Nieuwbouwflats klaar Aantal woning zoekenden neemt toe in juni Bali Boetiek" Heroïnedealer: puur uit liefde voor vriendin Jeugdland maandag van start Eindelijk zon Vondsten tegen hondenpoep en ouwehoeren s CONFLICT ROND RAAD BEJAARDENWERK OPGELOST STUDENTENFLAT MAG GEBOUWD SEKSFILMS BEKIJKEN? Betalen voor parkeren Ahoy' Rechter benoemd GEMEENTE SCHIEDAM Oraaitouetje j besluit 'v|j schooljaar met kermis Goud voor "i hoofdleidster 1 American Youth Chamber Orchestra and Chamber Chores in Vlaardingen t i? V SCHIEDAM - Het con flict rond directeur/pro jectleider Martin Jones jyan de Raad voor het Be- jaardenwerk is opgelost. Het bestuur van de Raad "heeft maandagavond be sloten de zaak minnelijk te schikken door de ar beidsovereenkomst met Jones op 1 september te verbreken en hem daarbij een afvloeiingsregeling aan te bieden. Deze oplos sing moet nog voorgelegd worden aan het college van Burgemeester en Wethouders, die toestem ming moet verlenen voor de "gouden handdruk". Niet geschikt Geen subsidie V.ln.r. Jeugdconsulent Joop van Broekhoven, onderwijswethouder Herman Post hoorn en Riet Immerzeel brengen alvast de stemming erin voor Jeugdland 1978. VERKIEZING NIEUWE LEDEN SPORTRAAD Maar zelf uitzoeken wat u wilt zien? Dat kan ook, daarvoor moet u naar 99 Broersveld 42 (naast Passagetrap) te Schiedam. Tel. 010-266338. Openingstijden: elke dag van 10.00 uur tot 18.00 uur, donderdagavond koopavond tot 21.00 uur. Vertoning geschiedt hier in PRl VÉ-EENMANSCABI NES Laag in prijs: 5,50 voor één film, 12,50 voor drie films. Tevens in deze boetiek een, uitgebreid lektuurassortiment, contactbladen, nieuwe en t. eedehands. Verder condooms, stimuleringsmiddelen, waaronder zeer speciale zoals slipprotheses, beertjes, porators, vaginettes, mascuiiners, kavee's, ook reuze protheses (jumbo formaat) vibroprotheses (in alle mogelijke soorten en maten), clitostrelers, vergrotingu- en verdikkingsprotheses, dévéiöpéfs,- köftöffl een ongelooflijk assortiment. Dat moet ook wel, want niet voor niets is „Ball-Boetiek" vanouds de meest bekende sex-speciaalzaak in net Rijnmondgebied. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - „Deze jonge man heeft willens en wetens an deren in de problemen gebracht. Hij heeft gewoon boter op zijn hoofd." Dit zei officier van Justi tie mr. W. A. de Saint Aulaire dinsdag bij de rechtbank over Harley J. (30) uit Rotterdam, die wegens handel in heroine één jaar gevangenisstraf tegen zich hoorde eisen. Redactie editie Schiedam: Hoogstraat 76 Schiedam Telefoon (010) 265205 266646 Vrijwilligers In alle hevigheid Evenals vorig jaar wordt ook ditmaal weer veel aan dacht besteed aan creativiteit. Binnengebeuren 1 imiiimimiiimiiiiiiiiiiiittumn DE KRANT iiiHiitiiMiiiiiniiimiiiiiiimtim P \.V 'Gouden handdruk' |hij ontslag Jones Directeur/projectleider Mar tin Jones heeft inmiddels elders een soortgelijke functie aange boden gekregen en de af vloeiingsregeling is bedoeld om het verschil in salaris tussen wat hij in Schiedam verdiende en nu gaat verdienen te over bruggen. De minnelijke schik king was een voorstel van de advocaat van Jones, die eerder zijn zaak met succes voor de ge schillencommissie verdedigde Deze commissie (commissie van geschillen overleg arbeidsvoor waarden welzijnswerk) stelde de Raad voor het Bejaarden- werk drie weken geleden in het ongelijk, nadat Jones erbij m beroep was gegaan. Zoals bekend ontstonden de moeilijkheden rond Jones vorig jaar. nadat het stichtingsbe stuur tot de conclusie was geko men dat Jones niet langer aan de verwachtingen voldeed. Vol gens voorzitter mevrouw Poll- Schut was hij vastgelopen in zijn werk, nam hij teveel hooi op zijn vork en was Jones niet geschikt voor de functie die hij bek'jedde. Zowel bestuur als functionarissen van de onder