Uit in Schiedam VROM-complex krijgt reuzenspin Gemeente verwijdert stelconplaten op kosten Lucas Bols Sporthal in nieuw jasje Centrum-Oost krijgt nieuw onderdak Avondfietsvierdaagse geslaagd Badhuis terug naar 2 douche cabines r li Tumult in veewagen I T< M c u, schiedam mm n iall Fancy Fair voor zomerkamp A Nat pak voor jonge visser Schiedamse Rooie Vrouwen dagje naar Vierhouten *1 s VRIJDAG 9 JUNI 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2 FANCY-FAIR "DISNEYLAND" O PASSAGE THEATER PASSAGE BIO PASSAGE THEATER 's GRAVENLANDSE- WEG DE RANK, KETHEL STEDELIJK MUSEUM, HOOGSTRAAT Wife/' M De gemeente is er tien jaar nadat Lucas Bols is vertrok ken, achtergekomen dat de stelconplaten overbodig zijn. II mm O, WmW*'' si __x_ Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon,, (010) 265205 266646 Rooie Vrouwen: peuterspeelzaal bij moedermavo SCHIEDAM - DeRooie Vrou wen in de Arbeid hebben tijdens hun vergadering van deze week besloten een werkgroep peuter speelzaal dagmavo op te richten Deze werkgroep krijgt tot taak om een peuterspeelzaal op te zetten in de voormalige Dr. Kuyperschool aan de Stadhou derslaan. In dit schoolgebouw is mo menteel een dagmavo gevestigd look wel moedermavo geheten) en binnen niet al te lange tijd zullen er ook cursussen starten van de Schiedamse Gemeen schap en de Stichting Huish[u- delijke- en Gezinsvoorlichting. Alhoewel de eerste pogingen om een peuterspeelzaal op te zetten mislukt zijn, denken de Rooie Vrouwen dit keer meer succes te hebben. 2e wijzen daarbij niet aileen op het feit. dat de moedermavo het volgend cursusjaar vijf klassen krijgt: maar ook op de stroom van cur sisten die via SG en SHG het ge bouw zullen bevolken Voor een eventuele peuterspeelzaal is een lokaal beschikbaar De Rooie Vrouwen doen met name op de 253 vrouwelijke PvdA-leden een beroep om zich voor dit project in te zetten. Wie belangstelling heeft om mee te denken, wordt verzocht contact op te nemen' met Wil Spoor. Buys Ballotsin gel 78a, telefoon 376486. "De mensen die zich aanmelden, moeten zich er wel van bewust zijn, dat er veel werk verzet moet woiden". aldus Truus de Nijs van de Rooie Vrouwen 'Het is belangnjk dat die peu terspeelzaal nu eindelijk eens van de grond komt We hebben ook een beetje onze hoop geves tigd op werkloze schoolverla ters. zoals jongelui die van de pedagogische academie of de ideuterweek afkomen en geen werk kunnen vinden." Over de financiering van de peuterspeelzaal bestaat nog to taal geen duidelijkheid. CRM zal benaderd moeten worden voor een subsidie, die normaal voor dit soort projecten 2500 gul den per jaar bedraagt, terwijl met de gemeente een huurcon tract moet worden afgesloten Als mogelijke ouderbijdrage noemt Truus de Nijs twee twee gulden vijftig per kind per keer Het is duidelijk, dat de zomer ook Schiedammers in de ban heeft. Er is dit weekend en de volgende week maar weinig te beleven in Schiedam; het uit gaansleven schijnt zich te ver plaatsen naar het weekendhuis je of het strand. Niettemin kan men op een aantal plaatsen in onze stad nog terecht voor ver tier. Voetbalvereniging WK orga niseert op het terrein voor het huidige clubhuis aan de Kerk- weg in Kethel het hele weekend een fancy-fair. Vanavond gaat deze om 19 uur van start. Zater dag en zondag kan men terecht van U tot 24 uur De fancy-fair staat in het teken van Disney land Dagelijks om 14 en 20 uur, za terdag alleen om 20 uur, "Gor- go". een mosterfilm waarin de totale verwoesting van Londen door een monster te zien is. Toe gang 12 jaar. Dagelijks om 14 en 20 uur op zaterdag zondag en woensdag alleen om 20 uur, "Salon Kitty", een film over het meest beruch- te SS-bordeel uit de Tweede Wereldoorlog. Toegang 16 jaar. Ook In Bio op zaterdag, zondag en woensdag om 14 uur de kin derfilm "De schat in het zilver- meer" naar het gelijknamige boek van Karl May. Alle leeftij den. Op