Vlaardingen f wil dokter niet meer uitlenen Van der WHk's GCMissfe toch opgeheven I w wamii 5000 huizen extra therapie voor werklozen' WEER INBRAKEN IN VOLKSTUINHUISJES Sta; Twee jongens ingesloten mm Poes uit boom gehaald H s'chiedam miMii ll§f£ Man vecht met ambtenaren I m DINSDAG 26 OKTOBER 0)76/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 TtV' en radioprogramma's staan op pagina 9 m' SCHIEDAM Aan de Buitenhavenweg en de Een drachtsstraat ligt mogelijk het toekomstige woonwa gencentrum. Wethouder Collé heelt de bewoners van het huidige kamp aan de Schiekade gisterochtend in gelicht over de mogelijkheid daar naar toe te verhui zen. Verwezenlijking van deze plannen zal minstens vijf jaar gaan kosten. De bewoners van het kamp ver gaderen vanavond over Collé's voorstel. VLAARDINGEN - Het gemeentebestuur van Vlaar dingen overweegt om dokter Wolfs, directeur van de GG en GD, niet meer uit te lenen aan buurgemeente Schiedam wanneer er niet snel een vorm van samen werking komt tussen de gezondheidsdiensten van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. Dit zei; wethou der Jo Vermeule gisteren naar aanleiding van het stagnerende overleg over de gewenste samenwerking. At'; SCHIEDAM - «Een stel inkompetente en inkapabele lui, die voorgeven deze stad te besturen", is de om schrijving die Han van der Linden namens de PSP geeft van het Schiedamse college van B en W. Hij* komt tot deze konklusie naar aanleiding van de be sluitvorming over de uitbreiding van Schiedam Noord. IDEEEN VOOR CHRIS'Z.? De bouw van het kantorenpand op de 's-Gravelandse- weg is in volle gang. ■m -vï 444 W oon wagenbewoners toch dichter naar stad? Twintig tot vijfentwintig ge zinnen van het woonwagencen trum zullen naar een terrein aan de Buitenhavenweg kunnen verhuizen, de anderen (nog eens vijfentwintig) zullen "een plekje kunnen vinden aan de Een- drachtsstraat. Het eerste terrein zal echter al binnen 1M: tot 2 jaar beschikbaar komen, maar de verhuizing aan de Eendrachtsstraat zal pas over minimaal vijf jaar een feit kun- nen worden. Of de bewoners er wel voor voelen om in twee kampen gescheiden te worden is nog zeer de vraag. Aan de an dere kant wordt met de voorge stelde verhuizing wel de wens vervuld om dichter bij de stad te komen wonen. Een ander voorstel dat wet houder Collé en de gemeen teambtenaren Kalkhoven en Putter gisteren bij de woonwa genbewoners op tafel gelegd hebben, behelst een versmalling van de huidige standplaatsen. In de oorspronkelijke plannen (die wegens de veel te hoge kosten niet uitgevoerd kunnen worden) zouden de standplaatsen 814 me ter breed worden. Het is nu vol gens Collé ook mogelijk die breedte op 714 meter te houden en de totale opzet iets minder ruim te maken. De totale veran dering van het woonwagencen trum zal dan minder gaan kos ten dan de 8,3 ton, die nodig was voor uitvoering van de aanvankelijke plannen. In het woonwagencentrum is voor vanavond een inspraak avond georganiseerd waarop al le bewoners hun mening over de nieuwe plannen kunnen ge ven. Daarna zal volgende week maandag opnieuw met Collé gesproken worden over de even tueel te ondernemen stappen. SCHIEDAM - In de Tielman Oemstraat in west zijn twee jongens op heterdaad betrapt terwijl ze, zoals de politie het noemt, bezig waren aan ver schillende auto's te morrelen. De twee zijn de 17-jarige Schie dammer M. A. S. en de 18-jarige Vlaardinger Th. M. K. De laat ste bleek inbrekersgereedschap bij zich te hebben. Het is de po litie nog niet duidelijk of de twee op pad waren om auto's te stelen of om.er inbraken in te plegen, het tweetal is voor een nader ondeizoek ingesloten op het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat Dc Buitenhavenweg - mei op de achtergrond dat wat er nog over is va n de Bakkershaven - waar eventueel het