Cultureel werker wordt inzet mziê Enkele 'goeie' kraken opge lost Harga en Succes wachten op eerste wedstrijdplint Kansen voor NOAD Schiedamse Coop 'n echte grutterszaak Gymzaal vervangen door nieuwe De Ooievaars geven demonstratie mrnm Band O.B.K. zoekt nog wat leden schiedam VRUDAG 23 SEPTEMBER 1977/HET VRUE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM - Zowel het bestuur van de KSCA ah het bestuur van de Stichting Woonwagenwerk twijfelt momenteel openlijk aan de integriteit van sociaal-cuL tureel werker in het woonwagenkamp Hans de Bruin, Beide suggereren dat hij de bewoners van het woon. wagencentrum heeft opgejut en ze heeft Ingeprent in opstand te komen tegen de twee besturen. Het bijna voltallige nieuwe bestuur» ..en de zaal vol vakbondsbestuurderen. mmg^i sferto - SCHIEDAM - In een gezamenlijke vergadering van alle afdelingsbestuurderen van de vakbonden NW en NKV is gisteravond de Schiedam se afdeling van de FNV opgericht. Zeven afgevaardigden uit beide bonden vormen nu het voltallige FNV-bestunr. Globedorue Green succes m: tp wWh wc* üsa:;, Foppe See kies in de coöp-winkel in de Kethelstraat Hans de Bruin wiens in tegriteit wordt betwijfeld door de beide stichtings besturen. f SCHIEDAM - De ge bruikers van de oude, on hygiënische gymnastiek zaal aan het Broersveld/ Broersvest zullen spoedig de beschikking krijgen over een spiksplinternieu we zaaL Hier achter komt de nieuwe gymzaal voor de Aloysiusschool t f y >v«- y-w-x Jean Groeneveld, bestuurslid -z* ZS IMSêMd \c®s&^s5 mm De huidige voorzitter vaa NW-Schiedam Aad Schippers is voor. fitter geworden ven de federatie. NKV-voondtter B J. F. Heilman is tot tweede-voorzitter van de FNV gekozen. Ook de andere be stuursfuncties ais secretaris, penningmeester en vervangers rijn eer lijk verdeeld over de NVV-ers en NKV-ers. Circa zestig vakbondsbestuur ders waren naar Arcade aan de Lange Haven gekomen om de oprichtingsvergadering mee te maken. Ook aanwezig was NVV-districtsbestuurder J. van Es. Op districtsniveau zijn de twee vakbonden nog niet tot een federatieve samenwerking gekomen, maar Van Es wist te meiden dat ook dat niet lang meer op zich zou laten waditen. Schippers zei in een korte toe spraak tot de vergadering: "In feite werken NW en NKV in Schiedam al veel langer samen. Noch onlangs hebben we dat ge demonstreerd op de Welzijns- markt en we zuilen die samen werking nu ook doorvoeren in de Belastinghulpdienst. Het deelnemen aan het organiseren van activiteiten voor werklozen zal ook een belangrijke taak voor de FNV worden." Voorlopig blijft de federatie in een "lichte vorm" - aldus de vooratter - functioneren. Na een jaar of dne zal bekeken worden of er op diepgaander wijze samengewerkt kan wor den. Gedacht wordt om dan een fusie te sluiten. De kansen dat de derde vak vereniging, het CNV, ooit nog eens bij de federatie komen zal, achtten Schippers en Van Es klein. "We moeten eerder den ken aan een afbouw van de sa menwerking met het CNV dan aan een verdergaande samen werking, hoe moeilijk dat in sommige steden ook te realise ren zal zijn." aldus Van Es. Namens het NW hebben in SCHIEDAM - Met bet snappen van drie Schiedam mers in leeftijd variërend van 22 tot 37 jaar heeft de stedelijke politie een aantal inbraken opgelost. De inbra ken (vijf) werden alle deze maand of eind augustus ge pleegd. Doelwit was veelal raxiio-apparatuur. In de televisiezaak