Doodna 'duiveluit Scholen in brand bij Kaapstad politie naar dievenbende Mae terug met 6 mannen sas Delfts blauw uit Korea Sneeuw hoog in Ardennen Kan trok 7,5 miljoen kijkers Gestoorde man stopte mesjes in chocolaatjes BANKSTELLEN Man verbergt vermoorde echtgenote onder bed Duisenberg gaat naar 'Bilderberg' hoofdredacteur herman wig bold Doden in Zuidafrikaanse gevangenis kom kijken... naar eiken 'tEikenhuys Parkeenisico Restauratie van 't Loo begint Corver naar VS? STEUN VQOR BRITSEPOND ?Sneeuw INFORMATIE OVER BEZORGING: m Nieuwe abonnee bon. Dinsdag 11 januari 1977 32e jaargang no. 9102 it Dokter Petrov:' „Raadsel' Na een duweluitdnjvingsritueel in een rijdende auto is'het dochtertje van Inez E. Council overleden.'In verband niét de dood van het meisje is de 37-jarige moeder ,.vporgelei(L 'Naiverhoor wordt de 'vrouw, ih het,midden met de handbóeien, van.het ftèchtsgétyóiiiv weggevóer&f 'yv'. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - De diefstal van een papegaai in november is tien 1 Rotterams? dieven en zes helers noodlottig geworden. In de afgelopen maanden stalen zij in Zuid-Holland, Maastricht en Amersfoort voor in totaal 100.000 gulden aan goederen. Mae West Bel 010.147400 (Van een onzer verslaggevers) RIDDERKERK - Het raadsel van een plotseling optredende bewusteloosheid in de Neptunusflat in Bol nes was vanjniddag nóg steeds onopgelost. Gisternacht raakten Mavo-scholier - Arian Grandia (16) en zijn bo venbuurman Daan de Groot (59) er in een coma. Zij werden, nadat gezon de huisgenoten hen gis terochtend niet wakker konden krijgen, met spoed opgenomen in het Rotterdamse Dijkzigtzie- kenhuis. Pas vanmorgen kwam in hun toestand lichte verbetering. SÉlH^ Vanmorgen tapten flatbewoners drinkwater uit een brandput. vn I 000 1 wmsm (van een onzer verslaggevers) DEN HAAG - In een woning in de Haagse Ampère straat heeft de politie het lijk gevonden van een 38-ja- rige vrouw. Ze was door haar man, de 38-jarige bad meester N.V., al op eerste kerstdag vermoord. V; y,v 1 1 J -fr Hoofdkantoor: W ittr de Withstraat 25. Rotterdam, tel. 010 - 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 - 13.63.80 - 14.74.11 Flatraadsel: twee meiaseiii m coma Afzuigsysteem oorzaak? KAAPSTAD - In zwarte woongebieden rondom Kaapstad zijn in' de afgelopen nacht vijf scholen- in brand gestoken. De scholen' werden vorige week heropend, nadat ze een half jaar lang door',scholieren waren ge boycot.' De* scholieren wilden op die manier protesteren tegen het onderwijsstelsel voor zwarten en tegen de rassenpolitiek van de Zuidafrikaanse regering. JOHANNESBURG - In het afgelopen weekeinde zijn1 op nieuw twee mannen overleden in eenZuidafrikaanse gevange nis zo heeft de politie vandaag bekendgemaakt Volgens politie commissaris Gert Prinsloo heeft een van de mannen zichzelf op gehangen. De andere zou opeens ineen zijn gezakt en overleden. Beide mannen waren afkom stig uit het zwarte stadsgebied Soweto bij Johannesburg. Zij waren gevangen 'genomen krachtens de „anti-terrorisme wetten". Algemeen bestaat er grote bezorgdheid omtrent het lot van dit soort gevangenen omdat er vorig jaar alleen al 15 .overleden" zijn in de gevange- nis. De politie kwam op het spoor van de bende na de diefstal van de papegaai in Rotterdam-West "Ze wist de heler van het dier'te arresteren en via hem. de 24-ja- nge J.P.E.Y., kwam de zaak aan het rollen. BAZEL - De centrale banken van de acht grootste industrie landen hebben een regeling ge troffen om het Britse pond te ondersteunen. Er wordt' een be drag. van 3 miljard dollar achter -de hand gehouden voor het ge val dat er weer een enorm aan bod van- ponden sterling ont- - staat IMariniersweg 281,hk.MoogsVaM R,d.mï -"I Tal. OIO-1337448 Gearresteerd werden de bijrij der A.B. (19), de .scholer A.de G. (15), de autoplaatwerker C.K. (23), de^ sloper- A.K.