zondag organiseert de Ne derlandse Orgel Federatie een Open Huis in het theater. Ieder een kan dan het beroemde Stan daart orgel van nabij bekijken en er wat meer informatie over krijgen. Voor onbekend talent bestaat de gelegenheid het orgel te bespelen. Na de pauze spelen Hans Nottrot en Peter Koppe. Aanvang tien uur, toegang gra tis. Morgen vindt de AVRO-RAL LY plaats. Naar schatting zullen tenminste duizend automobilis ten in een auto-showroom aan de 's-Gravenlandseweg de Schiedamse controlepost bezoe ken om de benodigde stempels te halen en een opdracht uit te voeren. Donderdag 15 juni van"10 tdt 12 uur, 14 tot 17 uur en van 19.30 tot 22 uur Informatiemarkt voor vrouwen uit Schiedam-Noord met onder andere kraampjes van VOS-cursussen, moederma vo, Schiedamse Gemeenschap, UW, Vroüwen-Societeit, Fort- groep en Tijd voor School. Daarnaast- koffie, film en kin dercrèche. 's Avonds na acht uur treedt Marian Ruhé op met vrouwen-luister-hederen. Tot en met zondag een over zichtstentoonstelling met werk van Theo Wiegman en een ex positie met Amerikaanse pop art. Verder voor onbepaalde tijd in de entreezaal werk uit eigen bezit. Openingstijden: werkda gen 10 tot 17 uur, zon- en feest dagen 12.30 tot 17 uur. Toegang jratis 4' V///, SCHIEDAM - De Erven Lu cas Bols hebben onlangs kennis gemaakt met een ..echt voor beeld van ambtenarij", zoals een woordvoerder van dit bedrijf uit Nieuw Vennep het noemt Op kosten van het bedrijf wor den de stelconplaten (betonnen palen met ijzeren rand) uit de bestrating voor de panden Schie 36 en 40 verwilderd Daartoe moet het bedrijf een waarborg som van 2000 gulden storten Al hoewel Lucas Bols al tien jaar met meer aan de Schie zit. heeft de gemeente pas geconstateerd, dat die platen er nog steeds lig gen De opmerkzaamheid van de gemeente is verder nog beloond door het ontdekken van een openstaande rekening van 130 gulden Bols kreeg in 1965 ver gunning voor het leggen van de platen, die speciaal ten behoeve van vorkheftrucks werden aan gebracht Daarbij werd de re cognitie <eer> soort precario recht) op tien gulden per jaar vastgesteld Pas dit jaar kwam de gemeente erachter dat dit bedrag nog nooit betaald was Daarom vorderde de gemeente na dertien iaar alsnog honderd dertig gulden Bols vond dit be drag te klem om uit te zoeken ot de rekening inmiddels niet ver- laard was en betaalde prompt Thans heeft het coliege Bols laten weten, dat de platen ver wilderd moeten woiden .Toen wij de panden tn 1968 en 1970 -verkochten hebben we overwo gen om ze eruit te halen, maar niemand heeft belangstelling voor tweede-hands stelconpla ten." aldus een woordvoerder van Bols ..We hebben ze daaom maar laten zitten De gemeente heeft Bols laten weten dat voor het verwijderen van de platen 2000 gulden betaald moet wor den De platen voor het pand nummer 38. dat in 1968 door Bols werd verkocht aan de fa Gebr Duifhuizen, mogen wel blijven liggen Bols onderzoekt momen teel of het wel contractueel ver plicht is die tweeduizend gulden te betalen Zeven In. brake] a opgei i Dst V aO SCHIEDAM - Het VROM- complex aan de Rinqerstraat wordt binnenkort opgesierd met een reuzen uitvoerinq van één of ander insect. Op voorstel van de commissie stadsver fraannq heeft het colleqe besloten om kunste naar Ad t|.d IJssel een ont werp' te laten maken voor een kunstwerk De commis sie heeft haar oog laten val len op deze kunstenaar, om dat hij gespecialiseerd is in het maken van grote insec ten en zo'n kunstwerk wel toepasselijk leek voor het nieuwe VROM-complex Voor het kunstwerk is een bedrag van 25 000 gulden be schikbaar Dit' bedrag is noq over van de 1 procent van de bouwkosten die aan kunst werken moqen worden uit gegeven. Uit dit potte is al ondermeer een perspex untte tas betaald van Sief Hende- rickxs, die in de kantine van het VROM-gebouw hangt SCHIEDAM - Dankzij collega-politiecorpsen zijn zeven