Vf EDDYS«AU¥@$H@f> Nauwelijks belangstelling voor plan verbetering gezondheidszorg EDDYS°MJTO$HOP Grootse sportdag NSU en Camping Unie over Heidebad 'Wiltonners en NSU-ers houden voorkeursrecht in voorseizoen' Hond gooit kleuter om Hoofdingang Beatrixpark begint vorm te krijgen Jongen bij diefstal betrapt Diefjes aangehouden Opsteken sigaret oorzaak flatbrand f Voetblok op been Ruilbeurs Ambassadeur mocht geen handtekeningen ontvangen Helsinki Tegenstrijdig Aardbeving Gereedschap weg Jongen bekent motor diefstallen Klachten .11 VRIJDAG 24 JUNI 1977/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM Wout de Vries uit Vlaardingen is gistermiddag door twee suppoosten uit het museum verwijderd. Hij wilde aan de Roe meense ambassadeur Traian Pop een aantal handtekeningen over handigen als protest tegen het royement van zes Roemeense pre dikanten. Twee suppoosten zetten hem op bevel van museumdirecteur Hans Paalman buiten. Ambassa deur Traian Pop (midden)en loco-burge meester Reinier Scheeres krijgen tijdens de rondleiding een toelichting van de na de opening weer vrolijk lachende museum directeur Paalman. SCHIEDAM Het is deze week Frans wat de klok slaat in het Passagetheater. Zowel in de grote zaal als in het Bio is een film van Franse makelij te zien. Met het oog op de komende schoolvakanties heeft men voor de grote zaal een typische vakantiefilm uit de kast gehaaid: "De gendarme van Saint Tropez". Gustoweg 55 Rotterdam tel. 010-260092 Gustoweg 55 Rotterdam tel. 010-260092 H H Philips 275 liter SCHIEDAM - „De werknemers Van Wilton Feijenoord en van de Nederlandse Scheepvaart Unie blijven hun voorkeursrecht voor de vakantiehuisjes in Heidebad houden. Die voorwaarde wordt in het ver koopcontract opgenomen en daarna dient de Camping Unie Hilversum zich te houden. De prijzen van de huisjes en caravanplaatsen zullen worden opgetrokken tot het normale, landelijke peil, maar verder zal er weinig veranderen in de situatie". Voorseizoen SCHIEDAM - Langzaam maar zeker begint de nieuwe hoofdingang van het Beatrixpark een beet je vorm te krijgen. Zoals bekend komt deze ingang in de naaste omgeving van Bad Groenoord te liggen. De afgelopen weken zijn er daar al diverse nieuwe wandel- en fietspaden aangelegd. Momenteel zijn de werkzaamheden in volle gang bij een stuk van de Poldervaart die wordt ge reconstrueerd. Daartoe is de Schiedamseweg afge sloten voor het verkeer van en naar Bijdorp. Door de afsluiting worden verkeersdeelnemers ver plicht gebruik te maken van de nieuwe ontslui- tingsweg van Bijdorp: de verlengde Sporthalstraat. mmm B ezo e] eer 1 H oenneense tem toonsi iel t li utg verwijd ie: rd De ambassadeur was in het museum aanwezig om de ten toonstelling „Roemeense grafiek en wandkleden" te openen. Die gelegenheid had Wout de Vries te baat genomen om de handte keningen aan te bieden. Pogin gen om handtekeningen tegen het predikantenroyement aan te bieden bij de ambassade in Den Haag zijn al eerder op niets uit gelopen. De predikanten zijn uit hun ambt verwijderd nadat ze hun eigen handtekening hadden ge zet onder de Verklaring van de rechten van de mens, welke verklaring m '75 in Helsinki is opgesteld. De zuivering onder Roemeense christenen is volgens Wout de Vries na de aardbeving van 4 maart van dit jaar onrustbarend toegenomen. Velen belanden in gevangenissen of worden op Xv-V* 77S7-7 straat gezet. Ook over deze gang van zaken in Roemenie wilde de Vlaardmgse jongeman proteste buiten het museum werd de Vlaardinger niet de kans gebo den de map aan te bieden. „De ambassadeur is naar het museum gekomen om de ten toonstelling te openen en niet om iets aan te nemen," was de verklaring van directeur Hans Paalman voor De Vries' vewij- dering. Hij had echter wel een mevrouw van de Oud-Strijders de gelegenheid geboden om aan Traian Pop een envelop met in houd te overhandigen. Dat deed de dame omdat Nederlandse Oud-Strijders in Roemenie een kuuroord hebben. De envelop was bedoeld om Roemenie te helpen over de gevolgen van de aardbeving heen te komen. ren door middel van de handte keningen. Nadat enige pogingen om zijn map met de handtekeningen aan ambassadeur Pop aan te bieden mislukt waren door