(28), vier broers uit het gezin B, namelijk de matroos JB. (18), de chauf feur G.H.B. (28), de loswerkman J.C.B. (19) en de chauffeur M.J.B. (24), de cv-monteur H.S. (25) en de 17-jarige F.H.B. (zon der beroep). Van hen zijn er inmiddels ze ven voor de officier van justitie geieid. Het onderzoek is prak tisch afgesloten. Opgelost wer den bijna 20b inbraken;- voorna melijk gepleegd in Rotterdam, Vlaardmgen, Delft Zoetermeer, Schiedam en Gorinchem. De to tale buit, een ton, is opgemaakt „aan allerlei genoegens", aldus de politie. Mae West komt terug! Het «ex-idool uit de jaren dertig, maar intussen toch al weer een grijzende dame van 84, gaat de hoofdrol spelen in een nieuwe Hollywood- Hlm:, Sextette". Het draaiboek van de rol prent die sterk" autobiogra fisch is, schreef ze zelf. Ook de rolbezetting heeft ze zelf in de hand gehouden: het zijn haar zes ex- mannen, waarvan er één Beatle Ringo Starr moet voorstellen. Mae krijgt nog steeds sta pels fanmail. Veel' bewolking en plaatselijk wn sneeuwbui. Zwakke tot ma tige wind uit uiteenlopende richtingen. Temperaturen rond het vriespunt. 12)10. 1 Mn op onder 0S44 1653 maan op orator 0017 1126 (gttrf tmótt nomiMr) Vraog noord.afd obsnwt-Mnk* maandag t/m vrijdag tot 19.00 uur, zaterdag tot 16.00 uur ROTTERDAM - De 45-jarige chauffeur G. B. Kaneman uit de Kramerstraat in Rotterdam red de gistermiddag een 61-jange vrouw die in het water van Het Steiger was gevallen, het leven. De vrouw, J. Ham, struikelde op de naast het water gelegen par keerplaats, toen zij een kwartje in de parkeermeter wilde stop pen. Op eigen kracht kon ze niet uit het water komen, omdat de kade ter plaatse erg hoog is. Vooralalle zekerheid gaf de politie de flatbewoners gister avond de raad geen leidingwa ter te drinken, goed te ventile ren en geen vluchtige stoffen te gebruiken. Overwogen werd de centraal gestookte verwarming uit te schakelen, maar dat ieek na metingen, toch niet nodig. Vanmorgen haalden de flatbe woners water uit een brandput öp straat Ze waren wel wat on gerust maar namen de toestand toch vrij laconiek op. Chemisch en bacteriologisch onderzoek heeft inmi'ddels uitgewezen dat er met het water, van Ridder kerks eigen drinkwaterbedrijf, niets aan de hand was. Vanmor gen om tien uur kon men weer leidingwater tappen." - Het idee dat er mogelijk iets met het water aan 'de hand was geweestontstondgisteren toen bleek dat Arian als laatste van de Grandia's onder de douche was geweest De hond van buurman Meerman .weigerde gisteren,» ook'Jmaaregn „druppel ";leidrrigwater-"te drinkénrf'"'" ■- .De flatwoningen van de 'ge zinnen,Grandia en. De Groot lig- "gen op de vijfde en'zesde,etage boven elkaar.--Ze zijn aangeslo ten op één geforceerd afzuigsys- "teem in keuken, douche en toi let. Metingen in de woningen en elders in de flat hebben geen koolmonoxide-concentraties aan getoond. De flats hebben electri- sche boilers. Arians zus "Annelies (22) was gisternacht wakker geworden doordat haar broer zeer luid snurkte. Annelies, die als zie- kenverzorgster gewerkt heeft, dacht aan een suiker-aanval en ging kijken maar merkte niets bijzonders. Haar ouders en haar broer Peter (11), die op andere kamers sliepen, hadden nergens last van gehad. Ook mevrouw de Groot, die met haar man in een kamer schuin boven die van Anan met open raam sliep, was wakker geworden door opvallend luid gesnurk van haar man. Het had haar niet gealarmeerd. Toen Arian en heer De Groot niet te wekken bleken waar schuwden de families hun bei der huisarts Petrov, die in de zelfde flat woont Hij merkte bij beide patiënten dezelfde symp tomen op en waarschuwde ijlings het ziekenhuis. Gisteren en ook vanmorgen was bij dok ter Petrov niemand anders uit de flat met klachten gekomen. De heer Petrov vanmorgen: „Ik sta voor een raadsel. Het moet een soort vergiftiging zijn ge weest Van het eten kan het niet komen. Beiden hadden iets totaal anders gegeten." In