Nog geen bussen voor Wondhoek Brandende man blust zichzelf Nog geen definitief standpunt over opbouwconsulent 'A/ NTALIEN NOEMEN WE NIET M Onderzoek naar lekken in de waterleiding Praten over subsidie voor wijkcentrum D'66 wordt ook in Schiedam weer opgericht Macht over het stuur verloren: tegen boom Werkgroepen bewoners vergaderen m schiédam tMmmwn r;- wmmk Koor r DINSDAG 12 APRIL 1977/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM - „Ik heb er moeite mee dat er zoveel schade aan schoolgebouwen wordt toegebracht. Het kon weieens zijn dat ruiten uit pure verveling worden ingegooid. Schoolpleinen moeten dan ook op een dus danige wijze worden ingericht dat de schoolgebouwen zelf niet meer opvallen." Dit zegt het hoofd van de lagere Jan Ligthartschool op het Frans Halsplein in West, B. P. Jeene. Hij denkt de oplossing gevonden te hebben om vernielingen aan schoolgebouwen tegen te gaan. iWgwmT&f De lagers school van B. P. Jeene op het Frans Halsplein. SCHIEDAM - De bewoners van de Woudhoek zullen zeker nog tot eind juni op openbaar vervoer moeten wachten. Het is niet mogelijk om de route van buslijn 53 op korte termijn in de richting van deze wijk te verleggen. De raadscommissie voor de ruimtelijke or dening houdt zich morgenavond op het Stadskantoor bezig met dit openbaar vervoerprobleem. „SCHIEDAM Het dagelijks bestuur van de stad Is nog niet in staat een definitief standpunt in te nemen over de structurele positie van de opbouwconsulent stadsvernieuwing. Het college van b en w antwoordt dit op vragen van het CDA-raadsiid Rietje Taverne. Redactie editie Schiedam: Hoogstraat76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 n SCHIEDAM - „Het is een bijzonder goede beurs ge weest maar aantallen noemen we niet." Dit gaf één van de organisatoren van de Pasar Dalam als antwoord op de vraag hoeveel mensen het afgelopen paasweek einde de oosterse pretmarkt in de Margriethal hadden bezocht Getuige de lange rijen wachtenden die regelmatig voor de kassa van de sporthal standen, heeft het com merciële festijn de organisatoren ervan zeker geen windeieren gelegd. Het koude weer van de afgelopen dagen is duidelijk van invloed geweest om een groot aantal mensen te doen besluiten een bezoekje aan de zesde Pasar Dalam te brengen. SCHIEDAM - Voor een niet uitverkocht Passage theater gaf Earth en Fire, een Hollandse popgroep, vrijdagnacht een concert. In het voorprogramma stond een eveneens Hollandse groep onder de naam Cake. Cake heeft inmiddels éénmaal de top veertig gehaald met het nummer „No money no love". Zij stonden voor de moeilijke taak, het Schiedamse publiek warm te krijgen voor hun muzie«. Een taak die hen slecht afging. ft SüzonuZdante^^ mn EaTth Sn Fire vri^gnacht in Passagetheater 'V SCHIEDAM Vanavond om tien uur gaat een groot scheeps onderzoek van start naar lekken in het hon derdvijftig kilometer lange waterleidingnet. Dit onder zoek gaat ongeveer twee maanden duren. SCHIEDAM - Wethouder Posthoorn die een deel van de portefeuille van de zieke wethouder Collé waarneemt, gaat binnenkort op het ministerie van CRM praten over het wijkcentrum dat op het Bach- plein in Noord moet komen. Tijdens dit gesprek moet blijken in hoeverre het ministerie bereid is de bouw van het wijkcentrum te subsidiëren. 