spoorloos Commissie na 14 jaar niet vergaderen maar opgeheven Er zijn nog duizenden parkeer plaatsen noodzakelijk Doorgereden na botsing M»- s\f r Itel&Fv Twee tassen van fietsen getrokken Auto in brand gestoken Tweede avond filmliga Weerbarstige bedrijfsleider VRACHTWAGEN KANTELT Schiedam tJ-ü -<■ zs\ M-: :&<te:«.>i mêÊÊÊËÊÉm A H DINSDAG 1 NOVEMBER 1977/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 F| .SCHIEDAM - De drie korte stroomstoringen die zondagavond in het westelijke deel van Schiedam plaats vonden, hebben een groot aantal t.v. toestellen vernield. Vooral kleuren tv.'s gaven de geest na de korte stroomonderbreking. Reparateurs hadden maan dag meer werk dan na andere weekeinds. Vergoeding SCHIEDAM - De adviescommissie voor vordering van woonruimte van particuliere eigenaars bestaat niet meer. De commissie is gewoon opgeheven omdat zij overbodig was. astetén voor m«i wmMé HL'.N «SS «KW De nieuwe garage aan de Westblaak. ROTTERDAM - Honderden parkeerplaatsen komen er bij in de Rotterdamse binnenstad als over enkele dagen de parkeergarage van het Cometon-gebouw aan de Westblaak opengaat. Er zullen de komende jaren in het Rotterdamse centrum nog enkele duizenden par keerplaatsen gecreëerd moeten worden, nu de woning bouw in de binnenstad vaste vormen aanneemt. Voor alle binnenstadsbewoners gereserveerde parkeerplaatsen? 'JÊt }r Y vi V?«.\ r v -. v «y-ÏWS.jff' VT[ »- oringen funest ïoor veel kleuren tv's s s v ",V" K^VVV SS F jiVaardoor de stroom om 19, 21 en 21.30 uur uitviel was gistermid dag nog niet duidelijk. "Er was zondagavond een grote kabelstoring in;de hoofdvoedingskabel bij het schakelstation aan de Westfranke- landsedijk," vertelt de heer W. van Mechelen, chef van de hoofdaf deling elektriciteit "Omdat het hier een hoofd voedingskabel betrof, viel de nétspanning in Groenoord "en Kethel wat terug. In het stuk tussen de Stadhouderslaan, Bur gemeester Van Haarenlaan, Vlaardingeróijk en Aleidastraat is de spanning tot drie keer toe helemaal weggevallen. Of dat alle drie de keren door dezelfde oorzaak kwam weten we nog niet Via andere kabels hebben we weer stroom op het net kun nen zetten maar de oorzaak is nog niet verholpen. We hopen dat dat dinsdagmorgen wel het geval is." „Als een tv. en vooral een Ekkie nog vf- SCHIEDAM - Ekkie is nog "steeds niet terug. De wegge vlogen ekster van Marcel THompson, waar wij vorige week woensdag over schreven, is weg en blijft weg. Tot groot verdriet van de vierjarige Marcel en zijn ouders. „Er hebben een heleboel mensen gereageerd," vertelt de heer Thompson. „We kre gen wel een stuk of vijf tele foontjes dat Ekkie op de Zwammerdamsingel zat Di- rekt zijn we daar naartoe ge gaan. Inderdaad zit er een ek ster. en hij is vrij tam ook. Toch is het niet onze Ekkie. Al® -een van ons hem roept" schrikt het dier. Ekkie deed dat beslist niet" Ook op de Mgr. Nolenslaan zijn Marcel en zijn ouders al diverse malen wezen zoeken. Ook daar zou de grote zwart witte vogel gezien zijn. Hoe ze ook de naam van het troetel dier van Marcel roepen; Ekkie verschijnt niet „Af en toe zie ik het niet meer zitten," gaat mijnheer Thompson verder." Mijn zoon is soms helemaal van streek. Als de mensen een ekster zien en hij reageert op de naam Ekkie laten ze hem dan alsje blieft proberen te vangen. Een plakje worst is al genoeg. Als' de vogel daar naar toe komt, kun je hem zo beet pakken. Kwaad doet hij beslist niet Het is een hartstikke lief dier. Daarom willen we hem ook allemaal zo graag terug." Wie een ekster mocht zien of er een vangt die naar de naam Ekkie luistert kan de heer Thompson bereiken door 268999 te bellen. 'SCHIEDAM - De twee mannen die vanaf een brom mer tassen van Ingehaalde fietsen' rukken, hebben giste ren. opnieuw toegeslagen. 