het ziekenhuis was men er vanmor gen ook nog niet achter wat de preciese oorzaak kan zijn ge weest Politie, gemeentelijke- en ge zondheidsdiensten hebben giste ren en "vandaag tal van metin gen verricht Voorlopig nog zon der resultaat Bijzonder vreemd vindt men het dat de andere ge zinsleden geen last hebben ge had. UTRECHT - Het leeuwendeel van de 'ty pisch Hollandse' souvenirs irordt met niet tn ons land gefabriceerd. Veel van de artikelen die te zien zijn op de 25e Souve nir-beurs in Utrecht zijn- produkten uit landen met lage lonen: uit Thailand en Korea komt goedkoop Delfts blauw, uit de Phi- hppijnen schelpendoosjes, ringen, armbanden en halssnoeren en uit Hong kong textiel. Maar met alleen landen uit het Verre Oosten, ook de DDR, Hongarije en Portugal leveren Hollandse souvenirs. Molens, klompen, zilver en 'echt' Delfts blauw zijn' nog wel Nederlandse pro dukten 'Maar duur,' zegt secretaris Fei] van de Ver eniging van Souvenirfa- bnkanten. „De souvenir- produktie is arbeidsinten sief en tenslotte zijn de loonkosten hier hoog. BRUSSEL (ANP) - In de Bel gische Ardennen is de laatste dagen zoveel sneeuw gevallen dat duizenden bomen ernstig beschadigd werden. Hun toppen bezweken onder de zware iast Sommige plaatsjes in de Arden nen kwamen zonder stroom en telefoon omdat toevoerleidingen braken. De Belgische rijkswacht is "maandag verschillende malen uit moeten rukken om automo bilisten te helpen die klem ge raakten in de sneeuw. Op steile hellingen, zoals bij Martelange, vormden zich lange files vracht wagens, De sneeuw moest daar met behulp van bulldozers 'ge ruimd worden. De normale sneeuwploegen konden het werk niet meer aan. Overal in de Ardennen moest de brandweer assisteren om over de wegen gevallen bomen te verwijderen. Op sommige plaatsen waren de wegen vol strekt versperd. Het sneeuwpak in de Ardennen meet 30 tot 40 centimeter. UTRECHT - Boeie en Van Eesteren in Den Haag, een con- cemondememing van de Stevin Groep, en aannemersbedrijf L. Woudenberg en Zn. te Rhenen hebben van de rijksgebouwen dienst in Den Haag opdracht ontvangen voor de eerste fase van de totale restauratie van het rijksmuseum paleis 't Loo in Apeldoorn. De Stevin Groep heeft dit vandaag bekend ge maakt. De werkzaamheden omvatten de restauratie van het corps de logis (Het centrale hoofdge bouw), alsmede de oostelijke en westelijke binnen- en buitenpa- viljoenen van het paleis-com plex, Architect is ir. J. B. baron van Asbeck. De uitvoering van dit projekt ter waarde van ca. 13 miljoen, begint nog deze maand en zal circa zes jaar in beslag nemen. (Van onze radio- en tv-redactiej HILVERSUM - Zeven eneenhalf miljoen Nederlan ders hebben op oudejaars avond naar de televisiecon férence „Met de doofpot over de drempel" van Wim' Kan gekeken. Geen enkel ander programma trok in 1976 zoveel kijkers. De tach tig minuten durende show werd met 85 gewaardeerd, te vergelijken met een 8Vi op een schoolrapport De cijfers zijn afkomstig van de dienst luister- en kijkonderzoek van de NOS. Het eerste televisie-optre den van Wim Kan, op oudejaarsavond 1973, trok 800.000 kijkers minder. De waardering was toen echter hoger, 88, het absolute re cord in de geschiedenis van de Nederlandse televisie. Van de langspeelplaat met de oudejaarsconférence, die door de VARA op de markt gebracht is om het honora rium van Kan (gissingen daarover lopen uiteen van een half tot één miljoen gulden) te bekostigen, zijn in een week tijd 270.000 exemplaren verkocht 'en g OOSTERHOUT - De scheer mesjes die dezer dagen in cho colaatjes werden gevonden bij de familie Snelders in Ooster hout blijken daar door de 26-ja- nge psychisch gestoorde zoon ingestopt te zijn. Het vermoeden van de politie" ging als snel in de nchting van opzet Na contact met de impor teur van de chocolaatjes en een vergegenwoordiger van de fa briek bleek, dat de scheermesjes er met m