KNALLER VAN EEN KRAAK Trainen voor de Tour Vrouwen Vijf vrouwen gegijzeld ABORTUSPIL OP KOMST i Sexbazen maken er spelletje van S ff ft 11 Wt Gangster bevrijd bij rood licht Dure lading gestolen Originele badhanddoek kado. kom kijken... naar eiken 't Eikenhuys mm m mmmm m Viswater ontploft Overvallers van 15 en 16 INFORMATIE OVER BEZORGING Nu 9Club Van der Louw9 mmm Regenbuitje Druk Andere meisjes iet Vrije I si Vrijdag 19 augustus 1977 32e jaargang no. 9257 hoofdredacteur herman wigbold - -1,' (Van een onzer verslaggevers) DOORN Om te voorkomen dat zijn vader hem mee zou nemen naar Amerika hebben de grootouders van de 9-jarige Johnny Redner hun kleinzoon gisteren ontvoerd uit het kindertehuis De Schutsluis in Doorn. Ze zijn op een voor de politie nog onbekend adres ondergedoken. I »i "Lekker karretje voor de Tour van volgend jaar," concludeerde 'tweewieler- coureur Hennie Kuiper gisteren i'n het Autotron te Drunen. Met de Gouden Koets op de achtergrond draaide hij knarsend een rondje op een zeer antiek rijwiel. Bel vóór 16.00 uur op zaterdag Prof. dr. Muntendam: "We moeten niet weer afzakken naar breinaalden en zeep spuit." (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG - Met zes van dichtbij afge vuurde schoten heeft een 33-jarige Turk gis termiddag op de Vaillantlaan in Den Haag de verleider van zijn 15-jarige dochter om het leven gebracht. Het slachtoffer, Bayram Sahyn (21) dat op de stoep op het miejse liep te wachten, was op slag dood. Twee kogels troffen hem in het hoofd en twee andere in de borst. Op het moment dat haar vader zijn pistool op Sahyb leegschoot, barstte het meisje dat in de auto van haar vader zat toe te kijken, in snikken uit. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - Het dinsdag geopende sexbioscoopje "Van der Have BV" op Katendrecht is gisteren op last van het gemeentebestuur gesloten. De eigenaar be schikte niet over de nodige vergunningen. Kont gerust eenstótneawipjieii en bekiR - geheel vrijblijvend, onze zeer uitgebreide koBektie. blaaeichc meubelen Bezorg ons een nieuwe abonnee en wij bezorgen u deze leuke, luxe badhand doek als beloning. Royaal formaatSO x 100 cm. uitgevoerd in vrolijk rood en wit, met het bekende HW- jongetje er op u weet wel, van de affiches). Verdien dit fijne kado met'n goede daad. Stuur de bon volledig ingevuld op in een open envelop zonder postzegel, aan Het Vrije Volk, Antwoord nummer 1579, Rotterdam. De dikke vriend van Rotterdam. Plaats:. Nieuwe abonnee bon, Ik geef hiermee op als nieuwe abonnee: Naam: Adres: Plaats: Soort abonnement: kwartaal jaar Hij/zij ontvangt Het Vrije Volk eerst nog 2 weken gratis. Bezorg de mooie handdoek met Het Vrije Volk jongetje als beloning bij: Naam afzender Adres: "41 I I I 'I 1 I I I I I I -8 B im*? y (As Hoofdkantoor: Witte de Withslraat 25, Rotterdam, tel. 010 - 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 - 13.63.S0 -14.74.11 V' "T' - j >- 'yO'-v;.'A Grootoudere ontvoeren kleinkind (9) -• Johnny was na het mislukte huwelijk tussen zijn Nederland se moeder en Amerikaanse va der naar Nederland gekomen, waar de grootvader als voogd over hem werd aangesteld. Na dat'de vader vorig jaar had ge- probeerci hem te ontvoeren, was de jongen in De Schutsluis ge plaatst. Deze week kwam zijn vader hem daar - op grond van be schikking van de Amerikaanse voogdijraad - opnieuw opeisen. De grootouders, die hiervan hoorden, ontvoerden hun klein zoon daarop tijdens het bezoe kuur. OSLO - Drie inbrekers slaag den er in door te dringen tot de kluis van een betonfabriek in het Noorsè plaatsje Vang. Ze plaatsten een kleine lading dy- MarlAl«»sw*$ 281. hk-Moog#t'®at R.daffll ^Maargaga^aslolan Tel. 010- 133M4| namiet om de kluis te kraken, staken de lont aan en repten zich naar een naburig vertrek om op de klap te wachten. Toén die kwam ging hij al hun verwachtingen ver te bo ven.