'Op het fietspad van de Burge meester Knappertlaan, ter hoogte van de Arie Prins- laan, passeerden zij de 35-ja- rige mevrouw M.O.E. - S. Deze droeg een bruine leren tas aan haar pols en had bei de handen aan het stuur. Toen de duo-passagier van de brommer de tas probeerde te pakken, kwam de vrouw ten vaL Eenmaal op de been geholpen, ontdekte zij dat de tas met daarin 75 gulden, be ta alpas en betaalcheques, een vulpen en een paspoort, was verdwenen. Bij de val brak mevrouw E. haar linker on derarm. 'Na behandeling in het Gemeente Ziekenhuis kon zijn op eigen gelegenheid weer naar haar woning. Op de Burgemeester van Haarenlaan werd de 39-jari- ge mevrouw A. M. v. d. V. Z. het slachtoffer. Het twee tal op de brommer rukte de tas uit het mandje dat zij aan haar, stuur had hangen. Hierin zaten slechts een bril en «een portemonnaie met ;tien gulden, l AU B. en W. hebben WDer nu geantwoord dat de commissie al sinds 1963 niet meer heeft ver gaderd omdat het gewoon niet nodig was. De doelmatige ver deling van de beschikbare woongelegenheid in Schiedam wordt tegenwoordig door de huisvestingscommissie geregeld. De gemeente zou van haar vor deringsbevoegdheid gebruik mo gen maken als er voor een spoedgeval geen woning kan worden gevonden omdat de huiseigenaren niet willen mee werken. Tot nu toe is dat nog steeds niet voorgekomen. De leden die in 1974 zijn be noemd zaten slechts voor een jaar in de commissie en omdat er toen nooit is vergaderd, zijn ze niet herkozen. Ze hadden niets te doen om dat de gemeente beschikt over ruim een derde deel van het aantal woningen in Schiedam, 10.447 van de 28.396. Een spoedgeval kan bijna al tijd in een gemeentelijke wo ning worden geplaatst Woon ruimte van particulieren hoeft niet meer gevorderd te worden. Dit was toch al moeilijk en werd zoveel mogelijk vermeden omdat er aan een aantal strenge eisen moest worden voldaan voor de vordering en omdat die, volgens de wet uit 1947. zo spoe dig mogelijk moet worden be ëindigd. SCHIEDAM - Onbekenden hebben op de, hoek van de Jan Steenstraat eii de Vlaardinger- dijk een auto midden op de rij baan gezet en in brand gesto ken. Toen politie en brandweer arriveerden liep er een aantal personen weg maar een onder zoek in de omgeving - leverde niets op. kleuren tv. tot drie keer toe heel even zonder stroom komt te staan is dat natuurlijk funest voor zo'n apparaat Als het ding koud is en je zet hem aan, duurt het niet voor niets zo iang voordat hij gaat werken," legt de heer De Veld van radiohan- del gebroeders De Veld uit. "Vooral voor oudere toestellen is het erg gevaarlijk. Daar zitten buizen in en die gebruiken enorm veel stroom. Die stroom wordt door gelijkrichters en dioden met mondjesmaat naar die buizen gestuurd. Als het toestel eenmaal draait, zijn al die weerstandjes uitgeschakeld. Valt de stroom uit en plotseling komt de spanning weer terug, dan doen die weerstandjes het niet en krijgen de buizen de volle mep. De gevolgen kunnen kapotte gelijkrichters en dioden zijn maar ook de beeldbuis, de luidspreker of andere delen kunnen het begeven. Dat kan net zo makkelijk bij gewone zwart wit t.v.'s als bij kleuren- toestellen." De heer De Veld had gisteren ruim 15 reparaties. Normaal gesproken zijn het er na een weekeind veel minder. Reparateur L. J. C. van Dijk uit de Boterstraat had niet meer klachten dan mormaal. "Ik zit dan ook niet in het gebied waar de stroom is uitgevallen. Dat collega's die daar wel zitten het druk kringen, kan ik me inden ken. Bij zo'n korte stroomsto ring blijkt meteen weike toe stellen goed zijn en welke niet. Gerenommeerde merken kunnen er heus wel tegen. Oudere en goedkope toestellen beslist niet." Mensen die door de stroomsto ring met een kapotte t.v. zitten, hoeven niet te verwachten dat het