Maassluise CD A-wethouder: Politieke Sint op de vingers getikt? TURK IN HET WATER GEGOOID Na diefstal de ruiten ingegooid Met fiets geschept 25 pleinbewoners moeten zeven parkeerplaatsen delen i fclf ~'r- P Nog geen. subsidie WÉÈ&i Van bromfiets gevallen schiedam 'Full-timers' Brandje bij Hij Geen voorrang Auto bekrast llllllp amm. Pui en andere auto geramd DINSDAG 16 NOVEMBER 1976/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM - De komst van garage- en bowling centrum Kalfsbeek aan de Nieuwe Haven heeft buur man Maïson Tivoli vele tonnen sehade opgeleverd. Eerst legde een brandje bij Kalfsbeek bet bedrijf van de bnren enkele maanden plat, en daar werden nog eens enkele maanden bijgevoegd toen bleek dat Kalfs-' beeks nieuwe pand de nooduitgang van Tivoli blok keerde. De mededeling van de garagebaas dat hij Ti voli eventueel zal opkopen om z'n bowlingcentrum uit te kunnen breiden, hebben de emmer bij Tivoli doen overlopen. Aad Gordijn en Suus van Brugge; „Tivoli 'verkopen? Nog in geen twintig jaar." VtAARDINGEN - De bewering van het Schiedamse CDA-raadslid mevrouw Hellwig-Kuipers, dat de PvdA-deelnemers de leden van het CDA uit het over leg tussen Schiedam, Vlaardingen en Maassluis over een muziekschool hebben gestoten ontkent haar Maas- sluisse partijgenoot Isaac van der Knaap. „Dat is je reinste laster," zegt deze wethouder. Isaac van der Knaap....- loaar haalt ze het van daan? Redactie editieAchiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon {OiÖ) 265205 - 266646 Nu nog moeten de Woudhoekers naar de bushalte, op het Schubert- plein lopen om op de bus te kunnen stappen. SCHIEDAM - Er be staat een kans dat er bin nenkort toch een bushalte bij de Heijermansflat in de Woudhoek komt. Ge meentewerken voert mo menteel gesprekken met de RET over het tijdelijk verleggen van buslijn 53 naar de bejaardenfiat. Volgens gemeentewerken is dit technisch gezien mogelijk. Eén van die ge sprekken vindt morgen vroeg p)(aats. 1H ,L mcsi £3 LUXE HERENKLEDING - "s^'WP Containers nemen de plaats in van de auto's van Hargpleinbewoners. Dat nemen ze niet. B een afd Ri Tivoli leidt schade doer buurman Bowling Of zijn buurman dit. soort grappen uithaalt om Tivoli langzaam maar zeker kapot te maken, wil Maisoneigenaar A. Gordijn niet zoveel woorden zeggen, maar dat Kalfsbeek hem dwars zit is duidelijk. „Het bericht dat hij mijn zaak zou opkopen kwam als een klap met een hamer op m'n kop. We zijn net bezig de zaak weer een beetje op te bouwen en door dit soort anti-reclame blijven alle klanten weg. Aanstaande zater dag gaat Tivoli officieel weer open na een grondige verbou wing, die onder meer noodzake lijk was omdat Kalfsbeek hier naast kwam. Als Kalfsbeek er. niet was geweest hadden we al twee maanden eerder open kun nen gaan. Kunt u nagaan wat een financiële schade me dat heeft berokkend," zegt Aad Gor dijn. Berst was het een brandje op het terrein van Kalfsbeek dat Tivoli op kosten joeg. De hele vloer moest vernieuwd worden, het pand zat onder de roet en moest een aantal weken dicht. „Dat heeft me minstens een jaarklant gekost. Iedere veertien dagen kwam hier een groep Portugezen met een bandje enzo en die konden hier toen met meer terecht. Die zijn naar een andere zaal vertrokken." Toen de zaak net weer opge knapt was. bouwde Kalfsbeek de nooduitgang van Tivoli dicht. Er moest een nieuwe uitgang aangelegd worden wat veel voe ten in. de aarde had. Met name de brandweer was niet tevreden over de nieuwe nooduitgang. „Ook dat kostte nog eens twee maanden extra." Door al die ellende heeft Ti voli een aantal klanten verloren. „De kosten daarvan kunnen we natuurlijk niet op Kalfsbeek verhalen en ook niet op de ver zekering Tegen bedrijfsstilstand kan je niks doen." zegt Gordijn. Toen Kalfsbeek de vorige week zijn plannen over de bow lingbaan in een persconferentie openbaar maakte, viel daarbij de mededeling, dat hij het pand van Gordijn er eventueel bij zou betrekken als dat nodig mocht zijn De huidige gebrui kers van Tivoli zaten onmiddel lijk in de hoogste boom. Goiriijns compagnon. Suus van Brugge, zegt: „We zitten al