Lagorama is van de baan RET-tarieven Drugsmokkel metdierentruc Onze granaten deugen wèl' VERKRACHTERS VAN CLAUDIA GESTRAFT CORSETTEN MET HEROÏNE geniet van uw koffie mag en is net zo lekker m huis i a Twee post kantoren overvallen Van 23.000 beroofd (ft'f Heer SYMBIOSE MAG WEER UITZENDEN Heeft U vfagen aan Wiegel? ff, UW S 'mm Ministerie van Defensie: myCADILLAC Originele isadïiesdtioek kado. Burgemeester niet onder deindruk GeenSismarck' Ook zon INFORMATIE OVER BEZORGING: 'Alpinist' valt van Keulse Dom MARGARINE DUURDER Hoogtepunt inde nincwc showroom van Euro- Autoservice zie pagina 8 4 .1 Zaterdag 16 april 1977 32e jaargang no. 9175 ROTTERDAm Het pretpark Lagorama in zijn huidige vorm is van de baan. B. en W. vinden dat het slechts voor een gedeelte gerealiseerd moet worden op het waterleidingterrein aan de Hongerdijk. De rest zou dan in het centrum van de stad moeten komen. Hier door komt in Kralingen meer ruimte vrij voor wo ningbouw. - - Eurqmast-directeur A. van Kaalte (midden) vertelt bezoekers dat ze, zolang de bezet ting duurt, het restaurant niet binnen mogen. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Zes mannen hebben vrijdagavond de Euromast in Rotterdam enkele uren bezet gehou den. Zij verschansten zich op 120 meter hoogte in de Spacetower, de ronddraaiende lift bovenop de mast. De bezetters waren leden van de Landelijke Organi satie van Bijstandtrekkers LOB en eisten een gesprek met burgemeester And ré van der Louw over het func tioneren van de in opspraak zijnde Gemeentelijke So ciale Dienst. Een bezetting op 120 me ter hoogte Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM - De tarieven van de RET gtan met ingang van 1 oktober gemiddeld met 3 procent om hoog. Minister Westerterp (Verkeer en Waterstaat) heeft Rotterdam hiertoe verplicht. Om het gemiddelde van 3 procent te halen worden volgende kaarten in prijs verhoogd. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Het ministerie van Defensie heeft gisteren nadrukkelijk ontkend dat Nederland behoort tot de landen die van Amerikaanse wapenfabrikanten ondeugdelijke munitie hebben ontvangen. „Het is een onbegrijpelijk verhaal," aldus een woordvoerder van het ministerie. (Van onze correspondent) ROME - Een gerechtshof in Rome heeft gisteren zeven mannen veroordeeld wegens verkrachting van de achttienjarige Claudia Caputi. De als hoofddader aangemerkte Carlo Sciarra kreeg vier jaar. Twee anderen kregen drie jaar, en de reste rende vier twee en een half jaar voorwaardelijk. au? sa ft Bel 010-147400 (géén ander nummer) Vraag naar de afdeling abonnee-servies Claudia Caputi in ziekenhuis... geluk! "g zonder coffeïne 8 -12-14'2d-29 m Bezorg ons een nieuwe abonnee en wij bezorgen u deze leuke, luxe badhand doek als beloning. Royaal formaat 5ü 100cm. uitgevoerd in vrolijk rood en wit, met het bekende HW- jongetje er op u weet wel. van de affiches). .-Verdien dit fijne kado met 'n goede daad. Stuur de bon volledig ingevuld op in een open envelop zonder postzegel, aan Het Vrije Volk, Antwoord nummer 1579, Rotterdam. Voik» ïivuw .i bonnee bon Ik geef hiermee op ais nieuwe abonnee: Dg dikke vriend van Rotterdam. Naam: Adres: Plaats Soort abonnement: kwartaal jaar Hij/zij ontvangt Het Vrije Volk eerst nog 2 weken gratis. Bezorg de mooie handdoek met Het Vnje Volk jongetje als betonicg bi j Naam afzender:. Adres:. i Plaats: 6 Bijstandtrek] kers sloten zich opJel Euromast HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25, Rotterdam, tel. 010 - 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubnekadvertenties) tel. 010 13.8X80 - 14.74.11 Het college van B. en W. heeft dit compromis gisteren bereikt. Daarvóór waren de meningen over het particuliere pretpark verdeeld. Het college gaat de gemeenteraad nu vragen of men de nieuwe plannen zo spoedig mogelijk mag ontwikkelen. Er