Straatmuzikanten gmiemt in Schiedamse binnenstad Vomfchter moet 1 rustig aan doen Gevallen in bus Buit 15 gulden Te k Is sp 9 Dik Trom concurreert met indianenzoon Vragen over vermindering ziekenhuis bedden Prijs voor de mooiste geveltuin l mm 51 w 128 woningen in Keihei INBRAAK schiedam Aanvragen Hoofdpijn iJyfk* M<bvfc# ^iik Ik i - I ,y v *^fM I kf f*v De werkgróep Tijd voor School presenteerde vol trots de uitslag van haar enquête. SCHIEDAM Leden van de werkgroep ,Tijd voor School' hebben gisteren aan wethouder Herman Posthoorn van onderwijs de uitslag aangeboden van een enquête. Deze werd begin dit jaar gehouden om er achter te komen hoe ouders van kinderen bij het openbaar kleuter- en lager onderwijs staan tegenover de invoering van een continu-rooster. Volgens de en quête staat 43% daar positief tegenover. Redactie cdilie-Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 Alles draait om vrouwen op het eiland der verdoemden. De winnende groenbeplanting. V* \'V M: - %s - «S\^ v "a -* *;3M ■SAvt SCHIEDAM- Straatmuzikanten moet de mogelijkheid geboden worden om in het Schiedamse stadscentrum hun vrolijke werk uit te voeren. Een dergelijke vergunning zal niet alleen voor de zomerpe riode verschaft moeten worden, maar het hele jaar gelden. De Schiedamse Gemeenschap heeft het voorstel gelanceerd om de straatmuzikanten in deze stad de vrije hand te geven. De stuhtings- raad run deze SG en het gemeentebestuur moet haar goedkeuring nog aan dit voorstel hechten. bevestigen. De electronische mu ziek van afgelopen zaterdag heeft nog steeds hoofdpijnen op haar geweten). Het is de bedoeling van de SG om de straatmuzikanten de vrij heid te bieden in het gebied dat begrensd wordt door de Broers- vest, de Boterstraat, de Hoog straat en de Koemarkt Wel meent de SG dat de voorwaarde moet worden gesteld at een der gelijke vrije vergunning niet bestemd zou moeten zijn voor electronische keiharde muziek. 43% van de ouders voor aaneengesloten lesrooster Dat zou namelijk teveel over last veroorzaken voor in het centrum gevestigde bedrijven en winkels (hetgeen de omwonen den van de nieuwe schoenen zaak op de Hoogstraat kunnen Straatmuzikanten zouden bij de gemeente of bij de SG een aanvraag moeten doen om mu ziek te mogen maken. In overleg kunnen dan plaatsen, tijdstippen en tijdsduren bepaald worden. Op beroepsmensen als orgel draaiers en nikkelen Nelissen niet van hun broodwinning te beroven, zou het met-de-pet- rond-gaan verboden moeten worden. Een bakje of openge klapte gitaardoos op straat zou wel toegestaan moeten worden, aldus de SG. De werkgroep is al sinds 1975 bezig met het verwezenlijken van vier punten. Dat zijn: 1. Scholen voor kleuter en basisonderwijs moeten per regio gelijk open gaan en sluiten. 2. De vakanties van alle schooltypen moeten per regio gelijk beginnen en/of eindigen. 3. Geen vrije uren en dagen meer binnen de officiële schooltijden en 4. Een overblijfmogelijkheid op elke school met invoering van aan eengesloten schooltijden. Wethouder Posthoorn was duidelijk in. 