Lindenhof steeds verder Schoolraad houdt informatie avonden Nog weinig belangstelling voor Ted en Nat LIEVER WERKEN IN WELZIJNSSECTOR Soos voor bejaarden in boerderij Landvreugd Nieu\i i kapactie in grienden langs Oude Maas FLESSEN DRANK GESTOLEN UIT AUTO schiedam m ft ïf Weer twee ongelukken Kethelplein zeyaaïïluk ïzmzm DRÜFZAND D A7£D/tG 81 AAl 11 ET 'RUW L ■/'-> 'IN A SCHIEDAM - „Lijmen wat er nog te lijmen valt" is het motto waaronder de organisatoren van de Stedelijke Huurmanifes- tatie momenteel werken. Ten gunste van die, mani festatie trekt de bewo- nersvereniging Schiedam Centrum haar verzoek om Armand van Puyvelde als organisator te royeren weer in en komt tevens terug op eerder gedane uitspraken als zou de in vloed van de CPN op de manifestatie te groot zijn. i it 1 ,4." lil Tot volgende week dinsdag hebben de „vechtende honden" de strijdbijl begraven. In het midden John de Kievith, Hans van Kleef en Armand van Puyvelde. SCHIEDAM - Wanneer de gemeente niet erg snel met afdoende middelen ingrijpt, dan is de Lin denhof binnen de kortste keren voorgoed verloren. Dit zegt een aantal Schie dammers dat met het lot van bet monument aan de Lange Achterweg be gaan is. Duidelijk is dat het voormalige weeshuis dat al geruime tijd leegstaat, steeds verder in verval raakt. Vorige week constateerde de politie dat er in het gebouw voor tienduizenden guldens was vernield. Het monument de Lindenhof raakt steeds verder in verval. Drummer Ted Easton. SCHIEDAM Gedeputeerde Staten vfen Zuid-Hol land hebben onlangs goedgekeurd dat de gemeente 1.097.382 gulden uittrekt voor het uitvoeren van een aantal door de gemeenteraad genomen besluiten. Eén van de goedgekeurde kredieten is 9.6 ton voor het bouwrijp maken van een braakliggend terrein op de Rotterdamsedijk. De open plek op de Rotterdamsedijk waar de zogenaamde putwoningen moeten verschijnen, nu ligt er nog gevaarlijk drijfza d. SCHIEDAM - Behalve de mogelijkheden die het Dienstencentrum De Woudhoek aan bejaarden biedt om daar te recreëren, komt er nog een soos voor de oudere bewoners van Groenoord en wel in de boerde rij Landvreugd. De wijkvereniging van Groenoord wil tot de oprichting van een bejaardensoos over gaan. Verder ruziën na Huurmanifesi tatie Dal de organisatie van de Huurmamfestatie uiterst moei zaam verloopt, is echter duide lijk. Veel gekibbel over en weer zorgt er voor dat het de eerste en de laatste keer is dat het protesteren tegen de aanstaande huurverhoging zo massaal (door alle wijkverenigingen en club huizen) wordt aangepakt Die manifestatie vindt aanstaande maandag plaats Zoals wij gisteren al in HVV schreven bestaat er tussen de organisatoren onder meer grote onenigheid over de positie van Armand van Puyvelde „Zit hij er nou voor de Bewonersvereni ging Zuid in of voor de CPN'?" is de vraag die de gemoederen bezig houdt Bij die rei i<; er nu nog eentje gekomen Ge Brouwer (namens Oost m het overleg) vindt dat de groep organisatoren te groot is. en wil voor de toekomst de nieuwe Schïedamse wijken Groenoord. Nieuwtand en Woudhoek buitenspel zetten, als het om actie tegen de huurver hoging gaat. Ook die re! wordt pas na de Huurmanifesiatie tot op het bot uitgezocht „We moeten er nu eerst voor zorgen dat de manifestatie zelf op de voorgrond komt te staan, en niet de persoonlijke vetes," zo lichtten drie organisatoren gisteravond op een persconfe rentie de zaak toe. Ane Zwambom, de voorzitter vn de bewonersvereniging in Zuid, heeft zich echter al laten ontvallen, dat wat hem betreft die hele huurmanifestatie niet meer door hoeft te gaan „Als Van Puyvelde inderdaad de CPN vertegenwoordigt m plaats van de bewoners uit Zuid. dan moet hij uit het organisatieco mité," zei hij. Hans van Kleef (van de bewo- nersvenenigmg Centrum) was degenp die over die CPN-in- breng uit de school klapte Dat was tegen de afspraak dat John de Kievith (van West) als woordvoerder zou optreden voor de hele manifestatie. Zwamborn daarover „Het mag natuurlijk ook niet voorkomen, dat Van Kleef het woord voert. Ik vind dan ook dat die manifestatie niet door moet gaan. de situatie is te onwerkbaar geworden." Zoals het er nu uitziet gaat de manifestatie echter wèl door. De zaak is voorlopig in der minne geschikt. Van Puyvelde blijft meedoen. De Kievith blijft offi cieel woordvoerder en Van Kleef heeft slechts namens z'n eigen bewonersvereniging ge sproken. Zo werden de zaken achteraf recht gebreid Politiewoordvoerder hoofdin specteur D. P. van der Veen kon niet zeggen binnen welk tijds bestek de vernielingen zijn aan gericht, Hij wilde wel kwijt dat de politie m verband met deze verniel partijen een aantal jeug dige Schiedammers heeft aange houden. maar dat deze zeker met de daders van alle vernie lingen zijn Duidelijk is dat de Lindenhof een geliefd speelobject voor de Schïedamse jeugd is. Toen we 'gisteren rond het monument lie pen troffen we een drietal jon gens aan, dat op zoek was naar het gat m de omheining van de Lindenhof. Zij vertelden dat zij weer van andere kinderen had den gehoord dat het erg makke lijk is om het leegstaande pand binnen te komen Ongeveer een jaar geleden gaf het college van burgemeester en wethouders aan gemeentewer ken de opdracht in de Linden hof de nodige opknapwerkzaam- heden te verrichten De bedoe ling was dat daarna een afde- ling van het StPdehjk Museum naar de Lange Achterweg ver huisde zodat het pand voor een deel weer m gebruik zou zijn. Gebleken is echter dat tot nu toe nauwelijks iets van deze op dracht terecht gekomen is. Zo af en toe wordt in de Lin denhof een aantal werkzaamhe den verricht waarna het werk weer voor geruime tijd stil komt te liggen In die tijd zien onbekenden geregeld kans het voormalige weeshuis binnen te komen om er de nodige vernie lingen aan te richten Gezien deze gang van zaken ziet het er voorlopig met naar uit dat een afdeling van het museum naar het monument aan de Lange Achterweg kan verhuizen. Wethouder Chris Zijdeveld van ruimtelijke ordening zegt over de gang van zaken rond de Lindenhof: „De gemeente had het pand nooit moeten kopen of pas als een juiste bestemming bekend was. Nu staat er een ge bouw waar men niet verder mee komt Ztjn collega van vorming en recreatie Herman Posthoorn zegt dat men op het Stadskantoor nog steeds bezig is een bestem mingsplan voor het monument uit te werken. Dit plan komt er globaal op neer dat in de Lin denhof een aantal woningen, een deel van het museum en een aantal creativiteitsruimten komen. Een deel van het voormalige weeshuis zou bestemd worden om de Schïedamse Gemeenschap in onder te brengen. De SG heeft de gemeente echter kort geleden laten weten geen prijs op een verhuizing naar de Lan ge Achterweg te stellen Dit om dat de ruimten in de Lindenhof te kein zijn. SCHIEDAM - Viel vorige week een vrachtwagen met 27 ton aardappelen aan boord om, gisteren zijn we derom twee ongelukken ge beurd op het Kethelplein. Eentje vond plaats op vrij wel dezelfde plek als waar de aardappelwagen strand de. m de bocht komend vanuit de Beneluxtunnei. Het andere gebeurde in de bocht naar de tunnel toe. Gisterochtend kantelde een Haagse chauffeur van Pickfords International uit Monster met wagen en al. De wagen was beladen met 5-liters blikken olie, in to taal 20 ton. Slechts enkele barstten open en besmeur den het wegdek. De man was met te hoge snelheid de bocht in gegaan. Men mag daar slechts 50 km/uur 'rijden. De remmen van de totaal vernielde auto zullen nagekeken worden. In de middag ging aan de westkant van de weg een chauffeur uit Stnjen met zijn personenauto foutief door de bocht. Hij sloeg et telijke malen over de kop, maar kwam toch op vier wielen terecht. Hij zat ach ter het stuur vastgeklemd, maar was wonder boven wonder niet gewond. De auto