woonwagencentrum zal komen. Dokter Wolfs werkt nu al bij na twee jaar tijdelijk als direc teur van de Schiedamse GG cn GD bij gebrek aan opvolging. Voor Vlaardingen betekent dit een financiële last terwijl ook de Vlaardingse GG en GD er tekort mee gedaan wordt. Het Vlaardingse gemeentebestuur vindt dit geen grote ramp, mits er uitzicht is op samenwerkins tussen de gezondheidsdiensten. Omdat het hele overleg hier over enkele maanden vertraagd is, wil het gemeentebestuur nu dokter Wolfs als stok achter de deur gaan gebruiken om toch snel samenwerking af te dwin gen. Volgens dokter Wolfs kan de gemeente Maassluis gezien worden als grote dwarsligger in het overleg. Eerst was ook Schiedam tegen een samenwer king op een minder zware basis maar uiteindelijk ging de CPN- wethoudër Eef Collé overstag. Maassluis bleef bij haar stand punt dat er een zware regeling moet komen. Voor deze gemeente een be grijpelijk standpunt aangezien de voorzieningen minimaal zijn. Toch vindt wethouder Jo Ver meule dat Maassluis in zo'n overleg best wat eisen kan laten vallen in het uiteindelijke voor deel van de samenwerking. Oorspronkelijk lag het in de bedoeling dat de samenwerking zou starten op 1 januari van het volgend jaar. Door een vertra ging van ruim twee maanden zit dit er niet in. Wel schijnt er op politiek niveau sprake te zin ge weest van hernieuwd overleg tussen de drie gemeenten. Wet houder Jo Vermeule wil over enkele weken de uitslag van dit overleg horen, maar komt er niets uit, dan gaat Wolfs niet meer naar Schiedam en wacht Vlaardingen rustig op het tot standkomen van de Rijnmond gezondheidszorg. Het zoeken naar een betere huisvesting voor de nu over Vlaardingen verspreidde G.G. en G.D.-afdelingen wordt door deze vertraging bemoeilijkt. De raadsleden Jaap van der Most (PvdA) en Henk Weststra- te (CDA) hebben in de begro tingsvergadering van de com missie volksgezondheid op een spoedige aanpak aangedrongen. Dokter Wolfs blijkt zich daar over nog geen oordeel gevormd te hebben. „Het blijft voor mij een probleem als ik niet weet op welk district ik moet reke nen," zei hij. imiiniiiiiiiiiQiiiiiiiiiiiiiiiniimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiniiiiiii(fiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiii!iiiiiiiiiiiiiimiiimmiiiiiiii!iiiiiiiiiii!iiiiiiiii!HiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiii!!iiiHiiiuiii;iiiii SCHIEDAM - Ondanks pro testen van PPR, VVD en CDA is de voormalige raadscommissie van Hans van der Wilk, die de Jeugdzaken, het Welzijn en dc Communicatie In Schiedam be handelde, opgeheven. Het voort bestaan van deze gemeentelijke adviescommissie kwam in het geding, toen de voorzitter ervan, wethouder Van der Wilk, be sloot er mee op te houden, en de raad besloot geen opvolger te benoemen. Tijdens de gemeenteraadsver gadering van gisteravond kwam het handhaven van genoemde commissie ter sprake. B en W stelden voor om de taken van de vertrokken wethouder te verdelen over drie van de vijf achterblijvers, te weten Collé, Posthoorn en Lems. Zijdeveld en Scbeeres zouden niets "er- ven" uit Van der Wilks porie- mening, dat de adviescommissie fcuilie. voor Jeugdzaken, Welzijn cn Communicatie moest blijven be- VVD, CDA en PPR waren van staan om haar reeds gestarte werk af te kunnen maken. De betrokken wethouders zouden dan om de beurt het voorzitter schap kunnen waarnemen, wa ren de drie van mening. PvdA en CPN bleven echter bij hun standpunt om.de com missie op te heffen, en haar ta ken te verdelen over dc reeds bestaande adviescommissies van Posthoorn, Collé cn Lems. De "boedelscheiding" - zoals VVD- woordvoerder Verhulsdonk het' noemde van Van der Wilks portefeuille is: de voorlichting komt in handen van Lems, wijk-, cn buurtwerk, samenle vingsopbouw en sociaal-cultu reel weriOnaar Collé, en