ZELFDE AANTAL Bewoners over opknapwerk ontevreden Jaarmarkt gaat een grandioos feest worden Jongens (11 en 12 j.) beschadigen auto's Slaapkamer inbrand Diefstal uit garage Onhaalbare Romance Steen door winkelruit Vernielingen bij scholen Vergadering RooieV rouwen UI schiedarh DINSDAG 14 MAART 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 Huwelijk MÉÉ- I -«Él „Geen gezicht", vinden de bewoners van de Rhoonse straat deze blinde deuren. oude, smalle Rijnkade troosteloos op zijn zij. De forse Romance werd niet bereikt. Juist voor de twee schepen elkaar met de neuzen zouden raken, verloor de Rijn kade het evenwicht. In het Haringvliet, achter de Rotterdamse Maasboulevard, ligt de uitzitten had een paar glazen bier op. Dat komt wei eens meer voor in ons vak. Als glazenwasser drink je meestal eerst een biertje voor dat je zo'n zwiepende hoge lad der opgaat Over het feit dat ik zonder rijbewijs reed is toen op het politiebureau en ook later voor de rechter met geen woord gesproken." Pas in juni 1976 diende Teds zaak voor de rechtbank. Zelf weet hij daar niet veel meer over te vertellen. „Het was een soort enge droom die ik mee maakte, net of het niet echt was maar toch voelde ik me erbij be trokken." De rechter veroor deelde hem tot 14 dagen celstraf of 400 gulden boete en twee en een halve maand voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar en twee jaar ontzegging van de rijbevoegdheid. Hoewel Ted de straf vond te genvallen nam hij het wat licht vaardig op en wilde die 14 dagen wel brommen in plaats van zijn portemonnaie open te trekken. „Van die beslissing heb ik nu spijt als haren op mijn hoofd. Wat wil je. ik was net 18, vrijge zel, woonde bij mijn ouders in Groenoord en zorgen had ik niet. Dan voel je er niet veel voor om zoveel geld neer te tel len terwijl je daar in jouw ogen niets voor terug krijgt Dan denk je dat je heel wat meer kan kopen voor 400 piek Dat je vrij heid veel en vi el meer waard is, besef je pas latf die veertien dagen door te ko men. Uiteindelijk heb ik toen een verzoek ingediend voor weekeind executie. In totaal zou ik zeven weekeinden moeten zitten." Op vrijdag 6 januari van dit jaar meldde Ted zich op de Noordsingel in Rotterdam en werd daar tot zondagavond op gesloten. Toen hij er uitkwam had hij twee van de veertien da gen celstraf volbracht en een longontsteking opgelopen. „Het tocht daar zo hard in die gevan genis dat de plooien gewoon uit je broekspijpen waaien. Ik voel de me al niet lekker maar het half uur luchten per dag is nu eenmaal verplicht en dan moet je ook naar buiten. Met die long ontsteking heb ik nog een tijdje thuis gezeten en ik heb me keu rig iedere week ziek gemeld bij de Noordsingel. Een week of wat geleden kreeg ik een brief waarin stond dat ik dat weekeind niet hoefde te komen en dat ik op nader be richt moest wachten. Dat nadere bericht was dus de mededeling dat ik mijn straf alsnog moet uitzitten. Op 1 mei moet ik me 's middags om half drie melden op het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat en vandaar word ik weer naar de Noordsingel ge bracht Wat er daarna mét me gebeurt, of ik daar mijn straf moet uitzitten of dat ik ergens anders naar toe wordt gebracht is voor mij volkomen onduide lijk." „Dat ik een verdiende straf moet uitzitten vind ik helemaal niet erg. Had ik destijds maar mijn verstand moeten gebrui ken. Toen, nu al ruim twee en een half jaar geleden, was ik een jongen van bijna achttien maar nu bén ik een man, getrouwd en vader van een dochter. Ik ga vijf dagen per week om zeven uur 's ochtends naar mijn werk en kom pas 's avonds weer thuis. Als ik toen in die omstandighe den had verkeerd, had ik waar schijnlijk een iets mildere straf gekregen. In ieder geval had ik, met de verantwoordelijkheid voor mijn vrouw en kind dan wel die boete betaald in plaats van veertien dagen er tussen uit. Dat ze me nu nog straffen voor iets dat ik zo'n tijd geleden ge daan heb, vind ik onmenselijk. Dat de gevangenissen overvol zitten kan ik niet helpen. Daar om hoeven ze mij en mijn gezin nu, na al die jaren, niet te dupe ren." Op 7 juli 1977 trouwde Ted. „Dat ik ooit nog eens in de ge vangenis terecht zou komen hield ik op die dag niet voor mo gelijk. Ik dacht dat ze me al lang vergeten waren. Per slot van re kening was het op m'n trouw dag meer dan een jaar geleden dat ik voor de rechter stond. Het ongeluk was toen al bijna twee jaar geleden." In oktober van het vorig jaar echter kreeg hij de oproep: „Op 24 oktober melden in Vugt om de gevangenisstraf uit te zitten". „Ik wist niet wat ik moest doen. In die tijd werkte ik voor mezelf en mijn vrouw was net bevallen en maakte het niet al te best Ik vond het onverantwoord om mijn vrouw en mijn dochtertje achter te laten terwijl ik ze he lemaal geen geld kon geven om Ziekenhuis waar enkele glas scherven uit zijn rug werden verwijderd en hij kon bijkomen van de pijn in zijn borst SCHIEDAM Opnieuw is er brand uitgebroken in een woning. Dit keer viel de schade gelukkig nogal mee. De kleine brand woedde in de Carthesiusstraat bij de fa milie C. HL. De 25-jarige broer die daar