eer oenen Rob Hoek Soach meer fjemar eist smarte^ na onterecht arrest Carter in Egypte aangekomen Zuidwolde illegale jenever^ Smit bestelt 8 sleepboten BANKSTELLEN Tast Toe Margarine Bern unieke badhamkloek Y akantiesprei niet 'Europees Sigaren duurder Stankcapsule drijft aanvaller op vlucht is gauw verdiend. Omgekomen op zebrapad HiXplOSie INFORMATIE OVER BEZORGING: Koude nacht Van een onzer, verslaggevers ROTTERDAM Het noodweer dat gisteren in ons land een schade van tientallen miljoenen guldens aan richtte, heeft één mensenleven geëist. Op de Holland- sche IJssel sloeg de 47-jarige binnenschipper W. Otto overboord en overleed later, op weg naar het zieken huis. Woensdag 4 januari 1978 32e jaargang no. 9368 jgffi Vernielde caravans langs het IJsselmeer. Bliksem O Zie verder pagina 5 Op de Moerdijkbrug werd een vrachtwagen omvergeblazen. Even later zouden op dezelfde plaats nog twee vrachtauto's dat lot ondergaan. Maatstaven (Van een onzer verslaggevers) TIIiBURG De zevenen twin tig jarige Tilburger H. van Ree, leraar Engels, heeft bij de rechtbank in Breda een verzoek om schadevergoeding ingediend, omdat hij zesentwintig dagen onschuldig in voorarrest heeft moeten zitten. De man werd in juli vorig jaar gearres teerd als verdachte van de moord op zijn verloofde, de 23-jarige onderwijzeres Marloes Santegoets. Het Amerikaanse presidentsechtpaar is in Egypte. Vanmorgen kwamen Ro- salynn en Jimmy Carter in Aswan aan, waar ze werden verwelkomd door de Egyptische president Sadat. De twee staatshoofden zijn onmiddellijk in be spreking gegaan over het Midden-Oosten en het grootste struikelblok bij het vinden van een oplossing voor de problemen in dit gebied: het Palestijnse vraagstuk. zie ook pagina 7 tafVJ voor gebakken, diepvries, kilozak MAASBRACHT - Door een brand heeft de politie 0: gistermiddag-een illegale |v; jeneverstokerij ontdekt V in een schuur in de Lim- I burge buurtschap Brach t/terzijde in ,Sint Joost na ff) bij Maasbraeht. De brand werd veroorzaakt door n een explosie van de jene- verinstallatie, die ver- stopt was achter balen hooi en stro. "kuipje 500 gram (Van onze sociaal-economische redactie) ROTTERDAM - Smit Internationale heeft bij de werf De Merwede in Hardinxveld-Giessendam acht havensleepboten besteld. De totale kosten voor de bo ten zijn ongeveer 28 miljoen gulden. De eerste van de acht slepers zal eind 1978 worden afgeleverd. De boten zijn bijna 30 meter lang en heb ben ieder twee motoren van 900 pk. Als u een nieuwe abonnee opgeeft, krijgt u van Het Vrije Volk deze fraaie, unieke badhanddoek ais beloning. Royaal formaat (50 x 100 cm), met de bekende Euromast-in-de-knoop ais afbeelding. Stuur de bon volledig ingevuld in een open envelop, zonder postzegel, aan Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, Rotterdam. Nieuwe abonnee bon. Wateroog ge&eim vandaag.,. Bel 010-147400 Unieke storm omver De harde windstoten die het effect van een windhoos hadden, troffen de kassengebieden zwaar. Het grootst was de schade in de tuinbouwstrook rond Noordwijkerhout, Lisse, Aalsmeer tot in Mid den Nederland. Ook rond Egmond en Heerhugowaard hadden de kassen erg te-lijden. Uit het Westland kwamen en sneeuwbuien én felle wind- weinig schade-meldingen bin- stoten was het passeren van een nen. „We denken aan een glas- klein maar zeer actief front van schade van drie ton in dit gebied erg koude lucht. Toeval hierbij en dat valt erg mee", aldus een was dat de lucht op dat moment woordvoerder van de Haagse boven Nederland betrekkelijk verzekeringsmaatschappij de warm was. Glasunie. IN Loosduinen had den de tuinders i iet het zwaarst te verduren. Teiien vangrail w T "Ir UnieK De laag ijs van enkele centi- Oorzaak van de unieke combi- meters die zich. na een zware natie van onweer, regen-, hagel- hagelbui, rond het middaguur op de wegen vormde was de oorzaak van tientallen botsin- gen. Op de Moerdijkbrug wer- den drie vrachtwagens door een Vs N stormvlaag tegen de vangrail IXï V geblazen. Twee inzittenden raakten hierbij gewond. s Ook bij Hoevelaken waaide s n een vrachtwagen van de weg. *1 Ernstige ongevallen deden zich PJ echter niet voor. de chaos was V