Stichting individuele Woningbouw: 'Zeer verbaasd over brief' Onrust cafés Politie zoekt getuigen Drie inbraken Voor 6500 gulden aan koffie en tabak Commissie Ruimtelijke Ordening praat over hondepoepprobleem Taxi's niet meer door Hoogstraat Honden xLxpenment peuterspeelzalen Ukkenput van tafel geveegd Cafe's mogen één avond tot vier uur carnaval vieren schiedam GEMEENTELIJKE WAARSCHUWING Weer auto's opengebroken INSCHRIJVEN VOOR ZWALUWLAAN DINSDAG 17 JANUARI 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 SCHIEDAM - De Bewonersvereniging Schiedam- Zuid heeft Burgemeester en Wethouders een open brief gestuurd waarin zij vragen de onderhandelingen met het kerkbestuur van de Bethelkerk te heropenen, het perceel grond aan te kopen en er een gezondheids centrum op te vestigen. Gesprek Het terrein van de Bethelkerk. is volgens de Bewoners-Vereniging Schiedam. Zuid de aangewezen plaats voor een gezondheidscentrum. In 1973 kon ir. Chris Zijdeveld nog in het gras gaan zitten. Nu ligt daar allemaal hondenpoep. peuterspeelzaal de Ukkenput zal niet deelnemen aan het experiment. Bewoners ve reni irin ff i. - Bouw gezondheidscentrum op plaats van Bethelkerk SCHIEDAM - Burgemeester en wethouders distanciëren zich van de indruk die zou kunnen ontstaan door de publicaties van de Stich ting Individuele Woningbouw Schiedam. Deze Stichting maakte enige tijd geleden bekend dat zij premiewoningen in Schiedam- Noord zou gaan bouwen. ,,Uit de publicaties zou de in druk kunnen ontstaan dat deze stichting voor de bouw van der gelijke woningen hel alleen recht zou hebben verworven. De gemeente wil zich niet met de gevolgen van de publicaties be moeien omdat er nog geen gega digden voor bouwgrond in Woudhoek Noord zijn geaccep teerd en dus ook de Stichting In dividuele Woningbouw Schie dam niet in Noord over bouw grond kan beschikken. De Stichting zeif is zeer ver baasd over/iit schrijven van 'B. en W. „Hoe kunnen ze in vrede snaam schrijven dat wij voor de bouw van premie-koopwonin gen een monopoliepositie ver worven zouden hebben. Wij streven naar een maximum van 200 premiekoopwoningen. Dat maximum kan ook minder zijn. Tweehonderd woningen terwijt er in dat gebied duizenden wo ningen worden gebouwd." aldus het bestuur in haar reactie. De gemeente is het met het kerkbestuur niet eens kunnen worden over de aankoop van het stuk grond waarop de vervallen Bethel kerk staat- Daarna is het bestuur van de kerk in onderhandeling ge gaan met de bouwmaatschappij MUWI die er een nieuwe kapel en woningen wil bouwen. SCHIEDAM - De politie heeft de 21-jarige L. L. van B. aange houden die met een barkruk uit een café aan de Vlaardingerdijk de etalageruit van een bakkerij in de Vlaardingerstraat had in gegooid. Van B. wbrd later aan gehouden in een cafeé aan de Grote Markt. In een café aan de Singel heb ben de 47-jarige J. D. G. en zijn twintigjarige zoon K. G. ver woed strijd geleverd met een zesta! politieagenten. De hulp van Hermandad werd ingeroe pen nadat G. senior met glazen bier naar de barman begon te gooien. Met veel moeite konden vader en zoon G.. die zelf ook een aan tal glazen bier op hadden, naar het bureau worden overge bracht. Hoe de ruzie is ontstaan, is niet bekend. De bewonersvereniging schrijft in haar brief dat B. en W. niet bereid zijn geweest tot redelijke onderhandelingen over de prijs van het perceel. ..Lukt het de gemeente niet het stuk grond aan te kopen dan gaat er voor de Schiedamse be volking in