Artsen Super Deense dominee: Ik bid niet voor koningin Krat^ 'Race-Ford' werd jonge overvaller noodlottig ümxmm Katja h Leo 'Eagles' Beenhakker op non-actief Gefeliciteerd net uw 12 grills kranten. Gefelcitserf net uw gratis cadeau. SLAAPKAMERS TREINR00F STEMDWANG Let op! zooon INFORMATIE OVER BEZORGING: mm Palm-Toers Altijd 15% korting 'Geborrel' Bloempotten Kind overlijdt op schoolplein Si&ÊÈÊêÊÊm Bruine suiker Schietldaar Heroine «;e vonden in gokhuis Rotterdam krijgt lantaarn- klimop Sportshop/Reisburo Alles op sportgebied Tevens voor al uw reizen Verenigingen spec. kort. Pretorialaan 39 R'dam Zuid (bij de markt). Tel. 010 - 846149. 12 flesjes van 0,3 liter mits afgehaald 540 Diplo maat Regenachtig Lekkere drop van Langenberg (16 variëteiten') Bel 010 - 147400 I - Narcotica-team doet recordvangst heroïne Woensdag 31 maart 1976 31e jaargang no. 3733 "HOOFDREDACTEUR HERMAN' WIGBOLD Hoofdkantoor: Witte de Withs'traat 25, Rotterdam tel. 010—14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 01013.63.8014.74.11 ITTTo" j V" 2:*:'G, Aarde trilt in noord- Nederland (Van een onzer verslaggevers) GRONINIGEN/DE BILT In het noorden van land heeft de aarde gisteravond even getrild. Volgens het KNMI ging het om drie lichte lokale aard schokken. De bevingen "van een heel licht soort" deden zich kort na elkaar voor, rond zeven uur. De eerste schok, om twee minuten voor zeven, was het meest duidelijk waarneembaar. De schokken zijn ondermeer geregistreerd door het meetstation Witteveen. Be trillingen werden gevoeld tot in Utrecht. Bij het meteorolo gisch meetstation in Eeide kwamen dinsdagavond telefoontjes bin nen van mensen uit Overijssel en Amersfoort, die meldden dat ze de schokken gemerkt hadden. Ook twee rijkspolitie-wachtmeesters, op surveillance in het district Zwolle, meldden dat ze in hun auto twee'flinke schokken .hadden gevoeld. j, (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Bij twee bliksemacties beeft het nar- coticateam van de Rotterdamse politie vannacht een reuze slag geslagen. Op de Nieuwe Binnenweg werd vier kilo heroïne onderschept en bij de Merwehaven C00 kilo hasj. Tien handelaren Turken, Perzen en Pakistani wer den aangehouden. De drugs waren In totaal minsens an derhalf miljoen waard. Rechercheurs, pistool in de hand, arresteren een van de Turken. ons Hoewel bij de politie-meld- isamers In de drie noordelijke provincies nergens ongevallen of schades zijn binnengekomen, heeft het aardbevinkje wel de nodige -verwarring veroorzaakt. Bg de radiosterrenwacht in het Drentse Westerbork dacht men aanvankelijk aan ccn militaire oefening. In Groningen zochten veel mensen de oorzaak bij „onder gronds geborrel" als gevolg van de gasboringen. In de omgeving van Leeuwarden schreven velen de trillingen toe aan de wekc- ipse vliegoefeningen van de naburige luchtmachtbasis. De aardschok op zich was aniek voor hef noorden van ons land Sinds de metingen in 1905 oegonnen is er in dat deel van Xederland r,og nooit een waar genomen. In Zuid-Limburg en jet 'oosten van Brabant komen om de .jaar jaar iichte aard schokken voor, aldus een KNMI- woordvoerder. De schokken openbaarden zich hoofdzakelijk via rammelende deurenen, ramen en lampen. Op sommige plaatsen vielen de bloempotten van de vensterbank. In Haren, bij Groningen, kwa men drie meldingen binnen van gesneuveld vensterglas. EDE De 9-jarige Jacob van Veldhuisen uit Ede is gistermid dag op de speelplaats van zijn school gestruikeld waarna hij dood bleef liggen. Hij was aan het voetballen. Volgens de Edese politie kon geen doodsoorzaak worden vastgesteld. ..-A.:.-.V r-yr: V rr*^T>-.