B BARBAARS Met bulldozer op zoek naar ontvoerden Kleuters te druk... mond dichtgeplakt Pak de telefoon 'Stille' politie op de snelweg Luns wou artikel tegenhouden Prostituée vraagt I Giscard te eten I BANKSTELLEN Ifi# Dan alleen voortzetting van de nullijn te aanvaarden Boze ouders: 9De pleisters liggen klaar' Nico Rijnders overleden m iüSS De banken vooraktuele informatie op ieder moment Dejuistetijd:002 Vrij koud m 1*1 INFORMATIE OVER BEZORGING: Bf Aan onze kwartaalabonnees immS De FNV constateert dat er duidelijk sprake is van een opgaande lijn in de econo mie, „nog wel sterker dan werd verwacht". In Duits land trekt de economie zeer snel aan, terwijl in Neder land de banken, de chemi sche sector en een aantal multinationals allen sterk gestegen winsten over vorig jaar hebben gemeld. (Van een onzer verslaggevers) BLOKZIJL Kinderen die wat .hiidruchtig-zijn krijgen op een school in het Overijsselse Blokzijl letterlijk de mond gesnoerd met een pleister. 12 Vm 21 Maart -;|SgJ ■A WrWÊké SINT ANDRIES Nico Ren ders voormalig speler van Ajax en Club Brugge is over leden. Rijnders is vanmorgen door aangetroffen in z\jn woning -in het Belgische St. An dries. Hij is vermoedelijk getroffen door een hartaanval. Er was niemand In de buurt om directe hulp te verschaffen. DRIEBERGEN De Algemene Verkeers dienst van de Rijkspo litie in Driebergen heeft een nieuwe serie van negen onopvallen de surveillanceauto's in gebruik genomen waarmee rij met name in het westen van het land tegen een aantal gevaarlijke overtredin gen gaat optreden. Met bulldozers is de Italiaanse politie bezig aan een grootscheepse zoekactie naar drie al maanden vermiste slachtoffers van ontvoe ringen. Er zijn aanwij zingen dat hun lijken veerborgen kunnen zijn in deze verlaten steen groeve bij het Noord- italiaanse dorp Gravedo- na Monate. De carabi nieri zijn op zoek naar Emanuele Riboli (zoon van een industrieel), Tullio di Micheli en Giovanni Stucchi. sme rig Bel 010-147400 F fa.?-? 1W mt-c? Da's een goed besluit: u neemt een abonnement op Eet Vrije Volk. U krijgt hem voortaan iédere dag in de bus. Om te beginnen krijgt u hem zelfs 12 keer helemaal gratis. Gefeliciteerd. Twaalf keer gratis bon. Vooruit, ik neem 'n abonnement. Maar'we beginnen wel met 12 gratis kranten in de bus. Ik neem een kwartaalabonne ment/maandabonnement. (Doorhalen a.u.b.). m Cadeau-keuzelijst bon. 'k Maak nevenstaande nieuwe abonnee. Stuur mij a.u.b. uw cadeau-keuzelijst. Onderstaande nieuwe abonnee wenst een kwartaalabonnement/maandabonnement. (Doorhalen a.u.b.). Hij ontvangt de krant eerst 2 weken gratis. ^^LÖfr*V"'Êt >(?8- 5&k >Q W \rftS? tow* V akbewe .\u snél afromins van overwinst Dinsdag IB maart 1976 31e jaargang no. 8750 hoofdredacteur herman wigbold Hoofdkantoor: Witte de Withs'fraat 25, Rotterdam tel. 01014.74.00 Oogeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010—13.63.80—14.74.11 Het optreden van Irak in de zaak Aronson is ronduit schande lijk. Allereerst bestaat er gerechte twijfel of Aronson voor Israël gespioneerd heeft. Aronson had zich tot nu toe alleen onder scheiden door menslievend werk. Niemand heeft ooit de stuk ken gezien waaruit die spionage zou moeten blijken. Bovendien kwamen er al bijna een half jaar geleden berich ten, dat hij geëxecuteerd zou zijn. Irak liet toen doorscheme ren dat hij weliswaar ter dood veroordeeld was, maar nog in le ven zou zijn. Nu komt het bericht dat hij drie maanden geleden is terechtgesteld. Dat zou betekenen, dat