CPN beslissing verblijf Vlaardingen wacht ai drie maanden op Schiedams antwoord Raadscommissie maakt excursie naar sehool- buiten- huis Sehiedamse raad voetbalt niet Hond lag lekker in wasteil te slapen Politie-auto total-loss I Inbraken in auto's Geen bezwaar tegen samenwerking met Vlaardingse volkskredietbank schiedam 'Kat en muis' 'Sta of ik schiet' Laten lopen Pakket INBREKERS AANGEHOUDEN Wie heeft bedden? Jaarvergadering DINSDAG 29 MAART 1977/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM - De PvdA-raadsleden Joop de Jong en Boord van der Veer willen weten welke normen de politie hanteert voor het gebruik van vuurwapens. De twee raadsleden hebben gisteren een aantal schriftelij ke vragen gesteld over het optreden van de politie in de nacht van donderdag 17 op vrijdag 18 maart. De twee raadsleden die schriftelijk vragen hebben ge steld. Links op de archieffoto Joop de Jong, rechts Ruurd van der Veer Vooral rond de komende kamerverkiezingen neemt het illegaal plakken mn affiches toe. Afgelopen weekend gebeurde dit bijvoorbeeld op de Rotterdamsedijk en omgeving Enkele woonwagens van de zigeuners aan de Parallelweg achter het station Schiedam- Rotterdam West Het Schoolbuitenhuis in het Brabantse Oosterhout Het probleem: Rotterdams verkeer over de BK-laan naar de Beneluxtunnel 0 U<; Vragen raadsleden over wapengebraik politie Twee politie-agenten grepen toen naar de wapens om twee Schie dammers: de 23-jarige Han van der Linden en de 29-jarige Hans den Houting aan te kunnen houden. De twee waren in de buurt van het station Schiedam-N'ieuwland bezig ir el het piakken van PSP-affiches. Verschillende Schiedammers zijn verbaasd over deze manier van optreden van de politie Te meer omdat het m deze verkie zingstijd vaker voor zal komen dat mensen in de nachtelijke uren de straat op gaan, om op illegale wijze affiches voor een politieke partij her en der op te plakken. Zoals bekend maakten we gisteren melding van het op heterdaad betrappen van de 26-jange R.H., die onder meer de Rotterdamsedijk van CPN- affiches had voorzien. Meestal komen illegale plakkers die door de politie tn hun kraag worden gevat er met een boete van een paar tientjes af. In de maartkrant van de Sehiedamse afdeling van de PSP schrijft één van de twee betrokkenen, Hans den Houting uitvoerig over de gebeurtenissen bij het station Schiedam-Nieuw- land. „We weten heus wel dat het verboden is, en zo af en toe worden we er ook wel voor op gepakt als we met op tijd er vandoor kunnen gaan. Maar tot nu toe was dit een kat en muis spelletje met de politie," aldus Hans den Houting in een artikel dat onder de kop "Sehiedamse Politie Gevaarlijk?" m de PSP- krant verscheen. Over het moment dat de poli tie het tweetal bij het plakken van affiches betrapte schrijft hij: „Voordat ik een veilig heen komen had kunnen zoeken voor z'n donder te schieten als hij niet bleef staan." De raadsleden De Jong en Van der Veer willen weten wel ke artikelen uit de algemene politieverodening (AVP) zijn ge hanteerd voor het aanhouden van de twee plakkers. Ook wil len ze weten tot hoever het ge bruik van wapens is gegaan en m hoeverre aan hogere politie functionarissen verantwoording is afgelegd overjiet gebeuren. hoorde ik achter me de angstaanjagende kreet: Halt po litie, sta of ik schiet Verbaasd keek ik om en inderdaad stond er een agent met een getrokken revolver op me gencht Zijn col lega die achter Han aanging, raadde hij aan hem "ook maar De politie bij monde van hoofdinspecteur D. P. van der Veen wilde niet op de inhoud van de schriftelijke vragen in gaan. Over het gebeuren zelf zegt hij: „Het feit op zich keur ik af. Het trekken van het vuurwapen komt met overeen met hetgeen waarvoor het ge beurde. Het plegen van een overtreding van de APV is nooit een schietwaardig delict Ik heb dan ook tegen de agenten ge zegd: Wanneer je