MHJOENENSCHADE AAN GEBOUWEN EN MATERIALEN Vijvertje bij Rickey Fotoroute door polderland. RAAD VAN STATE VERDIEPT ZICH IN SUPERMARKT pHidjeom Sn ate® 9Ontheemde broekjes9 hebben het goed Eerste paal voor nieuwbouw Walenburgerplein 'Voorzitter niet objectief' w$mmm f imÊÊKm mimSm Middelwatering wil buurthuis' Vijf jaar Vrije Vergadering Tarwe wijk rotterdam mmmmB Ma Bijstandsbond protesteert Van Ravesteijn VVD-raadslid c Wentelwiek "73 Bezwaren t herbestrati s n Tandartsen in gemeentedienst te Spijkenisse DINSDAG 31 JANUARI 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 Voor miljoenen guldens schade werd aangericht door het vuur, dat in hoofdzaak houten gebou wen teisterde. De Rotter damse brandweer ver moedt dat in enkele ge vallen sprake was van brandstichting. if-Ik In de Paulusschool wordt druk gewerkt om de schade die de brand heeft aange richt te herstellen. Hulp Afbreken (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM Hel besluit van de deelgemeente Chariots om met onmiddellijke ingang de deuren van een illegale geopende Bas van der Heijden buurt-su- perwinkei te verzegden wordt op zijn juistheid ge toetst door de Raad van State. 'v^é£/ "Ma" Oele: Zesdaagse als vermageringskuur iüw Sparta-trainer (nippend) en -spelers in Ahoy'. SSIISMIwlÉMliii WIJKPOST Wethouder Van der Ploeg als heier op het Walen burgerplein. Scholen door hard werken uit de brand (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - De tij delijke opvang; voor hon derden Rotterdamse scholieren levert grote problemen op, nadat in de afgelopen twee maanden vijf scholen door brand zijn verwoest. Ook staan de directies van de scho len samen met de ge meente en het ministerie van Onderwijs voor de enorme opgave om al het lesmateriaal te vervan gen dat in de vlammen verloren Is gegaan. Het meest gedupeerd is wel de paulusschool aan de Hazelaar- weg in Hillegersberg. Eind no vember vorig jaar verwoestte een brand het gehele praktijk gedeelte van deze technische school Alle machines en gereed schappen zoals draai-, zet- en frasebanken gingen in vlammen op. Vooral het verlies van het in formatiecentrum bouwtechniek gaat de schoolleiding erg aan Bet hart Volgens directeur T. J. BA- van Gurp was dit centrum uniek in Nederland. 1» dit practicum werd de vaak aaïe leerstof voor de leerlingen visueel gemaakt door middel van dia- en overheadprojeeties. „Veel materiaal dat we voor dit practicum verzameld hadden is niet meer te vervangen" zegt de fteer Van Gurp teleurgesteld. iWe hebben zeker 5 a 10 jaar no dig om onze school weer op het- V? zelfde peil te brengen als voor de brand" vertelt hij onze krant Dankzij de hulp van andere scholen uit de omgeving is het mogelijk geweest alle leerlingen weer binnen twee weken les te geven. Wel zijn de lessen ver kort en moeten de leerlingen zich van het ene naar het andere gebouw begeven. Er wordt druk onderhandeld met het ministerie van Onder wijs over de bouw van een nieuw practicum voor de tech nische school. Omdat dit nog wel enige tijd kan duren hoopt de heer Van Gurp dat er misschien eerst een noodgebouw geplaatst kan wor den in de directe omgeving van de school De heer Van Gurp had er nooit bij stilgestaan dat er wei eens brand zou kunnen uitbre ken in de school De brandweer had enige weken voor de brand uitbrak de school nog gecontro leerd op brandveiligheid. „We hebben toen zelfs nog nieuwe blusapparatuur aangeschaft" vertelt de directeur. Ook andere scholen zijn, zij het in mindere mate, door brand in moeilijkheden gekomen. Zaterdag 21 januari brandde de Sint Dominicusschooi aan de Gordelweg in zijn geheel af. Ze ven leslokalen en een gymna stieklokaal gingen in de vlam men op. De hele administratie, alle overblijfspelletjes, de