'Normaal dat verdachte paar uur de cel ingaat' Natte troep op woens gezin m Ibddi Lekkages in Stationsstraat Harlekijn en onbekend talent vullen Teerstoofweekend Vrou wensociëteit gaat in QT van start amiie Geschept op oversteekplaats 14 tegen 10 SPENuEK CF Vliegclub wil op Zestienhoven blijven schiédam HOOFDINSPECTEUR VAN DER VEEN: *411 Schoorsteenbrandje vM DONDERDAG 17 NOVEMBER 1977/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 V SCHIEDAM - De bouw van woningen In Wond* hoek-Noord Is nog lang niet zeker. Wethouder Chris Zijdeveld, die het hiervoor benodigde bestemmingsplan tracht te verkopen, heelt weinig steun gevonden. Be halve een flink aantal individuele burgers hebben raadsleden van alle politieke partijen bezwaren hierte gen. PPR, CDA en een deel van de PvdA zullen te genstemmen. De VVD heeft nog geen standpunt inge nomen. Zijdeveld (midden) kreeg het gisteravond zwaar te ver duren. Vaag r J. i Het team topambtenaren om wethouder Chris Zijde veld terzijde te staan bij zijn verdediging van het Be- stemmingsplan Woudhoek Noord. Op een vrije woensdagmiddag is het lekker kliederen ook al betekent diezelfde natte troep veel overlast «oor de bewoners van de betrokken straat. ROTTERDAM - Tot'nu toe hebben zo'n 40.000 men sen de beurs Eigenhandig in het Ahoy'-complex be zocht. Deze beurs voor Doe het zeivers en Creatieve vrijetijdsbesteding wordt voor de zevende heer gehou den en kan zich elk jaar in een f r' 'ere belangstelling verbeugen. Dit keer zijn er tegen s 200 exposanten en hiermee is alle expositieruimte vr Ahoy' ten vole be nut. Van zonnecollectors tot spinnewielen, het is allemaal te zien op Eigenhandig. STEWART GRANGER PIERRE BRICE jLETITiA ROMAN 10 VUISTEN 1 WAGON NIET GOUD zorg dat je droog blijft, v/ant de spetters vliegen er af Peter Graves James Daly Nino Castelnuovo en Tetsuro Tamba muziek ENNIO MORRICONE zorg dat je -•droog blijft,- want de spetters vliegen er af distributed by anemia ititefnatore! u corporation 3 Jlet colt en items *uiit oavsnlaaidiasr ROTTERDAM - Hé voorstel van wethouder tnr. J. Mentinck om de sportvliegerij van Zes tienhoven naar de Maas vlakte te verplaatsen is met verontwaardiging ontvangen door de Vlieg club Rotterdam, SCHIEDAM - Het Zol dertheater in de Teerstoof heeft deze week een zeer gevarieerd aanbod, maar •liefst vier verschillende ensembles komen optre den, waarvan de ama teurtoneelgroep Groeton vanavond de eerste is. J* 1 voor de modische en prijsbewuste vrouw Hoogstraat 89 Schiedam wfi I "v V" &«<- Woningbouw Woudhoek-Noord nog lang niet in zicht De raadscommissie voor Ruimtelijke Ordening heeft gis teravond bijna 3 uur gewijd aan het Bestemmingsplan Woud- hoek-Noord, zonder tot een eensluidend advies te kunnen komen. De gemeenteraadsverga dering van volgende week zal een einde moeten maken aan de onzekerheid of het plan nu al dan niet aangenomen zal wor den. De WD zal een sleutelpositie innemen bij deze beslissing. Slechts een deel van de PvdA staat namelijk aan de kant van haar eigen wethouder Zijdeveld. Het meest linkse deel van de fractie zal tegen het plan stem men, zo bleek gisteravond. Ook de PPR en CDA zijjn niet te vreden met het plan en zullen tegen stemmen. Daardoor zal de WD met haar vijf stemmen de doorslag moeten geven. Gister avond werd nog niet duidelijk wat de VVD zal doen, bij de stemming hield men de stem voor. WD-raadsüd Theo Bakkers zei echter wel, dat zijn fractie nog een aantal bezwaren tegen Zijdevelds plan heeft, met name met