GEMEENTE VERANDERT VRAGENLIJST Zwerfdieren vormen probleem voor asiel Bloembakken en gevelversiering Vrouwenkoor zingt in museum Informatie avond over Noord Kinder-talenten in Passage theater FRAUDE VOOR 33.000 BIJ GLASFABRIEK GEEN POLITIEKE VOORLICHTING VOOR VROUWEN mm. mmm&m Minder herrie invalidenlift Schiedam TENNISSER BESTOLEN Auto leeggeroofd k DINSDAG 19 APRIL 1977/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM - Vele tientallen inbraken en flessen trekkerijen heeft het Zaandamse duo C. J./M, T. B. tegenover de Schiedamse politie bekend. Sinds eind fe bruari heeft het duo minstens 35 keer een hoteleige naar benadeeld door zonder te betalen te vertrekken. In die zelfde periode zijn eveneens minstens 55 juwe liers bestolen en zijn rond de 100 kledingzaken van de nodige artikelen ontdaan. Steeds meer Eendrachtswoningen in Schiedam-Zuid komen leeg te staan. Het afgelopen jaar werden er in de Hargahoeve zo'n achthonderd zwerfdieren opgevangen. Het terrein bij de Dam tcaar de oeertien nieutoe woningen worden gebouwd. V" Duo pleegt bijna 200 i braken De negentienjarige C J. heeft eind februari haar ouderlijk huis in Heemskerk verlaten om bij haar Zaandamse verloofde M.T.B. (22) tn te trekken. Zij liep van huis weg na een fikse ruzie over die verloofde. Het duo hield zich door middel van diefstal en flessentrekkerij in leven Na bijna tweehonderd vergrij pen te heben begaan, wed het duo zoals gemeld m de Schie damse C&A-vestigmg gepakt, toen ze daar een kledingstuk trachtten weg te nemen, Op het politiebureau kwam vervolgens de hele waslijst met vergrijpen eruit; een lange lijst die met de dag blijft groeien. Het duo heeft in die korte tijd de gewoonte ontwikkeld om bij juweiier nummer 1 een stel ver lovingsringen te stelen, die ver volgens enige malen over een bakstenen muur te halen om ze daarna bij juwelier nummer 2 te koop aan te bieden, „want de verkering was uitgegaan". Op die manier verdienden ze aardig aan de „tweedehands" ringen. Ook fietsen en brommers be hoorden een paar maal tot de buit. Kleding had echter ook een grote voorkeur. Gewoonlijk stal het duo een hele verzame ling nieuwe kleren. Het zich vervolgens inschrijven in een hotel en vertrok de volgende ochtend onder achterlating van de kleding met het excuus „nog even naar de bank of drogist te moeten". De een na de andere restaurateur trapte in deze truc, maar slechts weinigen hebben aangifte gedaan. Het voornaamste werkterrein van C J. en M. T. B. lag in Amsterdam, Den Haag en klei nere steden in Noord- en Zuid- Holiand, Het onderzoek naar verdere vergrijpen gaat nog verder. SCHIEDAM - De gemeente heeft de vragenlijst die aan de bewo ners van de Eendrachtwoningen in de Gorzen werd voorgelegd in grijpend veranderd. Het veranderen ervan betekent een klein suc cesje voor de bewonersvereniging Schiedam-Zuid. Deze vond de manier waarop de vragenlijst was opgesteld ronduit schandalig. Zoals bekend moeten de Een drachtwoningen die ean de Maasdijk en omgeving liggen in het kader van de Deltawet ver dwijnen. Voor het herhuisvesten van de bewoners werd een uit voerige vragenlijst opgesteld. De gemeente had het plan om aan de hand van de resultaten daar van een beeld te krijgen over de manier waarop de bewoners ge herhuisvest willen worden. Deze vragenlijst ging de bewoners vereniging echter te ver en zij tekende protest aan. Vooral ook omdat er vragen op voor kwa men als: „Hoe gaat u met uw buren om?", en opmerkingen aan het adres van de vragen steller als: Welke eerste indruk maakt de persoon waarmee u hebt gesproken, welke indruk maakt het huis op u en bekijk even het beddegoed. Van de nu opgestelde vragen lijst zijn alle vragen over het leef-, woon- en gedragspatroon van de verschillende bewoners geschrapt Ook worden de vra gen met meer door een gemeen telijke vertegenwoordiger aan de bewoners voorgelegd, maar mogen ze zelf een lijst invullen. Degenen die nu nog in de Een- drachtbuurt wonen hebben in middels de verbeterde vragen lijst ontvangen. Deze moet voor 1 juni bij de gemeente zijn in geleverd. De bewonersvereniging bij monde van Arie Zwambom zegt erg gelukkig te zijn met deze gang van zaken. „Niet alles is veranderd, maar de voorstellen die wij hebben gedaan zijn voor