Kwart - over- om negen uur in De Teerstoof Woningdienst is tegen nota aanschrij vingsbeleid Schiedam wil ook wel een sociaal vestigingsstatuut Uw financieel adviseur heet u welkom in zijn nieuwe kantoor. VERKIEZINGEN STAAN VOOR DE DEUR- BORDEN ZIJN ER AL Veroordeeld wegens lasterlijke beschuldiging HDM-MUNDUS HDMMundus, zojuist geopend op fl Overde\festen 146,Schiedam. Tentóonstelling over buitenlandse werknemers in bibliotheek Inbraak met valse sleutel Geen straf voor bewaker Man valt in ruim Parkeren invaliden beschermd Vragen over binnenstad Ook donderdag groepen in Café Quibus DONDERDAG 9 MAART 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2n SCHIEDAM Het vijftigjarig bestaan van het No- letziekenhuis zal voor Schiedam niet ongemerkt voor bij gaan. In de week van 9 tot en met 13 mei staan tal van aktiviteiten op het feestprogramma. De directie en het bestuur vinden dat het halve eeuwfeest geen on deronsje van het Noletziekenhuis mag blijven. Speciale tent Opstellen Pitep Het Nolet Ziekenhuis, vijftig jaar oud. Portemonnaie open Kabaret Kicartoverelf. SCHIEDAM De gemeentelijke woningdienst is het niet eens met de gezamenlijke bewonersverenigingen in de wijken Centrum, West, Oost en Zuid die in htm nota 'aktiverend aanschrijvïngsbeleid' voorstellen om een woningcommissie in te stellen. Volgens de gemeen telijke woningdienst voldoet het bureau Bouw en wo ningtoezicht en weten de bewoners die met klachten zitten ook de weg te vinden naar de dienst die op de achtste etage van het stadskantoor Is gevestigd. Fel tekeer Nare ervaringen Het is zover: Met de opening van HDM-Mundus hebt u er vlak in uw buurt een grote hoeveelheid financiële mogelijkheden bij. Want HDM- Mundus is ee'n der grootste objektfinanciers van Neder land. Gespecialiseerd in bedrijfskredieten (leasing) en daarnaast in persoonlijke leningen, Continu Credieten en 2e hypotheken. Timmerlieden, schilders en stoffeerders hebben een kantoor achtergelaten waar u niet alleen in een rustige sfeer financieringen kunt afsluiten, maar waar u ook een hoeveel- s heid gespecialiseerde kennis j f en service vindt die u geld kan |L ópievemn. Of u nu partskulier bent, ondernemer of tussen persoon. Daarom: Van harte welkom bij: a (Ingang Warande, Tel. 010-730355) Eind van deze maand, op 29 maart om precies te zijn, mogen de Schiedam mers die ouder zijn dan achttien jaar naar de stembus om daar, net als in andere Zuid-Hollandse steden, te kiezen voor de Provinciale Staten. De gemeente h'ieft in middels op diverse plaat sen in de stad ai grote houtenborden geplaatst waarop de partijen hun pamfletten en leuzen kunnen plakken. Na de verkiezingen voor de pro vinciale staten blijven die borden voorlopig nog even staan. Op 31 mei mogen de Schiedammers weer het stemhokje in om dan hun keus te bepalen voor de nieuwe gemeenteraad. Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 jubil gaat vijftigjarig eum groots vieren Het ziekenhuis viert een jubi leum maar staat tevens op de drempel om te gaan fuseren met het Gemeente Ziekenhuis „Als die fusie er eenmaal door is houdt Nolet op te bestaan. Dat is een noodzakelijke stap maar be slist geen reden om daarom het jubileum niet te vieren. tn de afgelopen vijftig jaar is er ge noeg gewerkt om een feest te rechtvaardigen." zei algemeen directeur C Vlootman deze week bij de toelichting van het feestprogramma Oe meeste programma-onder hielen worden gehouden in een daarvoor speciaal te bouwen tent die in de Anna van Buren- straat, achter het gemeentezio- I kenhuis maar ook vlakbij de ïioletstichtmg komt te staan Daarnaast worden ook binnen het ziekenhuis en in het ernaast gelegen Juhanapark met zijn muziekkoepel een aantal pro gramma-onderdelen afgewerkt Op dat feestprogramma staat o a een voetbaltoumooi waar aan teams van het Holyzieken- huis uit Vlaardmgen en van het Nolet- en het Gemeente Zieken huis meedoen. De2e wedstrijden worden