ingrijpen van Paalman en de suppoosten, werd hij na zijn vierde poging het museum uitgewerkt Ook De tentoonstelling in het mu seum is eveneens georganiseerd ten bate van de slachtoffers van de aardbeving. De wandkleden en het grafiek wordt verkocht, waarna de helft van de op brengst gestort wordt in het Steunfonds Slachtoffers Aardbe ving. Zo'n tien wandkleden van verschillende kunstenaars han gen te koop in het museum, de prijzen vaneren van ƒ2000 tot ƒ5.000. De grafische kunstwer ken kostten 150 tot ettelijke honderden guldens. Franse films in I 'assage De hoofdrol in deze film wordt gespeeld door de alom bekende Louis de Funès, de re gie is van Jean Girauit. „De gendarme van Saint Tropez" is één van de tientallen films waarin De Funès doldwaze avonturen beleeft. De aanvangs tijden van deze film die natuur lijk voor personen van alle leef tijden is bestemd zijn: twee en zeven uur en half tien. In het Bio draait deze film- week "Python 357". Voor deze film is gebruik gemaakt van de fameuze acteertalenten van Yves Montand en Simone Signo- ret. De eerste speelt een inspec teur van politie in Orleans die een ingewikkelde moordzaak moet oplossen, waarin hij zelf ook een rol heeft. Opvallend is dat deze film van regisseur Alain Comeau voorheen bestemd was voor filmkijkers van achttien jaar en ouder en nu voor personen van af veertien jaar. De aanvangs tijden van "Python 357" zijn: twee uur, kwart voor zeven en half tien. Het jeugdmattnee in de Bio bestaat deze filmweek uit "Walt Disney's Tekenfilmparade". In die parade spelen striphelden als Donald Duck, Mickey Mouse, Goofy en Pluto een belangrijke rol. Het jeugdmatinee begint za terdag, zondag en woensdag om twee uur. AUfiRADIO dagelijks geopend zaterdag tot 1600 uur donderdag koopavond terrein Sintmaartensdijk SCHIEDAM - De bewoners vereniging Schiedam-Zuid gaat er bij de gemeente op aandrin gen om zo snel mogelijk in de Gorzen een gezondheidscentrum neer te zetten. Dit is het enige concrete wat de gisteravond ge houden wijkvergadering van de bewonersvereniging heeft opge leverd. Deze bijeenkomst stond helemaal tn het teken van de gezondheidszorg. Opvallend was dat er van de kant van de Gorzenaren nauwe lijks belangstelling bestond. Slechts achttien mensen bezoch ten de wijkvergadering, hetgeen bestuurslid Armand van Puy- velde van de bewonersvereni ging teleurstellend noemde. Voor de bijeenkomst was on dermeer de Amsterdamse huis arts Gerrit van der Wal van een gezondheidscentrum m de Kin- kerbuurt uitgenodigd. Uit zijn woorden bleek dat een dergelijk centrum waarin verschillende huisartsen, wijkverpleegkundi gen en maatschappelijk werkers met elkaar samenwerken veel voordelen biedt, wanneer het om de zogenaamde eerstelijnsge zondheidszorg gaat. Volgens Van der Wal kan in een gezond heidscentrum meer aandacht aan een patiënt worden besteed dan een meestal drukbezette huisarts kan doen. Toch bestaat er bij de huisart sen enorme huiver voor gezond heidscentra. Dit omdat ze bang zijn een groot deel van hun in komsten te verliezen. De Am sterdamse huisarts gaf gister avond dan ook de raad dat zo dra er in zuid een gezondheids centrum wordt gebouwd, meteen contact moet worden opgenomen met zittende huisartsen om hen te vragen of ze mee willen doen. Wat de bewonersvereniging m de Gorzen gebouwd wil zien, is net zo'n gebouw als het kruisge- bouw dat op het Bachplein m noord staat. SCHIEDAM - De politie heeft gistermorgen in de buurt van winkelcentrum De Ketel vier jongens aangehouden, die even te voren een automaat van siga renwinkelier Bot hadden open gebroken. Het viertal tn de leef tijd van twaalf tot veertien jaar is later op de dag na te zijn verhoord weer op vrije voeten gesteld. Giste rmiddig werden twee jongens van veertien jaar op het dak van een voormalige olie-op- slagpiaats aan de Hoofdstraat betrapt bij het stelen van lood. Ook dit tweetal is na verhoor op vrije voeten gesteld. SCHIEDAM - De politie heeft dne jongens aangehouden die een aantal diefstallen hebben bekend. De drie zijn: de 14-jari- ge R. B. uit Vlaardingen en de twee Schiedammers. R. v. V. (15 jaar) en A.N.B. (13 jaar). In de maanden februari, maart, april en mei hebben ze in