betrekking tot de erfpachts- voorwaarden die de gemeente denkt te gaan stellen in Woud- hoek-Noord. Ook was de WD niet tevreden over de wijze waarop de gemeente de be zwaarschriften tegen het plan behandeld heeft „De indieners van de be zwaarschriften komen er maar' bekaaid af", aldus Bakkers. „Het enig effect dat de be zwaarschriften hebben gehad is dat de bebouwing in de nieuwe wijk een ietsje minder hoog wordt" Ook uit "eigen hoek" kreeg wethouder Chris Zijdeveld het zwaar te verduren. Fractiege noot Nicolai Dielemans vond eveneens dat Zijdeveld lang niet voldoende was tegemoet geko men aan de bezwaren van 31 Schiedamse burgers of instan ties. Hij hekelde het feit dat er totaal geen inspraakmogelijk heid is geweest voor de Schie dammers op de gemeentelijke plannen in noord. Enkele indie ners van bezwaarschriften heb ben volgens Dielemans schitte rende voorbeelden gegeven van hoe die inspraak alsnog gereali seerd kan worden; hij betreurde dat Zijdeveld niet op die voor stellen is ingegaan. s Het ontbreken van inspraak vormde ook voor PPR'er Hans van der Wilk het grote struikel blok. Vage toezeggingen van de ministeries van verkeer en wa terstaat, van volkshuisvesting en van CRM om geld af te schui ven voor bij voorbeeld onder- 'S.'/ STtfY ptr jpu' W,'Vi tunneling van de spoorlijn in de Nieuwe Damlaan, voor bouw- subsidie en voor de ontwikke ling van een wijkontmoetings- centrum in Woudhoek Noord vond Van der Wilk evenmin een goede grond om een bouwnm- ject als de nieuwe wijk op te realiseren. Hans van der Wilk zei zelfs te hopen dat de indieners van de 29 bezwaarschriften hun bezwa ren handhaven en op die ma- .nier de relisatie van Woudheek Noord uitstellen. "Het is te bela chelijk om los te lopen, dat de gemeente niet ingaat op be zwaarschriften die zó ter zake deskundig zijn," aldus Van der Wilk. Volgens hem kon een aantal van die bezwaarschriften best gehonoreerd worden. CDA'er Siem Rosman vond ook de toezegging van de minis ter van Verkeer en Waterstaat rijkelijk vaag. Ook hij zei te vrezen dat de indieners van be zwaarschriften hun bezwaren tegen de plannen van Zijdeveld zullen handhaven. "U lokt die beroepschriften uit, u zelf lokt stagnatie in de bouwplannen voor Noord uit," meende Ros man. Wethouder Zijdeveld hand haafde echter al zijn eerder in genomen standpunten, welke gloaal inhouden dat er in Woudhoek Noord 1900 woningen komen, waarvoor een stuk Mid den Delfland opgeofferd zal moeten worden. lie bespreking van de aan pak van het bestemmings plan Woudhoek Noord duur de gisterenavond zó lang in de commissie voor Ruimtelij ke Ordening, dat de agenda niet afgewerkt kon worden. Liefst écht punten moesten nog behandeld worden toen de klok al twaalf uur gesla gen had. Het CDA-raadslid Poot uit Kethel vond bet toen welle tjes. Hij wilde naar huis. Wethouder Zijdeveld voelde daar niets voor. Hij wilde vrolijk doorgaan in de nach telijke uren. De andere ne gen commissieleden kozen partij voor Poot, waarna de wethouder niets anders kon doen dan de vergadering af hameren. Hij zal pas in de gemeenteraadsvergadering van volgende week horen hoe de verschillende fracties over de resterende voorstel len denken. Dit betekende tevens, dat het zeer uitgebreide advies team van Zijdeveld een lange zit werd bespaard. Dit team bestond gisteren uit maar liefst dertien topambtenaren. Mèt de wethouder meegere kend verdedigden dus veer tien man van het Stadskan toor het bestemmingsplan. Ze kregen het tiental van de commissie