Bij verschuiving van vrijdag naar donderdag s Natte dierendag toch gezellig Ruim 700 zwemmers krijgen medaille Stadhuis kost 3 miljoen meer ACB bouwt 31 woningen aan Vlaardingerdijk mm Man vast in lift ypps?«^ Schiedam Dieren komen om bij brand Winkeldief betrapt Gevaarlijke geveltop r M V- MAANDAG 10 JULI 1978/HET VRIJE VOLK/PAGINA 2. it. SCHIEDAM - De Schiedamse middenstand is niet bepaald ingenomen met het plan van buurge- .meente Rotterdam om de koopavond aldaar te ver schuiven van de vrijdag naar de donderdag. Schiedam ziet met die wijziging zijn eigen don derdagse koopavond in de knel komen. Gevreesd rwordt dat Schiedam slechts met moeite zal kunpen opboksen tegen de concurrentie uit Rot terdam. Onzeker L 4J I» Het oude stuk Hoogstraat dat volgens de winkeliers de laatste tijd toch al aan klandizie heeft ingeboet (we gens onder andere de opbreekwerkzaamheden), wordt nu nog meer bedreigd door de Rotterdamse koopavond. Vrijdagavond op het Vlaardingse Liesveld; binnenkort 'de alleenheerschappij op koopavondgebied? Huisvrouwen November Geel opblaasdier mrr"- "«li i f |1éÉ 700 zwemmers deden hun best voor een medaille. De 13-jarige Angela Hably poseert als trotse prijswin naarmet haar tweejarige zwart-witte kater. Redactie 'editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 Het gat op de hoek Vlaardingerdijk gevuld. Burgemeester Van Haarenlaan wordt eindelijk A< u I l i dder istand ziet eigen koopavo nd in knel komen Zowel de Consumentenbond, als het City Centrum, de Vereni ging voor Huisvrouwen en de individuele winkeliers zien wei nig heil in de Rotterdamse ver- schuiving. „Schiedam had nou juist /o'n prachtig privilege om als enige stad in de omgeving op donder dagavond koopavond te hebben. De Schiedammers konden dan op donderdag m eigen stad boodschappen doen: en even tueel op vrijdag nog een keer naar Vlaardingen en Rotterdam gaan. Als Rotterdam nu ook op donderdag de koopavond houdt, trekt dat ongetwijfeld een aan tal Schiedammers aan," aldus een winkelier uit de binnenstad. Vooral die winkeliers m de binnenstad gaan toch al een on zekere toekomst tegemoet, om dat steeds meer winkels in het winkelcentrum m Groenoord open gaan. Daardoor hoeft een aantal Groenoorders niet meer helemaal naar het centrum te komen om de boodschappen te doen. Voor de consument worden de zaken er echter wat winkelen betreft een stuk gemakkelijker op. i-V.l' De heer J van dei Most. voor zitter van de Schiedamse Con sumentenbond. voorziet weinig problemen voor de Schiedamse consument aangaande de ver schuiving van de Rotterdamse koopavond. Wel ziet hij grote problemen ontstaan voor de middenstanders ..Daarnaast werken de open baarvervoersvoorzieningen in het voordeel van Rotterdam. Het openbaar vervoer heeft al tijd geweigerd om op de Schie damse koopavond meer mate rieel in te zèttén Dat zullen ze nu op donderdagavond naar Rotterdam toe natuurlijk wel doen. Dan zou bij voorbeeld de Schiedammer met de tram of bus vanuit Groenoord eerder in Rotterdam kunnen zijn dan in het Schiedamse centrum. Er moet in onze stad dan ook wor den aangedrongen op het verbe teren van het openbaar vervoer op de koopavond," aldus Jaap van der Most. Voorzitter D. van Wijk van het City Centrum ziet ook wel enige problemen in de verschui ving van de koopavond, maar> beschouwt het Rotterdamse plan tevens ais een uitdaging aan Schiedam „Wij zullen de binnenstad wat moeten opvro lijken met bij voorbeeld leukere verlichting op winteravonden en tevens wat meer activiteiten in het