'togen met de uit slag van de enquête. Hij zei dan ook toe dat de reacties zeker voor 1 december zouden komen. Deze datum werd door de werk groep ingesteld als uiterste da tum waarop gereageerd moest worden. „We zullen kijken wat moge lijk is. Deze brochure wordt in ieder geval besproken in een groep waarin afgevaardigden van de openbare scholen zitten. Ook de schoolraad zal zich er over uit moeten spreken net zo goed als ook de scholen voor het buitengewoon onderwijs er in betrokken moeten worden. Aan eengesloten schooltijden kun je echter niet van de ene op de andere dag invoeren. Bovendien is het technisch gezien met al tijd mogelijk", aldus wethouder Posthoorn. De enquête is gehouden ondei vrijwel alle ouders van kinde ren die op een openbare kleu ter- of lagere school zitten. In totaal is 49 procent van het aan tal uitgedeelde formulieren te ruggekomen waarvan 46 procent bruikbaar was voor verwerking. Dit percentage is voor een der gelijke enquête bijzonder hoog. Een bijzonder probleem, wat ook debet was aan de lange tijd die het uitwerken van de en quête tn beslag heeft genomen, was de Turkse uitgave van het vragenformulier. De enquête is wat eenvoudi ger opgezet en vertaald in het Turks. Van de 13) formulieren in deze taal kwamen er echter maar drie terug waarvan er nog een onbruikbaar was. In totaal blijkt 43% van de ouders voor de invoering van een continue lesrooster te zijn. Bij het lager onderwijs is 31% en bij het kleuteronderwijs 38 procent er tegen terwijl respec tievelijk 26 en 19 procent de in voering hiervan niet zo veel kan schelen. De werkgroep, die uit acht moeders en geen ene vader be staat. doet de aanbeveling om op een aantal scholen een aan eengesloten lesrooster in te voe ren. Volgens de cijfers komen de kleuterscholen Het Keteltje (59% voor), Olleke Bolleke (58%) en De Zevensprong (54%) hier voor het meest in aanmerking. Bij de lagere scholen haalden Goeman Borgesius. Burgemees ter Verveen. Comenius, Willem Gehrels en De Ouverture school de hoogste percentages. SCHIEDAM Gemeen tevoorüchter Dolf Buschkens werkt nog maar voor halve dagen. De man die deze eenmanspost op de achtste verdieping van het stadskantoor bezet, moet het voor zijn gezond heid wat rustiger aandoen. Vooral de laatste tijd heeft hij zich een beetje teveel ingespannen. Daarvan ondervindt hij nu de weerslag. Enkele weken geleden werd in de commissie Algemene en be stuurlijke zaken de nota bespro ken die de heer Buschkens heeft geschreven. Hieruit bleek dat er hoognodig versterking op de af deling voorlichting moest ko men. De commissie had begnp voor de aangedragen argumen ten en er werd in de commissie dan ook besloten dat er zo spoe dig mogelijk een tweede voor lichter moet worden aangetrok ken. Eerst eenter moeten B en W voor die tweede man een taak omschrijving maken en moet er worden bekeken hoe die man in het geheel kan worden ingepast. Bovendien zijn er nog extra moeilijkheden te overwinnen omdat er bij de gemeente een halt rs toegeroepen aan perso neelsuitbreidingen. SCHIEDAM - De 79-jarige mevrouw A. van D.-W. is geval len in bus 53 toen deze op de Horvatweg een bocht moest ma ken. De vrouw had enkele bul-- ten en klaagde over pijn. Door de GG en GD is zij ter observa tie naar het Gemeenteziekenhuis gebracht 'K U C& 'r- a°#/. Vür i" SCHIEDAM - Opnieuw is er in een schoolgebouw ingebroken. Ditmaal was de kleuterschool De Zevensprong in de Fahren- heitstraat aan de beurt. De in braak in de kleuterschool was echter .kinderwerk'. Er werd een aantal glazen en een plastic emmer meegenomen met een to tale waarde van 15 gulden. De schade bleef gelukkig beperkt tot 10 gulden. SCHIEDAM - Nog deze maand, hoogstwaarschijnlijk op 29 september, gaat de eerste paal de grond in voor 128 wo ningen bij het winkelcentrum Kethel, De Stichting Samenwerkende Schiedamse Woningbouwcorpo raties