SPOTPRIJS KORT ZOU LEVEN Huisvuil doodt ngen sboiiw vallen goed W est-Duitslanc wil N-boni ILaat Hess maar zitten persvri Zwart-geld controle sportclubs nog niet in Rotterdam Koeien onvruchtbaar door pil-restanten? Koffie en thee goedkoper Deze unieke badhanddoek is gauw verdiende. Wageningen onderzocht urine uit Michigan Stierebioed Radioflitsen interland INFORMATIE OVER BEZORGING: Levering tserviceinheelZ Holland (Van onze soc.-econ. redactie) DEN HAAG - Politieke verdeeldheid bin nen het kabinet Van Agt-Wiegel zorgt voor ernstige afzwakking en vertraging van het al vorige week verwachte wetsontwerp VAD (vermogens-aanwasdeling). Woensdag 5 april 1978 32e jaargang no. 9445 Zie verder pagina 1 l ffgp 12 flesjes 0.3 liter, meeneemprijs NU Ais u een nieuwe abonnee opqeeft. kriiat u van Ais u een nieuwe abonnee opgeeft, krijgt u van Het Vrije Volk deze fraaie, unieke badhanddoek ais beloning. Royaal formaat (50 x 100 cm), met de bekende Euromast in-de knoop als afbeelding. Stuur de bon volledig ingevuid in een open envelop, zonder postzegel, aan Het Vrije Volk, Antwoordnummer 1579. 3000 VB Rotterdam. Nieuwe abonnee bon. Stierebioedalléén voor de Hongaren? Kom nouVerkrijgbaar bij uw slijter! Bel 010-147400 (Egri Bikavèr) wereldberoemde rode wijn mef Hongaars temperament. Verdeeldheid kabinet VflD Belangrijk punt van kritiek is het voornemen van het kabinet om het door het kabinet-Den Uyl al ingediende voorstel in twee stukken te splitsen. Het eerste stuk zou dan regelen op welke manier werknemers een deeltje overwinst uit hun be drijf contant in handen kunnen krijgen. In het tweede wetsontwerp zou dan staan hoe een deel van de overwinsten van bedrijven in een gezamenlijk fonds kunnen worden gebracht. Op die manier zouden ook werknemers van be drijven die geen extra hoge winst maken van dat fonds Het door premier Van Agt ben geleverd op het VAD-plan uiterlijk voor 1 april toegezegde zoals dit kabinet dat heeft voor- wetsontwerp zal ook deze week gelegd. Hoewel de regering een nog niet verschijnen. De Raad dergelijk advies niet hoeft te van State, het hoogste advies- volgen, wegen de aanmerkingen college van de regering, blijkt van dit college voor sommige bovendien fikse kritiek te heb- ministers wel degelijk zwaar. kunnen profiteren. Dat VAD- fonds zou volgens het kabinet- Den Uyl bijvoorbeeld bestemd kunnen worden voor de verbe tering van slechte pensioenrege lingen. Het kabinet worstelt met na me nog over dit tweede deel. De tekst daarvan zou nog lang niet "in kannen en kruiken zijn. Een belangrijk deel van het CDA vindt echter dat je de twee wetsontwerpen niet los van el kaar mag zien. Oud-minister Boersma kondigde vanochtend voor de radio al verzet aan tegen een dergelijk plan. De vakbewe ging, gesteund door de opposi tiepartijen, heeft al eerder ge zegd dat er "oorlog" komt als dit al jaren geleden beloofde wets ontwerp ontkracht wordt Met name de VVD zou in die twee-deling van het wetsont werp een politieke kans zien om alleen het eerste deel door de Tweede Kamer te laten aanne men. Dat zou betekenen dat van de oorspronkelijke VAD-idee alleen een soort winstdelingsre- geling overblijft. HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25, Rotterdam, tel. 010 - 14.74.00 Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 - 13.63.80 - 14.74.11 (Van een onzer verslaggevers) EINDHOVEN - Het ca rillon bij het hoofdkan toor van DAF-track in Eindhoven, dat elk uur „Lang zal hij leven" en om het kwartier andere, speciale DAF-medolieën ten gehore bracht, is na nauwelijks een week in bedrijf te zijn geweest, het zwijgen opgelegd. Het personeel had het carillon vorige week aan de directie geschonken ter gelegenheid van het gou den jubileum, maar. zo bleek al direct, zodra het klokkenspel begon, ver schenen er zwarte balken op de tv-schermen van omwonenden. Afgezien daarvan vond de omge ving het ook niet zo ple zierig om steeds meer weer hetzelfde te