ze met staan de kunt houden laat ze dan maar ontvluchten." Volgens Van der Veen zijn er tegen de twee politie-agenten geen maatrege len genomen omdat ze hun vuurwapens trokken. S-S 4*9>VSU N V v sV? «XC-Xva V ïs SCHIEDAM In Vlaardingen is de nodige irritatie ontstaan over de afwachtende houding van het Sehiedamse gemeentebestuur. „We wachten nu al drie maanden op antwoord. Dat duurt allemaal wel een beetje lang," vindt wethouder Bas Goudriaan. Hij wil van zijn Sehiedamse collega Chris Zijdeveld snel antwoord hebben op de al jarenlang slepende zaak van de nieuwe op- en afritten voor rijks weg 19 nabij het Shell Sportpark Vijfsluizen. Die op- en afntten liggen pre cies op de grens tussen Schie dam en Vlaardingen De laatste gemeente heeft een plan voor de aanleg van die opritten uitge werkt. Dat plan is Schiedam toegestuurd, maar antwoord blijft uit. Volgens Goudriaan ligt de zaak al een hele tijd bij Zijdeveld op tafel. „Hij heeft al advies gehad van zijn directeur gemeentewerken De Block. Zij blijken er met afwijzend tegen over te staan, maar ze laten dat ons niet weten en nemen geen beslissing." aldus de geïrriteer de Goudnaan. Volgens Chris Zijdeveld denkt Schiedam nog over de uitwer king van de plannen. Er zijn twee problemen die nog opgelost dienen te worden. „Wij willen nog een afrit op rijksweg 19 hebben, iets noordelijker ter hoogte van het Ketheiplem. En het tweede probleem is de ver keersafwikkeling. We moeten namelijk zien te voorkomen dat het verkeer uit Rotterdam-West zich over de BK-laan naar die opritten gaat wringen.aldus Zij develd, die het ongeduld van Vlaardingen met begnjpt „Die twee op- en afntten moeten er tegelijkertijd komen. Lrs dat verkeersprobleem moet ook zijn opgelost. Ik heb de in druk dat Vlaardingen die din gen minder als een geheel pak ket ziet," aldus Zijdeveld. Er wordt momenteel m Schiedam overleg gepleegd, maar de wet houder heeft geen idee wanneer dit kan zijn afgerond. Bas Goudriaan hoopt dat het snel allemaal in kannen en kruiken is. „Het wachten is op Schiedam. Ais ze daar dan ein delijk klaar zijn, kunnen we sa men met Rijnmond naar Rijks waterstaat stappen," zegt hij. Volgens de Vlaardingse wethou der staan ook Rijnmond en Rijkswaterstaat met afwijzend tegenover de plannen. Zijdeveld zegt nog: „Vlaardingen heeft makkelijk praten Wij zitten nu eenmaal minder comfortabel met het verkeer dat uit Rotter dam komt." Goudnaan heeft hiervoor wel een Vlaardingse oplossing- „Dan gooien ze het vrachtverkeer er toch uit. Dat hebben wij ook gedaan." Uit een ongeveer anderhalf jaar geleden opgestelde ver- keersanalyse bleek dat het openstellen van de op- en afnt ten, die nu alleen door RET- bussen mag worden gebruikt, beter zou zijn voor de verkeer safwikkeling. Maar de huidige opritten zijn te klein voor al het verkeer. Vorige Vlaardingse verkeerswethouders hebben zich a! met deze zaak bezig gehou den. Goudnaan heeft de vage plannen concreter gemaakt, maar het wachten is op Schie dam. SCHIEDAM - Het college van burgemeester en wet houders heeft vanmorgen in haar vaste wekelijkse ver gadering besloten wat er met de zigeuners gaat ge beuren die een dag of tien geleden in Schiedam zijn gearriveerd. Het gemeentebestuur heeft al eerder de beslissing geno men dat de zigeuners, die op het braakliggend terrein aan de Parallelweg verblijven, weg moeten. Vorige week donderdag is de zigeuners schriftelijk meegedeeld dat ze uiterlijk maandag ver trokken moesten zijn. In het weekend zijn er nog enkele woonwagens bij gekomen, in totaal staan er nu tien. Om hoeveel mensen het gaat. is niet bekend. De woonwagenbewoners, waaronder ook een familie lid van zigeunerkoning Ko- ko Petaio, zeiden gisteren niet van plan te zijn te ver trekken. Op verdere vragen onthielden ze zich van com mentaar. SCHIEDAM - De politie heeft dne jongens betrapt bij het ple gen van een