Subsidievaststelling niet volgens de verwachtingen ^3m Mensen gezocht voor 'n bestuurscursus Ruim f 10.000, uit kast verdwenen Kat en man vallen uit boom r t Miserahei gehuisvesten uit Blok L kunnen naar opvangwoning Opbouw werker als markt kramer Try out van Lenny Kuhr m Voor laatste maal visconcours 'Afgeknabbeld' Vandalisme «1 WOENSDAG 7 SEPTEMBER 1977/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 Het timmerkamp op het Hoofdplein, toch weer begon nen. Voor hoelang nog? SCHIEDAM Het timmerkamp op het Hoofdplein in de Gorzen heeft begin deze week haar poorten weer geopend voor jeugdige timmeraars uit de wijk. De ge meente heeft de voorzichtige toezegging gedaan dat de begeleiders van het kamp een voorschot kunnen krij gen op de hen toegedachte subsidie. imm II mw w ;:iw Het beruchte Blok de Gorzen. tn Timmerkamp s<cl i< aorvo etend weer van start In hun vergadering van volgende week dinsdag zullen burge meester en wethouders moeten beslissen of het timmerkamp een voorschot van 500 kan krijgn. Totdat dat bedrag is uitgekeerd, zullen de begeleiders van het kamp en de ouders van bezoekertjes zelf hutje bij mutje moeten leggen om het kamp die tijd draaiende te houden. Het voorschot van ƒ500 op een totale subsidie van ƒ7.160 opent echter ook geen stralende perspectieven voor het kamp. SCHIEDAM - "De subsidievaststelling voor het jeugdwerk over 1976 en de voorlopige bepaling van de subsidie voor 1977 zullen nog voor het einde van dit jaar plaatsvinden." Dit schrijven burgemeester en wethouders in hun antwoord op de schriftelijke vragen die het CDA gemeenteraadslid Siem Rosman onlangs stelde. De twee jaar geleden aan vaarde subsidieregeling voor het jeugdwerk is nog altijd niet vol ledig m uitvoering gebracht. Pas in de tweede helft van april 1977 is aan de verenigingen ken baar gemaakt op hoeveel subsi die over het jaar 1975 zij konden rekenen. Tegen de vaststelling en met name de hoogte van dit bedrag hebben de Stichting Ge reformeerde Jeugdraad Schie dam en de vereniging Eldos toen bij de gemeenteraad beroep aangetekend. "De uiteindelijke subsidievast- stelling is niet volgens de ver wachtingen verlopen. Er moest een volstrekt nieuwe verorde ning worden gehanteerd die ook nog met terugwerkende kracht was vastgesteld. Deze verorde ning bood een verruiming van de subsidiemogelijkheden maar werd door de beschikbare fi nancien ook afgeremd," aldus B. en W. in hun antwoord. "Boven dien hebben ook de organisaties zelf, ondanks een uitgebreide voorhchtmgsactie. de nodige moeite gehad om op een juiste manier in te spelen op de nieu we regeling. Door dit alles kon den de subsidies niet op een eerder tijdstip worden bepaald." Ook aan de twijfels van de heer Rosman of wel het hele bedrag dat daarvoor was uitge trokken in de vorm van subsi dies bij het jeugdwerk terecht is gekomen, wordt m het antwoord van B en W een eind gemaakt In het antwoord wordt gesteld dat het bedrag dat op de begro ting voor 1975 voorkwam volle dig is bestemd. Dat geld is natuurlijk binnen een week of twee ook weer op. We hebben besloten om nu te blijven draaien totdat we dat voorschot hebben en als dan de nullijn weer in zicht komt, er mee te stoppen. We geven dan wel voortijdig een gil, maar we zijn met bereid om nog meer water ,n de wijn te doen. De grens is wel ongeveer bereikt," meldt Leo Herwig, die als coor dinator van de Federatie van in stellingen voor sociaal cultureel werk ook bij timmerkamp Duk- stbd betrokken is. Volgens hem is de rellerige sfeer die is ontstaan tussen wet houder Posthoorn en de mensen van het timmerkamp nu heel even gesust^door de toezegging dat er eindelijk geld komt, maar Herwig heeft er weinig hoop op dat die rust lang bewaard blijft. „We hobbelen maar door, van de ene hobbel in de andere, een definitief besluit wordt maar telkens met genomen." Herwig stelt zich duidelijk aan de kant van Dukstad op. Ook hij krijgt onderhand ge noeg van het eeuwige gepraat met de gemeente zonder dat dat eens in daden resulteert. „We willen nou eens een keer zaken doen. Steeds valt er een grote stilte op het stadskantoor als wij memoreren aan gedane toe zeggingen. Men weet telkens weer van niks." Van de oorspronkelijke begro ting die bij de gemeente was in gediend om het timmerkamp staande te houden, is intussen weinig overgebleven. Die begro ting vroeg een ton om twee be geleiders