RKlyN zoekt zieltjes onder actievo ICS Ti Informatit3winkel geruisloos open PSP-er 1 edro van Hoek 'Den Uy! voerde vier jaar 't program van Wiegel uit' 40 belangstellenden voor Wiltons bedrijfsschool Informatie avond voor Nieuwlanders m. PassageVoorzichtig theaterprogramma In april 148 ongevallen in het verkeer Aangeschoten regelaar Schiedam MAANDAG 16 MEI 1977/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM - Enkele honderden schoolkinderen, hun ouders en hun leerkrachten zullen vanavond te gen half zes de leden van de Schiedamse gemeente raad op het matje roepen voor hun lakse houding in zake de vernieuwing van de gymnastiekzaal aan de Broersvest. De hele zaterdag hebben deze drie groepen actie ge voerd om zoveel mogelijk medestanders voor een nieu we gymzaal te krijgen. Dat is gelukt. Duizenden hand tekeningen zijn in een paar uur tijds verzameld. Die handtekeningen worden vanavond aan burgemeester Lems en onderwijswethouder Posthoorn aangeboden. m De Trechter op de Broersvest. Alcoholactie Steen kamp in Passagetheater Protesten te over aan de Broersvest; dat alles voor een nieuwe gymzaal. De Onderste Steen bij de PSP in Ireneeen onderste steen die qua muziek wél maar qua politiek niét boven kwam. 'Vertrossing' Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76;;:! Schiedam, Telefoon 1 (010) 265205 266646 m ét Bibliotheek zoekt leden CPN-avond SCHIEDAM - De laatste voorstellingen van het theaterseizoen '76/'77 zijn nog niet voorbij of de Schie damse Gemeenschap heeft al weer he! programma voor het volgende seizoen gepubliceerd. Een program ma dat in samenwerking met de mensen van het Zol dertheater in de Teerstoof en de Vlaardingse Stadsge hoorzaal is samengesteld. Jongens van de bedrijfsschool in de werkplaats. Kledingbrand O uders, leerlingen en Leer la rac ht en Aloysiusschool: Raad op het matje SCHIEDAM - Informatiewin- kel De Trechter op Broersvest 107 is kortgeleden geruisloos open gegaan. Het heeft geruime tijd geduurd voordat dit werk loosheidsproject van de grond kwam, maar nu draait het dan. Volgens één van de mensen van De Trechter, Hans Verlinde, heeft men de afgelopen tijd al verschillende personen met pro blemen op het gebied van werk loosheid geholpen. Centraal bi) De Trechter staat: ,.De heiwaardenng van het: begrip arbeid." Hierbij wordt aan toegevoegd: „Bij de hudige werkloosheid is er geen sprake van een tekort schieten van het individu, maar van de maatschappij De maatschappij zat moeten toegeven dat ze ge faald heeft ten opzichte van de werkloze ert dat ze hem niet of nauwelijks kan helpen als ze niet van plan is om ingrijpende veranderingen te ondergaan. Voor een grote groep werklozen staat nu al vast dat, wanneer de maatschappij zijn opvattingen niet verandert er voor hen m de toekomst geen verbetering zal komen. Er moet een stimulatie komen van de initiatieven van de werkloze zelf, zodat zijn le ven nog enige zin heeft." Om dit te bereiken willen de mensen van De Trechter een aantal projecten gaan opzetten. Wat de ïnformatiewmkcl be treft kunnen er mensen terecht die met problemen zitten op ge- bieden als: werkloosheid, werk. uitkering en huisvesting. De mensen van De Trechter willen degenen die de winkel bezoeken wegwijs maken in de wereld van regels en verordeningen. Ook wil men de bezoekers de weg wijzen naar verschillende andere instanties die hulp kun nen bieden. De informatiewinkel van De Trechter is op werkdagen 's middags geopend van twee tot vier uur. SCHIEDAM - In de nacht van vrijdag op zaterdag is op de Churchiliweg een grootscheepse alcoholactie gehouden. In totaal werden tussen elf en twee uur 521 automobilisten gecontroleerd. 27 Moesten op de blaaspijp bla zen en bij 3 werd de bloedproef genomen. 