7 Van ladder gevallen T n ix itfi£ maLsss VEEL WIND BIJ VLIEGERFEEST BA I Bromfietser vlucht Inbreker meldt zich Schilderkunst en foto's in het stedelijk museum 'Ge Kontaktavond Siiigelkwartier Met Rijnmondband Défilé I Husti MAANDAG 12 SEPTEMBER 1977/HET VRIJE VOLK/PAGlNj$fc0 Tijdens de pauze vlug een patatje Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010} 265205 266646 Vele Schiedammers waren op de been in het centrum. Vendelzwaaiers kregen tegen spel SCHIEDAM Een drumband festival, een Jazz Street Parade, een geluidswagen van de voetbalvereniging SW en een Top Pop drive-in~show ter gelegenheid can de heropening van een schoenenzaak. Als dat alle maal tegelijkertijd op de Hoogstraat komt, gaat het erom wie de meeste herrie kan maken. Drumband O.B.K. won glansrijk. Met de JTazz Street Parade hadden ze geen enkele moeite. Ook de geluidswagen van SVV werd ruim schoots overschald. Tegen het elektronische geweld van de drive-in show waren de trompetten en trom mels echter niet opgewassen. Gelukkig draaide de disc-jockey de knoppen dicht zodat Oefening Baart Kunst ongestoord door kon spelen. Volle concentratie bij alle leden van de korpsen. Dinsc 800F1 Hóotdt Opgevi NIJ Turkj Sint gecon gen t ziekte Famt hebben Türkse in Ne vrouw soieerd Dankbaar speelgoed: een reuze springmatras. De vliegers op het zandhehaam van de rijksweg. Met berbooi 33-jari «end m Twee twee vi trokkei haven Foto's en tekeningen, samen in het museum. is? gf wnnenla Drumban dfestival groot si icces SCHIEDAM - Kiaverjasver- eniging Het Singeikwartier gaat het winterseizoen weer begin nen. Morgen wordt een con tactavond gehouden in zaal Ma rijke aan het Broersveld 121. De aanvang is 20 uur. SCHIEDAM - Met pijnlijke enkels werd de 19-jarige A. H. uit Alphen aan den Rijn naar het N'olet Ziekenjuis gebracht. De monteur moest een TL-balk ophangen bij een firma aan de Ca!andstraat De balk moest op een hoogte van vijf meter ko men, maar toen A.H. vier meter .hoog stond, begon de ladder plotseling te schuiven en viel hij. Na een korte behandeling m het Nolet Ziekenhuis mocht de monteur weer naar huis. m Op de Hoogstraat werd de slag geleverd wie hel hardst kon spelen. In de Lange .Nieuwstraat, bis het plein Een dracht ging het erom wie het meest zuiver kan spelen Maar liefst 26 korpsen streden om cl hoogste eer. Elke deelnemende vereniging moest twee nummers spelen. Een ti dens het lopen vanuit de Tuinlaan rond het plein Een- PTT Harmonie uit' Rotterdam voor N.L.S. uit 's-Gravendeel. Oranje Nassau uit Den Haag en het Schiedamse Ambrosius. Geheel onverwacht voor de honderden toeschouwers op het plein Eendracht trad de drum band Wilton Fijenoord op. Deze band. die niet in het program maboekje stond, behaalde de tweede plaats achter Oefening Baart Kunst uit Schiedam. Het verschil tussen deze twee be droeg echter rhaar een puntje. In deze middenklasse eindigde op de derde plaats Prins Mau- rits band uit Bussum voor Ju liana uit 's Gravendeel en Utrecht uit Utrecht In de Topklasse was het voor de jury een gemakkelijke zaak. Alle vier de leden geven maxi maal 10 punten voor de onder delen muzikale uitvoering, tech nische uitvoering en de inhoud van het programma In totaal kan een korps dus 120 punten verdienen. Korpsen uit andere delen van het land mogen het een beetje onbescheiden vinden als je in je eigen stad een festival wint maar de 50 muzikanten van de Schiedamse Rijnmondband kon den er niets aan doen. Hun werkelijk vlekkeloze optreden verdiende het ongekend' hoge aantal punten van UZ Daarmee bereikten zij de eerste plaats met lof van de jury. een jury waarvan geen enkel lid afkom stig is uit Schiedam. Niet slecht maar toch met 12 punten achterstand eindigde Concordia uit Boskoop op de tweede plaats. Thaiita uit Vlaardingen werd derde met 96.5 punten en op een gedeelde vierde plaats kwamen Overschie uit Rotterdam en Klein maar Dapper uit Den Haag. Als laat- sten eindigden De Pijpers uit Vlaardingen en Gilde SL Remi- gius uit Duiven. Vooral deze laatste twee waren door het pu bliek een betere plaats toebe dacht De Pijpers, die toch ge wend zijn om in de top te ein- -digen. hebben een wervelende show weggegeven