Muziek maken vrijgegeven Ongeluk op Parkweg ï%aa$i)uts Geneeskundige Dienst naar 's Gravelandkantoor Rietzeilers verdelen de bingo-opbrengst I Maak bouw- en woning toezicht onafhankelijk 35.' 18.95 VADERVERWENNEN! e DISTILLEERDERIJ ARIE BITTER FAILLIET jBESEBÊ 35.' KOM TSIS KUKEN BU BEGEER d Schiedam Jonge Socialisten schrijven open brief over koffie-actie Afscheidsreceptie loco-secretaris Nu overal CAI in Groenoord en Zuid Kroegen gekraakt Zender in beslag genomen Vaderdagtips van Zeeman's Ijzerhandel - Succes verzekerd!!! Zeeman's Ijzerhandel B.V Broersvest 50-52. Schiedam, tel. 267594 Driewieler gestolen f DONDERDAG 15 JUNI 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA^ I SCHIEDAM - Het steeds goedkoper worden de gedistilleerd water heeft de dertig man per soneel van Distilleerderij Arie Bitter B.V. de das om gedaan. Het-bedrijf heeft de afgelopen maanden zo'n verlies gemaakt, dat redding niet meer moge lijk was. Het faillissement van Arie Bitter is al uit gesproken. l#«pi Geen uitweg fusie IIW Muziekmaken op straat: tot 1 oktober in Schiedam een fluitje van een cent. Melden Permanent 4 JONGE KAAS ALS ROOM '/z kg. 4.00 - 100 gram 0.84 JONG BELEGEN KAAS 100 gram 0.87 GOED BELEGEN KAAS /2 kg 4.50 - 100 gram 0.96 Gegrilde achterham 100 gram 1.55 Wij voeren 155 binnen- en buitenlandse kaassoorten Dus ook DE UWE Wij zijn gespecialiseerd in alle soor ten dieetkaas o.a. 20+ en zoutloos HOOGSTRAAT 153, SCHIEDAM (tegenover het Rotanhuis) iiiii Dienstencentrum dicht De Rietzeilers maken plezier voor het goede doel: 3000 gulden voor Schiedamse ge handicapten. Het pand aan de Tuinlaan; verbeteringsplannen in de. koelkast gehouden. TIMMERMANS DUIMSTOK SET STEEKBEITELS met een solide kunststof vandrekje, dat op een eenvoudige mannier op de gereedschapswand gemonteerd kan worden. Een rubhvr ringetje rond de klms houdt de schroevedraaier stevig geklemd in het rekje (dus boven de werkbank géén vallende schroevedraaiers! SCHRlJFHAAK MET VERSTEK 41,15 nu Natuurlijk bij Bezwaren Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 Maak van deze Vaderdag iets bijzonders. Met een stijlvol geschenk. Van blijvende waarde. Cross pennenset (vulpotloodballpoint in cassette) 14 krt „rolled gold", van f180- voor f 119,-. Dupont aansteker, 30 micron siiverplated, diamant-cut dessin, voor f255,-. dit de gesehenkenserïè van Begeer. Bovendien adviseert Begeer u graag. M M m K Geen cent voor het personeel Vorig jaar maakte de distil leerden! een verlies van circa 750.000 gulden; de eerste maan den van dit jaar liep het verlies verder op tot bijna J'-ï miljoen. Door die cijfers gealarmeerd heeft de Nederlandse Midden- standsbank (NMB) het Schie- damse bedrijf het krediet opge zegd. te meer daar het bedrijf een enorme schuld had bij de bank. Het faillissement van Arie Bitter B.V. kortelings nog ge fuseerd met Vrijmoed en wer kend onder het etiket Hase- kampprodukten - is onherroe pelijk. Het personeel is in feite al op straat gezet, weliswaar nog met een klein beetje loon, maar geld voor een goede afvloeiings regeling is niet meer aanwezig. Enkele van de belangrijkste produktiemiddelen van Bitter zijn namelijk een paar dagen voor het faillissement verkocht. «F" Arie Bitter aan de WiUemskade; failliet. Ook de in het bednjf aanwezige voorraden drank zijn door de directie al grotendeels verkocht, om aan de benodigde liquide middelen te komen. „Er is werkelijk alles aan ge daan om de zaak te redden, maar er was geen uitweg meer. Dat heeft directeur Van Oosten ook ingezien, en hij heeft zelf het faillissement aangevraagd." aldus de heer Calje. die als ad vocaat de zaak voor Bitter be handeld. ..De schulden van het bedrijf zijn met gering. Het valt te bezien of alle crediteuren nog betaald kunnen worden uit de opbrengst van bij voorbeeld de verkoop van het pand." De NMB is wat dat betreft be voordeeld. want die heeft door de verkoop van ettelijke pro duktiemiddelen (machines en dergelijke al een groot deel van het geleende geld terug. De bank zegde het toegezegde kre diet veertien dagen geleden op en heeft tussen toen en nu mee gewerkt aan de verkoop