ORLONFABRIEK IN DORDRECHT DICHT 'Ambtenaren' voor jp? I vrolijk huwelijk Sexclubs dicht Jonge vrouwen gepakt met partij heroïne Uniek isolatiebed Havenziekenhuis Van der Louw opent Duitse boek' niet Deze unieke badhanddoek is gauw verdiend. I I Het li eer k" nog 3 dagen uitverkoop 'Overloper' INFORMATIE OVER BEZORGING: bij foto wam$teker~~~^j^p\ wamsteker 'Te'-on 120368 Nog buien Carter wil verbod i j kernsatellieten asasacoffl Dinsdag 31 januari 1978 32e jaargang no. 9391 (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Midden op de dag het verkeer in het hartje van de stad geruime tijd totaal ontwricht om de wielerliefhebbers te plezieren. Als het even wil, gaan we dat op vrijdag 30 juni in Rotterdam beleven. Want de plannen zijn vrijwel rond om op die dag de immense reclame- en rennerskaravaan van de Tour de France over de Coolsingel te laten rijden. Men wil er zelfs een sprint voor het puntenklassement organise ren. Kilometers lang Het bed opschudden kan, maar de ver pleegkundigen moe ten wel een astronau- tenpak aan. t Bel 010-147400 (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM - Voor zeer besmettelijke en levens gevaarlijke virusziekten is dit nieuwe isolatiebed in het Rotterdamse Havenziekenhuis. Het voor Neder land unieke bed staat in een vierkante tent van plastic. De patiënt is geheel geïsoleerd. De buitenwereld kan alleen met de zieke in contact komen door in een soort astronautenpak, dat aan de tent vastzit, te kruipen. Ook slurven met rubberen handschoenen geven ver pleegsters de kans de patiënt te eten te geven. (Van onze kunstredactie) ROTTERDAM - Burgemeester André van der Louw I zal donderdagochtend de tentoonstelling Het heden-W daagse Duitse boek niet openen. Enige maanden gele-1' den heeft de Duitse consul-generaal Van der Louw.jjJ verzocht deze expositie van 3000 boeken in de Doelen te I openen. Omdat er die tijd veel Duitse auteurs (Böll,i|j Grass) in discussie waren, wilde Van der Louw eerst k] wat meer over de tentoonstelling weten. Geen bezwaar Als u een nieuwe abonnee opgeeft, krijgt u van Het Vrije Volk deze fraaie, unieke badhanddoek als beloning. Royaal formaat (50x 100 cm), met de bekende Euromasl in-deknoop als afbeelding. Stuur de bon volledig ingevuld in een open envelop, zonder postzegel, aan Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579, Rotterdam. Wateroog Sefceun /antiaag. Nieuwe abonnee boa Plaats: ru< HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Hoofdkantoor: Witte de Witbstraat 25, Rotterdam, tei. 010 - 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 - 13.63.80 - 14.74.11 ®F$ Tour de France door hartje Rotterdam? Die vrijdag is de eerste dag van de Tour 78: startschot in Leiden, finish in St Willibrord. Tour-directeur Feiix Lévitan is bereid Rotterdam in zijn route- schema op te nemen. De kara vaan moet dan rijden via de Schiekade, de Coolsingei, en de Maastunnel. Het gemeentebestuur staat positief tegenover dit plan en is wellicht bereid er geld voor op tafel te leggen. Dat zal nodig zijn, omdat de Tour nu eenmaal nergens gratis aanlegt Wie een sprint voor het puntenklasse ment wil hebben, kan hem krij gen, maar moet ervoor betalen. Pakweg zo'n dertigduizend gul den. Als het plan doorgaat zal de politie handen vol werk krijgen om de Tour met goed fatsoen door de stad te loodsen. Het nor maliter al drukke vrijdagse