'MAAK SPF.F.I PLEINEN VAN SCHOOLPLEINEN Jaarlijks is de gemeente onge veer een ton kwijt om schade aan de verschillende schoolge bouwen te herstellen. Die scha de is het gevolg van pure ver-' niehng. Met name de Jan Lig thartschool staat geregeld bloot aan vemielpartijen. „Ieder wee kend is het wel raak, het ver nielen van ruiten is dan nog maar het geringste." aldus de heer Jeene. Hij heeft nu het voorstel gelanceerd om de kale schoolpleinen te veranderen in speelpleinen. „De aandacht wordt dan van het gebouw zelf afgeleid. Door de manier waarop het school plein eruit ziet wordt de verve ling weggejaagd. De jeugd kan dan zijn fantasie op een positie ve manier gebruiken. Op het schoolplein moeten geen metalen of betonnen torens komen om in te klimmen maar houten khmrekken. Er moeten dingen komen om verstoppertje achter te spelen. Er moeten muurtjes neergezet worden om ballen tegenaan te kunnen trap pen. Het is dan met meer nodig om ballen tegen het schoolge bouw zelf aan te trappen waardoor er talloze ruiten bre ken." aldus het hoofd van de Jan Ligthartschool. Wethouder Herman Posthoorn van vorming en recreatie heeft inmiddels al gereageerd op het voorstel van de heer Jeene. Hij is er niet van overtuigd dat ver nielingen door het veranderen van schoolpleinen voorkomen kunnen worden. Hij weet echter ook niet welke maatregelen er wel genomen moeten worden om vemielpartijen tegen te gaan. De overtuiging van de wet houder is. dat op schoolpleinen ook duigen moeten worden neergezet die hoegenaamd niet stuk te maken zijn. „Wanneer vkwmw/// we maatregelen nemen die in de krijgen, dan gebeurt het juist de grond te halen en die kapot sfeer liggen van: We zullen wel. Het is nu bijvoorbeeld een rage te rammen," aldus de wethou- zorgen dat je "t niet kapot kunt om tegels met fietsklemmen uit der. Uit een brief van Gemeente werken aan het college van b en w blijkt dat de Brederode- weg die Schiedam-noord met Vlaardingen moet gaan verbin den, in de loop van juni kan zijn aangelegd. Dan pas kan buslijn 52 zijn definitieve route krijgen en komt er een bushalte in de directe omgeving van de Heijermansflat te staan. Nu nog moeten de Woudhoekbewoners alsmede de bejaarden van de Heijermansflat, naar het Schu- bertplein lopen om op de bus te 'kunnen stappen. De bewoners van de nu nog meest noordelijke wijk van Schiedam ijveren al enkele ja ren voor openbaar vervoer. Al die tijd heeft de gemeente ver schillende toezeggingen gedaan maar daarvan is nooit iets te recht gekomen. De laatste toe zegging was het tijdelijk verleg gen van buslijn 53. De RET heeft de gemeente in middels laten weten dat de tij delijke verlegging niet eerder dan eind juni kan plaatsvinden. Wanneer buslijn 53 in de rich ting van de Woudhoek verlegd zou worden dan zou er zowel op werkdagen als op zaterdag en zondag een extra bus op deze lijn ingezet moeten worden. Dit zou een dusdanige verho ging van de exploitatiekosten van deze buslijn met zich mee brengen, dat het ministerie van Verkeer en Waterstaat dit zou moeten goedkeuren. Deze goed keuring zou niet eerder dan eind juni gegeven kunnen wor den. Vandaar ook dat de RET de gemeente heeft geadviseerd wat het openbaar vervoer voor de Woudhoek betreft, te wach ten tot de Brederodeweg is aan gelegd. In de genoemde brief van Ge meentewerken schrijft deze ge meentelijke dienst aan het colle ge van b en w dit advies van de RET te volgen. Uit deze brief blijkt ook dat er binnenkort een rapport zal verschijnen over het toekomstige openbaar vervoer systeem m de Woudhoek. Het opstellen van dit rapport houdt verband met de uitbrei ding van de Woudhoek. SCHIEDAM - De Hage naar A, Z. heeft zaterdag middag zichzelf geblust door al brandend vanaf een stalen tjalk in het wa ter van de Buitenhaven te springen. Hij werd door de GG en GD naar het Ge meenteziekenhuis vervoerd en later die dag naar een Haags ziekenhuis overge bracht Daar is hij opgeno men met tweede- en der degraads brandwonden. Aan boord van de tjalk waren vier mensen bezig om hout met een brandba re vloeistof te bewerken. Op het moment dat men bezig was om met behulp van een slijptol een gat in het stalen dek van het vaartuig te slijpen viel de bus met vloeistof plotseling om. Er ontstond toen bfand doordat de vonken, afkom stig van de slijptol, in de vloeistof terechtkwamen. Bij het blussen van het brandje gleed A. Z. uit en kwam