de fabriek in hadden kunnen komen. Daar wordt tot tweemaal toe met een metaalde-" lector gecontroleerd. De zoon blijkt in de psychia trische inrichting „Huize Voor- burg" in Vught, waar hij wordt verpleegd, tijdens de Kerstdagen al een keer dezelfde soort scheermesjes in dezelfde soort chocolaatjes gestopt te hebben. De famdie was hiervan niet op de hoogte. Ze lichtte pers en Keuringsdienst van Waren in over de scheermesjes om andere gebruikers te waarschuwen. - De'-officier van Justitie in Breda' heeft nu de zaak in be handeling.. f DEN HAAG - De Amerikaan se voetbalbond heeft scheids rechter'Charles Corver .uitgeno digd om in de periode april- augustus ais arbiter," naar de VS te komen. c ook in klassieke en massief eiken meubelen nergens zo'n keus! Fa-" brfekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesinge( 66, R'dam. Tel. 010 -126461. 'Het lichaam, gewikkeld in een moltondeken, lag onder een tweepersoonsbed. Het hoofd en de voeten zaten in plastic huis- vuilzakken. Sectie heeft uitge wezen dat ""de vrouw door wur ging om het leven is gekomen. De moord kwam zondagavond aan het licht toen de badmees ter, geheel overstuur, aan een kennis zijn daad bekende. De kennis, die bij de Haagse politie werkt, lichtte de recnercne m die dezelfde avond de woning van V. onderzocht Vonge week vrijdag zou de badmeester, ten einde raad vol gens eigen zeggen, geprobeerd hebben zelfmoord te plegen, met een dubbelloops pistool - een Dernnger- had hij zich door het hoofd willen schieten. Dat mislukte, vermoedelijk omdat de kogel bij de slaap is blijven ste ken. De man verblijft voor onder zoek m een ziekenhuis, „maar het is tot nu toe nog niet duide lijk of hij inderdaad zelfmoord heeft willen plegen," aldus een politie-woordvoerder. Wel had de badmeester een dikke bult met een wondje op zijn slaap. De man zou volgens de politie door huwelijksmoeilijkheden tot zijn daad zijn gekomen. De vrouw was al een keer ge trouwd geweest Uit dat huwe lijk had ze een zoon van 19 jaar." die met meer bij haar woonde. Kennissen die de afgelopen we ken naar de vrouw hadden ge vraagd, had de badmeester op een afstand weten te houden door te zeggen dat ze met va kantie was. DEN HAAG - Minister' Dui senberg (financiën) is één van de dne prominente Nederlan ders die eind april deelnemen aan de Bilderberg-conferentie in het Engelse Torquay. Op de agenda staan de onder werpen die vorig jaar vervielen naar aanleiding van het onder zoek van de commissie-Donner naar de rol van prins Bemhard in de Lockheed-steekpenningen- zaak. De prins, oprichter van de Bilderberg, trok zich terug als president van de conferentie waar gezaghebbende deskundi gen en vooraanstaande industri ëlen uit de hele wereld met el kaar discussiëren over allerlei internationale kwesties. Naast Duisenberg zuilen ook VMF-baas Sickinghe en de Leidse hoogleraar in de openba re financien, prof. Halberstadt, meedoen aan de conferentie. t.Ongtnele luxe badhanddoek met het bekende HW- longetje (U weet wel. van de affiches) Formaat 50 x 100 cm. 2. Decoratieve, handbewerkte wandtegel met kleurig ster renbeeld naar keuze. 3. Set met 12 felscitatiekaarten waarop de sterrenbeelden in vele prachtige kleuren. Bezorg ons een nieuwe abon nee en wij bezorgen u het ca deau van uw keuze als beloning. Stuur de bon volledig ingevuld op in een open envelop zonder postzegel aan Het Vri|e Volk, Antwoordnummer 1579, Rotter dam. Ik geef hiermee op als nieuwe abonnee. naam. straat. plaats: soort abonnement O kwartaal O )aar Hij/zij ontvangt Het Vrije Volk eerst nog 2 weken gratis. Als beloning kies ik de badhanddoek met HW-jongetje O de kleurrijke wandtegel met het sterrenbeeld t (hier gewenst slerrenbeeld invullen) 1 ode set met 12 sterrenbeeldenkaarten j Gewenste cadeau aankruisen s.v p. Naam afzender: straat: plaats if* W "y

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 1