mu ziekinstrumenten en het lesma teriaal gingen voor de school verloren. De heer Altink, hoofd van de ze lagere school, is wel blij dat zijn leerlingen voorlopig onder gebracht konden worden in een school aan de Noorderhavenka- de. Aan deze blijdschap zal ech ter spoedig een einde komen, want deze school zal binnenkort afgebroken worden om plaats te maken voor een nieuw te bou wen scholencomplex. De heer Altmk hoopt dat de gemeente tegen die tijd een nieuwe school voor hem gevonden heeft Andere scholen die de afgelo pen maanden door brand ge troffen werden zijn de Hogere Economische School aan de Mi nosstraat en een kleuterschool in de Heybergstraat Ook de leerlingen van deze" scholen zijn in andere gebouwen ondergebracht Dat dit noodop lossingen zijn is wel duidelijk. De leerlingen van de HEC, die vroeger in één gebouw les kre gen. worden nu opgevangen in vijf verschillende lokaliteiten; een wijkgebouw, sporthal, feestgebouw en in twee andere scholen. Alhoewel de gemeente haar best doet de leerlingen van de door brand op non-actief gezette scholen, zo goed mogelijk onder te brengen, blijft het maar be helpen. Commissaris J. A. Blauw van de Rotterdamse politie leidt de onderzoeken naar de branden. Hij heeft de verschillende afde lingen centraal gebundeld om zo snel mogelijk een einde te ma ken aan de (eventuele) brand stichtingen. BIJ het kunstwerk Rickey (de draaiende flappen) op het Ret- Toade vijver met een zit- De aanlegkosien bedragen i gulden. De gemeente en het particulier initiatief nemen eft de helft va dit bedrag voor ma rekening. De 5&000 galden, die de ge meente betaalt, worden gehaald uit bet fonds voer de stadsver- betering en-verfraaiing. Git het fonds wordt ook een bedrag van 20-000 gulden gehaald voor de vervaardiging van een sculp tuur. De gemeente biedt dit werk aan de winkeliers vereni ging "Winkelpromenade Lijn baan" aan wegens het bet 25- ja rig bestaan van het centrum. ROTTERDAM - Een negentig kilometer lange fototocht is uit gezet door de Krimpener- en Al- blasserwaard. De route, samen gesteld door de Stichting Ama teurfotografie. de regionale VVV in Dordrecht en de ANWB leidt fietser of automobilist een groot aantal land schappelijk waardevolle plek jes. In de tocht is het ooievaars dorp Liesveld opgenomen, de molens bij Kinderdijk, diverse riviergezichten en de zilverstad Schoonhoven. Via de VW*s is een folder met de beschrijving verkrijgbaar. ROTTERDAM - De Landelij ke Organisatie Bijstand, waar van de Rotterdamse afdeling vorig jaar de Euromast bezette, gaat opnieuw tot acties over. Op 14 februari heeft een demon stratie plaats bij het GAK-ge- bouw in Amsterdam. Volgens de Rotterdamse actie- leider Michel van Loon kan de bond niet langer toestaan, dat „er zo'n slecht beleid wordt ge voerd dat mensen daarvan steeds weer de dupe worden." De organisatie keert zich fel tegen de aantasting van de so ciale voorzieningen en eist een beter functioneren van GSD's, de Gemeenschappelijk Medi sche Dienstele. ROTTERDAM - De heer Ch. van Ravesteijn wordt raadslid voor de VVD. Hij volgt me vrouw drs. N. Smit-Kroes op, die staatssecretaris is geworden. Donderdag wordt mr. H. C. G. L. Polak voor de WD als raads lid geïnstalleerd. Hij komt in de plaats van mr. H. Koning, die eveneens staatssecretaris is ge worden. cem deed vervolgens een beroep op de wet-Arob en verzocht om opschorting van de lastgevingen om de benodigde vergunningen alsnog in bezit te krijgen. Aan een van de lastgevingen, het verwijderen van illegale ge velreclame, heeft het bedrijf in middels gehoor gegeven. De be woners van Charlois hebben fel geprotesteerd tegen de werk wijze van de deelgemeente. Dirk van de Broek, tot welk concern de Bas-winkel behoort, heeft