Jos van der Lugt nieuwe o GemeenU 'ijk wagenpark wonit deels vernieuwd PvdA-ers willen De voor met krokus-vakantie 4 BRIEVEN samenw Niet hele week nachtbus korting Zijdeveld Schiedam DONDERDAG 24 FEBRUARI 1977/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 Vijf kant De directie van IHC-Gusto is blij met de nieuwe order, de makers van de bedrijfs krant Vijfkant kijken echter nog bezorgder naar de toekomst van de werf dan voorheen. SCHIEDAM In één week tijd worden er in noord vier inspraak-avonden gehouden. Drie daarvan hebben te maken met het te bouwen wijkcentrum dat zoals bekend op het Bachplein moet komen te staan. De vierde inspraakavond houdt verband met de recons tructie van Groenoord- midden. Enquête SCHIEDAM - Dc voormalig voorzitter van de Schiedamse Jeugdraad, medewerker van de Stichting Raad voor het Jeugd- en Jongerenwerk en JOP-mede- werker Jos van der Lugt wordt met ingang van i april aanstaande de nieuwe opbouwwerker in Schie dam-Noord. Hij volgt in deze functie Gera Bot op, die al in december vertrokken is. De Ark Jos van der Lugt, de nieuwe opbouwwerker voor Schiedam-Noord. Grenswijziging kost geld Jeugdbende opgerold Het wagenpark van de Vrom wordt uitgebreid met een nieuwe vuilniswagen met zogenaamde containerbelading. Geen schade Pm- Inbreker" bekent Inbraak in woonwagen 155 SR 12 kompleet VLAARDINGEN Boslaan 6-12, Tel. 34.41.44. - SCHIEDAM De U'atste krokusvakantiedag is door deze Schiedamse jongetjes plezierig door gebracht. Spelen op de kade is na tuurlijk altijd aantrekke lijk, vooral gezien de spanning „valt-ie-nou- wel-in-het- water-of-valt- ie-nou-niet" als een van de vriendjes zich gevaar lijk balancerend op de t kadcrand ophoudt. Maar nog leuker is het natuurlijk als je echt mee mag doen met die stoere zeebonken van de sleep diensten. Eerst even lekker uit waaien op het water, en dan vakkundig het schip aan de ketting leggen. Liever schepen dan kro kussen, zal dit drietal ge dacht hebben Inbraak in pakhuis Uusto-to kritische werknemers SCHIEDAM - Een aantal kri tische werknemers van de werf IHC-Gusto wordl bedreigd door de bedrijfsleiding van dit con cern. Dit blijkt overduidelijk uit het laatste nummer van Vijf- kant. een bedrijfskrant die door deze werknemers wordt samen gesteld. Daarin staat dat de be drijfsleiding van Gusto gezegd heeft dat publikaties als Vijf- kant de werf schade kunnen be rokkenen. Ook zou er sprake zijn van represaillemaatregelen tegen de kritische werknemers en zouden enkele van hen zelfs met ontslag bedreigd zijn. De directie van IHC-Gusto ontkent bij monde van woord voerder \V.*A. C. Roell dat er sprake is van bedreigingen van de kant van de bedrijfsleiding. Hij zegt echter wei dat men bi} de werf niet al te gelukkig is met het verschijnen van Vijf kant. omdat daarin puur nega tieve zaken over Gusto aan de orde komen. De makers van Vijfkant zijn er echter van overtuigd dat het overgrote deel van de werkne mers van de werf achter de in houd van de bedrijfskrant staat. Een enquête onder de werkne mers heeft uitgewezen dat de meerderheid van hen vindt dat Vijfkant de belangen van de Gusto-wcrknemers behartigt, do artikelen in hel blad overeen komen met de gedachten van de werknemers en zc er geen be zwaar tegen hebben dat er in het blad kritiek op het functio neren van de ondernemingsraad wordt geleverd. Tot voor kort werd het uit brengen van Vijfkant gefinan cierd door de Algemene Indus triebond Nederland. Deze finan ciële steun is inmiddels stopge zet omdat de AIN er tegen was dat in de bedrijfskrant negatie ve artikeien over de onderne mingsraad van IHC-Gusto ver schenen. De makers van de be drijfskrant hebben besloten Vijfkant in het vervolg in eigen beheer uit te brengen. Momenteel wordt bij de werf een zogenaamde .'