1 vreest rebellen in het zuiden Ren ce Dolfijntje geboren bij show Prostituée gewurj mm Overvallers laten politie lachen •gd Mofo's partij sterk vooruit 'Stembus tegen geweer' Hoesseins nieuwe bruid? SLAAPKAMERS Deze unieke badhanddoek Is gauw verdiend..... extra kortingen Joop Middelink stopt ermee Met Hooi* Nog slechts 11 dagen anders dan anderen totale opheffingsuitverkoop kortingen van 30 tot 70% Aanslag op tv-mast ■m kom kijken... naar eiken tËikenhuys Vernielingen Ommoord: acht weken ar Vlissingen weert windsurfers m Zon INFORMATIE OVER BEZORGING: Xh'M 'li I b Dinsdag 16 mei 1978 32e jaargang no. 9478 r l«§lllllWPiP?WI^ ROTTERDAM De eerste staking voor de vijfploegendienst is een feit. Gedurende het pinksterweekeinde is de produktie bij het Rotterdamse chemische bedrijf Ferro stilge legd. Onder druk van de staking wilde de di rectie gisteren weer onderhandelen over de nieuwe cao, echter zonder resultaat. KINSJASA/BRUSSEL De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Simonet heeft gisteravond mee gedeeld dat de Belgische militaire adviseurs in Zaire (voormalig Belgisch Congo) in geen geval tussenbeide zullen komen bij de heftige gevechten die zijn uitge broken in de rijke mijnprovincie Sjaba, het vroegere Katanga. Zie verder pagina 7 Patty Hearst, de dochter van de Ameri kaanse kranten magnaat, baant zich rennend een weg door een haag van journa listen en fo tografen. Gistermid dag rrteldde zij zich bij de Santa Ri ta gevange nis in Plea- santon in de Amerikaan se staat Cali- fomië om haar straf van zeven jaar voor bankroof uit te zitten. Onlangs werd deze straf in ho ger beroep bevestigd. Rinus Israel gaat op de schouders: PEC Zwolle zit in de eredivisie. dames-, heren-, kinderkleding Hoogstraat 192, Rotterdam Goedkeuring K.v.K. Rotterdam Beneden-Maas 1-4 t/m 27-5 Alléén woensdag en donderdag Bel 010-14 74 00 ROME - De Italiaanse Christendemocratische Partij heeft gisteren een klinkende overwinning behaald bij de regionale verkiezingen. Na de ontvoering van de christendemocratische politicus Aldo Moro en de op hem gepleegde moord, was deze overwinning ook wel verwacht. Happel 'De Kromme' gaat, de kromme gaat niet, de kromme gaat tóch sport 1 Oranje nog niet op volle toeren tegen Brugge sport 1 PEC/Zwolle mét Ri nus Israël eindelijk in eredivisie sport 2 Vujadin Boskov naar Real Zaragoza sport 3 wm VanHanegem VHS zet stap op goe de weg na winst op DBGC sport 4 Bernard Hinault triomfeert, Didi Thurau weggereden sport 5 Parker verovert baskettitel in ru moerig Ahoy' sport achterop Damesturnen biedt weer perspectief sport achterpp Als u een nieuwe abonnee opgeeft, krijgt u van Het Vrije Volk deze fraaie, unieke badhanddoek als beloning. Royaal formaat (50 x 100 cm), met de bekende Euromast-in-de-knoop als afbeelding. Stuur de bon volledig ingevuld in een open envelop, 2onder postzegel, aan Het Vrije Volk. Antwoordnummer 1579, 3000 VB Rotterdam. gn mi fwpy fi Wateroog gebeurt vanrfaaor fi Nieuwe abonnee bon. -J; .A HOOFDREDACTEUR HERMAN WIGBOLD Hoofdkantoor: Witte de Withstraat 25, Rotterdam, tel. OIO - 14.74.oo Opgeven van TIPS (rubriekadvertenties) tel. 010 - 11.92.00 Staking voor diensten vijf ploegen bij Ferro (Van onze sociaal-economische redactie) Stakingsleider C. van Druten geeft aanwijzingen bij de poort van Ferro. Vandaag zijn de onderhande lingen voortgezet. Ook vanoch tend nog bleef de directie wei geren toe te geven op het punt van de vijfpioegendienst. Ook kunnen er geen afspraken ko men over behoud van de werk- Een rebellenleger van onge veer 4000 man, behorend tot het Nationale Bevrijdingsfront van Congo (FNLC), heeft in de nacht van donderdag op vrijdag een aanval uitgevoerd op de twee belangrijkste steden van Sjaba, Kolwezi en Moetsjatsja. Volgens een te Brussel uitgegeven ver klaring van het Front zouden deze steden zijn ingenomen, 13 militaire vliegtuigen en heli- ikopters hebben verwoest en zware verliezen hebben toege- brgpht aan de troepen van. pre sident Moboetoe Sese Seko van Zaïre. 