full time op het tim merkamp te stationeren en om de nodige hoeveelheid materiaal aan te kunnen schaffen. Van dat bedrag heeft de gemeente zoveel afgeknabbeld dat er pre cies 7.160 overbleef voor mate riaal. „Hopelijk moet van dat bedrag niet ook nog eens de huur voor het terrein aan het Hoofdplein af, want dan kunnen we beter meteen ophouden," al dus Herwig. Hij heeft al horen verluiden dat er voor de grond zo'n 3500 huur per jaar betaald moet worden „Een absoluut minimum," noemt hij het bedrag dat de gemeente gedacht had als subsidie uit te keren. „Een absoluut maxi mum," noemt verantwoordelijke wethouder Herman Posthoorn hetzelfde bedrag. Een argument dat de leiding aan het timmerkamp nog echter de hand houdt om haar wensen voor het kamp vervuld te krij gen, heeft betrekking op het vandalisme in de wijk. Commis saris van politie Cees van der Haagen heeft namelijk bekend gemaakt, dat het vandalisme in De Gorzen sterk is afgenomen sinds de komst van het timmer kamp. De lust tot vernielingen wordt kennelijk uitgeleefd op spijkers en houten hutten in plaats van op de scholen en an dere wijkgebouwen die daarvan vaak het mikpunt waren. Leo Herwig, begelei der en inspirator van de bestuurscursus. SCHIEDAM - Eind september moet er een cursus Bestuurskader starten, waarin mensen vertrouwd gemaakt worden met activiteiten die bestuursleden van verenigingen en allerlei instanties moeten ontplooien. Het wachten is echter nog op drie of meer belangstel lenden. Organisator van de bestuurs cursus is Leo Herwig van de Federatie voor sociaal-cultureel werk m Schiedam. ..De cursus kan alleen starten als er acht deelnemers of meer zijn Mo menteel hebben zich nog maar vijf geïnteresseerden aangemeld en met zo'n kleine groep zou een cursus met rendabel zijn Leo Herwig heeft de cursus bedacht omdat, zo zegt hij „Er nu te weinig mensen zijn die te veel te doen hebben als be stuurslid van het een of ander. We proberen met deze cursus mensen te vinden die ook een SCHIEDAM - Inbrekers hebben een goede slag geslagen in het huis van de familie B. J. S. aan de Alberdinck Thijmstraat. Daar verdwenen gisteren in de vroege ochtend uit een portefeuille en uit een kast ruim 10.000, deels in vreemde valuta. Ook werd een an tiek kiokkestel uit de woonkamer meegenomen. Dit stel heeft een geschatte waarde van 9.000. De voordeur van de woning is door de inbrekers geforceerd. Ook bij het bedrijf Multi Co py aan de Broersvest is ingebro ken. Hier verdween echter slechts ƒ500 uit de kassa. SCHIEDAM - Een katje heeft gistermiddag de brandweer en voorbijgangers aan de Nieuwe Haven enige tijd m spanning gehouden, na in een boom ge klommen te zijn en te weigeren er uit te komen. De brandweer slaagde er met in om het bees tje uit de boom te halen en moest onverrichterzake terug gaan. Toen enige tijd later de 22-jarige Schiedammer T R v d. L langs de boom kwam hoorde hij het klaaglijk gemiauw en klom in de boom. Op het mo ment dat hij de kat te pakken had viel hij uit de boom en kneusde daarbij zijn ribben en liep een hersenschudding op. De jongeman is in het Noletzte- kenhuis opgenomen. De kat is spoorloos verdwenen nadat hij de veilige grond weer onder de pootjes voelde. Een derde inbraak werd ge pleegd in de radio en televisie- zaak van de heer P. J de V. in de St Liduinastraat Hier ging een straattegel door de ruit om de inbrekers binnen te kunnen laten. Men nam twaalf appara ten mee terwijl een greep m de kassa nog eens 3500 opleverde. Ook ingebroken werd er bij het cafe Paviljoen aan de Admi raal de Ruyterstraat. Ook hier kon men binnenkomen na een ruit verbroken te hebben Drie dozen snoep, vijf pakken koffie, ettelijke sloffen sigaretten en enige dozen sigaren verdwenen tezamen met blikken fruit en flessen drank. De totale waarde is onbekend. Uit een op het Broersveld ge parkeerd staande auto werden tenslotte twee schappvachten ontvreemd. De spullen behoor den toe aan de 40-jange J. C. A. P. die op het Broersveld woont. -M beetje verantwoordelijkheid wil len en kunnen dragen." De bestuurscursus zal voor veertig procent bestaan uit het aanleren van vergadertechnie ken en het aanleren van speci fieke eigenschappen die bij voorbeeld een secretaris, een voorzitter of een penningmees ter van een vereniging hoort te hebben „Maar het is geen puur technische cursus," aldus Her wig. „Het is meer bestemd om de mensen