DUISENBERG EN MEIJER IN ARCADE Komst landelijke politici stuurt vergaderschema in de war I Tevredenheid over plan voor uitbreiding Margriethal Inschrijven voor Moedermavo start vanavond Schoolruiten Inbraak bij garage Unique opgelost 'tGa.at om 25 mei INBRAAK VOORKOMEN imim Aangepast Verplaatst uv m m Prioriteit Ruilbeurs Zat! 2- 1 L i J Nieuwe oprit Brand in keet Schooiinbraak Inbraak Demos DINSDAG 10 MEI 1977/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 Hans van der Vlist: „Eigenlijk te dol dat je nog steeds moet vragen om bij een bedrijf binnen te mogen komen. 1 SCHIEDAM - De bezoeken die landelijke politi ci in verband met de komende verkiezingen aan If de stad brengen, hebben het vergaderschema van het stadsbestuur behoorlijk in de war gestuurd. De gemeenteraadsvergadering die volgende week ^maandag wordt gehouden en normaal om acht uur 's avonds zou moeten beginnen, is nu ver schoven naar zes uur. lil tóf «I -Een kale bedoening In het zaaltje in Oost. SCHIEDAM - Bewo ners van de Nieuwe Maasstraat in de Gorzen hebben er schoon genoeg van dat ze regelmatig 's ochtends hun bed uitge- trild worden door langs daverende vrachtwagens. Vrachtwagens die later op de dag ook de veiligheid "van hun kinderen bedrei gen. De bewonersvereni ging van deze wijk heeft nu de schouders onder dit probleem gezet en de ge meente verzocht spoedig iets aan de situatie te doen. V IÉIctB i h t t s De bewoners van de Nieuwe Maasstraat zijn bet zat. PvdA-bus rij (3 it Schiedam voorbij SCHIEDAM - Tijdens het bezoek dat de verkiezings karavaan van de Partij van de Arbeid morgen aan Schiedam, Vlaardingen en Maassluis brengt, komt Schiedam nauwelijks aan bod. De bus die het PvdA- campagneteam rondrijdt komt zelfs helemaal niet in Schiedam. Het enige wat er mo genmiddag gebeurt zijn een drietal kleine bezoeken van partijvoorzitter Ien van den Heuvel en staatssecreta ris Wim Meijer aan drie ge bouwen in Schiedam. Mor genavond vindt er wel een grote verkiezingsbijeen komst plaats in gebouw Ar cade op de Lange Haven. He, bezoek van het verkie zingscircus is buna geheel ge concentreerd op Vlaardingen en Maassluis. In beide gemeenten vindt een ontvangst op het ge meentehuis plaats. De hele ka ravaan brengt in Maassluis een bezoek aan scheepswerf De Haas bv waarvan de aandelen voor een groot deel tn handen zijn van het personeel zelf. Terwijl de verkiezingsbus zich in de buurt van het winkelcen trum Koningshoek in Maassluis ophoudt, bezoekt Ien van den Heuvel een bibliotheek en be kijkt staatssecretaris Jan Schae- fer een tweetal woningbouwpro jecten. In Vlaardingen vertoeven morgenmiddag op datzelfde tijdstip minister Wim Duisen- berg en Tweede-Kamerfractie voorzitter Ed van Thijn. De eer ste in een dienstencentrum in Holy terwijl de tweede een be- zoek brengt aan het gemeente lijk energiebedrijf van Vlaar dingen. Het campagneteam zelf komt in de loop van de middag met bus en al naar het Liesveld. Alleen Ien van den Heuvel en Wim Meijer brengen morgen middag m gezelschap van wet houder Herman Posthoorn een bliksembezoek aan Schiedam. In nauwelijks één uur worden dan bezoeken gebracht aan het kin derdagverblijf Honky Ponk, het dienstencentrum De Woudhoek en buurtcentrum Oost. Daarbij komt dat staatssecretaris Meijer halverwege zal afhaken omdat hij tussendoor even naar Den Haag moet. Volgens Hans van der Vlist, secretaris van de Schiedamse PvdA-afdeling, is wel gepro beerd om de verkiezingskara vaan een bezoek te laten bren gen aan een Schiedams bedrijf. Daarvoor werden Wilton-Fije- noord, IHC Gusto, Sandvik, Bot- telo nv en Schiekarton bena derd. Bij al deze bedrijven kreeg men echter nul op het re quest Het landelijke campagne team van de PvdA besloot toen maar om de karavaan ook niet bij de poort van een bedrijf neer te zetten, zodat de werkne mers konden worden opgewacht. Hans van der Vlist zegt over deze kwestie: „We hadden ge woon in de lunchpauze bij een bednjf naar binnen willen gaan. Dat zou dan in de eigen tijd van de mensen die er werken zijn geweest