Ministerie tikt gemeente op de vingers Welzijnswerkers oneens mei Posthoorns educatief beleid Nieuwe school voor moeilijk lerenden Nog steeds geen naam Verschil links-rechts Don Quichotte neemt protesten tegen discolawaai niet i Meer ongelukken in maart Ukkantoor wordt vrijdag officieel geopend Twee deuren ontvreemd 't Geld wordt opgenomen i# schiedam vv: Afval in brand Geparkeerde auto gestolen Snoepgoed gestolen uit kantine DINSDAG 11 APRIL 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2U SCHIEDAM "Ik ga met een spandoek buiten voor ifle deur staan. Daarop zet ik dan: Bouwsolid is bouw- verdriet. Ik vind, dat het recht zijn loop moet hebben. ^Gisteren zei mijn zwager nog tegen mij: meid, je gaat eraan kapot. Verkoop die klerezooi. Ik zit hier nu ne gen maanden en van de hele zaak word ik kotsmisse lijk. Ik heb mijn hele leven hard gewerkt. Ik ben nog |nooit In Spanje geweest. Ik had vroeger een poffertjes zaak op de Hoogstraat. We hebben nu een nieuw huis, jnaar ik heb een veel te hoge bloeddruk en mijn man "gebruikt harttabletten." Radiator Mevrouw Visser: "Ik heb hier niet genoeg daglicht. Is SCHIEDAM - In het Schiedamse welzijnswereWje is enige beroering ontstaan rond de onlangs verschenen ^grnegttteliiife Educatief Beleid. Deze nota dreigt ^volgende week maandag door de gemeenteraad vast- gesteld te worden, zonder dat de direct betrokkenen $3öch er voldoende over hebben kunnen buigen. ten nota in de die we maar uit „.i te voeren, zonder dat de .gemeente onze eigen mening 1 .voldoende gehoord heeft," i» een ^veelgehoorde klacht van wer- m in de educatieve-(en vaak elzijm-jaector. ...^Voowtert de nota geschreven werd zijn er weliswaar talloze gesprekken geweest tussen de gemeente en de mensen die in hun dagelijks- en/of vrijwilli gerswerk direct te maken heb ben met de educatie var» de Schiedammer», maar die ge sprekken zijn In het geheel nog niet afgerond. De welzijnswer Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (OtOj 265205 266646 Dit is de Sandvikstraat Maar koe moet je weten dat die straat zo heet als er geen naambordje hangti In sep tember 1976 nam de gemeenteraad al het omstreden be sluit de straat naar het enige bedrijf, dat eraan ligt, te noemen. Dat besluit werd van verschillende kanten zwaar onder vuur genomen. Is dat misschien de reden waarom het bordje er nog steeds niet hangti mi. .«sSisI De gemeentegrens tussen Schiedam en Rotterdam is dezer dagen duidelijker dan ooit. De foto toont de Buys Ballotsingel; aan de rechterkant Rotterdam, links Schie dam. Rechts een lekker grasveldje, links modder, zand en vrachtwagens. Maar dat gaat veranderen. Gemeentewerken is bezig met de aanleg mn woonerven en andere straat verfraaiing en. Zodra dat werk achter de rug is, treden de groenma- kers van de Plantsoenendienst aan, om van het singeltalud eveneens iets moots te maken. Er komen wandelpaadjes, bankjes en dergelijke. Verschil tussen de linker en rechterkant blijft bestaan. Maar na de werkzaamheden ts de Schiedamse kant mooier. SCHIEDAM - Het bestuur van de Bewonersvereni ging Schiedam-centrum hangt een proces boven het hoofd, dat de Schiedammer Salari wil aanspannen. De brief die de vereniging namelijk geschreven heeft over veronderstelde overlast van Salari's discodancing Don Quichotte aan de grote Markt, is bij de heer Salari in het verkeerde keelgat geschoten. 