lift UV«'r STERK GEDAALD GRIMMIGE SFEER Vader wurgt fbaby in taxi Bom op tijd ontdekt RPS: rente per dag Peze unieke badhanddoek is gaiüw verdiend.,.», Twee meisjes omgekomen INFORMATIE OVER BEZORGING: .V-' gebeurt vandaag.» Voeten gebroken /Minder wind Van onze sociaal-economische redactie ROTTERDAM - De koffieprijs keldert - ook thee wordt aanzienlijk goedkoper. Vanaf donderdag wordt koffie 67 cent per half pond goedkoper. Thee daalt 5 cent per 100 gram en per doosje van twintig zakjes. Douwe Egberts Roodmerk - nog steeds de meest ge dronken koffie in Nederland kost vanaf donderdag 5,19 per half pond. pjinsdag 3 januari 1978 32e jaargang no. 9367 hoofdredacteur herman wigbold „Dat is het, geen gesjouw meer met boodschappen!", dacht autoloze Martinair-stewardess Leth Roessingh uit Alphen aan de Rijn en in Djakarta kocht ze voor een zacht prijsjes een originele betjak. Mét de driewieler arriveerde ze kort voor nieuwjaar op Schiphol en sindsdien toert ze er mee door haar woonplaats, waarbij echtgenoot Ruud (r.) voor de nodi ge paa~dekracht zorgt. En er gaan heel wat boodschap pen in zo'n betjak, zo heeft Leth, die met haar vervoer middel veel bekijks heeft, inmiddels ontdekt. Voor lange tochten is het haar nu te koud, maar ze is wel van plan om er deze zomer mee te gaan toeren. En omdat ze vaak afwezig is - nu was ze twee en een halve maand in Djakarta om pelgrims naar Mekka te bege leiden - denkt ze erover om de betjak ook te verhuren. (Van onze verslaggever HANS HOFFMANN BELGRADO - Kortsjnoj zal de 14de partij van de schaaktweekamp met Spasski, die gisteren werd afge broken, gaan verliezen. Dat is de mening van alle des kundigen hier, inclusief Kortsjnojs eigen secondant Raymond Keene.'Men acht het zelfs mogelijk dat Kortsjnoj telefonisch zal opgeven in plaats van de par tij verder uit te spelen, zo hopeloos is de positie waarin hij zich gemanoeuvreerd heeft O Zie verder pagina 11 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - De 25-jarige Rotterdammer F.J.K. heeft gisteravond zijn negen maanden oude dochtertje in een taxi bij het Groningse Loppersum door wurging om het leven gebracht. De werkloze K. is totaal over stuur ingesloten on het hoofdbureau van politie in Groningen. O Zie verder pagina 5 Als u een nieuwe abonnee opgeeft, krijgt u van Het Vrije Volk deze fraaie, unieke badhanddoek als beloning. Royaal formaat (50 x 100 cm), met de tfekepde Euromast-in-de-knoop als afbeelding. Stuur de bon volledig ingevuld in een open envelop, zonder postzegel, aan Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, Rotterdam. Nieuwe abonnee bon. Wat Bel 010-147400 i~$uC keldert en schotten zitten die het de handel mogelijk maakt de producenten tot prijsverlagingen te dwingen. Het is niet uitgesloten dat het verbruik toch iets hoger heeft gelegen, maar dat de groothan del en winkels op voorraden hebben ingeteerd, waardoor de producenten minder kwijt kon den. Exacte voorraad- en ver bruikscijfers zijn echter niet be kend. Dirk van den Broek, de stunt kruidenier die in Rotterdam de Bas van der Heijdenzaken ex ploiteert, loopt vooruit op de prijsdaling en verkoopt van daag de koffie al goedkoper - voor 70 cent minder. Konsumenten Kontakt vindt de prijsverlaging voor koffie en thee te laat komen en vee! te ge ring. Volgens KK kan de koffie prijs direct nog verder omlaag met 3 kwartjes a één gulden. Egberts rekent ook op een ver dere inzakking van de nog steeds hoge prijs, 'maar denkt dat dat nog wel even op zich zal laten wachten. De Vereniging van Koffiebranders, de werkge versorganisatie van koffiefabri- kanten, noemt de daling een ge volg van het sterk afnemende gebruik van koffie, na de prijs- explosies van de afgelopen ja ren. De daling van de koffieprijs stellig op dat koffie binnen niet van deze week kan een eerste in al te lange tijd nog eens dertig een verdergaande reeks worden. cent per half pond in prijs kan Albert Heijn, de grootste krui- zakken. denier van Nederland, rekent er Directeur Groen van Douwe iBoofdkantoor: Witte de Withstraat 25, Rotterdam, tel. 010 - 14.74.00 i&SS'* Opgeven van TIPS.