aanvankelijk wel groot, omdat de algemene verkeersdienst van lil ^e rijkspolitie te kampen had CAmet blikseminslag in de hoofd- zendermast. De hulpverlening kwam daardoor moeilijk op gang. /HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD H^a.; f- r Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25, Rotterdam, tel. 010 14.74.00 ||Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 - 13.63.80 - 14.74.11 Hoek heefi "a. die beslissing genomen op ad- vies van zijn arts, die vond dat hij zich de laatste tijd te inten- 1 sief mèt te veel;werk bezighield. Hoek blijft wél fungeren als cómpetitieleider van het district Rotterdam, en als trainer-coach van dé Radio Musette-dames. OTTAWA Een van de voornaamste geallieerde leiders in de Tweede We reldoorlog. wijlen de Ca nadese premier Macken zie King, heeft altijd ge dacht dat zijn hond een "boodschapper van Gods op aarde" was. Woedend was hij dat koning Geor ge de Zesde van Engeland de terrier, toen die gestor ven was, niet postuum tot ridder sloeg. Een en ander blijkt uit het gisteren ver schenen tweede deel me moires van de Canadese leider. Mackenzie King, pre mier van Canada van 1935 tot 1948, was een over tuigd aanhanger van het spiritisme. Toen zijn hond stierf schreef hij: "Hij is gestorven om mij mijn zonden te vergeven. Hij leefde om ons trouw, volgzaamheid en moed te leren - hij stierf om de wereld een voorbeeld te geven, net als Jezus Christus." In het eerste deel van zijn dagboeken had Mac kenzie King Hitler al ver geleken met Jeanne d'Arc. Hij overleed in 1950 op 75-jarige leeftijd. Tijdens het noodweer werden verschillende kerktorens door de bliksem getroffen. De toren spits van de Gereformeerde kerk in 's-Gravenzande raakte als gevolg van blikseminslag in brand en viel op een bankfiliaal. De schade wordt geschat op een half miljoen gulden. gepleegd eh zal in april in zijn eigen land worden berecht De hoogte van het smartegeld laat de Tilburgsé leraar aan de rechtbank over, omdat daarvoor nog te weinig maatstaven be kend zijn. Wel vraagt hij om vergoeding van de kosten van rechtsbijstand, die inmiddels zijn opgelopen tot meer dan tienduizend gulden. De Bredase rechtbank behan delt de zaak achter gesloten deuren en heeft nog geen datum bepaald waarop een uitspraak zal worden gedaan. Van Ree had zelf zijn verloof- tijd werd hij'als hoofdverdachte de dood in haar flat gevonden in voorarrest gehouden, en dat bij de politie gemeld. Later werd een Oostenrijkse Toen hij in zijn verwarring te- buurman van het slachtoffer in genstrijdige verklaringen afleg- zijn geboorteland gearresteerd, de, werd hij gearresteerd. Lange Hij bekende de moord te hebben ZUIDWOLDE Onder de grond in de bebouwde kom van het Drentse Zuidwolde, op korte afstand van een hulp waterpompsta tion, is een „bel" van 5000 tot 10.000 liter superbenzine ontdekt. De benzine, waarvan de herkomst ondanks uitgebreid onderzoek duis ter is, drijft over een oppervlakte van ongeveer 1200 m2 op hét' grondwater. Het hulppompstation, dat in onderzoek door rijkspolitie eii", de zomermaanden dienst doet Justitie in Assen heeft tot dus-; om de watervoorziening op peil ver geen enkel spoor in die rich- te houden, is voorlopig buiten ting opgeleverd. Wel is enkele* werking. jaren geleden een lekke tank De waterleidingmaatschappij opgegraven van een naburig1 Drenthe BV heeft op het terrein benzinestation, maar daarin had,' een aantal putjes gegraven, altijd „normale" benzine geze- waarin de benzine wordt „ver- ten. Laboratoriumonderzoeken;' zameld". Eens per week worden hebben uitgewezen dat de nu) ze leeggezogen, waarna de ben- gevonden benzine een octaange- zine wordt vernietigd. halte heeft van dat van super- Op deze manier verwacht benzine. Provinciale Waterstaat het Hoewel Waterstaat daar aan-; grootste deel van de onder- vankelijk erg bang voor is ge- grondse benzine te kunnen ver- weest, zijn in het drinkwater tot wijderen. dusver geen sporen van benzine gevonden. De bewoners van Mocht komende zomer, bij in- Zuidwolde en omgeving krijgen gebruikstelling van het hulp- bun drinkwater buiten de zo-- pompstation blijken dat er toch mermaanden van een pompsta-' nog