was total loss SCHIEDAM - De ge meenschappelijke School raad is van plan een serie informatie-avonden te hou den Deze zijn bedoeld voor ouders van leerlingen van verschillende scBKen. De raad wil tijdens de informa tie-avonden onderwerpen behandelen als de samen smelting van het kleuter- met het lager onderwijs en het samenstellen van keuze vakpakketten voor leerlin gen van middelbare scholen. Kortgeleden hield de on langs heropgerichte School raad zijn eerste bijeen komst. Volgens voorzitter Vincent Broeke hebben de werkzaamheden van de Schoolraad nog duidelijk een startend karafeter. Zo denkt men er aan binnen kort een enquête te houden onder ouders van leerlingen en het personeel van de verschillende openbare scholen.. Het bestuur van de raad wil door deze enquête te weten komen, welke pro blemen en vraagstukken de Schoolraad het eerst moet gaan aanpakken. Het is nog niet duidelijk of de gemeenschappelijke Schoolraad wil gaan samen werken met de Onderwijs- winkei die zoals bekend op de Hoogstraat zetelt. Vol gens Vincent Broeke moet het bestuur van de raad zich daar nog op beraden. Binnenkort verschijnt het eerste nummer van het in formatiebulletin dat de Schoolraad regelmatig wil laten verschijnen. SCHIEDAM - Tot nu toe zijn er nog geen tweehonderd kaar ten verkocht voor het jazzcon cert dat aanstaande donderdag avond plaatsvindt in de grote zaal van het Passagetheater. De genen die daar dan voor een klaterende muziekavond moeten zorgen zijn: Ted Easton en zijn orkest, trompettist Nat Gonella en Beryl Brydn met haar was bord Passagetheaterdirecteur Henk Berg zei gisteren over de minie me belangstelling: „Om één of andere ongelukkige reden loopt de kaartverkoop nog niet. Sinds vanmorgen begint men een beetje te bellen." De directeur van de Schïe damse Gemeenschap Ruud Pil- lard vreesde gisteren nog dat het jazzconcert de slechtst be zochte avond gaat worden van de theatervoorstellingen die de SG tot nu toe georganiseerd heeft. Van de negen theater avonden die er dit seizoen op initiatief van de SG in het Pasr sagetheater werden gehouden waren er zeven uitverkocht. In de dertiger jaren behoorde Nat Gonella tot een van de bes te trompettisten Overal in Europa waren zijn concerten uitverkocht. Overbekend werden zijn nummers als: Tiger Rag the Spider, the Music goes round and round en het fabu leuze Georgia on my mind. Na de Tweede Wereldoorlog werd het stil rond Nat Gonella totdat de Nederlandse drummer Ted - Easton hem overhaalde zijn trompet weer tevoorschijn te halen. Sinds eind 1970 treden ze samen op. De kaarten voor het jazzcon cert van aanstaande donderdag- avond kosten 10,- ƒ12,50,- en u 15,- Het concert in de grote zaal van het Passagetheater be- - gmt om kwart over acht. FIAT GS VOOR KREDIETEN Dit terrein wordt in de één huizenblok komen te staan volksmond De Put genoemd, van zeven tweekamerwoningen, Zoals bekend wil de woning- vier driekamerwoningen, twee bouwvereniging Eendracht daar endertig vierkamerwoningen en 44 woningen neerzetten. Er moet één vijfkamerwoning. Het moe ten woningwetwoningen wor- den. Een ander krediet dat door GS werd goedgekeurd is het uittrekken van 24.000 gulden voor de bestrijding van zwerf katten. Verder hebben GS het krediet van 12.400 gulden voor - het baarmoederhalskankeron- derzoek goedgekeurd en dat van 24.000 gulden voor een door de stichting Tuberova te houden bevolkingsonderzoek. I SWW'V..A. T. W "i V.'V. ».'.xv.