Maar nu blijkt weer eens hoe belachelijk be drijven zijn afgesloten voor de samenleving. Ook al moeten be paalde bedrijven volop steun van de overheid ontvangen, de maatschappij houdt op bij de poort Ze blijven hermetisch ge sloten, niemand komt het ter rein op. Het is eigenlijk te dol dat je tegenwoordig nog moet vragen om een bednjf binnen te mogen komen. Stuk voor stuk zei men bij die bedrijven: De tijd is er nu nog niet rijp ge noeg voor, misschien over vier jaar." Aan het eind van de dag vindt er in Vlaardingen een persgesprek plaats met de ver schillende PvdA-kopstukken. Daarna trekt de karavaan naar de Nivon-boerderij om een maaltijd te gebruiken. Morgen avond vinden in de drie ge meenten grote verkiezingsbij eenkomsten plaats. In gebouw- Arcade spreken dan Wim Dui- senberg en Wim Meijer. Deze PvdA-bijeenkomsten beginnen elk om acht uur. Dit houdt verband met de H1 verkiezingsbijeenkomst van sK het CDA die 'diezelfde avond in de grote zaal van het Pas- pi? sagetheater wordt gehouden. i^Die avond spreekt de geeste- |||lijke vader van deze confes- p;| sionele partij Piet Steenkamp. De avond is uitgekozen door het landelijk verkiezingsteam van het CDA: plaatselijk heeft I men weinig met de organisa- I tie van deze bijeenkomst te maken. Was dit wel het geval If geweest, dan had de CDA- avond zeker niet op maandag 16 mei plaatsgevonden. Volgens de voorzitster van |f de raadsfractie van het CDA, 7: Rietje Taverne, heeft men er If wel alles aan trachten te doen IS om de raadsvergadering op een ander tijdstip te laten plaatsvinden. Dit met in het achterhoofd het idee dat daar toch niet veel aan te verande- ren viel. Men heeft dan ook alleen kunnen bereiken dat i het tijdstip van vergaderen enigszins is aangepast. Het fractiebureau van de Partij van de Arbeid (het da gelijks bestuur van deze ge meenteraadsfractie, red.) heeft geweigerd om de maandelijkse m raadsvergadering naar een andere datum te verplaatsen,L# Volgens fractievoorzitter Joop p;' de Jong omdat de datum van |;p de raadsvergadering al ruim*|f een half jaar geleden was be- paald. "7? Saillant detail in dit ver band Is echter wel dat twee voor morgenavond geplande vergaderingen van raadscom missies zijn verplaatst. Dat zijn vergaderingen, yan de raadscommissies voor de ruimtelijke ordening en socia le zaken en volksgezondheid. Op aandringen van PvdA- raadsleden zijn deze vergade ringen verplaatst haar volgen de maand. De reden voor de verplaatsing: de grote PvdA- verkiezingsbijeenkomst die morgenavond plaatsvindt in gebouw Arcade. Toen we aan Joop de Jong vroegen waarom de twee commissievergaderingen wei verplaatst konden worden, was zijn antwoord: „Een com missievergadering is iets an ders dan een raadsvergade ring. Commissievergaderingen zijn minder belangrijk." Ss> pi :«$- - v' j v? Vx.. SCHIEDAM - Nu pas wordt bekend dat de politie afgelopen zon dagnacht voorkwam dat er een inbraak werd gepleegd in het maga zijn van textielhandelaar Van Hilsbergen aan de Nieuw Mather;es! serstraat Op het mement dat twee surveillerende agenten met be! hulp van een brandblusser op het Nieuwsticht bezig waren een kleine brand te blussen, hoorden ze lawaai bij het textielmagazijn Toen de politie ging kijken zagen ze plotseling twee personen we grennen. Men is nog tot diep in de nacht bezig geweest om de twee inbre kers op te sporen, echter zonder resultaat. Een onderzoek heeft in! middels uitgewezen dat het tweetal niet in het magazijn zelf j! geweest SCHIEDAM Alle leden van de raadscommissie voor vorming en recreatie zijn tevreden over de manier, waarop de gemeente de uitbreiding en de renovatie van de Mar griethal wil aanpakken. Dit bleek tijdens een inderhaast georganiseerde vergadering van de raadscommissie die gis termiddag laat op het Stadskantoor plaatsvond. Opvallend was da* niemand van het stichtingsbestuur van de sporthal deze vergadering be zocht. De uitbreidingsplannen van de hal staan op de agenda van de raadsvergadering die ko mende maandag wordt gehou den. Namens de CDA-raadsfractie