'Gebrekkige Verwarming en te weinig daglicht' Geëmotioneerd vertelt me vrouw Visser over de tekortko mingen van haar tweekamer premie-flat in het project "Over de Vesten" aan de Nieuwe Ha ven. "Comfortabel wonen in het centrum van Schiedam", zo werden de negenennegentig twee- en dnekamer woningen twee jaar geleden aangeprezen door MUW1 en de b.v. Bouwso lid Makelaardij. De familie Vis ser kocht voor 110.000 gulden v.ojt. een tweekamer apparte ment Pas m juni vong jaar. toen de woning werd opgele verd. kwam de familie erachter dat het raam noga! aan de klei ne kant was, terwijl ook de ra diator weinig goeds beloofde voor een koude winter. "Ik ben niet goed voorgelicht toen ik in de modelwoning was", zegt mevrouw Visser "Ik heb toen gevraagd: is dat raam net zo groot als ut het huis. dat ik koop? Ja, zeiden ze. dat is net zo groot Maar dat is niet zo. Ik heb hier niet genoeg daglicht" De familie Visser schreef daarop naar het Ministerie van Volks huisvesting en Ruimtelijke Or dening. Dit erkende vijf maan den later, dat het raam 1.79 vier kante meter kleiner was dan volgens de bouwverordening is toegestaan. Het het weten het college op de vingers te hebben iet zorgvuldig toetsen van de bouwplannen aan de bouwver ordening. Niettemin besloot het Ministerie de verleende bouw vergunning met te vernietigen. Behalve door het kleine raam. dat aan de lange zijde van de twaalf meter diepe kamer pal tegen de korte kant zit. wordt het gebrek aan daglicht ook nog eens veroorzaakt doordat de ka mer aan de noord-westgevel van het hoofdgebouw ligt Bo vendien bevindt zich boven het raam het overhangend balkon van de zevende bouwlaag. Hier over schreef het Ministerie: "U had bij de aankoop van Uw flat woning met deze omstandighe den op de hoogte kunnen zijn." Een ander probleem vormde de verwarming. Deze bestond uiteen twee-platen radiator, die niet voldoende was om de gehe le kamer warm te krijgen. "Ik ben naar die keet aan de Wa randa geweest De opzichter zei: je moet met feiten komen. Daar na is er iemand van een tech nisch adviesbureau geweest Die heelt twee maal gemeten en een rapport opgemaakt Nou dat niet", vertelt mevrouw Visser, rapport heb ik nooit gezien. Bk "Ik ben in Rotterdam bij een be- heb nu een radiator met drie drijf geweest Ik heb daar de platen, maar die voldoet ook maten van de kamer opgegeven en zij zeiden dat ik 7600 Kcal no dig had. Nou we hebben maar 2400. Je zit hier vlak onder het dak. Naast de kamer zitten het SCHIEDAM - Vergeleken, roet vorig jaar hebben er ut de maand maart meer ongevallen plaatsgevonden. Werden er m maart 1977 in totaal 136 ongeluk ken geregistreerd, vorige maand waren dat er 18& Bij deze onge vallen was <één dode te betreu ren en er waren zes zwaar- en achttien lichtgewonden. Deze aamtallen bedroegen vorig jaar maart respectievelijk 0,4en 18 Bij 29 ongevallen (vong jaar 26$ was sprake van zware scha de. in 154 gevallen (102) lichte schade en bij 5 ongelukken (8) was er helemaal geen schade. Oorzaken van ongelukken waren in volgorde van belang rijkheid: geen voorrang verle nen, te dicht op de voorganger volgen, onvoorzichtig achteruit rijden, onoplettendheid en slip pen Van een onzer verslaggevers SCHIEDAM - Het pas sinds korte tijd in Schiedam gevestig de rijks Ukkantoor zal aan staande vrijdag officieel in ge bruik genomen worden. De ope ning wordt verricht door de di recteur-generaal voor Handel. Ambacht en Diensten van het ministerie van Economische Za ken, de heer W. A van de Garde. Het ijkkantoor «-i voordien gevestigd aan de Rotterdamse *s-G ravendijkwal. Thans heeft het kantoor onderdak grvonde- nop het Schiedamse industrie terrein aan de Strickledeweg. Bussen 53 blijven gewijzigd rijden SCHIEDAM - Evenmin als de weg naar Rome wordt het Win kelcentrum Kethel aan de Groenoordse Zwaiuwlaan op ëen dag gebouwd, maar snel gaat het wel. Onder het motto „zo zie je me niet - 10 zie je me" wordt dit winkelcentrum uit de grond gestampt Het zal nog maar enkele weken duren of de eerste winkels zulten hun poor ten al openen. Het gehele com plex zal rond de bouwvakva kantie gereed zijn. Ondertussen heeft de RET een beslissing genomen m nauwe samenhang met dit nieuwe win kelcentrum Doordat de bouw van het winketcentrum een beetje in het vaarwater van de E.ET zat heeft de trammaat- .schappij het beginpunt van lijn 