in de vlammen te recht Het nylon jack dat hij droeg vatte onmiddel lijk vlam. De brandweer hoefde met in actie te ko men om het brandje op de tjalk te blussen. Kortgeleden stelde zij een aantal schriftelijke vragen over een motie die de gemeenteraad in december van het afgelopen jaar zonder tegenstemmen aan nam. In de motie, die door het CDA en de WD werd inge diend, vroeg men het college binnen drie maanden een advies over de positie van de opbouw consulent stadsvernieuwing aan de gemeenteraad voor te leggen. Rietje Taveme stelde haar schriftelijke vragen omdat de drie maanden waarbinnen het advies moest zijn opgesteld, ver streken waren. SCHIEDAM - De Schiedamse bejaardenverzorgster J. G. heeft zaterdagmiddag op de Nieuwe Damlaan de macht over het stuur van haar auto verloren. De auto kwam tegen een boom in de berm terecht De Schie damse werd met een hersen schudding naar het .Gemeente ziekenhuis vervoerd. Ze was op weg om iemand een vaasje bloemen te bezorgen. Dat stond naast haar op de voorbank van "de auto. Bij het nemen van een bocht viel het vaasje van de bank. Toen de Schiedamse al rijdend probeerde het vaasje op te rapen, verloor ze de macht over het stuur. De auto werd zwaar beschadigd. SCHIEDAM - De bewoners werkgroepen die zich bezig hou den met de verbetering van een tweetal pleinen in Groenoord vergaderen deze week voor het eerst Vanavond komt de bewoners- werkgroep van het Willem Lan- dréplein bij elkaar, donderdag avond 14 april die van het Cor nelia van Zantenplein. Beide bijeenkomsten worden gehouden in de Dr. Sauerschool aan de Eduard van Beinurnlaan en be ginnen om acht uur. De oppositie-partijen CDA en WD vinden dat de opbouwcon sulent het best kan worden in gepast in de welzijnssector van het gemeentelijk apparaat Uit het antwoord van het college blijkt dat ook het dagelijks be stuur van de stad wil, dat de consulent deel gaat uitmaken van het gemeentelijk apparaat In Den Haag denkt men er ech ter anders over. De gemeente moet dan ook over deze kwestie eerst contact opnemen met het ministerie van CRM. Ieder gemeenteraadslid heeft het recht vragen te stellen over alle mogelijke onderwerpen die betrekking hebben op het beleid dat door het college van b en w wordt gevoerd. Het CDA-raads iid Piet Poot maakt daar dan ook grif gebruik van Hij heeft zoveel interesse in het wel en wee van de adviescommissie voor het Stedelijk Museum dat hij onlangs weer een drietal vragen over deze commissie stelde. De vragen hebben be trekking op het feit dat ook in deze commissie de politiek een rol begint te spelen. Het is opvallend hoe nietszeg gend en overbodig de door Piet Poot gestelde vragen zijn. De antwoorden daarop werden al op drie maart gegeven tijdens een vergadering van de raads commissie voor algemene en be stuurlijke zaken. Ook het CDA was daarbij vertegenwoordigd. wmtm Ws'S/s/f- Earth and Fire: gekunsteld De groep speelt vooral reggea, dat is een strak, snel ntme, uit Jamaica afkomstig, dat de he dendaagse popmuziek sterk beïnvloedt Deze muziek is vaak uitstekend om te dansen, maar doet het minder goed als ieder een aan de stoel gekluisterd is zoals m het Passagetheater. Er werden vee! oude nummers gespeeld In een nieuw jasje en dat klonk vaak best aardig. Het publiek wachtte echter op Earth en Fire en het Cake maar een beetje zijn gang gaan. Na drie kwartier pauze was de beurt aan Earth en Fire. De ze groep treedt weinig meer op en dat was ook wel te merken. Met tal van kunstgrepen werd geprobeerd perfecte muziek te brengen. Bij vlagen was het uit stekend. Echter als door de vele trucs een aantal dingen misgin gen en de muzikanten gespan nen probeerden er het beste van te maken, was het doodver moeiend om naar te kijken. Er viel toch al niet veel te zien aan het optreden. Tussen de vele technische apparatuur was slechts af