ver keer zal er geruime tijd voor, moeten worden omgeleid, want met reclame-, volg- en bezem wagens is de Tourkaravaan ki lometers lang. De jongens van de motorpoli tie verheugen zich waarschijn lijk nu al over het gebeuren: dat wordt buiten de stad het tempo zoveel mogelijk drukken om de karavaan tot één massaal geheel samen te persen en dan daarna vol gas met veel lawaai en zwaailichten de straten door. Een héél spektakel'. De Hagenaar Kouwenhoven, die de route van de Tour door West- en Zuid-Nederland moet uitstippelen, verwacht deze week de beslissing. Want vol gende week wil Felix Lévitan het definitieve routeschema op zijn Parijse bureau hebben. DORDRECHT - Het chemisch Du Pontde Nemours heeft nu definitief besloten zijn, orlon- acrylvezelfabriek in Dordrecht geleidelijk te sluiten. Hierdoor verdwijnen 475 van de 1600 ar beidsplaatsen bij Du Pont. De directie van het concern denkt de inkrimping in de ko mende twee jaren te kunnen op vangen via natuurlijk verloop en overplaatsingen naar andere produktie-eenhëden. Gedwon gen ontslagen hoeven op deze wijze niet te vallen, meent de directie. De vakbonden en onderne mingsraad hebben zich steeds verzet tegen de sluiting van de Or'on- fabriek. Zij waren het wel met de directie eens dat er op het ogenblik geen economi sche basis voor de fabriek is, maar dat de produktie nog en kele jaren voortgezet dient te worden in afwachting van een mogelijk nieuw produkt of nieuwe tijden. ROTTERDAM - Drie sex- chibs moeten hun deuren slui ten op last var» burgemeester en wethouders. Het gaat om soci ëteit Canterbury, club Lotus en een sexciub aan de Nieuwe Bin nenweg 377. De eigenaar van de laatste dub, dte tegen de beslissing in beroep ging krijgt waarschijn lijk nui op rekest Donderdag beslist de raad. De sexdub zou het bestaande en gewenste karakter van de Nieuwe Binnenweg verstoren. Deze sexciub draait al sinds februari 1976. De eigenaar zegt voor 60.000 gulden te hebben geïnvesteerd in de dub. Hij ver wijt de gemeente voor zede- meester te spelen. Opia ringen, met aanvankelijk plaatselijk nog een regen-, •neeuw- of hagelbui. Meest ma tige zuidwestelijke wind. Maxi mumtemperaturen ongeveer 4 graden. op QUI 1127 op mtótt m.m iM§ (Van een onzer verslaggeefsters) ATHENE/AMSTERDAM - Twee jonge Nederlandse vrouwen zijn gisteren in Athene gearresteerd met zestien kilo ruwe beroihe in hun koffers. De 22-jarige Karin 8. en de 20-jarige Brigitte van D„ siagerijbcdJendea uit Am sterdam, werden bij een tussenlanding na een tip van Interpol aangehouden. De heeoihe zat verborgen in geheime vakjes van de kof fers, die ze vanuit Pakistan hadden meegenomen. Tegenover de Atheense politie verklaarden belde vrouwen de heroihe in Ca tania, op Steilte, en in Brus sel Ie moeten afleveren. Ze waren volgens bun zeggen naar Pakistan gegaan, om dat ze dachten vandaar dla menter, naar Europa te moeten brengen. In Griekenland is de maximumstraf voor heroi nes mokkel twintig jaar. Twee Amsterdamse recher cheurs zijn vanmorgen naar Athene gevlogen om het tweetal te verhoren. (fUaazteawMMr) mastel ttm HM w» MMtef MtteMsw tbssk iitnjteiiu-oteblt» Alles tegen ongehoord lage prijzen Alles onder volledige garantie. Tel uit uw voordeel. Breestraat 29 Leiden Foto Wamsteker. Méér loto. meer tilm voor mmder geld. Ontlasting, bloed en waswater werden via speciale gangen •veggevoerd. Ze