van die machines. „De drie machines van Bitters produktieafdeling Bottle-Wine konden voor een goede prijs verkocht worden, en wij als bank hebben er natuurlijk be lang bij dat we ons geleende geld terugkrijgen, dus aan die verkoop hebben wij medewre- king verleend. Onze bank zat per slot van rekening al maan denlang ver boven de limiet van fiFancieren, we hielden Bitter B.V. eigenlijk al te lang aan de praat," aldus een woordvoerder van de Nederlandse Midden- standbank m Amsterdam. Een fusie met een andere dis tilleerderij om Bitter alsnog te behouden bleek volgens des kundigen van de bank en vanuit het distiileerwezen niet meer mogelijk. „Geen mens neemt een slecht lopende zaak over, tenzij je duidelijke toekomst muziek hoort. Het gaat echter in het gedistilleerd zo slecht, door de huidige prijzen wordt op een fles drank eerder verlies ge--" maakt dan winst, dat dergelijke bedrijven geen keus overblijft: dan sluiten," aldus meester Cal- jé. SCHIEDAM - Amateur-mu zikanten. die op straat muziek willen maken, hoeven zich al leen maar even bij de politie te melden en mogen dan in bepaal de gebieden van de stad vrije lijk aan de slag gaan. Het college van B en W heeft besloten bij wijze van proef het maken van muziek tot 1 oktober vrij te ge ven. Plaatsen die door het college zijn aangewezen, zijn onder meer de binnenstad met Hoog straat. Broersvest en Lange Kerkstraat; de Mgr. Nolenslaan bij het wmklcentrum; Van 't Hoffplein; Groenelaan; Maas boulevard; „kop" van de Plan tage; Prinses Beatnxpark in de onmiddellijke omgeving van het theehuis en andere plaatsen m het centrum en de wijken waar veel mensen komen Een muzikant die van deze re geling gebruik wil maken, moet zich. voor hij begint met het ma ken van muziek, even melden op het hoofdbureau van politie aan de Lange NieuWstraat. Daar moet hij zijn naam en adres op geven en hij ontvangt dan een exemplaar van de regeling tot het zonder ontheffing maken van muziek in de gemeente Schiedam. Deze regeling ver meldt alle voorwaarden en be palingen. Het maken van muziek met elektrische/elektronische ge luidsapparatuur valt niet onder de regeling Ook niet het ge bruik van geluidsversterkers, draaiorgels, muziekkorpsen en het (laten) optreden van be roepsmusici tegen vergoeding. Nadere inlichtingen over de re geling worden gegeven door de afdeling Algemene Zaken in het Stadskantoor, of telefonisch on der nummer 260500. toestel 192 Na afloop van de proefperiode bekijken B en W of het maken van muziek op de openbare weg permanent kan worden vrijge geven. SCHIEDAM - In een op«, brief aan ondermeer de miniiter van Sociale Zaken vragen de Jonge Socialisten. afdeling Schiedam zich af of het verblijf in het Gewestelijk Arbeidsh-e. reau niet moet worden veraan- genaamd. Naar aanleiding van hun actie van vorige week, toen zij aan werkzoekenden koffk uitdeelden in het GAB jg Groenoord, vinden 2e dat de mogelijkheid geschapen moet worden in het arbeidsbureau een kop koffie of iets dergelijk* te gebruiken. Over die koffïeactie en de ma- nier. waarop zij door de plaats vervangend directeur met be- hulp van de politie uit het ge. bouw werden gezet, hebben de' Jonge Socialisten gisteren een gesprek gehad met directeur Harberte. Volgens Hans Ko- nings van de JS Schiedam maakte de directeur aanvanke- lijk bezwaren, maar heeft hij toegezegd te bekijken of bet plaatsen van een koffieauio- maat toegestaan en mogelijk is. 1 SCHIEDAM De 19-jarige motorrijder R. N. uit Vlaardin- ,gen is dinsdagmiddag op de Parkweg tegen twee auto's ge- botst. De jongeman kwam uit noordelijke richting en stak bij het kruispunt met de Honnerla- ge Gretelaan zijn rechterhand uit De 55-jarige automobilist F. G. H. uit Rotterdam die Voor het kruispunt" -stond te wachten, trok op en botste, doordat dé motorrijder met rechtsaf sloeg," tegen hem op. De motorrijder- kwam vervolgens op de andere weghelft terecht en kwam daar - m botsing met de personenauto van de 29-jarige N. J. v. E. uit Schiedam. Met een dubbele en kelbreuk is de motorrijder in het ziekenhuis opgenomen. SCHIEDAM - De Gemeente lijke Geneeskundige Dienst