hij is geëxecuteerd terwijl de Nederlandse regering bezig was informaties in te winnen. Irak heeft zelfs niet de moeite genomen de Nederlandse re gering op de hoogte te stellen. Het deed het af met een kille mededeling van een secretaresse aan de moeder van het slacht offer, dat hij ter dood was gebracht. Nederland kan deze barbaarse methoden alleen maar beant woorden met het terugroepen van onze diplomatieke vertegen woordiger in Bagdad. (Van onze sociaal-economische redactie) UTRECHT Als de regering niet zeer snel bekend maakt hoe ze de overwinsten wil afromen ziet de vakbe weging voor de komende loononderhandelingen 'een zeer somber klimaat' ontstaan. De Federatie Nederlandse Vakbeweging (NW/NKV) eist snelle indiening van bet wetsontwerp voor die Vermogens Aanwasdelmg (VAD) want "het water staat tot aan de lippen', zegt FNV-voorzitter "Wim Kok. Voor de loononderhandelingen die in mei beginnen houdt de vakbeweging 'zonder tegenbericht' vast aan de eis dat de door snee-werknemer er dit jaar in koopkracht niet op achteruit mag gaan. Snelle indiening van het VAD- wetsontwerp is nodig omdat be drijven de winst over vorig jaar nu al aan het verdelen zijn en omdat de werknemers moeten toezien hoe de aandeelhouders hogere uitkeringen krijgen door geste ;en winsten, terwijl voor hen lier toegezegde aandeel in de winststijging nog met in zicht komt. Met name de stijging van de w.nsten van de grote banken is daarbij een doom in het oog voor de FNV, niet omdat de banken voor de economie de be langrijkste sector vormen, maar wel één die psychologisch sterk aanspreekt', aldus voorzitter Wim Kok van de FNV na de .erea lering var, de voorzitters van alle aangesloten vakbonden. Tegen die achtergrond gaat de FNV de komende weken praten over welke eisen voor het loon- beleid in de onderhandelingen met regering en werknemers op tafel worden gelegd. De nota die van die eisen wordt gemaakt wordt in april voorgelegd aan de ledenvergaderingen van alle aangesloten vakbonden. Zie verder pagina 19, zevende kolom al 3 maanden eëxecuteerd (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft minister Van der Stoel, die op bezoek is in Turkije, er gisteravond laat van op de hoogte gebracht, dat de 40- jarige Nederlander Leendert Aronson al drie maanden geleden in Irak ter dood is ge bracht. LEENDERT ARONSON idealist, geopend vau10-17: en 19:22 uur; za enzo;iQ;17--u"ur, toegang f;5,- krnderèn'ïofj4jaarf2,5Ó Amsterdam I I Trem-Toegang-biljetten bij NS-stations BIJ DEVOLÖENDE TOON iS HET 12 UUR 24 MINUTEN PRECIES. ai©: Op de meeste plaatsen droog. het zuiden vannacht plaatse- j hjk mist en minima omstreeks graden. Matige oostelijke wind. ®<böma 8 graden in het noor- minima om het vriespunt zon masrs op onder op onder "maart 06 49 08.48 ,21,1* 07.P4 Ouders van kleuters beschul digen twee leidsters van de plaatselijke neutraal-bijzondere kleuterschool nu van „kinder mishandeling". Volgens hen heb ben de kleuterleidsters de plei sters, die veel pratende kinde ren over de mond geplakt krij gen, in de klas. „Ze liggen ge reed met de namen van de kin deren er a'l op geschreven, dat laatste waarschijnlijk vanwege de hygiëne". Een andere straf die pratende kinderen volgens de ouders krij gen is: ze aan hun stoel vast binden. Verder zouden de kleu terleidster ook „lastige" kinde ren in de hoek zetten, met een jas over het hoofd. Het school bestuur heeft gisteren gepro beerd de zaak uit te praten met de ouders en de leidsters. Bij het