-^phopperzui- ger gebouwd 'rtt ge -eurt jn op dracht van d- reiger ïg van In dia. Dit vaa' .ulg m el op twee april te wat r ga-* i Inmiddels heeft de wen een nieuwe order: de bouw van een snij- kopzuiger. die door de National Oil-company van Abu Dhabi besteld is. Met de bouw van dit baggervaartuig is ongeveer 23,5 miljoen gulden gemoeid: het moet in januari van het volgend jaar klaar zijn. De bedrijfsleiding van IHC- Gusto is erg blij met deze op dracht. Door deze opdracht zit men volgens directiewoordvoer der Roel! momenteel goed in het werk. De makers van Vijfkant staan echter in mindere mate te juichen over het verwerven van deze opdracht. De bouw van de snijkopzuiger wordt door hen een zoethoudertje genoemd. In het laatste nummer van de be drijfskrant schrijven de kriti sche werknemers: "Zitten we nu op rozen of niet? Inderdaad, dat op rozen zitten'- zal wel meeval len. want laten we eens verder kijken dan onze order lang is. Dat zuigertje moet klaar zijn omstreeks de jaarwisseling en dan zitten we weer in hetzelfde schuitje, alleen dan nog in een waarschijnlijk rotter schuitje, want het ziet er bepaald niet gunstig uit" m8ÊS Vier inspraak avonden Noord Vanavond eindt in het dien stencentrum De Woudhoek op het Heijermansptein de eerste bijeenkomst over het toekomsti ge wijkcentrum plaats. Deze is georganiseerd door de negentien leden tellende werkgroep, die zich al geruime tijd bezig ge houden heeft met het ontwikke len van plannen voor de bouw van het broodnodige wijkcen trum in noord. Vanwege de drie inspraakavonden is er door de werkgroep een discussienota op gesteld. Drie maanden lang moet Schiedam-Noord het zonder buurtwerker doen. De Slichting Samenlevingsopbouw Schiedam- Noord (de SSSN dus) is er pas nu in geslaagd een opvolger te vinden voor Gera Bot. Vele jeugdwerkers hebben bij de SSSN gesolliciteerd naar de functie van opbouwwerker, maar pas nu is men er in ge slaagd iemand te vinden^ Aanstaande maandag moet het bestuur van de SSSN nog haar formele goedkeuring aan Van der Lugts benoeming hechten, maar dat heeft volgens ingewij den weinig betekenis. „De be noeming staat al vast", aldus mevrouw Berkhout, die sinds Gera Bots vertrek het spreekuur van de SSSN waarneemt. Juist nu er allerlei verande ringen in Schiedam-Noord op stapel staan - onder meer het ontwikkelen van plannen voor een wijkcentrum - wordt een coördinerend opbouwwerker in deze wijk erg gemist, aldus woordvoerders van de SSSN. Jos van der Lugt heeft in de jaren '71. '72, '73 een duidelijke rol gespeeld in het toenmalig turbulente Schiedamse leven. Als voorzitter van de Schiedam se Jeugdraad en later als mede werker van de SRJJ poogde hij menig jongerenplan van de grond te krijgen, maar ieder plan liep achtereenvolgens stuk op tegenwerking van de ge meente en gebrek 'aan realis- teitszin bij de jongerenwerkers. Zelf ook heeft Van der Lugt nog meegedaan in het JOP. een projekt voor de opvang van werkloze jongeren om wie het ging de macht van het bestuur overnamen en het JOP bezetten. Jos van der Lugt oogstte ver der nog enige stedelijke bekend heid als kraker van het pand op de hoek van de Schiedamseweg/ Zwaluwlaan; ee pand dat ver volgens tot een paar maanden geleden dichtgespijkerd bleef. Momenteel is Van der Lugt nog werkzaam in Den Haag in een soortgelijke sociaal-culturele funktie. -••v. vi'-.; In deze nota zijn ondermeer de resultaten verwerkt van een enquête die gehouden werd on der de verenigingen en instel lingen die, in -noord' opereren. Uit de enquête blijkt dat zé mo menteel tevreden zijn over de ruimte die ze nu tot hun be schikking hebben. Toch hebben veel van deze verenigingen en instellingen de wens