Scheeres sluit eerste kabeltelevisie aan coame l fÊËffÊ VARA en actiecomité op Bachpleinmarkt tegen Auto bewerkt met stenen Ekster Ekkie9 voorgoed gevlogen Nachtconeert Fungus in Passage Angst, spanning en sensatie Monsterfihnweek in Passage theater 'ÉBim mSssSa M SNELHEIDS CONTROLE VROM- I vergadering I, begint 1 eerder mm GELUIDS INSTALLATIE GESTOLEN donderdag 4 en vrijdag 5 november A Hit WOENSDAG 26 OKTOBER 1977/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 f SCHIEDAM - Zeven chauffeurs van het Schiedamse transportbedrijf Van Bockel hebben hun bedrijf de af gelopen 2 a 3 jaar voor enige duizenden guldens opge licht. Op hun tochten naar het Duitse stadje Ander- nach namen zij steeds meer dieselolie mee dan voor de heenreis noodzakelijk was. In Duitsland hadden ze een pompbediende bereid gevonden om bonnen te schrij ven voor niet-geleverde brandstof die vervolgens bij Van Bockel door de chauffeurs geincasseerd werden. De Vara tracht bewoners van GroenoorcL lid te maken op De laatste handtekeningen voor solidariteit met Gusto, de Bachpleinmarkt. Y. v voor de modische en prijsbewuste vrouw Hoogstraat 89 - Schiedam SCHIEDAM - De actievoerders voor Gusto hebben gisteren op het Bachplein onverwachts steun gekregen van de Vara-radio. Deze Vara had evenals het Gusto- comité een eigen kraampje op de markt geïnstalleerd en trachtte van daaruit leden te winnen, maar schonk bovendien aandacht aan de Gusto-problemen. Marcel met één van de twee tamme duiven. Het jochie heeft liever zijn ekster weer terug. Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 fungus, binnenkort met een nachtconcert voor Schiedamsegeitewollensokkendragers. WÊÊrn. Monsters in het Passage theater; het is dan ook griezel- week. _:A ■~e pleegden fraude met dieselolie i*'» De zaak is door Van Bockel bij de politie en bij de justitie aanhangig gemaakt, maar de chauffeurs zijn niet ontslagen. Het vervoersbedrijf zou name lijk in acute personeelsproble men komen te zitten als de mannen op straat gezet werden. Er is nu een interne regeling getroffen volgens welke de chauffeurs het bedrag waarvoor het bedrijf benadeeld is, terug zullen betalen. .Of het tot een strafrechtelijke procedure komt is bij Van Boc kel nog niet bekend. Directeur G. E. C. Onderstal wil slechts als commentaar geven: „We houden de vuile was liever bin nen. Misschien wordt de zaak wel geseponeerd door de officier van Justitie." Seponeert de offi cier de zaak niet. dan zal het niet voor december tot een rechtszitting komen. De fraudezaak is aan het licht gekomen toen bij controle van de boeken bij Van Bockel bleek dat er erg veel dieselolie ge bruikt werd door de vrachtwa gens. Nader onderzoek leerde toen dat énkele chauffeurs er een gewoonte van hadtien ges maakt om hun benzinetank vol te laten gooien bij de pomp van- het bedrijf, maar om tevens een hoeveelheid jerrycans en reser vetanks vol mee te nemen naar Duitsland. Voordat de goederen in Duits land dan afgeleverd werden, vulden de chauffeurs hun tanks met de meegebrachte dieselolie bij en namen bij de pomp op het afleveringsbedrijf .slechts enkele litertjes af. Deze pomp bediende schreef dan een bon uit voor een grote hoeveelheid (niet)geleverde olie. welke bon de chauffeurs op hun beurt de clareerden bij Van Bockel. Van Bockel B.V. is een trans portonderneming die nauw ge beerd is met de staalhandel Schmolz en Bickenbach, beide zitten in hetzelfde pand-aan de Nieuw Mathenesserstraat. De ritten naar Duitsland werden dan ook uitgevoerd voor Schmolz en Bickenbach. Schiedamse rechercheurs heb ben in Duitsland onderzoek ge pleegd naar de gang van zaken en hebben geconstateerd dat er inderdaad strafbare handelingen gepleegd zijn. Hoofdinspecteur Broeders: „Het strafbare feit is echter op Nederlands grondge bied gepleegd, dus