en Burgemeester en Wet houders van Schiedam zijn het eens geworden over de bouw van een L-flat waarin de 128 woningen zijn opgenomen. De gemeenteraad zai zich maandag moeten uitspreken over de goedkeuring voor de bouw. SCHIEDAM - In een bedrijfs pand aan de Schoitenstraat heb ben dieven uit een bureau een geldkistje leeggehaald. Hierin zat 650 gulden. Bovendien na men de inbrekers, die binnen konden komen nadat ze een ruit hadden ingegooid, een rekenma chine ter waarde van 876 gulden mee. De schade in het gebouw bedraagt l£j gulden. v S b V w S %ws "Wa. 8 a." j. '•»Vv.v SCfflEDAM - De gashouder op het ter rein van de gemeentelijke bedrijven aan de Dwarsstraat wordt voorlopig nog niet ge sloopt. Het terrein moet. zodra het leeg komt, plaats maken voor stadsvernieuwing. De gemeentelijke bedrijven die er nu nog zijn gevestigd verhuizen naar het industrie gebied. In een mededeling over het nemen van een voorbereidingsbesluit voor dit terrein, die de commissie Ruimtelijke Ordening deze week kreeg voorgelegd van wethouder Chris Zijdeveld, stond dat er veel bebou- wingswijzen mogelijk zijn. De wethouder -wilde onder andere laten onderzoeken of de gashouder mogelijk gebruikt kan worden ais sportaccommodatie. Aad Wiegman (PvdA). Hans van der Wilk (PPR) en CPN-raadslid Aad de Wolf zagen het gebruik van de ronde gastank wel zit ten. Niet alleen voor sportactiviteiten maar ook voor spel, sociaal en cultureel gebruik. De VVD stond afwijzend tegenover het gebruik van de gashouder. Cor van Tilborg: „De enige sport die je In die kleine ruimte zou kunnen bedrijven is knikkeren. Sport kun je er niet beoefenen omdat het veel te klein is." Voor PPR-raadslid Hans van der Wilk hoefde die sport ook niet zo nodig gebruik te maken van de vereiste afmetingen. „Ge woon een balletje gooien of pingpongen is ook sport bedrijven en kan voor een hoop mensen een ontspanning zijn." Wethouder Chris Zijdeveld zegde toe te laten onderzoeken wat de mogelijkheden van de gashouder zijn. In ieder geval zal het bouwwerk niet gesloopt worden voordat de commissie Ruimtelijke Ordening erover is gehoord. SCHIEDAM - Sex O'clock USA gaat i; het Bio theater de tweede week m. De rolprent van Francois Reichenbach heeft eerlijk gezegd weinig met film te maken. Het zijn allemaal losse onderdelen die tezamen een indmik geven van het sexuele leven achter de schermen in de Verenigde Staten. Dat toeschouwers ouder moe ten zijn dan 16 jaar is begrijpe lijk voor deze film die bijna alle kanten van iie vrije seksualiteit toont In Passage mogen ook alleen mensen naar binnen die ouder zijn dan 16 jaar. Daar draait 'Eiland der verdoemden' Omdat de doodstraf is afge schaft wordt in deze film ieder een die een moord heeft ge pleegd naar een eiland gebracht waarvan men onmogelijk kan ontsnappen. Op het) eiland zijten slechts vier vrouwen tussen tientallen mannen. Begrijpelijk dat er door de mannen hevige strijd wordt geleverd om het .bezit'van die vrouwen. Er zijn dan ook twee kampen op het eiland. De vier schonen worden eerst ontvoerd en naar het an dere kamp gebracht Daar krij gen ze een iets betere behande ling en samen met-de mannen gaan ze het andere kamp over vallen. Na een kleine oorlog wordt er getracht op het eiland der verdoemden een kleine be schaving tot stand te brengen. Nishko, de zoon van het op perhoofd is nog niets van zijn aantrekkeningskracht op de kin deren verloren. Deze film gaat in Bio de vijfde week in. Veel