toch niet plat. S.S-\v In vanavond te houden verga deringen zullen alle gemeente raadsfracties hun uiteindelijke standpunt moeten bepalen. Tij dens een van de vijf gemeente raadsvergaderingen van volgen de week (in verband met de be grotingsbehandeling) zal het on derwerp bestemmingsplan Woudhoek Noord dan voor de laatste maal besproken worden. SCHIEDAM JDat iemand voor een paar uur de cel ingaat als hij op verdenking van een misdrijf wordt aangehouden, is heel normaal", reageert hoofdin specteur D. van der Veen op de beschuldigingen die André Rit- maa en Gerrit van Veen giste ren in deze krant tegen de poli tie uitten. „Alle vier hebben ze een raadsman toegewezen gekregen. Als ze klachten over hun be handeling hebben, moet die raadsman dat verder behande len. Elke verdachte die wij aan houden heeft het recht om te zwijgen of een verklaring af te leggen. Wij kunnen best begrij pen dat verdachten op allerlei manieren proberen de boot af te houden maar het is aan ons om de beschuldiging met bewijzen te onderbouwen. Voor dat leve ren van bewijzen hebben wij enige tijd nodig. Als dan bovendien de con frontatie tussen het slachtoffer (in dit geval mevrouw van der Pol, die zondagavond twee in brekers in haar woning aan de Parkweg op heterdaad betrapte, red.) en de verdachte positief uitvalt, is het vanzelfsprekend dat die verdachten in verzeker de bewaring worden gesteld", Aldus hoofdinspecteur Van der Veen. SCHIEDAM - Een lekkende waterleiding zorgde gisteren voor een klein vijvertje in de Reamurstraat De kinderen had den er op hun vrij woensdag middag best lol in. De tempera tuur was niet .bepaald uitnodi gend om nou eens lekker met de natte troep te gaan spelen maar je laat zo'n fantastische gelegen heid toch niet voorbij gaan. Waarschijnlijk zullen de moe ders van de kinderen het heel wat minder fantastisch hebben gevonden toen de kleintjes be smeurd thuis kwamen. SCHIEDAM - Met een boven beenfractuur is gisterochtend de 82-jarige Schiedammer E W. opgenomen in het Gemeente ziekenhuis. De man werd ge schept door de 37-jarige auto mobilist A. U. uit Rotterdam terwijl hij op het zebrapad de Burgemeester Knappertlaan ter hoogte van de Aleidastraat overstak. Eigenhandig voor Het geven van informatie en voorlichting staat voorop bij Eigenhandig, maar er wordt ook door de standhouders verkocht' De sortering op de beurs is groot er valt van alles voor iedereen te zien: van edelsteen- bewerk in gsappara tuur tot tuin- materiaal en van foto-film ap paratuur tot plafondsystemen. Een belangrijke plaats wordt op de beurs ingenomen door de nieuwtjes 'de zogenaamde novi teiten. Duidelijke blikvangers in dit verband zijn de energiebe sparende vêrwarmingssystemeii. die door iedereen zelf aan te leggen zijn. Een voorbeeld is de windmolen die in staat is water omhoog te pompen naar een re servoir. Op het moment dat de energie nodig is, kan men dit water via een schoepenrad naar beneden laten vallen. Electrici- teit ontstaat doordat het schoe penrad verbonden is met een dynamo of generator. Een ander systeem is de als dakraam te monteren zonnecol lector. De zonnecollector is voor zien van kanalen, waar water* doorheen stroomt Het water wordt verwarmd door de zon nestralen en vervolgens afge voerd naar een opslagtank en kan zo dienen voor huishoude lijk gebruik. Ook de gemeente Rotterdam is rijkelijk vertegen woordigd op de beurs. Ambtelij ke standwerkers geven voorlich ting over het groen.in Rotter dam, over de dienst, Sport en