zei Rein van Raalte te hopen dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland de plannen snel zullen goedkeuren, zodat bin nenkort met de uitvoering ervan kan worden begonnen. Hij voeg de er aan toe dat het totale be drag van de vernieuwing en uitbreiding niet zo fors was als hij had gedacht. Met de opknap beurt van de Margriethal is ruim 4.3 miljoen gulden ge moeid: een bedrag dat de ge meente in dertig jaar wil af schrijven. SCHIEDAM Morgenavond organiseert de wijkvereniging Het Zuiderkwartier een ruil beurs. Deze vindt plaats in Het Zuiderkwartier, Dwarsstraat 33. De ruilbeurs begint om zes uur, de toegangsprijs bedraagt vijftig cent. Het WD-raadsiid Ineke de Jong stelde de vraag welke plaats de vernieuwing van de sporthal op het nieuwe priori teitenprogramma van de ge meente krijgt, en wat hierdoor komt weg te vallen. Volgens wethouder Herman Posthoorn is dit laatste nog niet aan te ge ven. De wethouder verklaarde na afloop van de commissieverga dering desgevraagd, dat het nog steedsin de bedoeling ligt deze zomer met de opknapbeurt van de Margriethal te beginnen. Pas in een later stadium wordt be keken in hoeverre die opknap beurt in één keer plaatsvindt of dat een deyl naar de zomer van 1978 wordt verschoven. 'Vrachtwagens weg uit Nieuwe Maasstraat' 'Bewoners Oost blijven thuis SCHIEDAM - In Centrum - Oost heeft gisteravond een handjevol bewoners verga derd over de problemen in hun wijk. Op de jaarverga dering van de bewonersver eniging kwamen. Slechts vijftien van de 13.500 wijk bewoners opdagen. Dat wa ren voor het merendeel oude en nieuwe bestuursleden van de bewonersvereniging. Het vrijwel voltallige bestuur van Oost trad af. nadat het een jaar lang geprobeerd had de wijkvereniging nieuw leven in te blazen. Dat is niet gelukt. Het jaarverslag geeft dan ook slechts verslag van een jaar van onactiviteit. De wijkvereniging wordt met ingang van vandaag bestuurd door zeven nieuwe mensen, waarvan alleen Geert Brouwer is overgebleven vanaf de op richting van de vereniging, drie jaar geleden. De andere zes zijn: Ed Krabbendam, mevr. Bosveld, Aad Verbeek, mevr. de Lint, René v. d. Heuvel en Paul Fil- bers. Zij willen de wijk Oost in het komende jaar trachten te voorzien van meer groen en meer stille straten. Ook wil men trachten het ondepoepprobleem aan te pakken. Hoe ze dat alle maal gaan doen werd gister avond nog niet duideiijk. Na de korte jaarvergadering hield de heer De Brujin van de Gemeentelijke Plantsoenendienst gisteravond nog een lezing over de mogelijkheden van gevel- en balkonversienng. SCHIEDAM - Toekomstige leerlingen voor de Schiedamse MoetlerMavo kunnen zich vanaf vanavond laten in schrijven voor deze soort van onderwijs. In september van dit jaar zal gestart worden met deze mavo. Om half acht begint van avond in het Stadskantoor in de Emmastraat een voorlich tingsbijeenkomst over het "tweede kans onderwijs voor volwassenen", zoals de officl- ele benaming luidt. Dat zal. gebeuren In de recreatiezaal Tan het kantoor. De Vereniging Mercurius uit Rotterdam heeft zich bereid verklaard in Schiedam een dependance te stichten van haar Moeder Mavo In de Maasstad. De directeur van Mercurius, de heer J. Possen, zal aanwezig rijn om voor lichting over dit soort onder wijs te geven. Tevens zal on derwijswethouder Posthoorn een inleiding houden. Al eind 1975 hebben de bewo ners van de Nieuwe Maasstraat een brief aan burgemeester en wethouders gestuurd waarin ze vroegen met spoed iets te verbe teren aan de verkeerssituatie in het voorste gedeelte van hun straat. Het stukje grond dat ligt vóór het terrein van het houtbe drijf Fa. de Wetering bezorgt de bewoners de grootste overlast Medio vorig jaar voegde de Bewonersvereniging Zuid een eigen brief bij dit bewonerspro test, waarop de gemeente terug schreef dat er toch eigenlijk niks aan de hand was. In haar laatste brief schrijft de vereniging nu: "Wij vragen ons af wie beter de problemen van deze straat zou kennen dan de bewoners zelf, die er dag in dag uit mee te maken