'Het officiële persbureau van Zaïre, Azap, meldde dat het in- HARDERWIJK - Tijdens een dolfijnenshow waarbij ruim tweeduizend mensen aanwezig waren, is gisteren in het Harde- wijkse Dolfinarium een baby dolfijntje geboren. Het jonge dier is1 het derde in het dolfina rium geboren levende exem plaar. Ook de moeder, de dolfijn Skinny kwam in Harderwijk ter wereld. Volgens de directie van het dolfinarium gebeurt het vrijwel nooit dat zoveel mensen de ge boorte van een dolfijn kunnen zien. Moeder Skinny gaf er tij dens de grote show plotseling de brui aan en zonderde zich af in het grote bassin. Kort daarna kwam het jong ter wereld en zwom al snel achter z'n moeder aan. AMSTERDAM - De 42-jarige prostituée B.M. is het afgelopen weekeinde vermoord in haar kamer aan de Bamdesteeg in Amsterdam. De vrouw was ge wurgd. Ook had ze diverse steekwonden opgelopen. Het lijk werd aangetroffen door een zwager van de huur ster, die optrad als "madam" voor enkele in dit pand werken de prostituées. Als gevolg van het lawaai der Luilakviering hebben buurtgenoten van het gebeurde niets gehoord. De politie heeft nog geen spoor gevonden van de dader. VLISSINGEN - Windsurfers mogen in Vlissingen niet meer vanaf het strand de Wester- schelde op. De politie had er te veel last mee, omdat de surfers precies in de druk bevaren scheepvaartroute terecht kwa men. De algemene politieveror dening zal nu worden gewijzigd. vasieieger in Sjaba zou bestaan uit Katangese ballingen en Cu baanse militairen. Dit laatste wordt heftig ontkend door het FNLC. Ook im maart vorig jaar moest het Zaïrese leger ge steund door Marokkaanse mili tairen die werden overgevlogen door Franse transportvliegtui gen - de strijd aanbinden met rebellen in iba. Zo'n 2000 tot 5000 „Kata..„ese gendarmes" de den toen vanuit Angola een in val in deze provincie, die met zijn rijke koperproduktie voor ongeveer 60% van de totale Zaï rese uitvoer zorgde. In het betrokken gebied wer ken 2800 Belgen, zo'n 100 Ameri kanen en 400 Franse burgers. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken verklaarde: „Wij blijven hechten aan het beginsel van de territoriale on schendbaarheid en we zijn te gen buitenlandse inmenging, zo er sprake mocht zijn van een dergelijke inmenging." gelegenheid bij het bedrijf en over de vakbondswens om 63- en 64-jarigen vervroegd met pensioen te laten gaan, als ze dat willen. De Industriebond NW heeft in de gesprekken al een tussen voorstel gedaan: vijfploegen dienst met een werkweek van 36 ipv de oorspronkelijk gevraagde 33,6 uur. Ook dat voorstel werd door Ferro van de tafel geveegd. Dick Nas (onderhandelaar van de Industriebond): „Ferro stelt zich bijzonder arrogant op. De directie nam de staking pas serieus toen de berichten erover via de radio kwamen. Ferro toont zich in de onderhandelin gen over de cao veel stugger en weigerachtiger dan andere che mische bedrijven. De directie heeft in feite zelf de staking uit geroepen." Vanochtend vroeg sloten zich o.a. de bankwerkers en de oven- bouwers spontaan aan bij de staking. De Industriebond had eerst alleen de ongeveer 80 man van de smelterij en de mengerij laten staken. Als die afdelingen niet draaien, kan de rest van het bedrijf ook niet produceren. Ferro is een groot Amerikaans concern met tientallen vestigin gen in de VS en in Europa. Rot terdam is de hoofd vestiging van Europa. De fabriek in Rotter dam maakt halffabrikaten voor de keramische industrie. In de cao-gesprekken heeft Ferro ai wel toegeven aan de materiële eisen van de Indus triebond NW. Ook zijn er af spraken gemaakt over het be vorderen van de veiligheid in het produktieproces. AMSTERDAM - Joop Midde link, wegcoach van de amateurs, heeft de wielrenunie laten we ten, dat hij zich met onmiddel lijke ingang terugtrekt als coach. Middelink zou na 18 jaar lang alleen het bewind te heb ben gevoerd, dit jaar worden' bijgestaan door Rini Wagtmans, om volgend seizoen te verdwij nen. Perioden met zon en hier en daar een bui. Weinig wind. In de nacht en ochtend plaatselijk mist en minimumtemperaturen omstreeks 5 graden. Maximum temperaturen ongeveer 16 gra den. 17md op onder 0544 