zullen ook plannen worden ontwikkeld over de verbinding tussen het gebied aan de Honin- gerdijk en dat in het centrum. Men denkt aan een verbinding met bootjes. Volgens B. en W. moet het luchtig, pretentieloos amusement een plaats krijgen, met daar naast elementen van educatieve en informatieve aard. Voor de uitwerking van het plan moet een begeleidingsgroep gevormd worden, met burge meester Van der Louw als voor atter. In de groep krijgen de beleggers Clingendael en Poly- zate een vertegenwoordiger. »r ft'' De burgemeester, die in zijn huis in Hoevelaken was. liet weten niet naar Rotterdam te zuilen komen. „Hij vindt dat de problemen rond de sociale dienst op het ogenblik afdoende worden behandeld", zo zei actie leider M. C. van Loon, die het contact onderhield tussen de be zetters in de toren en de buiten wereld. De bezetters, vier Surinamers en twee blanke Nederlanders namen omstreeks zeven uur be zit van de Spacetower. Zij gin gen met een toegangsbewijs naar boven en zetten de portier van de lift buiten de deur. die zij met een ketting vergrendel den. In de Spacetower waren op dat moment geen andere bezoe kers aanwezig. Via de telefoon in de lift on derhandelden de bezetters met directeur A. van Raalte van de Euromast, die iater werd bijge staan door hoofdinspecteur Rijks van de politie. Op verzoek van de bezetters werd ook de Surinaamse opbouwwerker O'Brien in het overleg betrok ken. Naarmate de bezetting vorder de werden de eisen steeds wil der. Na de weigering van bur gemeester Van der Louw om met LOB-ers te praten vroe gen zij om een gesprek met staatssecretaris Wim Meijer van Sociale Zaken. Ook eisten zij geld, omdat hun uitkering zou zijn stopgezet Verder wilden zij praten met professor mr. J. J. van Dijk van de Katholieke Hogeschool in Tilburg, die bezig is met een onderzoek naar het functioneren van de sociale dienst in Rotter dam. Tenslotte vroegen de be zetters om een gesprek met voorzitter Vondeling van de Tweede Kamer Zie verder, pag. 3 (Van een onzer verslaggevers) DORDRECHT - Op twee plaatsen in ons land zijn giste ren postkantoren overvallen. In het Drentse Noordscheschut werd door drie met machinepis tolen gewapende mannen ruim 40.000 gulden buitgemaakt De buit waarmee twee jongeman nen er na een over'al in Dor drecht vandoor ginge i, bedraagt ongeveer 1800 gulden. Drie gema: -rde mannen drongen gistermiddag het bij kantoor van de PTT in Noord scheschut vlakbij Hoogeveen, binnen. Twee van hen wrongen zich door het loket, terwijl een derde de kantoorhoudster, een schoonmaakster en een bezoek sters onder schot hield. Zij moesten tegen de muur gaan staan en kregen een machine pistool op de borst gedrukt De auto, waarmee de mannen verdwenen, kon snel worden opgespoord, doordat de vrouwen het kenteken hadden genoteerd. De overvallers waren toen ech ter al in een andere auto over gestapt. In Dordrecht kwamen gister middag omstreeks half drie twee jongemannen van rond de twintig jaar het postagenschap aan de Krommedijk, gevestigd in een ievensmiddelenzaak. bin nen. De beheerder en zijn vrouw, het echtpaar Gravendeel, werden bedreigd met iets wat op een vuurwapen leek. Na een greep in de kas ver dwenen de mannen met een auto, die in een zijstraat ge reedstond. i Meerrittenkaarten van één zó ne worden 8 procent duurder: Meerrittenkaarten voor twee zo nes zonder overstaprecht gaan 9 procent in prijs omhoog. Voor week/maand/jaarabon nementen voor één zóne moet 9 procent meer betaald worden en De dagkaart gaat in prijs om hoog met 7 procent Alle andere plaatsbewijzen blijven ongewijzigd in prijs. B. en W. willen de minister gaan meedelen dat er enige onrust in Rotterdam is over het duurder worden van abonnementen en rittenkaarten ten opzichte van de tarieven voor enkele reizen. Verwacht wordt dat genoemde prijsverhogingen zullen leiden