logeerde, had in bed liggen roken en was daarna in slaap gevallen. Een gedeelte van het bed en de nachtkastjes vatten vlam. De muren werden zwart geblakerd. Men kon het vuur met emmers water blussen zodat de brandweer onverrichter zake weer terug kon. Hoe groot de schade is, was gisteren nog niet be kend. SCHIEDAM - Bewoners van de Pernïssestraat en de Rhoonse- straat klagen over de manier waarop het achterstallig onderhoud aan hun woningen wordt weggewerkt Momenteel wordt er door de bewonersvereniging Schiedam-Zuid een enquête gehouden om de mening onder de bewoners te peilen. Aangezien deze enquête nog met is afgerond wil Arie Zwambom van de bewonersvereniging nog geen commentaar geven. „Ik durf nog geen uitspraken te doen voordat alle formulieren binnen zijn en door ons gelezen". Mensen die hun enquêtefor mulier al wel hebben ingeleverd klagen over lekkages en over de buitendeuren. De nieuwe deuren zouden ten eerste erg:slecht zijn afgewerkt en ten tweede gaan dé Gorzena- ren er niet mee akkoord dat er zogenoemde „blinde" deuren zijn ingezet Zij vinden dit geen gezicht voor de straat - Binnen, de bewonersvereni ging. bestaat onvrede over hét optreden van huisbaas Kreuger. „Die klungelt maar wat aan", zegt een van de leden. „Dingen die hij heeft beloofd, komt hij niet .na. In de toekomst pikken we dat niet meer. Voortaan moet hij eerst alles zwart op wit zetten". De bewoners maken vooral veel bezwaren tegen de uitge voerde „verbeteringen" omdat deze gepaard gaan met een fikse huurverhoging. SCHIEDAM - De 22-jarige logopediste H.M. v.d. H. heeft bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van haar autoradio en een etui met ge reedschap. Haar wagen stond geparkeerd aan-de Jan vA GennestraaL Vermoedelijk heeft de dief gebruik ge maakt van een valse sleutel aangezien er geen beschadi gingen bij de deuren te vin den waren. Met de radio ging hij veel wat minder zacht- zinning om. De draden wer den losgetrokken en de radio werd uit bet dashbord ge rukt. De waarde van de ge stolen radio en het gereed schap ligt rond de 200 gulden. SCHIEDAM - De Rooie Vrou wen vergaderen woensdag avond om 20 uur weer in het stadhuis aan de Grote Markt Voor de pauze wordt het huis houdelijke gedeelte afgehan deld. Daarna vindt er een dis cussie plaats met als onderwerp: "De volautomatische'instinker". SCHIEDAM - In het afgelo pen weekeind heeft de politie twee jongens uit Croenoord aangehouden dié op hun fiets auto's beschadigden. De twee jongens, 11 en 12 jaar oud, fietsten langs de geparkeerde wagens en lieten hun pedalen over de lak krassen. Bovendien schopten, zij deuken in het plaatwerk. In totaal hebben zij ongeveer acht auto's op deze manier behandeld. De politie, die door omwonenden was ge waarschuwd, heeft de twee jongens gehoord waarna hun ouders werden ingelicht. Er zal dan o.a. gesproken wor den over welvaart en welzijn, economische groei, werkgele genheid, productie en consump tie en milieu. SCHIEDAM - Voor de landelijke demonstratie tegen de neutronenbom om 19 maart in Amster dam rijden speciale bus sen vanuit Schiedam. Reisbiljetten (ƒ8) en toe gangskaarten voor de manifestatie in de Jaap Edenhal (J 2) zijn ver krijgbaar bij W. Bollen, Bachpleln 209. De bussen vertrekken om 11.30 uur vanaf de Lange Nieuws- traat SCHIEDAM - Uit de gara ge van de 23-jarige T.V. tech nicus C.A. v.d. S. aan de Lan ge achterweg zijn een alumi nium uitschuifiadder en een scanner gestolen. Dit laatste apparaat wordt gebruikt om de poiitieradio te beluisteren. De diefstal is overdag ge pleegd. De heer van de S. heeft tegenover de politie verklaard dat de waarde van goederen ongeveer 790 gul den bedraagt SCHIEDAM - Bij de siga renzaak van de 26-jarige C van il. in de St Liduina- straat hebben onverlaten een steen door de ruit geworpen. Hierdoor werden zowel de winkelruit als de glas-in- lood-ruit erachter vernield. De schade bedraagt enige honderden guldens. maar ook op zijn departement. Daarbij denkt hij aan het stroomlijnen van procedures en verschuiven van rijkstaken naar de provincie. Beelaerts van Blokland was overigens vol lof over wat er in Rotterdam op volkshuisves- tingsgebied gebeurt. „Ik ben er van onder de indruk dat Rotter dam er in is geslaagd de wo ningbouw op te voeren van een aantal van 700 naar 3500 per jaar. Er is een gevarieerd beleid. Naast nieuwbouw is er ook wo ningverbetering in verschillen de soorten." Het creëren van overloopge- bieden voor stadsvernieuwing noemde de bewindsman "een vondst". „Men is uitgekiend te werk gegaan. Er is noest naar nieuwbouwplannen in de stad gezocht SCHIEDAM - De Professor Dr. J.H. Gunninghschool aan de Burgemeester van Haa- renlaan en de ernaast gele gen kleuterschool "Dombo" aan de Donkerstraat zijn tij dens de afgelopen drie week einde het doelwit geweest van vandalen. In totaal sneuvelden er in de beide scholen 16 ruiten van 150 bij 130 meter. Deze werden in gegooid met zware straatte gels en balken. Ook is er en kele malen getracht de beide gebouwen in brand te steken. De schade van de vernielin gen is nog niet bekend.

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2