Hoorzitting over IB Toch subsidie voor wijkcentrum Noord? vn ers is teleurstellend Politie verwijdert fietsen van Groenoordzwemmers Dure woningen in Noord m I - Man valt door ruit hij vechtpartij m m Plastic tasje met f 700 weg Schiedam n Rooie Vrouwen voorlopig voor't laatst Busje vernield Weinig brokken in meimaand Camavalsbingo Jk DINSDAG 6 JUNI 1978/HET VRUE VOLK/PAGINA 2 M SCHIEDAM - Platen zaak Lukkie Luuk aan de Lange Kerkstraat is ge sloten. Luik Kuipers, die bet alternatieve en exclu sieve winkeltje liet draaien, heeft er genoeg van. „Niet van het platen verkopen zelf, dat is m'n lust en m'n leven. Maar ik wordt op alle mogelijke manieren tegengewerkt. Ik kan er niet meer te genop," aldus Lukkie Luuk Kuipers. Baasje Lukkie Luuk. ii» Woudhoék-Noofd: aanzet tot de beslissing valt maandag. SCHIEDAM - Al degenen die een bezwaarschrift hebben ingediend tegen het Bestemmingsplan Woud- hoek Noord moeten hun bezwaar aanstaande maan dag kenbaar maken aan de provincie. Gedeputeerde N. Buizerd die de ruimtelijke ordening over heel Zuid Holland beheert - heeft voor maandagmiddag alle be- zwaarschriftindieners (rond de 25) opgeroepen om hun bezwaar toe te lichten. v> - ÉMHMINMB Onder andere de Wereldwinkel kan dringend vrijwilligers gebruiken. Een vrij- willigerscentrale zou uitkomst bieden. SCHIEDAM - De oprichting van een Vrijwilligers- i centrale voor Vlaardingen, Maassluis en Schiedam komt nog niet snel van de grond. Van de circa vierhon derd instellingen in die drie steden die gebruik z°uden kunnen maken van vrijwillige medewerkers, heelt slechts tien procent gereageerd op de verspreide en quêteformulieren. Fietsen blokkeren de ingang van Bad Groenoord. Lukkie Ik ben De winkel is het eigendom van de Free Record Shop. een snelgroeiend concern met negen platenzaken in verschillende Rijnmondsteden. Luuk werkt twee jaar bij het bedrijf. Een klein jaar geleden opperde hij het idee om in Schiedam een zaakje te beginnen met uitslui tend kwaliteitspop in het assor timent: ..geen Top-40 werk dus." aldus Luuk. De baas van de Free Record Shop vond dat wel een goed idee en Luuk ging aan de slag. ..Maar vanaf het moment waarop de zaak open ging. leek het als of Hans Breukhoven, de eigenaar van de Free Record Shop. er niets meer in zag. Allerlei af spraken werden niet nageko men. Ik moest mijn platen via de Free Record Shop bestellen. Maar die platen kreeg ik dan gewoon niet geleverd, zodat ik klanten teleurgesteld weg moest sturen. Die platen lagen dan wél in de etalage van de Free Record Shop aan het Broersvest. Om over het magazijn aan de Bin nenweg in Rotterdam nog maar te zwijgen. Maar ik kreeg ze ge- woon niet. Waarom is me een raadsel." ..Luuk" Kuipers had opdracht om te verzwijgen dat de zaak aan de Lange Kerkstraat in eigendom van de Free Record Shop was. Iedereen moest den ken dat ik de eigenaar was. maar ik werkte in loondienst bij de Free Record Shop." Bij de start van de alternatie ve. platenzaak begon volgens Luuk Kuipers de tegenwerking ah „Het pand was helemaal kaal. Er stonden alleen een paar platenbakken. Ik heb alles zelf moeten aankleden. Een stofzui- gér kreeg ik niet. een kachel die midden in de winter kapot ging werd niet gerepareerd. De vrachtwagen waarmee de pla- ten bij de verschillende 2aken gebrn'-*-.'. worden, vond het een- ungsverkeer in de Lange Kerkstraat te onhandig. Dus moest ik zelf met dozen platen gaan lopen sjouwen. "IK kreeg ook geen release- lijsten, lijsten dus met "nieuw- uitgekomen platen. Op zo'n ma nier kon ik natuurlijk niet wer ken. Er kwamen mensen voor nieuwe platen waarvan ik niet eens wist dat ze uitgekomen wa ren. Ik heb toen tegen Hans Breukhoven gezegd dat ik er geen zin meer in had. Hij bood me a?n om dan een filiaal aan de Binnenweg in Rotterdam te gaan beheren, maar dat heb ik -' ook niet aangenomen. Ik heb gewoon geen zin om nog langer met Hans te moeten werken. Ik heb dus m'n ontslag genomen. Ik heb al gesolliciteerd bij Plato. Maar het lullige is, dat Hans Breukhoven nu allerlei flauwekul over mij loopt te ver kondigen. Ook