- Het dak werd compleet van het gebouw gelicht, de muren stortten daverend in en van de fabriek restte slechts puinhopen." De kluis bevatte namelijk geen geld. maar zat boordevol dyna miet. De buit is nihil, de schade loopt in de tonnen, een van de piofkrakers ligt in het zieken huis, de tweede werd volkomen confuus vanachter het stuur van de vluchtauto vandaan geplukt en de derde is "weg, in het niets verdwenen," aldus de politie. Muntendam adviseert DenUyl over abortns st, i (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Prof. Muntendam heeft op de valreep de kabinetsformateur nog een oplossing gesuggereerd voor de abortuskwestie. Zijn advies: stel een commissie in die bin nen een half jaar met een rapport komt. Prof. Muntendam, onder meer oud-staatssecretaris voor Volksgezondheid, ba seert zich onder meer op de gedachte dat er straks wellicht een abortuspil komt. Formateur Den Uyl beslist nog van avond of de abortuskwestie wel of niet een kabinet moge lijk maakt. - LONDEN' Woedende passagiers van een op het Londense vliegveld Heath row gestrand Nigeriaans 1 chartervliegtuig hebben gisteren het vliegtuig be zet: drie van hen voerden een levensgevaarlijke pro testmars uit 'op de taxibaan van het vliegveld. Drie vrouwen liepen uit ..protest tegen het lange wachten en de slechte ver zorging (het toestel stond er al sinds woensdagmor gen) de drukke laxibaan van het vliegveld op. De gezagvoerder van een tege- moettaxiënde Jumbo 747 wist niet wat hij zag. Hij moest uiterst voorzichtig manoeuvreren om de drie vrouwen niet te vermorze len. Zestig andere inzittenden hielden het toestel bezet en eisten hun reissotn terug. Het vliegtuig raakte in de knoei door de arbeidson rust op de luchthaven on der de vluchtieiders en het grondpersoneel. De passa giers hadden de nacht door moeten brengen op stoelt jes in de vertrekhal. Ze kregen slechts een verpie terd broodje. Het vliegtuig, met hoofd zakelijk Afrikaanse passa giers voor Lagos vertrok na een oponthoud van meer dan een etmaal. Er zijn geen aanklachten inge diend. SYRACUSE Een visser uit Syracuse in de Amerikaanse staat New York gooide gisteren zijn peukje naast zijn dobber in het riviertje de Seneca. Hij schrok zich een ongeluk toen het viswater met een plof ont vlamde en bleef branden. "Er gens vloeit door een lek benzine in de rivier," ontdekten de ge alarmeerde autoriteiten." Maar waar het lek zat was vanmor gen nog niet duidelijk. Half tot zwaarbewolkt "met voornamelijk later op de dag plaatselijk een bui met kans op onweer. In de nacht en ochtend hier en daar mist Zwakke tot matige wind uit oostelijke rich tingen. Minimumtemperaturen ongeveer 12 graden, maxima morgen rond 19 graden. *U*. ion op onder «UI 20M maan op onder U06 23.00 BOXEL - Twee jongens van 15 en 18 jaar zijn in Boxet gear resteerd wegens een gewapende overval op een postagentschap in het Brabantse Alphen. De overval leverde hen niets op. Terwijl zij in het gebouw dreig den met een omgebouwd alarm pistool kwamen er mensen bin nen. Daar schrokken ze zo van, dat zij er vandoor gingen. Indien u een beroep wilt doen op onze afdeling bezorgservice: 010 147400 vóór 16.00 uur PARUS - Wildwest gis teravond op de Place Den- fert Rochereau: vier zwaarbewapende gangsters "bevrijdden" aldaar een kameraad, die in een over valwagen van de politie langskwam. Het betrof Mi chel Lepage, een "zware jongen" die tevoren was verhoord vanwege enkele gewapende overvallen en ook omdat hij in de San- té-gevangenis - waar men hem opnieuw heenbracht een celgenoot met een mes doodstak. De politiewagen stopte bij een rood licht, de auto met de vier gangster kleefde aan zijn bumper. Ze sprongen tevoorschijn, rukte de arrestantenwagen open, sloegen de voorste gendarme die wilde reage ren met de kolf van een automatische pistool tegen de grond en hadden Mi chel Lepage te pakken, voordat iemand pap kon zeggen. Achtervolgd door de po litiewagen joegen ze door het veertiende arrondisse ment, waar een verkeers agent het op een fluiten zette en ze wilde tegen houden: hij wed gevloerd en ligt zwaar gewond in het ziekenhuis. De vijf zijn ontkomen. Eën van de vijf vrouwelijke gijzelaars kijkt benauwd uit het raam van een kantoorflat in het Japanse Kochi waar ze, bedreigd door een met messen gewapende man, nu al dagen gegijzeld worden gehouden. De terrorist, die op borgsom was vrijgelaten, eist een grote som geld, een vrijgeleide en volledige vrijspraak in zijn strafzaak. Hij maakte zijn eisen kenbaar door een zesde meisje, dat hij gisternacht liet gaan. In het artsenblad Medisch Contact zegt prof. Muntendam dat de medische en sociale bete kenis van de abortus de laatste jaren duidelijk is veranderd. „Onderzoekingen wijzen uit dat er een daling is van het aantal gevallen van abortus en Neder land is vermoedelijk in de we reld zelfs een van de landen waar abortus relatief het minst voorkomt", aldus prof. Munten dam. Over de verandering van de medische betekenis van abortus zegt hij dat mede door het voor lopige justitiële beleid - artsen die een abortus