33 tijdelijk verlegd Het was althans de bedoeling dat het beginpunt tijdelijk ver plaatst zou worden van de Lm- deijerstraat naar De Kaag (in Kethel-oost). Naar echter nu eerst is gebleken past het aan passen van de busroute uitste kend in de plannen voor de uit breiding van de busdienst zodat besloten ts de tijdelijkheid van de maatregel op te heffen en te handhaven in de huidige vorm Een en ander kwam beter uit met het oog op de uitbreiding van Schiedam in noordelijke richting De burgemeester en wethouders van Schiedam heb ben de Rotterdamse B en W ge vraagd om de tijdelijke route via de Ed van Bemumlaan. Mo- zartlaan .Zwaluwlaan naar Kaag van z'n tijdelijkheid te ontheffen, met welk verzoek Rotterdam heeft ingestemd kers (om ze maar even allemaal zo te noemen) willen dat er veel duidelijker op papier komt hoe de gemeente m de toekomst denkt te werken aan de opvoe ding en scholing van de burgers en welke visie daarachter steekt „in die nota staat alleen maar wat we op het moment allemaal hebben aan educatief werk, maar er staat niet m wat er eigenlijk zou moeten zijn. wat er ontbreekt en wat er teveel is. Ook wordt niet gemeld welk educatief werk de prioriteit heeft van tie gemeerde in ram van het linkse programcollege," aldus een vrijwillig medewerk ster van het „educatieve project VOS-et» e*us" Wethouder Posthoorn (van onderwijs, cultuur en recreatie) wil echter voordat hij verder gaat met de ontwikkeling van een educatief beleid in Schie dam, de zekerheid hebben dat de gemeenteraad - of altham het gr. Kiotste deel daarvan - zijn visie deelt, vandaar dat de nota alvast m de raad ter sprake wordt gebracht Dat zal aan staande maandagavond gebeu ren SCHIEDAM - Met ingang van 1 augustus van dit jaar zal de stad Schiedam er een school bij- kri jgen, die speciaal bestemd is voor moeilijk lerende kinderen. De school zal worden onderge bracht in een vleugel van de reeds bestaande b.Lo.-school aan de Burgemeester Honnerla- ge Greteiaan. Nu reeds is bekend dat in augustus de school voor Voort gezet Buitengewoon Onderwijs zal starten met minstens zestig leerlingen. De gemeente Schiedam is en kele jaren bezig geweest om tot de stichting van een schoo' voor voortgezet buitengewoon onder wijs te komen. Aan de gesprek ken over de oprichting van zo'n school hebben na verloop van tijd ook de gemeentebesturen van Vlaardingen en Maassluis deelgenomen. Ook zijn de Stich ting voor gespecialiseerd Chris telijk Onderwijs en de Stichting voor Buitengewoon Onderwijs m Maassluis m de plannenma kerij betrokken geweest. Al vanaf augustus *76 konden moeilijk lerende kinderen v.b-o.-onderwijs volgen via de Prof. Casimirschool, omdat er in Schiedam en Vlaardingen zo veel kinderen woonden die bij de oprichting van zo'n klasje ge baat zouden zijn. Het aantal kinderen dat voor v.b.o.-onder- wijs inaanmerking zou komen is in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis echter gegroeid, waarna de gemeentes tot de conclusie gekomen zijn dat het stichten van een aparte school voor deze kinderen gerecht vaardigd zou zijn. Het Schiedams college van burgemeester en wethouders zal als bevoegd gezag van de nieu we schooi optreden. Het stichten van de v.bo- school staat opgevoerd op de agenda van de eerstvolgende gemeenteraadsvergadering. Die wordt gehouden op maandag 17 apni in het Stadskantoor. SCHIEDAM - De brandweer moest eraan te pas komen om zondagmiddag een brandje te blusten achter het benzine pompstation aan de Zwaluw laan. Daar stond een hoop afval in de brand. De dader is onbe kend. trapgat, de liften en een gang. Als het koud is, zit ik hier met koude voeten. De verwarming vreet gas; ik heb al twaalfhon derd kubieke meter verstookt Ik ben bij de gasfabriek geweest en daar zeiden ze: voor mijn part zet je tien kachels neer. Nou dan kunnen ze die reclame van zuinig met energie wel op