In het Stedelijk Museum: Kunst van 'n afstand Groei-Kasbiljetten aan toe? ider van lilees Hope: 'n schra ié ?r laaririee. Tweemaal 'n fancy-fair Plainfood in De Tempel Slechts films voor 18- jangen 'Rampenbestifffng, daar is Rijnmond voo f Overleden na val van 12 meter Bingo in Bijdorp Rijnmond: Van Heezik kan beter gaan FLUOR VOOR JEUGD MAASSLUIS hoorn mis- tisch BankMees Hope nv Kruisinga in Schiedam schiedam J m fmm*! VRUDAG 25 MAART 1977/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 I ts<- jïvïu1 h -- Vv- Pjri A^r - it:'5toC-k fïdtfo^*' ■Vflï^N tpif' l^^-s lit Werk. voor Johan van den Berg. Schilderij van Thomas Konok SCHIEDAM Wethouder Reinier Scheeres van fi nanciën en economische zaken voelt niets voor een an tenneverbod in Schiedam. Zodra eind 1979 in heel de stad de centrale antenne-inrichting (CAI) is aange legd, zal niemand verplicht worden om een televisie antenne van het dak te halen. Ook kan iedereen zelf beslissen om al dan niet een abonnement op de CAI te nemen. De wethouder zei dit gistermiddag tijdens een voorlichtingsbijeenkomst op het terrein van de Tech nische Bedrijven aan de Dwarsstraat. De voorlichtingsbijeen komst werd gistermid dag in de kantine van de Technische Bedrijven gehouden. Links op de foto wethouder Scheeres, rechts directeur J. van Willigen van de Techni sche Bedrijven. Met ons Groei-Kasbiljet incasseert u niet alleen een hoge rente, maar hebt u bovendien de mogelijkheid om na 2 jaar weer over uw geld te beschikken. Dan kunt u immers kiezen: óf verzilveren - of profiteren van een nóg hogere rente, die over de maximale termijn van 7 jaar zelfs oploopt tot VA W, f #Ia< gs|jjf v-%. r ■>«¥«j>0 s I -j *s.4-wx SCHIEDAM - Abstracte kunst is haast ongrijpbaar, het is zeer moeilijk te beschrijven. Het is een kwestie van lijnen, vlakken en kleuren. Het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat hangt er momen teel vol van. Er is daar een tentoonstelling van het werk van drie kunstenaars te zien, die werd opgezet in nauwe samenwerking met de Haagse galerie Nouvelles Images. gecomponeerde kamermuziek kon de tentoonstelling voor het eerst worden bekeken. Indrukwekkend zijn de enor me schilderijen van Thomas Ko- nok die in het Hongaarse Buda pest werd geboren maar mo menteel in Zwitserland woont. Sinds 19S4 is zijn kunst al twee keer eerder in het Schiedamse museum te zien geweest. Met ingetogen welhaast sombere kleuren schildert hij verschil lende vlakken met daar weer overheen een simpel lijnenspel. Volgens Hans Paalman weet Willy Meyer-Osburg in zijn werk bepaalde stemmingen op Museumdirecteur Hans Paal man opende gisteravond in een bijna lege aula van het museum deze tentoonstelling. Ondanks dat, sprak Paalman van een schilderkundig feest dat m ver schillende stadia aan de mensen wordt getoond. Na zijn woorden en wat in de achttiende eeuw te roepen. Hij werd in Bremen geboren en zijn werk is nu voor de tweede maal in Schiedam te zien. Van hem hangt een aantal potloodtekeningen in het mu seum. Het zijn vage, onbegrens de vlakken met hier en daar ineens wat herkenbaars: een schoen, een hemd of de figuur van een vrouw. Grappig is dat Willy Meyer-Osburg suggereert alsof al zijn tekeningen in een soort lei zijn gezet. Net of hij wil zeggen: Nog even en dan veeg ik het weer uit. De Nederlander in het gezel schap van de drie kunstenaars is Johan van den Berg uit Den Haag. Van hem is een groot aantal schilderijen te zien die tussen 1970 en nu zijn gemaakt. Het zijn forse werken: veel felle kleuren in grote vlakken. De schilderijen van Johan van den Berg lijken erg simpel van op zet. II; H"! t-v, 'w-\ A|!'