van De Veld in de Liduinastraat maakte het drietal zich eige naar van geluidsapparatuur ter waarde van f3300, nam S 3500, uit de kas en richtte grote schade aan. Bij fotozaak Van der Wad in de Rembrandtlaan ont- vreemddde men vijf camera's en richtte eveneens grote schade aan. Vit de Scholengemeenschap Nieuweiant verdwenen ge luidsapparaten en ƒ330; 2.000 schade. In bet Pavil joen aan de Adm. de Ruyter- straat werden eetbare, rook bare en drinkbare spullen gestolen en uit een Rotter damse school verdwenen nog enkele radio's. De 37-jarige R-vjIS. en de 22-jarige C. HL D zijn aan de officier van justitie voorge leid, de derde - de 27-jarige W. P. v. R. - is vrijgelaten. Miel Cools zingt SCHIEDAM - De cabaretier-chansonnier Miel Cools zal aanstaan de vrijdag- en zaterdagavond in het Teerstooftheater staan met de voorstelling van zijn programma "Achter de Schelde vrijen de bel den". Enig sociaal-engagement, inronic en poëzie zijn Cools niet ge heel vreemd in dit programma. Miel Cools heeft zijn zang nogal drastisch veranderd, door zich te doen begeleiden van de musici Jan Theelen en Mitch Caanen, die met zijn tweeen de piano, het orgel, accordeon, syn thesizer, balalaika, basgitaar, so logitaar en slagwerk bespelen. Een heel schrijverscollectief heeft Miel Cools voor dit pro gramma van teksten voorzien. De leden van dit collectief zijn Ed Leeflang. Willem Wilmink, Pieter Goemans, Fred Dannen- burg en Jaak Dreesen. "Achter de Schelde vrijen de helden" begint beide avonden om negen uur, de toegangsprijs is ƒ9.- Het poppentheater Globedorus van Peter Junior geeft zaterdag middag een voorstelling van het stuk "Het Knollenverhaal". Dit is een milieuvriendelijk sprook je. Het vertelt het verhaal van een koning die zijn hele land met gif en roet bestrooid heeft waarop de planten niet willen groeien. Ook de koning zelf stinkt uren in de wind. Kikker Globedorus en een knollenmannetje moeten samen de koning tot andere gedachten' omtrent het gebruik van het land zien te bewegen. Het poppentheater begint om half drie Van onze korfbalmedewerker SCHIEDAM - Zondag komen twee van de drie Schiedamse korf balteams in het veld. SSC Harga ontvangt zondag in de eerste thuiswedstrijd bet sterke DKC uit Delft, aanvang 1440 uur. DKC is een bekende tegen stander van de Schiedammers, want juist tegen deze ploeg pro moveerde SSC Harga twee jaar geleden naar de eerste klasse. DKC doet het dit jaar beter dan Harga want reeds driemaal werd het zoet van de overwin ning geproefd, terwijl SSC Har ga nog steeds op het eerste puntje wacht Op papier heeft SSC Harga dus geen enkele kans en het «tart dan ook in de underdog positie DKC is natuurlijk juist gebrand om tegen SSC Harga goed voor de dag te komen. Het belooft dan ook een span nende wedstrijd te worden. Suc ces. dat ook nog steeds op zijn eerste puntjes wacht kan daar zondag verandering in brengen als Unicum naar Schiedam komt Unicum, dat ook nog geen Underdog punten heeft moet door Succes geslagen kunnen worden. Het veldspel is goed en als het met het schot wil lukken dan moet Succes deze wedstrijd kunnen winnen. Aanvang 14.00 uur. Van onze tafeltennismedewerker SCHIEDAM - De tafeltennis sers van NOAD gaan zaterdag avond m de Beurs proberen het eerste punt binnen te halen. Het debuut in de promotie-ereklasse bracht een nederlaag tegen Ra ves tem, maar nu JCV op bezoek komt liggen er mogelijkheden. Immers