mm Hflfll imssmsÈ^ÊimffWi HÉB Zinloze seks in mooie Carnal Knowledge College tikt Schiedamse makelaars op de vingers Meer woningen voor ambtenaren in Noord m mm Film in De Tempel Huldiging INBREKERS BEKENNEN 17 ZAKEN sm V sèhiedam mm§- VRIJDAG 26 NOVEMBER 1976/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 ..O Wmm De Uitkijkaan dé Hoogstraat: hoe lang nog? Het braakliggende terrein aan Vellevest en Kethelstraat. 'SCHIEDAM - In plaats van één groot internaat voor schoolgaande kinde ren, zullen er op het braakliggende terrein tus- 1 sen Vellevest en Kethël- straat acht woningen voor de kinderen van het schippersinternaat De Uibijk verrijzen. SCHIEDAM - Getob met menselijke relaties, trou wen of niet trouwen en het vreugdeloze van alleen maar denken aan sex, zijn slechts een paar van de thema's die Jack Nicholson en Art Garfunkel (ja die) aandragen in de film „Carnal Knowledge". „Zinnelijke Gemeenschap" in goed Nederlands. Filmheld Jack Nicholson en Art Garfunkel in Carnal Knowledge. Optredens Rijnmondban d SCHIEDAM - Zodra de eerste woningen in Schie- dam-Noord gereed zijn krijgt de gemeente de kans haar eigen ambtenaren meer woningen aan te bieden dan nu het geval is. Discussie bijeenkomsten over FNV SCHIEDAM„Leven we hier nog in 1936 in plaats van in 1976". is de vraag, die de huurgroep van de bewonersvereniging Sehiedam-Zuid in een brief ge richt-aan het college van b en w heeft gesteld. De bewonersvereniging vindt de manier waarop de bewo ners van de huizen aan de Maasdijk en de Eendracht- straat door mensen van de gemeentelijke sociale dienst en de gemeentelijke woningdienst benaderd worden, ronduit schandalig. Beddegoed Een deel van de: "Eendrachtwoningen" die gesloopt moeten worden: 'T- A Griepvaccinatie kruisverenigingen een succes VERLICHTINGSSPECIALIST en in plaats van internaat De wrnm&mm oój; Dit internaat zit nu nog op de Hoogstraat. Wanneer de eerste paai voor die acht woningen en een gemeenschapsruimte de grond in gaat. hangt af van de snelheid waarmee de gemeente het stuk grond beschikbaar stelt. De verhuizing van De Uitkijk aan de Hoogstraat naar de Vel levest zit al zo'n zes jaar in de pen. De gemeente had de grond, namelijk nodig om haar binnen stadsplannen te kunnen uitvoe ren. Het internaat zou daarvoor uitwijken en een nieuw gebouw laten zetten op het nog altijd braakliggende stuk grond. „Ik ben blij dat dat nieuwe pand er nog niet staat. In de af gelopen jaren zijn de ideeën over internaten nogal veran derd. Wij voelen nu meer voor kleinere leefruimtes dan voor één groot gebouw met slaapza len en dergelijke.^: jicht de heer A.A.L. Stegmann als voorzitter van. het Uitkijkbestuur toe. Het oponthoud van zes jaar heeft er eveneens toe geleid dat het aantal internaatskinderen in Schiedam relatief is afgenomen. De aanvankelijke plannen om vatten een gebouw voor 198 kin deren (10 groepen van 18 kinde ren, dat is een ministeriële richtlijn). De dependance die De Uitkijk in Rotterdam heeft, zou dan opgeheven worden en de kinderen zouden naar Schiedam overgeplaatst worden. Deze de pendance heeft echter inmiddels zelfstandigheid gekregen - nu Internaat De Westersingel - en dat „scheelt zestig kinderen voor Schiedam. Voor de 144 kinderen diè in de toekomst De Uitkijk zullen be wonen kunnen acht groepen van 18 kinderen gevormd worden, dié dan ook over acht huizen verspreid zullen wonen. Wel moet er bij die acht woningen een gebouwtje met centrale voorzieningen (keuken en derge lijke) gebouwd worden. Volgens voorzitter Stegmann zit er al een architect klaar om het hele complex te gaan ont werpen, maar er moet gewacht worden op gemeentelijke toe stemming. Het gedoe met de binnenstadsplannen is er de oorzaak - van dat de gemeente nog moet beslissen of ze het stuk grond.aan de Kethelstraat, Vellevest, Vlaardingerdijk wel wil ruilen tegen de grond aan de Hoogstraat; een zaak waarbij de financiën een grote rol spe len. In gemeentekringen wordt er ook over gedacht om De Uitkijk maar gewoon aan de Hoogstraat te laten, en de hele boel. daar eens grondig op té knappen. Het kleiner wordend aantal inter