/ 5" .„trfK Tegelijk met deze tentoonstel ling is in de Haagse galerie Nouvelles Images, Westeinde 22 eveneens werk van de drie ge noemde kunstenaars te zien. Van Thomas Konok hangen daar kleine schilderijen, van Willy Meyer-Osburg grote schil derijen en van Johan van den Berg een aantal schilderijen dat onlangs is ontstaan. De laatste hangen daar overigens pas van af 16 april. De tentoonstelling jn het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat duurt nog tot 17 april. Hans Leyte Gemeente vraagt zendmachtiging aan SCHIEDAM - De gemeente Schiedam gaat bij het ministerie van CRM een zendmachtiging aanvragen om een lokale om roep mogelijk te maken. Volgens wethouder Herman Posthoorn is de kans dat Schiedam die mach tiging krijgt groter dan iedereen denkt "Ik verwacht dat Rotterdam binnen korte tijd toestemming krijgt om de ether in te gaan. Schiedam kan die uitzendigen dan opvangen, en misschien kunnen we later zelf iets gaan doen. Via de kabel," zo sprak een optimistische wethouder Posthoorn tijdens de deze week gehouden vergadering van de Schiedamse Gemeenschap. Ook Vlaardigen en Maassluis zouden van de Rotterdamse omroep ge bruik kunnen maken, totdat ze zelf een lokale omroep hebben. Het vermoeden dat velen - behalve de wethouder dan - hebben, dat het wel tot 1985 kan duren voordat Schiedam een lo kale omroep heeft is volgens Posthoorn onterecht. De wethouder kwam tot die uitspraken tijdens de behande ling van het eindverslag van de Kommissie Lokale Omroep Schiedam. In dat eindverslag wordt ook al voorgesteld om een zendmachtiging aan te vragen, en bovendien een nieuwe com missie in het leven te roepen die zich gaat bezig houden met het gedetailleerd uitwerken van alle omroepplannen. In die com missie zullen zowel vertegen woordigers van de gemeente, als van de SG moeten komen. Ook moeten er deskundigen op het gebied van financiën, audiotech- niek en dergelijke in komen. De weinig verwachtingsvolle stemming in de stichtingsraad van de SG ("ach, die omroep wordt toch nooit wat"), werd door Posthoorn van tafel ge maaid met: "Het is niet zinnig als we die zaak nu loslaten. De toestemming om te beginnen komt sneller dan we verwach ten. Amsterdam draait al een hele tijd met haar lokale om roep en in de regio Rijnmond zal ook wel heel spoedig iets ge beuren." Zijn advies aan de SG om rustig door te gaan met het ma ken van omroepplannen is dan ook overgenomen. De nieuwe commissie zal op korte termijn in het leven geroepen worden. Niemand verplicl antenne van het dak te halen de twee de belangrijkste zijn. Eind september begin oktober moet het mogelijk zijn om via de centrale kabel beeld en ge luid te ontvangen. Wat beeld betreft zouden dat volgens de gemeente in eerste instantie de tv-stations Nederland 1 en 2, België Vlaams en Frans en Duitsland 1, 2 en 3 zijn. In een later stadium moeten daar de televisieprogramma's uit Frank rijk en Groot Brittannie bij ko men. Eind augustus wordt begon nen om het deel van west dat rond de Liduinastraat ligt en het overgrote deel van Groen- Rond de Nicolaas Beetsstraat in west is men geruime tijd ge leden al 'gestart met de voorbe reidende werkzaamheden voor de CAI. Met