een heel groot deel gehonoreerd. Het bevoogdende hebben we nu uit de lijst weten te houden. Mijns inziens is het een redeli jke vragenlijst," aldus voorzitter Zwambom. Eén van de opstellers van de lijst gemeentelijk sociaal geo graaf L. F. Griffioen, denkt .daar echter anders over. Hij vindt het jammer dat een groot aantal volgens hem belangrijke vragen uit de lijst verdwenen zijn. Nu is er niet meer uit op te maken in wat voor woon- en leefomgeving de verschillende bewoners van de Eendrachtwo- ningeri terecht willen komen zegt hij. Griffioen voegt er aan toe dat van de bewoners zelf nooit klachten zijn gehoord over de iijst SCHIEDAM - Het nieuwe dierenasiel de Hargahoeve aan de- Sport-aau heeft Ujdens het eerste jaar van haar bestaan IS3 zwerfhonden binnen haar mu ren gehad en maar liefst 172 zwerfkatten. Slechts een heel klein percentage van deze zwerfdieren heeft een goed te- buis gevonden, de meesten moesten worden afgemaakt Deze getallen zijn afkomstig uit het jaarverslag over het jaar 1935 dat de Schiedamse Dieren bescherming onlangs het licht heeft doen zien. Het verslag wordt volgende week maandag tijdens de te houden jaarverga dering besproken. Van de 690 honden die het af gelopen jaar om verschillende redenen naar het asiel gebracht werden, werden 200 van de straat opgepikt. Slechts 85 wer den achteraf door hun eigenaar uit het aaiel gehaaid. Tevens werden er m de loop van het jaar 294 honden naar het dte- renpension gebracht, voor de duur van de vakantie van de baas Het kattenaantal m Schiedam vormde een vrijwel onoverko melijk probleem voor de dieren bescherming Van de vele hon derden zwerfkatten die Schie dam telt werden er slechts 611 naar het asiel gebracht; een veelvoud van dit aantal loopt nog vrij rond als zwerfkatje 17? katten werden n pension gedaan bij de Hargahoeve. Be halve van deze doorsnee-huis dieren kreeg het asiel afgelopen jaar ook bezoek van vogels, ko nijnen, cavia's en zelfs van twee moederloze biggen. Ook werden een aap en een bok op het asiel afgeleverd. Met de aap heeft het tehuis nogal m zijn maag gezeten, tot dat hij uiteindelijk aan de Am- stelveense Stichting AAP kon worden overgedragen. Waar de aap vandaan is gekomen ts nooit bekend geworden In de nieuwe behandelkamer van het dierenasiel zijn in '76 1779 dieren mgeent tegen honds dolheid "Een massale opkomst", noemen bestuurders van de Hargahoeve dit aantal. De Schiedamse afdeling van de Dierenbescherming zit mo menteel te springen om vrijwil ligers. Met name het organise ren van collectes gaat de laatste tijd steeds moeizamer, weet voorzitter Broeders te melden. SCHIEDAM - A. de Bruijn, chef van de gemeentelijke Plantsoenendienst geeft morgen - SCHIEDAM - Een zwartleren polstas met een inhoud bestaan de uit een kentekenbewijs, een rijbewijs, twee betaalpassen en vele betaalcheques vormde de buit van onbekende personen die de kleedkamers van een tennisvereniging aan de Stad houders! aan doorzocht hebben. De waarde van de spullen - eigendom van de 26-jarige Schiedammer J. L. - beloopt enige honderden guldens. avond zijn tweede dia-lezing over bloembakken en gevelver- siering Hij doet dat in zaal Ma rijke op het Broersveid De le zing is georganiseerd door de Schiedamse afdeling van de ko ninklijke maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde in sa menwerking met de wljkvereni- gmg Het Smgelkwartier De bij- ccnJcomrt begint om acht uur, de toegang is gra tis De geramummarkt die de maatschappij op 14 mei op het museumplein had willen houden gaat niet door De gemeente heeft geen vergunning voor het houden van een dergelijke markt gegeven, omdat de ruimte op het plein daarvoor te klein zou zijn. Wel wordt er over ge praat om volgend jaar een gera- niummarkt op een andere plaats tn de stad te organiseren. SCHIEDAM - Het Schiedams Vrouwenkoor geeft morgen avond een concert in de aula van het Stedelijk Museum op de Hoogstraat. Het koor dat onder leiding staat van dirigente Ria Borgmeyer, zal werken uitvoe ren van Brahms, Schubert, Bei- necke. De Braai, Bartok, Voor molen en Lockwood. Medewerking aan het concert verlenen de alt Joke de "vin, Koos Verheul (dwarsfluit) en, Jan van der Meer (piano). De muziekavond is georganiseerd door de vriendenvereniging