Recreatie, over het Gemeentelij ke Energie Bedrijf en de Ge meentelijke Drinkwater Leiding. Verder kan men van de ge meentepolitie voorlichting krij gen over beveiligingssystemen. Dat eigenhandig alleen be stemd zou zijn voor mannen is een al jaren geleden achterhaal de opvatting. De beurs is er voor het hele gezin. Voor de vrouwen is er veel te zien op het gebied van de zelfmaakmo- de, spinnen en weven, borduren enzovoorts. Op de beurs zijn zelfbouw- spinnewielen te koop, en attente dames geven er graag voorlich- 'ting over. Ook de kinderen zijn niet vergeten. Als ze moe zijn van het rondstappen met pa er. ma, kunnen zij een ritje op één van de pony's maken. De beurs is georganiseerd door Margo Molenaar. Haar in druk was dat de meeste mensen tevreden en goed geïnformeerd naar huis gingen. Veel klachten kreeg zij over de open loopbrug naar het Ahoy'-complex Zij zegt hierover: „Die open loop brug is met de weersomstandig heden van de laatste dagen na delig voor de beurs. Met deze storm moeten de mensen hun kinderen beethouden, anders worden ze eraf geblazen. De gemeente propageert het openbaar vervoer maar op deze manier is de bereikbaarheid van Ahoy* niet ideaal. Ik hoop dat ze er volgend jaar wat aan doen. Al zet de gemeente er maar een scherm meer". De beurs is tot en met zondag aanstaande in Ahoy'. De ope ningstijden zijn van 11.00 tot 17.00 uur en van 19.00 tot 22.30 uur. Zaterdag en zondag alleen van 11.00 tot 17.00 uur. ^5 Dfyijn' AlfredVohrer Top-HIt-spetter nummer CAR WASH Hese Don Taylor Top-Hlt-spetter nummer CAR WASH van Rose Royce inusm twwwcaw SCHIEDAM - "Ik wens toch wel dat de huisbaas de schade die wij hebben geleden door al die lekkages, gaat vergoeden," zegt Helma Braber uit de Stations straat 37b kwaad. „Inderdaad is de afvoer nu gerepareerd maar sinds juni lekt dat ding ai De schade die we in ai die maanden geleden hebben, is enorm en loopt zeker in de duizenden guldens." Mevrouw Braber is flink kwaad op huiseigenaar Ro- beca. "Die mijnheer Wiegman kan nu wel zeggen dat hij onmiddellijk een loodgieter heeft ingeschakeld maar dat had hij dan wel in juni al moeten doen. Toen hebben we hem al diverse malen verteld dat die buis gescheurd was en steeds harder begon te lekken. Het is van de zomer wel gebeurd dat de politie erbij moest komen om een deur in te slaan van iemand die niet thuis was en waar die leiding lekte. Twee weken geleden is het zo hard gaan lekken dat het werkelijk door het plafond heen stroomde. Er schijnen vorige week maandag inderdaad twee lood gieters te zijn geweest maar geen van ons heeft daar bericht over gehad. Niemand kon er dus iets aan doen dat tUe loodgieters voor een gesloten deur kwamen. Dat er dinsdagmiddag na de kortsluiting in de elek trische bedrading een electriden kwam, vind ik niet meer dan normaal We hadden de huiseigenaar al maanden gewaarschuwd dat er van die lekkage nog eens een keer goed ellende kwam. Dat is ook gebeurd. Hij kan nu wel vertellen dat hij rijn best doet maar dan hadden wij niet al die maanden met lekkages ge zeten. Hij doet gewoon niets. Alleen als het werkelijk de spuigaten uitloop; of, zoals nu gebeurd is, het licht uitvalt doet hij het hoognodige." roept Helma Braber kwaad. Mr. J.' F. Altepost, secretaris van deze vereniging verwacht dat de leden, die vlieglessen volgen duv-der uit zullen a'jn als ze boven de Maasvlakte moeten vliegen omdat een gro tere afstand overbrugd moet worden dan nu. JSen les zou in verband daar mee 30 tot 50 duurder moeten worden", aldus de heer Altepost „Daar komt bij dat de Maas vlakte weinig aantrekkelijk is voor vlieglessen, omdat er vaak een harde wind staat." De vliegclub Rotterdam telt ruim 200 leden.. Het is de groot- ste vereniging voor amateur vliegers in ons land. Gevlogen wordt met eenmotorige vierper- soonstoes tellen, volgens de heer Altepost Weinig geluidshinder opleveren.