komen met in aanraking met de buitenlucht Ben ventilatiesysteem zorgt voor een gelijkmatige tempera tuur en een goed zuurstofgehal te. De gevaarlijke ziekten, waar- Vt*>r Het bed Ir aangeRcjltiff. hebben zich waarschijnlijk nog niet in Nederland voorgedaan. Maar tot nu toe was het hier niet vast te stelten of iemand aan de Lassa-, Marburg-, Zaïre of de Groene Apekoorts leed. Het zit er echter dik in dat zich binnenkort een patient meldt Steeds meer Nederlanders gaan op vakantie in het buitenland. Zodra iemand verschijnselen van de gevaarlijke koortsen vertoont, wordt hij in het isola tiebed gestopt Laboratoria in Amerika of Engeland zullen dan moeten uitmaken welke virus ziekte de paliént heeft ROTTERDAM - De miljoe nen brand die vorige week maandagnacht in de Botlekha ven hei gloednieuwe zeeschip Nedlloyd Hoorn grootdeels ver woestte, is vermoedelijk ont staan door een zogenaamde "overloper". Arbeidsinspectie en rivierpolitie ontdekten aan één van de tanks, waarin dieselolie werd gebunkerd, ecm open flens. Waarschijnlijk is de olie, toen de tank vol was. op een draaiende dieselgenerator gelo pen en in brand gevlogen. OLDEKERK - Om de trouwplechtigheden wat minder dor en saai te la ten verlopen, vraagt het gemeentebestuur van het Groningse plaatsje Olde- kerk in bet dnrpskrantje om vlot-pratende mannen en vrouwen die zo één, twee keer per jaar als ambtenaren van de Bur gerlijke Stand huwelij ken willen afsluiten. Ze moeten liefst in staat zijn een beetje te acteren en als „ceremoniemees ter" ervoor te zorgen dat de plechtigheid een fees telijk hoogtepunt wordt Vooral bet gebrek aan keus wat de levensbe schouwing betreft, hin dert het gemeentebe stuur. De drie ambtena ren die nu huwelijken voltrekken, zijn allen ge reformeerd. Men zou er nu graag een niet-kerke- lijke, en eigenlijk liefst een vrouwelijke ambte naar bij hebben. Ondertussen bleek hem dat dr. Lotte Nauta door do Duitse autoriteiten was geweigerd om het openingswoord te spreken vanwege zijn opvattingen over wat er in de Duitse Bondsrepu bliek gaande is. Hoewel Van der Louw geen enkel bezwaar tegen de inhoud van de tentoonstelling had, vond hij toen onmogelijk te doen wat Nauta. een vriend, niet werd toegestaan. Omdat hij Het hedendaagse Duitse boek een bijzonder inte ressante tentoonstelling vindt, schreef hij er wel een warm „voorwoord" voor. De Duitse ambassadeur, car. H. Dreher, zal nu donderdagoch tend om elf uur de tentoonstel ling openen. WASHINGTON - President Carter van de Verenigde Stater.' voelt veel voor een verdrag met-' de Sow jet-Unie om laagvliegen-! de satellieten met kernmate riaal te verbieden. De Verenigde Staten zijn zelf bereid af te zien I van het gebruik van laagvlie- gende kemsateUieten. Slechts bij tochten naar ver van de aar de verwijderde doelen zou een nucleaire lading vervoerd mo gen worden. Volgens de New York Times vrezen Amerikaanse deskundi- gen dat de Sow jet-Unie «te Ver enigde Staten bij de ontwikke ling van zowel spionagesatellie- ten als kunstmanen die andere satellieten kunnen vernietigers voorbij is gestreefd Zie verder pagina 7 Ik geef hiermee op als nieuwe abonnee Naam- Adres- - Plaats: Soort abonnement: Okwatlaai □jaar Hij/ zij ontvangt Het Vrije VeJk eerst nog 2 weken gratis Bezorg deze handdoek beloning bij: Naam afzender: Adres:

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 1