van het museum. Leden daarvan, houders van een CJP en 65-plussers betalen dne gulden entree, niet-leden moeten vijf gulden neertellen. De toegangskaarten zijn ver krijgbaar bij de balie van het museum. Het concert begint morgenavond om kwart over acht NIEUWBOUW OP DE DAM SCHTEDAM - Waarschijnlijk nog deze week wordt op het braakliggende terrein dat tussen de Dam en de Korte Haven ligt, begonnen met nieuwbouw. Op dit terrein stonden in het verle den de panden van een chemi cal ienhandel. De Haagse bouw- en exploita tiemaatschappij Bema gaat er veertien woningen en tweehon derdvijftig vierkante meter be drijfsruimte neerzetten. De wo ningen worden onderverdeeld in tien maisonettes met elk vier kamers en vier driekamerwo ningen. Ze worden alle in de vrije sector gebouwd en de ver koopprijs zal tussen de 180.000 en de 200.000 gulden komen te liggen. Met de nieuwbouw zal onge veer een jaar gemoeid zijn. De allereerste paal wordt zonder feestelijk vertoon geslagen. „Wij bouwen en vieren geen feest", aldus de heer Alkemade van de Haagse maatschappij. De chemicalienhandel die op het braakliggende terrein stond brandde in 1968 af. Deze brand is nog steeds één van de meest spectaculaire branden uit de Schiedamse geschiedenis. Zowel de handel als de grond waren eigendom van de maatschappij tot voortzetting van de zaken van Kappelhof en Hoving. De maatschappij verkocht de grond een jaar geleden aan de Rotter- damsë holdingmaatschappij Steenman. Deze verkocht het terrein op h»~r beurt door aan Bema. SCHIEDAM - Uit de auto van de K-jarige handelaar F. M. Z. zijn cosmetische artikelen met een waarde van ƒ950 gestolen. De wagen stond in de Vilia- straat geparkeerd. Met een breekijzer werden de deuren van de auto opengewrikt De schade aan de wagen bedraagt 125. SCHIEDAM - De werkgroep ruimtelijke ordening van de stichting Samenlevingsopbouw Schiedam-Noord (SSSN) houdt vandaag een eerste en algemene informatie-avond over de uit breidingsplannen voor Schte- dam-Noord. Deze bijeenkomst vmdt plaats in 'De Ark op het Hargplem Er zal dan niet alleen infor matie worden gegeven over het ontwerpbestemmingsplan Woud- hoek-Noord, maar ook over het uitwerkingsplan voor de bouw van de eerste driehonderd wo ningen in dit gebied. Dit wordt ondermeer gedaan door een aantal gemeentelijke vertegen woordigers. De bijeenkomst be gint om acht uur. ->•« i AA sitmz >V<v Nvvvw, yV f VAXS V" SCHIEDAM Kinderen met talent kunnen woensdagmid dag in het Passagetheater te recht voer de daar te houden talentenjacht Ieder kind dat m z'n eentje of met een aan tal vriendjes iets .:an - hetzij zingen, muziek maken of to neelspelen - mag voor het voetlicht treden en aanspraak trachten te maken op de hoofdprijs; een grammofoon plaat Het Leidse bedrijf „Blik- semprodukties" heeft de hele woensdagmiddag het theater afgehuurd voor deze talenten jacht Ook zorgt de organisa tor voor een optreden van Malle Pietje (uit de Swieber- tje televisieserie) en voor het orkest De Bliksemafleiders. Dit orkestje bestaat uit de twee scholieren Danny Siebert en Leon van der Broek. Dit duo zal ook de optredende Schiedamse kinderen begelei den. Filmpjes van Popeye. The Pink Panter, Chilly Willy, Tom en Jerry en Dik en Dun liggen klaar voor als het aan tal talenten te wensen over laat Kinderen die een gooi wil len doen naar roem kunnen zich vanaf woensdagochtend tien uur aan de kassa van het theater melden. Hun optreden mag niet langer duren dan dne minuten. De jury die de beste Schiedamse amateur-ar tiest moet aanwijzen bestaat uit alle bezoekertjes in de zaal; degene die het hardste applaus krijgt heeft gewon nen. Bliksemprodukties geeft bij voldoende belangstelling - twee voorstellingen. De eerste begint om half twee. de twee de om vier uur. Die toegang bedraagt ƒ3,75. Kaartjes zijn vanaf tien uur aan de zaal verkrijgbaar. SCHIEDAM - De 3I-jarige sa larisadministrateur J. S. van de Vereenigde Glasfabrieken aan de Buitenhavenweg heeft be kend zijn bednjf in de periode van augustus 74 tot oktober 76 voor area 33.000 te hebben op gelicht De man trachtte voorna melijk om de buitenlandse werknemers van het bedrijf te benadelen. Een oplettende em ployé v*o de Algemene Bank Nederland heeft de fraude aan het licht