inbraak in de Co~ opwinkei aan de Laan van Bo- l'Es. De drie zijn: de 17-jange C.R. en de 15-jarige A.S. beiden afkomstig uit Rotterdam en de 14-jarige A. die geen vaste woon- of verblijfplaats heeft Terwijl ze met hun inbrekers- werkzaamheden bezig waren alarmeerden omwonenden de politie. Op het moment dat deze bij de winkel arriveerde bevon den de dne jongens zich op het platte dak ervan. Het drietal is ingesloten en wordt nog steeds door de politie verhoord. SCHIEDAM - De toeristen die rond Pasen en Pinksteren een bezoek aan Rotterdam en omge ving komen brengen zullen moeilijk onderdak vinden. Dat heeft de V.V.V. er toe gebracht om een verzoek aan Schiedam mers te richten een of meerdere bedden tijdens de feestdagen af te staan. Tel 266000. SCHIEDAM - Schiedam zal ontbreken op het zaalvoetbal- toernooi waaraan gemeenteraadsteams en een elftal van Pro vinciale Staten zullen deelnemen en dat op zaterdag a.s. in sporthal De Fakkel te Ridderkerk wordt gehouden. Gemeentesecretans Melis Blok, dl- "uner/coach van het team zou jn. heeft geen com pleet elftal bij elkaar kunnen knjgen. Aanvankelijk was Blok van plan om de ploeg met amb tenaren aan te vullen, maar om dat dit niet de bedoeling van het toernooi is, is nu besloten weg te blijven. Het toernooi begint om half één. Wel van de partij zullen zijn de gemeenteraad teams uit Rotterdam, Zwijndrecht, Hoek van Holland. Oude Tonge, Rid- .derkerk en Vlaardingen. Voor de vrouwen van de voet ballende raadsleden wordt die nuddag een modeshow gehou den. SCHIEDAM - De 25-jarige caféhouder L. Vroomen van café De Gorzen aan de Hoofdstraat meldde gistermiddag bij de poli tie dat zijn twaalf weken oude bouvier er vandoor was gegaan, terwijl dit m feite helemaal niet waar was. Bij het meiden van de vermissing kreeg de politie het verzoek of men het beest even wilde opsporen. Later in de middag belde de heer Vroomen echter de politie op dat men de zoekactie kon staken omdat de hond weer bo ven water was gekomen. Het beest had zelfs de woning van zijn baas met verlaten. De bou vier was in een wasteil gaan liggen waarna er een plastic mand gevuld met wasgoed over hem heen was gevallen. Terwij! de eigenaar enigszins m paniek naar zijn hond liep te zoeken, lag het beest lekker in de teil te pitten. SCHIEDAM - Op het kruispunt Gerrit Verboon- st raat-Lange Nieuwstraat beeft gistermorgen omstreeks eif uur een botsing plaatsge vonden, waarbij een politie wagen volkomen werd ver nield, Achter het stuur van de surveillancewagen zat de 21-jarige M. G. S„ zijn bijrij der was de 24-jarige M. M. T. De laatste moest met een lich te hersenschudding naar het Noletziekenhuis worden ver voerd maar mocht later naar huis. De surveillancewagen die met zwaailicht en sirene reed, begeleidde een ambulance waarin een man lag die in zijn woning een hartaanval had gekregen. Nadat de sur veillancewagen door rood was gereden kwam het voertuig middenop het kruispunt in botsing met een auto, die werd bestuurd door de 34-ja rige V. C. Y. De ambulance kon zonder moeite jrfjn weg vervolgen, maar de man die erin lag bleek bij aankomst bij het Noletziekenhuis overleden te zijn. Volgens de politie heeft bet overlijden van de man niets met het ongeluk te ma ken. Wat de hotsing betreft wordt vermoed dat de be stuurder van de personenwa gen de surveillancewagen te Dat heeft opgemerkt. Er wordt een ondersoek naar de juiste oorzaak van de botsing ingesteld. SCHIEDAM - Uit de auto van de 31-jarige H.M.J. is een ste reo radiocassetterecorder, een tweetal boxen en een tiental cassettes gestolen. De auto stond geparkeerd op de Grofbaan. Het is niet bekend op weike wijze men de auto bmnen is gekomen. De waarde van het gestolene bedraagt 900 gulden. Een stereocassetterecorder met een waarde van 369 gulden ver dween uit de auto van de 20-ja rige H.H.L. Van het voertuig dat op het Oude