om in de naaste toekomst een betere en grotere ruimte tot hun beschik king te krijgen. De werkgroep die officieel de naam Werkgroep Wijkontmoe- tings-centrum Schiedam-Noord draagt heeft in de discussienota ook een lijstje opgenomen van de ruimten waaruit het toekom stige wijkcentrum zou moeten bestaan. Deze ruimten zijn: een ontmoetingsruimte, een zaal voor feesten, film. toneel- en ca baretvoorstellingen. een sport en spelruimte, een muziekschool, creativiteitsruimten. grocpsruim- ten. een kinderdagverblijf, een peuterspeelzaal, een crèche an nex verblijfsruimte, een sport zaal. een trefpunt voor jongeren en een buitenruimte waar on dermeer kinderen kunnen spe len. De tweede bijeenkomst over het toekomstige wijkcentrum vindt volgende week 'dinsdag avond 1 maart in De Ark op het j Hargplein plaats, dc derde vol- j geilde week donderdagavond 3 maart in Boerderij Landvreugd aan de Sweelincksingel. Alle drie de inspraakbijeenkomsten beginnen om acht uur. Morgenavond vindt in De Ark op het Hargplein de bijeenkomst plaats over de reconstructie van Groenoord-midden. Dan wordt ondermeer het verkeerscircula tieplan voor dit gebied bespro ken. Zoals bekend is de gemeen te nog dit jaar van plan de Eduard van Beinumlaan en de Peter van Anrooylaan af te sluiten voor doorgaand verkeer. Ook worden grote delen van Groenoord-midden als woonerf ingericht. De bijeenkomst van morgenavond begint eveneens om acht uur. SCHIEDAM - Nu pas moet de gemeente een bedrag op tafel leggen voor de wijziging van de gemeentegrens die al in mei 1968 plaatsvond. De wijziging van de grens tussen Schiedam en Vlaardingen die bij de wet geregeld werd. houdt verband met de bouw van de Benelux- tunnel en de aanleg van een ge deelte- van Rijksweg ^.19. Deze grenswijziging kost Schiedam iets meer dan 8.6 ton. Dit be drag komt terecht in de Vlaar- dingse gemeentekas. SCHIEDAM - De Schiedamse politie heeft in samenwerking met haar Rotterdamse collega's een jeugdbende van acht man opgerold. 13 Februari betrapte de Rotterdamse politie een vier tal jongens op heterdaad bij een inbraak. Het viertal bracht de politie op het spoor van vier an deren. die deze week door de Schiedamse politic zijn ingere kend. Het zijn de 14-jarige Schie dammer A.S.. de Rotterdammers A.D. (16). A.B. (19) en M.N. (15). Het viertal had verscheidene malen ingebroken in de Co-op zaak aan de Laan van Bol'es, in de Végé op het Bachplein en in enkele scholen. In totaal hadden ze hierbij bier en frisdranken, twee rekenmachines, tabaksarti kelen en J 3.000 buit gemaakt. Ze zijn voorgeleid aan de offi cier van justitie. SCHIEDAM - De gemeente raad heeft deze weck een be drag van ruim zes ton uitge trokken om een deel van het gemeentelijk wagenpark te ver nieuwen. Het gemeentelijkwa genpark valt onder de Vrom- dienst. Een groot deel van het krediet van ruim zes ton: 165.000 «rolden. wordt gebruikt om een nieuwe vuilniswagen met containerbela ding aan te schaffen. Verder slaan op het lijstje van nicaw aan te schaffen voertuigen: vijf bestelauto's die tezamen 109.000 gulden kosten, een ambulance van 85.000 gulden, een recher che-auto van 17.600 gulden en een elektro-veegwagen die 21.500 gulden kost SCHIEDAM - Schiedammers Jan Simons en H. J. de Block moeten op de derde en vierde plaats komen op de lijst van te kiezen Eerste Kamerleden. Dat althans is de afdeling van de Partij van de Arbeid in Schie dam van mening. Voorstellen in die richting zullen op de zater dag te houden gewestelijke par tijvergadering gedaan worden. Jan Simons' derde plaats oo de lijst zal nauwelijks proble men opleveren, maar die van Ir. de Block (directeur van Ge meentewerken) wel. De Block is door het district voorgedragen voor de zevende plaats