PPR en CPN verontwaardigd ot er PvdA - uitspra ken Betrapt bij inbraak in apotheek Luehtztuvering nodig door stank Windmill n Bij nieuwbouw toeleveringsbedrijf: Commissie V. en R. weer bijeen WF: - r EHBO-cursus buitenland Schiedam Auto in brand Diefstal bij Voedsel gestolen L Kermisongeiuk tv/radio nederlandt kijktip fado X DINSDAG 10 AUGUSTUS 1976/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2- 'SCHIEDAM - De vertrouwenscrisis in "de Schiedam- se gemeenteraad neemt steeds grotere vormen aan. De verslagenheid in het PPR/CPN-kamp is groot nu een deel van de Partij van de Arbeid heeft laten weten verdere samenwerking niet meer te zien zitten. De drie 'progressieve partijen breken zich momenteel het hoofd over de vraag of doorgaan nog wel zin heeft. "Vraagtekens' Herman Noordegraaf: „Wat nu..?" Het progressieve deel van de Sehiedamse gemeente raad in gelukkiger dagen, toen PvdA (Yvonne Siljee) en PPR (Hans van der Wilk) elkaar nog kusten. CDA ROTTERDAM - Er zal nog een opleidingscentrum voor. jonge Surinamers in Rotterdam bij moeten ko men. Dit centrum is nodig voor de groep die met zo weinig geestelijke bagage uit Suriname naar Neder land gekomen is, dat zij niet voor het bestaande test en trainingscentrum in aanmerking komt.Juist deze groep vormt een te gemakkelijke prooi voor de heroï nehandel van de Westkruiskade. Tegen Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 Uitbreiding 15.30 Simon in tekeningen land. 15,35 Wondere wereld onder water, tv-filir 16.00 KRO's Wereldcircus -^6.50 Paul cn de poezen. 17.05-17.30 De avonturen van Konny en zijn vrienden. nfilPl I Vertrouwens- erisis in raad nu compleet Zowel binnén dc PPR, als binnen di CP.V Is men zeer teicurge- steldvdat collega-raadslid Ruurd van der Veer een bom onder het gemeentebestuur heeft geiegd, door te verklaren dal een deei van zijn fractie de weihouders Collé (CPN) en Van der Wilk (PPR) wil inruilen voor twee „beteren". Zoals Van der Veer gisteren in Het Vrije Volk al verklaarde, wil dat deel van de PvdA liever samen- werken met het CDA. jn een eerste reactie hierop zegt wethouder Eef Colle (socia le zaken en volksgezondheid): ,.lk ben geen tweedehandsauto die ingeruild kan worden. Maar verder vind ik het wel komisch, met pijnlijk;- het ligt eraan wie het zegt. hè?" Wel vindt, Collé het tamelijk teleurstellend dat Van der Veer pgm kritiek op hem met eerst aan hemzelf heeft meegedeeld. „De geeigende weg lijkt me om in de gemeenteraad vragen te stellen als je het piet niet iemands beleid eens bent, of om een interpellatie te houden, of op het wethoudersspreekuur te komen Het treft me wei dat het op de7.e manier moet gebeuren. Ik heb nooit gemerkt dat er overwegende bezwaren tegen mijn beleid zijn; dit komt tame lijk onverwacht.'" Een bedreiging van de - vol gens hem goede - samenwer king binnen het college van B en W ziet Ccrllé voorlopig nog niet. „We kunnen nog best twee jaar doorgaan", aldus Collé. Wel wil Collé met de geza menlijke progressieve fracties om de tafel gaan zitten en be kijken hoe men uit de impasse kan geraken. druk dat de PvdA haar eigen problemen op ons tracht af te wikkelen, we worden als zonde bok gebruikt. Daar passen we voor", aldus Noordegraaf in een eerste reactie Wethouder Van der Wilk konden wij met voor commentaar te pakken krijgen; hit is met vakantie. Noordegraaf