naatskinderen zou daarvoor de oorzaak zijn. De heer Stegmann en met hem alle betrokkenen van De Uitkijk voelen' daar .echter, wei-. nig voor. „Het hele idee van grote „internaten en gemeen schappelijke slaapzalen is over leefd, daar willen we graag van af. Kinderen hebben hóe dan ook recht op privacy, hoe jong ze ook zijn. Om te realiseren dat iedereen een eigen kamer heeft is het plan voor de nieuw bouw ideaal." De gemeentelijke adviescom missie voor Ruimtelijke Orde ning heeft deze week achter ge sloten deuren vergaderd ever De Uitkijk. In haar december- vergadering zal uitgebreider over de zaak gesproken worden en zal de haalbaarheid; van Stegmanns plannen bekeken worden. De film laat de twee vrienden in drie periodes in hun leven zien. Eerst ais beginnende stu dentjes die zeer benieuwd zijn naar wat'sex nu eigenlijk is en in vrouwen niets anders zien dan een paar borsten, een goed lijf en een lief koppie. Nicholson is degene die de meeste vrou wen versiert en meer durft dan z'n vriend. Hij is dan ook dege ne die met Garfunkels vriendin netje slaapt voordat de verliefde student dat zelf doet Candice Bergen speelt het studente in de rechten vriendinnetje. Later trouwen Bergen (Susan) en Garfunkel (Saridy) toch en Nicholson (Jonathan) blijft ach ter. maar vindt vlug genoeg an dere mooie vrouwen. Dit ver veelt natuurlijk ook op den duur en dat grijpt stevig in op Jonathans potentie. Er moet een waar „stuk" aan te pas komen Ann Margret - om hem daar weer bovenop te helpen. Dal lukt. totdat de laatste trouwen, wil en uit is het met de verhou ding. Vrijblijvendheid voert de boventoon. Beidé vrienden scheiden, zijn ongelukkig en blijven, op zoek naar'steeds meer; vrouwen om dat'dat'helaas toch het enige is .wrat ze interesseert. Aan het beroemde rijtje, n.e- despelenden kunnen nog enkele beroemde filmnamen toegevoegd worden; die van Mike Nichols voor de regie. Joseph Levine voor de produktie en Jules Feif- fer ais schrijver. Genoeg kwali teit dat garani staat voor een tóch wel aardige film. Je moet echter wel achttien jaar zijn om er naar toe te mogen, heeft me neer Filmkeuring besloten. Hoe wel er nauwelijks „iets" in te zien is. In de grote zaal van het Pas sagetheater rent een andere filmheld over het witte doek. en dat is Terence Hill, voor de af wisseling eens een keer niet op ererend met Bud Spencer. „De eenzame scherpschutter" is de film die regisseur Mario Camus voor hem bedacht heeft. De film speelt in het Mexico van de jaren 20, waar boeren door grootgrondbezitters onder drukt worden. De revolutie moet gepredikt worden onder de boeren - en na enkele miskleu nen zoals het doden van boeren - gaat Marcos (Hill dus) aan hun zijde staan. Verliefdheid op een herbergierster draagt daar het zijne toe bij. Hoe dan ook, het moordbloed kruipt waar het niet gaan kan, en een deel van de boerenbevolking én van de hogere heren wordt afgeslacht en jaagt Marcos op die manier op de viucht Voor het grut is er tenslotte op zondag- en woensdagmiddag een kindervoorstelling; een te kenfilm van Rolf Kaiika. waarin een zigeunerin en haar dochter tje de hoofdrol vervullen. Een verhaal dat een beetje lijkt op Assepoester. Heel leuk dus, met al die prinsen, parels en boze stiefmoeders. SCHIEDAM De komende dagen zal de Rijnmondband verschillende malen optreden in het centrum van de stad. De op- tredens staan in nauw verband met het Sinterklaasfeest. Morgenmiddag trekt de band .var. half drie;tot half vijf.door de stad. Woensdagavond l de cember gebeurt dat van zeven tot negen uur evenals op vrij dagavond 3 december. Ook, de Jeugd-Rijnmondband levert zijn aandeel' aan het Sinterklaas feest. Donderdagavond 2 decem ber trekt deze band van zeven tót negen uur door het stadscen trum. Ook begeleidt de jeugd- band Sinterklaas tijdens- de -tocht. dié;"hij op zaterdag 4. de cember/ door het Singelkwartier Tnaaktf8" *"wr' ;t - SCHIEDAM - De verschillen de Schiedamse makelaars krij gen binnenkort een brief waarin ze door het college van b. en w. op de vingers getikt Volgens burgemeester Arie Leros sprin gen makelaars te lichtvaardig om met de regeling, dat