(rubriekad verten tics) tel. 010 - 13.63.80 - 14.74.11 Volgens mr. J. P. de Vries, se cretaris van die vereniging heb ben de Nederlandse consumen ten vorig jaar bijna een derde minder koffie gedronken dan ze normaal doen. Dat verminderde verbruik doet zich overal in West-Europa voor. De k'">ffie-producenten in Zuid-Amerika en Afrika blijven door die niet-georganiseerde consumenten-boycot met over- Koffieprijs omlaag - de producenten zitten met grote voorraden. men de twee PvdA'ers in de gemeenteraad er ach ter dat zij ongeveer twee jaar lang geen huur had betaald voor haar wo ning. Aan de minister van Binnenlandse Zaken had mevrouw Veenhof ge vraagd om een gunstige huurregeling. Dat ver zoek werd ingewilligd en de huur is per 1 juni 1976 vastgesteld op 389,40 per maand. Haar voorganger betaalde, zoals gebruike lijk, twaalf procent van zijn salaris, ongeveer 700,-per maand. SEXBIERUM - „Ik be taal huur, u ook?" Die leus is rond de jaarwisse ling op de muren en ra men van de ambtswoning van burgemeester W. W. Veenhof in het Friese Sexbierum gespoten met namaak-sneeuw. Mevrouw Veenhof, sinds september 1975 bur gemeester van het dorp, heeft het ongenoegen van een aantal mensen op de hals gehaald bij een con flict rond de huur van haar ambtswoning. Bij de behandeling van de begroting 1978 kwa- y Ze ligt nog in de luiers, Froukje Slof- stra uit Abcoude, maar toch is ze al me dewerkster van de NOS. Froukje, ruim drie maanden oud, gaat namelijk - zij het passief - meewer ken aan het nieuwe NOS-radioprogram- ma 'De Taaishow', waarin 'op een niet te zwaarwichtige ma nier wordt ingegaan op de facetten van de taal'. Froukjes moe der is logopediste en zij zal steeds laten ho ren hoe bij haar jongste dochter het taalverwerkingspro ces verloopt. De eerste uitzending is vrijdag 6 januari. Dat zou dan de vierde parij op een rij worden die'de dissidente grootmeester verliest. Als dat gebeurt is zijn voorsprong op Spasski, die aanvankelijk 5 punten bedroeg, teruggebracht tot 1 punt De clownerie van Spasski, die gisteren na vier en een half uur spelen plotseling met een zonne- klep op verscheen, en daarmee een reeks van incidenten ver oorzaakte, zal er waarschijnlijk toe leiden dat de 15de partij in een afgesloten ruimte zal wor den gespeeld. Kortsjnoj zal dat eisen, meent men hier en aan voeren dat zijn tegenstander dan het publiek mist als middel om reacties op te roepen. Men houdt er hier en daar zelfs rekening mee dat Kortsj noj er helemaal de brui aan zal geven als protest tegen de bizar re invallen van Spasski, die een duidelijk negatief effect hebben op het spel van Kortsjnoj. Spasski is, zoals bekend, tij dens de JOde partij begonnen met wandelingen naar zijn rust- kamertje op het toneel, wat tot allerlei verwikkelingen aanlei ding gaf. Het had weinig ge scheeld of de tweekamp was daardoor na de 13de partij niet meer doorgegaan. Na tussenkomst van de huidi- i ge president van de internatio nale schaakfederatie, dr. Euwe en zijn waarschijnlijke opvolger de Joegoslaaf Gligoric, hebben de spelers gisteren hun spel her vat, maar de 14de partij verliep in een dermate grimmige sfeer men zat in de kamertjes op het podium en kwam