totaal zeven bromfietsen, dne valhelmen, een fiets en onderde len van f etsen en bromfietsen gestolen. Het meeste hiervan werd bij station Nieuwland weggehaald, de totale waarde van de gestolen artikelen be droeg tweeduizend gulden. Na verhoor zijn de dne jongens weer op vrije voeten gesteld. m mm ai dagelijks geopend zaterdag tot 1600 uur donderdag koopavond terrein Smtmaartensdijk SCHIEDAM De politie houdt het er op dat de brand die afgelopen dinsdagavond in de flatwoning aan de Louis Raemaekersstraat woedde is ontstaan, doordat de 32-jarige bewoonster 3. van Kroonenburg een sigaret opstak. Ze deed dit met een brandende kaars die daarna omviel en tegen de wandbedekking terecht kwam. Doordat de wandbedekking erg brandbaar was stond in een minimum van tijd de hele flat woning in lichterlaaie. De be woonster van de vierde etage van de flat in Nieuwland is te gen brand verzekerd. De brandweer moest na het blussen van de brand in de flat woning nog twee keer uitrak ken. Dinsdagavond brandde er een auto uit die in de Fokker straat geparkeerd stond. De res ten hiervan werden door de brandweer geblust. Afgelopen dinsdagnacht moest de brand weer uitrukken naar de Lange Achterweg waar een enorme stapel hout in lichterlaaie stond. In dit laatste geval wordt aan brandstichting gedacht "Z&'&iiAiïr. SCHIEDAM - Enkele honderden scholieren hebben gisteren deel genomen aan de elfde schoolsportdag die op de terreinen van Her mes DVS in sportpark Harga werd gehouden. Deze jaarlijkse sport dag die door de Vereniging voor Openbaar Onderwijs wordt geor ganiseerd, was bestemd voor leerlingen van de vierde en vijfde klassen van de verschillende Sehiedamse openbare lagere scholen. Diverse scholieren slaagden er gisteren m om een zogenaamd vaardigheidsdiploma te halen. Daarvoor werden de onderdelen hardlopen, verspringen, ba! werpen en behendigheidsoefeningen af gewerkt. Centraal tijdens deze sportdag stond de grote schoolesta- fette. Tevens werd er de hele dag trefbal gespeeld. SCHIEDAM - Terwijl de 34-jarige dekknecht J. M. Peters uit Rotterdam gistermiddag op de bakkezuiger "Delta" aan het werk was, schoot plotseling een zogenaamd voetblok los dat op zijn rechterbeen belandde. De man is met een gecompliceerde beenbreuk naar het Havenzie kenhuis vervoerd. Het vaartuig lag afgemeerd in de Vijfsluizen- haven. SCHIEDAM - Morgenmiddag wordt er in buurtcentrum de Dukdalf een ruilbeurs georgani seerd. SCHIEDAM - Uit een bouw keet die in de buurt van het De La Marplein op het zandlichaam van de toekomstige Rijksweg 19 staat is voor duizend gulden aan gereedschap gestolen. Van de keet werd de deur ingetrapt. SCHIEDAM - De 18-jarige Schiedam mer H.K. heeft te genover de politie bekend in de maan den maart, april en mei vier bromfietsen en drie motorfietsen gestolen te hebben. De apparaten waren afkomstig uit Schie dam, Rotterdam <2), Vlaardingen, Hengelo en Den Haag (2). Bromfietsen en mo tors werden gede monteerd en de on derdelen ervan wer den door K. doorver kocht De totale waarde van de ge stolen spullen be draagt 12.000. Phüij,} «vsssutomaat MC 743 Volautomatische wasmachine type Europa inhoud 5klto gprogwww Btektrwcho d«uttKrvtt*>gr»g Alm b*dxh=6**52x6S- Arfvettprjs 599 - bij wwMom Philips 17S lher koelkast Ruime mhoiK) mei breed vtiMvaV Alm hxb*d 85 60 60 Dubbeldeurs koelkast „M.ë 27! alm' h*b*d= 161x55x60 Adviesprijs 91» bij evatoom Svolj UWnAWche progr»mm» s 3 ««pbakfM en pompltfier Alm. hxbxd»55*60*57 Adviesprijs 660 bij wstoom AdvirtpnfS 1053 MJ«v»tooro Dat is de heer G. H. O. van Maanen, staffunctionaris van de NSU (thans Ned Lloyd) van me ning over de verkoopperikelen die rond het vakantiecentrum Heidebad in Epe zijn ontstaan. 