„In ieder geval niet te vergelijken met de herrie, die een DC maakt". SCHIEDAM - De familie In 1 Hout probeerde hun nieuwe wo ning in de Strijensestraat wan» te krijgen door wat stukjes hout in een kachel te verbranden Niet alleen de houtjes maar ook de schoorsteen en even later de balken van de zolder vatten vlam. De brandweer kon het vuur snel blussen. De omvang van de schade kon gisteren nog niet worden vastgesteld. Wegens het overweldigend succes van het stuk Malcolm is besloten nog twee keer dit stuk- in de Teerstoof te spelen. Dit toneelspel Is op de donderdag avond na negen uur te aan schouwen. Vrijdagavond komt de onbe kende cabaretgroep Knoop met het programma "Wereld te koop" naar Schiedam. De groep start om negen uur, D»«l van de groep maken onder meer uit Jantrne de Jonge, Nick Vonder aar en Daan Stigter. Dit drietal wordt begeleid door vier musici. Zaterdagavond komt de Stich ting Harlekijn met een uitvoe ring van "De Kamerrevue". Dit stuk is geschreven door Herman van Veen, die eerder al als to neelschrijver verraste met zijn stuk "Jukebox 2000". In De Ka merrevue heeft Van Veen een combinatie gemaakt van theater en revue. Veel muziek rit er na-, tuurlijk ook in. De Kamerrevue is een wijze van geschiedschrijving die in 1830 - 1880 in Frankrijk in de belangstelling stond. Actualitei ten werden in de vorm van een revue op de planken gebracht In het geval van Harlekijn zorgen Marlous Fluitsma. Mi- chiel Kerbosch en Fransje Gel- derblom voor deze revue. De aanvangstijd is ook in dit geval negen uur. Zaterdagmiddag komen de Schiedammers Ai en Valery Preston met hun poppentheater in de Teerstoof. Preston ver mengt het poppenspelen met goochelen, wat rijn eigenlijke vak is, Jan Klaassen en Katrijn rijn de hoofdfiguren bij de Prestons, Vanaf half drie. CL. SCHIEDAM - Schiedamse vrouwen kunnen vanaf januari wekelijks naar een vrouwenso- eieteit in de Nieuwstraat Iedere donderdagavond zullen de deu ren van de sociëteit QT (achter het Teerstooftheater) slechts voor leden van het vrouwelijk geslacht geopend worden. Man nen die op de donderdagavond naar de soos willen wordt de toegang vierkant geweigerd. Voigende week donderdag (de 24ste) wordt een kennismakings bijeenkomst gehouden in QT. Op donderdag 15 december eveneens. Als blijkt dat het ini tiatief aanslaat, zal in het nieu we jaar definitief worden ge start met de vrouwensoos. Het is onder meer de bedoe ling om in de soos een aantal cursussen te starten, waarbij dan bijvoorbeeld gedacht wordt aan fotografie, expressie, mu- ziekmaken en volksdansen. Ook zullen er praatgroepen komen, waarbij de rol en de positie van de vrouw centraal zullen staan.' De vrouwensoos zal echter ook open staan voor vrouwen die gewoon gezellig een drankje willen komen drinken en met andere vrouwen willen praten. Indien er belangstelling J®0* bestaat zal ook getracht worden om een vrouwen- en kindersws op een middag te beginnen. De soosavonden zullen word® gehouden van half negen tot half een 's nachts. Die tijdes gelden ook voor de beide keane smakingsavonden. «„j

Het Vrije volk | 1977 | | pagina 2