jeugd zaken, archief, bibliotheek cn club- cn buurthuizen naar Posthoorn. Met 18 tegen 17 stemmen werd dit voorstel aan genomen. itiuiiit!iiiiininiinniniiRmnuminiiiiiiiiiiniii!iiintiniiiniiiiiiiiiii!iiii!iiiiiiiniiiiiiiiHiiiiiiiiiii!in!iiiiiiii!iiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiMiiii!iiiiiiiiiii(iiiii!iiii!!iiiiifmiiiiiiiitiiiiiiii!iii!iiniiii!iiiii!iii!ii!iiiniiiiiiiiiiii Stormloop voor griepprik SCHIEDAM - Opnieuw heb ben onbekenden zich de afgelo pen dagen bezig gehouden met het maken van een ware stroop tocht door één van de volkstui nencomplexen. Gebeurde dit twee weken geleden in het com plex Thurlcde, ditmaal was het Vijfsluizencomplex aan de beurt. Daar bezochten de inbre- kers vijf tuinhuisjes. Uit het tuinhuisje van de 65-jarige Schiedamse M. v. H. werd niets gestolen. Wel richten: de inbrekers er een grote choos aan. Naast de inhoud van kas- ten. werden er op verschillende plaatsen in het tuinhuisje faeca- liën op'de grond'gedeponeerd. In het tuinhuisje van de 43-jarige Schiedamse F. L. v. W. goot men een olielamp over. een. slaapbank leeg. Meegenomen werden twee slaapzakken, een radio, een twaalfvolts accu en een electrische grasschaar. De totale waarde van dit alles be draagt ruim driehonderd gulden. Uit het tuinhuisje van de 48-jarige L. J. M. verdween een wandklok en een radiocassette recorder van zeshonderd gulden. In een ander thuishuisje werd voor vijftig gulden schade aan gericht en haalde men voor honderd gulden aan goederen weg. Tenslotte richtte men in het tuinhuisje van de 59-jarige Schiedamse M. M. F. C. een puinhoop aan. Uit dit tuinhuisje verdwenen een radiocasseitere- corder en verschillende kleding stukken met een totale waarde van'vijfhonderd gulden. Geruime tijd voordat het griepteam met vaccineren begon werden er in hel dienstencentrum al kaartjes voor de griepprik uitgedeeld. SCHIEDAM - Het heeft gisteren storm gelopen in hel dienstencentrum De Vier Mo lens waar Schiedammers voor de eerste keer dit jaar de kans kregen zich tegen griep te laten inenten. Terwijl er pas om vijf uur gevaccineerd werd. waren er tegen h3if vijf al tientallen mensen in het dienstencentrum aanwezig. De meesten daarvan hadden ccn verklaring van de huisarts bij zich. Met een dergelijke ver klaring die alleen op medische indicatie gegeven wordt hoeft men niets voor de griepprik te betalen. Mensen die een dergelijke verklaring niet krijgen moe ten tien gulden neertellen Qn tegen griep gevaccineerd te worden. In twee jaar lijd is de prijs van de griepvaccina tie verdubbeld. Vorig jaar moest men er 7.50 voor beta len, twee jaar geleden vijf gulden. De komende weken komt het vaccinatictcam nog op drie plaatsen in dc stad. Op dinsdag twee november van 17.00 tot 20.00 uur in het wijk- gebouw aan de IVestcrkade, op zaterdag 6 november van 9.00 tot 13.00 uur in hel -»ds- gebouw op het Bachpleiu cn op vrijdag 12 november van 17.00 tot 20.00 uur in Centrum Oost aan dc Zamcnhofstraat. SCHIEDAM - Twee brand weerwagens en zes brandweer lieden moesten er aan te pas komen om op het Emmaplein een kleine poes uit een enorme boom te halen. Volgens toe schouwers zafhet poesje al uren in de boom en durfde het niet naar beneden te komen. Nadat het dier naar beneden was ge haald werd het via de brand weerkazerne overgebracht naar het dierenasiel. In het laatste nummer van de PSP-krant van de afdeling Schiedam kraakt Van der Lin den de voorgenomen uitbreiding van Schiedam in noordelijke richting af. „Een bezigheidsthe rapie voor werklozen" noemt hij het plan om 5.000 woningen in Noord te gaan bouwen. Ook het feit dat Schiedam ge staag maar zeker leegloopt is volgens de PSP ëen reden om niet zoveel woningen te gaan bouwen. „En als er dan toch ge bouwd moet worden, doe dat dan inhet centrum op alle braakliggende plekken" is