4 kregen een rijverbod opgelegd. SCHIEDAM - Het CDA houdt maandagavond 16 mei een ver kiezingsbijeenkomst in de grote zaal van het Passagetheater. Als spreker is aangekondigd de geestelijk vader van het CDA, professor Piet Steenkamp. Hij praat over het onderwerp „Sa men verantwoordelijk". De verkiezingsbijeenkomst be gint om acht uur. SCHIEDAM - De bewoners van Nieuwland worden van avond in de gelegenheid gesteld om kennis te maken met alle verenigingen en instanties die hun wijk kent en die zich met sociaal-cultureel werk bezig houden. Daartoe is in het wijk centrum op het Wibautplein een informatiemarkt georganiseerd waar alle wijkinsteilingen zich presenteren. Wethoufer Eef Col- lé zal aanwezig zijn om te pra ten over wijkwerk en samenle vingsopbouw. Dat alles gebeurt onder het genot van een muziekje en kof fie vanaf kwart voor acht De protestactie gaat vooraf aan de vanavond te houden ge meenteraadsvergadering. Eerst wilden de kinderen, de ouders en de onderwijzers tijdens de gemeenteraadsvergadering pro testeren, maar ze konden niet met z'n allen in de zaal. Burge meester en wethouders, die,zich toch wel ontvankelijk betoonden voor de protesten, hebben daar op besloten de delegatie te ont vangen voordat de raad begint. Dat zal tussen half zes en zes uur buiten het Stadskantoor ge beuren. Het oudercomité van de St. Jans-St. Aloysiusschool is be gonnen met de actie. „Het is on verantwoord om onze kinderen in die zaal te laten gymen," al dus één hunner. „Het is er een onhygiënische troep, de gymtoe- stellen laten alles te wensen over en het ligt veel te ver van de school verwijderd. Ik laat mijn kinderen niet graag die drukke Broersvest oversteken." Armzalig In de gymzaal - die tussen Broersvest en Broersveld inge klemd zit had het oudercomi té zaterdag een kleine fototen toonstelling ingericht van hoe de ideale gymzaal ex volgens hen uitziet. Ook stonden alle toestel len in de zaai opgesteld, opdat iedereen kon zien dat ze niet te gebruiken zijn. De was- en kleedruimtes boden nog de meest armzalige aanblik; één van de twee kranen waaronder de schoolkinderen zich kunnen wassen na afloop van de gymles deed niks, de andere lekte. De honderden belangstellen den die deze ellende in ogen schouw kwamen nemen, zetten gnf hun handtekening ter be vordering van een betere gyrn- nas- tiekmogelijkheid. De handteke ning van circa 1500 mensen zal vanavond op het bureau van de verantwoordelijke wethouder worden gelegd. Ook worden te keningen aangeboden die de kinderen van de Aloysiusschool gemaakt hebben over hun „gymzaal" alsook de opstellen die ze erover geschreven heb ben. RKPN Vrijwel de hele Broersvest stond zaterdag in het teken van de gymnastiekzaalactie. Tegen elke lantarenpaal was een bord geplaatst met een tekst in de trant van „Betoon uw instem ming met de belabberde situa tie". Nabij de gymzaal waren spandoeken over de weg heen gespannen en liepen kinderen met sandwkhborden rond waar op soortgelijke teksten geschil derd waren. De kraam die de Rooms Ka tholieke Partij Nederland (RKPN) aan de Broersvest had betrokken, maakte op een gege ven moment zelfs óók reclame voor de actievoerders. Naast het bord dat meldde „Nazi-Duits- land herleeft in Bloemenhove" had men een bordje gehangen met „Zet uw handtekening voor de nieuwe gymzaal". Deze vermenging van actie en politieke propaganda werd ech ter al gauw door de ouders en leerkrachten opgemerkt, waarop het biljet van de kraam verwij derd werd. „Het mag geen par tijpolitieke zaak worden", aldus een der actievoerders, „en hele maal geen RKPN-zaak. Dat is wel zo ongeveer de laatste partij die voor onze belangen opkomt". SCHIEDAM - Een zeer langdradig betoog over de gehele politieke situatie in Nederland en het ontstaan