wordt ondergebracht in het 's Gravelandgebouw. De dienst zal een driekwart verdieping in be slag gaan nemen. Aan de ach terzijde van het „tweede stads kantoor" wordt mogelijk de am bulancedienst gevestigd. Met de uitvoering van deze plannen, waarvoor de raad zijn goedkeu ring overigens nog geven moet, komt een eind aan de huisves tingsproblemen in het huidige GG en GD-pand aan de Tuin- laan. De situatie m het pand aan de Tuinlaan vraagt al jaren om verbetering. Maar omdat er in die zelfde tijd ook gedacht werd over een gemeenschappelijke regeling van de gezondheidszorg in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, zijn verbeterings plannen in de koelkast gehou den- In het overleg tussen de drie steden is vast komen te staan, dat Vlaardingen zowel voor wat betreft de ligging als de financi ële omstandigheden de beste mogelijkheden biedt voor vesti ging van een GGenGD gebouw. Daarvoor is het voormalige „Soenda-gebouw" uitgekozen, dat voor een redelijk bedrag ge schikt te maken is. Voor Schiedam wordt de ruimte die voor de GGenGD no dig is teruggebracht tot 750 vier kante meter, hetgeen overeen- SCHIEDAM - In verband met de pensionering van loco-secre taris Mr. H. Snoep biedt het col lege hem vrijdagmiddag een af scheidsreceptie aan m de re creatiezaal van het Stadskan toor. De receptie begint om vier uur en duurt tot half zes. Mr. Snoep trad in 1946 in dienst van de gemeente Schie dam en hij werd in 1958 plaats vervangend gemeente-secreta ris. Op I juli zal hij wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd zijn functie neerleggen. SCHIEDAM - De onderhan delingen tussen gemeente en SSSN over de overname van ge meenschappelijke antenne-in richtingen, zijn door wethouder Scheeres tot een goed einde ge bracht De gemeente kan de aansluitingen overnemen, zodat er voor de huurders bij de aan leg van kabel-tv geen extra kos ten ontstaan. De aansluiting van het CAI- net op woningen van de wo ningbouwverenigingen in die wijken waar de aanleg van het kabelnet al voltooid is, wordt zo snel mogelijk uitgevoerd. SCHIEDAM - Twee Schie- damse café's hebben bezoek ge had van ongenode gasten. In 't Maantje aan het Broersveld sleepten de inbrekers duizend gulden in de wacht Ze kwamen het café binnen door de toe gangsdeur te forceren. Het geld werd uit een fruitautomaat en verschillende potjes in de zaak gehaald. In café Thalia aan de Rotter- darnsedijk maakten onbekenden 150.— buit door de jukebox te kraken. Om binnen te komen werd eveneens de voordeur opengebroken. SCHIEDAM Bij een snel heidscontrole op de Hargaiaan zijn acht automobilisten aange houden. die te hard reden. Te gen allen werd proces-verbaal opgemaakt. De snelste automo bilist reed 85 km per uur. Bij één van de automobilisten, de 23-ja- rige J. v.d. D. uit Vlaardingen, werd een zender in de wagen aangetroffen, die door de politie in beslag is genomen. SCHIEDAM - In verband met schoonmaak werkzaamheden is dienstencentrum de 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766, vrijdag middag vanaf één uur gesloten. SCHIEDAM - Drie Schie damse bejaardenverenigingen ware gisteren te gast bij carna valsclub de Rietzeilers. De op brengst van de bingo-wedstrij den, die de Rietzeilers het afge lopen seizoen organiseerden. werd verdeeld onder de invali den sportvereniging De Ooiev aars, de stichting Lentefeest en de afdeling Schiedam van de Zonnebloem. De organisaties kregen eik duizend gulden. Na de overhandiging van het bedrag werd er weer druk ver der gekiend. Het was de laatste avond van dit seizoen, maar na de vakantie worden de bingo- spelers weer regelmatig in de grote zaal van Christelijke So ciale Belangen verwacht. komt met 3/4e gedeelte van een verdieping in het 's Graveland gebouw. Omdat de plannen voor het 's Gravelandkantoor m snel tempo uit de grond zijn gestampt, zijn de exacte kosten voor die onder neming nog niet bekend. On danks dat, stellen Ben W van Schiedam de gemeenteraad voor, om 830.000,- gulden voor de operatie uit te trekken. Een nieuw onderkomen voor de am bulancedienst is bij dat bedrag nog niet inbegrepen. Tijdens de voorbereiding is gebleken dat de plaats voor die dienst nog bestu deerd moet worden. Het is de bedoeling dat er in elk geval drie afdelingen van de GGenGD aan de 's Gravenlandseweg worden ondergebracht SCHIEDAM Zowel de vak bond als het Stedelijk Huur- overleg Schiedam (een bunde ling van bewonersverenigingen) zijn tegen de reorganisatie van de woningdienst, waarbij Bouw- en woningtoezicht wordt ondergebracht bij gemeente- Eenvoudige leuk klein kadootje. 