-ó K» De politie was over de drug transporten getipt, vermoedelijk door een eigen man die in de nareoticawereld geïnfiltreerd is. Beide acties, waaraan ook de j douanerecherche deelnam, von den omstreeks middernacht plaats. Op de Nieuwe Binnenweg werd een B.M.1V. met vier Per zen en twee Pakistani aange houden. In de auto zat vier kilo heroïne nummer 3. in plastic zakjes verpakt. Het was de grootste vondst van zogenaamde „bruine suiker" die ooit in Rot terdam werd gedaan. De partij met een verkoopwaarde van vier ton, was mogelijk voor doorvoer naar Amerika bestemd. De auto werd bestuurd door een Perzische student, E. P. A. (29) uit New York. In de auto zaten zijn landgenoten A. P. A. G. (38) uit Teheran. K. Y. K. (38) uit Capelle aan de IJssel. en H. M. (35) uit Jeheran, Ook re den er twee Pakistani mee: E. B. A. (45) uit Dordrecht en R. K. (31) uit Lahore. Politiemannen bekijken de wagen vol hasj. Bij de aanhouding hadden de politiemannen hun pistolen j schietklaar in de hand. Even tevoren was aan de Ga- lileïstraat bij de Merwehaven een gehuurde bestelauto tot staan gebracht, waarin 600 kilo Turkse hasj ter waarde van 1,2 min werd vervoerd. De par te, was afkomstig uit het Turkse schip Mayis. dat in de Merwe- haven ligt. Het hete schip werd vandaag verder doorzocht. De twee Turken die voor m de wagen zaten konden door de poiitie, die met getrokken pistool optrad, meteen worden aange houden. Twee anderen die ach terin de wagen zaten vluchtten naar het nabijgelegen GEB- terrem, maar konden kort daar na ook worden gearresteerd. Een van de Turken, S. K- (35) O AMSTERDAM Bij een in val in het beruchte Chinese gok huis Club Number One aan de Amsterdamse Zeedijk arresteer de de politie gistermiddag drie jonge Chinezen en een 25-jarige timmerman uit Leiden, die van hen heroïne poogde te kopen. De politie nam 130 gram he roïne en 36 patronen van het kaliber 1 22 in beslag. uit Den Haag. had een geladen vuurwapen met vier scherpe pa tronen op zak. Aangehouden werden verder de Turken S. G. (26) uit Rotterdam. M O. (33) wiens woonplaats onbekend is. en M. A. F. (36) die op het schip voer. Voor wie de partije'n heroïne en hasj bestemd waren wordt nog uitgezocht. Duurder: (Van onze soc.-econ, redactie) DEN" HAAG De tarieven voor particuliere patiënten vau huisartsen en specialisten gaan morgen omhoog. De huisarts- 1 wordt ƒ0,75 per consult duur der en 1.25 per visile. Specia- j listen mogen hun tarieven met drie procent verhogen. Huisartsen kosten vanaf mor- gen 18,25 per consult en 27,50 per visite. De verhoging van de huisartsen komt voort uit een verhoging van hun beloning en een doorberekening van hun kosten. De specialisten hebben hun beloning vrijwillig bevro ren, maar mogen we! hun prak- tijkkostenstijging doorbereke nen. Over de tarieven van de tand artsen wordt nog gepraat. Regis teraccountants mogen hun uui- tarief verhogen met zes gulden, ten gevolge van gestegen prak- tijkkosten. (Van zen onzer verslag- (gevers) ROTTERDAM Rotter dam krijgt begroeide lan taarnpalen. Binnenkort ver rijzen in het centrum van de stad door klimplanten omwoekerde lantaarnpalen. Het Gemeentelijk Energie Bedrijf wil op deze manier een bijdrage leveren, aan de verfraaimo van de bin nenstad. DEN' HAAG Benzine wordt morgen 2,4 cent duurder. Super mag dan maximaal 109,6 cent kosten, normaal 106 cent. De verhoging vloeit voort uit de vorig jaar in de begroting al aangekondigde verhoging van de accijns op benzine. Andere oheprodukten worden ook duur der, als gevolg van veranderen de prijzen op de wereldma-ki Die verhogingen zijn wel nieuw Autogasohe 1,6 cent, huisbrand olie 0,8 cent, stookolie met 2,7%, zwavel 6,30 per ton. bir Steler cv /onheus I ah-ieN-joon/itltr s-iMcgc- bout* Gouiiscstngci t>b, R aum. Iel (>b - Margrethe U KOPENHAGEN Om dat ze- met gedwongen wenst te worden om voor koningin Margrethe, de regering en het leger ce bidden heeft de 37-jange Deense predikante Vivian Dahl haar ambt neerge legd. Vong jaar wees de ker kelijke overheid dommee Vivian op haar plicht om voor de gezagsdragers te bidden „Na njp belaad heb ik besloten mgn ambt neer te leggen en de Deen se kerk, die geen linksen aanvaardt te verlaten", aldus de dominee deze week. „Voor God zijn alle mensen gelijk en is een arbeider evenveel waard als de koningm of ei n mi nister." Pils (Van een onzer verslaggevers) UTRECHT Een erg opvallende auto een Ford met race-strepen is de 19-jarige Utrecht se schilder Jaap K, die eerder deze maand een Amro-vestiging in Utrecht overviel en van 14.000 beroofde, noodlottig geworden. Hij is nu gearresteerd na een tip van een vrouw die toevallig uit het raam keek en zag hoe een man haastig uit een auto stap te en vervolgens in een andere de opvallende Ford overstapte en wegreed. Zij noteerde het kente