daarvan, viel vrijdagavond de circa honderd aanwezi gen in zaal Irene ten deel ter gelegenheid van de "gro te verkiezingsbijeenkomst" van de plaatselijke PSP-af- deling, Pedro van Hoek sprak deze uren durende re devoering uit. Van Hoek heeft het Schie damse PSP-lid Lieke Blaauw opgevolgd in de Provinciale Sta ten van Zuid Holland, toen me vrouw Blaauw om principiële redenen uit de partij stapte (en kele maanden geleden). De "grote verkiezingsavond" was tot aan het optreden van Van Hoek een groot succes. Het blazersensemble uit Leiden "De Onderste Steen" had met haar revolutionaire liederen de zaai al aardig opgewarmd. Een op warming die was begonnen met de Duitse film "Mit uns nicht mehr" vrij vertaald "Ons luis je d'r niet meer in". Deze film handelt over de praktijken van een multinatio nal (Khemens. alias Siemens) en de daar werkende arbeiders Voor een uitgebreide informa tiestand zorgden de Rotterdamse wereldwinkel en de Vlaardmgse actiegroep "Wij vrouwen eisen". Ook de PSP zelf bracht het no dige aan documentatiemateriaal aan Na de pauze nam Pedro van Hoek plaats achter het katheder, waar de laatste weken allerlei politici gestaan hebben en waarop hun vlag vastgespeld heeft gezeten. Hij zou spreken over "De vertrossing in de poli tiek". Nu had hij het over vele zaken, maar niet over een al dan niet bestaande politieke vertrossing in Nederland. Het hele verleden van de KVP en het korte historie van het CDA werden doorgenomen, als ook de ontwikkelingen die de laatste jaren binnen PvdA en WD hebben plaatsgevonden. Daarbij kwam Van Hoek tot de constatering dat de PvdA nadat in ~rs m de regering kwam al- haar progressiviteit verloren heeft "In Keerpunt '72 stond nog dat de Starfighter niet ver vangen mocht worden: Het eer ste wat gedaan werd toen men aan de macht was. was het ver vangen van de Starfighter voor de F16," aldus van Hoek Waaraan hij toevoegde- „De regering Den Uyl heeft haar eigen program verloochend en het program van Wiegel uitge voerd" Op dat moment luister de er echter al vrijwel niemand meer naar de langdradige: woordvoerder.want noch op deze noch op andere opmerkingen kwam enige reactie Van Hoek kreeg ook nog uit gebreid de kans zijn parade- paardje - de kwestie Dennenda! - te berijden. De gebeurtenissen daar werden door hem hevig gekritiseerd, maar alternatieve oplossingen konden door hem ook niet geboden worden. Na ruim anderhalf uur spreektijd kon "De onderste Steen" de oren van de aanwezi gen wederom met op-de-barri- eaden-muziek bestoken Dat ging er beter in dan het gezeur van Pedro van Hoek. SCHIEDAM - Ruim veertig Schiedamse en Vlaardingse jon geren hebben zich zaterdag tij dens de Open Dag bij Wilton Fijenoord aangemeld voor de Bedrijfsschool. Deze jaarlijkse open dag trekt altijd honderden> belangstellenden. Het zijn voornamelijk aspi rant-Wilton Fijenoorders die naar de open dag trekken en ouders van leerlingen van de bedrijfsschool. Per jaar kunnen er rond de zeventig leerlingen van 16 jaar en ouder op de school geplaatst worden, die dan meteen bij WF in dienst zijn. De huidige leerlingen van WF. waren zaterdagochtend van ne-' gen tot twaalf uur aan het werk om de belangstellenden te tonen wat ze zoal doen. Die belang stellenden konden daarnaast met de opstapwagen van het be drijf een rondrit maken en het bedrijfsjoumaal van 1976 bekij ken. Volgens woordvoerders van WF heeft het nog nooit eerder zo storm gelopen op de Open Dag als afgelopen zaterdag. Ook het aantal aangemelde nieuwe leerlingen ging de verwachtin gen ver te boven. Andere toekomstige Wilton Fijenoorders kunnen zich nog tot eind augustus aanmelden voor de technische opleiding. SCHIEDAM - De adviescom missie voor de Gemeenschappe lijke Openbare Bibliotheek heeft