tegenover Plato, dus word ik niet aangenomen, dat staat wel vast." Hans Breukhoven, die vijf jaar geleden bedacht dat laag geprijsde platen goed zouden verkopen en met die gedachte de elpeeprijzen in vrijwel ge heel Nederland heeft doen kel deren, begrijpt niets van Luuks verwijten. "Ik geef toe, het is niet Luuk z'n schuld dat de zaak mislukt is. Ik ben er in elk geval mede schuldig aan. Maar Luuk is al tijd m'n lievelingetje geweest. Ik begrijp niet waarom ik nu nagetrapt moet worden. Hij heeft zelf ontslag genomen, dat was zeker niet nodig geweest." De platenbaas wijt de organi- satiefouten aan de te snelle groei van zijn bedrijf. "We kun nen het niet meer bijbenen. Het magazijn bijvoorbeeld is veel te klein. Luuk had het ongeluk dat zijn platen toevallig in het bo venste vak stonden..." "Je moet goed begrijpen; ik ben helemaal geen manager. Ik heb altijd op de markt gestaan. Daarom is de organisatie geen honderd procent. Maar in ande re bedrijven worden ook fouten gemaakt en het is flauwekul om te zeggen dat mijn personeel het slachtoffer wordt van die ge brekkige organisatie." Breukhoven was overigens zakenman genoeg om bij Plato in Schiedam "een bepaald be drag" te vragen, als hij Luuks winkel zou sluiten. "Dat is een- hele normale deal in dit wereld je, niets bijzonders," zegt hij: "Dat is een kwestie van good will." Over onplezierige kleinighe den als het ontbreken van een stofzuiger en het niet repareren van een kachel, zegt Hans Breukhoven: "Kijk. vanaf het begin zijn we er van uitgegaan dat Luuk zelfstandig zou wer ken. Als de kachel dan kapot gaat, moet hij.- er ook zelf voor zorgen dat het ding gerepareerd wordt Hij wist van te voren dat de winkel experimenteel was en dat het dus fout zou kunnen lo- pen. Daarom nogmaals, Luuks ver wijten begrijp ik niet. En als hij graag bij Plato wil werken, zal ik een goed woordje voor hem doen. Want Luuk is een prima platenverkoper. En het is een fijne jongen; ik ben geen homo- -fiel maar ik hou een beet je. van ht ■fBt lenti' Luuk Kuipers i^Vari die "lief de" niet meer -gediénd. Op des vraag wat hij nu verdér gaat doen antwoordt hij: "Ik zie wel." De oproep om het bezwaar schrift te komen toelichten is voor een aantal indieners tame lijk onverwacht gekomen. De brief kwam gisterochtend bij iedere belanghebbende in de brievenbus. „De termijn waarop we opgeroepen worden is wel heel erg kort. Er zit maar een week tussen, dus andere afspra ken kunnen al gemaakt zijn, terwijl ook een aantal mensen al met vakantie is," aldus één der bezwaarden. Ook vertegenwoordigers van het Schiedams gemeentebestuur - in elk geval wethouder Zijde veld van ruimtelijke ordening - zullen tegenover de provincie hun standpunt kenbaar kunnen maken. De zitting wordt gehouden in het Provinciehuis, Koningskade 1 in Den Haag en is openbaar. Om twee uur 's middags wordt begonnen. SCHIEDAMe- De Rooie Vrou wen uit de Partij van de Arbeid vergaderen morgenavond voor de laatste keer dit seizoen. In verband met de zomervakantie wordt die maanden namelijk opgehouden met het Rooie ■Vrouwenwerk. In de PvdA- fraktiekamer in het oude stad huis wordt gesproken over de koers die de vrouwenafdeling het komende seizoen zal gaan varen. Tevens zal het Rooie Vrouwencongres van 10 juni a.s. onderwerp van gesprek zijn. De vergadering in het stadhuis is openbaar en begint om acht uur. SCHIEDAM - De wethouders Scheeres. Posthoorn en Collé moeten zich buigen "over het vraagstuk waar geld vandaan gepeuterd kan worden om het Wijkontmoetingscentrum Noord te kunnen bouwen. De vijf ton die daarvoor minimaal nodig is, is namelijk op"het mo ment niet beschikbaar/ terwijl dat al lang gereserveerd had moeten zijn. Door een vergissing van wet houder Collé is het benodigde bedrag niet op de prioriteiten lijst van de gemeente' gezet, waardoor dus eigenlijk niet met de bouw begonnen zou kunnen worden. De tijd zit Schiedam echter op de hielen: als namelijk niet dit jaar begonnen wordt met het wijkcentrum, dan kan Schiedam het wel vergeten. Het rijk dreigt dan de toegezegde subsidie in te