over een drempel heen te helpen, om ze te vertel len dat er een heleboel te doen valt als je maar eenmaal beslo ten hebt om iets te doen De cursus is speciaal opgezet voor werkeloze Schiedammers, die zoeken naar een zinvolle be steding van hun zee van vrtje- 'tijd. Aan de cursus zijn geen kosten verbonden. Deelnemers kunnen zich via de Schiedamse Gemeenschap (266000) aanmelden Daarna volgt een gesprek met Herwig over de precieze bedoeling van de cursus. Leo Herwig licht nog toe: „In dat gesprek kan de toe komstige deelnemer dan vertel len wat hij verwacht van de cursus en daarop kunnen wij ons definitieve aanbod afstem men Het is de bedoeling dat de be stuurscursus op 29 september start, indien er althans voldoen de deelnemers zijn. De Bachpleiniharkt knjgt binnenkort uitbreiding met een voorhehtmgskraam van de Stichting Sa menlevingsopbouw SCHIEDAM - Vanavond wordt in het Beatnxpark de laatste van een serie visconcour- sen gehouden tussen half zeven en half negen. De Hengelsport vereniging Schiedam en Omstre ken is de organisator van de viswedstrijden. De winnaar van de concoursen krijgt vanavond de onderscheiding Kampioen van Schiedam uitgereikt SCHIEDAM De bewoners van de Usselmondesestraat, de Poortugaalsestraat en de Haven- dijk die in een krot wonen, kunnen binnenkort - vooruitlo pend op de renovatie van hun huis - naar een betere opvang woning vertrekken. De datum waarop begonnen zal worden met de renovatie van de wonin gen. bekend als Blok L, is nog altijd niet bekend, maar de ergste krepeergevallen kunnen voor de winter een opvangwo ning betrekken. Al geruime tijd voert de Stichting Samenwerkende Schie damse Woningcorporaties (SSSW) besprekingen met het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening over de renovatie van de betrokken woningen. Eind augustus liet het ministerie de SSSW weten, dat het nog meer informatie over de woningen en het reno- vatieprojekt wenste te hebben voordat de aanvraag om subsi die daarvoor in behandeling ge nomen kon worden. Volgens de SSSW zal het nog wel enige tijd duren voordat de toestemming tot renovatie af komt van het ministerie, maar dat ie komt staat volgens de stichting als een paal boven wa ter. De plannen voor verhuizing van enkele bewoners uit de te renoveren straten zijn ontwik keld, omdat het in sommige ge vallen niet verantwoord is de betrokkenen nog een winter in hun vervallen huis te laten wo nen. Over de mogelijkheden voor dergelijke verhuizingen naar opvangwoningen wordt morgenmiddag een spreekuur gehouden tussen twee en vier uur in het kantoor van de SSSW aan de Havendijk 48. SCHIEDAM Opbouwwer ker Jos van der Lugt voor de wijk Schiedam Noord wil m de toekomst met zijn hele santekraam aan informatie over de wijk op de dinsdag- ochtendmarkt op het Bach- plein gaan staan. Hij mndt dat hij daar een idealere po sitie heeft dan in zijn huidige kantoortje in de Heyermans- flat, waar nauwelijks iemand over de drempel komt Het idee voor zijn marktkoap- manbestaan uitte hij op de welzijnsmarkt zaterdag al De vraag voor een kraam zal via de VROM lopen. Of er plaats genoeg bestaat voor een extra kraam erbij is nog niet bekend. Tussen alle textiel- en fruitverkopers zal de stand van de opbouwwerker zeker opvallen. Te meer daar er niets te koop zal zijn, maar slechts dingen worden wegge geven informatie SCHIEDAM - Zangeres Lenny Kuhr staat morgen avond in het Zoldertheater in de Teiisioof met een try-out van haar nieuwe liedjespro gramma. „Theatertoer" is de officiële betiteling van dit programma. In dit avondvullend pro gramma brengt Lenny Kuhr een veelzijdig repertoire dat grotendeels speciaal voor de ze show geschreven is. Ook zingt Lenny Kuhr enige ouwe, getrouwe liedjes die het nog altijd doen (De Troubadour). „Luisterliedjes" is de definitie waaronder het werk van deze zangeres valt Lenny Kuhr wordt in Theatertoer bijgestaan door haar begeleidingsgroep Zara- bande, die bestaat uit Simon Been (piano), René Brom (basgitaar). Dolf Koch (solo- gitaar) en Theo Mackaay (gi taar en zang). De regie van het programma is in handen van Paul van Gorcum. Het programma begint donderdagavond om negen uur. De toegangsprijs voor deze try-out is ill, voor CJP-ers en 65-plussers ƒ8,50. De WV reserveert kaartjes, maar die zijn ook 's avonds aan de kassa te koop. V I

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2