centrum organiseren. Dan komen de mensen heus wel in Schiedam inkopen doen op de koopavond. Waarschijnlijk zul len er evenveel Rotterdammers hier naartoe komen als dat er Schiedammers in Rotterdam gaan winkelen." De Vereniging van Huisvrou wen tenslotte maakt zich wel zorgen om de toekomst van de Schiedamse middenstand, maar niet om de koopmogelijkheden van het Schiedamse publiek. De voorzitster van deze vereniging merkt op: „Voor de Schiedamse huisvrouw zal die verschuivint van de koopavond weinig gevol gen hebben. Ik heb het idee dat de meeste huisvrouwen de boodschappen toch overdag doen; voor de werkende vrouw zullen er wel veranderingen op treden." Aangezien de huisvrou wenvereniging zich echter niet bezighoudt met die groep vrou wen, heeft ze geen idee hoe het Rotterdamse plan aan zal ko men. In november gaat de ver schuiving van de Rotterdamse koopavond in. Een van de rede nen voor die verschuiving is dat in de zomer de meeste mensen al op vrijdagavond naar de cam ping vertrekken en geen ge bruik maken van de koopavond. Voor de wintermaanden zou de verschuiving betekenen dat de donderdagavond in de Maasstad wordt gebombadeerd tot koop avond, en de vrijdagavond tot uitgangsavond. De gemeenteraad van Rotter dam moet deze week beslissen of de koopavond inderdaad ver schoven zal worden. Gezien ech ter het feit dat vrijwel alle Rot terdamse winkeliers vóór het plan zijn bestaat er weinig kans dat de koopavond op de vrijdag avond gehandhaafd blijft. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - Af en toe valt de regen met bak ken tegelijk uit de lucht. Motregens, door een gure wind soms meters ver meegevoerd, wisselenden plensbuien af. Mensen die zaterdag het winkelen toch niet kunnen laten, bewegen zich dicht langs de winkelpuien om zo nog een beetje beschutting te vinden. Op het Rotterdamse Stadhuis plein, dat op zo'n dag veel groter lijkt, vormt een aantal kraam pjes een vierkant. De stalletjes zijn daar door de Rotterdamse Dierenbescherming en de Stich ting Promotie Stadhuisplein neergezet. De beide instellingen hebben zo'n 100 kinderen te gast. Doel is uit te maken wie van hen het leukste of mooiste huis dier heeft meegebracht. Nog geen vijftig mensen slaan het schouwspel gade. Wie meteen aanneemt dat hier sprake is van een troostelo ze bedoening, komt bedrogen uit. Het is eigenlijk best gezellig bij de kraampjes. Vele jongens en meièjes met hun in tassen en kooien meegebrachte honden, poezen, cavia's, konijnen en ka nariepieten geven het piem een levendige aanblik. Met elkaar keuvelend over hun troeteldier wachten zij het moment af waarop presentator Ben Cwape hun huisdier aan het publiek zal voorstellen. Vlak daarop volgt de keuring door de dierenarts Bekink. In vier categorieën kunnen de kinderen prijzen behalen: poé zen, honden jonger dan vijf jaar honden ouder dan vijf jaar en andere huisdieren. Prijswinnaars worden achter eenvolgens: Angela Hably (13) met een zwart-witte kater van 2 jaar oud, Gijsbert Uitbeiers-(10) met een boxer van anderhalf jaar oud en Miranda van Kleef, met een 10-jarige bastaard-reu! De 13-jarige Nico Spiering gaat met zijn konijn in de laatste ca tegorie met de eer strijken. Wanneer de kinderen de re gen voor een tijdje zat zijn, dan kunnen zij zich weer warm springen in een enorm geel op blaasdier. waarin springkussens zijn aangebracht Pa en ma pas sen dan wel even op de twee-oE viervoeters. Een van de organi satoren: „Met een klem beetje zon had het hier zwart gezien van de mensen. Maar ja, je