tot een iets groter kaartverkoop op de wagen. Hierdoor kan er langere omlooptijd van de voer tuigen ontstaan. Rotterdam wil voorkomen dat deze trend zich doorzet Minister Westerterp wil met zijn prijsstijgingen bereiken dat over ongeveer vijf jaar in het hele land het tarief voor het openbaar vervoer ongeveer ge lijk is. HAMBURG - De politie van de Westduitse havenstad Hamburg heeft gisteren het oprollen van een drugsmok- kelnet met een „Dutch Con nection" bekend gemaakt Sleutelfiguren zijn de 28-jari- ge Jens Laaser uit Hamburg en de Nederlander Johannes Comelis W. uit Amsterdam. Laaser heeft een volledige bekentenis afgelegd. Andere leden van de bende, die we reldwijd zaken deed, zitten al vast in Nederland en in Zwe den De Nederlander en de West duitser richttensamen de bende op in de gevangeris van het Zuidspaanse Algeci- ras. Ze waren daar onafhan kelijk van elkaar terecht ge- kompn na smokkeltrips door Noord-Afrika, die in Spanje stukliepen De bende was ge specialiseerde in heroïne en eocame. Jarenlang moeten ze succes vol hebben geopereerd met een ingenieuze „dierentruc". Ze reisden met exotische die ren als poema's, jaguars en Afghaanse windhonden. In de transportkisten van de beesten vervoerden zij hun smokkel waar. Vorig jaar pas kreeg Interpol de truc door. Volgens de Hamburgse poli tie hield de hele familie W. zich met de lucratieve drug smokkel bezig. W. zelf. zijn moeder, een broer, een neef en een nichtje zitten in Ne derland vast Vader W. zou kort nadat hij erin was geslaagd een fikse partij van Spanje naar Frank rijk te smokkelen, zijn overle den. „Van louter blijdschap daarover kreeg hij een -fatale hartaanval," aldus de Ham burgse politie. HILVERSUM - De TROS-te- levisie zendt maandagavond de ?>eelfHm „Breng de Bismarck tot zinken"' niet uit omdat deze film uit 1960 opnieuw in de bio scopen zal wórden uitgebracht In plaats daarvan zal nu via Nederland l de even lang du- jende televisiefilm „Francis Ga- fï Power" worden uitgezonden. GELDROP - Een supermarkt- beheerder in Geldrop is gister avond be rood van 23.000 gulden. De overvaller, een ongeveer I9-jarige jongen is spoorloos. De overval vond plaats toen de beheerder de dagopbrengst in een geldcassette wilde overbren gen naar de bank na sluiting van zijn zaak. Na een korte worsteling op straat verdween de overvaller met de cassette, achternagezeten door de beheer der, die echter struikelde en viel en daarna de rover uit het oog verloor. De bewuste partij bestaat uit 105 mm anti-tankgranaten voor de M-60 tank. na het afschieten komen ze niet in de bedoelde baan. of ze exploderen meteen na het verlaten van de loop. Het Nederlandse leger, aldus Defen sie, heeft echter geen M-60's, en de 105 mm anti-tankgranaten die het gebruikt zijn van Franse en Duitse makelij. De woordvoerder voegde hier aan toe hieraan toe dat Defensie toch nog zal uitzoeken wat er precies aan de hand is. Klachten over de munitie zijn er volgens hem bij oefeningen van Neder landse legereenheden nooit ge weest. AMSTERDAM - De Am sterdamse recherche heeft drie Chinese vrouwen aan gehouden, die bij elkaar 2.8 kilo heroine in speciale cor- setten ons land hadden bin nengesmokkeld. De smok- kelcorsetten waren voorzien van een aantal kleine vak jes, waarin de heroïne ver borgen zat —Aanvankelijk zonnige perio- maar later meer bewolking. 