dringend een aantal nieuwe le den nodig. Mensen die belang stelling voor deze adviescommis sie hebben moeten contact opne men met de secretaresse van de commissie: mevrouw B. des Bouvrie, gemeentesecretarie Stadskantoor, tel. 2605"0. SCHIEDAM De Schiedamse afdeling van de CPN houdt morgenavond in zaal Arcade aan de Lange Haven een ver kiezingsavond. Daar spreekt de heer IJmkers over de werkgele genheid in ondermeer de Schie damse scheepsbouw. De avond begint om acht uur en is gratis toegankelijk. Filmliga in Teerstoof in c ie maak SCHIEDAM - Zaterdagavond heeft in de klerenkast van de 39-jarige bewoner A. B. van de Stationsstraat een brandje ge woed, waarbij vrijwel zijn vol tallige kledingvoorraad verloren ging Hoe het brandje kon ont staan is nog onduidelijk. De bewoner was op het mo ment van de brand niet thuis. Buren waarschuwden de brand weer. De schade aan kledij en huis bedraagt circa 4.00Q. Het programma dat tussen september '77 en mei '78 in het Passagetheater gepresenteerd wordt, getuigt wederom niet van veel durf. Het zijn voorna melijk de geheide publiekstrek kers die daar geprogrammeerd zijn; een operette-avond, een Tros-losse-groeven-show en een' aantal blijspelen. Ook komt men in dit theater weer opdraven met een „Fiesta Tropical" en een „Fiesta Gitana". Fungus en Sido Martens verdienen vermel ding (3 november). De enige uitschieter in het Passagetheater voor het komen de seizoen iijkt Henk van Uisen te worden met een nieuw solo programma (op 23 maart). Dat programma wordt echter een maand eerder al tweemaal in het Zoldertheater gebracht, dus ook in die programmering loopt het Passage nogal achter. Het leukste op theatergebied zal het komende seizoen weer van het Zoldertheater moeten komen. Hier start men op 2 sep tember het seizoen meteen al goed met twee optredens van cabaret Ivo de Wijs. Lenny Kuhr, Miel Cools, Don Quishoc- king, Natascha Emanueïs, Mar- jol Flore, Dimitri van Toren, Frits Lambrechts en Caro van Eyck zijn zo een paar van de grote namen die het Zolderthea ter zullen bezoeken. Ook het ca baret Honoloeloe, dat afgelopen zaterdagavond het Zolderthea- ter-seizoen afsloot, staat weer op het programma. De mensen die het Zolder theater de Teerstoof runnen zijn nog plannen aan het maken om m het komende seizoen een filmliga te starten. Dat zou be tekenen dat er eens per week alternatieve of oude films ver toond worden voor ligaleden. Die plannen moeten echter nog uitgewerkt worden. Voor Teerstoof en Passage theater is weer de mogelijkheid geschapen voor een abonnement. Men betaalt dan circa 15% min der op de toegangsprijs. Die abonnementenverkoop is van daag begonnen bij het kantoor van de Schiedamse Gemeen schap in het Proveniershuis. SCHIEDAM - De afgelopen maand hebben in Schiedam 14? verkeersongevallen plaatsgevon den. Dat zijn er tien meer dan het aantal ongevallen in de maand april van het vorig jaar. Deze keer vielen bij de ver keersongevallen één dode, twee zwaargewonden en tweeentwin tig lichtgewonden, In 33 gevallen ontstond er zware schade, in HO gevallen lichte schade. De voornaamste oorzaken van de verkeersonge vallen waren: geen voorrang verlenen, te dicht volgen, onop lettendheid, onvoorzichtig ach teruit rijden en slippen. SCHIEDAM - In de vroege ochtend van de zondag heeft een enigszins aangeschoten Rot terdammer het verkeer op de hoek Lange Nieuwstraat/Gerrit Verboonstraat staan regeier». Verkeer dat overigens op dat vroege uur in het geheel met aanwezig was. En dat was maar goed ook voor de man, aldus de politie, want de dronkenschap maakte hem tamelijk onbekwaam voor deze taak. Hij werd mee genomen naar het bureau en met een vermaning naar huis gestuurd.

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2