twintig jaar hier en we gaan er met uit Het gaat best met de zaken en we zijn niet te koop" Daar wordt aan toegevoegd dat Kalfsbeek maar moet uitkijken anders wordt hijzelf door Tivoli opgekocht Al met al zit de nieuwe buur man toch met lekker bij de Ti- volimensen Het gedoe met de nooduitgang is er de oorzaak van dal Tivoli per avond een vergunning moet aanvragen, terwijl hij in voorgaande jaren altijd een jaarvergunning kreeg. Voor de officiële heropening van aanstaande zaterdag is de vergunning echter al aanwezig. Die avond wordt gevierd te gelijk net de tweede bijeen komst van The Riverside Jazz Club. De groep „De Diksimes- jien" zal dan optreden In de loop van de week zal de ver bouwing voltooid moeten wor den De muur met weggemetsel- de en nieuw aangelegde nood uitgang moet nog achter een verfje weggewerkt worden, en ook moet de nieuw gebouwde bar nog bekleed worden. :w Muziekschool geen F vdA-zaak' Ook de Vlaardingse PvdA-ers Cock van 1 peren en Ton Kloots (wethouder) 'zeggen, dat me vrouw Hellwig de zaak onjuist voorspiegelt Mevrouw Hellwig zei in een vergadering van een Schiedamse raadscommissie uit dex op haar initiatief gevormde werkgroep voor een regionale muziekschool te stappen. Haar motivering was, dat de PvdA- wethouders Herman Posthoorn (Schiedam) en Ton Kloots (Vlaardingen) een te zwaar stempel op de groep drukten en de twee CDA-leden (Hellwig en Van der Knaap) op een zijspoor zette. Zij noch de Maassiuise wethouder van Cultuur zouden op het laatste moment uitnodi gingen ontvangen voor vergade ringen. Kloots zegt: „Onbegrijpelijk waar die mevrouw dat verhaal vandaan haalt. In de werkgroep is besloten, omdat de zaak zo ingewikkeld is, dat dit werk naar het bestuurlijk vlak ver legd werd Als wethouders heb ben we daarna besloten een werkgroep van ambtenaren uit de drie gemeenten en de rijks inspecteur voor bet muziekon derwijs te vormen om de be sluitvorming voor te bereiden. Als die groep klaar met haar werk is. komt haar rapport m de werkgroep met mevrouw Hellwig." De Maassluise CDA-wethou- der Isaac van der Knaap beaamt dit en ontkent ten stel ligste te laat of niet voor be paalde vergaderingen uitgeno digd te zijn „Ik ben het volko men eens met de nu gekozen handelwijze. Op deze manier kan er misschien eindelijk iets van de grond komen en dat is wat ik voor Maassluis nastreef." Ook het PvdA-raadshd Cock van Iperen uit Vlaardingen. die als lid van de Culturele Raad en strijder voor een muziek - school in Vlaardingen in de groep werd gehaald, weer spreekt de beweringen van me vrouw Hellwig „Er moet een goed rapport komen, waarop wij een behoorlijk oordeel kunnen geven Zoiets kunnen wij niet doen, daar moet je full-timers aanzetten." Mevrouw Hellwig is nog steeds gepikeerd over de gang van zaken Het stoort haar vooral, dat ze mets gehoord heeft over later overleg SCHIEDAM - Een halogeen lamp in de etalage van de mo dezaak Hij aan de Hoogstraat heeft een aantal kledingstukken in de brand gezet. De brand weer moest de etalageruit eruit halen om binnen te kunnen ko men, aangezien het brandje in de vroege ochtenduren plaats vond- Met een nevelstraal is het zaakje geblust. De schade is nog onbekend. SCHIEDAM - Na een botsing op het kruispunt Churchillweg - laan van Bol'Es moest de 15-ja- rige Schiedamse L M. de B. met een gekneusd onderbeen, schaafwonden, twee gebroken tanden en een gescheurde mondhoek "in het Noletzieken-* huis worden opgenomen. Zij verleende geen voorrang aan de auto die werd bestuurd doof mevrouw E. C. de R. uit Vlaar dingen. SCHIEDAM - Een onbekende hééft de auto van P. H. M. uit Helmond met een scherp voor werp bekrast terwijl het voer tuig in de J, C. van Marken- straat geparkeerd stond- De auto zal. helemaal overgespoten moe ten worden. De schade bedraagt ruim negenhonderd gulden. SCHIEDAM - De politie ke uitspraken die Sint Nico- laas afgelopen zaterdagmid dag op de Grote Markt heeft gedaan voor de verza melde (kinder)schare zijn hem niet in dank afgeno men. Zijn bemoeienissen' met de wethoudersellende in Schiedam, het theaterbe- leid en de middenstand zijn velen in het