gespeeld op het veld van Henmes DVS Tijdens de feest- week staat het gebouw tussen Stadhouderslaan en de Dr No- letstraat open voor belangstel lenden Specialisten zullen dan hun apparatuur tentoonstellen en een uitleg geven aan geïnte resseerden. De oud-medewer kers van het ziekenhuis worden uitgenodigd om op de reume te komen OBK zal op zaterdag 13 mei m het Juhanapark een nostalgisch harmonieconcert geven Leerlingen van de diverse scholengemeenschappen m Hf.ll' Schiedam en Vlaardingen wor den uitgenodigd om opstellen te maken over de gezondheidszorg of over het verband tussen ro ken, alcohol en sport Ook staat er een quiz op het programma. Stadsarchivaris Drs. G. van der Feijst, huisarts A. Poll en publicist Hans van der Sloot gaan een boek schrijven over de gezondheidszorg vanaf het jaar 1280. Nolet trekt voor het vijftigja rig jubileum de portemonnaie helemaal open. Dat blijkt wel uit het feit dat de Rooms Katho lieke vereniging voor zieken verpleging Nolet Ziekenhuis' zoals de officiële naam luidt, het vermaarde maar ook dure eve nementenbureau Jacques J. Koedood heeft aangetrokken om alle festiviteiten m goede banen te leiden. Of het allemaal met op kan, denkt Nolet er ook nog over om een Nederlands kunstenaar van internationaal niveau de op dracht te geven voor het maken van een plastiek die dan als bli j vende herinnering ergens in Schiedam zou moeten komen. Vi SCHIEDAM - In het Zolder- theater I» de Teerstoof brengt de Cabaretgroep JKwartover- 4V voor de tweede maal in dit seizoen het programma 'Live' Kabaret Kwartoverelf wordt gevormd door Emilie Ehlhart. Rene van Zanten en Kees Bos. De groep won m 1976 het jaar- lijkse kabaretfestival Cameret- t ten' m Delli Zu brengen een j spontaan optreden en oei rekken het publiek bij hun liedjes en conferences Kwartoverelf is r ijdag en zaterdagavond om negen uur te zien m de Teer stoof Zaterdagmiddag komt om 14 30 uur het Haagse Sprookjes- toneel met Pinoi kio' Het -prookje v< -telt de oude beken de geschiedenis van de houten pop. die door toverkracht int le ven wordt gebracht en plotse ling kan iopert en spn-Ken met, alle spannende toe-tanden van dien De wethouder van stadsont wikkeling Chns Zijdeveld heeft het antwoord van de gemeente lijke woningdienst toegestuurd aan de gezamenlijke bewoners- verenigingen. Bovendien zullen de ambtenaren in een persoon lijk gesprek nog een toelichting geven op hun antwoorden. Een dergelijke gang van za ken vond wethouder Zijdeveld verstandiger omdat hij anders een oeverloze discussie vreest. Pas nadat het gesprek heeft plaats gevonden tussen de wo ningdienst en de bewonersver enigingen zal er pa.* door het ge meentebestuur een standpunt worden ingenomen over de nota. die Zijdeveld 'in principe sym pathiek' is. De gemeentelijke woning dienst gaat in keurige bewoor ding fel tekeer tegen de nota. Volgens deze dienst wekt het indienen van klachten bij een bewonersvereniging, die ze dan weer doorspeelt aan de gemeen te, alleen maar vertragend. "Bovendien is het m»t uitge sloten dat de bewonersvereni ging de zaken meer in het alge meen benadert zoals de algeme ne - maar weinig concrete ver melding van: "de ramen sluiten met" of "de deuren zijn slecht" enz: Indien de bewoners zelf hun klachten bij het bouw- en woningtoezicht indienen, dan kan worden gecontroleerd waar de klachten verholpen dienen te worden; bijvoorbeeld: "de ra men m de slaapkamer op de zol der sluiten niet", of "de open slaande deuren van de achter kamer zijn slecht." luidt éen van de argumenten waarom zij te gen de bemiddeling van de be wonersverenigingen zijn. "Wij zullen het op prijs stellen indien U Uw medewerking in deze wilt verlenen door de kla gers te verwijzen paar het kan toor van Bouw en Woningtoe- zicht," aldus de woningdienst die bovendien aanvoert dat zij al eens eerder nare ervaringen hebben gehad door de tussen komst van een bewonersvereni- gin g. Voor een