de sterkste speler van de formatie uit Vught de jonge Gootzen maakt geen deel meer uit van het team van de Bra banders. Van der Zee en Van de Sande hebben nu Van Gasteren in hun formatie opgenomen. Een gelijkspel behoort zeker tot de mogelijkheden voor NOAD en misschien zit er nog wel iets meer m In de ereklasse gaat De Ko renbeurs nu haar eerste wed strijd spelen. In Apeldoorn gaat men op bezoek bij De Veluwe. Van alle geweldige plannen die men daar had met het aantrek ken van de Engelsman Dennis Neale naast de Duitser Fntz is niets terechtgekomen Sponsor Hia Panels ging failliet en de liefde van de beide buitenlan ders was toen ook snel bekoeld. De Veluwe, zo heet de club nu weer. gaat met Jens, Abeleven en Van Spanje de competitie m. Laatstgenoemde speler kwam van het gedegradeerde Interlan- ce. De Korenbeurs met met Van den Broek Langen en nieuwko mer Van de Ham moet in staat zijn de ontmoeting winnend af te sluiten. SCHIEDAM - Invaliden Sportvereniging ,De Ooievaars' houdt op zaterdag 1 oktober in de Olympiahai in Maassluis een demonstratie van tafeltennis en basketbal. Ook aan de rmnder- validen in deze plaats wil de Schiedamse Vereniging laten zien wat voor sporten zij bedrij ven. De sportmanifestatie begint om 11.45 uur en duurt tot 13.45 uur. de FNV zitting genomen de he ren Schippers, Slavenburg, Van der Lee, Pijnakker, Van Driel, Van Ruiven en Breukeling. Na mens het NKV zijn dat Heil- mann, Oomen, Over de Vest, Van Gerwen, Valet, Rensman en GesteL Drie van hen waren niet aanwezig om de installatie van het nieuwe bestuur bij te wo nen. De overige elf poseren op bijgaande foto's. "Als een schil derij van Rembrandt, we lijken zo wel regenten," tekende het bestuur zelf bij deze pose aan. x? SCHIEDAM - Een winkel waar de stroop nog wordt afgewogen, waar de linzen en zachte zeep per gewenste hoeveelheid in een zak gaan. Tegenover moderne supermarkten is dat haast ondenkbaar. Toch heeft de Co- op in de Kethelstraat een dergelijke winkel ingericht. Aanstaande zaterdag wordt hij om 16 uur geopend, tegelijkertijd met het coöperatie museum dat erboven is gelegen. Wethouder Chris Zijdeveld zal dit brokje vergane glorie dat weer in ere wordt hers teld voor het publiek onthullen. Daarmee wordt dan tevens het 75 jarig ju bileum van de Co-op Nieuwe Waterweg in geluid. Een jubileum dat veel meer biedt dan alleen de receptie die zaterdag om 14 uur in het Novotel plaats vindt. Waarschijnlijk blijft het niet bij het ene winkeltje in oude stijl De Co-op is van plan om in de komende jaren de hele gevel rij aan de Kethelstraat terug te brengen in de oude stijl van de KSCA, meent: „Dit soort acties moet hij maar in zijn vrije tijd voeren De Bruin is aangesteld om zich veertig uur per week op te houden met de positieve opbouw van. het woongwagenkamp. Wat hij nu doet is egotrippen, hij werkt niet voor de bewoners." Dit bestuurslid, dat zegt na mens de hele KSCA te spreken, noemt de actie van bewoners en begeleiders De Bruin en Aben om het vertrouwen in de twee stichtingsbesturen op te zeggen dan ook onterecht „Ik kan be grip opbrengen voor een bewo nersactie, maar dat is dit hele maal niet Dit is een actie van anderen," aldus Groeneveld. Zoals wij eerder deze week al schreven liggen de besturen van de KSCA en de Stichting Woon wagenwerk danig met elkaar overhoop. De besturen van bei de stichtingen werden tot voor kort gevormd door de