verkeerde keel gat geschoten. Ruud Pi Hard. de directeur van de Schiedamse Gemeen schap die de jaarlijkse bin nenkomst van Sinterklaas betaald, overweegt al om de Sint in het vervolg maar een toespraak op papier te geven waar hij niet vanaf mag wijken. Gebeurt dat toch, dan gaat de Sint in de zak van Zwarte Piet linea recta terug naar Spanje. In voorgaande jaren kreeg Sinterklaas altijd een toe spraakje voorgeschreven, maar de laatste jaren mocht hij zelf verzinnen hoe hij' „het volk" wilde toespreken. Ook vorig jaar richtte de Sint zich al meer tot de middenstand en de gemeen te dan tot de kinderen. „Ik heb zelf de toespraak van zaterdag niet gehoord, maar als hij zich inderdaad nauwelijks tot de kinderen heeft gericht moeten we ze-" ker overwegen hem op de vingers te tikken, want dat moet voor de volgende keer voorkomen worden," aldus Pillard. SCHIEDAM - Dne onbekend gebleven personen in de leeftjd van 20 tot 25 jaar hebben de Turkse fabrieksarbeider B. C. op de Lange Haven van rijn fiets gehaald en hem daarna moedwillig met voertuig en al m het water geduwd. Voordat hij in het water belandde, ont ving hij eerst nog enkele rake klappen van het drietal. B. C. die met kon zwemmen, werd door de Rotterdammer A. J. M. uit het water gehaald. Nadat hij in café de Quicus weer op ver haal was gekomen, bracht de politie hem naar huis. De politie die een onderzoek instelt^ zegt dat hier duidelijk sprake is van openlijke geweldpleging. Getui gen worden verzocht zich te melden op het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat. De besprekingen van Riverside Jazzman Jan Roelingh met de cultuur wethouder Posthoorn en. SG-directevr Pillard over subsidie zijn voorlopig op niets uitgelopen. De 'SG riet nog geen reden om de Jazzclub onder haar sub- sidiehoede te nemen. Bij deze besprekingen zou Kalfsbeeks mededeling als zou hij binnenkort Tivoli (vanwaaruit de Jazzclub opereert) opkopen al mee gespeeld hebben. De jazz club zou geen lang leven beschoren rijr. en derhal ve met m aanmerking ko men voor subsidie. Het overleg hierover gaat edi tor nog verder. Zoals bekend zijn de bewo ners van zowel de Heijermans flat als die van de Woudhoek huizen nog steeds verstoken van openbaar vervoer. Om op de bus te kunnen stappen moet men naar het Schubertplein lopen, waar zich de dichtstbijzijnde bushalte bevindt Bij de RET is men er tot nu toe steeds vanuit gegaan dat er pas een bushalte m de Woudhoek kan komen zo dra de Brederoweg "gereed is en buslijn 52 voorgoed naar het Heijermansplein kan worden doorgetrokken. Echter wat de datum van aanleg van de Brederoweg be treft zijn de Woud hoekers steeds met een kluitje in het riet gestuurd. Op 12 mei schre ven we tn HW dat er in sep tember een busbaan zou liggen op het voor de Brederoweg ge reserveerde stuk terrein. Echter micvit ~ts 5 - S' '- zijr Binnenikort toet, bushalte bij ffeijermansflat? op 24 september onthulden we dat dit uitgesteld was tot op zijn vroegst begin_ 197a Momen teel heeft men op "het Stadskan toor goede hoop dat de'Brede roweg er voor eind juni volgend jaar ligt. Dit blijkt uit antwoor den die het college van b en w gaf op vragen van het CDA- raadslid Piet Poot De kem van deze vragen was wat er nu alle maal precies aan de hand is, rond de aanleg van de weg die Schiedam-Noord met het Vlaar dingse Holy moet gaan verbin den. Dat er nu ineens gepraat wordt over de eerste helft van het volgend jaar komt volgens wethouder Chris Zijdeveld door dat men bij gemeentewerken, zoais hij het noemt, behoorlijk gedrukt heeft tijdens onderhan delingen met Rijkswaterstaat over de aanleg van de weg. Hij voegt er echter aan toe dat het nog met geheel vaststaat dat de Brederoweg er ook werkelijk op 1 juli 1977 ligt: „Ik heb geen kristallen bol, ik kan niet in de .toekomst kijken. Zelf kunnen we de weg best aanleggen, maar dan verliezen we de verschillen de -rijksbijdragen", aldus de wethouder. Uit één van de genoemde ant woorden .op de vragen van CDA-er Poot blijkt dat de af stand tussen de Heijermansflat en het Schubertplein ongeveer vierhonderd meter bedraagt Het college van b en