Inbrekers slaan toe in weekeinde 1 Hersenschudding bij bedrijfsongeval PLAN: CREATIEVE WERKPLAATS Utile Dulci speelt verdienstelijk toneel in 'De Muizevaf T weede schuine zebra in mei Motorrijder vliegt over vangrail fr: 1 •- f i JA/ v /I Plaatsen voor antiekmarkt CDA bijeen dërtige„S,rd de t°Cht SlechtS eemaakt d°°r "tote P^gggyw->j&* 'Ca% Mmyw/iv - -" MAANDAG 20 MAART 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINaÏ Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 -Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 r><^mA^ï^DlItG^i' De PPR-fietstocht door Midden- Delfland is zaterdag grotendeels in het water gevallen ïïn dfdt^d 1n de r?gen 406 tot vlak vooï aanvang van de tocht volop viel, hield veel fietsers thuis X-ï'J if f (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Inbrekers hebben het afgelopen week-» einde twee scholen en een voetbalkantine gekraakt. Bij voetbalvereniging Schiedarase Boys gingen de inbrekers er vandoor met koffie en snoepgoed met een waarde van 250 gulden. Er werd bovendien voor 80 gul den schade aangericht. SCHIEDAM Zaterdag heeft het Stedelijk Museum aandacht besteed aan de door UNESCO uitgeroepen internationale dag van het museum. In het kader daarvan zette het Museum zijn deuren wijd open voor diverse activiteiten. Terwijl voor het Museum twee kraampjes van PvdA en PPR broederlijk naast elkaar stonden en geprobeerd werd Schiedammers warm te maken voor de verkiezingen van de Provinciale Sta ten, vonden er in het Museum zeefdrukdemonstraties plaats. Sluit in uw sollicitatiebrieven onder nummer géén originele diploma's of getuigschriften bij. Als deze onverhoopt verloren raken kan de advertentie- afdeling weinig voor u doen. w rJ Wn? i'Cb -&** 'tv Pwsl* tegen [jksweg 19 •■■'.- bebo iwing Blr<oekpolder J£ SuMkHnlLnHa S f11®?*»® PPK-Ketsdag werden in Sd S S tochten georganiseerd. De rit door Midden-Delfland was er een van. Men begon in Delft en ging richting Vlaardingen/Schiedam. Onderweg werd als eerste ac tïepunt De Abtswouderweg ge passeerd. Deze weg wordt door veel automobilisten gebruikt als sluipweg van Schiedam naar Vlaardingen. Volgens de PPR is het daardoor een gevaarlijke ra cebaan geworden. Op initiatief van de ENWB (de „echte" wiel- rijdersbond) is de weg 's zon dags voor autoverkeer gesloten. JEen enquête onder de bewo ners heeft uitgewezen dat deze daar erg tevreden mee zijn. Van hen mag het autoverbod altij'd van kracht zijn. De PPR is het daar mee eens en liet het ver keersbord, dat aangaf dat het verbod alleen op zondag geldt, verdwijnen. Daarmee -wilde men uiting geven aan de nood zaak van passende maatregelen tegen alle vormen van sluipver- keer. Via de Trekkade reed men vervolgens naar de Broekpol der. Hier stond een tent, waarin I informatie over de polder werd verstrekt Ook was het een foto tentoonstelling ingericht Nog maals werd hier het PPR stand punt inzake de Broekpolder verkondigd: Geen huizenbouw, ook niet op beperkte schaal, om dat de giftige grond een bedrei ging voor de volksgezondheid is. Bovendien moet de polder als recreatiegebied gebruikt wor den. Na een ritje door Vlaardingen ging men richting Schiedam om onderweg het volgende actie punt aan te doen. Dat was de zandstrook waarop rijksweg 19 zal moeten komen. Zoals bekend zijn tegen de plannen voor deze weg veel ac tiegroepen in het geweer geko men. Ook de PPR vindt het on aanvaardbaar, dat deze weg een eind zal maken aan het typisch Hollandse beeld, dat men nu nog in het Midden-Delfland gebied kan vinden. Daarom begonnen de fietsers nu al vast met het afgraven van de zandstrook. De grond werd in twee emmertjes gedaan. De eer ste daarvan zal woensdagmor gen