uitvoeren wor den niet vervolgd - vrijwel geen vrouwen meer aankloppen bij onbevoegden. En dat bete kent volgens hem dat, „welke besluiten er ook vallen en welke akkoorden er ook komen, dit justitiële beleid moet worden voortgezet, wil men niet het ri sico lopen weer af te zakken naar de onderwereld van brei naald, zeepspuit enz." Van grote betekenis noemt hij verder een oordeel over de ma nier waarop abortus in de naas te toekomst eventueel kan wor den opgewekt bijvoorbeeld met hormonale of farmaceutische middelen in plaats van „mecha nische". De instelling van een commis sie hoeft geen belangrijke ver traging op te leveren voor een wettelijke regeling, meent hij verder: binnen maximaal een half jaar zou een rapport gereed kunnen zijn. Vanuit het parlement kan bo vendien al direct worden begon nen met de voorbereiding van een nieuw initiatiefontwerp en intussen zou de minister van Volksgezondheid kunnen wor sen opgedragen een wetsont- wei o in te dienen dat het toe zicht regelt op de inrichting en het functioneren van abortusin stellingen. Zie verder pag. 3 *rM ROTTERDAM - Binnen een paar jaar komt een „abortuspil" op de markt waarmee vroutven een on gewenste zwangerschap in een vroeg stadium kunnen beëindigen. Dat kondigde de Zweedse professor Sune Bergstrom gisteren aan op een bijeenkomst van Scan dinavische farmacologen. Het middel, het hormoon prostaglandins, wordt al een aantal jaren ook in ons land gebruikt in de vorm van injecties om moeilijke bevallingen op gang te helpen en als voorbereidingsmiddel voor abortussen in latere stadia. Tot drie weken na het uitblijven van de mens truatie kan het middel volgens de Zweedse arts gebruikt worden en ver oorzaakt dan een „natuur lijke" abortus. De Amsterdamse vrou wenarts prof- dr. C. J. Kloosterman tekent daar bij aan dat medische bege leiding bij het innemen van zo'n abortuspil wel noodzakelijk blijft Woedende vader doodt verleider van zijn dochter door geworden dat ze ten slotte door de knieën ging en beloofde bij hem te komen wonen. Toen ze thuis haar paspoort, spaar bankboekje en wat kleren bij eenzocht, was onverwacht haar vader binnengekomen. Direcht na de schietpartij maakte de dader, de werkloze M.G. zich in zijn auto uit de voeten. Getuigen hadden het kenteken-nummer toen ai geno teerd. Na een zwerftocht door Den Haag meldde G. zich gister avond iaat vrijwillig bij de poli tie. Zijn auto was toen al in de stad teruggevonden. Volgens de Haagse recherche had Sahyn enkele jaren geleden al eens een keer omgang met het meisje gehad. Ze had alle contacten met hem verbroken toen bleek dat hij ook belang stelling had voor andere meisjes en bovendien toegaf een vrouw in Turkije te hebben. GiSteren waren Sahyn en het meisje elkaar na lange tijd weer tegengekomen. De Turk, die zonder werk zat, probeerde het meisje te bewegen bij haar va der weg te lopen en bij hem in te trekken. Toen ze weigerde dreigde Sahyn haar dood te zul len schieten. De Turkse was daar zo bang Deze ontstak volgens de poli tie in zo'n hevige woede toen hij het verhaal hoorde, dat hij het meisje beval hem naar de plaats te brengen waar ze met Sahyn had afgesproken. Toen vader G. Sahyn op de stoep in de Vail lantlaan zag lopen, stopte hij met zijn wagen vlakbij hem, liep op hem toe en schoot Volgens de recherche was het op het moment van de aanslag vrij druk op de Vaillantlaan. Vader G. trok zich daar echter niets van aan. „•V a, Enkele uren na deze sluiting werd op Katendrecht opnieuw een illegale sexclub geopend, deze keer vernoemd naar burge meester Van der Louw. Zowel de gesloten als de geopende zaak kunnen nauwelijks gezien worden als sexbioscoop. In de praktijk komt het er op neer dat Katendrechtse sexba zen steeds op een andere plaats een filmprojector opstellen en het woord 'sexclub' op de ruit kalken. Zij doen dit bij wijze van protest tegen het gemeente beleid, dat erop gericht is groei en overlast van de prostitutie enigszins terug te dringen. ROTTERDAM - Een vracht auto met auto-onderdelen ter waarde van ƒ26.000,- is gisteren gestolen in dë Bilderdijkstraat De auto, eigendom van de firma Korpershoek, werd later leeg te ruggevonden op de Heemraads singel. Uit het kantoor van Nie- velt Goudriaan aan de Veerha ven is een geldkist met riiim ƒ12.000,- gestolen. Komplete advisefing en verajfgingvan he! klassieke interieur Nwè Binnenweg 190 en 195 Rotterdam Tel, 010-763122'

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 1