Kerkhof gepar keerd stond, werd een portier raam opengebroken. Een inbraak in een bouwkeet op het terrein van Musis Sa crum aan de Lange Haven le verde een zogenaamd waterpas- toestel en het statief daarvan op. De waarde ervan bedraagt 1500 gulden. De bouwkeet is het eigendom van Kreuger bv. SCHIEDAM - De Historische Vereniging Schiedam houdt morgenavond de jaarvergade ring in de aula van het Stede lijk Museum aan de Hoogstraat De jaarvergadering begint mor genavond om acht uur. SCHIEDAM De raadscom missie voor vorming en recrea tie maakt dinsdagmiddag 12 april een excursie naar het Schoolbuitenhuis in Oosterhout in Noord-Brabant De raadsle den die in deze commissie zitten kunnen dan met eigen ogen aanschouwen wat er allemaal aan deze buitenplaats van de Sehiedamse schoolwereld verbe terd moet worden. Een aantal maanden geleden kwam een gemeentelijke werk groep tot de conclusie dat er 1.154.000 gulden nodig zouden moeten zijn om het Schoolbui tenhuis grondig te verbeteten en uit te breiden. Het college van B en W is echter niet van plan zo veel geld aan de buitenplaats die in de Brabantse bossen ligt te steken. Het dagelijks bestuur van de stad is er wel van over tuigd dat er aan het gebouw m Oosterhout het één en ander verbeterd moet worden. „Je moet er wel iets aan doen, maar er moet geen totale ver bouwing plaatsvinden zodat er een soort villa komt te staan Het Schoolbuitenhu s moet wë een goeie voorziening krijgen maar het moet z'n belevings waarde behouden. Een verblijf daar moet toch een vorm van kamperen zijn," zegt wethouder Herman Posthoorn van vorming en recreatie. Zou er een totale verbouwing van het Schoolbuitenhuis plaats vinden dan zouden bijvoorbeeld de enkele jaren geleden verbe terde douches gesloopt moeten worden. Dit vindt men bij de gemeente verspillen van geld. Binnenkort wordt er een lijst opgesteld met de zaken in het Schoolbuitenhuis die het meest voor verbetering In aanmerking komen. Tot voor kort had het college van B en W gehoopt dat men de geiden voor de verbetering van het Schoolbuitenhuis uit de pre- vincialepot Aanvullende Werk voorzieningen zou ontvangen. Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland hebben echter iaten weten dat Schiedam niet op en bijdrage uit de genoemde po< hoeft te rekenen, omdat het Schoolbuitenhuis in de provincie Noord-Brabant ligt Het stads bestuur is nu van plan een bij drage aan GS van Noord-Bra bant te vragen. SCHIEDAM Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben er geen bezwaar tegen dat Schiedam gaat samenwerken met de Vlaar dingse volkskredietbank. Deze samenwerking kost de gemeente jaarlijks ruim twintigduizend gutden, ofwel het halve jaarsaDri* van één van de ambtenaren van de volkskredietbank. Sinds 1975 was het voor Schie dammers niet meer mogelijk om bij deze Vlaardingse bank een lening te sluiten. Schiedam kent zelf geen volkskredietbank. De gemeente Vlaardingen wilde on der één voorwaarde weer lenin gen aan Schiedammers gaan verstrekken: wanneer de ge meente Schiedam een deel van de personeelskosten voor haar rekening zou nemen. Mensen die tot voor kort bij de Sociale Dienst terecht kwamen om geld te lenen worden in het vervolg weer naar de Vlaardingse volks- kredietbank doorverwezen. Een ander krediet dat GS on- V langs goedkeurden en dat ook in de Vlaardingse gemeentekas te recht komt is een krediet van iets meer dan 860.000 gulden, vk moet Schiedam aan Vlaardingen betalen omdat er met de bouw van de Beneluxtunnel een wijzi ging van de gemeentegrens plaatsvond. GS hebben er ook geen be zwaar tegen dat de gemeente i ruim 220.000 gulden voor een,'f viertal andere kredieten--uit trekt Van dit bedrag iSySSfjOO gulden bestemd voor de vervan ging van de centrale verwar ming in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat.

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2