de tendens van Han van der Lin dens verhaal in de PSP-krant. Dat Schiedam Noord een elite wijkje zal worden is volgens Van der Linden onontkoombaar, want enige kans op een goed openbaar vervoer tussen het centrum en de noordelijke uit hoek is er volgens hem niet. De bewoners van die 5.000 nieuwe woningen moeten zowiezo auto bezitters 'zijn, waardoor de aan leg van Rijksweg 19 dan weer noodzakelijk wordt. „Zo wordt met steun van de .overheid de ondergang van Midden Delfland voortgezet en de. al matige kwa liteit van het wonen nog verder aan *tast," aldus de PSP-krant. Dat het dagelijks bestuur van Schiedam die uitbreiding van haar stad propageert en door voert heeft volgens Van der Linden maar één reden, zo be sluit hij zijn artikel, en dat is eigen gewin..„Uiteindelijk heb-, ben zij er persoonlijk voordeel bij: de status en het 'inkomen van een gemeentebestuur stijgt evenredig met het inwonertal van diezelfde gemeente," aldus de PSP. Ook PSP-redakteur Aad van der Tang heeft het niet begre pen op de vermeende progressi viteit van het huidige college. Met het vertrek van Hans van der Wilk heeft het college voor goed z'n progressieve image ver loren. aldus Van der Tang. Vooral de nog zittende wethou- cer Chris Zijdeveld krijgt er van de PSP van langs. Niet al leen zijn plan' om 5.000 wonin gen in Schiedam te bouwen wordt ook door Aad van der. Tang afgekraakt, maar eveneens het voorstel om een straat in Schiedam te noemen naar het bedrijf Sandvik vindt geen ge nade in de ogen van de PSP-er. In de PSP-krant is dan ook een cartoon bijgevoegd om die Sandvikstraat belachelijk te ma ken. De PSP raadt de Schiedamse stadsbestuurders aan om het he le programcollege maar op te doeken en opnieuw te beginnen met CDA en VVD. „Weliswaar komt het dagelijks bestuur van onze stad dan gedeeltelijk in handen van échte rechtse figu ren, doch dat is te prefereren boven een clubje bestuurders dat voorwendt links te zijn," al dus Van der Tang in het blad. f>% Raad blij met aankoop kantoren SCHIEDAM - De 40-jarige G. G. B. is gisteren slaags geraakt met twee ambtenaren die hem kwamen vertellen dat hij geen gebruik mocht maken van een bepaald stukje grond, dat eigen dom van de gemeente is. B. deelde enkele rake klappen uit. De politie moest gealarmeerd worden om assistentie te verle nen. SCHIEDAM - Met alleen de stemmen van de PvdA-ers Yvonne Siljee en Nicolai Diele- mans tegen heeft de gemeente raad gisteravond voor de aan koop gestemd van een zestal verdiepingen van het kantoor pand dat momenteel op de 's-Gravelandsewcg werdt ge bouwd. Met de aankoop cn in richting van de kantoren is bij na zéstien miljoen gulden ge moeid. Het kantorenpand dat in ,1978 moet worden opgeleverd wordt door het Rotterdamse be drijf Muijs en de Winter (MU- WI) gebouwd. Zoals we eerder in HVV schreven worden in de kantoren de sociale dienst, het bureau huisvesting en een deel van de woningdienst ondergebracht In totaal zullen drie verdiepingen van de zes plaats bieden aan ongeveer 151 ambtenaren. De v overige verdiepingen worden voorlopig door de gemeente on derverhuurd. Uit de discussie die de ge meenteraad rond de aankoop van de kantoren voerde, is een aantal dingen komen vast I te staan. Hoewel, de GG en GD niet ideaal op de Tuinlaan ge huisvest is, zit het er voorlopig nog niet in dat deze dienst daar gaat verdwijnen. Verder heeft de gemeente een inventarisatie gemaakt van de eigen panden in dc stad die momentcel leeg staan. Een deel van deze panden wordt binnenkort afgestoten. Zodra de sociale dienst naar de 's-Gravelandscwcg verhuist worden ook de panden waarin deze dienst nu is ondergebracht afgestoten. De gemeente wil de panden van dc sociale dienst die zich op de Nieuwstraat bevin den ombouwen tot woningen.

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 1