alleen naar j het bord om een zet te doen dat een absurde, wel haast on houdbare situatie is ontstaan. baby opeens te mishandelen toen hij met de taxi op de terug weg was naar Rotterdam. Dé chauffeur die via het ach- teruitkijk-spiegeltje had ge merkt dat K. zich „vreemd ge droeg", zette zijn wagen onmid dellijk stil maar kon niet voor komen dat het kind door de va der werd gewurgd. Een motief voor zijn daad heeft de man niet gegeven. „We vermoeden dat het in een op- Swelling van radeloosheid is ge- beurd, maar zekerheid hebben we niet," aldus een politie- woordvoerder. K. zal vandaag opnieuw worden verhoord. De man die eerder op de ipavond na een echtelijke twist Ifvahuit Rotterdam een taxi naar Delfzijl had genomen, begon de BONN - In de tuin van de Egyptische ambassade in Bonn is gisteren een bom met een la ding van 2 kilogram gevonden en twee minuten voor de helse machine zou afgaan, onschade lijk gemaakt, De bom lag tegen het gebouw van de ambassade aan en zou, als hij ontploft zou zijn, waarschijnlijk het hele pand hebben opgeblazen. Dit is de tweede Anti-Arabi sche aanslag in het westen bin nen enkele dagen. Op oude jaarsavond werden twee stafle den van de Syrische ambassade in Londen"gedood door een bom die aan hun auto was bevestigd. kerstnacht fout geparkeerde kerkgangers niet zou bekeu ren. Dit keer waren na af loop van de nachtmis meer dan vijftien auto's voorzien van een bon, vermoedelijk door agenten die niet op de hoogte waren van de af spraak. tie overleggen of de boetes betaald moeten worden en er zo nodig voor zorgen dat de kerk de bonnen betaalt. HAARLEM - Kerkgan gers die tijdens hun bezoek aan de Haarlemse St Jo- seph-kerk in de kerstnacht een parkeerbon hebben op gelopen, kunnen deze inle veren, bij pastoor A. H. Bee- mer. De pastoor zal met de poli- AMSTERDAM - De Rijks postspaarbank berekent voort aan rente over spaargeld vanaf de dag van inleggen. Tot nu toe gaf de RPS, net als alle andere banken, pas rente nadat het spaargeld een halve maand bin nen was. Directeur J. P. Matthijsse vindt dat de nieuwe rentebere kening voor de klanten het meest begrijpelijke en eerlijke systeem is. De RPS heeft daar volgens hem graag de hogere kosten (geschat op 8 miljoen gulden per jaar) voor over. Met de trroegere burge meester van Haarlem had de pastoor indertijd afgespro ken dat de politie tijdens de Ik geef hiermee op als nieuwe abonnee: Naam: Adres: Plaats: Soort abonnement: □kwartaal □jaar Hij/zij ontvangt Het Vrije Volk eerst nog 2 weken gratis. Bezorg deze handdoek als beloning bij: v Naam afzender: Adres: Plaats: iÉ>2 6^5 £53*3 fSsSS ARNHEM - Twee meisjes zijn gisteravond bij het overste ken van de Apeldoomseweg in Arnhem door een auto geschept Ze waren op slag dood. De slachtoffers zijn de 19-jarige J. van Roest en' de even oude N. Willems uit Apeldoorn. De 20-jarige autobestuurder heeft vermoedelijk te hard gereden. Hij sloeg over de kop. ROTTERDAM De 45-jarige Duitse electricïën R. Spönla is gisteravond aan boord van het schip ,',Anu" in de Prins Johan Frisohaven van een steiger ge vallen. Hij kwam vier meter la ger in het ruim terecht en brak beide voeten. Hij is naar het ha venziekenhuis gebracht li'Wisselend bewolkt met re- Kfien-, hagel- of sneeuwbuien. Geleidelijk tot krachtig of matig V afnemende noordwestelijke .wind. Mijtimum temperaturen omstreëks"2 graden, maxima on- ^veer 4 graden. fiV zon maan p."op onder op onder 06-48 16.42 0230 1110 (gMaaadaraoaiiiwf) Vraag «aar da «M. obanMO-wnrka maandag Hm nijdas lat 19X10 v»> latordag tal 16.00 aar lm aak oadat «adrauan" oada» da Strip*

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 1