21.30 maan op onder 15.18 03.28 UTRECHT - Lachsal vo's hebben dit weekeinde door het Utrechtse politie bureau gedaverd, na de arrestatie van een drietal overvallersDe dne wa ren het iveekemde met pistool, mes, en nylonkou- sen op pad gegaan, maar door pech overvallen. Eén van de dne dacht zijn slag te kunnen slaan in meubelzaak „De kleine beurs". Maar die zaak deed zijn naam eer aan, want er viel werkelijk geen cent te halen. Schoonmaaksters joegen de overvaller weg en gaven de politie zijn signalement, waardoor hij even later kon worden aangehouden. Zijn twee „collega's", die bij „De kleine beurs" hadden staan toekijken, dachten vervolgens hun slag te kunnen slaan bij een postkantoor in Utrecht. Ze deden de buit in een plastic zak, maar toen ze het postkantoor wilden verlaten begonnen enkele klanten aan de zak te trekken. De zak scheur de open, en vrijwel al het geld viel er nog in het postkantoor - weer uit. Korte tijd later zaten de twee, in het politiebureau, nummer drie beduusd aan te kijken. (g«n onder nummer) Vraag naur de afdeling obonaeetentice maandag t/m vrijdag lat 19.00 uur. ZATKDAG5 IS 01 AEDEUNG* AIONNEESEitVICf'TOT 14.00 UUI 'BEREIXBAAI. si j tr SAN SEBASTIAN - Extre misten van de Baskische af scheidingsbeweging ETA heb ben dit weekeinde een bomaan slag gepleegd op een televisie- zendmast en geprobeerd een ka zerne van de Guardia Civil te bestormen. De aanslagen waren de climax van een week van on rust in Baskenland, waar in to taal vier mensen bij omkwa men. ri' Het ging bij deze verkiezingen om 816 gemeenteraden en twee provinciale raden. Een tiende van de 40 miljoen Italiaanse kiesgerechtigden was hierbij betrokken. De opkomst was overweldigend: bijna 90 percent. De christendemocraten won nen gemiddeld 5 percent in ver gelijking met de regionale ver kiezingen van 1972. De machtige Communistische Partij die de afgelopen tien jaar steeds meer steun verwierf, boekte nu ook een kleine winst, maar bleef ver achter bij de parlementsverkie zingen in 1976. "Het was de stembus tegen het geweer, een antwoord op ge weld en terrorisme," aldus de christendemocraat Danda, staatssecretaris van Binnen landse Zaken. De op de derde plaats komen de Socialistische Partij, die wel met de Rode Brigades had wil len onderhandelen over de vrij lating van Moro, won aanzien lijk ten opzichte van 1976. Zware verhezen leed de neo-fascisti- sche partij MSI. Elizabeth (Lisa) Halaby, 23 jaar, en dochter van een vroegere directeur van Pan American World Airways. Ze ts van Syri sche komaf, maar heeft een Amerikaans paspoort. In Amman verwacht men dat zij binnenkort de vierde vrouw zal worden van de 42-jarige Jor daanse koning Hoeise'n, die we duwnaar is sinds koningin Alia vong jaar februari omkwam bij een ongeluk met een helicopter. Woordvoerders van het paleis wilden het bevestigen noch ont kennen. Zij verwezen naar een communiqué over „deze kwestie' dat nog deze week is te verwach ten. w»rmier»w«g botterdam Hoogstraat 1337*4 wandmeubelen, bankstellen enz. Nergens zo'n keus. Fabrleksloonzalen Inckjstriegebouw, £oudseslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61. ROTTERDAM Twaalf Rotterdamse jongens van tussen de 15 en 25 jaar 2ijn door de kinderrechter en de politierechter veroordeeld tot gevangenisstraffen. De meesten tot acht weken. De groep van twaalf richtte tij dens de afgelopen oude jaarsnacht allerlei vernie lingen aan in een winkel centrum in Ommoord. Naast het omgooien van een oliebolienkraam, het vernielen van een telefooncel, automaten, een brievenbus en een zitbank en het ingooien van diverse rui ten sloegen en schopten ze een man en werd de politie en de brandweer bekogeld met stenen en vuurwerk. Het heeft ruim een maand geduurd voordat de politie wist welke jongeren er deel uitmaakten Van de groep. 'a Ik geef hiermee op als nieuwe abonnee. Naam Adres Plaats Soort abonnement: Okwartaal Ojaar Hij/zij ontvangt Het Vrije Volk eerst nog 2 weken gratis Bezorg deze handdoek ais beloning bij. Naam afzender Adres Plaats

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 1