en ook de vendelzwaaiers van het St. Re- migius Gilde uit Duiven vielen goed in de smaak van het pu bliek. Het gaat echter niet om de uitvoering alleen. De vendelzwaaiers kregen van de jury een aanmoedigingsprijs. Men vond het te moeilijk om de vendeliers te vergelijken met de majorettes. In deze afdeling wonnen de mets je van OBK uit Schiedam voor Mirabeila uit Pijnacker en de majorettes van Utrecht uit de gelijknamige stad. Voor het eerst in de geschie denis van het 19-jarige drum- bandfestival werd het défilé af genomen bij het oude stadhuis aan de Grote Markt Daarvoor moesten de korpsen vanaf de Plantage over de Koemarktburg de Hoogstraat in en via de Lan ge Kerkstraat en de Broersvest weer naar de Koemarkt en ver volgens naar de Lange Niéuw- straat Een dergelijke optocht was al leen mogelijk dankzij de mede werking van de politie. Een groot aantal agenten dat voor deze gebeurtenis was ingezet, kon niet voorkomen dat er op de Rotterdamse Dijk en de Broersvest lange files ontston den. Aan het einde van de Hoog straat, op de Grote Markt en in de Lange Kerkstraat stond het werkelijk zwart van de mensen. Honderden en nog eens honder den keken met burgemeester, Lems. die het défilé afnam, naar de voorbij trekkende korpsen. Behalve de Schiedamse Rijn mondband. Rijnmondjeugdband en OBK uit Schiedam oogstten Prins Willem Alexander uit Zwanenburg en de Pijpers uit Vlaardingen een extra applaus voor de speciale show die zij brachten. In elke klasse werd ook een aparte defileerprijs toegekend Bij de jeugdklasse werd die veroverd door de Rijnmond jeugd band, in de normaalklasse door Oranje Nassau, in de mid delklasse door Juliana uit 's Gravendeel en in de topklasse door de Rijnmondband. Verder werd ook nog een prijs uitgereikt voor de beste tam toer maitre en ook hierbij gingen zo wel de Rijnmond - als de Rijn- mondjeugd band met de hoogste eer strijken. Behalve de prijzen die de Schiedamse Gemeenschap. <fe organisator van het festival, be- schikbaar stelde, waren er be kers die door bedrijven zijn ge schonken. Eén daarvan was de winkeliersvereniging City Cen trum die tevens een deel van de organisatie van het défilé in handen had. Dat défilé zal vol gend jaar. mits de politie haar medewerking wil verlenen, weer op de Grote Markt worden ge houden. dracht waar de jury zat en dan voor het gazon van het pleintje blijven staan. Stilstaand werd het tweede nummer ten gehore gebracht De bands waren on derverdeeld in vier klassen: jeugdklasse. normaalklasse, mid denklassen en Topklasse. De jeugd-Rijnmondband won tn haar klasse met maar liefst 15 punten voorsprong op Excel sior uit Delft Derde werd Prins Willem Alexander uit Zwanen burg. vierde Oleander uit Rot terdam en vijfde Ruim Baan ook uit Rotterdam. Opvallend is dat de Riinmoni/ jeugdband beter speelde dan en kele korpsen uit de topklasse. In deze afdeling zouden ze hele maal niet zo"n gek figuur slaan. Alleen op grond van de leeftijd van de leden zitten ze in de jeugdklasse waar ze. zonder eni ge tegenstand van belang, de eerste plaats konden veroveren. In de normaal klasse won de SCHIEDAM - Hel zandllrhaam aan hel eind van de Van Dal- sumiaan in een prachtig vlak terrein. Bovendien viel er geen regen en stond er een goede wind om een vlieger op te laten. Desondanks is bet vliegerfeest toch min ol ra«er in het water gevallen. ook in a meubelt brieksto Goudse 126481 Brandweer zoekt SCHIEDAM - Naast het drumbandfestival was er zaterdag nog veel meer te beleven in Schiedam. Op de Grote Markt hebben de kinderen gespeeld op de reuze springmatras die daar door een be drijf was geplaatst. Op het trottoir van de lange Kerkstraat Uepen issen tien en twaalf uur penny's van manege Prinses tad uit Delft die kinderen voor een gratis ritje meenamen. jij-*'iiiriif'i .**v '■'ï.j -tg* De brandweerdag stond in het teken van de werving van vrij willigers. De gemeentelijke brandweer hield zaterdag open huis, of beter gezegd» open ka zerne, en liet aan iedereen die dat maar wilde, zien over wat voor materiaal zij beschikken. Bovendien werd voorlichting ge geven over het bestrijden van een brand en vooral het voorko men en beperken van 'een brand. Tijdens de brandweerdag kon n zich opgeven voor de vrij- ;iige brandweer. Mensen die •lat alsnog willen doen ol inlich tingen wensen, kunnen een van de volgende telefoonnummers draaien: in het centrum 706074. 