en toe een muzi kant te ontwaren. Alleen zange res Jemey Kaagman trad af en toe op de voorgrond. Toch maakt de groep goede muziek. Naast alle grote hits werden een aantal nummers van hun nieuwste L.P. gespeeld, zoals „Future" het slotnummer, waarbij tot ieders verbazing een compleet koor te horen was. ter wijl er toch slechts vijf mensen en wat technisch personeel op het toneel waren. De indruk dat veel muziek van de groep met op dat mo ment gemaakt werd, maar op de band stond, werd nog versterkt, toen aan het slot van dit num mer het toneel leeg was en de muziek doorging. Waarschijnlijk ligt het werken in de platenstu- dio de groep beter. Jan Bezemer Vanavond wordt begonnen op de Maasdijk in Schiedam-zuid. Niet alleen de hoofdleidingen van het waterleidingnet zullen onderzocht worden maar ook de zogenaamde dienstleidingen. Dit zijn de leidingen die van de hoofdleiding naar het aangeslo ten pand lopen. Het onderzoek gebeurt met behulp van een uiterst gevoelige microfoon. Deze wordt voortbe wogen over de plaatsen waaron der dë wayerleidingbuizen lig gen. Via een koptelefoon en an dere apparatuur is men dan in staat om te horen of ergens een lek zit Een dergelijk onderzoek kan alleen in de late avond en in de nacht worden gehouden, omdat trillingen die veroorzaakt wor den door voorbij denderend ver keer storing geven. Vandaar dat pas om tien uur 's avonds wordt begonnen met het onderzoek en men morgens om zes uur stopt De komende tijd zal er iedere nacht ongeveer vijf kilometer waterleiding op lekkages onder zocht worden. Het onderzoek wordt gedaan door twee perso nen: iemand van een firma die is gespecialiseerd in dit soort karweien en een fitter van de Gemeentelijke Technische Be drijven (GTB) De bewonerswerkgroep die de plannen maakt voor het toe komstige wijkcentrum is erg pessimistisch over de bereidheid van Den Haag om geld te geven. Volgens vertegenwoordigers van deze werkgroep valt er voorals nog niets van de kant van het ministerie van CRM te ver wachten. Dit omdat Schiedam niet tot de vier grootste steden van Nederland behoort en ook geen groeigemeente is. Op de zesde etage van het Stadskantoor (de werkplaats van het college van b en w - red.) denkt men echter anders over de bereidheid van CRM om geld te stoppen in de bouw van het wijkcentrum. Het college ge looft nog wel in een bijdrage van het ministerie. Dit geloof werd versterkt tijdens een ge sprek dat de wethouders Pos thoorn en Schee res onlangs met staatssecretaris Meijer van CRM hadden. Het dagelijks bestuur van de stad vindt dat Schiedam in ze kere zin wel een groeigemeente is. Als bewijs voor deze stelling worden de uitbreidingsplannen voor Schiedam-Noord genoemd. SCHIEDAM Ook in Schiedam en Vlaardingen be staat sinds de wedergeboorte van Democraten '66 weer be langstelling voor deze politie ke partij. De belangstelling is zo groot dat men besloten heeft een eigen afdeling voor de regio Schiedam en Vlaar dingen her op te richten. De heroprichtingsvergade ring vindt donderdagavond 14 april plaats in café De Unie, Gernt Verboonstraat 23, Voor het heroprichten van de afdeling hebben actieve D'ÖJ-ers de steun van zowel .het hoofdbestuur als het Rijnmond regiobestuur van die partij. Op de agenda voor de al lereerste bijeenkomst van de politieke partij staat de ver kiezing van een bestuur. Het voorstel is gedaan om een zogenaamd korte termijnbe- stuur te kiezen. Dit houdt verband met de komende verkiezingen voor de Tweede Kamer. In het najaar vindt er dan een verkiezing van het definitieve bestuur plaats. Tot nu toe hebben vijf per sonen zich beschikbaar ge steld om het tijdelijke be stuur te vormen. Van die vijf zou Anne-Marijke Steen voorzitter moeten worden. De D'6G-bijeenkomst begint ko mende donderdagavond om acht "'ur.

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2