3» de meeste plaatsen droog. ~**kke tot matige westelijke ■Jdnd. Maximumtemperaturen <**treeks 9 graden. "k* H«r. «p o HUB SO U UM7 SOS) De vrouwen, 19, 20 en 29 jaar, waren donderdag uit Singapore per vliegtuig in Brussel aangekomen. Per taxi reden ze vervolgens naar het Centraal Station in Rotterdam, waar ze hun contactman, een 25-jarige Chinees, ontmoetten. Deze begeleidde de vrouwen in de trein naar Amsterdam. maandag t m vrijdag tot 19.00 uur, zaterdag tot 16.00 uur Alle vier werden aangehou den in een hotel. De recherche kwam de vrouwen op het spoor, om dat hun contactman al ge ruime tijd in de gaten werd gehouden. De in beslag ge nomen heroïne heeft vol gens de politie een verkoop waarde van ongeveer ƒ400.000,-. KEULEN - Een 27-jairge Westduitser Is gisteren van de Keulse Dom gevallen en gedood. Volgens de politie had de man met een ontoereikende uitrus ting willen afdalen van de 100 meter hoge zuidtoren. In de af gelopen ben jaar zijn acht men sen van de KEulse Dom doodge vallen. Cv (Van een onzer verslaggevers) HILVERSUM - De stichting Symbiose heeft' van de rege ringscommissaris voor de om roep toestemming gekregen om weer te gaan uitzenden op radio en tv. Het aanvankelijke verbod om uit te zenden was gebaseerd op de verwarring die was ontstaan nadat vijf bestuursleden vorige week drie andere bestuursleden en alle negen free-lance mede werkers van hun functie hadden ontheven. Ke-list is r.u dal de vijf be stuursleden, die de algemeen coordinator G.J.M. Tobi in hun midden hebben, verantwoorde lijk zijn voor de uitzendingen. De groep van hun taak onthe ven ber .uursleden en medewet kers van Symbiose vindt de be slissing van de regeringscom missaris teleurstellend en over weegt de kwestie aan de rechter voor te le, m. Volgens een woordvoerder hebben twee organisaties. Dolle Mma en de NVSH, zich uit de i stichting teruggetrokken. V Het proces - de tweede ver krachtingszaak in de historie van de Italiaanse rechtspraak die in het openbaar behandeld is - heeft tot ver buiten Italic opschudding teweeg gebracht. Als gerste termijn van een nog nader vast te stellen scha deloosstelling moeten de veroor deelden Claudia f8500 betalen. Haar advocaten hebben in totaal 25.000 geelst. t Claudia Caputi woonde het proces zelf niet bij omdat zij in een ziekenhuis ligt Tijdens de behandeling van haar zaak is zij door schuldigen aan de eerste serie verkrachtingen ontvoerd, opnieuw enkele malen verkracht en met een scheermesje mishan deld. De officier van justitie zegt dat het meisje die tweede affai re verzonnen heeft. Een zaak hierover is in voorbereiding. Voor Italiaanse feministen was dat gisteren aanleiding tot een betoging buiten het ge rechtsgebouw, voor Claudias verdediger om de officier te vragen zich terug te trekken. Artsen hebben aangetoond dat Claudia vorige maand wei de gelijk opnieuw verkracht is. De schuldigen zouden mannen zijn die wilden dat het meisje de aanklacht die zij tegen hen had ingediend zou intrekken. De rechters veroordeelden de vriend van Claudia. Nicola Vin- ciprova, ook tot twee en een half jaar voorwaardelijk. De of ficier had tegen h ;m wegens onzedelijk gedrag vier maanden geëist, omdat Claudia "vrijwillig met hem het park in was ge gaan." (Van onze soc.-econ. redactie) BEN HAAG - Een pakje margarine van 250 gram wordt maandag vier cent duurder óf fabriek, halvarine twee cent. De hogere fabrieksprijs zal met enige vertraging doorwerken in de winkelprijzen. De prijsverhoging wordt ver oorzaakt door de duurdere grondstoffen, aldus de Neder landse margarinefabrikanten, die van het ministerie van Eco nomische Zaïon toestemming hebben gekregen voor de verho ging. mmE KJBB0P BS* WTOMGMli* ^/^euroNautogervioe/^ SCHEQAM 870-3(1444 's-Gravelandseweg 403, Schiedam. Tel. 010-378444, buiten kantooruren 010-206591 7 SS l-ri Heeft u vragen aan de heer Wiegel? Wij stellen b in de gelegenheid, na Den Uyl en Van Agt, ook vragen te stellen aan de' lijsttrekker van de WD. Maandagavond tossen zeven en negen nar op de volgende nummers 147468. 147736 en 147748. De ant woorden van de beer Wiegel publiceren wij eind van de volgende week in onze krant. Vandaag op onze Fo to's pagina de antwoorden van de heer Van Agt en in Vrijuit „Stappen met Bram (van der Dek)". t TV i 'iit

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 1