de ge meente garant staat wanneer een particulier een woning koopt De burgemeester zei dit na afloop van de wekelijkse vergadering van het dagelijks bestuur van dé stad. Momenteel bestaat het gevaar dat makelaars onder hel mom van; „Maakt u zich geen zorgen de gemeente dekt het toch wel." mensen die aarzelen bij de aan koop van een woning trachten om te praten. „De bestaande re geling is een soort automatisme aan het worden," aldus Lems. Uit zijn woorden blijkt dat ver schillende makelaars vergeten dat aan een aantal voorwaarden moet worden voldaan, wil de gemeente bij de aankoop van een huis garant staan. Deze voorwaarden liggen op he vlak van de kwaliteit van de woning, de prijs die ervoor, be taald moet worden en de draag kracht van degene die de wo ning wil kopen. Met de brief die de Schiedamse makelaars bin nenkort van het college krijgen wil de gemeente duidelijk ma ken dat iedere garantieverlening tevoren nauwkeurig bekeken wordt Daarbij wordt met name op de kwaliteit van de te kopen woning gelet Aan de ene kant vindt het college van b. en w. dat de eigen ambtenaren niet bevoor deeld mogen worden wanneer het om het toewijzen van wo ningen gaat. Echter aan de an dere kant vindt men dat 6.5 procent van het aantai woniri- gen. dat Schiedam telt, beschik baar moet zijn voor het ge- meentepersoneel. Dit omdat 6.5 procent van de totale Schiedam se beroepsbevolking deei uit maakt van het gemeentelijk ambtenarenapparaat. Dit onderwerp stond op de agenda van het wekelijks colle- geberaad. Omdat het dagelijks bestuur van de stad vindt dat men nog steeds niet in staat is een groot deel van het ambten arencorps behoorlijk te huisves ten. wordt al jaren oogluikend toegestaan dat ambtenaren van ver buiten de stad komen om hier hun dagelijks brood te ver dienen. Wanneer er nieuwe wo ningen in de Woudhoek zijn ge bouwd, wordt dit alles echter opnieuw onder de loep genomen. Men wil een bepaalde kring rond de stad trekken waarbin nen de gemeenteambtenaren verplicht worden om te gaan wonen. Ook worden dan. rege lingen als reiskosten- en ver huiskostenvergoedingen opnieuw bekeken. Voor amtenaren die deel uit maken van parate gemeentelijk diensten zoals brandweer, politie GG en GD gelden andere huis- vestingsregels. Zij zijn verplicht in Schiedam of in de directe omgeving daarvan te wonen. SCHIEDAM - De Kommunis- tische Eenheidsbeweging Neder land (KEN) houdt momenteel een aantal discussiebijeenkoms ten over het FNV-Plan '71. Voor mensen uit Schiedam en Vlaar- dingen gebeurt dit vanavond in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven 155. Deze. discussiebijeen komst begint om acht uur. SCHIEDAM - Morgenavond draait in jongerensociëteit De Tempel aan de Overschiese- straat de swingende film „Lady sings the blues" met in de hoofdrol, Diana Ross. Deze film 'verhaalt over het tragische le ven van de jazz-zangeres Billie Holiday die zodanig aan hard drugs verslaafd raakte dat ze er uiteindelijk aan stierf. De film begint omstreeks negen'uur, de entree is 2.50. 'Schandalige vragen van de gemeente' Alle woningen die aan de Maasdijk en omgeving liggen moeten in de loop van volgend jaar verdwijnen. In het kader van de Deltawet wordt het' ge bied waarop de woningen ge bouwd zijn flink opgehoogd en verbeterd. Dit karwei heeft te maken met de bouw van de nieuwe Buitensluis waarmee in september 1975 werd gestart. De' ongeveer 200 woningen zijn nu nog in beheer bij de woning bouwvereniging Eendracht Deze week gingen de leden van de. raadscommissie voor de ruimte lijke ordening er tijdens een be sloten vergadering mee akkoord 1 dat de „Eendrachtwoningen" vanwege de komende sloop overgedragen worden aan de gemeente. Zowel bij 'de stichting Schie damse Woningcorporaties (Een dracht maakt deel uit van de SSSW. red.) ais bij de gemeente houdt men zich ai geruime tijd bezig met bet probleem: Waar moeten de gezinnen die door de komende sloop hun woning kwijtraken geherhuisvest wor den? De afgelopen dagen zijn mensen van de woningdienst en de sociale dienst op pad gegaan om de'bewoners een uitgebreide vragenlijst voor te leggen. De