werkzaamheden als het trekken van kabels wordt begin mei begonnen. De firma Hogenboom uit Spijkenisse ver richt alle graafwerkzaamheden in Schiedam, terwijl E. T. B. Vos-Kabeltelevisie uit Dor drecht er uiteindelijk voor moet zorgen dat Schiedammers via de CAI de diverse radio- en televi sieprogramma's kunnen ontvan gen. In totaal zijn er elf bedrij ven bij de aanleg van de CAI betrokken, waarvan de genoem- oord van de centrale kabel te voorzien. Deze stadsdelen moe ten eind dit jaar beeld en geluid kunnen ontvangen. Daarna ko men de Grozen, de Woudhoek en Kethel-dorp aan de beurt en daarna oost en Kethel-oost. Vervolgens wordt heel Nieuw- land van de CAI voorzien waar- .na men met het aanleggen ein digt in de binnenstad". Het is dan eind 1979. Er zal dan 700 ki lometer kabel in de stad liggen met een totaal aantal aanslui tingen van 25.000. De laatste weken is regelma tig de klacht geuit dat de ge meente het wat de voorlichting over de CAI betreft enorm laat afweten. Daar komt nu veran dering in. In iedere wijk waar de werkzaamheden voor de aan leg van de centrale kabel wor den verricht komt een caravan te staan die is ingericht ais voorlichtingscentrum. Men kan daar folders halen, vragen stel len en zien hoe de CAI werkt. Tevens is er een voorlichtings boekje in de maak dat huis aan huis bezorgd gaat worden. a-Jv/w-W Wethouder Her man Post hoorn, optimis tisch over een zendmachtiging voor Schiedam. Doet hij zelf al pogingen om als een vertrouwen wekkende jour naallezer bij de LOS in dienst te komen? Je zou s het wel denken bij déze foto. Ook is er een boekje in de maak waarin komt te staan wat voor storingen er op radio en tv kunnen voorkomen en wat de oorzaken daarvan kunnen zijn. Net als het voorlichtingsboekje wordt ook dit laatste huis aan huis bezorgd. "Ondanks de hoog ontwikkelde techniek is de kans op storing natuurlijk altijd aan wezig," zei wethouder Scheeres gistermiddag. Men is momenteel bezig een speciale storings dienst voor de CAI op te rich ten. Het abonnementsgeld voor de CAI zal 10.05 per maand gaan bedragen. Zodra iemand in de woning een aansluitpunt op de centrale kabel heeft en er wordt besloten de televisie-antenne van het dak te halen, wordt dit gratis door de Technische Be drijven gedaan. 81% Bij verzilvering na Krijgl u voor een Groci-Kavbiljet van: /Ï.IHIU.- 5.(H)(),- Rcnte op Rente 2 jjar fl. 139.60 f5.698- 6% 3 jaar 1 1.233.70 f6 168,50 4 jaar f.348,- 16 740.- 5 jaar f 1.469.40 f7.347 - 8 6 jaar H.609J0 f8 045J0 8X 7 jaar f 1.77020 f8 851,- 854 Renteberekening vindt plaais op ha\is van verstreken volle jaren: over gedeelten van jaren kan geen vergoeding plaats vinden. Schiedam,Nieuwe Haven 133/hoek B.K.laan. te! 010-34 02 22. Vlaardingcn. Schicdatnscweg :>3. te». 010-34 02 22. SCHIEDAM Zowel in Groenoord als in de Gorzen wordt er morgen een fancy-fair gehouden. In Groenoord gebeurt dat in de W. A. van Liefland- school aan de Beatrixlaan, De opbrengst van deze fancy-fair is bestemd voor de openbare lom school zelf. De peuterspeelzaal De Ukke- put bestaat komende zondag precies vijf jaar. Ter gelegen heid van dit eerste lustrum wordt er morgen een fancy-fair gehouden in het schoolgebouw aan de Zwartewaalsestraat in de Gorzen. In dit schoolgebouw is ook de peuterspeelzaal onderge bracht. Naast de gebruikelijke stands is er ook een boeken- en kledingbeurs. De beide fancy-fairs beginnen morgenvroeg om tien