2öa!s HW gisteren meldde wordt dit vakantiecentrum ver kocht aan de Camping Unie die in Hilversum onder directeur schap van de heer Bakhuizen gevestigd is. Deze Camping Unie exploi teert momenteel acht vakantie- centra in Nederland en wil daaraan als negende Heidebad toevoegen. De andere centra be vinden zich onder andere in Loosdrecht, Egmond en Beek bergen. Deze centra zijn over het algemeen zeer luxe Inge- ncht, voor bungalows moet tus sen de ƒ400 en ƒ800 per week betaald worden. De stacaravans beschikken vrijwel allemaal over stromend water, riolering en electriciteit. Luxe zwemba den en uiterst moderne speelter reinen zijn over het algemeen ook te vinden op de complexen van de Camping Unie. Directeur Bakhuizen van de Camping Unie: „Het is nog niet helemaal zeker dat wij Heide bad overnemen van Wilton en de NSU, de verkoop is wel bijna afgerond. Het verkoopcon tract moet nog opgesteld wor den. De verkoop is enigszins vertraagd door de verhuizing van de NSU, daardoor hebben de onderhandelingen vier maan den stil gelegen. Volgende week zal er vermoedelijk verder ges proken worden". „In het verkoopcontract komt inderdaad te staan dat de werk nemers en gepensioneerden van Wilton en van de NSU voorrang houden bij de huisjes. Die voor waarden hebben beide verko pers gesteld". Als de verkoop eenmaal rond is. wil Bakhuizen zo snel moge lijk beginnen om het Epese va kantiecentrum op te knappen. „Het centrum is de laatste tijd wat armetierig geworden. We zullen de minste huisjes op knappen tot redelijke bungalows en het hele complex iets moder niseren. - De pnjzen zullen daardoor inderdaad enigszins omhoog gaan maar niet hoger worden dan het gebruikelijke peil in Nederland", aldus Bak huizen. Juist voor die prijsverhogin gen zijn de Sehiedamse en Rot terdamse vakantiegangers enigs zins bevreesd, want de huidige prijzen waren met name voor de gepensioneerde Wiltonners en NSU-ers zeer aantrekkelijk. Die pnjzen konden zo laag blij ven omdat Heidebad een stich ting is, die geen winst hoefde maken. Hoe de nieuwe beheersvorm van Heidebad wordt is nog on bekend. Volgens Bakhuizen heeft hij gewoon de hele stich ting opgekocht en verandert er verder niets, maar woordvoer ders van de Kamer van Koop handel weten te melden dat het ten enen male onmogelijk is om een stichting te kopen of te ver kopen. Bakhuizen is van plan om de oud-werknemers van Wilton Feijenoord, NSU en Van der Meer en Schoep (de drie oprich ters van de Stichting Heidebad) jaarlijks tot bij voorbeeld 1 april de kans te geven gebruik te maken van het vakantiecen trum tegen voorseizoenprijzen. Na die datum vervalt het voor keursrecht en hebben ze even veel kansen als „het grote pu bliek" (woorden van Bakhuizen) om een huisje of caravanplaats op Heidebad te bemachtigen. „Maar de mensen van Wilton hoeven écht niet benauwd te zijn dat ze geen huisje krijgen of dat ze volgend jaar opeens veel meer moeten betalen", voegt Bakhuizen daar „gerust stellend" aantoe. Ook Van Maanen van de NSU bestrijdt dat met de verkoop van Heidebad de oud-werkne mers en de huidige een goede en goedkope vakantiemogelijk heid door de neus geboord heb ben gekregen. „Men kan altijd blijven komen, maar zeg nou zelf, iedereen gaat tegenwoordig toch naar Torremoünos?" Dat de NSU als eerste haar aandeel in Heidebad van de hand wilde doen, werd volgens Van Maanen veroorzaakt door dat het personeel weinig animo meer toonde om van het vakan tiecentrum gebruik te maken. „Meer dan de helft van de va kantiegangers in Heidebad was afkomstig van buitenaf. Minder dan de helft waren Wiltonners of mensen van ons. Toen heb ben we ons maar teruggetrok ken uit het project". De NSU bood haar aandeel aan Wilton te koop aan, maar Wilton wilde geen geld op tafel leggen om het vakantieeentrum te behouden. Men wilde zelfs ook van het complex af. Onder nemingsraadslid Eikelenburg weet dat als volgt te verklaren: „Het regende de laatste jaren klachten over Heidebad bij ons, vandaar dat de directie gezegd heeft Weg Ermee". Ondanks die klachtenregen bestaat er toch elk jaar weer een lange wachtlijst van perso neelsleden van W.F. die in aan merking willen komen voor een vakantiehuisje. Wanneer het verkoopcontract door Wilton, de NSU en de Camping Unie gete kend wordt is nog onzeker. Wel staat vast dat in het huidige va kantieseizoen mets verandert SCHIEDAM - Terwijl de vierjarige René van der Heiden gistermiddag op zijn fiets door de Gasstraat reed, sprong er plotseling een hond tegen hem op. Door de val die hij maakte moest het jongetje naar het Ge meenteziekenhuis worden ver voerd, waar hij met een hersen schudding is opgenomen.

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2