gesprek was ook de onderwijs- inspecteur betrokken. De heer L. de Graaff, voorzit ter van het schoolbestuur, wil over het resultaat van het ge sprek niets mededelen. „Ik heb geen commentaar zolang de zaak bij ons nog in onderzoek is. „Wel, zegt hij, is de affaire zwaar op geblazen naar buiten gekomen. Hij verbaast zich erover dat de klagende ouders hun kinderen nooit van school hebben gehaald. Volgens hem gaat het om een oude zaak, een half jaar gele den of zo al gebeurd, en voor ons eigenlijk allang opgelost Op het ministerie kwam dit nieuws als een schok. „Ons was altijd de indruk gegeven, dat Aronson nog leefde", aldus een woordvoerder. Officiële stappen tegen Irak zijn echter niet te verwachten voor minister Van der Stoel in ons iand terug is. Hij keert morgenmidkdag van een officieel bezoek aan Turkije in Nederland terug. De moeder van Leendert Aronson werd gisteravond om kwart voor zes door de secre taresse van de Iraakse ambas sade telefonisch op de hoogte gesteld van de dood van haar zoon. Zij zei letterlijk: „ik heb opdracht u mede te delen, dat Leendert Aronson drie maanden geleden is geëxecuteerd". Nadat mevrouw Aronson het ministerie van Buitenlandse Za ken had ingelicht, werd dit be richt door de Iraakse zaakge lastigde in ons land, Ismail Said Al-Khadi, officieel bevestigd. Zie verder pagina 3, eerste kolom Ruim drie jaar geleden werd Rijnders tijdens een wedstrijd van Club Brugge getroffen, door een hartstilstand. Een specialist van de reanimatiedienst heeft het hart toen weer op gang ge kregen. Voor de voetbalsport voor hij definitief ongeschikt. Rijnders is daarna nog een paar maal ingestort en moest op medisch advies zijn beroep van trainer opgeven. Later begon hij een sportzaak in St. Andries. De ze heeft hij gesloten met de be doeling om een werkkring in de sportjournalistiek te zoeken. Hij is 27 jaar geworden. 1 P4 De dienst surveilleert, naast de opvallende Por ches en motoren, al tien jaar met burgerwagens maar de auto's zijn nu nog minder herkenbaar en het aantal is uitge breid. De camera's in de auto's, die vroeger achter de voorruit gemonteerd waren, zijn nu wegklap- baar gemaakt. De antenne van de mobilofoon zit voortaan op de plaats Waar een normale auto antenne zich bevindt en het stopblok achter de achterruit is eveneens wegklapbaar. De agenten in de auto's blijven geüniformeerd. De nieuwe groep gaat zich vooral richten op de vier gevaarlijkste over tredingen: met te hoge snelheid rijden, te dicht getrokken witte strepen op elkaar rijden, het overschrijden van door- en het rechts inhalen. (Van een onzer verslaggevers) BRUSSEL/ROTTERDAM NAVO-secretaris-generaal Luns heeft getracht de publicatie te verhinderen van een interview dat hem enkele maanden gele den door twee verslaggevers van Nieuwe Revu is afgenomen. De advocaat van het weekblad heeft Luns echter laten weten dat het interview in het nummer van deze week zal staan. Alle gemaakte afspraken zijn vol gens het blad nagekomen. Het interview maakt deel uit Vein een serie, die wordt gemaakt door twee verslaggevers die doen alsof ze als aankomende politici advies komen vragen aan „een man uit de praktijk". Luns ging in op vragen als „Be spioneert u de Russen nu ook zelf in uw regenjas?" en „Gaat u in gevai van oorlog ook naar het front?" Deze laatste vraag beant woordde hij overigens ontken nend. In de loop van het gesprek waarvan Nieuwe Revu band opnamen heeft merkte hij ook op dat sommige katholieke geestelijken „net