de raad vallende instellingen had den geen vertrouwen meer in hem. Volgens stichtingssecretaris Smits wilde het bestuur "in re delijk overleg" met Jones tot verbreking van de arbeidsover eenkomst komen. Jones kreeg de gelegenheid tot 1 maart uit te zien naar een andere functie en werd op non-actief gesteld. Te gen de wil in van het stichtings bestuur stapte hij evenwel naar een advocaat en riep de hulp van de geschillencommissie in. Deze stelde, zoals bekend, de Raad m het ongelijk. Over het thans bereikte com promis moet het stichtingsbe stuur nog overleg plegen met het College. Het bestuur wilde niet zeggen hoeveel geld er ge moeid is met Jones' afvloeiings regeling. Volgens stichtingssecretaris Smits hoeft voor de afvloeiings regeling geen extra subsidie te worden aangevraagd bij de ge- .meente. "Wij hebben daar bin nen ons budget wei de middelen voor", zegt hij. Wanneer het College akkoord gaat met de door de Raad voorgestelde op lossing. wordt Paul van Man- sum per 1 september de nieuwe directeur/projectleider. Van Mansum heeft deze functie sinds het vertrek van Jones waargenomen. N.-. SCHIEDAM Het oostelijk stadsdeel is sinds het begin van 4e maand een stukje nieuw bouw rijker. Op de boek Boer- baaireiaan/Edisonstraat is een nieuw bouwblok verrezen met acht woningen. De huizen die op die plaats stonden waren der mate verzakt dat ze voor nieu we plaats moesten maken. Twee jaar geleden werden ze afgebro ken en begin vorig jaar is een begin gemaakt met de werk zaamheden van de nieuwbouw. Op 1 juli zijn de woningen met bijbehorende kelderruimtes af geleverd. Het zijn alle 3-kamer- woningen. Eigenaar van het bok is Ennia. SCHIEDAM - Het aantal wo ningzoekenden is in de maand junt met 33 toegenomen. Op 30 juni stonden bij het Bureau Huisvesting in totaal 5026 men sen als woningzoekenden inge schreven. Het Bureau, dat sinds kort gevestigd is in het nieuwe kantoorgebouw 's-Graveland, telde die maand 1011 bezoekers. Het totaal aantal Schiedamse ingeschrevenen bedraagt 4237. Hiervan zijn 1822 volgens de nonnen van het Bureau thans voldoende gehuisvest en 296 zijn onvoldoende gehuisvest. Het aantal zelfst* ndig wonenden dat in bezit is van een GGD- rapport bedraagt 441. Verder zoeken 489 aanstaande echtparen een woning en 181 echtparen die nog inwonend zijn. Het zijn vooral deze twee categorieën, die ervoor gezorgd hebben dat het aantal woning zoekenden in de juni-maand weer omhoog is gegaan. Het aantal woningzoekende aan staande echtparen nam toe met 17 en het aantal woningzoeken de echtparen die inwonen, steeg met 9. Tenslotte vermeldt de lijst van woningzoekenden 559 be jaarden. Hiervan zxijn er 339 met in het bezit van een GGD- rapport en 220 wel. De lijst wordt gecompleteerd met 449 al leenstaanden die op zoek zijn naar een woning. Die zijn mini ma' 1 18 jaar. Het totaal aantal niet-Schiedamse woningzoe kenden bedraagt 789. Hiervan zijn 273 in de eigen gemeente in wonend en 516 hebben er al een woning. Het Bureau Huisvesting heeft in de jni-maand 89 vergunnin gen afgegeven. Niet in alle ge vallen kwam daarbij een wo ning vrij, omdat ook vergunnin gen worden! afgegeven wan- neeer de naam van de hoofdbe woner verandert door overlij den of bij huwelijk, echtschei ding of woningruii. Het aantal vrijgekomen gemeentewonin gen bedroeg in juni 55 en het aantal woningen, eigendom van een bouwvereniging, dat vrij' kwam bedroeg 15. Da zittingsperiode van de huidige leden van de Sportraad eindigt sepiember 1978. Voor de periode 1978-1982 moet een nieuwe Sport raad worden samengesteld. JTot leden van de Sportraad kunnen worden be- noemd, zij die lid zijn van een Schiedamse sport vereniging en de leeftijd van 18 jaar hebben bereikt. Personen die in het werk van de Sportraad ge ïnteresseerd zijn en daaraan ook willen meewerken, kunnen ach via de sportvereniging, waarbij zij zijn aangesloten, kandidaat doen stelten. De verenigingen dienen hun kandidaten vóór 15 augustus 1978 te hebben aangemeld bij het secretariaat van de Sportraad, Emm astraat 1. 