hierom verzocht Drie we ken terug opende de superkrui denier zonder de vereiste ver gunningen deze winkel in de Rotterdamse Gaesbeekstraat De deelgemeente gelastte met drie lastgevingen tot onmiddel lijke sluiting van het filiaal Het Dirk van de Broek-con- WéwZWm. GeJtifo iié )i( Van onze verslaggever LOUIS DU MOULIN ROTTERDAM - Huize Oele heet voor zeker zes da gen per jaar De Zoete Inval. Wanneer de zesdaagsekara vaan in het voorjaar in het sportpaleis Ahoy' halt houdt ontfermt het gezin, met moeder Anna Oele aan het hoofd, zich steevast over de jonge buitenlandse ama teurrenners. Als een kloek over haar kui kentjes waakt Moe Oele er dan voor dat het de ontheemde "broekjes van de wielersport" aan niets ontbreekt Een taak. die veel voldoening geeft, maar tegelijkertijd loodzwaar is. Van 's morgens half zeven tot soms half vier de volgende ochtend is "Ma", zoals alle logés Anna Oele noemen, in touw om het haar tijdelijke pleegkinderen naar de zin te maken. Aan slapen komt ze nauwelijks toe, aan eten evenmin. Zitten de zes dagen er op, dan weegt Anna Oele prompt zeven kilo lichter. Ze ondergaat haar vermage ringskuur niettemin met het al lergrootste plezier: „We doen het nu al voor de zesde keer en ieder jaar is het weer versc hrik kelijk gezellig.^ Sommige jon gens komen al voor de derde of vierde keer bij me. De contac ten, die je er aan. over houdt zijn geweldig. Het hele jaar door krijgen we kaarten van de jon gens en ook van hun ouders." Voor de organisatie van de amateur-zesdaagse mag het op vangcentrum Oele aan de 2e Pijnackerstraat een uitkomst genoemd worden. De Ahoy'-di- rectie vergoedt de kosten en be hoeft zich verder geen zorgen te maken. De jonge renners zijn bij de familie in de beste handen. Niet alleen Ma is constant pa raat, ook Pa en dochters staan klaar. Albert Oele, evenals z"n vrouw een wielergek, kneedt de spieren van de coureurs voordat ze de piste op gaan. Zijn nazaten Juliette en Nathalie vervoeren hen heen en terug naar de sport- tempeï. Moe Oele zorgt voor de ravitaillering, schone kledij en houdt tevens een oogje in "t zeil, opdat de jongens het niet te laat maken. Anna Oele: „We hebben eigenlijk nooit problemen. De jongens luisteren stuk voor stuk en vragen altijd beleefd of ze nog de deur uit mogen. Ik let er wel op dat ze voor twaalven op bed liggen. Wordt het later dan merk je het zonder meer de an dere avond aan hun rijden." De renners zelf zijn zeer inge nomen met hun "pleegouders". (Guido van Meel uit Belgie, se rieus: "Rotterdam is de beste zesdaagse"). Zijn landgenoot Fran 90 is Caethoven, minder ernstig: "Alleen aan een vrouw in bed ontbreekt het ons.**). Anna Oele, voor wie "Babyfa ce" (Noèl de Jonckheere) dit jaar haar lieveling is: „Eerst was er sprake van dat de jongens in een hotel zouden worden onderge bracht, maar dat wilden ze zelf niet Bij ons is het voor hun goedkoper en voelen ze zkh meer op hun gemak. Bovendien geef ik ze het beste van het beste te eten, wat in een hotel niet al tijd het geval is. Daar is ook nie mand die even hun kleren wast of met ze meegaat de stad in Afgelopen zaterdag ben ik «te hele avond met Michel Vaarten (de Belgische coureur die zijn sleutelbeen brak) bezig geweest Hoe moet dat met zo'n knaap als hij alleen in een hotelkamer zou zitten? Ik moet er niet aan den ken." Ook aan nazorg besteden de Oeies aandacht Komende zater dag gaat de familie op ziekenbe zoek in Turnhout bij pechvogel Michel. Ahoy' was gisteravond tot «te nok toe gevuld, met naar schat ting 9000 toeschouwers. Onder hen de gehele Rotterdamse ho- recawereld en talloze bekenden uit de sport Naast spelers van Feijenoord Sparta en Excelsior ook vertegenwoordigers van buiten Rotterdam (oa AZ*67, Go Ahead