struikrovers" zijn. In zijn brief zegt Luns dat hij „ontsteld" is over „deze klucht" en dat de „grove woordkeus" in het artikel „op een even hoog niveau als de inhoud ervan" (staat. Verspreiding van het nummer is niet meer tegen te houden: gisteren was het bij de drukker, en over enkele dagen ligt het m de kiosken. Een lid van Luns' staf kon, om commentaar gevraagd op het doorgaan van de publicatie, nog met zeggen wat Luns nu even tueel tegen Nieuwe Revu zal ondernemen: „Ik moet volstaan met de mededeling dat het een bijzonder smerig artikel is." ook in klassieke en massief eiken meubelen nergens zo n keus! Fa- briekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesmgel 66. R'dam. Tel. 010 -126461. (géén ander nummer). Vraag naar de afd. abonnee-servica maandag t/m vrijdag tot 19.00 uur zaterdag tot 16.00 uur Zie ook onder „adressen" onderdeStrips r p Van onze-correspondente) PARIJS Jackie, woordvoerster van de op standige Parijse prostitu- ées en als zodanig „con currente" van Blonde XJUa uit Lyon, heeft president Giscard d'Estaing per bnef uitgenodigd te komen di neren „om eens rustig te kunnen praten." Hoewel de Franse pre sident aan de magistraat Pinot opgedragen had een rapport te maken over de prostitutie in Frankrijk (24 maart wordt het in de mi nistersvergadering behan deld) heeft Jackie plotse ling geen geduld meer. Ze heeft namelijk een navor dering van de belastingen gekregen, die dus haar werk erkent Tegelijkertijd wordt ze bekeurd wanneer ze haar „vak" uitoefend. Niets is veranderd nadat prostituées in Frankrijk een aantal kerken bezet ten, behalve dan dut rap port, maar daarover wil Jackie het niet hebben. Op een persconferentie ont kende ze ook voor een sou- terneur te werken. Dat ze geld verdient voor „haar hartsvriend" is haar zaak," zei ze. „En een vrouw, die de hele dag in de fabriek staat om haar man genoeg zakgeld te kunnen geven, opdat hizich- m een bistro kan amuseren, wat doet die dan?" vroeg ze. Intussen is ze net als Vila, net als Barbara bezig met een boek: Frankrijk heeft er ineens heel wat schrijfsters bij gekregen. Kwartaalabonnees wordt verzocht met het gireren van het abonnementsgeld voor het 2e kwartaal 1976 te wachten tot zij onze stor- tingskaart hebben ontvan gen. Wij verzoeken u vriende lijk uitsluitend onze kaart te gebruiken en dus geen vooruitbetalingen zonder deze kaart te doen. Ook indien u per bank be taalt gelieve u de kaart on dertekend naar uw bankier te zenden. Deze mededelingen gelden niet voor abonnees die ons reeds machtigden tot giro incasso (automatische af schrijving). Zij ontvangen derhalve geen girokaart. Ten slotte wijzen wij alle kwartaalabonnees erop, dat de giro-incassomachti ging nóg altijd de eenvou digste betalingswijze is. Vraag een machtigingsfor mulier aan Het Vrije Volk, abonnementenafdeiing, Antwoordnummer 1579 te Rotterdam. De directie f5® Naam: Adres: Plaats: In een open envelop zonder postzegel opsturen aan: Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, Rotterdam. ft U gaat een fijn cadeau uitzoeken uit de cadeau keuzelijst van Het Vrije Volk. U maakte 'n vriend of kennis abonnee. Die nieuwe abonnee verdient er 'n fijne krant mee (eerst 12 keer gratis in de bus). En u verdient er dus een cadeau mee. Gefeliciteerd. Mijn naam: Zijn/haar naam: Adres: Adres: Plaats: Plaats: In open envelop zonder postzegel opsturen aan: Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, Rotterdam.

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 2