieke belangstelling zó sterk te ruggelopen, dat als zeker mag worden aangenomen, dat de eens financieel uitzonderlijk sterk ge achte club dit seizoen met een aanzienlijk exploitatie-tekort zal werken, Zie verder Sport 1 I De boekhouder zou enkele malen naar Europa zijn geweest om te controleren, of de betalingen goed terecht kwamen. Zoals bekend worden Meuser en Weisbrod in Amerika de sleutelfiguren genoemd bij de eventuele betaling van een miljoen dollar aan prins Bemhard. De Japanse vliegtuigmaat schappij All Nippon Airways heeft zes jaar geleden tegen alle afspraken m haar luchtvloot in eens vernieuwd met Lodcheed- Tristars. Dat gebeurde twee maanden na het aftreden van di recteur Tetsuo Ohba, die ai een optiecontract had getekend met de Amerikaanse vliegtuigbouwer McDonnell-Douglas voor de le vering van DC-10-toestellen. De nieuwe direkteur, Tokuji Wasaka, tekende plotseling een contract met Lockheed. Tijdens een hoorzitting van het Japanse parlement ontkende hij gisteren van het contract voor de DC-10 te hebben geweten. Ohba ver klaarde het hem duidelijk te hebben verteld. Ook m 1960 annuleerde Japan plotseling een vhegtuigcontract ten gunste van Lockheed. Dat gebeurde na het optreden van de rechtse lobbyist Kodama. In de loop der jaren is er voor 30 mil joen gulden aan steekpenningen in Japan uitgedeeld. De drie Amerikaanse vlieg tuigbouwers Lockheed, Northrop en Boeing hebben gisteravond ontkend steekpenningen te heb- gegeven aan luchtmachtko lonels. Deze beschuldiging was geuit door Ernest Hauser, die blijft volhouden dat Lockheed en Northrop 25.000 tot 50.000 gulden als „gratificaties" aan verschil lende officieren betaalden. Boeing huurde volgens hem overheidsfunktionanssen in. DEVENTER Agenten van de Deventer gemeen tepolitie troffen gister nacht een totaal ver kleumd twee-jarig jonge tje in zijn pyama huilend op straat. Ze namen het kind mee naar het bureau, maar konden uit het ge brabbel van de kleine niets wijzer worden. Een half uur later loste het raadsel zich vanze'f op toen de vader van de jongen zich hevig ge schrokken aan het bureau vervoegde. Met zijn vrouw had hij carnaval gevierd terwijl een oppas zijn zoon ge zelschap hield. De oppas was in diepe slaap geval len en had in het geheel niet opgemerkt dat de jon gen uit bed was gekomen. Huilend was de kleine daarna op zoek gegaan naar zijn ouders. EINDHOVEN We gens poging tot dood;.tag op vijf carnavaisgasten, die geen fooi wilden ge ven, heeft de politie van Eindhoven gisteren een 25-jarige café-portier uit Veldhoven en zijn 21-jari ge vriend uit Eindhoven aangehouden. Portier Hendrik van den B. van Café Les Amis in Eindhoven eiste van vijf camavalsgasten een fooi toen ze het pand vertik ten. De mannen gingen daar echter niet op in, waarna de portier hen bectgreep en met een ijze ren staaf op hen insloeg. Hjj kreeg daarbjj de hulp van zijn vriend D. v.d. Z., die in het wilde weg met een mes stak. By een van de mannen, die een messteek in dc zij kreeg, is gisteren in het ziekenhuis een nier ver wijderd. Een ander kreeg steken in de buik, waarbij zijn darmen op verschil lende plaatsen werden doorboord. TEMXJCO Een brandweer auto die in razende vaart op weg was -naar een brand in een hout zaagmolen werd op1 de autoweg bij het Chileense Temuco aan gehouden om tol te betalen. De brandweerlieden probeer den uit te leggen dat ze dringend elders nodig waren, maar de tol beambten vonden dat ze als ieder ander moesten betalen. Het be drag werd na veel heen en weer praten op twee dollar bepaald. Nadat de wanhopige brandweer kapitein die uit eigen zak betaald had reed de auto door naar de brand. De houtzaagmolen had toen al een miljoen dollar scha de opgelopen. DEN HAAG Uit een kamer op