horen. Volgens DAF-Track zal het carillon pas 'weer in gebruik worden genomen als de tv-storing opgehe ven is. Ook is besloten het klokkespel in de avondu ren te laten zwijgen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEERLEN - De zesjarige Ed dy Frissen uit Heerlen is giste ren onder een enorme hoeveel heid huisvuil bedolven en op slag gedood. Het kind speelde samen met zijn neefje in een niet omheinde voormalige zilverzandgroeve op een diepte van 25 meter. De spe lende kinderen werden verrast door een vrachtwagen, die van af de rand een lading huisvuil loste. De jongen werd" hieronder be dolven, zijn neefje wist te ont komen. Omwonenden hadden al eerder geklaagd over het feit dat de groeve niet afgerasterd is en vrij toegankelijk is voor kin deren. ten, tegenover het blad Bild dat het Westen de neutronenbom nodig heeft „als tegenhanger i- voor.de overmacht van de lan- fjj?' den van het Warschau-pakt op l «S8| het gebied van conventionele aanvalswapens". Namens het ministerie van i Buitenlandse Zaken in Bonn is meegedeeld dat de Duits-Ame- f rikaanse besprekingen voorna- Z melijk zullen gaan over bilate- i rale zaken (zaken dus, die de i.j twee landen betreffen) en de I voorbereiding van de economi- sche topconferentie die in juli in Bonn zal worden gehouden. BONN - De Westduitse mi nister van Buitenlandse Zaken Hans-Dietrich Genscher is gis teren naar de Verenigde Staten vertrokken om daartzijn collega Cyrus Vance mee te delen dat de Bondsrepubliek het in produk- tie nemen van de neutronenbom zal steunen. Het bezoek van Genscher was al voorbereid eer in de Verenig de Staten sterke geruchten op doken dat president Carter zou willen afzien van de neutronen bom. Aan de vooravond van Gen- schers vertrek verklaarde de defensie-deskundige van Gen- schers partij, de Vrije Democra- Prinses Maha Chakri Sirindhorn van Thailand werpt zich on vervaard op de bal tijdens een liefdadigheidswedstrijd in de tuinen van het koninklijk paleis in Bangkok. De hoofdstede lingen kwamen in groten getale naar de wedstrijd kijken, want zoiets was letterlijk nog nooit vertoond een in het openbaar handballend lid van het koninklijk huis! Prinses Maha kon aan alle kanten tevreden zijn. Niet alleen won haar team met 10-4, maar bovendien haalde ze met haar sportieve prestatie een bedrag van (omgerekend) ruim drie ton op voor het goede doel WEST-BERLIJN Rudolf blijven waar hij is. Dat heeft de Hess, de laatste oorlogsmisdadi- Russische ambassadeur in Oost- ger die nog eenzaam in een van Duitsland, Pjotr Abrasimov, de 600 cellen van de Berlijnse gisteren op een persconferentie Spandau-gevangenis gevangen verklaard, wordt gehouden, moet maar "Het eenvoudig vrijlaten van deze oorlogsmisdadiger zou be tekenen dat wij het fascisme amnestie verlenen," aldus de ambassadeur. "En hoe zou het volk van de Sovjet-Unie, dat in de oorlog 20 miljoen mensen heeft verloren, dit moeten ver- H1LVERSUM - Dc NOS-ra- werken?" dio zal vanavond in het pro gramma „Langs de lijn" op Hil- Hess (84), de voormalige versum 3 rechtstreeks flitsen plaatsvervanger van Hitier zit uitzenden van de vriendschap- al gevangen sinds 1941 toen hij pelijke voetbalwedstrijd Tune- buiten medeweten van de Füh- sië-Nederland. De reportages rer naar Schotland vloog in een beginnen om half negen. De te- poging om "vrede te stichten", levisie zendt geen beelden uit jn 1945 werd hij in Neurenberg van de ontmoeting in Tunis. tot levenslang veroordeeld. De Franse journalisten eisen alle fundamentele vrijheden in Argentinië: „Onze bond zal geen enkele voorwaarde of limiet, opgelegd door de Argentijnse autoriteiten, accepteren", ein digt hun gisteren in Parijs ge publiceerd communiqué. De omstreden admiraal La- coste zei gisteren in Buenos Aires dat hij niet gelooft dat „al die pogingen tot boycot*van de WK ook maar enig succes zullen hebben. Welnee - de landen die zich gequalificeerdehebben zijn juist dolblij over de