ken, de zaak kwam aan het rollen en zo konden uiteindelijk Jaap K. en drie medeplichtigen wor den aangehouden. De schilder was op 15 maart met een nylonkous over het hoofd en een vuurwapen in de hand de Amro-bank aan de Vleu- tenseweg in Utrecht bin nengestapt en was met de buit in een eveneens gestolen auto gevlucht. Kort daarna wisselde hij elders in Utrecht- deze wagen voor de auto met race-strepen. Van de buit is de helft opgemaakt.de rest is ge spendeerd aan de aan schaf van een zithoek, een tv en geluidsapparatuur. Tijdens zijn verhoor verklaarde de jonge schil der, de overval 'erg span nend' te hebben gevon den. DUBLIN' Een "aanzienlijke som gelds" hebben ongeveer 12 gewapende mannen vanmorgen buitgemaakt bij een overval op de posttrein van Cork naar Du blin in Ierland. Hoeveel geld er er precies in de postzakken zat, is nog niet bekend. De politie gelooft, dat de over vallers leden zijn van het ver boden Ierse Republikeinse Le ger De overval vond vanmor gen om 3 uur plaats bij het dorpje Sailms. De roof doet sterk denken aan de tremroof van 1964 bij Londen, waar 2,5 miljoen pond sterling werd buitgemaakt. (Van een onzer verslaggevers) GOUDA De omkoping van "Marokkanen door leden van de ultra-rechtse beweging Amicales -hééft aL gevolgen gehad voor het functioneren van de commissie voor buitenlanders in Gouda Het gemeentebestuur heeft be sloten de commissieleden voor lopig niet te installeren nadat is gebleken dat zeker vijftig Marokkanen zijn gedwongen te I stemmen op Anucaies-kanchda- ten. Vermoedelijk zijn alle vier Marokkaanse vertegenwoordi gers die m het advieshchaam zijn gekozen, lid van de vereni ging De Goudse gemeenteraad heeft aangedrongen op een on derzoek. Met een takelwagen heeft de Stockholmse politie de auto wegge haald van de Soedanese ambassadeur in Zweden Ibrahim Vlouawia. Hu werd aange houden we gens rijden onder invloed maar weiacr- de uit te stap pen. In het algemeen veel bewol- met nu en dan regen. Vrij rachtige tot harde wind uit aidwest fot west. Minima on weer 6 graden, maxima van 9 raden in het noorden tot on- (veer 13 in het zuidoosten. V (géén onder nummer) Vraag naar de afd. abonnee-service maandag t/m vrijdag tot 19.00 uur zaterdag tot 16.00 uur Zie ook onder „adressen" onder de Strips ROTTERDAM Go Ahead Eagles heeft vanmorgen trainer Leo Beenhakker op non-actief i gesteld. Beenhakker had een contract tot en met het seizoen 1976/1977, De Deventer club zal aiie financiële verplichtingen ten j opzichte van Beenhakker nako- men. Zijn taak wordt voorlopig overgenomen door Honk van Brussel, oud-speler van Go Ahead en in hef bezit van het B-diploma. Het op non-acticf stellen van i Beenhakker kwam een halve dag na de definitieve transfer van Jan van Deinsen naar Feyenoord. Van Deinsen heeft gisteren voor twee jaar getekend Daarentegen heeft Jórgen Kris- tensen gisteren bij aangetekend schrijven zijn contract bij Feye noord opgezegd. Hij keert terug naar zun geboorteland Dene marken. Zie Sport 1 I it Da's een goed besluit: u negmt. een abonnement op Tiet Vrije Volk. U krijgt hem voortaan iedere dag in de bus. Om te beginnen krijgt u hem zelfs 12 keer helemaal gratis. Gefeliciteerd. Twaalf keer gratis bon. Vooruit, ik neem 'n abonnement. Maar we beginnen wel met 12 gratis kranten in de bus. Ik neem een kwartaalabonne ment/maandabonnement. (Doorhalen a.u.b.). Naam: Adres Plaats: in een open envelop zonder postzegel opsturen aan' Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579. Rotterdam. U gaat een fijn cadeau uitzoeken uit dc cadeau- keuzelijst van Het Vrije Volk. U maakte 'n vriend of kennis abonnee. Die nieuwe abonnee verdient er 'n fijne krant mee (eerst 12 keer gratis in de bus). £n u verdient er dus een cadeau mee. Gefeliciteerd. Cadeau-keuzelijst bon. "k Maak nevenstaande nieuwe abonnee. Stuur mij a.u.b. uw cadeau-keuzelijst. Mijn naam: Ondeistaande nieuwe abonnee wenst een kwartaalabonnement, maandabonnement. (Doorhalen a.u.b.). Hij ontvangt de krant eerst 2 weken gratis. Zijn/haar naam' Adres' Adres. Plaats. Plaats' In open envelop zonder postzegel opsturen aan: Het Vrije Volk. Antv.oordnummer 1579, Rotterdam. X1

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 2