715166, 710154 of 260571 en in Ke- thei 704975. SCHIEDAM - Om de politie wagen. die hem had gemaand te stoppen, te ontwijken, reed dé 16-jarige B. W. K. uit Schiedam het trottoir van de Burgemees ter van Harenlaan op. Nadat hij de politiewagen had gezien was hij snelheid gaan meerderen en probeerde via het voetpad te ontkomen. De ontsnapping Hep echter niet zo goed af. De broar j mer gleed weg en bestuurder B. W. K. en de 16-jarige P. de R die achterop zat, kwamen tet val. Hun schaafwonden weides door de G.G. en G.D. ter plaat* behandeld. (Van o DEN j teurs V» vandaag i met de PvdA, C kunnen De d I vannach Het hoogtepunt had het opla ten van een van de grote -de monstratie-vliegers van de Amerikaan Tom van Sant moe ten worden. Deze vliegers ztjn de afgelopen weken tentoonge steld in het Stedelijk Museum. Tom van Sant was zelf aan wezig om er op toe te zien dat de vliegers onbeschadigd en goed de lucht in Ringen Met Km fewrd Het werd geen sukses. _D«t kari ook niet ander», ver telde hij .want ik bewhik niet over het juiste materiaal Dat staat waarschijnlijk nog in En geland. Door de staking op het vliegveld kon Ik het niet op tijd hier krijgen Normaal gesproken kan ik een grote vlieger wel met een aantal mensen op laten, maar als er zon sterke wind staat, heb ik lijnen aan de zij kanten nodig die de verschillen de onderdelen met elkaar in verband houden" De vliegers van Totr van Sant mochten het dan niet zo goed doen heel wat andere stonden wel keurig recht boven hei zandhehaam! Niet alleen de vliegers zoals wij die kennen, maar ook ingewikkelde toestan den van vijf vliegers achter el kaar die bovendien nog /eer precies bestuurd kunnen worden door twee touwen Verder wa ren er rechthoekige vliegers die meer van ren soort luchtbed weg hadden en héle grote die met zo'n man of tien vast ge houden moesten worden Naast de Amerikaan Tom var Sant was ook het Amsterdam. Ballon Gezelschap en de groep Kondor gekomen Het opiaten van een ballon zat er echter niet in Daarvoor waaide het te hard SCHIEDAM - Zaterdag heeft zich op het politiebureau aan de I .iirigg Nieuwst*ast 20-jarige G. L. H. de G. gemeld. De man bekende dat hij in de vooraf gaande nacht had ingebroken bij Nefken Eurodam B.V. aan de Nieuwe Mathenesserfaan. Hier had hij vier cassette recor ders, twee luidsprekers, twee overalls en los geld meegenomen met een totale waarde van OQO gulden. De Schiedammer, die spijt had van zijn daad. is aan gehouden. SCHIEDAM - "Het is moei lijk om moeilijk aanspreekbare tentoonstellingen te brengen. Toch geloof ik dat we er mee door moeten gaan." Dit zei di recteur Hans Paalman vrijdag avond bij de opening van de tentoonstellingen in het stedelijk museum van recent werk van de kunstenaars Armando en Willy Boers die beiden aanwezig waren. Behalve de schilderijen, teke ningen en collages van deze twee kunsteoa hangen er bo ven in het museum foto's die behoren tot de tentoonstelling 'Hollywoods Droommachine' Het zijn studieportretten van films terren in Holijrwood uit de pe riode 1925 - 1942. Deze tentoon stelling die al geruime tijd door Nederland reist, is ren keuze uit de collectie van de Engelse ver zamelaar John Kobai De uit Rolterdam-Overschie afkomstige Armando werd voor al bekend door zijn gedichten en door het programma 'Heren leed' destijds voor de VPRO. Ook in het stedelijk museum worden enkele nieuwe gedichten van hem aan het publiek ge toond. De 72' jarige Willy Boers maakt vooral grote schilderijen. Op vaak staande formaten heeft hij strakke kif-urbanen, hori zontaai en verticaal en vari ërend in breedte. Voor deze ba nen gebruikt hij vrijwel geen primaire kleuren. Hij neemt stille gemengde kleuren die. on der elkaar en met de achter grond ren licht nuance verschil hebben en met elkaar harmoni ëren. De drie tentoonstellingen ia het stedelijk museum blijven tót 9 oktober te zien Vannai hinta vai vrij zont matige morgen t Mwpi

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2