heren Sondermeyer, Groeneveld, Kap- teyn, Verberne en mevrouw Van der Hoeven. De communicatie met Sondermeyer liep vast en deze stapte uit het bestuur van de KSCA. In zijn eentje bleef hij echter het bestuur van de andere stichting uitmaken. Het conflict ging over De Bruin. Sondermeyer eiste zijn vertrek, de andere bestuursleden prefereerden het dat de gang van zaken op het kamp niet tingskapitaal is en nou denken 1 ze dat dat voor hen bestemd is," Ondertussen is nog steeds niet opgelost, waar het geld is geble ven dat het kamp als subsidie van de minister krijgt Het zou dit jaar voor het eerst op de te kening van de SWWW gestort zijn, maar Sondermeyer zegt het niet te hebben. Ook het salaris voor Hans de Bruin en Mieke Aben is daardoor niet uit te be talen. Jean Groeneveld: .Dat salaris krijgen ze heus wel, daar vin den we wel wat op." Desnoods betaalt de KSCA dat eerst uit eigen zak, meent hij. Ondertussen onderzoekt de ju ridisch adviseur van de bank verstoord werd door De Bruins waarop het kapitaal staat, de vertrek. Eerder was er ook al onder ling onenigheid geweest tussen de bestuursleden. Sondermeyer als penningmeester wenste geen inzage in de boeken te geven; boeken die door zijn vrouw werden bijgehouden. Ook de ac countant van de stichtingen was een familielid van Sondermeyer, Herhaalde verzoeken van de an dere bestuursleden om iedere verdenking weg te nemen en een onafhankelijke accountant de boeken te laten inzien, wer den door Sondermeyer terzijde gelegd. Sondermeyer heeft zelf het idee, dat de kampbewoners ter het geld van de SWWW zitten. „Ze hebben er lucht van gekregen dat er een groot stich- juistheid van de boekhouding De 80.000 op de rekening (mis schien wel het dubbele," meldt Sondermeyer zelf) is intussen geblokkeerd. Wethouder Eef Collé van So ciale Zaken houdt zich voorlopig buiten de hele zaak. „De ge meente is niet langer verant woordelijk voor het woonwa genkamp. In april is de verant woordelijkheid m handen van het Woonwagenschap gekomen. Wel geeft hij toe dat de verr schuiving van verantwoordelijk heid van gemeente haar schap enige onduidelijkheid met zich meegebracht kan hebben. Dat zou er de oorzaak van kunnen, zijn. dat het subsidiegeld on vindbaar is, zegt Collé met een zware nadruk op „zou". Speedtrap in Passage SCHIEDAM - Directeur Henk Berg van het Passage Thea ter is er in geslaagd de sensationele film 'Speedtrap' in zijn bioscoop te krijgen. In deze film, die slechts een paar toeken oud is, spelen auto's de hoofdrol Een groot aantal politiewa-, gens en dure Amerikaanse strijkijzers, wordt door stuntman nen total loss gereden. Natuurlijk is er een aanleiding om zoveel wrakken te produceren. Die aanleiding is de 'Roa- drunner', een vernuftig werkende autodief die een koffertje heeft waarmee hij binnen enkele seconden een auto open en gestart heeft Peter Novic, een privé detecti ve, is door een verzekerings maatschappij ingehuurd om de ze autodief, die nog nooit door iemand van dichtbij is gezien, te ontmaskeren. De detective krijgt assistentie van politie agente Nifty Nolan. Als er een zeer speciale Lincoln wordt gestolen die heroine bevat van een bende die samenwerkt met commissaris Hogan wordt de jacht nog feller en worden er Die zal worden gebouwd aan de Van Swindensingel op een momenteel break liggend ter- reintje. Op het bewuste terrein achter apotheek Jansen staan op het moment