op de verkiezingslijst. De Maassluise PvdA-afdeling heeft eerder deze week het voorstel gedaan om Jan Simons van de derde plaats af te halen, ten gunste van de Maassluise Joke van der Meer. Vlaardingen was het met dat voorstel eens.x De reden is dat Maassluis en Vlaardingen vinden dat er meer vrouwen op verkiesbare plaat sen gezet moeten worden. Jan Simons zou van dat stui vertje-wisselen nauwelijks scha de kunnen ondervinden, want hij.is door het kiesdistrict Rot terdam al op een verkiesbare plaats gezet. Zijn derde plaats op de lijst geldt voor het kies district Dordrecht, waaronder ook Schiedam. Vlaardingen en Maassluis vallen. Schiedamse PvdA-ers voelden echter nauwelijks voor het ar gument om meer vrouwen in de Eerste Kamer te krijgen, en handhaafden de kandidatuur Si mons. SCHIEDAM De 26-jarige J.F.K. die afgelopen vrijdag nacht op heterdaad werd be trapt bij een poging tot inbraak in het Ilema-pand aan de Lange Kerkstraat, heeft inmiddels te genover de politie bekend waar hij diezelfde nacht een auto openbrak. Dat was het voertuig van de 28-jarige M.R.M.A.L.v.B. dat die nacht geparkeerd stond op een terrein aan de över- schiesestraat. Uit die auto ver dween geluidsapparatuur en ge reedschap met een waarde van achthonderd gulden. Deze spul len zijn inmiddels aan de eige naar terugggegeven. SCHIEDAM Vijfhonderd gulden en ringen met een waar de van ƒ2300 zijn verdwenen uit de woonwagen aan de Schieka- de van de 21-jarige J.M.J. Men kon binnen komen doordat de sleutel van de woonwagen in een klompenhokje vóór de wa gen lag. (Oij conian!) Met deze ingezonden medede ling vraag ik mij af of wethou der Zijdeveld gek geworden is. Wil hij met 30 bulldozers die te- gelwinke! van Frans van Thie- nen de Schie indrijven? Is dat nou praat van een wethouder. Eerst bulldozeren en later pra ten. Ja, Frans zal wel gek wezen. Eerst die zaak 3 maanden laten draaien en nou opeens dat ge duvel over een gevel. Dat vind ik wel raar. want voor zijn klanten ziet die gevel er 5 maal beter uit dan het voormalige bouwvalletje van die distilleer derij. Ga zo door ome Chris en schuif niet per ongeluk dat kos- tenverslindende Stadskantoor de Schie in. Mevr. M„ Lange Kerkstraat SCHIE AM SCHIEDAM Zonder er veel woorden over vuil te maken hebben de Schiedamse PvdA-le- SCHIEDAM - Uit een pak huis aan de Westmolenstraat zijn een stuurwiel, een handcir kelzaag en twee tl-buizen gesto len. De waarde van dit alles be draagt tweehonderd gulden. De gene die de inbraak bij de poli tie meldde was de 38-jarige on derhoudsmonteur H.E.L v.d.W. Aan de achterkant van het pak huis werd een ruit vernield. den gisteravond ingestemd met een voorstel van het partijbe stuur om de samenwerking met de plaatselijke PPR op te schor ten. De PPR-leden schaarden zich vorige week al achter dit voorstel. Slechts PvdA-oudste Chris van Dijk merkte cp, dat het nu maar helemaal afgelopen moest zijn met de contacten tussen PvdA en PPR. Hij vond name lijk dat de beide besturen maar helemaainiet meer met elkaar moeten praten. Zover wilde het partijbestuur echter niet gaan. Dat besturenoverleg was vol gens voorzitter Lou van der Stel altijd goed gegaan, dus er was geen reden om daar ook nog meg tc kappen! ROTTERDAM - Dc nachtbus blijft voorlopig al—' leen in het weekeinde rij den. Een plan om de bus el ke nacht dienst te laten,, doen is door de Rotterdamse raadscommissie Verkeer verworpen. De uitbreiding van het nachtvervoer zou een jaar lijks e extra investering van ongeveer 2.5 miljoen gulden vergen. De RET en dc raadscommissie vinden dat voorlopig te veel. Men vindt het belangrijker eerst het tekort van de weekeind- nachtbus weg te werken. 8W

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2