betreurt het dat de kritiek die er dan schijnbaar in vrij grote mate onder de le den van de PvdA fractie leeft op de twee andere partners niet is gespuid in het Permanent Overlegorgaan, dat speciaal in het leven is geroepen om me ningsverschillen op te lossen. .Op Van der Veers kritiek, als zouden de PPR-werkgroepen te veel invloed hebben op het poli?1" tieke klimaat in Schiedam, rea- vi» -- fejs»4 SCHIEDAM - Drie Rotter dammers op het inbreker spad zijn op het Sehiedamse Wibautplein op heterdaad betrapt door twee politie mannen. De drie deden een poging om een apotheek bin nen te komen, maar tracht ten zich uit de voeten te ma ken toen de politie ver scheen. Twee( van de drie vluchtten een dak op. De agenten,' die op dat moment assistentie kregenvan vier ^collega's, zetten de omgeving af. Zij slaagden er spoedig in het drietal te grijpen. SCHIEDAM - De trotse 41-jarige autobezitter A, H. uit Rotterdam heeft met lede ogen moeten toezien hoe zijn auto totaal uitbrandde. De wagen stond, geparkeerd aan de Hargalaan en raakte plotsklaps in brand. Te hulp snellende brandweermannen konden al niets- meer uitrich ten; de wagen brandde vol komen uit. Een lekke benzineleiding vormde vermoedelijk de aan leiding voor de brand. SCHIEDAM - De op het Engelse schip Port New Ply mouth werkzame Engelsman J. M. B. heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal. Met behulp van een hutsleu tel is men erin geslaagd B's hut te betreden en z-ich daar meester te maken van een camera en circa j 4(H) aan buitenlands geld. Het schip waarop B. machinist is. ligt bij Wilton Fyenoord voor re paratie. SCHIEDAM - Met het stij gen van de prijzen van groenten nemen ook de diefstallen van etenswaren toe. Zowel in de katine van DHS als in die van FC N'ieuwland slaagden inbre kers erin via een ruit naar binnen te komen en het een en ander aan voedsel mee te nemen. Bij de FC bedroeg dal slechts snoep met een waarde •éan ƒ7, maar bij DHS werd voor ƒ150 aan eetbare waren -meegenomen. De schade aan beide gebouwtjes bedraagt respectievelijk 50 en 100. Na de door Van der Veer ge uite be7.waren tegen de PPR en CPN (welke bezwaren overigens gedeeld zouden worden door acht andere socialistische raads leden) plaatst nok PPR-voorzit- ter Herman Noordegraaf grote vraagtekens bij een verdere sa menwerking tussen de drie pro gressieve partijen. „Wij hebben de stellige in- geert Herman. Noordegraaf met; „Die werkgroepen zijn nu een maal zeer actief en produceren nota's. In verschillende groepeh zitten ook FvdA-leden en dan verloopt de samenwerking goed, in andere lukte dat niet". En Ruurd van der Veers uit spraak als zou Hans van der Wilk "gewoon een slecht wet houder" zijn, wordt door Noor degraaf afgedaan met de op merking; "er is te weinig geld en er zijn te weinig ambtenaren at te weinig steun voor Van der Wilk, dus z'n beleid kan niet eens uit de verf komen". Overigens wil Noordegraaf niet onderstoelen of banken steken dat ook vanuit zijn partij regelmatig geluiden komen die niet zo lovend zijn over de hui dige politieke gang van zaken in de stad. „Ook onze achterban uit haar onvrede over het func tioneren van het college en van' de progressieve fractie. De af spraken die het Samenwer- kmgsprogram '74-"78 maakt wor den niet of onvoldoende uitge voerd". Uiterlijk volgende week wil de PPR een gesprek voêren 'met de