wordt de zaak ook hier behandeld. De Duitse pompbediende heeft ook een strafbaar feit gepleegd door bonnen te vervalsen en dat wordt door de Duitse justitie af gehandeld." Deze Duitse pompbediende kon door de transactie de die selolie in feite twee keer verko pen en de opbrengst in zijn eigen zak steken. SCHIEDAM - Wethouder Reinier Scheeres zal vrijdag 11 novem ber officieel de eerste fase, het blok dat wordt wordt begrensd door de Vlaardingerdijk, Rembrandtlaan, Julianaiaan en Aleidastraat van de Centrale Antenne Inrichting ingebruikstellen. Dat doet hij door in een woning aan de Aleidastraat de eerste t.v. op de Centra- Ie Antenne Inrichting aan te sluiten. Voordat het echter zo ver is moeten eerst de wïjkcentrale, de groepversterkers en de eindversterkers worden ingeregeld. Daarmee wordt maandag begonnen. Vanaf 14 november komen de installa teurs dan bij de,mensen die zich op het systeem hebben geabon neerd langs om het televisietoestel in te regelen. Voor die tijd moet men echter over de nodige aansluitsnoeren beschikken; Deze kunnen van 9 tot 6 uur worden afgehaald bij het mobiele voorlichtingscentrum dat in de Dirk van Wassenaarstraat staat, en bij de GTB aan de Dwarsstraat 42. SCHIEDAM - Bij een snel heidscontrole op de Churchill- weg zijn gisteravond tussen kwart over zes en kwart voor acht in totaal vijf automobilis ten aangehouden die te hard re den. Eén van hen reed zelfs met een snelheid van 89 km/uur over de Churchillweg, waar je slechts 50 km/uur mag. Bil Vara-verslaggever Bas Lin- ders gebruikte het radiopro gramma 'Vara's Lijn 3" om eni ge informatie over de Gusto-ac- tie te verspreiden. Mevrouw Smits van het Vrouwencomité Gusto Open mocht van Linders via de radio vertellen wat er aanstaande vrijdag in Schiedam gebeuren gaat Tevens kon zij een opoeop plaatsen voor be langstellenden om de protestop tocht en -demonstratie in het Passagetheater bij te wonen. Voor het Gusto-comité was het gisteren de laatste keer dat vanaf de markt actie werd ge voerd voor behoud van de werf. In een, aantal weken tijds heb ben de actievoerders tegen de dertienduizend handtekeneingen verzameld,- die binnenkort door het comité en burgemeester Lems aan de Tweede Kamer zullen worden aangeboden: De afdeling Schiedam/Vlaar- dingen van D*66 heeft deze week een rapport gepubliceerd waarin gepleit wordt voor be houd van de Gusto. In dit rap port wordt nog eens opgemerkt dat het besluit van IHC'Raad van Bestuur en ,van de Beleids commissie Scheepsbouw om de Gusto te sluiten nergens op ge? stoeit is. - D'66 pleit ervoor' dat er een vennootschap wordt opgericht waarin bedreigde scheepsbouw- organisaties (met als specialisa ties bagger, offshore en mijn bouw) zich gaan bezighouden met „speciale constructies". De grote ervaring van de Gusto p dit gebied zal dan zeker de werkgelegenheid, op de werf kunnen beschermen,aldus D'66. De overheid kan volgens dezé partij deelnemen in de vennoot schap. D'66 heeft (ook een afgevaar digde naar de protestbijeeri- komst in het Passagetheater af gevaardigd, dat zal tweede ka merlid Maarten Engwirda zijn. SCHIEDAMDe auto van een Schiedamse sportleraar is danig met stenen bewerkt ter wijl de wagen bij de man voor de deur geparkeerd stond op 'het Officierenpad. Met een straattegel hebben de daders de voorruit van de wa gen - een Honda - ingeslagen, waarna tevens deuken in, onder meer. de motorkap geslagen werden. De schade aan het voertuig bedraagt circa 1300. De eigenaar heeft bij de politie aangifte van het vandalisme ge daan. SCHIEDAM - Leden van gemeentelijke com missies zijn ook mensen en die houden ook van een goede (als het dat wordt) partij voetbal. In verband met de directe t.v. uitzending van de in terland Nederland - Bel gië is de vergadering van de Commissie voor de VROM- en