trekken. De drie wethouders gaan nu gezamenlijk bekijken welke projecten in deze stad nog maar een tijdje langer op realisatie moeten wachten, opdat het ■wijkcentrum "NooTd voorrang kan krijgen. Onder andere ook de commis sie voor Sociale Zaken zal de kwestie bestuderen. Dat doet ze morgenavond om zes uur in het Stadskantoor. Wv In Schiedam echter is op iets I bredere schaal gereageerd op de enquête. Dat vindt volgens Frank Krommenhoek - Schie- dams contactpersoon voor de I vrijwUligerscentrale zijn oor- I zaak in het feit, dat de Vlaar- J dingse en Maassluise contact- I-personen ook alie sportvereni gingen in die steden hebben - .vaangeschreven. Schiedam heeft lidat niet gedaan want in die hoek Lzounauwelijks belangstelling I bestaan voor vrijwillige mede- werking van belangstellende burgers. I ^Anderhalve maand geleden is J;'het initiatief voor de Vrijwilli- Ifgerscentrale genomen. Een I groepje mensen, die in het dage- llilijks leven al in het sociaal-cul- j turele werk zitten, is te rade ge- gaari bij. een. aantal instellingen vmètjde vraag,-,of men vrijwilli gers zou kunnen gebruiken en/ of aan andere instellingen wil leveren. De meeste reacties die nu bin nen zijn, tonen een positief beeld. Vrijwel alle verenigingen zien het wel zitten als er een VrijwUligerscentrale komt, waar men vrijwilligers vandaan* kan plukken. Ook bij mensen die zich op één of andere manier, verdienstelijk willen maken, bestaat belangstelling voor zon centrale die vraag en aanbod re- ge'voorai de sociale diensten van Schiedam, Vlaardingen en Maassluis hebben zéér enthou siast op onze plannen gerea geerd," aldus Frank Krommen hoek- „Die diensten hebben al een gezamenlijk overleg en in die vergadering is de VrijwUli gerscentrale besproken. Men was bereid om de volle mede werking te verlenen aan het op zetten van de centrale." 'In Schiedam is men er van overtuigd dat er dankbaar ge bruikt zou worden gemaakt van een vrijwUligerscentrale. Bij bij voorbeeld de Wereldwinkel, de Telefonische Hulpdienst, Ta- feltje-dek-je. Bewonersvereni gingen e.d. is voortdurend be hoefte aan vrijwillige medewer kers. CRM heeft al laten weten po sitief tegenover de VrijwUli gerscentrale te staan. De komende maanden zuller de initiatiefnemers van de vrij wUligerscentrale besteden aar het uitstippelen van het beleic van de drie-steden-centraie Ook moet nog een ruimte ge vonden worden en moeten sub sidieaanvragen de deur uit. Instanties die nog niet bena derd zijn door de initiatiefne mers kunnen zich alsnog als be langstellenden aanbieden, 'in Schiedam onder telefoonnum mer 265255, in Vlaardingen 343048 en in Maassluis 01899 20252. SCHIEDAM - Enkele in Schiedam wonende gastarbei ders zijn op het Broersveld met elkaar slaags geraakt. Omstan ders wisten te voorkomen dat twee mannen elkaar afmaakten, maar niet voorkomen kon wor den dat de 22-jarigé C.D. uit Rotterdam door een etalageruit viel. Hij liep daarbij een slaga derlijke bloeding op, waarvoor hij in het Gemeenteziekenhuis behandeld is. Deze man is de zelfde als degene die vorige week dronken achter het stuur zat en in de Schiedamse binnen stad vier auto's ramde. SCHIEDAM - Een VW-bus van transportondernemer Baartmans van de Schiedamse- weg is door onbekenden danig vernield. Via het zijraampje konden de vermoedelijke dieven de wagen in komen en zij pro beerden met de loshangende draden contact te maken. Dat is kennelijk niet gelukt en uit woede daarover is de hele elec- trische bedrading uit de auto ge sloopt. De schade bedraagt rond de vierhonderd gulden. SCHIEDAM - In de maand mei zijn opvallend minder onge lukken gebeurd in deze stad dan in dezelfde maand vorig jaar. In totaal 147 ongevallen deden zich voor, tegen vorig jaar 155. In 3 (7) gevallen was sprake van- zwaargewonden, in 8 (18) raak ten de betrokkenen lichtge wond. De meeste ongelukken gebeu ren tussen vijf en zes uur 's mid dags, zo heeft de politie kunnen constateren. In de meeste gevallen was het niet verlenen van voorrang de aanleiding van het ongeluk; daarna volgens als belangrijkste oorzaken te dicht op elkaar rij den en onoplettendheid. 