beide progressieve partners over de vraag „wat nu?". „On dertussen. zal de onderlinge werkverhouding ongetwijfeld moeilijker worden, en het zal er zeer vanaf hangen of de scher ven nog bijeen te rapen zijn", aldus Noordegraaf. N ieu w centrum 1 icdig voc r Mirinamers Zowel de PPER als de CPN acht de kans dat de Partij van de Arbeid met het CDA in zee zal gaan zeer klein. „Het CDA zal wel gaarne bereid zijn om twee wethouders te leveren, maar dan haken wij helemaal af. Daarmee wordt dan teveel van onze geloofwaardigheid ge schonden." menen zowel de PPR- als de CPN-woordvoer- ders Noordegraaf en Collé. VLAARDINGEN - De nieuwbouw voor het Toeleveringsbedrijf op het industrieterrein de Vergulde Hand te Vlaardingen krijgt een luchtzuiveringsinstallatie. Deze installatie is nodig omdat het bedrijf Windmill te dicht bij het Toeleveringsbedrijf staat en van Windmill is bekend dat het de lucht verontreinigt. 'SCHIEDAM - Op de val- rèep van het kermisgebeuren - op het Emmaplein is er nog «en ongeluk, gebeurd. De 'twaalfjarige Marina Snijders was haar kermiscenten in de botsautootjes' aan het oprna- ken, toén zij bij' een botsing voorover "uit de wagen schoot en met haar hoofd legen een .scherpe rand kwam. Ze is,in het Noletziekenhuis opgeno men met- vermoedelijk een 14"'.""f hersenschudding. "-4 I-V-- :KV' Wethouder Jo Vermeule slaat op vrijdag de eerste paal voor het nieuwe Toeleveringsbedrijf, dat gebouwd wordt aan de Ge orge Stephensonweg. Toen be kend werd dat voor de Vergulde Hand gekozen was. kwamen van verschillende kanten protesten tegen deze lokatie. Mensen von den de plaats slecht. Te dicht bij vervullende industrie, te ver van woonwijken en het open baar vervoer verwijderd Eerder was overwogen om het Toeleveringsbedrijf te boutyen in de Broekpolder, de kaalslag in de Oostwijk of in Hoiy- „Noord. Later werd ook nog overwogen het bedrijf onder te brengen m het door de gemeen te aangekochte Hollandia-pand. Maar geen van deze mogelijkhe den bleek haalbaar. Dit—kwam door de overheid die ervan uitgaat dat een sociale werkplaats thuishoort op een industrieterrein zoals de Vergul de Hand Wordt aan zo'n voor waarde met voldaan, dan komt er geen geld op tafel. En Vlaardingen heeft aan alle voorwaarden voldaan; nog nooit heeft een gemeente zo'n hoge bijdrage van de overheid gehad voor een sociale werkplaats. De medezeggenschapscommis sie was in eerste instantie tegen het plan, maar aan overheids- eisen valt weinig te doen. Toen de leden van de commissie hoorden dat er een luchtzuiver ingsinstallatie kwam en enkele andere - speciale voorzieningen, ginken de leden stroef door de knieën. Bedrijfsleider Boender zegt: „De leden van de commissie zijn uit nood akkoord gegaan met het plan. Ik vind het nog steeds ggen ideale plaats." - Eigenlijk had er al een nieuw Toeleveringsgebouw moeten .staan Het heeft echter allemaal langer geduurd. Oorzaak hier van is het stagnerende overleg met buurgemeenten Schiedam', Maassluis en Rotterdam over nauwere samenwerking. Van die samenwerking is nooit iets ge komen en wethouder Jo Ver meule noemt het spijtig dat het zo gegaan is. Natuurlijk hoopt Jo Vermeule dat die samenwerking nog eehs van de grond komt. Alleen met Schiedam wordt af en toe sa mengewerkt. Werknemers wor den over en weer geplaatst Over de noodzaak een lucht- zuiveringsinstallatie aan te leg