Havendienst verschoven van vanavond 20 naar 18 uur. Als de commissie de agenda, waarop de begro ting en de tarieven voor 1978, het dekkingspercen tage huisvuiltarieven en de staat van haven- en loodsgelden van* het derde kwartaal 1977 voorkomen, snel afhandelen, kunnen de leden nog een stuk van de eerste helft zien. Q m SCHIEDAM - De vierjarige Marcel Thompson uit de Oosterstraat 21 zit al tien dagen op zijn 'Ekkie' te wachten. Zondag 16 oktober vloog zijn tamme ekster weg. Voor goed wel te verstaan want het dier ging er wel eens meer een uurtje vandoor. Op die, voor Marcel zo noodlottige, zondag keerde het dier echter niet terug. Waar schijnlijk was het erg geschrokken van een kindje dat op visitie was. Marcel is nu een beetje over zijn verdriet heen. "Weg is weg," zegt het jochie maar hij vergeet zijn tamme ekster toch niet zo gemakke-, lijk. "Ruim negen maanden geleden kreeg hij de vogel van een nichtje uit Brabant. Het diertje was tijdens een storm uit het nest gevallen. 'Ruim zes weken heeft het door de huiskamer gelopen. Daarna verhuisde het naar de grote vo lière die zijn vader in de tuin had gemaakt. Ek kie was zo tam als een ékster maar kan zijn. Overal kon Marcel.hem mee naar toe nemen. Van weg vliegen was geen sprake. Tot 16 okto ber weliswaar. "Advertenties hebben tot nu toe ook niet ge holpen," vertelt mevrouw Thompson. "Er hebben een paar mensen opgebeld die een grote zwarte vogel hadden gezien maar een ekster is geen zwarte vogel. Het dier is zwart met wit en heeft op die zwarte veren een wat paarsachtige gloed. In de buurt van de Burgemeester van Haaren- laan is een tamme vogel gezien die met een hondje speelde. Toen we daar gingen kijken was er echter niets meer. Wel een half uur hebben we Ekkie Ekkie staan roepen. Waarom pakken de mensen dat dier niet op als ze het zien, vraag je je af. -Het beest is zo tam als wat Bijten doet hij echt niet." De volière van Ekkie wordt nu bewoond door twee duiven die Marcel van de buurman heeft gekeregen. Het jochie kijkt er nauwelijks naar. De duiven zijn ook tam maar kunnen zijn Ekkie niet vervangen. SCHIEDAM - In het tennis park van Vliet aan de Stadhou derslaan hebben inbrekers een complete geluidsinstallatie ont vreemd. De versterker met om roepinstallatie, de tuner, het cassette deck en de twee boxen hadden een waarde1 van 1700 gulden. De dieven, die door een raam binnen kwamen, namen ook een krat met 24 flesjes bier mee. De schade, die ontstond doordat ze een brandblusappa- raat leeg spoten, bedraagt 500 gulden. SCHIEDAM De Vlaardingse groep Fungus zal in de nacht van donderdag 3 op vrijdag 4 november een concert geven in het Passa ge theater. Het voormalig lid'van deze groep - Sido Martens - speelt in het voorprogramma. Fungus heeft intussen drie langspeelplaten het licht doen zien, maar hun geluid is te on gewoon om er een echte door braak in de popbusiness mee te munnen maken. De groep speelt voornamelijk folkmuziek. Aan vankelijk hield Fungus zich slechts op met Nederlandse volksliedjes die "gepopulari seerd" werden qua muziek, de oud-Nederlandse tekst bleef ge handhaafd. De Vlaardingse groep heeft echter in de jaren dat ze nu be staat haar vleugels onder meer naar_ Engeland uitgeslagen en om het folk minnend publiek aldaar te dienen ook liedjes in het Engels op het repertoire ge nomen. Ook in Denemarken, België en Duitsland heeft Fun gus bekendheid geoogst Sido Martens heeft de eerste jaren van Fungus' bestaan deel uitgemaakt van de groep, maar is later een solocarrière begon nen omdat hij met de muziek een andere kant uit> wilde dan de overige groepsleden. Sinds die afscheiding zit hij overigens vrijwel altijd in Fungus' voor programma. Zijn optreden ken merkt zich behalve door het muzikale peil door de ontspan nen manier waarop Martens zijn nummers op