Zuid een uitmunten de en goed herkenbare vesti gingsplaats voor een gezond heidscentrum verloren. En nog wel. ons inziens, totaal overbo- c g omdat het Kerkbestuur geen onredelijke eisen stelt." aldus de brief. „Wij waren bekend met het standpunt van de gemeente. We hebben dan ook schriftelijk om een gesprek gevraagd met iemand van het college om over deze zaak en nog een aantal an- derewragen die door ons aan het Gemeentebestuur zijn gesteld, te praten. Het gemeentebestuur heeft zeer negatief gereageerd, zoals nu blijkt." L SCHIEDAM - De politie is j nog steeds op zoek naar de man pdie vrijdagmiddag op de 's-Gra- velandseweg een dodelijk onge luk heeft veroorzaakte en daar na is doorgereden. Om acht mi nuten over zes werd de 84-jarige aMaria Aleida Koers op de over steekplaats op de 's-Graveland- seweg gegrepen door een blau we Volkswagen bestelbus. De vrouw was op slag dood. De Bewoners Vereniging Schiedam Zuid is al jaren bezig om het peil van de gezondheids zorg in Zuid te verhogen. Enige jaren-geleden heeft de vereni ging twee huisartsen bereid ge vonden om zich in de wijk te vestigen. Door practische moei lijkheden. vooral op grond van de financiën, is dit niet doorge gaan. Gezien de dreigende op heffing van een derde van het aantal ziekenhuisbedden is de bewonersvereniging verdere akties gaan ondernemen. Eén van haar eisen, die in de brief aan het gemeentebestuur ken baar werd gemaakt is dat er geen ziekenhuisbedden mogen verdwijnen voordat er in vol doende mate vervangende voor zieningen zijn getroffen. Verbe tering van de wijkgezondheids- SCHIEDAM - Kennelijk was het de inbrekers die een bezoek brachten aan de woning van de 32-jarige horeca-exploitante E.W. aan het Wiilem Landré- plein om geld te doen. Ze haal den in de woning van de vrouw alles overhoop maar lieten waardevolle artikelen staan. De schade die zij aanrichtten be draagt 75 gulden. Uit de kelder van de 48 jaar oude chauffeur F. van W. aan de Aiphons Ariëns- straat is een telescoop werphen gel ter waarde van 300 gulden verdwenen. De schade aan de kelder wordt geschat op 150 gul den. Uit een directiekeet van de firma Bema B.V. uit Den Haag is voor 600 gulden aan gereed schap verdwenen. Door een plaat van de deur te verwijde ren konden de inbrekers vrij ge makkelijk bij de gereedschaps kist komen.' L „Wij willen koopwoningen bouwen waarbij iedereen de grootst mogelijke inspraak krijgt. Die inspraak is ver te zoeken bij de gemeente die bot weg een gesprek weigert met een groep burgers. Desondanks zullen wij blijven proberen om goede contacten met het ge meentebestuur te krijgen," al dus het bestuur van de Stichting Individuele Woningbouw Schie dam. I Om ongeveer zeven uur 's I avonds vond de politie op de I Schiekade een in brand gesto- ken blauwe Volkswagenbus I waarvan de kentekenplaten. I verwijderd waren. De man, die I volgens het kenteken de eige- naar is, bleek niet thuis te zijn, I Zaterdagmorgen meldde deze jman zich op het hoofdbureau laan de Lange Nieuwstrgat. De [24-jarige koopman H. *J. uit [Schiedam.verklaarde de wagen [enige tijd geleden in Utrecht aan een onbekend persoon te hebben doorverkocht. "De hoofdinspecteur van poli- tie D. van der Veen verzoekt |met nadruk of getuigen zich willen melden via telefoonnum- |mer 26.07.60. „Elke tip. hoe klein |of onbenullig die ook mag lij ken, kan voor ons waardevol zijn. Vooral willen we graag dat de circa 25 jaar oude medische student die was* gekleed in een grijs