3111 GA Schiedam. SPORTRAAD VOOR DE GEMEENTE SCHIEDAM De Secretaris, G. Rens De Voorzitter H. W. Posthoorn Harley J. had zich na veroordelingen in West-Duitsland (twee jaar wegens hasj handel) en Nederland (vermogensdelic ten en vuurwapenbezit) op de heroïne ge stort, hoofdzakelijk omdat zijn vriendin daaraan verslaafd was. Het meisje pleeg de zelf winkeldiefstallen om aan geid. voor stuff te komen. Bij zijn arrestatie op 11 april had Harley J. ruim 50 gram he roïne in zijn bezit. „Weggehaald onder het spatbord van een uto op de Kruiska de, waar ik een Surinamer het pakje had zien neerleggen," aldus de jongeman. Maar volgens de verklaringen van zijn meisje had hij de stuff bij een Chinees gekocht. „U maakt de ellende van heroïnever slaving van nabij mee. En toch gaat u maar door," aldus de officier. In vrij kor te tijd had Harley J. voor zo'n 10.000 gul den omgezet Omdat de jongeman zelf geen gebruiker is en de reclassering 'wat lichtpuntjes" signaleerde, wilde mr. De Saint Aulaire met één jaar volstaan. Raadsman mr. S. Ivens betitelde Harley J. en zijn vnendin als maatschappelijke drenkelingen, die elkaar het hoofd boven water proberen te houden, maar daarbij voor schier onoplosbare problemen staan. Mr. Ivens legde er de nadruk op. dat Har ley J. uitsluitend door het heroïnegebruik, van z'n meisje weer was gaan dealen. Hij bepleitte een zo mild mogelijke straf. Vonnis op 21 juli. ROTTERDAM - Parkeren bij Ahoy* gaat geld kosten. De raadscommissie ver keer vindt dat automobilisten hij het sport- en tentoonstellingencomplex net zo goed moeten betalen als elders in Rot terdam. Om dat te bereiken worden er parkeer- meters geplaatst op de terreinen bij Ahoy', De tarieven zijn nog niet vastge steld. Ook moet nog geregeld worden wie voor kortingen dan wel ontheffingen in aanmerkingen komen. SCHIEDAM De ijzers terkc formule van Jeugdland 1977 wordt dit jaar geprolongeerd. Ook ditmaal worden de Jeugd land-activiteiten niet op een centrale plaats georganiseerd, maar vinden ze verspreid over de wijken plaats. Alhoewel het programma weinig verrassin gen biedt, is het in vergelijking met vorig jaar we! enigszins uit gebreid. Wanneer het weer geen roet in het eten gooit, zal het to taal aantal bezoekers van Jeugdland de zevenduizend van vorig jaar zeker overtreffen. Het hele Jeugdlandgebeuren staat weer onder leiding van jeugdconsulent Joop van Broek hoven, Riet Immerzeei en veer tig vrijwillige medewerkers. „Zo'n organisatie kun je alleen maar doen, als je een heel en thousiaste ploeg hebt", aldus Van Broekhoven. De activiteiten vinden plaats tussen maandag 17 juli en vrij dag 4 augustus. Op maandag start Jeugdland met een Jeugd- markt op het Stadserf. Aanwe zig zijn een glasblaasster. sil- houettenknipster, pruikenma ker en een drukker. Er komen een luchtmatras, poffertjes kraam en fancy-fair. Ter afslui ting treden Valery en Al Preston op met een gratis jeugdsbow. Vervolgens barst het Jeugd- landgeweld in alle hevigheid los. In de wijken Groenoord, Nieuwland, Oost, West en Zuid komen afwisselend activiteiten op het gebied van sport, spel en creativiteit Daartussendoor tre den op verschillende plaatsen de theatergroep Hobo, theater Kip, Henk Driessen, Haags sprook- jestoneei. Teatro Cabalzi en Haak van Overloop op. Voor de iets oudere jeugd komen er een jazzconcert popconcert en dis cofeesten. Verder omvat het programma filmvoorstellingen, viswedstrij den, bloemschikken, wandel- puzzeltocht en fietspuzzeitocht Jeugdland wordt op vrijdag 4 augustus