actief aanschrij- vingsbeleid van huiseigenaren die hun eigendom moeten repa reren is volgens de gemeente al een eerste aanzet gegeven. Die aanzet kwam van dne technici 1 die mede een aktief woningtoe zicht hebben voorbereid. Omdat de subsidie echter per 1 januari 1977 werd ingetrokken moest de gemeente deze dne technici ontslaan. In het antwoord op de nota, die trouwens al in augustus 1976 is verschenen, maken de amb tenaren tenslotte bekend dat zij niets kunnen doen voor het aan passen van pet woongerief. Daarmee moeten ze wachten totdat een nieuwe wet 'hierop wordt aangenomen. SCHIEDAM - In de bi bliotheek aan de Lange Ha ven 131 wordt vrijdag een tentoonstelling geopend die gaat over de buitenlandse werknemers in Schiedam. In de expositieruimte beneden in het gebouw van de biblio theek is daarna gedurende drie weken o.a. een fotore portage te zien met beelden van de Turkse moskee, die taallessen van het A.B.C. en de naai-cursussen voor Turkse vrouwen in De Kreek en over het bi-cultji- reel onderwijs. Daarnaast worden-er ook foto's getoond van de woon omgeving waarin de buiten landse werknemers moeten leven. Bovendien staan erop de expositie boeken waar de bibliotheek over beschikt en die van belang zijn voor de buitenlandse werknemers. SCHIEDAM - Burge meester en Wethouders wil len best, net als in Rotter dam, een sociaal vestigings statuut opstellen waaraan bedrijven die zich in de ge meente willen vestigen, moeten worden getoetst. Voordat B. en W. hiertoe overgaan willen zij eerst de mening horen van de minis ter van economische zaken drs. G. van Aardenne. Dit antwoordt het college op vragen van het PPR raads lid Herman Noordegraaf. Deze had hierom gevraagd omdat een vciaal vestigingssta tuut ook in Rotterdam! wordt toegepast. Met dit statuut kan de gemeente,bepalen welke fir ma die zich wil vestigen de meeste werkgelegenheid biedt In hun antwoord aan Noorde graaf schrijven B. en W. dat er m Schiedam al een vorm van een sociaal vestigingsstatuut be staat "Zowel bij de uitgifte van gronden in erfpacht als bij de behandeling van verzoeken om toestemming tot overdracht of verhuur van erfpachtspercelen wordt van de gegadigde onder nemers reeds vrij veel informa tie over het bedrijf gevraagd." Zo wil de gemeente om. weten hoeveel werknemers er in de nieuwe vestiging komen en in welke beroepsgroepen zij zijn ingedee!d,"\vat voorbpfeidings- niveau's er voor de verschillen de functies worden vereist en wat voor salaris de werknemers krijgen. Het enige verschil met Rotter dam is dat daar de vakbeweging overleg kan voeren met de on dernemer die zich in de stad wil vestigen. Schiedam zou dat ook wel willen maar moet wachten op het antwoord van de minister omdat het statuut in Rotterdam een experimenteel karakter heeft De Sociaal Economische Raad heeft namelijk in een advies aan de minister van Sociale Zaken van eind 1977 vastgesteld dat het met wenselijk zou zijn als lage re overheden zoals gemeentebe sturen elk afzonderlijk een der gelijk sociaal vestigingsstatuut gaa n maken. Volgens de SER zou het dan .voor ondernemin gen die zich ergens willen vesti gen een janboel worden vanwe ge al die verschillende statuten. Het wachten is nu op een lande lijke wet hierover. Overigens zou een beleid zoals in Rotterdam wordt toegepast slechts in één Schiedams geval toegepast kunnen worden. De bedrijven die zich hier vestigen zijn over het algemeen te klein om aan de normen te voldoen. Alleen voor dé machinefabriek 1 De Jong die verhuisd is van de Westfrankelapdsedijk naar de 's-Gravelandsepolder en die 104 man 'personeel heelt zou de re geling toegepast kunnen wor den: «Sr* c£ SCHIEDAM - De 55-jarige Schiedammer A. Post is gister morgen op de scheepswerf Nieuwe Waterweg in het ruim van let Griekse schip Halli ge vallen. De man heeft de val van acht meter met overleefd. Om zes uur 's ochtends was de man met enkele collega's bezig met