uur en duren tot morgenmiddag vier uur. SCHIEDAM - De zogenaamde heavyrock-formatie Plainfood treedt morgenavond op in jon- gerensociëteit De Tempel aan de Overschiesestraat Het optreden begint om half negen en duurt tot half elf, de entree bedraagt drie gulden. ROTTERDAM - „Het is het meest wenselijk dat de heer F. van Heezik terugtreedt als pre sident-commissaris van de NV Afvalverwerking Rijnmond." Dit vindt het dagelijks bestuur van het Openbaar Lichaam Rijnmond naar aanleiding van de persoonlijke lening van 30.000 gulden die Van Heezik bij de NV heeft gesloten. Vice-president-commissaris drs. P. A. de Ruiter mag blijven zitten. Het dagelijks bestuur wil aan het feit dat hij de lening goedkeurde geen consequenties verbinden, mede omdat hij er financieel niet wijzer van is ge worden. Dat is Van Heezik, volgens het dagelijks bestuur, wel, zij het dat sprake is van "een licht voordeel". De bestuur vindt dat afbreuk is gedaan aan de norm dat er geen vermenging mag zijn van particuliere en zakelij ke belangen. Aan bestuurlijke zorgvuldig heid heeft het geschort, vindt het dagelijks bestuur. De heer De Ruiter, tevens gecommitteer de van Rijnmond, heeft ver klaard minder zorgvuldig te hebben gehandeld en de gang van zaken te betreuren. Voorzitter A. Fibbe van het dagelijks bestuur is het oneens met het terugtreden van Van Heezik. Hij vindt dat de presi dent-commissaris voldoende ge straft is door de openbare ver oordeling in de rapporten. MAASSLUIS Maassluise schoolkinderen die in mei door de schooltandarts aan de tand worden gevoeld, krijgen ook een behandeling met fluor. Hoe dat moet gebeuren is nog niet be kend. Daar wordt momenteel nog op gestudeerd. Aanvankelijk lag het in de beoeling de kinderen in een zo genaamde applicatiegelei te la ten happen, maar van die me- thode heeft de tandartsendienst nu afgezien. De fluoridenng van de kindergebitten is noodzake lijk om tandbederf tegen te gaan. Wanneer in Maassluis goede resultaten zijn geboekt en de tandartsendienst tevreden is over de methode die wordt toe gepast, zal dezelfde worden toe gepast in Schiedam en Vlaar- dingen. m m SCHIEDAM - Het doodrij den van argeloze voetgangers is de hobby van de Amerka- nen anno 2000. Hun enige lol in het bestaan wordt ge vormd door dit jaarlijkse spektakel, waarbij het erom gaat wie de meeste voetgan gers onder de auto krijgt Het Amerikaanse volk is tot dit peil gezakt door alle oor logen die ze in de loop er jaren hebben gevoerd. Paul Bartel heeft het ver haal verzonnen en er een film van gemaakt: Death' Race 2000, oftewel „Doden- race zonder weerga" heet de film. De bekende televisie heid David Carradine speelt er de hoofdol in. In vermomming als Fran kenstein doet hij mee aan de race, maar hem wordt een blonde schone op het dak gezonden die hem moet afhouden van het winnen van de race. Die blonde schone is dan Simone Grif fith. De film is geschikt voor mensen boven de 18 jaar en wordt in de Bio-zaal gedraaid. Ook in de grote zaal draait een film voor acht- tienjarigen, en dat is Hustle, ofwel „Tot iedere prijs". Hierin staat het werk van ene Phil Gaines centraal. Hij is politieman en gegre pen door het vak. Hij wordt uit het bed van zijn geliefde gehaald om een moord op te lossen. Hei wordt in de loop van het verhaal zeer de vraag of hij nog ooit weer in datzelfde bed zal terug keren. Burt Reynolds en Catharie Deneuve zijn de hoofdrolspelers