benzinesporen in het grond- tion dat op ruime afstand ligt water zitten, dan zal elders in de van het hulpstation in hun dorp. buurt een noodbron worden ge- De ondergrondse benzinebei boord, zo zegt ir. J. A. Los van werd ontdekt toen de brand- Provinciale Waterstaat. weer van Zuidwolde tijdens een Ir. Los houdt het erop dat de oefening op het terrein van het benzine afkomstig moet zijn uit hulpstation benzine in het blus- een tank die lek is geraakt, maar water aantrof. ROTTERDAM Op de voet gangersoversteekplaats tegen over het Zuiderziekenhuis op de Groene Hiüedijk is vanmorgen de 78-jarige heer D. Schriek van de Ravenswaard aangereden door een bus van de RET. De man werd naar het Zuiderzie kenhuis gebracht, maar bleek bij aankomst te zijn overleden. De bus reed van de Groene- zoom naar links de Groene Hil- ledijk op. SSSSSi |i?;?Nadat de brand bestreden s»;|'was, werden resten gevonden ||»van twee ketels en veertien gist- If.bakken. De capaciteit van de k,/),stokerij moet volgens de politie lij, minstens 4000 liter per week gf-hebben bedragen. De waarde ./'van de installatie plus de aange- troffen' grondstoffen wordt ge- gjr'schatoip ruim 100.000. gfVv-.Op het moment van de explo- fsfssie waren geen mensen .in de stokerij bezig. De eigenaar van g-jide schuur, de 30-jarige bank- EvWerker Jo S., was naar zijn Wij'werk. Hij is later gearresteerd. klassiek, modem en massief eiken. Nergens zo'n keus. Fabriekstoonzalen industriegebouw, Goudseslnge! 66, R'dam. Tel, 010-12.64.61 de aanrander ook met stank overladen wordt en dus door de speurneuzen van de politie gemakke lijk kan worden opge spoord. LOS ANGELES - De wetenschap komt binnen kort met een anti-aan- randings-apparaat op de proppen: het is een capsu le die bij breken de pene trante geur van een stink dier loslaat. De Canadees Lebiond is er de uitvinder van. Hij heeft de stink dier-olie synthetisch nóg doordringender gemaakt Een bijkomend voor deel van Leblonds uitvin ding die. binnen enkele maanden op de markt zal worden gebracht, is dat Toen Lebiond de capsu le probeerde op een van te voren ingelichte "aanran der" bleek het middel zó effectief, dat de man wal gend wegsnelde en pats uren later stinkend werd teruggevonden. Beste plaats voor de capsule: in de beha. Ik geef hiermee op als nieuwe abonnee: Naam; Adres: Plaats:1 Soort abonnement: Q kwartaal Djaar Hij/ zij ontvangt Het Vrije Volk eerst nog 2 weken gratis. Bezorg deze handdoek als beloning bij: Naam afzender: Adres: Plaats: Koude nacht met opklaringen, weinig wind en slechts hier en 'daar een bui. Minimumtempe raturen van ongeveer 1 graad vlak aan zee tot omstreeks min 4 graden in het binnenland. Plaatselijk mistbanken. zon maan op onder op onder 5 jan. 06.48 16.43 0105 13,46 DEN HAAG De Europese Commissie, het "dagelijks be stuur" van de EG. is niet van plan om dit jaar nog iets te doen aan een vakantiespreiding in Westeuropees verband. Dat blijkt uit het antwoord op vra gen, die het WD-Tweede Ka merlid Geurtsen als lid van het Europese parlement heeft ge steld. Geurtsen had er in zijn vra gen aan herinnerd, dat deze zo-' mer de schoolvakanties in Ne derland en in Noordrijn-West- falen, de grootste Westduitse deelstaat, op dezelfde datum zullen beginnen. Op grond van ervaringen van de laatste jaren- had hij geoordeeld, dat daardoor een enorme verkeerschaos op de Duitse autowegen zal ontstaan. EINDHOVEN - De sigaren worden met ingang van 30 ja nuari in prijs verhoogd. Sigaren van het type Bolknak en Corona worden twee cent, de Senoritas 1 cent en de zgn. Sprietjes een halve cent duurder. De prijsverhoging is het ge volg van sterk gestegen kosten van grondstoffen, verpakkings middelen en vervoer. Over de. verhoging heeft overleg plaats gevonden met het Ministerie van Economische Zaken. Daarbij is geconstateerd dat in overeenstemming wordt ge handeld met de prijsgedragsre- gels, die het Ministerie voor de doorberekening van kostenstij gingen hanteert t (gMn crd.t nomm») Vraag naar 4a aid. abo<wao-»ni<a maandag t/m vrijdag for 19.00 «ar lalutdag lal 14.00 au» Zé aak oadar „adrtuaA" 'andar da Strip*

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 1