het afbranden van platen m de kiel van het ship. Bij het naar boven takelen van deze platen, bleven er enkele platen steken. De heer Post duwde deze stalen platen opzij maar bij het ophij sen bleef een plaat m zijn over all hangen en werd hij mee naar boven getild en kwam hij even later ten val. De heer Post werd per G.G. en G.D. naar het Nolet ziekenhuis gebracht maar bij aankomst al daar bleek hij aan inwendige bloedingen te zijn overleden. SCHIEDAM - Inbrekers heb ben een bezoek gebracht aan de woning van de 68-jange F.M.S. aan de Julianalaan. De heer F.M.S. is afgelopen dinsdag avond alleen tussen kwart over zeven en half negen 's avonds even weg geweest Bij zijn thuiskomst merkte hij nog mets van de inbraak. Pas de volgende ochtend ontdekte hij dat uit een la in de kast twee horloges ter waarde van 900 gulden, een gou den munt en een nng en een armband van 125 gulden waren verdwenen. Aangezien er geen sporen zijn van de inbraak, vermoedt de po litie dat de dieven met een valse sleutel de woning zijn binnen gekomen. ROTTERDAM Parkeren op voor invaliden bestemde plaat sen wordt in Rotterdam straf baar. De Algemene Politie Ver ordening wordt hiervoor aange past Tot de maatregel is besloten omdat personenauto's nog at eens op voor invaliden bestemde plaatsen werden geparkeerd, zonder dat daartegen kon wor den opgetreden door de politie. ROTTERDAM - De recht bank heeft de 29-jange Pieter K. uit Rotterdam, die lasterlijke aanklachten over enkele politie mannen deed, veroordeeld tot twee maanden voorwaardelijke gevangenisstraf plus een boete van 500 gulden. Zijn nicht Maria van der H.(21) uit Rotterdam kreeg voor dezelfde vergrijpen éen maand voorwaardelijk plus een boete van 300 gulden. Bei den waren er verbolgen over. dat de politie in hun woning re gelmatig huiszoeking naar ge stolen goederen deed. Z13 besloten een tegenzet te doen door enkele politiemannen te beschuldigen van het kopen van gestolen spullen. Onderzoek van de rijksrecherche wees al snel uit, dat de betrokken agen ten geheel te goedertrouw wa ren. ROTTERDAM - Bewaker Dirk van 1.(47) uit Berken wou - de, die op het hoofdbureau van politie aan het Kaagseveer een arrestante een klap tn het ge zicht gaf, is door de rechtbank wegens ontbreken van schuld van rechtsvervolging ontslagen. Weliswaar achtte de rechtbank mishandeling bewezen, maar niet verwijtbaar omdat de vrouw zichzelf - door met haar hoofd tegen de muur te bonken - in gevaar had gebracht De methode om de arrestante tot bedaren te brengen - het ge ven van een klap met de vlakke hand - achtte de rechtbank ove rigens onjuist Er was tegen Dirk van L een boete van 100 gulden geëist ROTTERDAM - Het publiek op het Binnen wegplein, de Hoogstraat en de Kruiskade/Lijn baan in Rotterdam wordt 10 en 11 maart onder vraagd. Het Bureau On derzoek en Statistiek van de gemeente Rotterdam houdt dan. een enquête over winkelen en uitgaan in de binnenstad. Dit ge beurt ter voorbereiding van de discussies op Bin nenstadsdag zaterdag 27 met De vragen die op het publiek worden afge vuurd gaan onder andere over de frequentie van het be»»de bereik- baarheid v.lid.** van winkelen, nu en vroeger, de gezelligheid van de winkelstraten, de reden van het bezoek aan de Rotterdamse binnenstad. De enquête is bedoeld als aanvulling op eerder uit gevoerde onderzoeken op dit terrein. Bij slecht weer gaan de vragenstel lers 17 en 18 maart op pad. SCHIEDAM - In Café Quibus aan de Lange Haven speelt van avond om half .tien de Monk pant S Smart band. Deze groep uit Rotterdam treedt voor het eerst op en het is tevens de een» keer dat er op donderdagavond,, een gn^p in Quibus staat, De organisatoren van het café willen dit m de toekomst meer gaan doen om zo aan jonge groe- pen de gelegenheid te geven een proefbantJ op te nemen. Deze proefband kan de groep dan ter lering zelf beluisteren.

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2