Eagles). Corrie van Gorp en Connie Vink zongen een vro lijke noot (Van een onzer verslaggevers) CAPELLE A.D. IJSSEL - De bevolking van de Capelse wijk Middelwatering staat zeer posi tief tegenover de bouw van een eigen buurtcentrum. Een enquê te van een buurt groep, waarin deze wens wordt gepeild heeft zo'n 2000 gunstige reacties opge leverd. De buurtgroep wil rich ook bezighouden met «1e organisatie van allerlei activiteiten op crea tief gebied en diverse bezighe den voor peuters, kleuters en schoolgaande jeugd. Diverse mensen willen bov- vendien de problemen rond het woon- en leefklimaat m de wijk bestuderen, zoals gevaarlijke verkeerssituaties. Op 2 februari heeft (om 20 uur) een informa- öe-svBHd plaats in „De Speel man". CENTRUM NOORD - De eerste paal voor een nieawbeuwcon»- ptex vp het vwnntlif terrein van de oade melkfabriek aan bet Walenburgerplein is gtelermMdag de grond ingegaan. Wethou der dra-1. G. van der neeg (stadsontwikkeling) sloeg be ra. Op het terrein knjgen tachtig twee- en drie-kamer koop flats, dertien winkels en 81 parkeerplaatsen gestalte, ver deeld over vier en vijf bouw lagen. Volgens opdrachtgever Amfas Bouwontwikkelmg BV zijn de woningen vooral be doeld voor kleine gezinnen met een met al te uitpuilende beurs. Over het algemeen be treft het premie-koopiiats. Vooral met het oog op de toe nemende leegloop van Rotter dam toonde «te wethouder zich zeer ingenomen met het in itiatief. "Momenteel krijgen op verwhektene plaatsen in de stad n leuw bouwcomplexen gestalte Rotterdam bam van het leven, om weer een stad te worden, waar net goed wonen is lie hoop dat projekt en de nieuwbouwplannen voor de Strevelsweg daar een bijdrage toe zullen leveren," zo ver klaarde de wethouder. Het hele complex is mei vol gend jaar gereed. V«x»r «Je flats en winkelruimten heeft zich al een aantal gegadigden gemeld De winkelruimtes zullen volgens de opdrachtge ver in samenspraak met de wijkraad verdeeld worden. De wijkraad verklaart desge vraagd. nog mets in die rich ting van «te projekt-ontwik- kelaars vernomen te hebben. PENDRECHT - Een aantal bewoners van de Sint Anna- tandstraat heeft ernstige be denkingen getut tegen «1e wij ze waarop hun woonstraat momenteel wordt herbestraat In een petitie hebben zij de deelgemeente verzocht het werk onmiddellijk stil te leg gen. Zij vrezen dat hun straat onbegaanbaar zal worden als het plan verder wordt doorge voerd Het bestuur van de deelgemeente heeft begrip ge toond voor de verontrusting en gaat morgenavond al rond de tafel met de bewoners. De bijeenkomst wordt gehouden m wijkgebouw MnJdelburght, op het Plein 1953 en begint om half acht HOEK VAN HOLLAND De Hoekse huisartsen zijn uit de commissies van de deelraad gestapt. De dokters, K. J. D. de Groot, A. W. L. Hut en A. M. Venken hebben dit in een brief aan bet deelraadsbestuur laten weten. Volgens «Ie huisartsen is de voorzitter van de commissie Sociale Zaken en Volksgezondheid. J. van Belkom. (PvdAJ. niet objectief genoeg. Van Belkom zou alleen de pluspunten van vestiging van een gezondheidscentrum in Hoek van Holland belichten. De voorzitten bijzonder verbaasd" o\ ie reactie van de artsen. „I j graag zien «lat zij met lijke bewijzen komen waaruit blijkt dat ik mij met objectief zou hebben opgesteld" Volgens Van Bel kom krijgt iedereen m com missievergaderingen de gele genheid zijn of haar stand punt te verdedigen Over «te werkgroep die de wenselijkheid van een me disch centrum onderzoekt merkt de voorzitter op dat dokter Venken, die de artsen vertegenwoordigt, slechts één CHARLOIS - Het PvdA deel- gemeente-raadslid Martin Bonders wil een beter contact realiseren tussen «te bewoners van de Tarwewi jk. Als actief lid van de commissie voor Baart- «t Wijkcontartm