concurrentie zal hij on getwijfeld krijgen van de Ne derlandse Jeugdfilm 'Dik Trom weet raad'. Deze film begint al goed als Dik Trom door Bruin Boon wordt uitgejouwd. Er ontstaat een vechtpartij waarbij Bruin een nat pak oploopt en veld wachter Flipse eveneens in het water terecht komt Als Dik en Jantje Vos 's avonds een verla ten villa willen bezoeken waar het volgens de geruchten spookt, betrappen ze een bende dieven. Dik haalt niet alleen katte- kwaad uit Als hij onderweg naar zijn verlamde vriend Har ry Bakels hulpgeroept hoort van een jongen die in de sloot ligt springt hij kordaat te water. De vader van de jongen, die chi rurg is, wil Dik bedanken. Dat kan volgens Dik alleen door zijn vriend Harry te opereren. De operatie slaagt maar des ondanks kan Harry nog niet lo pen. Dit is te wijten aan een geestelijke remming. Als een van de boeven, die door Dik Trom in de gevangenis is geko men, ontsnapt en de jongens te genkomt, yvordt het voor beiden erg benauwd. Gelukkig brengt Harry, die de held van de film wordt, uitkomst. De kindermatinee in Bio is op zaterdag, zondag en woensdag middag om 2 uur. In Passage allen op zondag en woensdag smiddag. SCHIEDAM - Aad de Wolf. gemeenteraadslid voor de CPN heeft Burgemeester en Wethou ders gevraagd wat zij denken te doen aan het voorstel om onge veer 200 ziekenhuisbedden tn Schiedam op te geven. Dit voor stel staat in het concept .Advies Ziekenhuissituatie Rotterdam' van het college voor ziekenhuis voorzieningen. Omdat dit conceptadvies bin nenkort, na overleg met de zie kenhuisdirecties m Rotterdam en omstreken, een echt advies aan de verantwoordelijke minis ter/staatssecretaris dreigt te worden, vraagt de heer De Wolf of B en W al hebben geprotes teerd tegen het voorstel. Hij noemt het concep. een dreigende aantasting van de kwaliteit van de gezondheidszorg in Schiedam. SCHIEDAM - Natuurlijk is het leuk als je voor zo'n groen- versiering een prijs krijgt omdat de jury het de mooiste vindt. Eigenlijk zou iedere Schiedammer die een bloempot buiten heeft hangen of die er een paar straatstenen heeft uitgegooid en voor zijn muur een leuk tuintje heeft aange legd, een prijs moeten krijgen. De mensen die afrikaantjes hebben neergezet net zo goed als diegeen die dure blauwspar- ren, juniperussen of andere co niferen hebben geplaatst. Om het aanleggen van gevel- tuintjes en het ophangen van bloembakken te stimuleren heeft de Schiedamse afdeling van de Koninklijke Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkun de, In samenwerking met wijk en bewonersverenigingen een wedstrijd georganiseerd voor gevelversienngen. Er bleken dit jaar heel wat meer mensen te zijn die de planten niet alieen op de vens terbank willen houden. Met de bloembakken sprong de wijk Nieuwland er op een bijzondere wijze uit, terwijl Zuid weer erg vee] geveltuintjes heeft De kampioen van Schiedam werd de fam. W. Damen in de C. v.d. Lindenlaan 90b. De door de Schiedamse Gemeenschap be schikbaar gestelde prijzen zijn gewonnen door de fam. Sbaiti- Cvnn van het Bachplein, Fam. Meulendijk van de Botterdam- sedijk en de fam. Knaap uit de Viüastraat. Verder hebben de deelnemende wijk- of bewo nersverenigingen nog een afzon derlijk prijzenklassement. De gezamenlijke bloemisten van Schiedam schonken voor elke wijk twee bloemencheques. AI deze prijzen worden woensdag avond om 8 uur uitgereikt in boerderij Landvreugd. s...

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2