*-[iyÉTfv-v >joai»'Z.v- - ROTTERDAM - De meeste jongeren m de Rijnmond wer ken liever in de welzijnssector dan in de haven. Tot deze con clusie komt de Commissie On derwijs van de Kamer van Koophandel. In de haven- en vervoerssec tor is belangstelling van jonge- ren voor het leerlingstelsel (leerovereenkomst met een be drijf voor theorie/praktijk op leiding) gering. De commissie wijst erop dal er een steeds toe nemende „frictie" bestaat tussen het onderwijs en de ar beidsmarkt. Voorkomen moet worden dat jongeren worden opgescheept met „wegwerpdiplo- rna's" (diploma's waarmee zij geen werk kunnen krijgen) Vooral in ambachtelijke beroe pen w practische vaardigheid een vereiste, aldus ae commis sie Over welke- richting de jonge ren ingaan zegt de commissie verder dat in de bouwsector een opleving valt te constateren In het bank- en verzekeringswezen 13 het aanbod van jongeren met een MAVO-diploma voldoende Veler, van hen hadden echter eerder een administratieve func tie in sectoren waarin het min der goed gaat, zoals de scheeps bouw. De ervaring met het Eca- bo-!eerlmgensielsel (Economi sche administratieve beroepen) zijn gunstig, aldus de commissie. Aan dit leerlingenstelsel nemen vooral meisjes deel. Tenslotte constateert de com missie dat voor verder studeren naast een werkkring in het al gemeen, vooral bij meisjes, wei nig animo bestaat. SCHIEDAM - Een doos met twaalf flessen whisky en een .doos met twaalf flessen wijn zijn verdwenen uit de vracht wagen van de Sehiedamse transportondernemer J. D van P. De wagen stond aan de 's Gravelandseweg geparkeerd. Door de zeildoeken overkap ping weg te halen kon men ge makkelijk bij de flessen drank komen. Kennelijk was het vocht niet van erg edele kwaliteit, want de waarde van de 24 fles sen bedraagt volgens de politie slechts 130. Eind vorig jaar heeft een aan tal verenigingsleden plannen uitgedacht voor een dergelijke soos, nadat van bejaarde bewo ners suggesties in die richting waren gekomen. Toen alles ech ter in kannen en kruiken was bleken er slechts acht bejaarden te zijn die zich ook daadwerke lijk aanmeldden voor de soci ëteit De huurprijs die voor het ge bruik van Landvreugd betaald moet wordpn, vereist echter een bezoekersaantal van minimaal twintig, meent secretaris Van Schaverbcke van de wijkvereni ging. „We gaan nu overal in de wijk informeren of er bejaarden zijn die behoefte hebben aan een soos Wij hebben de indruk van wel, want als wij bijvoor beeld eens een busreis organise ren dan loopt het storm. In be- gingsel willen we eens m de veertien dagen op een doorde weekse dag m Landvreugd bijeen komen, dan kunnen de mensen kaarten, biljarten, pra ten en alles waar ze verder zin m hebben." Als er eenmaal voldoende be langstelling is voor de soos. zal hij vermoedelijk wekelijks ge houden worden. De wijkvereniging is van plan m de hele wijk een huis-aan- huis folder te verspreiden waar in informatie over de bejaar densoos gegeven wordt en waaraan een aanmeldingsbriefje vast komt te zitten. Belangstel lenden kunnen zich ook per soonlijk bij J. van Schaverbeke (telefoon 70.35.18) aanmelden. ROTTERDAM - Evenals het vorig jaar voert m de komende twee weekeinden een aantal vrijwilligers een kapactie uit in de grienden langs de Oude Maas. Bedoeling van de actie is een stuk griend van de onder gang te behoeden. Vorig jaar kon door vrijwilli ge inzet en eno^m veel werk van de Hoogvlietse werkgroep Grienden één hectare griend voor vier jaar worden veilig ge steld. Met erg veel enthousiasme is toen gewerkt. De werkgroep hoopt, hoewel wat laat in het kapseizoen, ook ditmaal te mogen rekenen op massale medewerking. Het stuk griend waar het nu om gaat ligt bij de Zalmplaat ter hoogte van het volkstuin complex Elftplaat Daar is een dijkovc-rgang aan de linkerkant m de richting van de Spijkems- sebrug en is het te kappen griend te vinden. De deelnemers wordt geadviseerd werkhand- schoenen, laarzen, eten en drin ken mee te nemen Gereedschap is niet nodig Daar zorgt de werkgroep ,voor Er is bovendien nog een pluspunt Het gekapte hout hoeff niet te worden gesjouwd Het wordt ter plaatse verbrand Voor verdere inlichtingen kun nen kapliefhebbers contakt op nemen met K. Visser, Max Ha- velaarweg 166, lel 167692 1 -Vft. li,

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2