electriciteitsbedrijf de reke ning voor hen betaalt "Dat staat ook in onze leveringsvoor waarden," verduidelijkt de heer Van Mechelen. "Wij leveren netspanning. Als er ergens een kabel kapot gaat of storing op treedt, proberen we dat zo snel, mogelijk te verhelpen. We kun nen er helaas ook niets aan doen dat het wel eens fout gaat." Begin deze maand stelde het VVD gemeenteraadslid Cor van Til- borg aan Burgemeester en Wethouders de vraag waar deze commis sie gebleven was. Op 9 september 1974 was de heer Van Tïlborg in de commissie benoemd poaar bij had nog nooit een vergadering bijgewoond of zelfs maar gehoord dat de commissie ooit bij elkaar moest komen. Wss/Ï. a&Éfc 'MMc y '.S/'/sZ. i\> AW tit -N;s;V. \.t sy-.N- SCHIEDAM - De filmliga houdt morgenavond in het Zol dertheater In de Teerstoof haar tweede filmavond. Wat er wordt gedraaid, mag niet bekend wor den gemaakt De filmliga krijgt alleen films tegen een geredu ceerde prijs als de titel en de inhoud van de film niet open baar worden. Diegeen die vorige maand, tij dens de eerste voorstelling, lid zijn geworden van de filmliga, krijgen een stencil waarin ver meld staat wat er morgenavond te zien is. Het lidmaatschap kost slechts 2,50, De toegang is ƒ5,00 per voorstelling. De filmliga wil al leen vermelden dat om half ne gen een 'goede oude film' wordt geprojecteerd. SCHIEDAM - Op vrij een voudige wijze is de politie ach ter het adres van de bestuurder gekomen die zondagavond in de Marconistraat met zijn auto een geparkeerde wagen ramde en daarna doorreed. Bij de bescha digde auto iag een kenteken plaat en een stuk van de gril. Bij de botsing was ook de ra diator van de wagen kapot ge gaan en door het waterspoor te volgen kwam de politie bij de Rotterdamse dijk. Daar stond een wagen die een stuk van de gril en de kentekenplaat miste. Deze was het eigendom van de 33 jarige journalist W. J. G. v.d. S. De man wilde de aanrijding niet bekennen en weigerde ook de bloedproef. Hij is aangehou den en voor ontnuchtering mee genomen naar het bureau. SCHIEDAM - De 49-jarige taxichauffeur H, van W. uit Vlaardin- gen heeft zijn passagier bij het politiebureau aan de Lange Nieuw- straat afgeleverd omdat de man niet wilde betalen. Ook op het bureau maakte de 25 jaar oude bedrijfsleider D. A. A. uit Vlaardin- gen geen aanstalten om zijn portemonnaie te pakken. Hij wilde wel de chauffeur een paar klappen verkopen als die aangifte zou doen. Ook te gen de agenten gedroeg hij zich zeer agressief. De politie vond het beter om de man een tijdje op het bureau te houden omdat hij volgens hun oordeel niet he lemaal nuchter was. De heer A. verzette zich heftig en bewerkte de agenten met zijn vuisten. Bij het handgemeen liep de 28-jari- ge politieagent M. J, een gebro ken pink en een gebroken mid- denhandsbeentje op. In het No- let ziekenhuis is hij verbonden. De bedrijfsleider mocht de vol gende ochtend weer naar huis. SCHIEDAM Een massieve metalen buis van zeven ton die be gon te schuiven liet de vrachtwagen die het gevaarte vervoerde, kantelen in de bocht van de afrit bij de 's Graveiandseweg. De wagen kwam vanaf Rotterdam en reed richting centrum. De metalen staaf rolde van de wagen en belandde tegen de vrachtwagen van de 42-jarige J. A. L. uit Rotterdam. De onderkant van deze vrachtwagen werd beschadigd. Zowel de chauffeur van de wagen als die van de vrachtwagen die kantelde, de 44-jarige W. B. K. uit Rotterdam, bleven ongedeerd. Sinds mei van dit jaar loopt er een proef in de Zoutman- straat en de Van Ghentstraat, waar parkeerplaatsen voor 100 gulden per jaar zijn verhuurd- aan binnenstadsbewoners. De vraag naar dergelijke vaste plaatsen heeft het aanbod van 47 parkeerplaatsen ruim over troffen. De gemeente studeert nu op de mogelijkheid om plaatsen te