costuum en in het bezit van een zwarte tas waarin zich dok- tersattributen bevonden en die zich bij het ongeval verdienste lijk heeft gemaakt, zich met ons in verbinding wil stellen", aldus Hoofdinspecteur D. van der Veen. zorg is een van die voorzienin gen. Al eerder heeft D'66 bij het gemeentebestuur aangedrongen op aankoop van de grond en het vestigen van een wijkgezond heidscentrum. SCHIEDAM - Uit de auto van brandwacht H.M. (30) uit Rot terdam die stond geparkeerd aan de Admiraal de Ruyter- straat zijn een radio-ontvanger, een scanner en vier leerboeken van de brandweer verdwenen. De waarde van de ontvreemde goederen bedraagt 1750 gulden. Ook de deur van de auto van de 40-jarige lasser H.G.S. werd opengebroken. Uit deze wagen, die stond geparkeerd aan de J. C. Markensstraat verdwenen een 8-track cassette recorder en een bruine lamsvacht stoelhoes. De waarde hiervan bedraagt 300 gulden, de schade wordt ge raamd op 100 gulden. De wagen van postbesteller NO. (19) uit de Groen van Prinstèrerlaan, is bekrast met een scherp voorwerp. De kras die over de hele lengte van de wagen loopt, kost N.O. 1000 gul den. SCHIEDAM - Taxi's mogen niet meer over de Hoogstraat rijden. Tot deze conclusie is de werkgroep Verkeer en Vervoer gekomen. De werkgroep heeft unaniem afwijzend gereageerd op verzoeken van verlenging van de ontheffing voor wagens van de Taxi Telefoon centrale en Hoiytax. Bovendien vindt de werkgroep dat de reeds verleende vergunningen moeten worden ingetrokken. SCHIEDAM De commissie voor de ruimtelijke ordening gaat zich in haar vergadering van maandag 23 januari weer bezig houden met het honden poepprobleem. Wethouder Chris Zijdeveld wil opnieuw over dit probleem praten'nadat het op 16 februari van het vorig jaar al in de commissie ter sprake is ge bracht. Toen kwam de commis sie tot de conclusie dat mis schien een aantal plaatsen in de stad voor honden verboden ge bied moest worden. „Ik ben van mening dat een stad nooit te veel groen kan hebben maar ik geloof toch dat we over parken en speelweiden beschikken die door de mensen ook gebruikt worden," schrijft wethouder Zijdeveld in zijn in leiding tot de hondenpoepdis cussie. „Het is echter bepaald geen genoegen een grasveld te ge bruiken en later te moeten con stateren met poep in aanraking te zijn geweest. Men is daarbij dan nog redelijk gelukkig als het contact zich heef-H beperkt tot het schoeisel." Wethouder Zijdeveld beseft dat het onderwerp de lachlust opwekt maar vindt het toch de moeite waard om te bespreken omdat het groen niet in de eer ste plaats is aangelegd om de hond op uit te laten. „Een groot deel van de groenvoorzieningen wordt daar wel voor gebruikt en dat verhindert of benadeelt een beter gebruik" „Ik weet dat het geen groots probleem is, maar hoe reageer je als je kinderen in het park heb ben gespeeld en onder de peop thuiskomen?," gaat Chris Zijde veld. die onlangs tijdens een wandeling door een hond in zijn been werd gebeten, verder. Hij denkt dat het de moeite waard is om gebieden voor hon- SCHIEDAM - Bij de firma REO aan.de Kommiezenlaan is in het afgelopen weekeind voor dc zoveelste maal ingebroken. De inbrekers kwamen binnen door een stalen plaat van een ijzeren deur te verwijderen. Ze reden een bestelauto het pand in en laadden die vol met koffie, sigaretten en shag. De waarde van de buit bedraagt in ieder geval meer dan vijfdui zend gulden, maar kon gisteren nog niet nauwkeurig worden vast gesteld. De schade