gen zegt de wethouder: „Veront reinigde lucht van Windmill kan ademhalingsmoeilijkheden veroorzaken Vooral bij mensen die een aandoening aan hun Iongen hebben Maar het kan ook psychische invloeden heb ben." Het gebouw zelf wordt sober uitgevoerd Geen overdadige lu xe, maar toch altijd stukken be ter dan de huidige ^huisvesting in de Oosterstraat. Uitgangspunt is dat alle bedrijfsruimten te vinden zijn op de begane grond. Door veranderingen aan de dak- konstructie is bereikt dat er voldoende daglicht naar binnen komt. Er komen verschillende produktie-ruimten, kantoren, een kantine, ruimte voor de be drijfsarts en voor verschillende technische installaties tie-ruimten en het magazijn voor 80 geestelijk gehandicapten. Dit op verzoek van buurge meenten. Vrijdag 20 augustus wordt voor de mensen die bij het Toe leveringsbedrijf werken, een feestelijke dag. Niet alleen het feit dat de wethouder de eerste paal slaat voor de nieuwbouw; maar ook het feit dat het Toele veringsbedrijf 25 jaar bestaat, wordt dan gevierd Voordat de paal geslagen wordt, is er een gezamenlijke lunch in de Oude Lijnbaan Na het slaan van de paal wordt een rondrit door Vlaardingen ge maakt. Als aandenken aan deze dag krijgt iedereen een mapje met foto's erin. In het gebouw kunnen in to taal 300 mensen werken, van wie 150 lichamelijk en 120 gees telijk gehandicapten. Bij de si tuering van het gebouw is reke ning gehouden met een mogelij ke uitbreiding van de produk- SCHIEDAM - De EHBO-af- deiing in Schiedam start op 6 september (voor beginners) en op 7 september (voor gevorder den) cursussen die opleiden voor het eenheidsdiploma. De cursus avonden hebben plaats in de bovenzaal van het gebouw- Huisvesting aan de 'Westmolen straat Aanmelding is mogelijk bij het secretariaat, G. J. van Eden, Viaardingerdtjk 335a, tel. 26.41.88. De EHBO verwacht ook inschrijvingen van werkgevers voor hun personeelsleden. Wethouder Elisabeth Schmitz (Sociale Zaken en Volksgezond heid) zegt dit in een reactie op het boekje het Witte Monster van streetcornerworker Mau Fa- bri. In dit boekje -wordt een troosteloos beeld geschetst van de keiharde Surinaamse drugs- j scene op de Kruiskade. Fabri f kreeg onlangs nationale bekend- I heid, doordat hij naar zijn zeg gen onschuldig 7 dagen werd vastgehouden op beschuldiging van provocatie van de politie. Mevrouw Schmitz zou verder graag zien dat de narcotica-bri gade van de Rotterdamse politie werd uitgebreid, „zodat met meer succes slag kan worden worden geleverd met de grote importeurs en handelaren van hard drugs." Het maatschappe lijk werk op de Westkruiskade (streetcornerwork) zou volgens de wethouder nog meer aan dacht moeten krijgen In een speciale vergadering van de raadscommissies Sociale Zaken en Volksgezondheid wil zij bin nenkort praten over de heroine- problematiek. Overigens verwacht de wet houder niet dat met deze maat regelen het leed geleden zal zijn. Zij wijst er zelfs op dat in het Kruiskadekwartier een si tuatie is ontstaan die veel lijkt op die in sommig wijken in Londen en New York: krotten en criminaliteit. Maar tegeli jkertijd is ze van mening dat het gemeentebestuur niets ver weten kan worden. „De proble matiek is een rechtstreeks ge volg van de vloedgolf van Suri namers die in 1974 over de stad heenspoelde." De Kruiskade-Surinamers zijn op dit moment ongeveer twee