4, SCHIEDAM - De carnavals vereniging Dé Rietzeilers heeft voor morgenavond de laatste bingobijeenkomst van het jaar georganiseerd. In het gebouw Christelijke Sociale Belangen zal vanaf acht uur gespeeld kunnen worden. De baten van deze bijeenkomst gaan naar de gehandicapte Schiedammers. SCHIEDAM - Het in deze da gen drukbezochte zwembad Groenoord is voor de Schiedam se politie een bron van ergernis. De vele onnadenkend neerge kwakte fietsen en de her en der geparkeerd staande auto's be zorgden de Hermandad handen vol werk. In het weekend zijn er al tien tallen bonnen uitgedeeld aan automobilisten, die hun auto op het trottoir of in de berm van de Beatrixlaan of Schiedamseweg geparkeerd hadden. Met de fietsen heeft de politie echter nog meer problemen. Op snikhete zomerdagen zoals er een paar zijn geweest voldoen de beschikbare fietsenklemmen bij lange na niet aan de eisen. Rond het hele zwembad zijn dan volgens politievoorlichter Broe ders fietsen te vinden, die de nood-in- en -nood-uitgangen van het zwembad afsluiten. "Vorige week moest een wa gen chloor afleveren in het zwembad en de mensen die dat doen moesten waren eerst ruim een halfuur bezig met het weg zetten van fietsen, die voor de zij-ingang lagen." De politie, brandweer en GG GD maken zich een beetje zorgen over de drukte in het zwembad. Politie en brandweer hebben al borden laten plaatsen waarop om volledige doorgang van de poort wordt gevraagd. De grootste angst bestaat echter over de bereikbaarheid van de ambulance. "In geval van een ongeluk kan de GG GD hele maal niet bij de uitgang komen. Dat moet beslist veranderen", aldus Broeders. De politie gaat dan ook vanaf deze week streng controleren bij het zwembad en iedere fiets die in de weg staat wordt meegen omen. De Schiedamse politie heeft 'vNVi n •- een oude activiteit van stal ge haald en dat betreft het keuren van brommers. "Als service aan de jeugd die binnenkort met va kantie gaat en die de kans loopt in het buitenland z'n brommer kwijt te raken als die niet aan de eisen voldoet", zo licht Broe ders toe. Brommerrijders kunnen iede re dag tussen 9 en 4 uur met hun brommer naar het politiebureau in de Lange Nieuwstraat komen om hem geheel vrijblijvend te laten controleren. Als er iets niet klopt (lawaai of snelheid o.i.d.) zal geen bon worden bit- gedeeld. Gedurende een paar jaar heeft de politie deze service niet verleend, maar ze wil er nu weer mee beginnen. SCHIEDAM - De 282 woning wetwoningen die in Woudhoek Noord gebouwd zullen worden, zullen huurprijzen krijgen van rond de vijfhonderd gulden per maand. B en W doen aan de gemeen teraad een voorstel om alvast de benodigde financiële middelen beschikbaar te stellen voor het bouwklaar maken van het ge bied. opdat onmiddellijk met de bouw begonnen kan worden zo dra de provincie het bestem mingsplan heeft goed- of afge keurd. Voor grondkosten en voor de bouwkosten moet de gemeente raad een bedrag van 25.980.871 uitkeren. Daar bovenop komt dan nog eens een bedrag van 1,4 miljoen voor de bouw van gara ges en 2'é ton voorhet aanbren gen van, warmwatervoorzienin gen. Bewoners van de nog te bou wen huizen zuilen - indien ze de beschikking krijgen over een garage - vermoedelijk méér dan 500 huur per maand moe ten betalen. Of de gemeente alvast met de bouw van de garages, de water voorzieningen en de overige aanleg van de wijk mag begin nen voordat GS haar goedkeu ring aan het bestemmingsplan heeft gegeven, wordt donder dagavond door de commissie Ruimtelijke Ordening bespro ken. Die commissie vergadert in het openbaar in het Stadskan toor vanaf acht uur. n SCHIEDAM - Een plastic tas- je met daarin 700, een- pa- spoort, een bos sleutelsi een- broodtrommeltje en twee ijzer-:, zagen is de 39-jarige Schiedamse - - lasser T.J.B. ontstolen. Hij had het tasje aan het stuur van z'p fiets hangen toen hij zijn rijwiel a even tegen een muurtje in de Albert Cuypstraat gezet had. Bij terugkomst bleek het tasje ver- dwenen.

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2