een kabaretes-, ke manier aan elkaar praat. Het nhchtccncert is georgani seerd door de Schiedamse Ge meenschap. Kaarten voor het concert zijn te bestellen of af te halen bij de kassa van het Pas sagetheater dagelijks vanaf elf uur. Ze kosten ƒ10, ƒ12,50 en ƒ15: y. SCHIEDAM - In navolging van vorig jaar zal in het Passage theater ook dit jaar weer een filmweek gehouden worden waarin slechts monsterfilms te zien zijn. Die monsterfilmweek start aan-" staande donderdag. In de grote zaal van de Passage zullen drie films rouleren, terwijl in de Biozaal de hele week één en dezelfde griezelfilm vertoond wordt. Dagelijks om twee uur zal de Japanse film „Satans Creatuur" draaien, 'om zeven uur komt „Katango's War" eveneens van Japanse makelij en wie daarna nog zin in griezelen heeft kan om half tien naar „Motta, het vliegende Dracula-monster" ook al gemaakt door een Japanse ci neast In de Bio wordt de film „Shi-- vers" oftewel „Leverid verslon den" getoond. Deze film heeft de eerste prijs weggesleept op het Internationale Griezelfilm festival. Het is een maaksel van de Amerikaan David Cronen- berg. „Shivers" speelt zich af op een eiland bij Montreal waar een uiterst luxe flatgebouw staat Daarin breekt een vreemde ziekte uit, waarvan de slachtof fers zeer agressief worden en een ongewoon sexueel gedrag ontplooien. De ziekte verspreidt zich snel en maakt steeds meer slachtoffers. Een ophet eiland aanwezige dokter tracht samen met zijn assistente de zaak te redden, maar dat lijkt heilloos. In „Satans Creatuur" draait het verhaal om een visje dat ogenschijnlijk een onschuldig kikkervisje is,' maar later een klein monstertje blijkt te zijn, voortgekomen uit de vervuilde zee rond Japan. Het beest pleegt verwoestende aanvallen op het land en de mensen, maar komt daardoor in conflict met een an der monster, dat de zijde van de mensheid kiest. Pogingen om het zeemonster te doden misluk ken, totdat het tweede monster een handje helpt. Moraal van de film: vervuil de wereldzeeën niet zodanig dat daaruit mon sters geboren kunnen worden. „Katango's War" heeft even eens een biologische achter grond. Een bioloog heeft uit dierlijke cellen een monster ge schapen dat de toepasselijke naam Frankenstein gekregen heeft Dit monster ontsnapt en bedreigt de aarde. 1 Frankenstein heeft zich intus sen gesplitst-in twee monsters; een groen en een bruin. Het éne is kwaadaardig, het andere goedaardig. De siechte bedreigt de Japanse bevolking, de goede wil voorkomen dat ie dat doét; Tenslotte verriietigen beide monsters elkaar en is de mens- heid gered. I „o Ook in „Motto" zijn allerlei monsters tegen elkaar in dé weer. Het begint ermee'dat eert' Japanse visser met zijn boot vergaat, maar zelf op een eiland aanspoelt. Op dat eiland is een internationale misdadigersbende 3 oorlogje aan het spélen en ver vaardigt zelf atoombommen. In de zee huist een monster waar de misdadigers een beetje bang voor zijn. Op hét eiland zelf zit f echter ook eentje en beide moo- sters raken met elkaar in ge- 3 vecht,; op scherp staande bom men spelen bij dit gevecht ook, nog een roL s In tegenstelling tot de vorige Monsterweek zullen deze keef geen passe-partouts verkocht 3 worden. Op dergelijke kaarten 6 kunnen de films voor geredu- s ceerd bedrag bekeken worden. Wel heeft Passage-directeur Berg „zittenblijvertjes" geïntro duceerd. Dit - zijn kaartjes die, gelden voor de twee avondvoor- stellingen in de grote zaal; S koopt men 2 kaartjes van zes gulden dan komt men te zitten- op een plaats van zes gulden vijftig. g Vorige keer was er volgens Berg nauwelijks belangstelling voor de passe-partouts. Er'wer-jJ den ongeveer tien verkocht; en- kele honderden voorgedrukte kaarten liggen nu -nog onver koopbaar in de kast •u

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2