duizend in getal. Dat is tien procent van het totaal aantal in Rotterdam wonende ex-rijksge- noten. Wethouder Schmitz zegt dit met grote nadruk, omdat zij voor alles de indruk wil vermij den dat iedere Rotterdamse Su rinamer aan de zelfkant van de samenleving verkeert. Het zijn de „vele duizenden" die het wel redelijk goed gaat, die het gemeentebestuur de overtuiging geven dat de hulp programma's effect sorteren Vorig jaar trok Rotterdam acht miljoen gulden hiervoor uit. Dit jaar wil men dit bedrag verdub belen. Ais concrete voorbeelden van hetgeen er bereikt wordt, noemt de wethouder het grote aantal jongeren (75 per cursus) dat op het test- er. trainingscentrum een vakopleiding volgt en daar na meestal snel werk vindt, en de 1199 gezinnen die in negen maanden tijds 'aan een goede behuizing zijn geholpen. „Maar de Kruiskade is voor ons het bewijs, dat we nog lang niet genoeg doen", voegt de wethouder daar onmiddellijk aan toe. Mau Fabri en zijn col- lega-streetcornerworkers zeggen dat de situatie op de Kruiskade steeds meer gespannen wordt. Als oorzaak wijzen zij de erbar melijke sociale omstandigheden aan waarin de Surinamers moe ten leven. Wethouder Schmitz zegt „vaak met de handen m het haar te zitten" en „bevreesd te zijn voor rellen". Haar adviseur W. J. Tuynman van het bureau coör dinatie migranten kijkt er iets anders tegenaan. I Zijn grootste vrees is dat er op" de Kruiskade botsingen zul len ontstaan tussen verschillen de groepen Surinamers. De oor zaak hiervan zou kunnen zijn een strijd om de afzetmarkt voor heroine of een poging van een of meer mannen om leider van de zwarte gemeenschap te worden. Tuynman zegt:\,Telkens wan neer een nieuwe man in de pu bliciteit komt, zoals nu bijvoor beeld Fabri, begint het te ritse len op de Kruiskade. Als daar door woelingen ontstaan, zullen de aanstichters de slechte socia le omstandigheden ongetwijfeld als alibi gebruiken." Wethouder Schmitzheeft met smart geluisterd naar de Suri naamse premier Arron, die ge zegd heeft dat hij geen behoefte heeft aan de terugkeer van pro bleemgevallen. „Veel Surina mers houden zich op de been met de gedachte dat er altijd nog een weg terug is. Als dat steuntje nu ook nog wegvalt... aldus de wethouder. Een andere moeilijkheid voor iiet gemeente bestuur is de houding van de politie tegenover de Surinamers. Mevrouw Schmitz zegt onophou delijk geconfronteerd te worden met klachten over „racistisch" optreden van straatagenten. Zij zegt deze zaak binnenkort met burgemeester Van der- Louw te zullen bespreken. Samen met hem wil hij zien te bereiken dat justitie en politie beter bekend •s<iken met de streetcornerwor- kers van de Kruiskade. Over de wijze waarop de poli tie de Kruiskade-Surinamers' zou moeten bejegenen worden al geregeld voorlichtingsbijeen komsten gehouden. „Maar ja, als een agent in een stress-situatie geraakt, is hij alle voorlichting vergeten", zegt de wethouder. Overigens is zij van mening dat de surinamers zelf /ook wel eens blaam treft. „Sommigen hebben vanuit hun geboorteland het ..idee meegebracht dat een politieagent automatisch een vijand is en roepen daardoor vaak zelf de conflicten op." Drumband festival in najaar SCHIEDAM - Na jarenlang geruzie over het in Schiedam plaats hebbende Drumbandfestival, wordt er dit jaar weer een hele dag fanfaremuziek gemaakt, cn wel op