in Schiedam gepleeg de inbraken opgelost. De ge meentepolitie Rotterdam arresteerde drie inbrekers, die bekend hebben in fe bruari, november en decem ber vorig jaar ingebroken te hebben bij Kester, Brou wers. De Wit, pand Dam 19 en café 't Fust, Daarbij wer den ondermeer radiotechni- sche apparatuur, gereed schap en geld gestolen. De drie verdachten zijn J. W. A. R. (37), J. W. A. S. (17) en A. H. (24). Ze komen alle drie uit Rotterdam. Een inbraak, in maart van dit jaar in de Calandstraat ge pleegd, is door de Vlaardmgse gemeentepolitie opgelost. Die arresteerde de 24-jarige J. R. uit Vlaardingen, die bekende Cfc- reedsehap uit een bestelwagen gestolen te hebben. Tenslotte zorgde de recherche van de rijkspolitie ervoor dat een dief stal in februari van dit jaar in een woning aan de Stadhou derslaan, werd opgelost. Daarbij werd antiek, een televisie en postzegels (totale waarde 10.000 gulden) gestolen. Gearresteerd werden de 23-jarige J.V. en de 37-jarïge A.B., beiden uit Den Haag. Inmiddels is de politie ai weer met nieuwe inbraken gecon fronteerd. Bij de Woudhoek- schooi aan het Faassenplein gooiden onbekenden een steen door een uit en ontvreemdden vijftig balpennen Leerlingen vonden later een deel van de buit terug. (Van onze sportredactie) SCHIEDAM - Als op donderdag 14 september de Sporthal Margriet weer open gaat, dan heeft Schiedam een sporthal, waar menige stad in Nederland ja loers op kan zijn. Dan is van de evenementenhal, zoals die er voor de ver bouwing uitzag, niets meer te zien. Een uitbreiding van 20 me ter. een nieuwe echte sport- vloer, vernieuwde kleedloka len. een verlaagd plafond en een bovenzaal voor kleine sporten, maken van het geheel een sportcentrum waar iedere Schiedamse sportvereniging terecht kan. De verbouwing heeft 4,3 miljoen gulden gekost, maar dan staat er ook wat. Door middel van een schuifwand is het zelfs mogelijk twee hallen te maken, waarin twee sport velden zijn aangelegd met de voorgeschreven afmetingen. Vaste in- en uitschuifbare tri bunes kunnen 600 toeschou wers bergen, met een even tuele uitbreiding naar 1500 toeschouwers. Na de opening, in september, wordt er naar gestreefd omin de eerste week van oktober verschil lende topsportevenementen naar Schiedam te halen. De huurprijzen van de hal zijn wel verhoogd, maar niet bijzonder hoog. Per tennis baan is 18 gulden per uur ver schuldigd en een handbal voetbal- koribai- of hockey veld gaat 36 gulden per uur kosten. De hele hal kost 100 gulden per uur en 'per dag 900 gulden. Dat alles voor de sportverenigingen. Voor com merciële doeleinden is een huur van 1500 gulden per dag nodig. Gisteravond heeft het Stichtingsbestuur van de Sporthal Margriet aan de Schiedamse sportverenigin gen tekst en uitleg gegeven over de nieuwe hal. Er was in Novotel een zeer grote op komst. Er waren vele vragen, maar die waren allevan praktische aard en gingen meestal over de dag en het uur waarop verenigingen van de hal gebruik kunnen ma ken. SCHIEDAM - Gealarmeerd door telefoontjes van omwonen den. die erover klaagden dat in een geparkeerd staande aan hangwagen een aantal beesten •ekeer ging. stelde de politie woensdagmiddag een onderzoek in Die trof zes koeten, twintig varkens en een paard aan, die waarschijnlijk last hadden van de hitte en te weinig frisse lucht kregen Even later verscheen de chauffeur, de 37-jarige H C. v W v. D uit Schiedam. Hij kop- pelce de aanhanger aan zijn vrachtwagen en reed er. alhoe wel hij naar alcohol rook, rustig mee weg. Op de Polderweg hield de po litie de man aan Omdat hij daarbij enig verzet bood. werd hij meegenomen naar het poli tiebureau, waar hij op het be kende pijpje moest blazen en een bloedproef werd afgenoe- men. Vervolgens werd hij heen gezonden Kennissen hadden de dieren inmiddels al ter bestem der plekke afgeleverd SCHIEDAM - Het college van B en W.heeft ge- 'jneentewerkerl