hebben. De bewoners zijn het onderde- hand zat!" Ter illustratie van de ver keersproblemen meldt de ver eniging in haar brief dat er we kelijks zo'n 40 50 vrachtwa gens naar De Wetering rijden. Deze wagens beginnen vaak 's ochtends al zeer vroeg met het warm laten draaien van de mo tor, zodat de hele buurt op slag uit het bed rolt Daarnaast is het zo dat het wegdek van de Nieuwe Maas- straat nodig vernieuwd moet worden omdat het hele zaakje danig aan het verzakken is. Zelfs de huizen gaan al scheu ren en zakken langzaam mee. "Wie betaalt dit?" vraagt de be wonersvereniging zich af. In de brief wijst de vereni ging voorts nog op het gevaar voor de 25 kleine kinderen, die in de Nieuwe Maasstraat wonen en regelmatig de straat op hol len. "Bovengenoemde klachten die nen voor eens en voor altijd uit de weg geholpen te worden. Naar onze mening is dat goed mogelijk door de toegangsweg naar de Fa. de Wetering te ver leggen naar een nieuw te maken opnt vanaf de Westfrankeland- sedijk, zodat alle vrachtauto's geweerd kunnen worden," zo SCHIEDAM - Vandalen heb ben nes grote ruiten van de LOM-school W. A van Liefland aan de Beatrix]aan vernield. De totale schade wordt op rond de vijfduizend gulden geschat. Vol gens het hoofd van de school H. Heesen, valt de schade in het schoolgebouw self wel mee. Over de vernielingen aan het schoolgebouw dat aan de rand van het Beatrixpark in SCHIEDAM Onbekenden hebben brand gesticht in een bouwkeet die op het Oude Kerkhof staat. De vloer van de keet brandde finaal door. De brandweer bestreed het brandje met behulp van een nevelstraal. Groenoord staat zegt hij: „We hebben de laatste tijd wat meer trammelant dan andere jaren. Men is hier nu bezig rijwielpa den aan te leggen en daar wor- Ben van die lekkere stenen voor gebruikt Daarmee zijn de rui ten ingegooid. De heer Van Heesen voegt er aan toe dat men in de school allerlei voor zorgsmaatregelen moet nemen, om te voorkomen dat er bij ver- nielpartijen veel schade ont staat Het hok dat binnenkort op het terrein van de school komt te staan en waarin een aantal 'die ren wordt ondergebracht is al helemaal aangepast aan de ver- nieldrift van de laatste tijd. De ramen in het hok zijn extra klein gehouden en de ruiten zijn gemaakt van draadglas. SCHIEDAM - In de lagere school De Ouverture aan de Churchillweg hebben inbrekers zich verrijkt met de daar aan wezige televisie en een doos met koffie. De waarde van de televi sie bedroeg 50, die van de 18 pakken koffie ruim honderd. Men kon binnen komen nadat de voordeur en het slot vernield waren. De schade bedraagt circa ƒ50. SCHIEDAM - Uit de kantine van voetbalvereniging Demos in sportpark Harga zijn 24 pakken koffie en een potje met klein geld gestolen. De waarde van het gestolene schat de politie op 150 gulden. SCHIEDAM - De inbraak bij garage Unique die half oktober van het vorig jaar plaatsvond, Is opgelost. In verband hiermee heeft de politie aangehouden: de 27-jarige Schiedammer C. J. A. A. en de 26-jarige Rotterdam mer M. J. V. Beide hebben de inbraak be kend en zijn na verhoor weer op vrije voeten gesteld. Hun aanhouding vond al rond 22 april plaats. De politie heeft dit alles nu pas bekend gemaakt Zoals bekend brak er in de nacht dat de inbraak werd ge pleegd een forse brand uit in besluit Hanny Rennen van de bewonersvereniging de brief aan de gemeente. De werkgroep Wijk en Milieu van de bewonersvereniging voegt daar de hoop aan toe dat er spoedig een oplossing gereali seerd zal zijn. het garagebedrijf. De schade die hierbij ontstond werd op rend de vier ton geschat Direct na de brand kwam men tot de ontdek king dat er wat de oorzaak be treft opzet in het spel was. Een voor de hand liggende vraag is nu in hoeverre de twee aangehouden mannen bij de brandstichting waren betrokken. Daarover zegt hoofdinspecteur- D. P. van der Veen: „Je kimt er niet aan ontkomen om verband te leggen tussen de inbraak e® de brand. Toch kunnen we et nog geen zinnig woord over zeg gen."

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2