doeken." De heer Krosmg. die in op dracht van Bouwsolid de metin gen verrrichtte, erkent dat de capaciteit van de eerste radiator met voldoende was. "Ik ver moed, dat er oorspronkelijk niet rekening is gehouden met het dak", zegt hij. "Als ik de instal latie persoonlijk had ontwor pen. dan had ik liever de radia tor gesplitst in eentje voor en achter. Maar ik kan me voor stellen dat de installs: ir uitge gaan is van één radi.j' r. omdat sommige mensen liever een on onderbroken lange wand heb ben." Voorts wijst hij erop. dat de installatie thans voldoet aan de ministeriele voorschriften. Inmiddels is mevrouw Visser al bij een dozijn instanties ge weest Zo bracht ze ondermeer bezoeken aan Bouw- en Wo ningtoezicht, de consumenten bond en een ad voer at en stapte ze regelmatig naar de opzichter. Van Bouwsolid kroeg ze begin maart een brief, dat "de bouw kundige gebreken naar behoren waren verholpen". Alhoewel ze na negen maanden strijd zegt "kotsmisselijk" te zijn van de hele zaak, gaat ze door. "Ik wil vechten voor mijn nageslacht", zegt ze strijdlustig, "Ik wil dat een ander met besodemieterd wordt" Bouwsolid was niet be- reid commentaar te geven. 1 SCHIEDAM - Bij houthandel Van de Wetering Co aan de Nieuwe Maasstraat zijn vorige week twee hardhouten deuren ter waarde van 1500 gulden ge stolen. Omdat de deuren van het bednjf met op slot waren, kon den de inbrekers éénvoudig naar binnen komen. Van de da ders ontbreekt elk spoor. SCHIEDAM - Eton achter het ANWB-kantoor aan de Park weg geparkeerd staande witte Citroen Dyane. kenteken 08-70-FV, is vorige week gesto len. De auto, die eigendom is van de veertigjarige ALB.-R, vertegenwoordigt een waarde van vijfhonderd gulden. 1 Xu»1 y N \\s\ V De eigenaar van de dancing heeft aangekondigd naar een advocaat te stappen, omdat hij zich gegriefd voelt door de brief van de bewonersvereniging aan de gemeente. In die brief schrij ven de voorzitter en secretaris onder meer dat Don Quichotte niet over vergunningen voor dansen en voor het hebben van een geveirevlam» ?oy beschik ken Ook wordt daarin gemeld dat de omwonenden hinder zou den hebben van het discolawaai, alsmede van de discobezoekers (lawaaiige brommers e.d.). Ook doen beide bestuursleden in de brief namens de bewo- nersvereniging hun beklag over eventuele plannen van Salari om boven zijn discodancing een scxclub te starten. De bewonersvereniging heeft Safari gemeld met verantwoor delijk te zijn voor de klachten. De voorzitter verschuilt zich achter de "omwonenden" van Salari s zaak. "Hij moet niet bij ons zijn," aidus de voorzitter," maar bij de omwonenden. Die hebben klachten. Wij als bewo nersvereniging hebben ons slechts achter hun klachten ge schaard en een brief erover ge schreven naar de gemeente." De bewonersverenigmg heeft de heer Salari doorverwe/i n naar zijn eigen buren. Die buren zelf echter hebben volgens me vrouw Salari nog nooit één klacht geuit over de gewraakte overlast SCHIEDAM - In de maand maart hebben vele rekening houders bij de Spaarbank Anno 1820 geld opgenomen, waardoor bij de bank een verschil tussen inleg en stortingen ontstaan van 212.450,58 In tegenstelling tot de meeste maanden is het to taalbedrag aan ingelegd gei» overtroffen door het totaalbe drag aan uitbetalingen. Volgens het maandoverzicht van de spaarbank is er welgeteld 22.770.761,72 in de spaarbank gegaan en is er ƒ22.983.22230 weer uitgegaan. In de maand maart telde de spaarbank 79.761 rekeningen, een jaar tevoren waren dat ef nog maar 75.819. SCHIEDAM - Bij een Inbraak in het verenigingsgebouw v» harmonieorkest O.BK, aan de Detttandseweg is zaterdagnacht snoepgoed ter waarde van vijf tig gulden gestolen De inbreker kon naar binnen komen doW een ruitje in de deur in te slaan en vervolgens de deur van bin nen af te openen ét

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2