besloten met een slot feest in het Beatrixpark. Daar kunnen de kinderen springen op de grote luchtmatras, kanova ren, ponyrijden en een tocht met een Jan Plezier maken. Tot slot treedt Peter Grooney op met zijn jeugdprogramma „Hocus, poe us, lachen maar". Jeugdland is dit jaar wat uit gebreider dan vorig jaar. In ver band daarmee en in verband met hogere kosten voor het ar rangeren van verschillende groepen is dit jaar elfduizend gulden meer beschikbaar dan vorig jaar. Het totale Jeugdland budget komt daarmee op 54 dui zend gulden. Van dit bedrag worden ook diverse activiteiten in de paas- gn herfstvakantie betaald. De organisatoren hebben dit jaar wat meer binnengebeurens geprogrammeerd dam vorig jaar, zodat die toch door kunnen gaan, mocht het regenen. Verder zijn er meer activiteiten. „Mocht er een keer iets uitvallen, dan is dat nog geen ramp", zegt Van Broekhoven. „We komen vaak genoeg terug in een wijk. Als het de hele dag stroomt van de regen, kun je weinig doen, maar als het een beetje druppelt kan de sport- en spelinstuif toch wel doorgaan. Vorig jaar is er wei nig uitgevallen. We hebben toen veel geluk gehad." Volgende week maandag staan 40 vrijwilligers klaar om tegen een beloning van 115 gul den per week aan de slag te gaan, „We doen het met elkaar", aldus Van Broekhoven, „of je nu coördinator, vrijwilliger of chauffeur bent Ik heb wel eens gezegd: het is net of je een zo merkamp doet Nou die indruk krijg je wel eens, als je ons alle maal bij elkaar ziet" v SCHIEDAM - Kleuterschool 't Draaitolletje besluit het schooljaar morgen met een kiite derkermis. Op de op één na laat ste schooldag wordt voor de kleuters in het schoolgebouw aan de Singel 24 een aantrekke lijk programma geboden met at tracties als sjoelen, spookhuis, spijkerslaan, touwtrekken, grabbelton, appelhappen, pof-* fertjes eten. verkleedwedstriid en evenwichtsbalk. Alle kleu ter krijgen een ijsje en limona de. t De kinderkennis vindt 's oclè tens plaats tussen half negenen elf uur. *s Middags worden dé kinderen vergast op een film voorstelling. Gezellige teken, films en films met Charley Chaplin moeten de stemming ef goed inbrengen. SCHIEDAM - De gouden ere^ medaille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau is toegekend aan mejuffrouw P. van dén Berg, hoofdleidster van de kleu terschool "De Bezige Bijtjes" aan de De Wildestraat Mej. Vaa den Berg beëindigt deze week haar 49-jange loopbaan bij het christelijk kleuteronderwijs. Tijdens een afscheidsreceptie heeft Mr. H. Snoep, voorzitter van de Vereniging voor Christe lijk Onderwijs in Schiedam en to;t voor kort loco-gemeentese cretaris, haar vorige week na mens de burgemeester het ko ninklijk goud opgespeld. r VLAARDINGEN - Het Ame rican Youth Chamber Orchestra and Chamber Chorus geeft maandag in de Stadsgehoorzaal een concert. Het begint om kwart over acht. Koor en orkest bestaat uit zestig personen, alle maal leerlingen van diverse scholen uit heel Amerika. Ze maken een tournee door heel Europa. Zij voeren bekende werken uit van Europese eo Amerikaanse componisten. Eén van de hoogtepunten vaa het concert van maandag moa. een bewerking zijn van profes sor James Paterson van de operette De Wonderstaf van de Vlaardingse Jo Mulder. Bij de koren van deze bekende Vlaar dingse vrouw zijn de Amerika nen tevens te gast. Dat het niet om „zo maar" een koor gaat blijkt uit het feit dat de TROS-radio maandag opna men maakt. Wanneer deze te beluisteren zijn is nog onbe kend. Kaarten voor het concert a 3,50 gulden zijn verkrijgbaar bij de VVV aan de Visbank, H. van Ekeienburg, Wielewaaï- straat 35, tel. 354936, J. Wielaart, Axelhoeve 45, tel. 740487 en aan de zaal van de Stadsgehoorzaal.