huurgroep van de bewo nersvereniging die een exem plaar van de vragenlijst onder ogen kreeg zegt, dat hem de ha ren; te berge rezen. Met name over de vraag: „Hoe gaat u met uw buren om?", hebben de le den van de huurgroep zich boos gemaakt. Ze werden echter nog kwader toen ze in de lijst met vragen onderwerpen ontdekten waarop de vragenstellers moesten letten zonder dat de bewoners hiervan afwisten. Deze onderwerpen zijn: Welke eerste indruk maakt de persoon, waarmee u hebt gesproken: welke indruk maakt het huis op u en tenslotte: be kijk éven het beddegoed. De be wonersvereniging, heeft het col lege met klem. verzocht al deze dingen uit de vragenlijst te schrappen en in overleg met de vereniging een nieuwe lijst op te stellen. Zowel burgemeester Lems, die huisvesting in zijn portefeuille heeft als de directeur van de so ciale dienst G. A. A. Smits wa ren gisteren niet bereikbaar om commentaar te leveren. Zowel bij de gemeentelijke woning dienst als bij de SSSW wist men niets van de vragenlijst af. De enige die commentaar op de ze zaak kon geven was de so ciaal geograaf van de gemeente L. F. Griffioen, die één van de samenstellers van de vragenlijst is. Hij zegt dat het om een alge mene vragenlijst gaat die altijd aan bewoners wordt voorgelegd wanneer deze geherhuisvest moeten worden. Met behulp van deze lijst wil de gemeente een indruk krijgen van de woon- en leefgewoonten van de betrokke nen. Op de vraag of men op het Stadskantoor dan inderdaad be paalt in wat voor leefmilieu mensen thuishoren gaf Griffioen een ontwijkend antwoord. Wei zei hij niets af te weten van de opmerking: „Bekijk even het beddegoed." Letterlijk zei so ciaal geograaf Griffioen hier over: „Dit verbaast me een beetje." SCHIEDAM - De vier kruis verenigingen die binnenkort op gaan in de Kruisvereniging Schiedam. - noemen 'de onlangs door hen georganiseerde griep- vaccinatie-campagne een succes. In totaal hebben 3811 Schiedam- mers een griepprik' gehaald. Daaronder was een groot aantal bejaarden die de griepprik op medische indicatie kregen en dus niets hoefden te betalen. Bij de kruisverenigingen is 'men er van overtuigd dat onder de Schiedammers die tijdens de campagne geen prik kwamen halen, er veel zijn die óp een andere manier gevaccineerd .werden.'. SCHIEDAM - Vanavond hul digt het NKV een groot aantal van zijn leden. Dat gebeurt tij dens een feestelijke bijeenkomst die in gebouw Arcade op de Lange Haven'-.wordt gehouden. De jubilarissen die gehuldigd worden zijn 60, 50, 40 en 25 jaar lid van het NKV. Zij zullen worden toegesproken door dis trictsbestuurder Karei Verhap pen. Nadat de officiële huldiging voorbij is worden ér een aantal spelletjes bingo gespeelde en kan men een dansje maken op de muziek van de Happy Sound Band. SCHIEDAM Dé vier jeugdige Schiedammers die afgelopen weekend door de politie werden be trapt bij een poging tot „inbraak in de kantine van de wielerbaan, heb ben intussen zeventien zaken be kend. In verband hiermee is ook de 15-jarige J. A. V. C. aangehouden. Hij en de vier scholieren: de 13-jari- ge E. de B.. zijn broer de 14-jarige M. de B-, de 14-jarige A. D. en dè 15-jarige R A. P. zijn inmiddels voor de Rotterdamse officier van justitie geleid. Sinds november vorig jaar hebben ze zich bezig gehouden met het ple gen van kleine misdrijven. Meestal deden ze dit met z'n vijven, een en kele keer gingen ze met z'n tweeën of ging er één alleen op pad. Met name een verfwinkel op-het Broers- veld moest het verscheidene malen ontgelden. Ook drong het vijftal en kele keren de kantoren van de ge meentelijke sociale dienst aan de Niéuwstraat binnen. Zij brachten ook de inbraken op hun naam die de afgelopen weken in verschillende scholen werden gepleegd. Meestal gingen de jeugdige inbrekers er met geldbedragen vandoor die rond de honderd gulden lagen. In zijn eentje haalde M. de B. op i zeventien november in de consisto- j riekamer van de Grote Kerk 200 I gulden uit een portefeuille van een j koordirigent, op het moment dat de- j ze in.de kerk een concert leidde. 8ROERSVELD 105 SCHIEDAM

Het Vrije volk | 1976 | | pagina 1