aan Gedeputeerde Staten van Zuid Holland worden aan geboden. Het andere gaat naar de Tweede Kamer. De boods chap die de PPR daarmee wil overbrengen is: „Rijksweg 19 hgt m de weg. Wij zijn al vast begonnen. Graaft u hem nu maar verder af!" De organisatoren vertelden dat de tocht een aantal bedoe lingen had. In de eerste plaats stelden zij: „Dat het kiezen van de goede partij een moeilijke zaak wordt, staat ai bij voorbaat vast. De grote partijen doen in hun campagnes geen enkele moeite om de provinciale poli tiek wat meer onder de aan dacht te brengen." De PPR wil de door de fietstocht bewijzen dat de provincie wel degelijk zeer belangrijke beslissingen neemt, zoals die inzake Rijks weg 19 en de Broekpolder, sym bool voor alle problemen met het giftige havenslib. Verder stelden de organisato ren, dat zij de provinciale poli tiek op deze manier dichter bij de mensen willen brengen en de visies die hun partij daarin heeft naar voren willen schui ven. Op de laatste plaats komt daarbij, dat men door de tocht waaraan ook een Rotterdams raadslid en een lid van de Pro vinciale Staten meededen, de eigen aanhang over provinciale problemen wil - informeren. „Want daar ontbreekt ook nog wel het een en ander aan," aldus de organisatoren. In de A. H. Gerhardschool aan de Burgemeester van.Haaren- laan veroorzaakten; krakers voor 650 gulden schade. Er wordt niets vermist.. Bij de Willerrvjle 'Zwijger- school verdwenen een klein geldbedrag en een hoeveelheid postzegels uit de kamer van de directeur. De inbrekers deden zich tegoed aan limonade en koeken.' Wat zij niet meer lust ten. Werd over de grond gesme- ten/De schade bedraagt 250 gul den. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM Bij een ongeval op de werf van Wilton Fije- noord hheeft de 34-jarïge Egyp tenaar A. F. A. een hersen schudding - opgelopen. Het slachtoffer was-aan boord van de Atlantic Eagle met schoon- maakwerkzaamheden bezig. Hij stond daarbij op een ladder. Door onbekende oorzaak ver loor hij zijn evenwicht Hij viel twee en een halve meter naar beneden, bovenop de 25-jarige I.P., die de ladder vasthield. De Egyptenaar liep een hersen schudding op en bracht een nacht door in het Noletziekea- huis. Zijn collega kon na behan deling weer terug naar zijn schip. (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM - Een aantal Schiedammers heeft het plan opgevat om voor mensen zonder werk een creatieve werkplaats op te gaas richten. In die werkplaats zou bijvoorbeeld muziek gemaakt gewo gen of toneeigespeeld kunnen worden. Verder wordt er gedacht aan kaart- en sportclubs en misschien een sociëteit: mogelijkheden te over, kortom. De initiatiefnemers organiseren donderdag 23 maart een bijeen- komst in dienstencentrum de Vier Molens. Het is de bedoeling dat tijdens die vergadering de werkplaats wordt opgericht De organl- satle van de werkplaats moet zoveel mogelijk in de handen van de gebruikers liggen. Werkloze Schiedammers worden daarom op ge- roepen naar de oprichtingsvergadering te komen. Aanvang 14.00 t SCHIEDAM De Sehiedamse toneelvereniging Utile Dulci kan tevreden terugzien op haar „grote voorstelling". Voor een publiek van circa vierhonderd man speelde de vereniging vrij dag Agatha Christie's thriller „De Mulzeval" in het Passage Theater. Zelfs de voorzitter van UD, zoals de vereniging in de wandeling wordt genoemd, was enigszins overdonderd door de grote belangstelling. Hij zei in zijn korte openingswoord, dat bet forse bezoekersaantal zijn stoutste verwachtingen haï overtroffen. i UD gaf'met zes eigen spelers en twee gastspefers een ver dienstelijke vertolking van „De Muizeval", een thriller die m het Londense West End al