* kunt U niet missen1* Na zo'n twee weken van doffe ellende met regen, re gen en nog eens regen, afge wisseld met donkere luchten en onheilspellende wolken, brak gisteren het zonnetje door. „Eindelijk zon"; dat was dan ook gisteren de meest gehoorde uitdruk king Optimisten voorspellen voor de komende tijd een hittegolf. Hoe het ook zij: gisteren namen veel mensen in hun lunchpauze de gele genheid te baat om snel nog een beetje bij te kleuren voordat ze volgende week op vakantie gaan. Op de Maas boulevard leverde dat bij gaand plaatje op. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De bezwaren tegen de bouw van een studen tenflat aan de Struisenburg- dwarsstraat zijn onterecht, vindt de raadscommissie ruim telijke ordening. Het heeft gis teren een hoorzitting aan de bouw besteed. De realisering van de flat stuit op bezwaren bij de wijkraad Kralingen, de Buurtgroep Bui zengat en dertien bewoners uit de straat Zij vrezen onder meer een toenemende druk op het parkeren in de buurt. De studentenflat bestaat uit zes lagen met een kapopbouw. Er zijn 232 wooneenheden in ge pland en twee Wwnnyn voor echtparen. De Stichting Studen tenhuisvesting Rotterdam heeft de plannen ontwikkeld. Er is grote behoefte aan dergelijke woonruimte. Het eommissieadvies is een aanbeveling aan het college van B. en W. om de bezwaren onge grond te verklaren. Alleen het PvdA-raadshd Bakema sloot zich niet bn het advies aan (Van een onzer verslaggeefsters) ROTTERDAM - Stelt u zich even voor: u hebt een schaar en twee kleine vierkante bakjes. U bevestigt die bakjes aan de pun ten van de schaar en u hebt een grijper: een hondenvuilgrijper, wel te verstaan. Meneer J. C. van Ommering van de Lichlegaard in Rotter dam heeft het uitgedacht. Zijn uitvinding is te zien op de ten toonstelling „Patent, patent" die deze weken in de Kijkkist een rondgang door de stad maakt Meneer van Ommering be dacht ook nog een variatie waarbij hij de schaar door een veer verving. Per brief bood hij burgemeester André van der Louw aan dit als een handtas mee te dragen apparaat uit te proberen. Van der Louw vond het blijkens de eveneens ten toongestelde correspondentie, meer iets voor de ROTEB. Wat die met de grijper heeft gedaan, meldt de expositie niet. De uit vinder zelf is op vakantie, dus die kon het ook niet vertellen. Behalve de poepruimer toont de expositie een mechanisch vo geltje, een extra platte zaklan taarn die wordt gevoed met een wegwerpbatterij uit ten Opge bruikte Polaroid cassette, een piep-kleine tikmachine en een affiched rukker. En ook de „bullshitgrinder" van de Am sterdammer Hans Barvelink. Volgens de uitleg is het een ap paraat tegen lang ouwehoeren. Wie zich hieraan bezondigt, kri igt de molen toegeschoven. De tentoonstelling laat ook bloedserieuze zaken zien, zoals een fiets voor gehandicapten. En wat te denken van het antikan- telwiel: een beveiligingsmecha nisme dat het kantelen van een tankwigen in de bocht moe) voorkomen. J De tentoonstelling is georga niseerd door de Rotterdamse Kunststichting die mensen op- nep hun bedenksel op te sturen Volgens de stichting laat de ten toonstelling zien dat kreativiteit ook buiten kunstzinnige krin gen te vinden is en dat mensen in staat zijn opeigen houtje zon der veel geld verrassend origi nele dingen te bedenken. De Kijkkist staat tot en met 22 juli op Plein 1953 in Pendreeht en is dagelijks, behalve zondag en maandag, open van twaalf tot vijf uur. Van 25 juli tot en met 5 augus tus is de Kijkkist op het Binnen wegplein en van 28 augustus tot en met 9 september op het Mari- nus Bolkplein in Ommoord. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM - Mr. C. P; Brièt is benoemd tot rechter bij de arrondissementsrechtbank «J Rotterdam, Mr. Briét was d plaatsvervangend rechter bij arrondissementsrechtbank.

Het Vrije volk | 1978 | | pagina 2