wil hij met «te bewoners gaan ijveren voor een beter wonn en leefklimaat Daartoe wil Bonders een aan tal buurtgerichte bewoners- groepen op poten zetten die zelf gaan bekijken met welke problemen de buurt het meest heeft te kampen. Hij denkt aan groepen in de Millinx- buurt en Gaesbeekbuurt Brieiselaan en Verschoor- buurt. Ter oriëntatie van een en an der heeft hst deelraadslid san bijeenkomst uitgeschreven op dinsdag 7 februari in de kleu terschool De Drie Populieren aan de Hoogvlietstraat 4a Aanvang 2000 uur. Wie tevo ren meer inlichtingen wil in winnen kan dat telefonisch doen via 843044 50 JAAR GETROUWD is don derdag 2 februari het echt paar P. van As peren-Franke. Het echtpaar woont in de Kerkstraat 5 in Goedereede. (Zuid-hofland) BUURTHUIS De Brink start in februari met twee yoga- gTOEfKêfi. lettere maandagmor gen van 9.30 tot 10.30 en 10.30 tot 11.30. Buurthuis De Brink, Brink 7. In!. 195934 KLUBHU1S De Loods start een V.O.S. cursus in februari. Zij «loet dat in samenwerking met de Werkgroep Ont plooiingskansen voor de van de drie vergaderingen bijwoonde. Volgens Van Belkom zijn het de artsen zelf die het onder zoek naar vestiging van een gezondhekiscentrum vertra gen. „Tot nu toe hebben zij geweigerd zich uit te spreken voor of tegen een medisch centrum." vrouw. InL Troubadourlaan 250 in Hoogvliet. Tel 010 - 162635. ZANGVERENIGING Zeelan- dia nodigt iedereen uit eens te komen luisteren naar «1e repe tities in de MEAO schooi aan het Pompenburg. Deze ver eniging bestaat al 59 jaart De repeteeravonden zijn op iede re dinsdag van 20.00 tot 22.00 uur. 40 JAAR WERKZAAM bij de firma Hulst-behang is as. woensdag de heer P. War- naar. Hij woont in de Kuiper straat 64 in Vlaardingen. BINGO AVOND voor volwas senen in het Wester Volks huis, Di>r,UéF«ii« 2 februari om 20 00 uur. Roemer Vts- scherstraat 18 b. WERELDWINKEL Rotter dam zuid houdt 2 februari weer een avond over multina tionals. Spreker is Piet Deck. Aanvang 20.00 uur aan het Hulkestein 6a Van een onzer verslaggevers ROTTERDAM - De „Vrije Wentelwiek "73" bestaat vijf jaar. Het is een unieke school voor nijverheidsonderwijs. Vijf jaar geleden bezetten ouders, leerlingen en docenten het schoolgebouw, omdat zij het niet eens wazen met de toenma lige gang van zaken. De ouders en een deel van het onderwijzend personeel namen lange tijd vrijwillig het lesge ven op zich. Na veel heen en weer gepraat werd bereikt, dat de Wentelwiek zich voortaan de Vrije Wentelwiek kon noemen Het feest wordt ondermeer ge vierd met een open middag, die morgen gehouder wordt. Vanaf twee uur zijn alle interesseer den welkom om eens een kijkje te komen nemen. Een deel van de tijd op de Nij verheidsschool aan de Noorder- havenkade wordt gevuld met projectonderwijs. Dat wil zeg gen dat een aantal vakken (zoals aardrijkskunde, geschiedenis en maatschappijleer) aan een be paald onderwerp wordt opge hangen. Morgenmiddag wordt bijvoorbeeld het project van de eerstejaarsleerlingen, „Wonen" getoond (Van een onzer verslaggevers) SPUKENISSE - Drie studen ten die dit jaar afstuderen, ves tigen zich in september in een tandartsengroepspraktijk te Spijkenisse. Zij komen in dienst van de gemeente, die «Je prak tijk wil onderbrengen in het ge bouw van het zwembad in de wijk Waterland. Dne volledige behandelka mers worden ingericht en ook een kamer voor specialistisch werk. Na een jaar zal worden bekeken of deze laatste voor dit doel in gebruik blijft of wordt betrokken door een vierde tand arts. Voor de aanschaf van ap paratuur wil de gemeente een kwart miljoen gulden beschik baar stellen. De vestiging van artsen in overheidsdienst wil Spijkenisse overigens niet stimuleren.

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2