zaterdag 11 september. De organisator, de Sehiedamse Gemeenschap, is al jaren ach tereen in een' conflict verwik keld met de Sonmo. Dit me ningsverschil bereikte vorig jaar een hoogtepunt toen de Sonmo besloot het Sehiedamse festival te boycotten door verenigingen die aangesloten waren bij een landelijke bond, te verbieden deel te nemen aan het festival. In overleg met de grootste Ne derlandse muziekbond, de KNF, is de Sehiedamse Gemeenschap tot de opstelling van een nieuw reglement gekomen' dat vele muziekkorpsen de mogelijkheid bood om weer deel te nemen aan het Sehiedamse festival. Zo zullen na jaren afwezigheid ook weer korpsen uit de show-, ere- en uitmuntendheidsafdelingen mogen deelnemen. Het is ondertussen al de acht tiende maal dat een dergelijk drumbandfestival in Schiedam georganiseerd wordt. Het feest zal 's middags om twaalf uur beginnen, waarna de naar soort ingedeelde tamboerkorpsen, drumbands, drumfanfares, showkorpsen en majorettekorp sen hun kunnen zullen tonen. SCHIEDAM - Allerlei ge meentelijke vergaderingen be ginnen na de vakantie ook weer op gang te komen. Vanavond komt de commissie voor Vorming en Recreatie bijeen om zich te buigen over twaalf zaken die voornamelijk met het onderwijs in deze stad te maken hebben. Een aantal verzoeken van de Smt Wiilibrordusstichting om haar scholen te voorzien van gordijnen en dergelijke, de naamgeving van een nieuwe school en de verplaatsing van de kleuterschool Het Draaitolle tje van de Singel 5 naar de Sin gel 24 komen aan de orde. Ook moeten twee leden gevonden worden om in de Begeleidings commissie van het Passagethea ter plaats te nemen. De vergadering begint om acht uur in het Stadskantoor. NOS 18.45 Kortweg NOS 18-55 Journaal TROS 19.05 Elsa de Leeuwin, tv- serie 19.55 Dorpsstraat - ons dorp: programma over Big- gekerke-Walcheren 20.40 Pepper, politieserie. NOS 21.35 Journaal TROS 21.50 Aktua -special NOS 22.25-22.30 Journaal 18.45 18.55 19.05 19.30 20.00 20.25 21.15 22.10 22.50 22.55-: NOS Ti-ta-Tovenaar Journaal NCRV Eddy go round special Hogan's Heroes, eome- dieserie NOS Journaal NCRV Sutherland grijpt in, politieserie. Licht klassiek met va riaties Hier eh nu Tot besluit NOS 23.00 Journaal WOENSDAG KRO „Dorpsstraat - Ons Dorp" ts de- aan het welbekende Monopoly- spel ontleende titel van een serie van drie zomerprogramma's waann de TROS-tv telkens „één kleine leefgemeenschap met' al' zijn eigenaardigheden" centraal stelt Vanavond - van vijf poor acht tot tien over half negen via Nederland 1 - is het de beurt aan het Zeeuwse plaatsje Bigge- kerke, volgens de samenstellers van het programma „een uiterst sfeervol dorpje met slechts 800 inwoijfrs, waarvan met name de oudere mensen het werk m de agrarische sector nog met de handen verrichten. Later op de avond, na de on vermijdelijke Pepper en het voorlaatste journaal zendt Aktua - van tien voor negen tot vijf over half elf via Nederland 1 - een Amerikaans-Nederlandse special uxt, die is gewijd aan de i'ndiasche premier 'mevrouw "to-1 dira Gandhi. Hierin wordt met name aandacht besteed aan de vraag naar het waarom van de noodtoestand in haar land. De NCRV heeft de indertijd met meer dan gemengde gevoe lens bekeken serie Hogan's he roes" maar weer eens van stal gehaald. In de eerste aflevering Het vrolijke weeuwtje" - van half acht tót acht uur via Neder land 2 - laten kolonel Hogan en zijn, makkers zien dat het in een Duits concentratiekamp (Stalag 13) eigenlijk best „leuk" uiasf!). Duitsland 1 38.00 Nieuws uit Noordrijnland-Westfa- len. 18.05 Grab Yoster gibt sich die Ehre AanslFremder woher kommst du 19.15 Akt 19.45 Houdt u van Kishon. 