de derde etage van het minis terie van Buitenlandse Zaken is een schilderij ter waarde van j 75.000 verdwenen. De diefstal moet tussen 25 februari en 1 maart zijn gepleegd. Het schil derij is van B. C. Koekkoek en stelt een winterlandschap voor ook in klassieke en massief eiken meubelen nergens zo'n keus' Fa- bnekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesingel 66, R dam. Tel. 010 - 126461. W, Ji- Was Droog en zonnig weer met ®einig wind. In de nacht en och- plaatselijk mist met minima van nul tot min vijf graden. Maxima morgen van acht tot dertien graden. 'murt zon op onder 07 21 18 23 maan op onder 07.51 21 25 Vraag naar de afd. abonnee-service De zwaarste straf zes maan den tuchtschool waarvan twee voorwaardelijk kreeg de zes tienjarige schoorsteenveger Nom- do R. opgelegd, overeenkomstig de eis van de officier. R. stond terecht omdat hij tijdens de rel- ien een tegel door de ruit van een brandweerwagen had ge gooid die de kerstboombrand in de Tidemanstraat wilde blussen. De tegel raakte brandweerman De Bres, die erdoor aan een oog blind werd. Johnny van S. (22), die als een van de belangrijkste aanstich ters van de rellen werd be schouwd, werd tot zes maanden gevangenisstraf waarvan drie voorwaardelijk veroordeeld. Drie jongens kregen twaalf weken gevangenisstraf opgelegd waarvan zes voorwaardelijk. Een ander werd tot twaalf we ken waarvan negen voorwaar delijk en driehonderd gulden boete veroordeeld. De twee laat- sten kregen een maand voor waardelijk en driehonderd gul den boete opgelegd. De Rotterdamse brandweer overweegt nu de veroordeelde jongens civielrechtelijk aan te spreken voor de aangerichte schade ROTTERDAM De 37-jarige mevrouw A. van Wensveen- Weerheijm van het Koordeinde heeft ruim twee dagen naast haar overleden man m bed ge legen zonder dat zij in staat was hulp te roepen Haar 88-jarige echtgenoot stierf dit weekeinde e en natuurlijke dood. Buren waarschuwden gis teren de politie nadat het hun bevreemdde dat het echtpaar sinds zaterdag niet meer was ge zien. In deze nieuwe prijzen zit nog niet de prijsstijging die hef gevolg is van de verhoging van de benzine-accijns. De prijsverhoging is een ge volg van de ontwikkeling van de marktnoteringen. Ook in de prijzen van andere aard- olieprodukten zijn veranderin gen gekomen. De stookolie met één procent zwavelgehalte wordt 4,59 per ton duurder en gaat dan 218,60 per ton kosten. Omlaag gaan de maximum prijzen van huisbrandolie met 0,9 cent per liter, van autogas- olie met één cent per liter en van petroleum (voor leverin gen kleiner dan 250 liter) ook met één cent per liter. De prijzen komen dan van huisbrandolie op 32.1 cent per liter, van autogasolie op 54,7 cent per liter en van petro leum in bussen tot 20 liter op 52,8 cent per liter. RIJSWIJK De melk wordt met ingang van 15 maart vier cent duurder. De melkfabrikan- ten zullen drie cent meer vra gen aan de detailhandel. De melkhandelaren zeif willen hun bruto-marge met één cent "ver beteren. Om te voorkomen, dat er een te groot verschil zal ontstaan tussen de melkprijs m de super markt en die van de straathan del, hebben fabrikanten en melk handelaren het Produktschap voor Zuivel verzocht ook de minimumprijs voor melk met vier cent te verhogen. Als het Produktschap daar morgen toe besluit, gaat een liter verpakte volle melk op zijn minst 95 cent kosten, Naam: Adres: Plaats: In een open envelop zonder postzegel opsturen aan: liet Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, Rotterdam. Mijn naam: Zijn/haar naam: Adres: Adres: Plaats: Plaats: In open envelop zonder postzegel opsturen aan: Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, Rotterdam. A, U

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 2