gebracht J S. bekleedde bij de Glasfa briek een zelfstandige positie wat betreft het opdracht geven voor loonuitbetalingen Na die functie jaren achtereen bekleed te hebben, begon hij in 74 voor schotten te verzinnen, die bui tenlandse werknemers zouden hebben opgenomen Hij stortte die voorschotten echter op zijn eigen bankrekening Ook vervalste S. ponskaarten ien behoeve van het salarissys teem. Op de ponskaart ponste hij zijn eigen bankrekening in plaats die van de betrokken werknemer. Een interne con trole op de salarisadministratie bracht de fraude al die jaren met aan het licht, omdat S. zelf in dat controlerend orgaan zat. De bankemployé van de ABN ontdekte eind maart dat de bankrekeningnummers op de loonuitbetalingen niet overeen kwamen met de namen van de rekeninghouders, zodat hij aan de bel trok, J. S. werd aange houden en bekende at vlot In verband met het interne onderzoek bij de Giasfabnek heeft de politie de fraudehande lingen nu pas openbaar ge maakt SCHIEDAM - De Schiedamse afdeling van de CPN organiseert vanavond een verkiezingsbijeen komst in Schiedam-Noord. Deze wordt gehouden in de zaal van de St Martinuskerk aan de Jan Damenstraat Spreker is Bd de Witte, zowel lid van het CPM-d is tri ets bestuur als van de Rijnmondraad. Onder het motto: "Voor een andere po litiek. voor een regering die vredelievnd en democratisch is en het levenspeil centraal stelt", zal hij over de huidige politieke toestand in ons land spreken. De CPN-bijeenkomst begint vanavond om acht uur. Toe gangskaarten die een gulden per stuk kosten, zijn verkrijgbaar aan de zaal. De Partij van de Arbeid be legt morgenavond een verkie zingsbijeenkomst in gebouw Ire ne op de Nieuwe Haven. Gast spreker ts de demissionaire staatssecretaris Van Volkshuis vesting Marcel van Dam. Naast de landelijke politiek en de ko mende Tweede Kamerverkiezin gen zal hij over zijn eigen huur- en subsidiebeleid praten. De PvdA-verkiezmgsbijeen- komst begint morgenavond om acht uur, de toegang ts gratis. ROTTERDAM - De invalide heer Van der Ven uit de Home russtraat in Rotterdam zal met meer uit zijn slaap gehouden worden door de invalidenlift van zijn buurman Van Steen- wijk. De herrie die het onmis bare apparaat veroorzaakte, wordt door technische ingrepen teruggebracht Daarom besloot de advocaat van de familie Van der Ven het vierde kort geding over dit ge schil. dat vandaag zou dienen, uitgesteld voor onbepaalde tijd. De ergernis van Van der Ven had geleid tot een kort geding tegen de huiseigenaar, woning stichting Lombardijen. Drie eer dere kort gedingen hadden geen oplossing gebracht Op 19 maart sprak de woningstichting echter de hoop uit de lift zodanig te kunnen verbeteren dat het ge luid verminderde. SCHIEDAM - Een algemene politieke voorlichtingsavond voor vrouwen zoals die ruim twee weken geleden in VIaar- dingen is gehouden, is voor Schiedam niet haalbaar geble ken. PvdA-Rooie Vrouw Jo Ouwens-Muller was zó enthou siast over die voorlichtingsavond in ome buurstad» dat ze onmid dellijk pogingen in het werk heeft gesteld in Schiedam iets soortgelijks te organiseren. Die pogingen zijn inmiddels ge strand. "Het was op zo korte termijn geen haalbare kaart. De politie ke partijen zitten momenteel te veel in de verkiezingsstrijd ver wikkeld en er was geen avond te vinden waarop iedereen kon. Bovendien stuitte het vinden van zaalruimte op organisatori sche problemen," aldus Jo Ouwens. Wel had Jo inmiddels een aantal vrouwelijke gemeente raadsleden bereid gevonden om mee te werken aan de voorlich tingsavond. De bijeenkomst in Vlaardin- gen is twee weken geleden een groot succes geworden: vele vrouwen trokken naar De Har monie om zich voor te laten lichten over politiek en om te praten met de daar aanwezige politici. Een dergelijke voorlichtings avond - of hele dag - zal m elk geval wel voor volgend jaar georganiseerd worden, weet Jo Ouwens al vast te melden. Dal jaar zullen namelijk de plaatse lijke gemeenteraadsverkiezingen plaatsvinden en dan staat vol gens haar het nut van zo'n bij eenkomst helemaal als een paal boven water. "Dan hebben «e in elk geval voldoende voorbe reidingstijd." tekent Jo Ouwens hier tenslotte bu aan.

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2