nog enige schuurtjes. Wethouder Herman Posthoorn (sport en onderwijs) heeft echter toegezegd dat die schuurtjes zullen verdwijnen. Deze week hebben vier leden van het Oudercomité van de Sint Jans Aloysiusschool een be zoek gebracht aan wethouder Posthoorn om no*- eens te pra ten over de mise hele toestand in de oude gymzaal. Het hoofd van de school vergezelde het oudercomité, dat op eigen initia tief naar de wethouder toe ge trokken was. Posthoorn wist te vertellen dat de oude gymzaal op zeer korte termijn voorgoed verlaten kon worden. Binnen een maand zal de gemeente alle plannen op papier zetten en aan de gemeen teraad aanbieden. Als alles mee zit wordt dan 1 november ge- -'s.'.' 'r ''v?. nog meer auto's aan flinters ge reden. In deze film speelt ook de Nederlandse Dianne MarchaL In Bio gaat het er ook hard aan toe maar dan op een heel andere manier. In ,De verloren eer van Katharina Blum' naar het boek van Heinrich BÖII, wordt de jonge aantrekkelijke; intelligent en gevoelige Kathari na Blum (Angela Winkler) tij dens een carnavalfeestje ver liefd op een jonge aktivist die op de vlucht is voor de politie. Haar korte samenzijn met de voortvluchtige man is voor de politie aanleiding om haar in het oog te houden. Een dagblad krijgt er lucht van en draait een groots opgezet schandaal in el kaar. Als zelfs een landelijk dagblad op de voorpagina aan dacht aan Katharina Blum be steedt, wordt zij het slachtoffer van anonieme telefoongesprek ken, bedreigingen en sexuele benaderingen. Diep gekwetst omdat men haar integriteit zo bruut geschonden heeft, rekent zij af met de journalist die alles veroorzaakt heeft. Nishko de zoon van het op perhoofd gaat in Bio al weer de zesde week in. In het kindern»- tinee in Passage draait .Het ge heim van de Rode Varen*. start met de procedure en wordt het terremtje aan de Van Swin densingel ontruimd. Begin vol gend jaar wordt dan gestart met de bouw van de nieuwe gym zaal. Aanvankelijk heeft de ge meente twee stukken grond voorgesteld om met de nieuwe zaal te starten. Behalve de Van Swindensingel dacht Posthoorn ook aan het stukje grond op de hoek van de Lange Singelstraat en de Tuinsingel. Op dit laatste terreintje zou de gemeente ech ter op meer problemen stoten, dan op de eerste vandaar dat de keus is gevallen op de Van Swindensingel. Voor de leerlingen van de LEAO-schooi op het Oude Kerkhof zal de gymnastiekzaal wel enigszins uit de buurt zijn. Nu al worden er tien minuten van het gymuurtje afgeknabbeld om heen en terug te lopen, maar in de toekomst zal er door de relatief lange afstand weinig tijd meer overblijven voor het gymnastiekuurtje. Echter zowel LEAO als Sint Jans Aloysius zijn zeer ingeno men met de huidige plannen SCHIEDAM - De drumband - Oefening Baart Kunst kan nag leden gebruiken voor haar jeugdorkest en voor de show- band. Ook majorettes voor de showband zijn van harte wei- kom. - De muzikanten voor bét - •jeugdorkest moeten minstens jaar oud zijn. De majorettes en «4 muzikanten voor de showband 'j$ minstens 16 jaar oud. Mensen die belangstelling hebben kunnen gaan kijken by - de repetities in het O.B.K ge- 1 bouw aan de Delflandseweg Op maandag oefent daar de *v jeugd van 19 tot 29 uur en de «f ouderen van 20 tot 22 uur. ga Woensdagavond repeteren he*. jeugdorkest van 19 tot 20,15 uur en de majorettes van 20 tot 2L® uur.

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2