sinds 1952 dag in dag uit wordt gespeeld. „De Muizeval" bleek inderdaad een traditionele thriller, die alle elementen bevat nodig om de spanning op te voeren. Het ver haal speelt zich af in eem pen sion, dat van de buitenwereld is afgesneden doordat het inge sneeuwd is en de één of andere onverlaat de telefoonlijn heeft doorgesneden. In het pension lo geren vijf gasten en wanneer het stuk begint, is er al een moord gepleegd. In het eerste bedrijf maken we kennis met de gasten, de pensionhouder, zijn echtgenote en met detective Trotter, die de 'moord moet oplossen. Vlak voor de pauze wordt één der gasten vermoord en pas dan begint de spanning te stijgen omdat zowel de overgebleven gasten als de pensiondirectie deze moord ge pleegd kunnen hebben. Het ein de blijkt verrassender dan ooit en natuurlijk is de dader degene die het minst verdacht leek UD speelde het verhaal heel verdienstelijk in een decor, dat. door leden van de verenging zelf was gemaakt De spelers bleken rolvast, terwijlo;ook duidelijk was dat ze hard -"gerepeteerd hadden op tekst en bewegingen. Maar het gegeven, de dubbele moord, had toch meer rillingen moeten oproepen dan het vrij dag deed. Een dubbele moord, een ingesneeuwd Engels pen sion, een stelletje vreemdsoorti ge pensiongasten en een pen sionhouders echtpaar, dat ge trouwd was nadat de beide' partners elkaar drie weken ken- - den, vormen voldoende ingiet •dienten om van „De Muizeval" een bijzonder spannende thril ler te maken. Welnu: die span ning was er wel, maar werd pas (te) laat opgeroepen en had nog hoger moeten worden opge voerd. Dick van der Lugt VLAARDINGEN - Er komt een tweede schuine oversteek plaats bij de Blokmakersplaats. De verwachting is dat deze in mei kan worden aangelegd. „Als je ziet hoe je bij dat kruispunt moet oversteken; dat is gewoon weg idioot," vindt verkeerswet houder Bas Goudriaan (PvdA). Hij vindt dan ook dat het krui spunt Blokmakersplaats/West- havenkade het eerste moet zijn dat in aanmerking komt voor reconstructie. Nog deze maand worden de door Rijkswaterstaat gemaakte videobanden, die zijn gemaakt op het eerste schuine kruispunt, bekeken. Ze worden dan, zoals dat heet, geevolueerd. „We zul len de resultaten eens bekijken van het experiment," aldus Goudriaan. Hij heeft de indruk dat de Vlaardingers met de week beter gewend raken aan SCHIEDAM - Kooplieden die belangstelling hebben voor de antiekcuriosa- en tweedehands goederenmarkt, kunnen zich la ten inschrijven bij de VROM. Kandidaten moeten bij de aan vrage een inschrijvingsbewijs van de Kamer van Koophandel, een vergunning detailhandel en een inschrijvingsbewijs Hoofd bedrijfsschap indienen. De toe wijzing van de standplaatsen geschiedt naar de volgorde van binnenkomst van de aanvragen. Als er meer inschrijvingen komen dan er plaatsen zijn, worden de liefhebbers op een wachtlijst geplaatst eveneens op volgorde van binnenkomst 'De gemeentelijke Vervoer- Rei- nigings- Ontsmettings en Marktdienst is gevestigd aan de Ringersstraat 9, tel. 377155. SCHIEDAM - Het CDA in Schiedam houdt don derdag 23 maart een verkie zingsbijeenkomst in boerderij Dandvreugd. Mevrouw E. A Haars, staatssecretaris van Jus titie en de heer J, van Katwijk, ;Tid van de Provinciale Staten van Zuid-Holland, voeren er het -woord. De bijeenkomst begint óm 20.30 uur. het eigenaardige kruispunt. V aar de aanleg van het twee de kruispunt zal echter vee! af- hangen van de houding van Rijkswaterstaat Het ziet er ech ter naar uit dat deze volledige medewerking zal verlenen. Wethouder Bas Goudriaan ver wacht dat deze njksinstantie ook nog geld beschikbaar stelt om het eerste schuine kruispunt een beter aanzien te geven. „Als