is onge veer 250 gulden. Ook brachten inbrekers een bezoek aan Albert Heyn aan de Oranjestraat. Hier hadden de nachtelijke bezoekers het ook gemunt op rookartikelen. In to taal verdwenen er zes dozen si garetten en een doos shag met een gezamenlijke waarde van 1450 guïden. De schade die zij bij hun inbraak aanrichtten, bleef beperkt tot 50 gul den. Aan B. en W. heeft de werk- aanvraag van de taxi-centrales groep het voorstel gedaan om de n'et in te willigen en ze .ervan op de hoogte te stellen dat tegen dit besluit beroep kan worden aange tekend. Verder wil zij de commis saris van politie verzoeken de verleende ontheffingen aan taxi bedrijven voor het rijden in de Hoogstraat in te trekken en in de toekomst niet meer te verlenen. Voordat B. en W. het advies van de werkgroep Verkeer en Vervoer in handen krijgen, moet eerst de commissie voor Ruimtelijke Or dening haar oordeel uitspreken. Als deze het eens is met de werk groep en het advies wordt door B. en W. overgenomen, mogen taxi's in de toekomst net als het andere verkeer alleen tussen zes en elf uur 's ochtends door de winkel straat rijden. ^SCHIEDAM - Café's mogen in de camavalstijd van 27 januari tot ëh met 7 februari één nacht tot vier geopend blijven. Welke avond tot in de kleine uurtjes wordt doorgefeest. mag de caféhouder zelf beslissen. Het is echter niet toegestaan in de nacht van zondag op nïaandag van 29 januari en 5 februari. Voor het organiseren van een carnavalsavond moet wel tijdig een vergunning worden aange vraagd bij de Afdeling Algemene Zaken op het Stadskantoor. SCHIEDAM - Twee herders honden hebben in het afgelopen weekeind een geitje doodgebe ten en in stukken gescheurd. De geit was eigendom van de 32-ja- rige mevrouw M.D. v.d. B. van de Buitenhavenweg. De twee honden zijn later in de omgeving van de Buitenha venweg gevangen en overge bracht naar het dierenasyl. Daar blijven ze voorlopig totdat hun baas zich meldt. den gesloten te verklaren om bewindsman hierbij aan het een gebruik als speelgebied of Beatrixpark en de Maasboule- ligweide echt mogelijk te ma- vard. Suggesties van bewoners ken. In eerste instantie denkt de verenigingen sluit hij niet uit. SCHIEDAM Wethouder Herman Posthoorn heeft het voorstel tot het opzetten van een experiment bij de peuterspeelzalen Ukken- put en Peuterspeelzaal 2 en 3 ingetrokken. Zowel bij de commissie voor financiën en economische zaken als bij de commissie voor vor ming en recreatie stuitte het voorstel voor het experiment dat 32.000 gulden zou gaan kosten, op ernstige bezwaren. Het experiment moest er voor die informatie en het rapport zorgen daide gemeente meer in- van de Adviescommissie Kin- zicht kreeg in het doen en laten dercentra Schiedam dat binnen- van de peuterspeelzalen.. Met kort moet verschijnen, zou dan in de toekomst mogelijk een subsidieregeling voor dé Schie damse Peuterspeelzalen opgezet kunnen worden. Nu het hele experiment niet doorgaat, wil wethouder Post hoorn meer gegevens over de peuterspeelzalen verzamelen zodat hij binnenkort al direkt met een voorstel tot het verle nen van subsidie kan komen. "Voor die subsidie moet dan wel meer dan de 32.000 gulden voor het experiment worden uitge trokken," vertelde Posthoorn gisteravond na de gemeente raadsvergadering. Mogelijk komt het'subsidievoorstel, als alles meezit, al in de eerstvol gende vergadering van de com missie voor Vorming en Recrea tie ter sprake."

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2