20.00 Jour naal. 20.15 Internationale Stars te -gast in München 2100 Rosmersholm. 23.05-23.25 Journaal. Duitsland II 18.20 Tom and Jerry. 18.55 Barbapapa 19.00 Journaal 19.30 Romantische Braut- fahrt. speelfilm". 21.00 Journaal. 21.15 Duits allerlei uit Oost en West 22.00 Pfarrer sommerauer antwoordt. 2230 Journaal Duitsland III v 19.45 Nieuws uit Noordrijnland-Westfa- len 20.00 Journaal 20.15 Der Etnzelg&nger Aansl Die Abenteuer der Shadoks. 2L00 Dokumentaire serie afl 2. 21.45-2230 Buien- landse show Belgle Nederlands 1835 Barbapapa 19.00 Documentaire füm 19.10 Gastprogramma 19.45 Journaal. 20.15 De hoeder van mijn broeder 20.40 Klaver weide 2125 Wetenschappelijke documentai re 22.25-2225 Journaal GOLFLENGTEN: Hilv. I 298 m. FM Lo- pik 92.6, Goes 87.85: Hilv. IIr 402 m. FM al leen na 17 uur: Loplk 98.9. Goes 99.8: Hilv. III: 445 m, FM Loplk 96 8. Goes 95.0: Hilv IV: alleen FM Loplk 98.9, Goes 99.8. HILVERSUM AVRO. 18.19 Lichte grammofoonmuaiek 18.30 Nws. 18 41 Instrumentaal ensemble met orkest NOS- 19.15 Koren in het vizier AVRO 2000 Vanavond 22.30 Nws. 22.40 Ra diojournaal 23.00 Dichter bij de muziek. 2320 Skymaster-show. 23.55-24.00 Nws. HILVERSUM II KRO: 18.00 Nws 18.11 Echo. 18.30 Calorieën 1820 Bei-Canto. 1920 Kerk in meervoud. 20.00 Nws 20.05 Overweging. 20.15 Kompo- nist en radio 21.15 Centropolis, hoorspel 22.05 Tenor en pi^o NOS* 23.00 Met het oog op morgen 2325-24.00 Nws HILVERSUM Wi NOS- 18.00 De Vakaturebank 18.30 NOS- maal VARA 19.02 Wtm Bloemendaal 2102 Jazz and Blues 22 02 (P)Opdonder 23.02 In ternationaal Jaz2 Festival 0 02 Rond Mid dernacht 4 02 De rode dageraad 5.02-7.00 Truck i Woensdag HILVERSUM I TROS 7.00 Nws 7.02 Ontbijt-Soos 7.30 Nws.» 7.41 Aktua. 8.30 Nws. 8.36 Gymnastiek voor de huisvrouw. 10J)0 Van heinde en verre., 10.30 Nws 10.33 Met Rita Corita de markt, op 11.45 Café-chantant. 12^6 Mededeiingen tb v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.41 Aktua 13,00 Een mondje Frans. 13.30 Sport na sport 14.00 Specialiteiten k la carte. 15.00 Close-up 15.30; Nws 16.30 Geachte jubila ris OVERHEIDSVOORL. 17.20 Nederland en de Derde Wereld. TROS Nws. 17.32. Aktua-magazine HILVERSUM II VARA. 7 oo Nws 7.11 Ochtendgymnastiek 7.20 ln de Roode Cirkel. 8.00 Nw*r 8.U In de Roode Cirkel (vervolg). 9.35 Waterstanden. 9.40 Tekst en muziek van grammofoon- muziek. 10.00 Radioweekblad. 114» Nws. 11.03 Even bij draaien 12.00 Gastvrij 13.00 Nws 13.1IDfngen van de dag 13.25 Een ruddagje stoomradio 16.00 Nws 16.03 Kijk e re kinderen 16 35 Lichte grammofoonmu- nek. 17.00 Metropole Orkest, ,17.35 RVU. Wat weten wij van Vrouwe Justitia HILVERSUM III Ieder heel uur nws. KRO 7.02 Dne op je boterham 903 Pep op drie. 11.15 Non stop 120)3 Drie tussen de middag 14.03 Pop- kontakt 16.03 Hitmeesters. HILVERSUM IV NCRV 7 00 Nws 7.02 Het levende woord 7.08 Te Deum Laudamus 730Preludium 9.00 Nws. 9.02 Ongehoord. 10 00 Orkestpa- letl2.00 planowerken uit de Romantiek 1230 Zangersportret 13.00 ln de schaduw van de meesters. 14J» Nws 14.Q2 Bayreuth.

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 1