in deze film. Vanavond Is Hustle echter niet te zien, want het Rot terdamse Operette Gezel schap heeft de zaal ingeno men om een voorstelling van Grafin Maritza te ge ven. Voor de Schiedamse kin deren is in de Passage de tekenfilm „De gelaarsde kat als sheriff" te zien op zon dag- en woensdagmiddag. SCHIEDAM „Ik ben het in grote lijnen eens met dit advies. Ik vind het een goeie zaak, daar is Rijnmond voor. „Dit zegt burge meester Arie Letns over het advies van de Bestuurlijke Begelei dingscommissie Rampenbestrijding dat deze week in de openbaar heid kwam. Deze commissie heeft de 23 gemeenten in het Rijn mondgebied geadviseerd de bevoegdheden op het gebied van plan ning en organisatie van rampenbestrijding in handen van Rijnmond te geven. SCHIEDAM De 44-jarige Rotterdammer J. de Rooy is gis teravond in het Dijkzigtzieken- huis overleden aan verwondin gen 's-middags opgelopen na een val van twaalf meter op een terrein aan de Admiraal de Ruyterstraat in Schiedam. Het terrein is in gebruik bij de Hollandse Constructiegroep, die er een booreiland bouwt De Rotterdammer ging met een aantal collega's via een mobiel trappenhuis naar de bovenbouw^ van het booreiland. Hij moest werkzaamheden verrichten aan een sprenkel installatie. Boven moest een grote overstap ge maakt worden. Daarbij is De Rooy misgestapt In bewusteloze toestand en met ernstig hoofdletsel werd hij via het Schiedamse Gemeente ziekenhuis naar Dijkzigt ver voerd. Daar overleed hij 's-avonds. De Arbeidsinspectie stelt een onderzoek in naar de toedracht van het ongeluk. SCHIEDAM De wijkvereni- ging Bijdorp organiseert morgen een bingo-avond. Deze wordt gehouden in gebouw Trefpunt aan de Schietbaanstraat. Om acht uur morgenavond wordt daar het eerste spelletje bingo gespeeld. Ook als blijkt dat alle Rij mondgemeenten positief tegen over dit advies staan zal het toch van de commissaris van de Koningin afhangen, of Rijn mond inderdaad ook deze be voegdheden krijgt. In de ge noemde begeleidingscommissie zitten ondermeer de burgemees ters van Rotterdam. Vlaardm- gen en Maassluis maar niet die van Schiedam. Volgens Lems zit daar niets achter maar is dit ge woon een verdeling van de ver schillende taken. Zo zit de bur gemeester bijvoorbeeld wel in de commissie die de regionalise ring van de brandweer onder de loep neemt. Wanneer Rijnmond de ram penbestrijding als taak erbij krijgt, zal de commissaris van de Koningin een aantal be voegdheden aan Rijnmond moe ten overdragen. Lems is ervan overtuigd dat de voorzitter van Rijnmond dan een aantal staf functionarissen moet krijgen die in een rampsituatie kordaat kunnen optreden. De burge meester voegt hier wel aan toe dat de kans dat er in dit gebied inderdaad een ramp zal gebeu ren, volgens hem, klein is. Er zal echter wel regelmatig ge oefend moeten worden om te voorkomen dat wanneer er echt een ramp gebeurt, bij de be strijding ervan grove fouten ge maakt zullen worden. SCHIEDAM - De fractievoor zitter van de CHU in de Tweede Kamer R. Kruisinga komt mor genavond naar Schiedam. Tij dens een verkiezingsbijeenkomst van het CDA zal hij dan spre ken over het onderwerp: Pro gramcolleges. De CDA-bijeen- komst wordt gehouden in ge bouw De Rank aan de Sdiie- damseweg en begint om acht uur. Volgens het campagneteam van deze politieke partij is er morgenavond gelegenheid om te discussiëren.

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2