dat allemaal positief ver loopt gaan we aan het tweede kruispunt beginnen," aldus Goudriaan. Wellicht dat ook de ingebruikname van dit punt met overweldigende publiciteit ge paard gaat. Bij de ingebruikna me van het eerste kruispunt, kwamen journalisten van kran ten, radio en tv uit zowel bin nen- als buitenland kijken naar de gigantische chaos die de eer ste middag ontstond. I 1 er it allo i a Ie van het muse Onder leiding van de Rotter damse grafica Marijke van Epen en de educatief medewer ker van het museum Digenus van de Vrie konden bezoekers een eigen zeefdruk afdrukken en zien hoe een affiche gedrukt werd. „Het loopt niet storm", zei ;'V'VS v.d. Vrie tegen drie uur toen dit programmaonderdeel van de in ternationale dag tegen zijn ein de liep. „Er zijn wat kinderen geweest en ouders van kinde ren, die via hun school meedoen aan ons grafiekproject" Aan dat project nemen tweeëntwintig Sehiedamse lagere scholen deel en de bedoeling ervan is, de kin deren met verschillende druk technieken kennis te laten ma ken. Alle schoolkinderen zijn inmiddels eenmaal in het Mu seum geweest, waar ze werden rondgeleid én informatie kregen over verschillende druktechnie ken. Deze week begint de twee de ronde, waarin de schoolkin deren zelf aan de slag kunnen gaan. Voor de techniek van zeefdrukken bestaat bij een aantal scholen zoveel belang stelling, dat ze erover denken om zelf een zeefdrukkast te ma ken. Aan de internationale dag van het museum werd 's middags aandacht besteed met een orgel concert op het Hess-orgel in de aula door Adriaan Krabbendam. Hij liet werken horen van onder anderen Josquin Desprez, Jan Pietersz., Sweelinck en Mozart De belangstelling voor dit con cert, dat georganiseerd was door de vereniging vrienden van het museum, was aanzienlijk groter dan voor de zeefdrukdemons traties. - De internationale dag werd 's avonds besloten met een conert in de aula door het Faso-orkest Dit orkest is samengesteld uit een groot aantal amateurmusici uit het gehele land. Voor een goed gevulde aula speelde dit orkest verschillende werken uit de klassieke muziek, i Stedelijk ».<i (Van éen onzer verslaggevers) ROTTERDAM „Uw motor fiets is als een raket doorgescho ten," zo hield rechtbankpresi dent mr. J. L. M. Elders dinsdag cv-monteur Otto S (19) uit Utrecht voor. Op 5 juni was deze man met z'n 500 cc'er in de bocht van de verbindingsweg tussen de rijkswegen 21 en 16 onder Ridderkerk uit de koers ge raakt, tegen de vangrail opge botst en met zijn duo-passagier hier overheen getuimeld. De monteur, die vanuit Vlis- singen via Rotterdam op weg was naar Utrecht, zou volgens zn eerste verklaringen tegen over de politie zo'n 130 kilometer per uur hebben gereden. „On mogelijk. Ik reed wellicht meer dan 50. Maar 130 is in die bocht gewoon niet haalbaar," aldus de Utrechter. Reactie van de presi dent: „Het was ook niet haal- b^ar. Die motor is maar liefst 300 meter doorgevlogen." Duo-passagier André M., een vriend van de monteur, raakte bij de tuimeling over de vang rail zó ernstig gewond, dat hij vier weken in het ziekenhuis moest blijven. Otto S. verklaar de nog na het ongeval een nieu we, zwaardere motor (750 cc) te hebben gekocht Mr. Elders: „V dacht ook: Met zo'n motor red ik het wel in die bocht" Officier van Justitie mr. E Bos meende, dat Otto S.. met een 'ontzettende snelheid' had gere den. Hij eiste een boete van 1000 gulden plus twaalf maanden (waarvan zes voorwaardelijk) ontzegging van de rijbevoegd heid. De raadsvrouwe bepleitte vrijspraak, omdat 'roekeloos en hoogst onvoorzichtig rijden' on voldoende zou zijn komen vast te staan. Vonnis: 28 maart

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2