moet er van maken wat er van te ma ken valt." „Van de ongeveer 100 kinde ren die zich hadden opgegeven, hebben slechts een paar het la ten afweten. Al met al zijn we best tevreden." '/A fi/zs/y*'. Z/4///S *4 'pt VH/, ww,. SCHIEDAM - Ruim zevenhon derd zwemliefhebbers hebben zich vrijdagavond in het Sport- fondsenbad naar een medaille gezwommen, na al drie dagen lang iedere avond in het natte water gelegen te hebben. Bege leid door muziek van het trio The Sombra's zwo romen ue kandidaten de laatste metertj(es van hun 2 kilometer lange pres tatietocht weg. In totaal deden 400 Schiedam mers voor de eerste keer mee aan de Avondzwemvïerdaagse, 193 deden voor de tweede keer ,mee( 101 voor de derde keer, 8 voor de vierde keer, 1 voor de vijfde keer en 2 voor de zesde keer. Degenen die voor de vier de. vijfde of zesde keer mededen kregen een gouden medaille met daarin een speciale inscriptie. Het totale aantal zwemmers overtrof dit jaar het aantal deel nemers van vorig jaar ruim- •schoots. Volgens de organisato ren bevindt de belangstelling voor de Nationale Zwemvier- daagse zich ook landelijk gezien in een stijgende lijn- Dit jaar is de vierdaagse m Schiedam erg vroeg gehouden. In andere steden in Nederland moet de vierdaagse nog ver- zwommen worden. Mensen die graag binnen een jaar tijd een gouden medaille willen halen kunnen op die manier aan drie zwemvierdaagses in verschil lende steden deelnemen. Ook in zwembad Groenoord komt dit jaar nog een zwem-- vierdaagse, waarbij deelnemers vier dagen lang 500 meter moe ten zwemmen. Voor kinderen bestaat de mogelijkheid om slechts 250 meter per avond af te leggen. De zwemvierdaagse in het Sportfondsenbad heeft dit jaar geen uitvallers gekend. Vijfen twintig mensen zorgden ervoor dat de organisatie vlekkeloos verlopen kon. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - Bij een brand m een kinderboerderij in Rotterdam zijn zaterdagnacht achttien gieten, enkele kippen, fazanten, een kalkoen en een broedende pauw omgekomen. Brandstichting wordt niet uit gesloten geacht. Volgens de politie hebben ge tuigen enkele mensen zien weg lopen vlak voordat de brand be gon in het complex, dat aan de Marthaweg ligt. Het vuur woed de in een stal met een hooizolder erboven. Behalve de dieren ging ook het hooi verloren. De totale schade wordt geraamd op 200.000.—. VLAARDINGEN - De 27-ja- rige Rotterdammer F. M. werd zaterdag betrapt terwijl hij bij warenhuis V en D een t.v.-toe- stel probeerde te stelen. Eerder op de dag wist de man drie ca- setterecorders en twee t.v.'s naar buiten te dragen zonder de kassa aan te doen. De waarde van de buit bedroeg 2050,-. Op het politiebureau bekende de winkeldief ai tweemaal eerder bij het warenhuis zijn slag ge slagen te hebben. Volgens de po litie verkocht M. zijn gestolen waar in café's om aan geld voor verdovende middelen te komen. VLAARDINGEN - Wande laars op de Schiedamseweg he pen vrijdag het risico een stuk steen van 30 x 100 op hun hoofd te krijgen. De geveltop was door onbekende oorzaak losgeraakt. Op verzoek van de bouwpolitie haalde de brandweer het ge vaarlijke stuk steen naar bene den. VLAARDINGEN - In een flatgebouw aan de Coornhert- straat raakte een man opgeslo ten in een lift. De lift bleef tus sen twee verdiepingen hangen. Ook aan de Eksterlaan bleef een lift hangen. In beide gevallen moest de brandweer er aan te pas komen om de liften weer in beweging te krijgen. De lift in het flatgebouw aan de Coorn- hertstraat bleef al enkele malen eerder steken. "MAASSLUIS - Het nieuwe stadhuis in Maassluis valt een beetje duurder uit dan voorzien: drie miljoen gulden. De openba re aanbesteding heeft geleid tot een aanmerkelijk hogere in- schrijfsom dan was voorzien. Om de werkgelegenheidssubsi die van de rijksoverheid in de wacht te slepen was het echter noodzakelijk om de bouw van het stadhuis openbaar aan te besteden. Het gebouw wordt uitgerust met een personen- zoekinstallatie en een centrale stofzuiginstallatie. De totale kosten voor het stadhuis komen daardoor op een bedrag van bij na 23.5 miljoen gulden. Met de extra drie miljoen die de raad nu moet uittrekkken voor de bouw. wordt ook de omzetbelas ting gefinancieerd. die met 2 procent is gestegen. Ais alles goed gaat wordt het nieuwe stadhuis in oktober van dit jaar officieel in gebruik ge nomen. Het gebouw dat aan de Koningshoek wordt gebouwd, krijgt vier verdiepingen. Behal ve alle secretarieafdelingen, worden er drie gemeentelijke diensten in ondergebracht. De gemeentelijke sociale dienst is eén van die afdelingen die naar het nieuwe stadhuis wordt ver kast. Het gebouw krijgt een vloeroppervlak van bijna 9300 vierkanten meter. SCHIEDAM De plannen om 31 woningen, te bouwen op het braakliggend terreintje aan de Vla chngerdijk/hoek Burge meester van Haarenlaan zijn in een vergevorderd stadium. De flat die zes verdiepingen krijgt, zal worden gebouwd door de Arbeiders Coöperatie Bouw werken (ACB) uit Rotterdam. De woningen worden geen wo ningwet-, zoals oorspronkelijk de bedoeling was, maar premie koopwoningen. Over koopprijs en datum waarop de eerste paal de grond in gaat, is op dit moment nog geen duidelijkheid. De onder handelingen over de grondprijs zijn rond. terwijl het overleg met het Ministerie bijna afge rond is. Omdat het oude plan niet voldeed aan de nieuwe ge- luidshindereisen, die met in gang van 1 januari van dit jaar van kracht zijn geworden, moest het op dit punt worden aange past. De gemeente heeft daar vorig jaar met name op aange drongen omdat het gebouw aan een redelijk drukke verkeersa der komt te liggen. De eerste plannen om het braakliggende terrein te gaan bebouwen dateren van twee jaar geleden. De Schiedamse woningbouwverenigingen wer den door de gemeente benaderd met de vraag of ze een plan voor het terreintje wilden ontwikke len. In juli 197S kwamen de te keningen op tafel. De woningen bleken evenwel te duur te wor den "en na overleg met het Mi nisterie werd besloten te probe ren ze in de premiekoopsfeer te realiseren. Een van de redenen van die (te) hoge prijs was de kleine omvang van het project, waardoor de woningen relatief U. fëff., duur werden. Een andere reden was de moeilijke hoek met wei nig ruimte er omheen waar ge bouwd moest worden. Die klei ne ruimte vereist allerlei orga nisatorische kunstgrepen van de bouwer. Inmiddels was de ACB al als laagste uit een inschrijving ge rold en die bleek later bereid het bouwplan over te hemen van de woningbouwverenigingen. Om dat de woningen nu in de pre miekoopsfeer worden gebouwd, is het oorspronkelijke bouwplan iets gewijzigd. Behalve dat re kening wordt gehouden met de nieuwe geluidshindereisen, worden details van de woningen iets luxueuzer uitgevoerd. i Op verzoek van de gemeente zijn deze aanpassingen evenwej tot een uiterste beperkt de gemeente liever woningwe^ woningen had gehad, was.fj niet enthousiast over ai te in grijpende verbeteringen, u zouden de uiteindelijke koop- prijs weer te hoog gemaakt ne ben. - A

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2