kans die hen wordt geboden om naar ons land te komen!" Hij kon de Argentijnen mee delen dat er in plaats van boy cotacties „prijsvragen worden georganiseerd, waarin mensen een reisje naar Argentinië kun nen winnen. En die acties zijn in Europa pas écht populair!" De admiraal kwam terug van een tiendaagse reis door Europa. PARIJS - De Franse sport journalisten verzetten zich bij voorbaat collectief tegen de te verwachten aantasting van dé persvrijheid tijdens de WK in Argentinië. Ze hebben via hun vakbond de te vrezen proble men en risico's voorgelegd aan de FIFA (de internationale voetbalfederatie) en het Franse ministerie van Buitenlandse Za ken. Ze noemen de uitlatingen van de Argentijnse schout-bij-nacht Lacoste (vice-voorzitter van het organisatie-comité) volstrekt ontoelaatbaar. Deze zei onlangs officieel dat „buitenlandse jour-, nallsten nergens bang voor hoe ven te zijn, zolang ze objectief zijn en de wet respecteren". voldoende worden ver wijderd, deelde het Gel derse CDA-Statenlid Vis ser mee. Het overblijvende rioolslib, dat als meststof op de weilanden wordt gebracht, zou ook nog an dere schadelijke stoffen bevatten, zoals zware me talen. De afdeling milieuhygi ëne van de provincie heeft toegezegd ook daar een onderzoek naar te zuilen instellen, aldus de heer Visser, (Van een onzer verslaggeefsters) ARNHEM - De provin cie Gelderland gaat on derzoeken of de verhalen juist zijn dat de koeien minder snel drachtig worden dan vroeger, doordat zij grazen op grasland dat bemest wordt met afvalstoffen van zuiveringsinstalla ties. Deze afvalstoffen be vatten nog restanten van anticonceptiva, die niet 8301 Grootbeeld KTV met 66 cm beeld buis. Tiptoetsen en digitale indicatie voor 6 kanalen. Jaap Keur nogmaals: „Wij hebben nog niets gehoord of ge zien. En anders zijn de clubs er toch gauw genoeg bij om bij ons hun beklag te doen." (Van onze soc.-econ. redactie) AMSTERDAM - Koffie wordt vrijdag een kwartje per pak (250 gram) goedkoper. Te gelijkertijd gaat ook de thee in prijs omlaag: 5 cent per ons of doosje van 20 zakjes. Door de nieuwe prijsverlaging is de kof fieprijs nu 1,24 lager dan eind vorig jaar. Dalingen van de grondstoffenprijzen hebben dit mogelijk gemaakt Levert volgens voorwaarden van de komsumentenbond. Drie filialen in Rotterdam Bergweg 64/Shnge 149/Korte Hoogst: to Centraal tel. 010-654232 Ik geef hiermee op als nieuwe abonnee: Naam: Adres: Maats: Soort abonnement: Okwartaal Djaar Hij/zij ontvangt Het Vrije Volk eerst nog 2 weken gratis Bezorg deze handdoek als beloning bij: Naam afzender: Adres: Plaats: ARNHEM - De vakgroep toxicologie van de Wageningse land bouwhogeschool gaat urinemonsters van 3000 Amerikaanse boeren op vergiftiging onderzoeken. Dat is een uitvloeisel van de In 1974 werd van enkele voet bemoeienissen van de Wage- balvelden in Michigan een mas- ningse toxicoloog dr. J. J. Strik sagraf gemaakt voor 22.700 met de desatreuze gevolgen van koeien, anderhalf miljoen kip een milieuramp in de staat Mi- Pen en andere huisdieren, chigan. °r. Strik heeft, nog voor er één boer had geklaagd, in zijn Daar raakte in 1970 een partij proefschrift in 1973 gewaar- veevoeder vermengd met de schuwd voor de gevolgen van de brandvertragende stof poly- bodem- en waterverontreini- broombifenylen (gebruikt om ging met polybroombifenylen. regenkleding minder brandbaar Hij trad ook op in het proces dat te maken). Deze stof is voor over deze milieuramp is ge- mens en dier giftig. voerd. Droog en zonnig, met in het zuiden van het land nog veel be wolking. Matige tot vrij krachti ge noordoostelijke wind. Maxi mumtemperaturen van zeven paden op de Waddeneilanden k>t tien graden in het zuiden. 2 on maan op onder op onder ®»pr- 07.05 2022 0637 1011 (ftéa aadar imm) Vraag naar d* aid. afcaaaaa-ttnka maartdag I'm vrijdag tal I9M «m tatardag tal 14.60 am Zit aak aadar „•dranaa" aadar da Strips

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 1