w schrijft dat dit de zogenaamde normafstand is die bij het plaatsen van bus haltes wordt aangehouden. Let terlijk voegt het dagelijks be stuur van de stad daaraan toe: „Een formalist zou dus kunnen stellen dat het betreffende ge bouw wel op buslijn 52 is aan gesloten. Als voorstanders van een goed functionerend open% baar vervoer zijn wij echter van mening dat de afstand van dit soort bewonersconcentraties tot de openbaar vervoersaansluiting zo mogelijk korter moet zijn". ■ff c YlJ .L: HOOGSTRAAT^ SCHIEDAM SCHIEDAM - De 44-jange G. v.d. K. was er zo van overtuigd dat tijdens een bezoek aan café De Boemerang op de Lange Kerkstraat rijn portemonnee werd gestolen door de 26-jange J.K., dat hij besloot hem te vol gen naar rijn woning in het centrum van de stad. Daar aan gekomen gooide hij de ruiten van deze woning tn. De politie heeft beide Schiedammers aan gehouden, waarbij K. bekende dat hij de portemonnee had ge stolen. Tegen alletwee is proces verbaal opgemaakt. SCHIEDAM - Terwijl ze op haar fiets op het Willem Lan- dréplein reed werd de 47-jange Schiedamse A. H. van B. ge schept door de auto waarvan de bestuurder de 55-jange G. van S was. De vrouw moest met een heupfractuur naar het No- letriekenhuis worden vervoerd. Volgens' de politie had zij te weinig rechts gehouden en wz* de automobilist nogal onvoor zichtig een garage uitgereden. «/V "Vu SCHIEDAM Vijfenveertig bewoners van het Hargplein hebben bij de gemeente gepro testeerd over de containers op hun plein en het gebrek aan. parkeerruimte. Voor 25 wonin gen zijn momenteel maar 7 jiar- keerplaatsen beschikbaar. Dat resulteert erin dat het hele plein 's avonds en in de weekenden vol auto's staat Daardoor kun nen kinderen er niet meer spe len en is het plein onbereikbaar geworden voor de brandweer en dergelijke. De bewoners willen dat deze gevaarlijke situatie spoedig verandert Met de reconstructie van de Zwaluwlaan, die net voltooid is, is de situatie op het Hargplein kritiek geworden De vele auto's die altijd op de Zwaluwlaan ge parkeerd stonden, hebben nu moeten uitwijken naar het plein. Hargplein-bewoon ster' me vrouw Van Rossen zegt hier over: „We moeten met meer dan vijfentwintig mensen gebruik maken van die zeven parkeer plaatsen. Dat lukt natuurlijk nooit. Vooral 's avonds zet nu iedereen z'n auto maar ergens neer, hij staat dan voor uitntjes en tussenpaden en blokkeert dé hele boel. Als er brand zou uit breken zou de brandweer er met eens langs kunnen. Ook voor de kinderen blijft er op deze manier geen plaats over om te_ spelen". Enkele van de weinige par keerplaatsen zijn nu ook nog m beslag genomen door containers. „Ze hebben middenop de par keerplaatsen bakken geplaatst met bielzen eromheen. Dat neemt weer extra ruimte in. 'We hebben er al met de Vrom over gesproken en die zag wel een oplossing om die containers er gens anders te plaatsen, maar dat hebben ze toch niet uitge voerd". Mevrouw Van Rossen is daar op met haar man en buurman het plein "rond gegaan om pro testhandtekeningen te verzame len Tegelijkertijd is er een brief aan de gemeenteraad ver stuurd met een verzoek iets aan de situatie te doen. Daarbij heb ben de bewoners een tekening gevoegd van hoe het volgens hun beter kan. De brief staat op de gemeen teraadsagenda van volgende week maandag 22 november. SCHIEDAM - Al njdend op de Schiedamseweg raakte de 19-jarige Schiedamse J. M- plotseling bewusteloos en kwam ze met bromfiets en al te vallen. Met een hersenschudding is zij in het Gemeenteziekenhuis op genomen. Als gevolg van een ongeluk waar ze in april bij be trokken was verliest de Schie damse op bepaalde momenten plotseling het bewustzijn. SCHIEDAM - Een on bekend gebleven automo bilist heeft met zijn voer tuig eerst de auto van r- v. S. geramd die op het Broersveld geparkeerd stond. Vervolgens knalde hij met zijn auto tegen de pui van slagerij Sheker op de Hoogstraat om er daarna vandoor te gaan. De politie stelt een onder zoek in. I LO film kindc Enge scène erase Ov veel gend versj ringi Zw ui tee munr maxi den. 18 n<*

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 1