3-delig. prima kwaliteit, 42.75 mi SCHROEVEDRAAIERSETS (240C) merk PB I zware uitvoering, 30 cm., prima kwaliteit. 22.85 nu werken. Beide wijzen erop, dat Bouw- en woningtoezicht het best kan functioneren als deze dienst onafhankelijk is. Aanstaande maandag is de re organisatie van de Woning- dienst één van de hete hangij zers, waarover de gemeenteraad zich moet buigen. De huidige Woningdienst bestaat uit zes hoofdafdelingen, te weten bouw- en woningtoezicht, sane ring, rekenkamer, nieuwbouw en renovatie, onderhoud en ad ministratie. Het college wil die eerste vier afdelingen naar Ge meentewerken toe schuiven en die laatste twee (onderhoud en administratie) samen voegen in een nieuwe dienst Gemeentelijk Woningbeheer. Bouw- en wo ningtoezicht vervalt daarmee als betrekkelijk onafhankelijke afdeling en wordt „verdonkere maand", zoals het Stedelijk Huuroverleg Schiedam (SHS) in een open brief aan alle Schie damse politieke partijen schrijft. Ook de vakbond heeft bezwa ren tegen de reorganisatie, zoals het college die voorstelt „Onze leden willen een afzonderlijke dienst", aldus ABVA-districts- bestuurder Van der Haak. „Dat is prettiger dan ondergeschoven te worden in een grote dienst. Men wil duidelijk onafhanke lijk blijven staan ten opzichte van Gemeentewerken. Stel -en dit is maar een denkbeeldig voorbeeld- dat Gemeentewer ken een pand wil aankopen en de eigenaar een hoge prijs vraagt. Dan kan Gemeentewer ken Bouw- en woningdienst op dracht geven om te kijken of er geen gebreken zijn. waardoor de prijs van het pand zou zakken Daarom moet Bouw- en wo ningtoezicht onafhankelijk staan Het college heeft ons er niet van kunnen overtuigen, dat een grote dienst beter is." Ook het SHS pleit voor een onafhankelijke dienst Bouw- en woningtoezicht. „Het voorstel van B en W om Bouw- en wo ningtoezicht bij Gemeentewer ken onder te brengen", aldus de brief van het Stedelijk Huur overleg, „ziet het SHS met als een versterking van haar posi tie. Zij zal dan opgaan m één van de grootste gemeentedien sten, zodat haar specifieke en wettelijke taken niet die aan dacht kunnen krijgen die het SHS wenst." In de brief wijst het SHS nog eens op haar nota „Aktiverend aansehrijvingsbe- leid" van 1976. waarin voorstel len werden gedaan om een bete re greep te krijgen op het onder houd van huizen door particu liere huisbazen. „Het SHS ziet m Schiedam liefst een onafhanke lijk Bouw- en woningtoezicht, direct onder B en W. Hieruit zou pas blijken, dat het de Gemeen te ernst is om zorg te dragen voor goed onderhouden huizen en daartoe een aktief beleid te willen voeren." Het college ziet Bouw- en wo ningdienst als aparte dienst niet "zitten- Alhoewel een dergelijk voorstel wel ter tafel heeft gele gen, heeft het college besloten zo'n aparte dienst niet op te nchten. Volgens het college is het onderbrengen van Bouw- en woningtoezicht bij Gemeente werken doelmatiger. Uiteraard heeft de voorgestel de reorganisatie ook financiële gevolgen. Voor een personeels uitbreiding bij de nieuwe dienst Gemeentelijk Woningbeheer (2 a 4 personen) is bijna vier ton nodig en voor een uitbreiding bij Gemeentewerken 24 duizend gulden. Voor dit jaar hebben de ze uitbreidingen evenwel geen financiële gcvnl»;«n SCHIEDAM Een groene driewieler met oranje zadel, die door de jonge eigenaar was ach tergelaten op de Vondellaan, is door een onbekende meegeno men. De 25-jarige mevrouw C. V.-C. van het Frans HalspeUn heeft van de diefstal aangifte gedaan. Begeer Rotterdam Lijnbaan 77. tel. 010119445 Begeer, van Kempen Vos Rotterdam, Den Haag, Amsterdam, Leiden, Utrecht, Tilburg, Zwolle. ■iK

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2