huren in nabijgelegen parkeer garages (Schouwburgplein en Weena) en deze - voor eveneens 100 gulden per jaar - „onder te verhuren" aan bewoners.In dat geval zou de gemeente het ver schil in huurprijs bijpassen. Kost dat geen handenvol geld? „Waarschijnlijk niet", zegt een medewerker van de Rotterdam se Verkeersdienst „Wat we nu doen in de Zoutmanstraat kost erg veel geld aan mankracht voor het toezicht. En de op brengst van parkeerbekeuringen komt niet ten goede aan de ge meente, maar aan het rijk." Volgens deze deskundige zou den de kosten van het „onder verhuren" ruimschoots kunnen opwegen tegen het achterwege blijven van controle in de par keergarages. De garages zijn immers bewaakt en de politie behoeft er dus niet te controle ren of verhuurde plaatsen door anderen worden bezet. De Verkeersdienst heeft een plan gemaakt dat voorziet in de uitgifte van 500 gereserveerde parkeerplaatsen voor het einde van dit jaar. Volgend jaar zou den er al 1000 parkeerplaatsen verhuurd moeten zijn. „Het is natuurlijk nog zeer de vraag of we dat halen", zegt men bij de Verkeersdienst „In elk geval moeten we behoedzaam te werk gaan, want het moet hand in hand gaan met andere maatre gelen." Veel waarde hecht men aan verbetering van het openbaar vervoer, omdat het uitgeven van vergunningen betekent dat er steeds minder openbare par keerplaatsen in het centrum ko men. Met de verbetering van tram- en busdiensten is een be- drag gemoeid van 91 miljoen gulden. Het Rotterdamse ge meentebestuur heeft het rijk ge vraagd om dit bedrag beschik baar te stellen. Wil het plan van de Verkeers dienst slagen dan zal dat geld er moeten komen. „Een vast gege ven is namelijk de eis om op korte termijn woningen te bou wen in het stadscentrum", aldus de Verkeersdienst „Dat bete kent dat er toch al veel par keerplaatsen verdwijnen. Daar komt nog bij dat we de plaat sen, die we na het bebouwen overhouden, irr eerste instantie willen reserveren voor de bewo ners." Om dit te realiseren zullen er waarschijnlijk meer parkeerga-' rages in het centrumgebied ge bouwd moeten worden. Als mo gelijke bouwplaatsen zijn aan gewezen het middendeel van de Jacobspiaats en de Co'nradstraat Dit laatste in verband met de ontwikkeling van .het Weenage- bied. Hoewel het nog lang niet zo ver is ligt het in de bedoeling van de Verkeersdienst om uit eindelijk alle 6000 openbare par keerplaatsen in de binnenstad zone voor zone te reserveren voor bewoners en bedrijven in het centrum. „Andere automobi listen worden geweerd of ver wezen naar parkeergarages", zegt men bij de Verkeersdienst Over de termijn waarop dit plan gerealiseerd moet worden wil men nog geen uitspraak- doen, „maar er ligt een soort vijfjarenplan in de la." Verbete- ring van het openbaar vervoer ziet men in elk geval als een eerste voorwaarde, om het uit te voeren. De nu gebouwde garage aan de Westblaak kan een bijdrage- leveren aan het plan. In de ga-, rage zijn rond de achthonderd plaatsen beschikbaar, waarvan, er zo'n vijfhonderd worden ver huurd aan bedrijven in het *- nieuwe Cometon-gebouw, „De resterende 300 plaatsen willen- we verhuren aan bewoners in de omgeving, of aan bedrijven die al bij de Westblaak zijn ge-, vestigd", aldus een woordvoer- 4 der van de met de verhuur be laste Kok-groap, Bij de Verkeersdienst studeert men inmiddels ook op de moge-' lijkheid om gereserveerde par-.- keerplaatsen aan meer dan één., persoon te verhuren. In de Zoutmanstraat en de Van- Ghentstraat blijkt de bezettings graad 's avonds namelijk veel hoger te zijn dan overdag. Wel-,' licht is het mogelijk om een parkeerplaats overdag te verhu-, ren aan een pendelaar van bui- ten Rotterdam en 's avonds aan een binnenstadsbewoner. 'fV' fk4- •l 5

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2