opdracht gegeven de tnorrn g Sav. Lohmanschool aan de Cahleistraat wen. Naar dit schoolgebouw verhuist Swart/iuis I Centmm-Oost, dat thans nog gehuisvest is-aan de Dr-Zamenhofstraat» In verband met -aan^et ischoolgebouurWil gemeentewerken zo snel Dij, mogelijk beginnen met de werkzaamheden, dte in clusief tnnchttng 540 000 gulden kosten Er komt nog éen gesprek met de werkgroep ac commodaties Schiedam-Oost zodat met eventuele wensen rekening kan worden gehouden GW denkt het werk over drie u-eken te kunnen uitbesteden i""*" SCHIEDAM - De avondfiets vierdaagse, georganiseerd door SWV Harga en gespon sored door de Bondsspaarbank, is gis teren besloten met een défilé op de Lange Nieuwstraat. Namens de Sportraad namen Arie Ver linde Gé Rens dit défilé af. De afgelopen vier avonden hebben 537 wielrijders deelgenomen aan dit sportieve gebeuren, waarbij elke avond 25 km in en om Schiedam werd gereden. Alle deelnemers kregen na afloop een vaantje. Het is de bedoeling van Harga om de avondfiets vierdaagse. die dit jaar voor de eerste maal werd gehouden, jaarlijks in de eerste week van juni te organiseren. Gezien de enthousiaste reacties op deze eerste keer. zal het deelnemers aantal volgend jaar zeker twee maal 70 groot zijn. SCHIEDAM - Het laatste restje van het Gemeentelijk Badhuis, dat oorspronkelijk ge vestigd was aan de Lange Ha ven. en de laatste jaren op de eerste verdieping van het Sport- fondsenbad draaide wordt van tien douchecabines terugge bracht tot twee cabines. Gebleken is. dat er voor die tien douchehokjes nauwelijks meer oelangstelling bestaat. Omdat er momenteel op het Badhuis een verlies van zo'n 17 000 gulden oer jaar wordt geleden, is beslo ten het aantal cabines drastisch te verminderen. SCHIEDAM - De kinderen uit de wijk Schiedam-west kun nen deze zomer op kamp gaan met buurtcentrum De Kreek Voordat dat echter mogelijk zal zijn. moet een fancy fair eerst een groot deel van het benodig de geld in het laatje brengen. Die fancy fair is gepland voor zaterdag 17 juli op het Museum plein. Om nu aan de benodigde spul len voor de fancy fair te komen wil De Kreek graag dat iedere Schiedammer die met enige troep in z'n maag zit. die bij het buurtcentrum aan de Lange Ha ven aflevert Ook mag men De Kreek bellen (267767) opdat de spullen thuis worden wegge- haald De Kreek wil met haar regel matige bezoekertjes op zomer kamp naar het Limburgse Meyel. Daar is een boerderij ge vonden waar het ieuk toeven is De eerste week dat De Kreek daar naartoe gaat valt tussen 12 en 19 augustus, de tweede week tussen 19 en 25 augustus. De kosten per deelnemend kind be dragen volgens De Kreek ƒ75 Om aan die kosten tegemoet te komen, wordt op een grote op brengst van de fancy fair ge hoopt SCHIEDAM - Door onbeken de oorzaak is de 12-jarige Ron- me Boer woensdagavond tijdens het vissen in de Nieuwe Haven in het water gevallen Hij kwam terecht tussen de kademuur en een schuit en werd er door om standers weer uitgetrokken De politie bracht hem voor onder zoek naar het Gemeentezieken huis. Omdat hij van zijn onge wilde bad geen nadelige gevol gen had overgehouden, hoefde, hij daar niet te blijven en werd hij door de politie thuis afgele verd. SCHIEDAM - De Rooie Vrou wen in de Partij van de Arbeid houden morgen hun jaarlijkse landelijke Rooie-Vrouwendag m Vierhouten. Op deze dag wordt een programma met uit gangspunten opgesteld. De Schiedamse afdeling zal met een delegatie van zeven vrouwer aanwezig zijn. Tijdens hun laat ste vergadering van dit seizoen hebben de Rooie Vrouwen deze week besloten om-de twee toe komstige vrouwelijke PvdA ge meenteraadsleden, Jo Ouwen.' en Jantje Boonstra, zoveel mo gelijk steun te geven en stener aan te dragen voor hun raads werk. Op 13 september komt de Schiedamse afdeling weer bijeen om plannen te maker voor het nieuwe jaar. f t

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2